Keresés

Részletes keresés

AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30947
Az átlagos, egészséges emberi szem felbontó képessége 1 ívmásodperc. Ez egy méteren kb. egyharmad milliméter...

És a fazonranyírt dekopírlapnak mennyi a felbontása? :-)
Előzmény: csoty (30941)
Nava03 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30946
Hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lamellázó gépet milyet érdemes venni ami nem túl drága de strapabíró is?
Nava03 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30945
Hello!
Én azt kérdezném , hogy lamellázó gépet milyet érdemes venni?
Ami nem tul drága és azért strapabíróbb is.
Soká Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30944
Csak párat kell visszaolvasni: (30897)
Persze én nem biztos, hogy mérvadó vagyok, mert ami nálam évi 2-3 használattal jól elmuzsikál, azt más fél nap alatt gallyra vághatja. Ennyi pénzért valószínűleg nem kapsz (sokkal) jobbat.
A többiektől bocsánat, hogy sokat linkelgetem ezt a képtárat, de hátha segít valakinek.
Ha másnak nem, hát a lidlnek... :)
Előzmény: lali.hu (30940)
Soká Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30943
Az emberi kéz finomabb megmunkálásra képes, mint amit a szeme megenged. Tapintással századmiliméteres eltéréseket is észlelni lehet.
Nézz meg egy gyűrűt, benne a fémjelet, annak az acélszerszámát kézzel vésték, igaz kb. 50-szeres nagyító alatt.
PETYUS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30942
Amiről te beszélsz, az az egy ívperc. Az ívmásodperc annak a hatvanadrésze.
Előzmény: csoty (30941)
csoty Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30941
Szentendrén láttam egy ukrán fószer kiállítását. (azt hiszem állandó kiállítás, de már évek óta nem jártam Szentendrén) Mit mondjak megdöbbentő. Egy gombostű fején elfér a sakktábla a figurákkal együtt, a szúnyog szívókáján egy balettáncos figura ernyővel a kezében, a tű fokában tevék, emberek, pálmafa és piramis, a félbevágott mákszem fészekben fecskefiókák és ilyesmi méretű alkotások. Többnyire aranyból, szabadkézzel. Először azt hittem, hogy a mikroszkópban vetített képet látok ... .

Az átlagos, egészséges emberi szem felbontó képessége 1 ívmásodperc. Ez egy méteren kb. egyharmad milliméter...
Előzmény: AzHofi (30939)
lali.hu Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30940
Venni szeretnék a LIDL-ben egy PS excentercsiszolót. Miben különbözik ez a rezgőtől?
Rezgőm van kettő, SKIL 240 Wattos, amik jelenleg garanciális szervizben vannak. kb. 200m2 csiszolás után megadták magukat.
Parkside gyalut is vennék, van valakinek ilyen?
üdv.
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30939
hajszálra felfűz mákszemeket

Értem :-) Gondolom miután kifúrta, köszörült dekopír lappal nagyítja fel a lyukat, hogy átférjen a hajszál rajta :-)
Előzmény: Vikusz1977 (30934)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30938
Ennél a fánál is, a legalja kicsit ferde a törzs többi részéhez képest, egyik oldalról teljesen ki kellett vennem az éket, és áttenni a másik oldalra, hogy ne a pisai ferde torony legyen. Valami 6-os vagy 8-as menetesszárral, meg egy beragasztott anyával, fából marokgombbal fogom megoldani azt hiszem.
Előzmény: halaloszto (30937)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30937
tulkepp csak olyan ekeket kellene csinalj, amik kulso oldalan van horony, amibe a haromszog illeszkedik, es akkor nem tud kifordulni.

vajk
Előzmény: AzHofi (30936)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30936
alul kozepen van tuske, amire felszurod a fat? ha nincs, tegyel! nagyon sok gondot megold!

Aha, ez jó ötlet. Kösz.

Remélem nem lesz következő verzió, és valamelyik vejem majd hálával emlékszik meg rólam 2070 karácsonyán a papa nagyszerű karácsonyfatalpába illesztvén a mikroprocesszorvezérelten fenyő illatot árasztó organikus sorozatgyártott fenyő beillesztésekor. Kapcs ford köbüki :-)
Előzmény: halaloszto (30935)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30935
nagyon profi!

alul kozepen van tuske, amire felszurod a fat? ha nincs, tegyel! nagyon sok gondot megold!

a kov verzion meg a haromszogek lehetnenek duplak, amik kozrefogjak a lab vizszintes reszet, es a derekszogu sarkukon elfordulaskepesen vannak rogzitve. akkor a kulso also sarkukon kellene az eket alafesziteni, vagy csavarral fesziteni, es lenne a feszitesnek jo nagy erokarja...

vajk
Előzmény: AzHofi (30932)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30934
Miért?
Van egy barátom (nem képzeletbeli:) ), ő egy rizs-szemre felírta kihegyezett rotringgal közel 50 ország nevét, hajszálra felfűz mákszemeket, egyéb hasonló "rekordjai" vannak most nem jut eszembe több, a puskát olyan apró betűvel írta anno hogy akármire felragasztva nem látták körbejárva a tanárok hogy az írás. Mindezeket szabad kézzel ha jól emlékszem nagyító nélkül.Na ő is szokott a pincében kézzel nagy pontossággal dolgozni. Iszonyat precíz.
Van ilyen ember:). Azért mert mi nem vagyunk ilyen biztos kezűek, vagy mert a te dekopírod egy fos:) ne vonj le messzemenő következtetéseket.

