Keresés

Részletes keresés

Derecskei Szandra Creative Commons License 2013.06.01 0 0 1629

MI LEHET EZ? FULLÁNKKAL, ÁTLÁTSZÓ SZÁRNNYAL, CSÁPRÁGÓVAL - SÁSKA FEJJEL, NYAKKAL???

sappeni Creative Commons License 2013.05.31 0 0 1628

Szia!

 

Az akár valamelyik hangya szárnyas alakja is lehet, de túl kevés látszik ahhoz, hogy bármi biztosat merjek mondani.

A hártyásszárnyúaknál is jobb több oldalról több részlet, mert sok a hasonló.

Mindenesetre a potroh-szárny arány stimmel, a szárnyforma is, a tor és a fejalak is, de sajnos ez még így messze nem jelent semmi biztosat.  Inkább egy halvány és csendes tipp.

 

http://www.flickr.com/photos/shane58/2909748985/

 

b.

Előzmény: megyu1 (1627)
megyu1 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 1627

Köszönöm Nóra, de igazából a hártyásszárnyú érdekelt volna!

Előzmény: CBNora (1622)
kod1111 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1626

Nóra, nagyon köszönöm, igen az.

 

Előzmény: CBNora (1625)
CBNora Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1625

Talán Ectophasia crassipennis (vagy nem). Nézz utána, olyan volt-e.

Előzmény: kod1111 (1624)
kod1111 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1624

Nóra, köszönöm.

Ez milyen légy?

Előzmény: CBNora (1620)
msek Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1623

Kedves Nóra,

köszönöm!

:-)

Előzmény: CBNora (1621)
CBNora Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1622

A bogár tényleg futrinka, szerintem Carabus auronitens.

Előzmény: megyu1 (1616)
CBNora Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1621

Egy díszbogár, talán Anthaxia nitidula, de ebben nem vagyok biztos.

Előzmény: msek (1618)
CBNora Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1620

Húszfoltos fűzlevelész, Chrysomela vigintipunctata.

Előzmény: kod1111 (1617)
msek Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1619

Őt is ma találtam, a hosszú csápja miatt szöcskére gondolok,

de itt elakadtam:

 

msek Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1618

Sziasztok,

ezt a szép kis bogarat találtam a Clematison, de nem tudom, mi a neve:

 

Tudnátok segíteni?

 

kod1111 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 1617

Valaki ismeri ezt a bogarat? Előre is köszönöm.

megyu1 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 1616

Sziasztok!

 

Ismeri valaki?

 

 

 

Ez pedig azt hiszem valamilyen futrinka talán, de nem vagyok benne biztos.

 

 

Előre is köszi!

Molnár Molesz Gábor Creative Commons License 2013.05.21 0 0 1615

Hello mindenki.

Átolvasgattam a bejegyzések nagy részét és látom sokan érdeklődtök a rovarok és a bogarak iránt. Elöször is kijelenteném, hogy az oldalon most járok elöször, így az itt látottakat még nem olvastam és tudomásom nem volt erről a fórumtémáról. Mindezt azért írtam, mert nemrég én is elgondoklkoztam azon, hogy rengeteg olyan dolog van az életben, amiről nem tudom, hogy micsoda. Legyen az rovar, virág...

Ez okból kifolyólag létrehoztam egy oldalt, ahol könnyedén be lehet azonosítani az ismeretlen rovarokat, terméseket...

Az oldalam elérhetősége: www.mitlattam.hu.

Kérek mindenkit ne vegyétek ezt Spam-nek, se kéretlen reklámnak, de mivel ez a fórumcsoport eléggé releváns az oldalam tartalmával, ezért talán ti is tudtok valamit hasznosítani az oldalam tartalmából.

További szép napot.

nalacika Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1614

 Nünüke 2011-ben  :)

Előzmény: nalacika (1613)
nalacika Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1613

Szia, és köszönöm!

