Keresés

Részletes keresés

Machello Creative Commons License 2011.11.07 0 0 48

Gépkönyv elment!

Előzmény: Furak (45)
Machello Creative Commons License 2011.11.07 0 0 47

Igen a véltó még megvan, nem kér enni. Gépkönyvet próbálom küldeni.

Előzmény: baka38 (37)
Machello Creative Commons License 2011.11.07 0 0 46

Üdv közöttünk!

Nekem sem volt még 151-esem, amikor a 151 éltetőkhöz beköszöntem. De nem sokáig bírtam nélküle, amikor megláttam, a fórumon és a haver jóvoltából élőben is, hogy mire képes.

A kicsi bátty az 52-es pedig egy harapós kis puli! Már persze, ha a 151-es egy komondor!

Én így tudom jellemezni a két gépet.

Próbálkozom a gépkönyvel tovább, ha sikerül mindneki megkapja, akinek szüksége van rá.

Előzmény: Furak (45)
Furak Creative Commons License 2011.11.07 0 0 45

Semmi gond majd ha sikerül elküldöd!

Szeretnék énis robi 52 éltető lenni!!

Előzmény: Machello (26)
baka38 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 44

Kimentem megnézni, :) Az tényleg a világitás lessz. Ott figyeg az enyémen is. Egy tekercsröl jön, a szetszedett gépen pontosan látni.

Én ugy értettem hogy maga a gép 50 kilo de az az 500 kilo szén se semmi. Megyek feldobok két kereket a gépre és gurulok egy kört .

Előzmény: robi151éltető (43)
robi151éltető Creative Commons License 2011.11.07 0 0 43

heló,szerintem világításhoz való,még meg sem néztem igen 500kg szén volt.

Előzmény: baka38 (41)
baka38 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 42

50 kg ezzel a pici kétütemü motorral.  Nem semmi!

Előzmény: Észtraktor (40)
baka38 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 41

Szia Jozsi "bácsi" !

 

Szépen prüncög a gép. A sárga vezeték az micsoda?

Előzmény: robi151éltető (2)
Észtraktor Creative Commons License 2011.11.07 0 0 40

Jó napot az uraknak!

Igen rá lehet tenni a 151-es lehajtásra!

2Kw- úgy 2,8 LE 60 kcm

Gaben151 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 39

Üdvözletem a kollégáknak!

Nekem egy robi 151-esem van ami kb 20 után meglett javitva és hibákkal ujra müködik kicsit összekell még csiszolódnia és vissza kell rázódnia a  munkába a gépnek. De érdekelne az 52es is. Rá lehet rakni a motort az 151 futomüvére ?

Lóerő,teljesitmény stb...

baka38 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 38

A tárcsák megvannak? Ha nincsenek lehet hogy tudok segiteni!

 

Kerék? Sajnos azok az enyémekröl is hiányoznak! :(

Előzmény: Machello (0)
baka38 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 37

Szia Machello !

 

Ezt e topicot ém szerettem volna megnyitni! :) Remek, ötlet nagyon örülök hogy megnyitottad!!!

Mint tudod a gyujtásrásze végett vettem egyett de remek kis gép ! Kiprobáltam és csuda jo vele dolgozni. Azota már van még egy. A vicc az az egészben hogy a mai gépek sokszoros áron mennek (még a legolcsobb is vagy 5 szöröse) és fele anyit sem tudnak.

Megtennéd hogy küldesz nekem is egy gépkönyvet! Majd megprobálom valahogy meghálálni!

 A válto megvan még?

 

Mégegyszer grarula a topichoz! Megprobálok minél süsübben benézni,

 

Üdv. Mindenkinek!

 

Előzmény: Machello (-)
robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 36

Nézz ide vissza minden nap,hasznos lehet! mindenkinek !!!

Előzmény: Porkő (35)
Porkő Creative Commons License 2011.11.06 0 0 35

Szerintem ez a karbi sokkal többet is tudna, ami ehhez a motorhoz sok, sőt káros. Lehet , hogy ugyanezt használják a nagyobb méretű csónakmotorokhoz is más fúvókákkal. Egy biztos, a fojtás nélkül nincs harmónia.

Előzmény: robi151éltető (33)
Porkő Creative Commons License 2011.11.06 0 0 34

Köszönöm, naccerű!

Előzmény: Észtraktor (30)
robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 33

Ez egy első próba volt csak,annyi csak a videóig,azután ráment a légszűrő is a folytással,de a fojtás értelmét én sem tudom még.

Előzmény: Porkő (32)
Porkő Creative Commons License 2011.11.06 0 0 32

Most látom, hogy hiányzik a légszűrő. És nem csak a szűrő, hanam a fojtás is a karbiból. Nekem csak ezekkel együtt ment jól (a gyári fúvókákkal). Az olajos légszürö, amúgy létfontosságú, főleg kapáláskor.

Előzmény: robi151éltető (2)
Észtraktor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 31

Na további szép estét! megyek dobok egy hátast!

Észtraktor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 30

Budapesten az Agroforban találsz hozá alkatrész.(Táblás utca 9)

A 11-es hozzászolásra katintva megtudod nyitni a katalogust, mint

Robi 52-est vagy tomos alkatrészek cimszó alatt!

robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 29

Erről beszélek,menni fog, jó lesz ez,az előttemszóló is ezt bizonyítja!vagy eladja vagy feljavítja magának vagy az  unokáknak.

robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 28

Nézzd csak én vagyok a 27-ik hozzászólód az 52-es fórumodon,hozzám meg a kutya se nézett be azóta!!!!:)))Tartsd a frontot bevállaltad,éjjfélig nuku anyuka!:)))

Előzmény: Machello (26)
Porkő Creative Commons License 2011.11.06 0 0 27

Üdvözlöm a fórumot!

