Keresés

Részletes keresés

leslie13 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 776

Szia!

 

Köszi szépen az információkat.

Remélem, hogy mi is jól fogjuk érezni magunkat.

Előzmény: tutetem11 (772)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 775

Csúnyának csúnya de másképp nem érvényesülsz:-)))

Mondjuk mi az indulás előtt napon alkalmaztuk ezt először hiszen addigra figyeltük ki a rendszert.:-))

Meg nálunk csak a párom akart a medencénél lenni, án állandóan a tengerhez húztam... A medencébe egyszer voltam:-)

Mondtam a páromnak hogyha tengerhez jöttünk nyaralni akkor nem képzeli hogy a medenceparton fogok ülni egész nap.... Akkor elmegyünk hajdúszoboszlóra és ott medencézhet:-)))

Tenger rulez:-))))

Előzmény: HP13 (774)
HP13 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 774
<de már érdemes a reggeli után ráteriteni a törölközőt a nyugágyra mert sajna a németek is ezt csinálják és napközben már egy szem helyett nem fogtok találni....>

Azt hittem csak a németek szokták. Ők "híresek" erről. Csúnya dolog.
Előzmény: tutetem11 (772)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 773

Az előbb lemaradt:-))

A tengerpart kb 200 méterre van:-(

Ez az egy dolog nem tetszett..

Bár nem egy nagy távolság, de legközrelebb olyan szállodába megyünk ahol ha kiejtek valamit az ablakon az a  tengerbe esik:-))))

Előzmény: tutetem11 (772)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 772

Szia!

Jól választottatok:-)))

A személyzet baromi kedves, szimpatikus.

Az internet 10 percre 1 euro .

Na ez pont semmire nem elég:-)))

A szállodába kb 21:15-kor érkeztünk meg.

a pincérek nagyon rendesek voltak meg persze pont belefértünk a vacsoraidőbe ami 21:30-ig tart...

A szállodában levő étteremben büférendszerben kapod a kaját.

Baromi hosszú asztalokon nagyon széles választékban:-)

 

maga a kaja nagyon jó, mindenki megtalálja a szája ize szerint valót...

Való igaz hogy tényleg a németeknek van kialakitva szinte minden, de büszkén mondhatom hogy majd minden este volt marha és borjúpöri, valamint ungarise gulash:-))))  Nem az az igazi gulyás volt, inkább kicsit tokányos, de mégis annál a pultnál álltak a legtöbben és ottlétem alatt 3-szor is cserélni kellett a tálat mert mind elfogyott:-)))

Helyi specialitásként rengeteg tengeri herkentyű áll azok rendelkezésére akik szeretik. Én speciel nem......

A napágyfoglalás a pálma alatt lehetőleg a medence mellett természetesen ingyenes, de már érdemes a reggeli után ráteriteni a törölközőt a nyugágyra mert sajna a németek is ezt csinálják és napközben már egy szem helyett nem fogtok találni....

Vendégtársak 80 % német volt bár azt mondják észak az angolok törzshelye....

Volt rengeteg francia is.

Mi tudatosan választottuk ezt a helyet a valószinüsihető kevés Magyar miatt...

Egész évben Magyarok között vagyunk, legalább a nyaralás alatt maradjunk magunkra:-)))

A magyarok 90% Palmába megy. Az exagonban rajtunk kivül még két Magyar pár volt. Velük viszont kellemesen összebarátkoztunk.

 

A neckermannos képviselő egy Tamás nevű srác. Állati jó fej, rengeteg programot szervez, nagy dumás:-)))

Minden este műsorok vannak a szinpadon. Nélmelyik egész jó volt:-)))

Flamenco tánc stb....

Mint már irtam ne hagyjátok ki Formentort,a világitótornyot, Valdemossát és legfőképpen a Nemo tengeralattjárót!!!!

Ha van még kérdés akkor tegyétek csak fel.:-)

-------

Előzmény: leslie13 (770)
Nincs01 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 771
Mallorcán eddig 3 alkalommal jártam 3 különböző szállodában de egyikben sem volt a kaja ott a toppon. Ebben is a németek seggét nyalják az ő ízlésük szerint van minden. Legalábbis az én véleményem szerint. Nekem a kaja csalódás volt azon kívül az egyik legjobb nyaralóhely.
leslie13 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 770

Szia tutetem11!

 

 

Mi is az Exagont választottuk a Neckermannal, július 29-től.

 

Örülnénk, ha néhány kérdésünkre válaszolnál a szállodával kapcsolatban.

 

Hány órára értetek a hotelbe az érkezéskor?

Milyenek az éttermek?

Milyen a kaja, helyi specialitások?

Napágyfoglalás a medencénél, meddig van szabad hely?

