Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Transzformátor Creative Commons License 2012.01.26 0 0 230

Még nagyon bizonytalan vagyok,mert még OFF autókat is nézegetek(Grand Vitara,Duster).Néhány hónapon belül szeretnék venni ilyen jellegű autót.Másik fórumokon is kérdezősködtem ezt-azt:).

Előzmény: fdoki (229)
fdoki Creative Commons License 2012.01.25 0 0 229

Tényleg,hol tartasz a "lehet hogy X-Trail-t veszel" projekt-el?

Előzmény: Transzformátor (228)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.25 0 0 228

Értem.Gondolom akkor náluk ez egy bevált megoldás.

Előzmény: fdoki (227)
fdoki Creative Commons License 2012.01.24 0 0 227

messze Délen és Lent,azaz Ausztráliában "tengődik" 1 haver,ő keveredett hard-core X-Trail-es társaságba: onnan van az info/tipp

mindenképpen első kézből származó információk alapján döntenék...

 

http://www.australianxtrail.com.au/Technical.htm

Előzmény: Transzformátor (226)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.24 0 0 226

Így már igen komoly magassága lenne:).Jó lenne tudni,hogy ez megbízható megoldás-e.

Előzmény: fdoki (225)
fdoki Creative Commons License 2012.01.24 0 0 225

hazai és erdélyi úttalan utakra gondolván ilyesmiben töröm a fejemet

(max. 5 cm emelés)...

 

 

 

kozmat Creative Commons License 2012.01.20 0 0 224

Én igazából azt tapasztaltam, hogy a DPF kontroll lámpa felgyulladása akkor "várható", ha sokat megyek dugóban. Volt olyan is, hogy felgyulladt, majd néhány km után, tartósabb állandó fordulaton való használat nélkül is, magától elaludt.

Ez a motor egyértelműen nem arra lett kitalálva, hogy dugóban autózgassanak vele....

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 223

Nekem 2008-as van, 2.0 dci, DPF-el. 90.000 Km van benne, 0-val vettem. Eddig kétszer gyulladt ki a visszajelző, 70-nél és 85-nél. Az üzemanyagon sok múlik, én a prémiumokat tankolom, mert el tudom számolni.

Előzmény: kozmat (195)
fdoki Creative Commons License 2012.01.17 0 0 222

Szóra sem sem érdemes.

Cs ezt ütöttem be a keresőbe: Nissan X-Trail T31 2,0D battery

Előzmény: R45 (221)
R45 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 221

Köszönöm szépen.

Előzmény: fdoki (220)
fdoki Creative Commons License 2012.01.16 0 0 220
Előzmény: R45 (219)
R45 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 219

Sziasztok!

 

Tudja valaki esetleg, hogy Aut 2.0 dCi-nek hány Ah-s akkumulátora van?

Gépkönyvből ill. szemléléssel nem jártam sikerrel, kibontani egyelőre nincs kedvem az akksit a helyéről (pedig hamarosan muszáj lesz).

 

Köszi,

r45

fdoki Creative Commons License 2012.01.03 0 0 218

Columbia felirat hátul és a 2 első ajtó műanyag küszöbvédőre csavarozott polírozott alulécen

vagyon.Tetőablak nincs,a klíma automata de 1zónás,mind a 4 oldalablak elektromos mozgatású,a központi zár távos,a motor hidegen zajos  ;-)

Lehet,h ez a Comfort,de 3.tulajként (újkorában az autóhoz állítólag dukált 1 Columbia kabát is) persze már nem ezt néztem és persze lehet a kabát nem az én méretem lenne v. lett volna...

Olvasgattam mindenféle X-Trail fórumokat különböző országokból,az ott leírt/fotókon mutatott teLep(és nem teRep)járóképességet valóban hozta a kocsi a tőlünk kb. 2 órányi kényelmes autózásra eső erdélyi Szigethegységben -merthogy a Nagyvárad-Kolozsvár-Arad kvázi "3szög" közé eső Király-,Vlagyásza-,Zarándi-hegység és a Pádizs-karszt szigetszerűen kissé elkülönülnek a Kárpátok erdélyi fővonulatától.

