Keresés

Részletes keresés

Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 184
Elköszönök Tőletek, köszönöm a beszélgetést, számomra tanulságos volt. Búcsúzóul annyit: nem vagyok pártkatona, sem az MSZP, se egyik párt (nem Párt) nem a szívügyem. Az viszont tény, hogy az előző kormány eszmerendszerét a magamétól távolinak éreztem, a mostani vezetés regnálása alatt jobban érzem magam, őket közelebb érzem a saját véleményemhez, érzéseimhez.
Minden jót Nektek, sziasztok.
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 183
Majd kinövöd.

A 176-ra:

az, ami oda le van írva, az nem tévedés, hanem populista hazugság - szvsz. Tévedés az, hogy ilyen hamar meg is cáfolták magukat - erre általában azért kell várni legalább pár napot (v.ö. "Nem Voltam Ügynök!"-sztori).

Előzmény: Buratínó (180)
Villanyt Leó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 182
"Álljunk már le ezzel a nagybetűs Párttal. A párt kisbetűs szó. "

Igazad van, általában a "párt" kis "p", nade a Párt, az már nagy "P"! Mint ahogy általában a "kormány" az kis "k", nade a mostani az nagy "K"!

Előzmény: Buratínó (176)
armagnac Creative Commons License 2002.12.12 0 0 181
Ez így van, a francia állam is mit összekínlódik, hogy a Gaz de France és az Electricité de France állami vállalatok Magyarországon képződő, államilag garantált nyereségét kiheverje.
Előzmény: Tomthumb (170)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 180
I LOVE LIBERÁLIS GAZDASÁGPOLITIKA.
Előzmény: Bödögei Szemény (179)
Bödögei Szemény Creative Commons License 2002.12.12 0 0 179
Senki sem tart vissza, hogy Nagy Britanniába menj élni. Viszont akkor majd hallgasd meg az angolokat mit mondak Tathcer háborújáról.
A liberális gazdaságpolitikáról pedig amit írtam arra nem reagáltál.
Előzmény: Buratínó (176)
cirmos Creative Commons License 2002.12.12 0 0 178
A Magyar Posta a hazai kommunikációs piac egytizedét tartja a kezében. A jelenlét két fő pillérre építkezik. Az egyik, hogy a cég pillanatnyilag az ország 3200 pontján jelen van, így olyan értékesítési hálózattal rendelkezik, amely eljut valamennyi ügyfélhez. A társaság összesen 50 ezer embert foglalkoztat, a
dolgozók közül 12 ezren a kézbesítésben vesznek részt. Ők naponta találkoznak ügyfelek millióival. A Magyar Posta másik erőssége, hogy ezt a hálózatot összeköti egy logisztikai rendszer.

Naná, hogy kapós lesz....

Előzmény: Tomthumb (177)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 177
Ebbe nem akarok belemenni, mert túl (veszélyesen) közelről érint, mindenesetre majd ne lepődj meg túlságosan sem akkor, amikor előjön a téma, se majd később, mikormegint lesz párezer vesztese a rendszerváltásnak - pártíz nyertes mellett.
Előzmény: Buratínó (172)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 176
Álljunk már le ezzel a nagybetűs Párttal. A párt kisbetűs szó.
Nem érzek ellentmondást. Fölsorol három szempontot, amelyek alapján módosítani kell. Ebből mind a háromnak maximálisan megfelelni nem lehet. Az egyik szempontot erősebbnek kell a másiknál tekinteni, az uniós előírásokat helyezték elsődlegesre. Világos, a szempontokban ott van harmadikként, hogy környezetvédelem. Ez azt jelenti, ezt is mérlegelték, de nem tudták egyeztetni az uniós előírásokkal.
A tévedés jogát fenntartom.
Előzmény: Tomthumb (174)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 175
Ne haragudj, de a privatizációs társalgásban nem említettem a Fideszt.
Amúgy meg szívesen élnék egy olyan visszaesett, haldokló országban, mint Nagy-Britannia. A Falkland-háborút pedig az argentínok kezdték, amikor brit felségterületet foglaltak el.
Előzmény: Bödögei Szemény (173)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 174
Figyelj, ne azért mondd, mert ÉN akarom! Úgy nem kell az egyetértésed, ahogy eddig a Párttal értettél egyet, mert éppen ők üvöltöztek hangosabban. Olvasd el, értsd meg, aztán döntsd el, és mondd a te véleményedet.
Előzmény: Buratínó (171)
Bödögei Szemény Creative Commons License 2002.12.12 0 0 173
Hogy jön ide a fidesz? Ez a topic a baloldalról szól! Persze talán erről is Orbán tehet?

Egyébként a magánosításról: Az első aki igazán erre esküdött az Margareth Thatcher volt. Mindent eladott. Az eredmény katasztrófális volt. Mikor a következmények beindultak gyorsan megcsinálta a Falkland-háborút és így húzta föl a népszerűségi mutatóit. De aztán már semmi sem állította meg a zuhanását.

