Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 63170

Ujpest nagy.

En is laktam ott.  A kozpontja kornyeken inkabb a Ferihegy iranyu kozlekedest lehetett hallani.

 

Talan Szekesdulorol van szo? Az, meg Kapmegyer esik meg a legkozelebb a repterhez.

 

Ami egyebkent pozitiv 'marketing' zaj csupan, mert a kolkok mind kirangatjak aput, hogy nezzek meg a repuloket. Es olyankor jo levegon is van a varosi gyerek, lathat urgeket, eregethet sarkanyt, lezabalhatja az utmenti fakrol a meggyet, amig kigyalogol/kibringazik a repterre es hosszan lehet sorolni egy ilyen intakt terulet szepsegeit egy gyerek szamara is.

 

No es mi lehet vajon a rakospalotaiakkal?

l

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Luckuty (63168)
Luckuty Creative Commons License 2011.11.01 0 0 63169

Mi még nem kaptuk meg, de a magam részéről szívesebben látnám az interneten, mint a postaládánkban. Nem csak költségkímélőbb megoldás, de (jó esetben) maradandóbb, kereshető, idézhető -- mármint ha nem tesznek róla, hogy ne az legyen -- , megvitatható. Mivel elég nehéz elképzelni, hogy ne lenne meg az anyag elektronikus változatban, még mindig feltehetné a város a többi dokumentum közé a honlapra.

Előzmény: RadnótiHenrik (63157)
Luckuty Creative Commons License 2011.11.01 0 0 63168

akiket zavar a repülés (állítása szerint(!!!) százegynéhány (egy 40.000 lakosú városban kérdem én mi ez a szám??

 

Legutóbb azt állította valamelyik tájékoztató videón, hogy a panaszok inkább Újpestről érkeznek, nem is a helyiektől.

Előzmény: Clidey (63165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 63167

Itt meg egy korabbi Malevos szovivo nyilatkozik (t0bbek k0z0tt). Hat igen, valami repulogepgyarto ceget idehozni nem lett volna rossz - emliti ezt az otletet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 63166

Teglaci!

 

Kosz a videokat, nagyon tiszta a kep!! (mar ahol nem effektezted meg ;) )

Akkor az egy Cessna volt, ugye?

 

A hangarok egy latogato szamara felertek egy kozlekedesi muzeumos elmenylatogatassal is, szerintem. Nagyon regi gepek is vannak bent, es emlekszem, en is hogy meglepodtem, amikor - mivel nem vagyok repulos - mondtak, hogy az AN2-es pl vaszonboritasu - messzirol ez nem latszik rajta.

Kifejezetten szep latvany egy hangar belseje, amikor funkcionalisan ki van toltve.

 

Amig otthon voltam, igyekeztem nepszerusito anyagokat kesziteni, itt az egyik:

 

Előzmény: Clidey (63165)
Clidey Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63165

No igen...tapasztalatom szerint is hatványokkal(!!!) több ember van, akit érdekel és/vagy szereti a repülést, a repteret, mint aki ellenzi és utálja. Hallod csabika?!?

 

Naponta jönnek családok, baráti társaságok, óvatosan megállnak a hangárajtó előtt, majd mikor mondjuk nekik hogy nincs mitől tartaniuk, nyugodtan kerüljenek beljebb, akár meg is mutogatjuk nekik a repülőket, egyszeriben elszáll minden kétségük, és csak úgy záporoznak a kérdések amelyekre válaszolnunk kell... :)

Aztán a legtöbbjük rendszeres látogató lesz, legközelebb hozza a többi családtagját vagy ismerősét.

Azokról már nem is beszélek, akik nem jönnek beljebb csak megállnak a reptér szélén, és nézik a le-felszálló gépeket miközben egy jót piknikeznek...

 

Érdekes módon ezeket a dolgokat soha nem hallottam csabika szájából mikor nyilatkozott a reptérrel kapcsolatban...azonban azt az elhanyagolható kisebbséget akiket zavar a repülés (állítása szerint(!!!) százegynéhány (egy 40.000 lakosú városban kérdem én mi ez a szám?? Lófasz!!)) minduntalan megemlíti, hogy az ő érdekeiket is figyelembe akarja venni... Nevetséges!!!

Ebből is csak az látszik, hogy bár a médiában belehazudja az arcunkba hogy szüksége van a repülőtérre és nem akarja bezáratni, a háttérben viszont körmeszakadtáig azon van hogy a terület mihamarabb felparcellázásra kerüljön. De persze mit is vár az ember egy politikustól?? Hogy igazat mondjon?? Ááá, az csak a mesékben - vagy még ott sem - létezik... :(

Előzmény: téglaci (63163)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63163

Rengeteg kis videó van , ami a repülés szépségéről és népszerüsitéséről szól.Az emberek , akik kilátogatnak a repülőtérre , megismerkedhetnek akár a motoros , akár a vitorlázó repüléssel.

Mindenkit szeretettel várunk!