A dekopír pontossága engem is meglep, főleg hogy ha jól rémlik a vezetőgörgő több mint 20 mm-re!!! van a talp aljától-korábbi GPS féle dekopírlap elvékonyítós projekt révén tudtuk meg, tudod amiről szintén kaptunk fotókat:)!!!
De lehet hogy ez a dekopír ezt is tudja még így is.
Egyébként én nem tartom kizártnak hogy ha megfelelő kéz vezeti iszonyú lassan akkor lehet 1-2 tizeddel a karc mellett haladni. Én nem mernék szerintem, főleg ha jól értem itt kisebb kanyarítás is volt ami talán még neccesebb-nem biztos persze.
Előzmény: AzHofi (30931)
Vikusz1977 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30933
Remélem van benne kefe egyáltalán, mert még ez se biztos ahogy utánanéztem-megnéztem a robbnatot ábrát.
Szétkapom aztán kiderül. De kezd (ezzel) a dewalttal kicsit tele lenni a hócipőm.5 üzemóra után nekem egy ipari géppel ne legyen semmi gond...
Előzmény: GPS (30909)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30932
Feltettem ide. Az a beékelős megoldás ki lesz váltva menetes csavarosra, mert az élet bebizonyította, hogy nem teljesen volt jó az elképzelés. Azért festékesek az ékek, mert 24-én délelőtt mázoltam le :-)
Előzmény: halaloszto (30927)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30931
És ez kit érdekel? 2-3 simítás a reszelővel - és máris a vonalon van az ember.

Azt találtad mondani, hogy dekopírozol 1-2tized pontossággal a vonalhoz képest, mert útálsz reszelni csiszolni.
Előzmény: GPS (30930)
GPS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30930

És ez kit érdekel? 2-3 simítás a reszelővel - és máris a vonalon van az ember.

Többet mint 2-3 reszelőhúzást nem hagyok rá - mert mint mondtam, nem szívlelem a reszelgetést...csak muszáj. Inkább odafigyelek a vágásra, pláne hogy nem lóverseny.

De megismétlem: próbáld ki..és meglátod, neked is menni fog. Szerezz be pár, valóban errevaló szerszámot, dolgozz lassan és gondosan - és meglátod, hogy remek sikerélményben lesz részed.

Ha elakadsz vagy nem olyan lesz, mint szeretnéd - szívesen ellátlak pár tippel azokból, amit én is tanultam, vagy tapasztaltam.
.
Előzmény: AzHofi (30929)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30929
Vegyél egy sima műszerész nagyítószemüveget, csak 2x est, nem kell több. Akkor meglátod, hogy milyen baromi sok is az az 1-2 tized.

A dekopírozás után a vágott felületed többet szór mint 1-2 tized. Ennyit erről.
Előzmény: GPS (30928)
GPS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30928

Ezekután, én attól tartok, hogy neked nem igazán kristálytiszta az 1-2 tized fogalma. Bizonyára te úgy gondolod, hogy az "hűde nagy pontosság lehet" - közben nem az.

Ez egy sima lakatos-pontosság - ezt bármelyik lakatos balkézből tudja. De nem szerszámlakatos ám, mert azok ennyivel ki is röhögnének - nekik ez már "balta-pontosságnak" számít.

Vegyél egy sima műszerész nagyítószemüveget, csak 2x est, nem kell több. Akkor meglátod, hogy milyen baromi sok is az az 1-2 tized.
Pláne egy felfényezett anyagon - mert én legalábbis, karcolás előtt mindig előbb dörzsizek, hogy jól lássam, hogy mit is csinálok.

Pont a tegnap volt, hogy előkarcoltam valamit...de aztán úgy döntöttem, hogy mégis 2 tizeddel kisebbre veszem a dolgot, hogy legyen egy kis játéka.
Öregem: szabad szemmel, 1 méterről is látszott, hogy egymás melett fut a két karc...nem hogy nagyítószemüveggel.

Persze, nem rozsdás szeggel de még nem is a bunkó vidiással szoktam karcolni az ilyesmit, hanem spéci, drágánvett, vékony (3 mm-es), tokban tartott és vizeskövön, kézzel-fent, acél-karctükkel.
Ezek nem is karcolnak, mondhatni inkább rajzolnak az anyagra - egy kis kukta-pucoló már leviszi még a nyomát is annak a "karcnak".

