Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30849
"Nem tudom még igazán mit csináljak vele, lehet semmit, csak kíváncsi vagyok az elvi lehetőségekre."
Szóval nem is az asszonykával van baj, csak olvastad valahol, hogy fényes lakkal jobban szólna ;)

"mint igazi hifistának lesz saját zenehallgató szobám"
Én is így hívtam, amíg át nem keresztelődött gyerekszobára... :)

Igyekeztem minden mondat után szmájlit rakni, remélem nem veszed zokon a csipkelődést. Egyszer én is csináltam saját dobozt, igaz konyhai rádióhallgatáshoz.
Előzmény: w_o_r_s_t_c_a_s_e (30840)
kis sumák Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30848

:) Nem, amit találtam róla... csak amcsis képviseletet találtam Okland, illetve Las Vegas.

 

Nem túl meggyőző, igaz 5 év garit adnak.

Előzmény: Bubi504 (30847)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30847
A tools miatt gondolod, hogy amerikai ??? Akkor már inkább görög, hiszen alpha :-)))
Előzmény: kis sumák (30844)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30846
A shopnotes anyaglistájában is 2 ill. 5 collos az alsó/felső ékszíjtárcsa. Az etető kb 23-25 centi magas. Van két görgős bakom, 110-re húzhatók ki, valszeg elég. Ha mégsem, akkor meghosszabbítom a szárát (25*25-ös zártszelvény).
Egy szabadon futó leszorítógörgőnek mi értelme lenne ? A csiszolóhenger pont eléggé szorít lefelé, főleg, hogy nem is rugózik. Ez nem vastagsági gyalu (és nem is vastagolásra való) nincs kés ami bele tudna kapaszkodni az anyagba, csak simogatás (súrlódás) van. Ha túl szorosra állítod, nem tudod betolni az anyagot.

Van olyan házilag készíthető gép is, hogy a henger az asztal alatt van, egy széles, keskeny nyílásból 'néz' felfelé. Azon van értelme a görgőnek, mert az anyagot különben csak a kezed nyomása tartja a hengeren. Kitben lehet kapni a hozzávalókat, motor nélkül, nem kevés pénzért : http://www.stockroomsupply.com/V_Drum_Sander.php
Ezen tépőzáras a papír rögzítése, csak épp nálunk nem találtam tekercsben kapható, tépőzárra tapadó papírt.
Hosszú anyagnál sem kell átmenni a másik felére (görgős bak várja) csak fogni egy, az anyagnál kicsit vékonyabb segédeszközt és azzal át kell tolni a másik oldalra amíg a henger már nem éri el.
Előzmény: Kamelot (30836)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30845
hat budan nem nagyon tudok.

az amfiteatrumnal volt egy ceg/bolt, de a nevere sem emlekszem, meg mintha felujitottak volna a hazat, es eltunt volna onnan.

vajk
Előzmény: Törölt nick (30842)
kis sumák Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30844

Szia!

 

Sajnos ezt nem tudom, de elképzelhető. Neten nem sokat találni róla, de Bh-nál is kapni. talán valami amcsi termék, de nem sokan foglalkoznak vele.

Előzmény: Bubi504 (30843)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30843
Az nem a Bauhaus sajátmárkás terméke ? Mert akkor az ottani árak legalja, és ez a 'minőséget' is tükrözi.
Előzmény: kis sumák (30841)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30842
Érdekes módon a lakk megmaradt rajta. Nem volt hűvösben.

Tegnap szétszedtem a kombigyalut, némi állapotfeltárás miatt és kiderült, hogy az adagoló görgőket hajtó szíj peremét szétdörzsölte az egyik tárcsán lévő kis sorja.
Hol lehet ilyen szíjat venni mondjuk Budán? Optimax HF T150 540 a típusa.
Előzmény: halaloszto (30838)
kis sumák Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30841

Szisztok!