1986 körül vettem újonnan a Skálában. Az alapgép kedvezményesen 13 300 Ft. volt. A munka, amire megvettem egy 200-as balatoni telek füvesítése volt. (A kertész 20 000 Ft kért volna akkor.) Rövidesen beszereztem hozzá járókerekeket, fűnyíró adaptert, kocsit.

Hosszú éveken kersztül használtam, fűnyírásra, és a baráti körben füvesítésekre, gyomtalanításra. A nehéz, tulméretezett alumínium öntvény fűnyíróház, egy idő után a késpálya körül "elfogyott". Az állítható kerekek, még talán most is megvannak. Azután a "Robi Traktor" a gyerekek kedvence lett a vele való tekergés fő attrakció volt a balatoni nyaraláskor, a gyerekzsúrokon. 

Az életkorát tekintve keveset használtam, és rendszeresen karbantartottam. Ennek ellenére a rezonancia, és az igénybevétel hatására egy csomó helyen kellett hegeszteni, erősíteni. Az eredeti műanyag tank, a légszűrő tartója, hamar megadta magát. A fekete kipufogódob az első héten úgy berozsdásodott, azt hittem napokon belül kilyukad. A mai napig működik, persze a polcon ott pihen egy vadonatúj tartalék. Amióta a gyerekek megnőttek, gyakorlatilag nem használtuk, kb. 5 éve szedtem elő, egy 150-es kert füvesítése alkalmából. Ekkor, már nem volt türelmem vele tökölni, és helyrehozhatatlan károkat okoztam a karburátorban, a műanyag-hab úszó, és a tűszelep piszkálásával. Ezek cseréje nélkül nem lehet elindítani. Mivel tulajdonképen nincs rá szükségem, és mivel a neten én NEM TALÁLTAM KARBURÁTORT, ill. alkatrészt, csak a helyet foglalja. Amúgy a szöghajtás, a kapatagok, a kocsi teljesen használható állapotban vannak, fedett, száraz helyen tárolva. A motor még a "leállítás" előtt lett újragyűrüzve, elektromosan teljesen felújítva, jó erőben van. 

Rengeteg kedves élmény köt a rozsdakupachoz, ezért nem váltam meg tőle eddig. Most sem feltétlenül szeretnék, jobb volna, ha valaki segítene a karbi cserében (javításban), de talán ez a fórum hozzásegít, hogy a dolgok a helyükre kerüljenek.

Tehát: Robi 52 (Tomos motoros) kertikapa karburátorhibával, járókerékkel, gyári fékes utánfutóval, alkatrészekkel kedvező áron eladó, cserélhető. (Balaton déli part, Budaörs környékére a szállítás megoldható.)

 

avagy:

 

Robi 52 (Tomos motoros) karburátort, vagy tűszelepet+úszót vásárolnék.

 

Machello Creative Commons License 2011.11.06 0 0 26

Bocsánat, de nem tudom feltölteni a gépkönyvet. Amint sikerül küldöm.

Furak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 25

IGAZAD VAN !! Ezek a gépek még 50 év mulva is tudnak kicsizni,rotálni,stb !! Ezeket a gépekt az ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK ÉPÍTETTÉK!! EZEKET KELL ÉLTETNI NEM A THYROX ÉS EGYÉB KÍNAI CSODAMOTORKOKAT !! ILYEN GÉPEKET KELLENE GYÁRTANI!! Ha belegondolunk a régi 50-60 ével ezelőtt gyártott gépekis dolgoznak a mai napig (pl:Dutra) 

 

ÉN örülök hogy ezt nem csak én gondolom így!!

Előzmény: robi151éltető (24)
robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 24

ÉS EZ A LÉNYEG!!!!!Éltessük a nyolcvanas években magyarországon gyártott kisgépeket!ne a vasgyűjtőbe kerüljenek ezek a tartós jó gépek,így még lesz alkatrész is hozzájuk még sokáig.Talán még újra is gyárthatnánk!

Előzmény: Furak (20)
Észtraktor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 23

úgy lessz! és a tisztelet meg kölcsönös!

robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 22

Köszi,tudod tisztellek is,és ha bár mi gondod van?hívj!nyugodtan! bármikor!.

Előzmény: Észtraktor (21)
Észtraktor Creative Commons License 2011.11.06 0 0 21

Hát... nosztalgiával nézegetem a videot amit feltettél. Használd eggésségel! tudtam hogy jó kezekbe kerül!

Furak Creative Commons License 2011.11.06 0 0 20

Gondoltam hogy lehet hozzá kapni alkatrészt de hogy enyit ara énse gondoltam!Köszönöm a címet

 

Előzmény: Machello (12)
robi151éltető Creative Commons License 2011.11.06 0 0 19

jó kis gép ez,de tudni is kell vele bánni és okosan használni.a talajmunkát még nem próbáltam vele de majd megteszem,de nálam nagyon kemény kötött talaj van és nem szeretném kínozni vele,de a kocsimhoz jó lesz nagyon szerintem.

Előzmény: Észtraktor (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!