Tényleg szép tájak így télen is.

Előzmény: Transzformátor (217)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.03 0 0 217

Ha jól gondolom akkor Comfort Columbia felszereltségű a gépezet:).Szép helyeken kirándultok.

Előzmény: fdoki (216)
fdoki Creative Commons License 2012.01.02 0 0 216

Óesztendő múlta és Újesztendő érkezte alapszintű off-road tapasztalatok szerzésére alkalmas erdélyi tájakon ért minket. A korábban itt a topikban említett motortéri alsó-védelem meglepően jól vizsgázott -bár a kb.max 20 cm mély vízátfolyásokon csak lépésben gördülve zötykölődtünk át.

 

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2011.12.26 0 0 215

Igazán nincs mit -ha ugyan segítettem...

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (212)
szvili Creative Commons License 2011.12.24 0 0 214

Köszönöm!

 

MEGHITT, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Előzmény: kozmat (213)
kozmat Creative Commons License 2011.12.24 0 0 213

A fogyasztása teljesen korrekt: 8.5-9.0 liter vegyes használat mellett, ha csak autópályán használom még 8.0 liter alá is mehet, sőt ha húzok vele, akkor sem sokkal megy 9.0 liter fölé, hisz nagyon erős, nagyon nyomatékos a motor.

Egyelőre tényleg semmi rosszat  nem tudok róla írni, remélem ez így is marad sokáig....

Előzmény: szvili (211)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2011.12.24 0 0 212

Köszönetem a válaszért.

Zsolt

Előzmény: fdoki (209)
szvili Creative Commons License 2011.12.23 0 0 211

Köszönöm a válaszodat!

Azért a 2-3 hónap alatt lassan már jönnek a tapasztalatok.. Remélem, hogy csupa jók, de  ha lesz negatív, légyszi' azt se tarttsd vissza (úgy sem lehet már lebeszélni róla csak az ára legyen már meg!)

A fogyasztása hogyan alakult eddig?

Előzmény: kozmat (210)
kozmat Creative Commons License 2011.12.23 0 0 210

Helló!

 

A kezelési útmutatót őszintén szólva még nem néztem át töviről-hegyire, de a szerelőmben bízok, majd ő mondja, mikor mit kell cserélni. Nem szakszervízbe hordom, mert egyszer próbálkoztam a Hoványnál, nem úgy álltak hozzá(m), ahogy várható lett volna.

Az tuti, hogy bár elvileg 30 ezrenként kellene olajat cserélni, de a szerelő mondta, hogy az felejtős, így 15 ezrenként az olajcsere alap!!!

Majkd egyébként átnézem a haszn.útmut-t, hátha írnak valamit.

Egyébként én teljesen meg vagyok a géppel elégedve, bár még csak 2-3 hónapja van meg, és DPF időszakos felgyulladásán kívül nincs vele baj.

Előzmény: szvili (208)
fdoki Creative Commons License 2011.12.23 0 0 209

Szevasz!

Én 2 hóapja vettem egy 2006-os gyártású,2007-es forg.helyezett 2,2 dízelt.

A km.kijelző 90E-t mutatott,a nagy valószínűséggel(sztem tutira) mókolt szervízkönyv is ezt látszik igazolni,de a vezérlést vizsgálva (szelepdekli és vez.mű. dekli le,befecskendezők kiszerel-bevizsgál) úgy kb. 200E lehet benne. Az autó amúgy frankón 1ben van,törve/festve nem volt,minden műxik,cs ezt persze az eladási/vételárban meg kellett jeleníteni.

Ezt a hangot (kb.mintha vki a motortérben 1 kis kalapáccsal finoman-ütemesen kocogtatna 1 kis üllőt) folyamatosan lehet hallani a miénkben is. Valóban a nagynyomású rendszerből jön,de 2 külön Nissan szakszervízben fülelve adott "vélemény" szerint sem kell parázni emiatt(úgy legyen!):"a rendszer használati kopásának velejárója".

Hogy ettől megnyugod6unk-e v. sem,hát azt nem tudom...

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (207)
szvili Creative Commons License 2011.12.22 0 0 208

Sziasztok!