 

Alpha tools eszközökről tudtok valamit mondani, milyen minőségüek, stb...

Érdemes velük foglalkozni?

 

Előre is kösz.

w_o_r_s_t_c_a_s_e Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30840
:)

Nem tudom még igazán mit csináljak vele, lehet semmit, csak kíváncsi vagyok az elvi lehetőségekre.

Amúgy csak átmeneti a probléma, mint igazi hifistának lesz saját zenehallgató szobám. Csak az még nincs "megnyitva" :)

Egyébként nem koszolódik, úgyhogy valami lakk szerintem is van rajta. Már írtam levelet a készítőjének, meglátjuk mi lesz a válaszban.
Előzmény: Soká (30839)
Soká Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30839
FTF... először is: egy igazi hifistának nincsen felesége, akusztikusan szóljon akármilyen jól is :)

Komolyra fordítva: meglepne, bár nem teljesen kizárt, hogy ne lenne felületkezelve. Ha nincs semmi a fán, akkor viszonylag csúnyán tud koszolódni. Szerintem matt lakk lehet rajta. Nyilván ízlés kérdése is, én nem biztos, hogy tennék rá fényes lakkot. Egyrészt nagyon műanyagossá teszi, másrészt igazán szépen nehéz elkészíteni. Ha megnézed a komolyabb dobozok árait, akkor láthatod, hogy 40-50ezerrel drágább a magas fényű darab. Ha rákérdezel a készítőnél, akkor lakk esetén azt is kérdezd meg, hogy oldószeres-e?

A kedves feleséget nem lehet leszerelni azzal, hogy megkéred, horgoljon rá valami kis sipkát? Netán egy kis halasi csipke a tetejére? :)) Legtöbbet az segít, ha gyakran megdicséred, hogy milyen jól tűri a hóbortjaidat. :)

(Micsoda mázlim van, nálunk az FTF még sosem jelzett, igaz nem is vagyok valódi hifista, mert nem cserélgetem a cuccokat)
Előzmény: w_o_r_s_t_c_a_s_e (30832)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30838
hmm. mert ugye az, hogy a csiszolas helyett maszatolodott, meg hogy a lakk nem maradt meg rajta, az mind a ketto arra utal, hogy az olaj kint maradt.

esetleg huvosben volt?

vagy az a javor koztudottan nem eszi az olajat?

vajk
Előzmény: Törölt nick (30837)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30837
Igen
Előzmény: halaloszto (30831)
Kamelot Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30836
Biztos tudod, csak ismétlésképp. (én így látom)
A 2800-as fűrészfordulatot közel harmadára csökkenteni.
A fűrészre téve elég magas lesz a munkamagasság.(görgős támasztóbak)
Meggondolandó a vastagságihoz hasonló leszorítógörgők beépítése.
Hosszabb anyagoknál mivel hogy nincs előtolás az egyedüli munka nehézkes mert mire egyik oldalról átmész a másikra megnő a beégés veszélye.Bár ez lehet hogy egy optimális fordulaton nem számít. A legfontosabb az elszívás mert nagyon egészségkárosító a sok por letüdőzése.
Előzmény: Bubi504 (30833)
w_o_r_s_t_c_a_s_e Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30835
Köszi a gyors választ...elég nyersnek tűnik a felület, de biztos van rajta valami. Rákérdezek az egykori alkotójánál, hátha még emlékszik mi került rá.
Előzmény: halaloszto (30834)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30834
furnerozva van. (az a vekony falemez ami ra van ragasztva, az a furner)

minden tovabbi elott meg kellene tudni, hogy most milyen feluletkezeles van rajta.

