Keresés

Részletes keresés

róbertke Creative Commons License 2007.03.17 0 0 61
Félreértetted, ő a katalógusgyüjteményét szeretné megmutatni! :-))))))
Előzmény: V63-017 (60)
V63-017 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 60
Ilyen alapon én is betehetném az egész Roco katalógust! :D
Előzmény: BoGar (56)
róbertke Creative Commons License 2007.03.17 0 0 59
Amire büszkék vagyunk sorozat.......
Szabo Benjamin Creative Commons License 2007.03.16 0 0 58
Sziasztok Van öt darab mozdonyom.Név szerint csörgö,amerikai,taurus és két v43-as.1346,1341-es számuak.Ha lessz képem roluk felteszem.
Szabo Benjamin Creative Commons License 2007.03.15 0 0 57
Sziasztok Saját modelleimről tudnék képet feltenni de tudnom kell hozzá a kép kicsinyitését.
BoGar Creative Commons License 2007.03.15 0 0 56
Csak saját kép, amin a te modelled van!
Előzmény: Szabo Benjamin (55)
Szabo Benjamin Creative Commons License 2007.03.15 0 0 55
Sziasztok Én is tudok gyüjteményt mutatni nektek.
modellfan17 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 54
De tök jó!:-D
Előzmény: BoGar (53)
BoGar Creative Commons License 2007.03.12 0 0 53
Nem, tothgun készítette.
Előzmény: modellfan17 (51)
V43 1024 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 52

Sziasztok!

Szerzeményeim!

 

 

modellfan17 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 51
Nagyon szép.Saját készítésű?
Előzmény: BoGar (50)
BoGar Creative Commons License 2007.03.11 0 0 50
Csak a képeket felejtettem el berakni.
Előzmény: BoGar (49)
BoGar Creative Commons License 2007.03.11 0 0 49
Na akkor én is megmutatom legújabb szerzeményem.
V63-017 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 48
Az olasz E412-es már más tészta: ezt elvileg arra hzták létre, hogy bejárhasson Ausztriába, de gyakorlatilag csak próbázott az osztrák sineken, végül nem kapta meg a szükséges engedélyeket ( talán a tengelyterheléssel volt gond, nem tudom pontosan ). Olyan szép, hogy nálam megkapott minden engedélyt, így befér az osztrák gyűjteménybe.
Akkor ez a kép legyen arra bizonyíték, hogy az olasz E412-es járhat Ausztriában! A kép tavaly nyáron készült Kufsteinen.
Előzmény: Hernyofan (37)
róbertke Creative Commons License 2007.03.08 0 0 47
Csak szerénykedhetek itt mellettetek......
modellfan17 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 46
Nagyon jól néz ki, én most egy s. k. Bobót csinálok, már nincs sok hátra.Azért jó lesz az is.
Előzmény: mrtms (45)
mrtms Creative Commons License 2007.03.06 0 0 45

És a másik nagy kedvenc: Bobó Úr

 

 

mrtms Creative Commons License 2007.03.06 0 1 44

1 év kitartó beszerzési munkájának eredménye:

 

 

Üdv: T.

modellfan17 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 43

Ezek a szerdai szerzeményeim, nagyon büszke vagyok rájuk(mzoli77-től vettem:-))))), köszönöm):

 

 

hingyigabi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 42

Van pár eladó régebbi Hivatalos és Szolgálati Menetrendkönyvem.

 

Akit érdekel dobjon mailt és küldök listát.

Hernyofan Creative Commons License 2007.03.01 0 0 41

Szép a gyűjteményed!

 

Köszi szépen! A tiéd se kutya, örülök, hogy rajtam kívűl van még ilyen ÖBB-s ember itt. :)

 

Én is várom a Railtop áramszedős Wrmz-jét, de föleg MÁV CAF és Wlab kocsikat.

 

A CAF nekem is nagy vágyam, állati jól fog kinézni a 1014-es mögött...