Örülök, hogy már van a fórumon olyan is, akinek az újabbik X-trailje van mivel egy ideje én is ezekkel szemezgetek.

Kozmat! Azt kérdezném, hogy van-e a kezelési ut-ban olyan táblázat, hogy mit és hány km-ként kell ell-ni ill. cserélni? Ha van ilyened megosztanád velem?

Ez gondolom segítene abban, hogy lehetne tudni, hogy milyen futásteljesítmény mellett mekkora szervízköltsékekre kell számítani.

Előzmény: kozmat (192)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2011.12.22 0 0 207

Tiszteletem !

 

Az alábbi problémám van.

Nissan Xtrail 2005-s 2.2 Diesel , cca 60.000 Km.

A probléma: Beindítás után a szokásos traktor hangon túl a motorból egy külön tik-tak óra hangjára emlékeztető zörej jön ki. 

Egy szerelő haver szerint az injektor lesz a hibás.

Másnál is volt már ilxen tapasztalat ?

Előre is köszönettel: Zsolt

fdoki Creative Commons License 2011.12.21 0 0 206

Szépszép-jojó a részecskeszűrő(akár adalékkal akár anélkül műxik),bár további működési hibák forrása lehet maga a szűrő ill. a regeneráció("kiégetés")vezérlő elektronikája.

Sajnos azonban a dajcsok által Mikrofeinstaub-nak,tehát ultrafinom-pornak nevezett,10 mikrométernél kisebb részecskéket nevezett cucc(DPF)cs nagyon szerény 6ásfokkal filtrálja. Éppen ez az a részecske-méret,melyet az élőlények(pl. teszem azt az ember) légútjának védekező-rendszere szinte 1általán nem képes eltávolítani -különösen a gázcsere színteréről:a léghólyagocskák(alveolusok)falából. És nem jótékony 6ásai vannak ezeknek a mikro-mikro kormocskáknak...

Ráadásul az üzema.befecsk.nyomás növekedésével a mikropor-emisszió is növekszik,sajnos.

Transzformátor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 205

Köszi.

Előzmény: R45 (204)
R45 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 204

Ha jól tudom az még nem, csak a későbbiek évjáratokhoz adtak DPF-t az 1.5 dCi-s motorokhoz. Gondolom motorszám alapján megmondják neked vmelyik szervízben.

 

Üdv.,

r45

Előzmény: Transzformátor (203)
Transzformátor Creative Commons License 2011.12.20 0 0 203

Szia.Köszi az infókat.Azt nem tudod véletlenül,hogy a FÉL-OFF Qashqai 1,5DCI az részecskeszűrős(én mondjuk használt 2007 körülieket nézek)?

Előzmény: R45 (202)
R45 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 202

Szia!

 

Nekem is dízelem van, ráadásul automata, 58e km-rel. Nekem egyszer jött elő idáig (idén februárban) ez a probléma. A lényeg az, hogy lehetőleg ne állítsd le a motort addig, amíg

a lámpa ki nem alszik.

 

Megoldás: 4-esben  3000 rpm-mel menni, ez kb. 100 km/h sebességnek felel meg. 25-30 km után/alatt regenerál a DPF, majd kialszik a lámpa.

Ha kicsit tovább tart, ne ess kétségbe, a felgyülemlett korom mennyiségétől is függ, hogy milyen gyorsan távozik a rendszerből a szennyeződés.

 

Van egy qq-unk is, ugyanezzel a motorral, ott sokkal gyakoribb ez a jelenség, és elsősorban télen jön elő, mert akkor kevesebbet megyünk autópályán.

Az X-Trail ebből a szempontból egyéként jobb.

 

Üdv.,

r45

Előzmény: Transzformátor (198)
fdoki Creative Commons License 2011.12.19 0 0 201

Ha használtan vetted sajnos majd' bizonyos,h jóval többet futott a kijelzőn lát6ónál.

Az enyémen  90E volt a jelzett futásteljesítmény,de "jó" ha csak a bő duplája,azaz kb. 200E

van "benne".....     :((((((((((((((((

Előzmény: kozmat (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!