 

Mikor ideköltöztünk, akkor készültek a képek. Azóta az "ősgyep" helyett teljesen átalakítottam a kertet, de nem használok vegyszert, így minden élőlény jól érzi magát. A haszonkertben sem csak a puszta föld van, hanem minden, ami volt, megmaradt, sőt...., csak néha(3-4 hetente) levágom. Erdő és rét mellett lakunk, gondoltam megőrzöm a változatosságot, alkalmazkodtam hozzá, és támogatom a biodiverzitást itthon. Ezek után nem is mondom, hogy nünükét is szoktam látni, csak nem tudtam, hogy az. És idén kb 10 helyen láttam, 2-3 szor annyit, mint ideköltözésünkkor. Az ormányost ezek szerint nem ették meg, még én is bedőltem nekik :)

 

Köszönöm a gyors választ!

 

NL

Előzmény: Titkos2 (1610)
fatamorgana71 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1612

..... szóval ez lenne:

fatamorgana71 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1611

Sziasztok! Tudnátok segíteni ennek a bogárnak az azonosításában?

A lakásban az ablaknál tanyáznak, csáp nélkül kb. 6 mm-es, a portohon van amelyiknek narancssárgás csík van, de láttam fekete portohút is. Kicsit bénán repkednek és reggel szoktam látni őket az ablaknál miután felhúzom a redőnyt. Minden reggel ott vannak kb. 5-en a függönyön, párkányon és az ablaküvegen.

Az ablakpárkányon belül van két kaktusz és egy bonsai féleség.

Képek nem túl jók, de hátha sikerül megfejteni.

 

http://indafoto.hu/collectioneditor/560225

Titkos2 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1610

Te mázlista! :D Ezek nünükelárvák, én még a kifejlett rovarral is csak egyszer találkoztam eddig életemben, pedig amúgy szeretem őket, csak valahogy mindig "elkerültük" egymást. XD Egyébként biztos vagy benne, hogy megették azt a két ormányosbogarat? Csak azért kérdezem, mert normális esetben nem csinálnak ilyesmit, leírom az egyedfejlődésüket. A nőstény nünüke virágos növények közelébe rakja petéit a talajba, majd az általad látott lárvák csoportosan felmásznak a növények szárán, rá a virágra. Itt optimális esetben rákapaszkodnak egy magányos méhre, amíg az beporozza a virágot, majd a méhet taxinak használva a fészkébe vitetik magukat. Amikor odaérnek, a lárvák lemásznak róla, majd elfogyasztják azt a virágporgombócot, amit a méh eredetileg a saját lárvájának gyűjtött, illetve a petét is megeszik. Ha egy fészekbe több lárva is kerül, az "nyer", aki a petét is elfogyasztja, a többiek nem tudnak továbbfejlődni, így éhenpusztulnak. A lárva ezután a méh fészkében bábozódik, majd tavasszal bújik elő a földből. (Ha minden évben látod a lárvákat, lehet a kifejlett rovarral is találkoztál már, szép kékesfekete állat. :))

A "csapda" ott van a fenti dologban, hogy a lárvák bármilyen viráglátogató rovarra (pl. lepke) rákapaszkodnak, viszont ha a "fuvarosuk" nem egy magányos méh, nem jutnak be a fészkébe és éhenhalnak. Ebből gondolom, hogy lehet az ormányosbogarat sem falták fel, csak csapatosan "megszállták", hátha ő is elrepül velük. (Ő meg lehet, hogy reflexből halottnak tetette magát, ormányosoknál ez nem ritka.) Mondjuk az is furcsa, hogy ha jól látom, azon a növényen nincs is virág, illetve egy másik képeden valami fadeszkának látszó dolgon nyüzsögnek. Lehet, hogy a nőstény mégsem annyira a virágok közelébe rakja a petéit? Vagy tavaly óta esetleg átrendeztétek némileg a kertet? XD Mindenesetre érdekesek, én még a lárvákkal sosem találkoztam, de majd egyszer szeretnék. :)

Előzmény: nalacika (1609)
nalacika Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1609

Sziasztok!

 

Ezek a képek 2 éve készültek, de minden évben 1-2 helyen feltűnnek április végén 1-2 hétre. Nem növényevők, mint szegény ormányososk esete mutatja is. A fekete kisebb ormányos pár percig bírta, a nagyobb majd két napig. Igazából csak érdekesség, de felismeri valaki? 

 

Üdv

NL

 

sappeni Creative Commons License 2013.05.11 0 0 1608

Szia Batman!