Előzmény: talpfa (39)
talpfa Creative Commons License 2007.03.01 0 0 40

Lemaradt..az egyik büszkeségem.

talpfa Creative Commons License 2007.03.01 0 0 39

mzoli77

 

http://diesirae.atw.hu/menetrend/nemz_vonatok.htm

 

Na itt tessék nézegetni, a vonat összeállításokat, lehet nem ismeretlen számotokra, én innen "leskelődöm"! :-)

 

Hernyofan

 

Kíváncsi voltam mikor jelentkezel itt, miután beraktam az ÖBB-s képeket,

tudom, hogy nagy ÖBB fan vagy! Nekem is "bejönnek a sógorék"  :-)) 

Én is várom a Railtop áramszedős Wrmz-jét, de föleg MÁV CAF és Wlab kocsikat.

Szép a gyűjteményed!

Előzmény: mzoli77 (34)
Hernyofan Creative Commons License 2007.03.01 0 0 38

Beteszem a személykocsik nagyrészét is, legalább kicsit kivehettem őket a dobozból... Tehát:

 

 

ÖBB, a mostani előtti színterv, elöl egy régebbi, narancssárga, előtte egy kék fekvőhelyes kocsi, még ma is akad ilyen, bár ezeket is átpingálják. Két RailTop kocsi van, a fekvőhelyes Liliput, a többi Roco. Számuk erősen növekedni fog, további RailTop kocsikat fogok beszerezni hozzájuk.

 

 

ÖBB, új színterv. A hátsó kettő Roco, többi RailTop. Az azonos típusú kocsiknak is különböző a pályaszáma, mivel aRailTop két pályaszámmal hozta ki a modelleit. Még pár darabbal fog nőni a számuk, mind RailTop lesz ( az egyik Roco már el is lett adva, a másik marad ), pl. idén jön az áramszedős étkezőkocsi, de lesz 1. osztályú, poggyászteres kocsi is, ez is hiányzik a sorból. Két szerelvényt akarok kihozni belőlük ( egy EC/IC vonat nálam öt kocsi ), így még kerülhet olyan is közéjük, ami már megvan.

 

 

TUI Ferien Express kocsik. Német kocsik, de rendszeresen jártak Ausztriában, osztrák mozdonyokkal. Mindegyik Roco, és hossztorzított ( ezzel egyedül vannak így ebben a gyűjteményben, mert nem szeretem a hossztorzított kocsikat ).

 

 

 

Régebbi színterv a németektől ( amikor még szép is volt a német vasút, nem minden fehér volt egy piros csíkkal ). Ennél már csak a kék verzió volt szebb... Ezek a kocsik nem csak Bécsben, de nálunk is gyakran előfordultak. A hátsó 3 kocsi is járt Ausztriában, vegyesen, régi színtervűosztrák kocsikkal, EC Prinz Eugen néven. Így megmaradtak. Felülről a harmadik az egyetlen ( még ) áramszedős étkezőkocsim.

 

 

Bécs, és Budapest közötti közlekedés lebonyolítására, kifejezetten a 1014-eshez szereztem be ezeket a MÁV EC/IC kocsikat. Nagyon passzolnak a 1116-oshoz is.

 

 

Végül a regionális forgalom az ÖBB-nél. Ez még nagyon foghíjjas, de majd dolgozom rajta a következő években. Pár RailTop UIC kocsit, és régi Roco kocsikat szeretnék még beszerezni hozzájuk. Az emeletes CityShuttle szerelvényen még gondolkodom, mert beszereznék hozzá esetleg egy 5 kocsis WienerSzene-s verziót, így 4-4 kocsis vonatokat kapnék, de ezzel sem túl jók a tapasztalataim.

 

 

Végül az egész együtt. Ezek a fontosabbak, akad még pár olasz, svájci, Sicht gyártmányú DR-es, ICE, stb. kocsi is, de ezek megint nem köthetőek Ausztriához.

Hernyofan Creative Commons License 2007.03.01 0 0 37

Üdvözletem!

 

Kicsit felpörgetem a Topicot némi Ausztriával.