A helyi lakosok megelégedésüket fejezik ki mindig , amikor kilátogatnak hozzánk , ezt kijelenthetem.

Fiatalok , idősebbek is érdeklődve jönnek és mi türelemmel és kellő szakértelemmel el is magyarázunk mindent , amit a repülésről tudunk.

Öröm nézni , ahogy a még romlatlan , politikától nem megfertőzött lelkes kicsi gyerekek beszélnek a repülésről.Beülnek a repcsibe , megsimogatják őket.

 

Én is örülök neki , hogy a gyerekeim , mind a négy , jól érzik magukat a repülőtéren és nem minden nap azon kell izgulnom , hogy melyik aluljáróban drogozik pl.

Sok dologgal megismerkednek , tanulnak fegyelmet stb.stb.

Hát irhatnék még rengeteg dolgot , de van -e értelme , ez a kérdés????

téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63162

téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63161

Előzmény: Törölt nick (63155)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63160

köszi , természetesen nem csak az egyik oldalt olvasom el , hanem megpróbálom mindkét oldalról a lényeget kimazsolázni.Nem tudom magam egyik politikai oldalhoz sem kötni már!!!!

Előzmény: RadnótiHenrik (63157)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63159

Régebben sokkal többet tudtam repülni , mint mostanában.Repülhetném szinte az összes tipust , ami a repülőtéren van.Motoros , vitorlázó és motoros-vitorlázó kategóriában.

 

Magyarország nagyon szép felülről !A domborzata nagyon változatos , vizei nagyon szépek.

Ezeket elmondani nagyon nehéz , ki kell próbálni.

Ez egy életforma , ''szenvedély betegség''.

 

Általában reggel és este , munka elött és után  repültem tiz-tiz percet , amivel levezettem a napi gondokat , illetve reggel jól indult a nap.

Most ez nem sikerül , mert el kellett vinni a magántulajdonú repülőt , mert képtelenség kifizetni azt a pénzt , amit kiszámolt az önkormányzat.

Nem tud repülni a családom se , mert tiz perc repülésért nem autózok 1-1,5 órát.

 

Azzal , hogy tagja vagyok egy repülőklubnak és tagja még két gyerekem , dunakeszi lakosok vagyunk , felháboritó , hogy nem használhatom a FÜVET!!!!!!!!

De ez már lerágott csont , mert annyiszor felháborodtunk már , hogy semmi értelme.

Nem bosszantom fel magam megint.

Előzmény: Törölt nick (63155)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63158

Szerintem Achilles és a teknősbéka magyarítása.

 

Érdekességképpen: Vietnámban 1 dollár per liter a benzin ára.

Előzmény: RadnótiHenrik (63156)
RadnótiHenrik Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63157

A napokban találtam a postaládában a Biztonság és Fejlődés című polgármesteri beszámolót.  Nem tudom megvan-e neked, de - fogalmazzunk úgy - kissé hézagosra sikeredett. 

 

Hamarosan  írok arról, amiről nem szólt ez "minden jófelé megy" propaganda kiáltvány.

 

Addig is, aki nem csak a fideszes hírlevélből kíván tájékozódni a testületi munkáról, itt olvashat mást is:

 

http://lmpdk.blog.hu/

Előzmény: téglaci (63153)
RadnótiHenrik Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63156

...a magyar gazdaságpolitika hajója, amely "nem egy európai uniós nagy, lomha tengerjáró, hanem egy gyorsnaszád" - – jelentette ki a miniszterelnök a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) konferenciáján pár napja.

 

 Látjátok feleim, már meg is előztük ezt a lomha tengeralattjárót.

 

 

Megmondta? Meg! Megcsinálta? Meg!

 

Ime:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63155

Te mivel repülsz egyébként?

 

És milyen érdekesség látható, mi mondható el jellemzőként mondjuk Dunakeszire és Szabadságligetre madártávlatból, ami pl. eltér vagy más - vagy éppen hasonló más településekhez, amik fölött szintén elszállsz?

 

Nem tudnál belinkelni néhány érdekes légifelvételt ide?

 

kösz

l

Előzmény: téglaci (63154)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63154

És persze azért irtam ''nick''nevekkel , mert Clidey-el közös ismerősről volt szó és nem akartam itt konkrétumokat más területekről.Nem ez volt az üzenetem célja .

Egy kicsit én is magánüzenetet küldtem.:)))))

Előzmény: Törölt nick (63136)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63153

A bemásolt linket annak idején sokszor megnyitottam és a repülőtér dolgait próbálom nyomon követni , amennyire lehetséges.Gondolok itt a zárt ülésekre stb.stb. , mint ha nem tartozna a lakosokra és pl. a repülősükre.

Nem csak itt repülök , de itt is lakom és dolgozok.Négy gyerekkel a hátam mögött próbálom megérteni ennek az önkormányzatnak a döntéseit , mind az iskolákkal , óvodákkal , közlekedéssel stb.stb. és a repülőtérrel kapcsolatban.Nem megy!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (63141)
téglaci Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63152

Igen a Szatya egy személy , ha jól emlékszem alpolgármester volt egy bpi kerületben , valamikor vitorlázórepült LHDK-n.

