Keresés

Részletes keresés

valláskritika Creative Commons License 2004.12.08 0 0 453

 

Vassy csak részeredményt közölt és meghagyta a rejtélyt.

 

 

Előzmény: Simply Red (452)
Simply Red Creative Commons License 2004.12.08 0 0 452
Én láttam Vágó műsorát, amelyikben Vassy maga magyarázta el, hogy hajtják az Egely-kereket a légáramlatok.
Előzmény: valláskritika (451)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.08 0 0 451

"Milyen konkurens vizek vannak egyébként?"

 

 

Annyira azért nem érdekeltek, hogy a nevűket is megjegyezzem, de abban az időben is legalább 4-5 féle, a pivízhez igen hasonló csodavízzel lehetett találkozni pl. az eztéria, ufó stb magazinok hírdetéseiben.

 

Szerintem bárki kicsit körbenéz ilyen jellegű újságokban, honlapokon, lelni fog még most is ilyen vízeket.

 

Viszont az is nagyon érdekes, hogy a Szkeptikusok, most már nem csak a Vassy, hanem szinte egységes egyetértésben valamiért nem kívánták az Egely kerék nagyon egyszerű fizika működését nyilvánosságra hozni, amit itt az indexen néhány hozzám hasonló független amatőr, vagy nem is annyira amatőr kutató/gondolkozó megfejtett.

 

Vassyt még csak értem, hiszen ott tanít Paulinyi Szintézis egyetemén, onnét kap lóvét, ahol Egely is tanít és Paulinyi az egyik legnegyobb terjesztője az Egely keréknek.

 

De mi érdeke a többi szkeptikusnak, hogy ezt a végleges leleplezést leplezik, amit már megtettünk. Miért nem tudják azt kihírdetni, hogy hölgyeim és uraim, ezek és eztek az úrak megfejteték és csak ennyi az Egely kerék működése és semmi több? Egyszerű és érthető és mérhető fizika folyat.

 

Talán azért mert a Szkeptikusoknak szükségük van Egelyre, mint a kersztényeknek az Ördögre? Mert másként megáll a dolog? Ugyebár, ha Isten legyőzné a Sátánt, akkor végetérne a keresztény szappanopera. Ettől tartanak a hazai SZkeptikusok is?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Silan (449)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.08 0 0 450
...jobb víz, bal víz... fülöpszigeti víz...
Előzmény: Silan (449)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 449
Milyen konkurens vizek vannak egyébként? :)))
Ja, képzelem, hogy Vassyt csomóan ostromolták, hogy vizsgálja meg az ő vizüket is, de ő nem! csakazértse vizsgálta meg. Na mindjárt kibújt a szög a zsákból! :)))
Előzmény: valláskritika (446)
fizimiska Creative Commons License 2004.12.07 0 0 448

Nem azt kérdeztem honnan származik, hanem kitől lehet pivízet vásárolni?

A Fülöp-féle az igazi vagy gagyi?

Előzmény: valláskritika (443)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 447
Történetesen én azt is tudom, hogy kitől kapták az adományt és hogy mire.
Előzmény: valláskritika (446)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 446

Azt döntse el mindenki saját maga;

 

 

"Érdekes összefüggések:

 

- Vassy számos para, okkult, ezózizi társaságban dolgozik, ilyen listákon szerepel.

-  Vassy az X-Akták műShowban is elismerte, hogy volt idő, amikor Egelyvel is egy oldalon állt.

- Vassy pívizes kísérletében számos kisérleti hibát és rossz következtetést tártak fel.

- Vassy csak a pizízet akarta lebuktatni, más hasonló konkurens vizeket vizsgálni sem volt hajlandó.

- Vassy alapítványa , az AION, a pizív lebuktatása után több millió forint adományt kapott, amellyel kapcsolatban az alapítvány egyik szóvívője úgy nyiltkozott, hogy megérdemelné mindenki, hogy pénz kapjon, aki egy szélhámosságot lebuktat. Megjegyzés, az AION alapítvány előtte  több, mint öt évig szinte egy kunyi pénzt sem kapott senkitől.

 

A következtetéseket én és sokan mások már levonták. "

Előzmény: Silan (445)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 445
Mert veled ellentétben mi tudjuk, mikor van itt az ideje, hogy az ember valamit abbahagyjon és továbblépjen. Te meg még húsz év múlva is azt fogod hajtogatni, hogy csaltunk a pi-vízzel, stb.
Előzmény: valláskritika (444)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 444

Silan!

 

Kár erőltetned. Inkább járj utána te is. A pivízet tisztitani kell a pikezelés előtt, hogy pivíz lehessen. A ti vizetek nem esett át szerintetek ilyen előtisztitáson, tehát nem pivízet vizsgáltatok.

