Keresés

Részletes keresés

mlipee Creative Commons License 2007.02.22 0 0 314
adchef:
Igen, jól tudod. Ráadásul erősen lúgos kémhatású ezért egyes fákon elszineződés jelenhet meg. Pl.: tölgy, dió, gesztenye (talán a cseresznye és az eper is). A megszáradt ragasztó pedig igen kemény és erősen koptatja a szerszámokat.


Az eredeti problémához hozzászólva még annyit, hogy a faiparban használatos ragasztók nagy része 40-60% vizet tartalmaz. Ebbe benne vannak a hagyományos ragasztók is (glutin, kazein).
Az oldószeres ragasztók, más néven kontaktragasztók, pedig nem igazán esztergályozás alá valók. Én például nem szívesen állnék a gép elé.
Ami szinte 100% szárazanyag tartalmú, gyorsan köt, vízálló az a PU ragasztó.
Az Emfinél a ISOLEMFI MONO 3100 RAPID ilyen.

mlipee
adchef Creative Commons License 2007.02.22 0 0 313
A kazeinenyvnek - ha jól tudom - elég hosszú a kötési ill. kikeményedési ideje. Javítsatok ki, ha tévednék.
PETYUS Creative Commons License 2007.02.22 0 0 312
Ez a meszes túró a kazeinenyv, én is hallottam szájhagyomány útján zsíros túróval emlegetni, különféle irományokban viszont határozottan sovány túrót javasolnak.
A hobbiasztalos topicban volt róla szó régebben.
Előzmény: fastumgél (311)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.22 0 0 311
szia,próbáld meg egy régi módszerrrel,létezik egy84 éves öreg asztalos barátom,aki a második világháború eéőtt a gyerekeinek készitett fenyőfából egy bölcsőt.Na mármost az öreg ezt túróenyvvel ragasztotta össze,a lényege a dolognak,hogy a túrót - ami jó zsiros - elmondása szerint mésztejje keverte össze kb.tejfölsűrűre,majd ezzel ragasztott.Az edényidőre anno nem kérdeztem rá,viszont bizonyithatom,hogy a bölcső mai is áll,a ragasztás áttetsző.egy próbát megérne,de az az igazság,hogy szerintem manapság az ember lusta,illetve elkényeztetett ahhoz,hogy ilyesmikkel pepecseljen. 
mlipee Creative Commons License 2007.02.22 0 0 310
Kicsit hitetlen vagyok abban, hogy a ragasztóban lévő víz, 1,5 év távlatában ilyen szerepet játszhat. Minden él nélkül, szerintem az edényed anyagválogatásában leled a probléma gyökerét. Elég vegyesen vannak egymás mellett a frízes és flóderos anyagok.Ez pedig igenis okozhatja azokat az apró száradási hibákat. A száradás mértéke ugyanis nem egyforma a két irányban.

mlipee

Előzmény: Masgas (307)
Soká Creative Commons License 2007.02.22 0 0 309
Tecnobond D3

Ez nem jó esetleg? Van fél kilós kiszerelésben is.
http://www.fafelulet.hu/index.php?p=ragasztastechnika/termekek/fa/vizbazisu/szolvegy/tecnobond_d3/24
A hobbiasztalos topikban biztosan tudnak többet ajánlani.

Előzmény: Masgas (307)
Masgas Creative Commons License 2007.02.21 0 0 308
Hurrá sikerült képet beszúrnom először az életben!!!!
Ma reggel sem keltem fel hiába!!!
Masgas Creative Commons License 2007.02.21 0 0 307
Urak egy kicsit off lennék.
Van ez az akár micsoda(kübli) amit vagy két éve csináltam. Nagyon sok gondom nincs vele. Csak hát mire elkészüt.