 

 

Taurusok. Kivéve persze a MÁV-ost, mert az nem Taurus. A bal szélső 1116-os, limitált, 3 áramszedővel ( gondba voltam, hogy most Mozart-ot, vagy ezt vegyem, de végül inkább erre esett a választás, mert régi vágyam volt, és sikerült is megszerezni ). A középső egy 1016-os, a roco első taurus sorozata, 011-es, limitált ez is, van rajta valami Roco hírdetmény.

A jobb szélső a MÁV 1047-ese. Nem ÖBB, de bejár Ausztriába, ezért tartottam meg.

 

 

1044-esek. A kedvenc mozdonyom. A bal szélső az első mozdony, amit saját költségvetésből vettem meg ( értsd: zsebpénz ), sok sok gyűjtögetés után, így máig ez a kedvencem a gyűjteményben. Melette egy1144-es a CityShuttle vonatokhoz, mellete narancsszínű 1044-es, a jobb szélen pedig a Confetti, ez is limitált volt.

 

 

1142-esek, a jobb oldali limitált, érdekessége, hogy a két végén a homlokfal különböző kialakítású, mivel az eredeti gép balesetet szenvedett, és az összetört végét már az új norma szerint építették újjá.

 

 

Bal oldalon egy 1010-es látható, mellette a 1014 007-7, limitált, négy áramszedős darabaja, ahogy eleinte járt be hozzánk.

 

 

Végezetül két darab, ami érinti Ausztriát: a német Br151-es ma is bejár, Bécsben néha 3 is látható egyszerre a Kledering-en. Az olasz E412-es már más tészta: ezt elvileg arra hzták létre, hogy bejárhasson Ausztriába, de gyakorlatilag csak próbázott az osztrák sineken, végül nem kapta meg a szükséges engedélyeket ( talán a tengelyterheléssel volt gond, nem tudom pontosan ). Olyan szép, hogy nálam megkapott minden engedélyt, így befér az osztrák gyűjteménybe.

 

Egyelőre ennyi. Van itt még pár dolog: ICE2, ICE-TD, Br112,Br01, DESIRO, stb., amik azonban nem érintik Ausztriát. A személykocsikkal nagyon jól állok, elég sok van, majd talán ezeket is bemutatom.

 

Ami még kell, az az 1020-as, egy 1018-as, illetve egy 1041-est is szeretnék. Jön még az év végén a 1012-es ( a legszeb mozdony széles e világon szerintem ), a Talent, és egy 4020-ast is szeretnék, azután kész van a gyűjtemény.

 

Kb. 14-15 éve gyűjtögetem a modelleket, szóval ezek nem pár nap alatt jöttek össze - de van időm..

talpfa Creative Commons License 2007.03.01 0 0 36

Szia mzoli77!

 

Van egy linkem, ahol vannak 2007 -es szerelvény összeállítások, ÖBB, MÁV, vegyesen egyaránt. Este felé tudom csak megnézni, akkor belinkelem ide az elérhetőséget. Innen nagyon szépen lehet "modellezni" a különböző EC/IC összeállításokat. 

Előzmény: mzoli77 (34)
talpfa Creative Commons License 2007.03.01 0 0 35
Az MK-nál van még egy darab, lehet, hogy mondtam, már egy se lesz!? :-)
Előzmény: V63-017 (32)
mzoli77 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 34

Szia Talpfa!

 

Gyűjteményed láttán felteszek egy kérdést:

 

Egy EC szerelvényt szeretnék összeállítani, különbözö MÁVos, régi és új festésű ÖBB s kocsikból. Ha lehet egy válodit akarok lemásolni. Ehhez vontatónak megvan már egy MÁVos Taurus.

 

Mit javasolsz?

Előzmény: talpfa (29)
V63-017 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 33
Amúgy én meg mozdonnyal állok jól, kocsikkal kevésbé. Két Taurusra jut egy 5kocsis CityShuttle Wiesel szerelvény.
Előzmény: talpfa (31)
V63-017 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 32
Semmeringeset nehéz lesz találni, már jó ideje nem láttam.
Előzmény: talpfa (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!