vajk
Előzmény: w_o_r_s_t_c_a_s_e (30832)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30833
- nincs motorom, olcsóbb így és a körfűrészé bőven elég erős
- a fűrész tengelye vibrációmentes, az asztal elég masszív a feladathoz (egy különállót is csak a fűrészre tudnék tenni, nincs több helyem)
- amikor nem használom elfér a fűrész bővítőasztala alatt
- amikor csiszolás van, már rég nem használom a fűrészt
- a szerelés annyi idő mint fűrészlapot cserélni : 5 perc
Ezek persze szubjektív szempontok, ha lenne bőven helyem, meg esetleg egy motor elfekvőben akkor a különálló jobb lenne. Néztem olyan terveket is, semmivel sem bonyolultabb az a verzió sem (sőt). Az előtolást viszont valszeg lehagyom, a szóló gépek asztalát is csak laminált lapból csinálják, később lehet upgradelni ha kell.
Van egy csomó (fél m3) szélezetlen tölgyem, gyalulás után 18-19mm marad belőle. Komód, dohányzóasztal, meg talán ágykeret lesz belőle. Táblásítom, ehhez kéne a csiszoló.
Előzmény: halaloszto (30830)
w_o_r_s_t_c_a_s_e Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30832
Sziasztok,

hátha itt tudtok választ adni a kérdésemre...

Van nekem két igen jó hangafalam, egyedi darabok. A készítője (bevallása szerint, nem sok tapasztalatom van ilyen téren) kanadai éger "bevonatot" tett a dobozra. Azaz egy fóliát, ami fa, maga a doboz szerintem MDF-ből lehet. Jó hangja van azért vettem :) Megvan már pár éve és hát marad is, nincs értelme jobbat venni, vagyon lenne. Viszont így az FTF is belépett a képbe (FTF = Feleség Tűrési Faktor, minden hifis ismeri :). És hát szép ez a világos szín, de valahogy olyan kinézete van így a dolognak, mintha nem lenne befejezve. Kicsit olyan nyers, matt...mit csinálhatnák vajon vele? Le lehet szerintetek valamivel kezelni hogy legyen valami fénye?

Teszek fel két képet. A másodikon látszik egy a hátulján lévő hiba. Itt látható, hogy a kanadai éger csak egy réteg.

A tanácsokat előre is köszönöm!

magassugárzó

a hiba
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30831
de olajozas utan akkor most vissza volt torolve vagy sem????

vajk
Előzmény: Törölt nick (30828)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30830
amennyi melo ezt megepiteni, ahhoz kepest mar pihe csinalni neki egy asztalt es tenni bele egy motort.

- van hova tenni, nem kel neki helyet keresgetni amikor nem hasznalod
- nem kell szerelni
- fureszelhetsz felvaltva

vajk
Előzmény: Bubi504 (30825)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30829
hajjaj. en meg matekoran is tanultam. ezert is gondoltam, hogy karomkodasnak szamitana itt...

vajk
Előzmény: Erzsébeti (30824)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30828
A "kiszáradás" alatt azt értem, hogy már nem olyan olajos tapintású a felület, mint előtte, hanem a száraz fát érzem. Csiszolásra is porzik a fa, nem a már emlegetett olajos forgácsdarabkákat csiszatolom. Ő - meg a legtöbb villanygitár építő gyár is- más technológiá(ka)t használ pórustömítésre és lakkozásra. Mondott is nekem lakktípusokat, de most nem jut eszembe, majd megkérdem mailben, mert az írás legalább megmarad :-)
Előzmény: Soká (30827)
Soká Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30827
Hát, nem tudom, mit jelent az, hogy egész jól kiszáradt belőle a lenolaj, én - ellentétben a hangszerész sráccal - használnám a lenolajat. Főleg, ha már egyszer átkented. Ezt a bizonyos száradást sem értem pontosan, a lenolajjal akkor szokott gond lenni, ha túl sokat hagynak a felületén és várják, hogy az megkössön. A lenolajat átkenés után egy száraz rongydarabbal "szárazra" kell törölni, ha pár napig hagyod, utána egészen biztos, hogy szépen viaszolható. De a viasz is olyan, hogy 1-2 nap a száradása, de a teljes keménységét csak 1-2 hét alatt éri el. A legfontosabb az, hogy a felület szépen legyen megcsiszolva.
Az én hangszerész ismerősöm már eleve olajos polírpapírral csiszolgatta az ében alkatrészeket.
Előzmény: Törölt nick (30814)
kivi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30826
Nem asztalos, inkább ácsos :-) téma, de tanácsotokat kérném: tavasszal a nyaraló terasza fölé egy tetőt építünk. Olyasmit, mint ami az alsó képen van. A tervek már nagyjából megvannak, az összeillesztéseket még finomítjuk: használjunk-e acél rögzítőidomokat vagy ne, hogy csapoljuk egymáshoz a gerendákat, világítás, stb.