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/7/8/0/THM_0002529780.jpg

Ezt régi legalább 10 éves parkettából fűrészelt darabokból ragasztva csináltam.
Ragasztónak palma faragasztót(diszperziós) használtam ami jó és erős és esztétikus de legalább 1,5 év volt mire kiszáradt. És most veszem észre hogy a lécek száradnak össze nem túl zavaró de kézzel érezni. Nyilván ez a ragasztás során nedvesség nem tett jót a fának, hál istennek nem repedezik.
A kérdésem : Tudtok e esetleg olyan oldószeres relatív olcsó kis kiszerelésben elérhető ragasztót ami szintén ilyen kissé átetszősre köt és van egy kis nyitott ideje, kb. 1/2 óra.
gptr Creative Commons License 2007.02.21 0 0 306

Már elnézést kérek a az elején, mert néhány "gyertyatartó" legyártása után nem érzem magam faesztergályosnak, de szoktam olvasni ezt a topikot is.

Én tisztelem, becsülöm, hogy te egy saját fórumot akarsz létrehozni, de nagyon erőszakosnak érzem az itteni hittérétő munkásságodat. Azt meg, hogy csak az faesztergályos, aki a fórumodon regisztrál, kifejezetten nevetségesnek tartom. Azt hiszem, hogy ha dobnánk egy sort a modiknak, téged innen egyből kitiltanának, mert amit csinnálsz, az nem etikus. Talán lehet több fórum is a témában, aztán majd mindenki eldönti, hogy hol van jelen.

 

Mégegyszer elnézést, hogy bele vauvau, mivel nem vagyok faesztergályos.

 

Üdv mindenkinek : gptr

Előzmény: Shiva72 (304)
rferi Creative Commons License 2007.02.21 0 0 305

Speciel minden beírásod elküldése előtt ott van egy vastagon szedett szöveg:

"A hozzászólás elküldése előtt elolvastam és elfogadtam a jogi szabályzatot."

 

Valóban elolvastad?

 

Mert szerintem ez a nagyfokú propaganda nemcsak hogy netikátlan, hanem ütközik is vele!

 

Azon túl, hogy felőlem mindenki olyan fórumot csinál, amilyet akar, nem igazán értem miért jó az neked, hogy kétfelé zilálod azt a kevés embert, aki ezzel foglalkozik?

 

Csak az esztergálás miatt én például nem mászok át másik szájtra, itt van több olyan topik, amit olvasok, és örülök, hogy egy csomóban vannak.

Először azzal indokoltad, hogy nem érdemli meg a téma, hogy egy alcsoport alcsoportja legyen.

Nekem nem alcsoport alcsoportja, itt van a kedvencekben baloldalt, egyetlen pillantással meg tudok róla győződni, hogy írt-e valaki bele valami újat, és mindig az elsők közt van, nem alcsoport alcsoportjaként.

Előzmény: Shiva72 (304)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 304
Bocs, még közben eszembe jutott valami....

Már amikor megkaptam Tőled, Soká, hogy "hiszen egytopikos nicked van" akkor gyanús volt, hogy valami érthetetlen "féltékenység" motoszkál Benned....
Érthetetlen, mert szerintem inkább örülni kellene, hogy több Magyar site is foglalkozik ezzel a témával.
Népszerűsíteni kellene, nem morgolódni...
Akinek "üzletrontás" annak persze lehet, hogy ez nem jön túl jól....Persze, ne áruljuk el a fogásokat, tartsuk meg magunknak, ez üzlet. Szerintem azonban ez nem üzlet.
Örülni kell, ha előjönnek a hozzáértők, és hozzászólnak egy-két témához....
És igenis örülök, hogy ez a téma is felvetődött, mert minél többet beszélünk róla, annál több ember érdeklődését kelti fel a hobbi iránt!!!!
Sajnálom, hogy Ti így gondolkodtok, én azt hiszem annak ellenére, hogy "egytopikos" vagyok, a kellő udvariassággal beszéltem Veletetek, úgy gondolom elég udvarias meghívást kaptatok, amivel nem éltetek.
Mondjuk ahhoz képest, hogy az indoklásotok szerint "nem értek rá" ahhoz képest itt már nekem is elég sokszor válaszoltatok.Ennyi erővel már a másik fórumban értelmes dolgokról is beszélgethettünk volna. Na mindegy.

Ha csípi a szemeteket, hogy van egy másik fórum ebben a témában, én megígérem Nektek, hogy itt nem fog többet elhangzani ama fórum címe.