Ormányosbogár, szerintem valamelyik Otiorhynchus faj, talán Barázdáshátú vincellérbogár (Otiorhynchus sulcatus). 

Szerintem ne bántsd. Tömegesen persze okozhatnak kárt, hiszen a növényeket eszik, de néhány példány nem fog pusztítást csinálni.

Mérlegelj, és gondolj arra, minek minősítenék pl a csirkék az embert, ha egyszer lenne lehetőségük ezügyben  szavazni...

:)


üdv,

Bea

Előzmény: batman1 (1605)
CBNora Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1607

Ha nemcsak nem nyírja, hanem nem is locsolja és alig gereblyézi, nem költöznek el.

Mi virágos rétté próbáljuk átalakítani, évi 1-2 kaszálással, elsősorban a rovarok kedvéért. Tavaly egy fűnyírás volt késő tavasszal, utána csak itt-ott volt nyirbálva helyileg.  Úgy látom, ez már tetszik a tücsköknek.

 

Előzmény: Titkos2 (1604)
Georgina Bogdán Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1606

hello ez milyen bogár vagy vmi mert nem tudok rá jönni :)  előre is köszike

batman1 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 1605

Helló!

 

Reggel a harmatos ribizli levélen találtam a csatolmányban látható bogarat. Mi lehet ez? Káros? Megöljem?

 

Kösz!

 

Batman

Titkos2 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1604

Ja, bocs, én az előző kommentedben félreértettem egy mondatot. XD "Kell-e aggódnom, hogy jól érzik magukat nálam?" Azt hittem, ezt azért kérdezed, mert minél ideálisabb körülményeket akarsz nekik biztosítani, nem azért, mert el akarod űzni őket. XD De egyébként nem, nem kell aggódnod, a lyukakon kívül más "kárt" nem okoznak. (Én ezt sem mondanám annak, mivel csak esztétikai probléma.) A zenéjüket egyébként még azért nem hallod, mert csak a kifejlett hímek zenélnek és ezt a szárnyaik összedörzsölésével teszik, a tieid pedig utolsó stádiumos lárvák, még egyszer vedleni fognak, akkor válnak kifejlett állatotokká és beindul a szerenád. :) Az elűzésük módjaival sosem foglalkoztam, én örültem, ha bármilyen állat otthonra lelt a kertemben. :) A mezei tücsök egyébként ma már ritkulófélben van a legtöbb Nyugat-európai országban, így szerintem inkább örülj, hogy nálunk még egy viszonylag gyakorinak számító rovar költözött a kertedbe. Ha mégis annyira elviselhetetlennek találod őket, akkor talán a legkörnyezetbarátabb megoldás az, ha egyszerűen hagyod jó nagyra nőni a füvet, mivel azt egy ponton túl nem tolerálják, és maguktól továbbállnak. (Bár már csak körülbelül egy hónapot kellene kibírnod velük, mivel ezután a felnőtt tücskök maguktól elpusztulnak, így jövő tavaszig nem fájna miattuk a fejed.)

Előzmény: PiEm-14B (1603)
PiEm-14B Creative Commons License 2013.05.06 0 0 1603

Nem gondoltam volna tücsöknek őket, mert nem hallom, hogy az ablak alatt zenélnének.

Szóval mivel lehet őket rávenni a távozásra? Annyira nem örülök neki, hogy telirakják apró lyukakkal a kertet. Maga a lyuk még nem lenne annyira zavaró, de mivel kitakarítják előtte a portát, így sokkal feltünőbbé válik a kecójuk.

Előzmény: Titkos2 (1591)
bazsika11 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 1602

és a kép, előbb nem illesztette be,

Előzmény: bazsika11 (1601)
bazsika11 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 1601

SZiasztok, meg tudná valaki mondani, hogy milyen rovar a képen látható? Elég sok van mostanában és nem tudom,h mivel tudnék védekezni ellene? van valamilyen káros hatása?

előre is köszönöm,

CBNora Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1600

Az erdei vöröshangyára keress rá, azzal hasonlítsd össze. Ha az, akkor találsz róla bőven tudnivalókat.

Előzmény: Törölt nick (1599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!