Amit viszont kérdezni szeretnék: ilyen felhasználáshoz miképp kezeljük, konzerváljuk a fát? Gombaölő, pórustömítő, legkülső réteg? Mi a módja ennek?


Bubi504 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 30825
Én meg erősen fontolgatok egy ilyet : http://www.woodworkstuff.net/EDTSander.html
vagy az eredetijét : http://www.scribd.com/doc/6587850/ShopNotes-86
Nem kell hozzá motor.
Előzmény: halaloszto (30822)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.09 0 0 30824
azokat a recéket hivatalosan >ciklois íveknek< hívják.

Baromira hülye egy név!:) Amióta tanultam azóta is utálom...
Még a bütü szónál is idétlenebb...
Előzmény: halaloszto (30822)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.09 0 0 30823
mázolás alá a lenolaj a legtutibb.. bő "nyállal "áztatva...

Száradáskor bármi előfordulhat. Ezért sem szárítanak kigyalult állapotban. Előfordulhat csavarodás, és pl. olyan száradás, hogy a fa elveszti a derékszögű gyalulását Vagyis bizonyos amorf formát is fel vehet. Persze ez egy platógerendázatnál nem biztos, hogy számít, de gondolom valamiféle oldtimer dolognál azért számít a precizitás, mégse trágyahordót csinálsz:)

Azt én nem tudom eldönteni innen, hogy érdemes e lecserélni gőzölt bükkre, és azt sem, hogy kibírja e a szárítást úgy, hogy nem lesz maradandó csavarodás, repedés a fában. Ezt távolról senki sem fogja neked megmondani, de még lehet, hogy közelről sem... Ez kicsit lutri dolog...
Előzmény: framo901 (30820)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.09 0 0 30822
ujra beraktam a keseket vilagosban, minden franko lett.

nem felette volt, hanem alatta! igy csinalt egy vallat, amikor az elert a kifuto asztalig, akkor az megemelte, aztan elolrol. ezert volt a hullamossag 6-7mm tavolsagra egymastol, nem mm-re, mint a rendes recesseg.

vajk
Előzmény: Bubi504 (30779)
Kamelot Creative Commons License 2010.01.09 0 0 30821
Műhely mérettel nem vagy egyedül. A műhely előtt van egy féltetőm is és a nagyobb gépek kombigyalu, függőleges maró ott vannak. Tavasszal rozsdátlanítással kezdem. Addig is várom a tavaszt.
Előzmény: Bubi504 (30819)
framo901 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 30820

köszi a válaszokat.  fenyőhőz jutottam hozzá ez nagyon nem jó? érdemesebb kicserélni gözölt bükkre?. a halalosztoezt irta: ha ossze van rakva, netan lesulyozva vagy kotve, hogy ne tudjon az egesz sem vetemedni, akkor formára fog megszaradni.     ezzel te is eggyet értel?  mert volta kép ez lenne kérdésem tárgya szétszedjem ? vagy így száradjon lecsavarozva . cseréljem bükkre vagy maradhat ez ?

a plató deszkát úgy csinálom ahogy irtad.

ja és mivel kezeljem festés elött ?

Előzmény: Erzsébeti (30817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!