Keresés

Részletes keresés

evil1023 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 13
Jól néz ki.
Ezeknél a 6-os körben mutatja a másodpercet, a nagy másodpercmutató csak a stoppernél megy? Nem túl nehéz a 160 gr?





Előzmény: Törölt nick (-)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2010.09.30 0 0 12
Lehet, hogy egyszer még benevezek egy ilyenre ha valami jó állapotú szembe jön velem.
Az enyém ilyen:

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 11
Az enyém ilyen volt (AT-550):
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 10
Olyan érintőkijelzős, számológépes Casiom nekem is volt, de az sajnos tönkrement... az analóg része mekkent meg.
Előzmény: Wicked Belzebub (9)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2010.09.29 0 0 9
Sajnos olcsó húsnak híg a leve, de ez nem Casio betegség, csak áldozata lett a trendnek.
1985-ben vettem meg az első Casio terméket. Egy tudományos számológép, napelemes (FX-115) 20 dollárért. Így, 25 év után, az egyik gumigombon van egy kis kopásnyom. Felháborító :) Természetesen ez még Japán gyártású volt. Azóta vettem még két ugyanilyet a gyermekeimnek. :)
'86-ban vettem egy ana-digi rozsdamentes Casiot. No az kapott mindent. Asszem a negyedik elem van benne, természetesen hibátlan. Rá egy évre vettem egy műanyag Casiot, a TS-1200-as hőmérőst. Az mondjuk azóta kapott egy új tokot, de ezt leszámítva hibátlan.
MOstanság, az ebay korszakában, azokat a Casiokat vadászom, amiket tini fejjel nem volt lehetőségem megvenni, de nagyon akartam őket. Így jutottam hozzá a legendás Ca-901-es számológépes órához, amelyikben az ufós játék is van, vagy nemrégiben a TC-600-as érintőkijelzős számológépes órához. Ezek mind nagy durranások voltak a '80-as években. Manapság meg egy új meg horror áron kel el. Dehát ezek mind japánok voltak, az árukhoz képest minőségi tokozással.
Fél éve vettem egy Casiot ajándékba, szanaszét van már kopva az egész :(
De szerintem azok a Casiok, amik netán még Japánban készülnek (ha van ilyen), vagy legalábbis a 60-80-100 ezer forintos kategória, az még órának nevezhető. Csak részemről egy baj van vele, nem adok Casioért ennyi pénzt.
Előzmény: Törölt nick (-)
Vízivó Creative Commons License 2010.09.29 0 0 8
Nem hordok órát, de van egy, tetszenek és megbízhatóak is. Van néhány új elemem is, eladó. Egyet el is loptak tőlem ,mint Antal Józseftől.
rem-ember Creative Commons License 2010.09.29 0 0 7

OFF

(Ja ! És van egy kis CASIO szintetizátorom is - pár ROM dalkazettával - azt is nagyon szeretem... :)

ON

Előzmény: rem-ember (6)
rem-ember Creative Commons License 2010.09.29 0 0 6

Üdv !

 

Nekem a 80-as évek legvégétől ( a "nagy bécsi kiruccanásoktól" ) kezdve van CASIO karórám.

Két "dual"-t is "elszaggattam" (amelyiken analóg és digitális időkijelzés egyaránt van)

Nagyon pontosak, megbízhatóak voltak (ami különösen tetszett, hogy a mutatók hajszálpontosan együtt "jártak" a digitális résszel ) 

Egyetlen probléma volt, hogy hiába volt az óracsat és a hátlap fém, az "óratest" fémmel futtatott műanyagból volt, és a karom izzadsága lemarta a fémbevonatot - sőt : ronda zöldes elszíneződést okozott. Az elsőt elajándékoztam a szegényeknek, a második ma is megvan "második tartalékként" - ha esetleg javítani kéne "az  elsőt" - de utóbbira még nem volt példa... :)

 

Most egy EDIFICE-m van hat éve - az végre nemesacél tokos, bírja a verejtéket -

Rengeteg funkciója van, pontos - nála viszont az a gondom, hogy ma már Kínában rakják össze, és a számlap "fő osztásai" - az ötödik percek - nem egész pontosan lettek feltéve a számlapra, így a nagymutató néha nem mutat egész pontosan oda.

(Ezt csak vásárlás után vettem észre, visszamentem, kicsit javítottak rajta a márkaszervízben, azaz "elcsúsztatták" egy picit a számlapot a tokban, de tökéletes nem lett. Megnéztem : az összes többié ilyen volt...)

 

Most már megvan hat éve, de még mindíg szép, pontos, az elem még eredeti, a leírt szépséghibát pedig megszoktam. (Mondjuk kár, hogy nincs rajta másodpercmutató, de van digitális kijelzője is)

Egyszóval : megszerettem... :)))

 

(Amúgy Casio a fényképezőgépem is, és NAGYON elégedett vagyok vele, az is sokfunkciós...)

 

JÓ A CASI(J)O !!! :))))) 

 

 

hastetheday Creative Commons License 2010.09.29 0 0 5
Nagyon menő volt. Nekem is volt egy, ahogy mondjátok fekete műanyag szíjjal és annyira szépen világított neon-zölden, mikor megnyomtam a gombot rajta! :D Mióta eltűnt, nem is hordok órát.
mozo01 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4
Nekem ez volt a kedvenc. Persze használtan jutottam hozzá, elég viseltes volt. Már sajnos nincs meg. :(
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2
Ilyenem volt nekem is. :)
Előzmény: Törölt nick (1)
RealCorpus Creative Commons License 2010.09.29 0 0 0
Casi0
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 topiknyitó
Azért hoztam létre ezt a topikot, mert nem találtam a fórumon Casio órákkal foglalkozó topikot, és úgy érzem, megérdemelnének egyet. :)

Kezdjük ott, hogy tegnap megvettem (ha jól emlékszem) az hatodik Casio karórámat, a képen is látható Edifice modellt. Eddig a Casio márka a fekete műanyag tokos és nem túl strapabíró műanyag szíjas órákat jelentette számomra. Ez az első nemesacél tokos szerkezetem, szerintem szép és igényes kidolgozású.

Egyetlen negatívumként talán annyit lehet felróni neki, hogy a szíj hosszát nem lehet házilagos eszközökkel beállítani. Legalábbis nekem nem sikerült kivenni a fémcsatból két láncszemet. :(

Nektek mik a tapasztalataitok ezekkel az órákkal? Várom a véleményeket, jókat és rosszakat egyaránt. Jó szórakozást! :)

EF-547

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!