Ez már nem sok mindenkin segített Nagy Britanniában. Olyan súlyos károk érték az országot, hogy például egy sínpályán több vasúti társaság vonatai közlekedtek, sohasem lehetett tudni, hogy a következő vonatra jó-e a megvásárolt jegy. Káosz, szabad rablás: ez a liberális gazdaságpolitika következménye, bárki is áll az élére. (nálunk az MSZMP-SZDSZ)

Előzmény: Buratínó (160)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 172
Postáról nem hallottam, csak Postabankról. De lehet, hogy tévedek. Amúgy viszont nem érzem bajnak a posta magánosítását.
Előzmény: Tomthumb (170)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 171
Csak nyugi. Ne emeld föl a hangod. Arról volt szó, hogy kulturáltan.
Ha ezzel Neked jobb: hazugság, hülyeség. Nem tudom, micsoda, mert nem értem a kormányrendelet szövegét, de a kedvedért és a béke kedvéért kimondom, ami szeretnél hallani.
Előzmény: Tomthumb (167)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 170
Sőt, amikor majd a Deutsche Post (ha jól tudom, állami cég) megveszi a Magyar Postát (ami majd azután korszerűen nem lesz a MI államunk kezén), akkor a német piacgazdaság óriásit fog lépni visszafelé 8-)
Előzmény: armagnac (158)
strongdong Creative Commons License 2002.12.12 0 0 169
A stratégiai energiatartalékot képző vállalatot kéne.
Előzmény: Villanyt Leó (166)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 168
de biztos sokkal nyereségesebb lenne, mert a felesleges plutónium mehetne mondjuk indiai exportra jópézé 8-)

De asszem ez itt off.

Előzmény: Villanyt Leó (166)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 167
Ne a súlyadót indokold meg, hanem azt, hogy egy kiaszott kormány-előterjesztésben hogyan képes a kormi 4 bekezdés alatt ellentmondani önmagának. Ez mi? Hazugság? Hülyeség? Mondd már ki a száddal/klaviddal basszus!!
Előzmény: Buratínó (164)
Villanyt Leó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 166
Paksot adjuk el az Irakiaknak, biztos jó pénzt fizetnének... Persze kicsit változna a cégprofil.
Előzmény: Tomthumb (165)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 165
Mondjuk inkább ezt adják el, mint Paksot. Más kérdés, hogy mennyi lesz majd a fix qrvanagy állami bevételt hozó cég kiszámolt piaci értéke. Van tipp?

Meglepődnék, ha egyéves bevételnél többért menne el 8-(

Előzmény: Villanyt Leó (163)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 164
Nem tudom a súlyadót megindokolni, mert különösebben nem foglalkoztat a kérdés, azonkívül adózásban nem vagyok járatos. mea culpa.
Az előző hozzászólásomban a Te azon kijelentésedre reagáltam, hogy az MSZP-t elvtelenül védi sok ember.
Előzmény: Tomthumb (162)
Villanyt Leó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 163
Magyarázd el nekem légyszi, hogy egy állami monopol tevékenységet folytató (szerencsejáték) Rt.-t, ami nem tud nem nyereséges lenni, vajon miért kell magántulajdonba adni? Hacsak azért nem, hogy a tűzhöz közel ülők nagyot tudjanak kaszálni...

Ezek alapján adjuk magánkézbe az APEH-et is, nem?

Előzmény: armagnac (158)
Tomthumb Creative Commons License 2002.12.12 0 0 162
Akkor ne húzd itt szét a topicot, hanem indokold meg eszmeileg a súlyadós kormánydumát léccilécci!

Konkrét is, on is, foglalkozz vele, ne azzal, hogy a Fideszt is szeretik hülyék - hogy jön ez ide????

Előzmény: Buratínó (155)
strongdong Creative Commons License 2002.12.12 0 0 161
Nekem főleg Lajos bácsi gyanús :-)

Költözés megvót?

Előzmény: Törölt nick (157)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 160
Szerintem ebben tévedsz.
Előzmény: armagnac (158)
armagnac Creative Commons License 2002.12.12 0 0 159
Erre én is gondoltam már:)
Előzmény: Törölt nick (157)
armagnac Creative Commons License 2002.12.12 0 0 158
A piacgazdaságban is működnek állami cégek, ám a magántulajdon aránya nagyobb.
Ez nálunk is így van kb. 1993 óta. Lassan időszerű lenne az EU tagoknak is a tudomására hozni, hogy az állami tulajdon mennyire káros, különben sosem zárkóznak fel hozzánk a magánosítás terén. Ha a következő 4 évet a terveknek megfelelően lezavarja a jelenlegi kormány, akkor sose érnek a nyomunkba, tekintve, hogy már most is messze előttük járunk.
Előzmény: Buratínó (141)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 157
Mon Capitaine, az is lehet, hogy valamelyikünk másodnickje. :)
Előzmény: strongdong (154)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 156
A Fideszt is védik az emberei, gyakran elvtelenül, nagy arccal, hülyeségeket gajdolva. Ez mindkét oldalban benne van.
Előzmény: Tomthumb (150)
Buratínó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 155
Épp ezt a hangnemet akartuk elkerülni, nem? Sajnálom, hogy provokálsz, de nem veszem fel a kesztyűt.
Igazából azt érzem, elbeszélünk egymás mellett. Ezért nincs meg a társadalomban a kompromisszumkészség. Mindenkinek a saját véleménye a szent, a másik elvtelen barom. Már hallom is a reagálásotokat: ebben is a Fidesz a hibás. Nem. A széthúzás magyar nemzeti jellemvonás, ezt a történelem során bebizonyítottuk többször is.
Előzmény: cirmos (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!