 

Ha annyira korrektek kívántatok volna lenni, akkor folytattátok volna és pontosítottatok volna. DE nem tettétek.

 

Az Egely keréknek meg csak csapott Vassy egy hatalmas reklámot, majd megállt,. hogy Ő már képtelen a továbblépésre. Az X-Pankráció tévéműShowban sem akarta érdekesképpen senki sem igazán megoldani véglegesen a kerék rejtélyét.

 

 

Minek nem léptek tovább, miért álltok meg az ilyen kétes eredményeknél????

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Silan (442)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 443

 

Japán szabadalom. Vannak róla valahol honlapok.

 

 

 

Előzmény: fizimiska (441)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 442
Ha ezt az órát a Patek saját márkaboltjában veszem, akkor definíció szerint az valódi Patek óra. Ha gagyinak találom, akkor a Patek óra gagyi.

Ugyanígy, a pi-víz definíció szerint az, amit a pi-vízboltban adnak. Mi azt a vizet vizsgáltuk be, amit a budapesti nyugdíjas nénik vesznek kannaszámra. Lehet, hogy Japánban valahol van egy bolt, ahol igazi pi-vizet adnak, de ez minket nem érint.
Előzmény: valláskritika (439)
fizimiska Creative Commons License 2004.12.07 0 0 441

...és ki a pivíz gyártás Philippe Patek-je?

Előzmény: valláskritika (439)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 440

 

A cikkük tele van hazugságokkal, olyan tekintetben, hogy a pivíz nem is tisztított, hanem sima csapvíz. Lehet, hogy nem csodavíz, de hogy az egy sokkal tisztább víz, mint a csapvíz, azt azért könnyen meg lehet állapítani. Tehát azért nem kellett volna ennyire elszállni a marhaságukban.

 

Ez már kb a cocacolában kábítószer van demagógiához hasonlatos dolog.

 

 

 

Előzmény: mmormota (437)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 439

Veszel egy órát egy órásboltban, amin az szerepel, hogy Philippe Patek és minden márkajelzés rajta van. Bevizsgálod és kiderül, hogy gagyi. Ettől még te nem a Philippe Patek óragyártót buktattad le, hanem csak egy hamísítványát, vagy esetleg hamísítóját.

 

Ti még ezt sem tettétek a pivízzel, mert még a saját logikai rendszeretekbe is belegabalyodtatok a víztisztaás és az eletromos vezetőképesség összefüggéseik tekintetében.

 

 

Előzmény: Silan (438)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 438
Ezek szerint ha pl. egy gyógyteát bevizsgál az OÉTI és azt találja, hogy a megengedettnél több ólom van benne, akkor a gyógytea forgalmazója erre egyszerűen azt mondhatja, hogy kérem, az én gyógyteám gyártási előírásában nincs benne, hogy ennyi ólmot kell a teába tenni, tehát amit az OÉTI vizsgált, az nem az én gyógyteám volt, ennélfogva a vizsgálat érdektelen.
Előzmény: valláskritika (435)
mmormota Creative Commons License 2004.12.07 0 0 437

Szerintem úgy, ahogy te gondolod, semmit se lehet megvizsgálni.

 

Bármilyen kereskedelmi terméket így vizsgálnak meg. Próbavásárlás, vizsgálat, vélemény. A piviz egy termék, amit árulnak. Vettek, vizsgálták, nem igazolódott amit a forgalmazó állított. 

 

Ebből következően az a termék nem jó. Akik abból vettek, azokat becsapták.

 

Ettől még lehetne jó piviz is, de most akkor Silan álljon neki keresni, mint a Szent Grált? Azt lehet és kell vizsgálni egy termék esetében, amit forgalmaznak. és pont ezt tették.

Előzmény: valláskritika (436)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 436

A dolog nem teljesen ez.

Én azt állítom, hogy csalnak mindkét oldalon.

Annak megfelelően, hogy éppen mi a gazdasági érdek.

 

 

 

 

Előzmény: mmormota (434)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 435

 

Nem egészen ennyi.

Fülöp nem egyenlő a pivízzel.

 

Továbbá, akármelyik boltban vett víz, ha előtte nincs tisztítva, akkor nem minősül pivíznek. Egyszerűen a vizsgálatotok nem volt sem korrekt, sem szakszerű. Sőt hatalmas nagy hibák és ostobaságok voltak benne. Legalább akkora, amekkorát Ti Fülöpnek tulajdonítottok.