A google már így is megtalálja, és a legtöbb lap.hu-n is ott vagyunk...

Üdvözlettel: Shiva
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 303
Igen! :):):):)
Akkor már megérte, mert felkeltette az érdeklődést :)
De különben ez is megérte, és szinte sejtettem a ti kettőtök reakcióját :):):):)
Mondhatnék akármennyi indokot, miért jobb az a fórum, de teljesen felesleges.
Aki számít, az ott van. :)
És teljesen felesleges azért morogni. Inkább az esztergálásról beszélgessetek....

Üdv: Shiva

http://faesztergalas.hobby-site.org
Előzmény: Soká (302)
Soká Creative Commons License 2007.02.21 0 0 302
Kedves Shiva, én csak mosolygok a dolgon, de hogy Te is értsd miért szólt Teaway, mit szólnál, ha átmennék a "topikodba" és három hozzászólásonként bedobnám az indexes fórum linkjét hozzátéve, hogy az (vagyis ez) az eredeti. Jól esne? Elég ha igennel vagy nemmel válaszolsz.
Szóval nincs másról szó, csak jóízlésről. Ne aggódj, aki akar meg fog találni.
Előzmény: Shiva72 (301)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 301
Miért? Azért mert ti itt maradtok, más még jöhet. Szerintem nem csinálok vele semmi rosszat.
Előzmény: Teaway (300)
Teaway Creative Commons License 2007.02.20 0 0 300
Ennyire ne reklámozd az oldalt...
Előzmény: Shiva72 (299)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 299
Új Faesztergálás fórum!
http://faesztergalas.hobby-site.org

Várunk minden érdeklődőt!
Shiva
gurfa Creative Commons License 2007.02.20 0 0 298

Sziasztok!

Nekem ez az első kapcsolodás hozzátok, még elég nehézkessen megy, de meg fogok vele birkozni. Bemutatkozásomban ígértem hogy képeket is felrakok az eddigi kisérleteimről, sajnos az nem sikerült. Talán most.

Gurfa

És a végeredény
Masgas Creative Commons License 2007.02.19 0 0 297
Igazad van! Úgy terveztem majd hogy készítek egy gépalapot elég hosszút 20*40 zsz élire állítva lábakkal. És ara jön 3as fallal a prizmául szolgáló Zsz. A mostani fala1.5 mm körül van és nyeklik nyaklik még ha asztalra rakom is . Így még vonóosót is lehet esetleg bele rakni. A szegnyereg elég masszívnak tűnik. Új főorsó meg feltétlenül kell támcsapággyal mert a mostani 2 db kicsi golyóscsapágy és még azt sem bírta mikor átmérő150 körülit üregeltem.
Igen most hogy mondod ez egy új gép építése. :)
Előzmény: gptr (295)
gptr Creative Commons License 2007.02.18 0 0 296

Szia! A képek miatt, meg ne izgulj, én már több, mint húsz éve programozok (hivatás szerűen), mégis rettenetesen butának érzem magam, ha itt az indexen egy képet fel kell tennem. Soha nem tudom, mikor lesz fenn a szöveg is a kép mellett, meg mikor nem. Mindegy. Egyszer majdcsak megértem, hogyan működik. :))

A géped valóban tetszik, sajnos nekem nulla forgácsolási lehetőségem van, ezért nem sok értelme lenne erőlködnöm egy saját építésével, pedig egy alap faeszterga nem túl bonyolult berendezés, ha vannak (fém)forgácsoló gépek.

Előzmény: miku68 (293)
gptr Creative Commons License 2007.02.18 0 0 295

Szia!

Ha már ennyi mindent kicserélsz a gépen, azt a szerencétlen vázat minek hagynád meg.:))

Előzmény: Masgas (290)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 294
Szerintem is jó lett!