És igen az LHDK dunakeszi repülésben használatos röviditése.

 

Előzmény: Törölt nick (63136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63150

késő, ne kend, ne maszatold el.

 

"Egy véleményen lenni lényeges kérdésekben":

 

márpedig szerintem egy véleményen vagyunk lényeges kérdésekben:

 

- Egyetértünk abban, hogy a reptér maradjon meg reptérnek és ne történjen maszek zsebre hasznot hajtó ordenáré beruházás. Lehessen továbbra is élvezni ott a friss levegőt, ne tegyék tönkre az ott fellelhető védett faunát és flórát

 

- legyen pl. egy normális főtér

 

- a lápot hagyják békén, védjék meg az állagát

 

 

és még nyilván vam mit sorolni

 

l

 

 

Előzmény: Luckuty (63146)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63149

RT persze TR,

és valóban megkapom én is a beosztásom.

Előzmény: Luckuty (63148)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63148

illetve attól is, hogy egy általad elkezdett témából -- "Törölt nick" körüli mende-monda -- jó fiúként akarsz távozni, egyedüli "bűnösként" bennehagyva RT-t, és mindezt hozzám csatlakozva.

Előzmény: Luckuty (63146)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63146

Nem attól áll fel a szőr a hátamon, hanem annak a lehetőségétől, hogy egyszer majd félreértelmezed.

Előzmény: Törölt nick (63145)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63145

ha feláll a hátadon a szőr attól, hogy bizonyos kérdésekben egyetértsünk (márpedig vannak ilyen kérdések, ilyen a reptér vagy a láp ügye is általánosságban),

az azt jelenti, hogy pszichésen tökéletesen alkalmas vagy a kirekesztésre és a megkülönböztetésre, holott a felszínen békés embernek mutatod magad.

Éppen az a baj a szélsőségesekkel, hogy nem bírják a zsigeri indulataikat félretenni, amikor előre lehetne lépni, ha legalább néha van-lenne konszenzus.

 

Többedszeri bizonyítékát adod, hogy legbelül nem vagy külön a sokat szidott náciknál.

miből lesz a cserebogár

Előzmény: Luckuty (63144)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63144

Tessék?

(A többiektől megint elnézést.)

Előzmény: Törölt nick (63143)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63143

na erről beszélek, te zsigermagyar.

 

Most azt csinálod, mint amit Hofi mondott:

 

ha megkérdezik a fegyencvárosi polgárt, mi a neve, előbb azt mondja, hogy ő fradidrukker, utána jön hogy gipszjakab, született CsM.

 

Előzmény: Luckuty (63137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63140

utóbbit be kellene bizonyítanod. Mivel bizonyítékod nincs rá, és nem is olvashattál róla (mi olvashatunk rólad érdekeseket a neten), ezért megint hazudsz.

 

Clidey és más repülősöknek a személyeskedésről:

 

egyrészt mégegyszer bocs.

 

Összefoglalva én azt kifogásolom 'vitapartneremben', hogy egyrészt nem civilként fikázza a fikázandót, hanem csupán saját szemétdombja helyett ide szarik bele, mert itt nem bántják érte, nem kell félnie retorziótól,

másrészt pedig olyan módszereket ró fel (néha jogosan) az önkormányzatnak vagy passz még kinek, amilyen módszerekkel ő és tettes társai is éltek. Ezért is ismeri fel vagy véli felismerni őket olyan könnyen az önkormányzat működésében, amihez semmi közöm, és nem védem őket, abban az esetben, ha valószínűleg történtek ott is csúnya dolgok.

 

Nem szeretem a rablóból lett pandúr képmutató képviselőit, mint ez itt. Luckuty nevű nick pedig, szemérmesen elfordulva a problémás részektől (amitől bűzlik az egész), szépen aláhegedül neki, kiegészülve még 1-2 másik fikanikkel. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (63135)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63139

Különös módon idézik a reptérről megjelent Sportgéza cikket egy másik fórumban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113376019&t=9097735http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113376019&t=9097735

Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63137

Te csak ne csatlakozz, ha lehetne kérni, mert majd azt fogod mondani előbb-utóbb a fórumon, hogy egy véleményen voltunk lényeges kérdésekben.

Előzmény: Törölt nick (63136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63136

Csatlakozom Luckutyhoz:

bocs.

Ki az a Szatya? És mi az az LHDK?

Vagy ezek repülős zsargonok?

üdv,

l

Előzmény: téglaci (63132)
Luckuty Creative Commons License 2011.10.31 0 0 63134

Megszakad a szivem mindjárt.

 

Ebből az fog kisülni, hogy az önkormányzati képviselők, polgármesterek másmilyen módon próbálják majd kompenzálni a csökkenő tiszteletdíjat. Aki képviselőnek vagy polgármesternek áll majd, az vagy nem normális, vagy nem lesz becsületes.

Előzmény: téglaci (63132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!