 

Ez most attól függetlenül írom, hogy a pivíz esetleg kutyanagy átverés-e, vagy sem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Silan (433)
mmormota Creative Commons License 2004.12.07 0 0 434

Hú, igazán sajátos mentséget találtál a piviz készítők számára. Még ahhoz képest is csalnak, amit hazudnak... :-)))

 

Előzmény: valláskritika (432)
Silan Creative Commons License 2004.12.07 0 0 433
Azt vizsgáltuk, amit a Fülöp saját boltjában adtak pi-víz néven. Ha ez nem pi-víz volt, akkor nem pi-vizet vizsgáltunk, mindazonáltal azt a vizet vizsgáltuk, amit ott árulnak pi-víz néven és amit mindenki más is abban a tudatban vesz, hogy az pi-víz. Erről ennyit.
Előzmény: valláskritika (432)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 432

 

A dolog tudtomal egy japán szabadalom és a forgalmazásban előírás a víz előzetes és nagyon alapos tísztítása különféle víztisztító berendezésekkel, több lépcsőben, mielőtt a "pivízkezelő" szerkezetbe érkezik.

 

A víz szennyezettsége esetén a készülék állítóllag nem működik. (az külön kérdés, hogy ha tiszta vízet kezel, akkor működik-e?)

 

Nos ha ez nem történt meg, és a leírás szerint nem történt meg, akkor nem pívízet vizsgáltak.

 

Mint írtam a fagyás és forrás engem nem érdekelt, mert nem egyértelmű a mérése. Az elektromos vezetőképesség viszont egyértelmű lett volna, de arra a kísérletre szükség sem volt, mert a parajfalók elismerték, (nem könnyen) hogy híbás és önellentmondásos volt az érvelésük ezen esetben.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mmormota (431)
mmormota Creative Commons License 2004.12.07 0 0 431

Kérdés, hogy hogyan kellett volna eljárniuk. Az ember hajlamos arra az ezek szerint téves következtetésre, hogy a piviz boltban piviz néven árult holmi az piviz. :-)

 

ha meg csak az a viz valódi piviz, aminek jelentősen más a fagypontja, nem úgy forr fel stb, akkor elég sokáig kellene azt az igazi pivizet keresgélni... Mindazonáltal, ha tudsz ilyen lelőhelyet, érdekes lenne megint megnézni. A fagyasztás nem tűnik nehéz kísérletnek.

 

Előzmény: valláskritika (427)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 430

A TV-és dologból csak keveset láttam és a kritikánm elsődlegesen az újságcikkre történt és történik jelenleg is.

 

Amúgy ott is voltak azért gondok, több is.

 

Fenn van valahol a neten, hogy megnézzem egyben?

Előzmény: Silan (420)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 428

 

Az eléggé látszik, hogy az általad doboznak nevezett dolog előtt mennyi minden történik ott még. Egy többlépcsős vízszűrés és csírátlanítás. Erről az Élet és Tudományban megjelent olvasói levelemben is írtam.

 

Egy dolgot tudok tenni, bár annyira nem köt le a téma. Elmegyek és megnézem, hogy létezik-e még egyáltalán az a pivízbolt, ahol annak idején jártam és ha engedik, akkor megpróbálok néhány digitális fotót készíteni és ide felrakni.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Silan (419)
valláskritika Creative Commons License 2004.12.07 0 0 427

Hát szerintem a "b" verzió a legközelebbi a valósághoz.

 

A pivíznek van egy gyártási eljárása és az újságcikk szerinti leírás alapján, a kísérlethez, nem pívíz lett vásárolva és vizsgálva.

 

Tehát elfelejtették a lényeget vizsgálni, hogy egyáltalán pívízet vizsgálnak-e.

 

 

Előzmény: mmormota (418)
mmormota Creative Commons License 2004.12.07 0 0 426
Azért mondom ezt, mert ezen a fórumon kifejezetten szerencsés, hogy nickek vannak. Nézd meg a politikai TV-vitákat: nem is figyelik, mit mond a másik, nem arra reagálnak, hanem személyében támadják meg. Ne hallgassatok rá, ez egy ilyen-olyan-amolyan, náci kommunista feleségverő ügynök. A nicknév segít ezt elkerülni - arra kell figyelni amit mond. 
Előzmény: Törölt nick (424)
mmormota Creative Commons License 2004.12.07 0 0 425

Nem értem, miért fontos a nicknév. Mindenki olyan nicket használ, amihez kedve van.

 

Nem titkolta el, nem tagadta le, csak nem hirdette ki. Szíve joga.

Előzmény: Törölt nick (424)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 424
...lásd (422)... tudom, hogy sokaknak triviális, de ez itt egyértelműsíti is...
Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 422
Előzmény: Silan (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!