Üdv: Shiva

Faesztergálás fórum :
http://faesztergalas.hobby-site.org
Előzmény: miku68 (293)
miku68 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 293
Köszi a dicséret mindig jólesik!
Szóval a dolog jó részét én követtem el, de azért kaptam némi vigyázó segítséget is.
A cuccok jó része bontott ezmegazokból van, innen egy kicsit levágtam, oda egy kicsit hozzáhegesztettem, és igy lassan összeállt. A főorsón az ékszijtárcsa pl. egy törött darab volt, ahol a mostani nagyobb átmérő volt eredetileg a kisebb. Az eltört nagyobb átmérőjű részt esztergáltuk le a mostani kisebb méretre. Persze tudom hogy nem egy nagy szám az egész, de én jó kedvvel eldolgozgattam rajta, és azt hiszem ez a lényeg.
Ami meg a képeket illeti, kétségbeejtő amit csináltam, de amikor raktam fel őket, nem akartak az istennek se megjelenni rendesen. most meg látom, hogy minden megvan.
Sajnálom. Ugy látszik, idő kell, amig a szerver megemészti a feladatot...
Előzmény: gptr (223)
adchef Creative Commons License 2007.02.18 0 0 292
"A viaszolás témában nekem egyszerűen a háztartási gyertya jött be. Az alaposan megcsiszolt darabra nagy fordulaton felvíve esetleg hőlégfúvóval kissé bemelegítve majd ronggyal polírozva. Ettől selymes, kissé matt fényt kap előhozza a fa természetességét nem tűnik fel hogy bevonat van rajta és tartós , nem ragad bele a por."

Na, ugye, hogy ugye? Már régebben írtam valahol erről a módszerről. Ezek szerint nem csak én alkalmazom.
Előzmény: Masgas (290)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 291
Szia Magas, üdvözöllek!
Téged is szívesen látlak az újonan indult Faesztergálás fórumban, melynek taglétszáma (hál'istennek) napról napra nől:

http://www.freeweb.hu/shiva72/index.php
http://faesztergalas.hobby-site.org

A fórum az indextől teljesen függetlenül, kizárólagos fórumként üzemel!
Várjuk a további faesztergályosokat is!

Üdvözlettel: Shiva
Előzmény: Masgas (290)
Masgas Creative Commons License 2007.02.17 0 0 290
Bejelentkeznék.
Masgas vagyok aki tényleg magas. Na végre egy megszállottakból álló okoskodás mentes topik. Igazából rég nem forgattam meg a gépet. Kissé csapágyas és kezd meghalni a motor. Nekem is ilyen praktikeres gépem van. Ez alapnak jó de kell csinálni rá egy erős főorsót támcsapággyal is, meg egy jó motor is kéne soklépcsős ékszíjtárcsákkal. A késtartó robosztussága , hossza tetszik, bár kicsit finomításra szorul.
A viaszolás témában nekem egyszerűen a háztartási gyertya jött be. Az alaposan megcsiszolt darabra nagy fordulaton felvíve esetleg hőlégfúvóval kissé bemelegítve majd ronggyal polírozva. Ettől selymes, kissé matt fényt kap előhozza a fa természetességét nem tűnik fel hogy bevonat van rajta és tartós , nem ragad bele a por.

Üdv mindekinek: Masgas
adchef Creative Commons License 2007.02.17 0 0 289
Na végre! Már napok óta nem aludtam:)
Előzmény: Teaway (287)
Soká Creative Commons License 2007.02.17 0 0 288
Szóval én azt hittem borostyán. De csak az "égig érősége" miatt...
Előzmény: Teaway (287)
Teaway Creative Commons License 2007.02.17 0 0 287
adchef(282): ÖN NYERT! :)

Soká(283): igen, örökzöldnek mondják.

rferi(284): kb. 14 m magas; az már elég szép, nem? :)

optikus(285): OK, rendben! :)

optikus(286): ez a tipp már volt anno, de már nem is lényeges :)
optikus Creative Commons License 2007.02.13 0 0 286
Rózsa?
Előzmény: Teaway (280)
optikus Creative Commons License 2007.02.13 0 0 285
Nem vagy onnan kiutalva :))) csak gondoltam a faesztergas topicban csak jobban ertenek hozza mint a abban (bar ott nem specifikaltam milyen anyagokkal foglalkozunk de ketsegtelen elsosorban femek es muanyagok forognak arrafele).
Előzmény: Teaway (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!