Mi akkora nagy kunszt egy ilyen vonalat követni, addig reszelni, csiszolni, stb?
Akinek ennyi se megy...az tényleg ne eröltesse.

Minimális "kéz" és szem(üveg) az kell hozzá, nem mondom - de akinek nincs, az menjen teniszezni, horgászni, vagy mit tudom én. Nem kell mindenkinek lakatoskodni, nem igaz?
.
Előzmény: AzHofi (30926)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30927
a karacsonyfatalprol szeretnek egy fotot!

vajk
Előzmény: AzHofi (30926)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30926
De figyelj csak: próbálj meg te is csinálni valamit (bármit) - tedd fel ide és én majd szívesen tanulok tőled is egy-két fogást - ki tudja, hát ha te is tudsz olyat, ami nekem kimaradt? Főleg aluminium-megmunkálásban...de bármi másban is.

Nekem most hideg van a műhelyben, meg a kocsi áll ott hó ellen. Szánkót viaszoltam 0,244mm vastagon, karácsonyfatalpat készítettem mikronos pontossággal, meg labortápot építettem, netdcu kártyát hoztam össze tft display-yel. Szóval szinte semmi famunka :-) De attól, hogy én szinte nem csinálok semmi szépet és jót, csak úgy élek a világba, te még nem fogsz egy-kéttizedre karcolni, dekopírozni, erre is van egy láda italom simán.
Előzmény: GPS (30925)
GPS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30925

Olyan pontosan karcolok, ahogy azt az öreg szerszámlakatos szakiktól tanultam. Már amennyire ők is tudtak.

Bár valamit csak kellett tudjanak, mert fogkefe és hasonló műanyagszerszámokat készítettek - javarészt (a finommunkát) kézből.
Akkortájt még nem volt divat a CNC, viszont ott 2-3 század hibáért a szemétbe lehetett dobni a szerszámot. Műanyagoséknál már csak így van.

Hetekig lebzseltem náluk, mert a gyár laborjába szállítottunk műszereket és két próba közt hosszú órák teltek el - így hát ráértem megfigyelni ezt-azt a szerszámműhelyben....mert akkor még szabadon lehetett kószálni egy gyárban.

De figyelj csak: próbálj meg te is csinálni valamit (bármit) - tedd fel ide és én majd szívesen tanulok tőled is egy-két fogást - ki tudja, hát ha te is tudsz olyat, ami nekem kimaradt? Főleg aluminium-megmunkálásban...de bármi másban is.

Most nagyon dolgozok...de majd felteszek még pár darabot összeszerelés előtt...nahát, azokon tényleg érdeklődhetsz majd a technológia felől.
.
Előzmény: AzHofi (30924)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30924
Rosszul olvastad. 1-2 tizeddel tudok a karcolás mellett menni.

Értem. És karcolni milyen pontosan tudsz?
Előzmény: GPS (30923)
GPS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30923

Rosszul olvastad. 1-2 tizeddel tudok a karcolás mellett menni.

Lassan, óvatosan, a karcolást jó erős fénnyel megvilágítva és védőszemüvegként a nagyítószemüveg legkisebb fokozatát használva.

Elég lassan megy - de hál'Istennek nem normára dolgozom.
Ráadásul így minimálisat kell eldolgozni a végleges méretig (a karcolásig).

De a fotókon is láthattad, hogy elég türhető darabokat lehet így alkotni.
Próbáld ki te is - ha van minimális kézügyességed - menni fog neked is.
.
Előzmény: AzHofi (30922)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30922
Jó olvasni, hogy te dekopírral is tudsz egy-két tizedes pontossággal vágni :-)
Előzmény: GPS (30895)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30921
De a másik oldalán a körív is, meg a hoszanti nyíllás is dekopír-meló.

Ez miből van? Gondolom azért dekopír után reszelés-csiszolás befigyelt. Remélem egytizeden belül van, mert ha nem, akkor jössz egy láda ilalommal :-)
Előzmény: GPS (30892)
AzHofi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30920
Igazi hifista azokat a banándugónak kinéző ovjektunokat mellőzi a hangrendszeréből. Igazi hifista a családi aranyékszerkészletből csináltat hangszórókábelt :-)
Előzmény: w_o_r_s_t_c_a_s_e (30840)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30919
GPS!
Olyan háromnegyed éve nem gondoltam volna, hogy valaha is ilyet fogok írni, de most kivételesen neked adok igazat.
Na nem dobom be magam teljes mellszélességgel, mert néha nem árt, ha kicsit akasztják a hóhért.
Soká Creative Commons License 2010.01.13 0 0 30918
"Úgyhogy én hiszek a kézzel és egyszerű eszközökkel végzett munka pontosságában és szépségében. És abban is, hogy kellő türelemmel csodákat lehet alkotni.

Éppen ma volt az M2-n.
Előzmény: MN 3100 (30917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!