Vendégtársak nemzetisége, angol, német, más?

Neckermannos képviselő?

Milyen a tengerpart, milyen messze van?

Animáció, esti programok?

 

Néhány képet még örömmel megnéznénk.

 

Elöre is köszönöm!

 

 

Előzmény: tutetem11 (762)
HP13 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 769
Szórakozás,
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Spain/Balearic_Islands/Majorca_Island-261896/Nightlife-Majorca_Island-TG-C-1.html

meg minden témában:
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Spain/Balearic_Islands/Majorca_Island-261896/TravelGuide-Majorca_Island.html

...tudom ajánlani.
MaNciKA Creative Commons License 2005.06.14 0 0 768

sziasztok!

jön valaki jún 20-tol Santa Ponsára a Bahia del Sol-hotelba? esetleg járt már valaki errefelé? minden érdekel!

köszi előre is

 

Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 767

Szia!

 

Szállodában milyen a reggeli meg a vacsora? Nagy a választék?

 

Mi 30-án indulunk, de a beszámolókat olvasva már nagyon várjuk.

 

Köszi

Előzmény: rhondasag (761)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 766

 

Az első a Hotel Formentor partszakasza,északon..másnéven a milliomosok öble.A hotelé az egész félsziget,itt nyaralnak politikusok,színészek,és egyszerű magyar emberek,azaz mi :D van egy parkolója ahová be lehet menni,csak mindig kevés a hely és tiszta poros.FOrmentori kilátó felé itt kötelező megállni!

 

Második kép egy átlagos strandkép playa de palmara és arenalba utazók számára.Puha homok,és néha tök jó nagy hullámok.Bár északon azért jobban hullámzik :)

Előzmény: tutetem11 (763)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 765

Északon kicsit eltévedtünk,erre egy ilyen öbölbe jutottunk..ami csak kettőnké votl.Higyjétek el,érdemes eltévedni :)

 

 

Palma de playa, naplemente..romantika

 

Előzmény: tutetem11 (763)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 764
egy pár képpel én is hozzá tudok járulni :)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 763

Egy kis naplemente:-))

Sajnos már hazafelé......

 

 

Előzmény: tutetem11 (762)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 762

Ehhez csak annyit tudok hozzátenni hogy mi All Inklusive szolgáltatáson voltunk, igy nem sok étel italért fizettünk:-)

De az itallapot nézegetve a következő árakra bukkantam:

Üditők: 2-3 euro  között

cocktailok: 5-8 euro között

 

Kint a városban: pizza:  5-10 euro

különböző ételeket láttunk az átlag ár olyan 8 euro

Ásványviz : 5 literes 1 euro

 

Amire  még figyeljetek: A sétálóutcán belül is hatalmas árkülönbségek vannak! 

Mi nagyon rámozdultunk az ilyen kis delfines-Mallorcás hülyeségekre.

Ugyanaz a termék az utca egyik boltjában 2, 10 euro, kicsit arrébb 3,20, egy párral odébb meg már 5,40 .......... Ha kitartóan válogattok akkor ugyanabból az összegből jóval több mindent tudtok venni.

 

A strandon lehetett bérelni ilyen pálmás napernyőt, nyugágyat potom 7,5 euróért....

Mindenképpen ajánlom hogy mindenki  menjen el Formentorba, Valdemossába, Palmába.

Mi autót is béreltünk 50 euróért amit 4 felé osztottunk.Ráadásul full cascóval kaptuk a kocsit:-) A tankolást kellet csak fizetni, de az  komolytalan.

Mi egy citroen c3-t kaptunk és klimával, hegyi utakon is használva 6 liter körül volt a fogyasztása.

 

Mi Can Picafortban voltunk az Exagon parkban.

Ha esetleg valaki ide menne akkor szivesen küldök még infót:-)))

 

 

 

 

------

 

Küldjek még képeket? :-)

Előzmény: rhondasag (761)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 761

igazából tényleg az van,amit már mások is írtak,hogy keresni kell nagyobb supermarketeket,vagy kimenni az általam említett Alcampo-ba,és ott olcsón vehetsz üdítőt,kenyeret,stb.De pl szeletelt kenyér meg ilyesmi mind pár eurós dolgok,szerintem senki sem ezen fog spórolni :) ha van hűtőd,akkor érdemes bevásárolni több napra előre mindent.Vannak 5 literes ásványvizek,azok is olyan 1.40 euró körül voltak,ez igy gazdaságosabb.Szerintem ha két ember megy ki,és azért szeretne legalább kocsit bérelni és bemenni egy csúszdaparkba,és félpanzión vannak,kettejüknek egy 400 euró biztos kell.

Napágy meg ernyőt nem béreltünk,de mintha 3 euró / nap körül láttam volna valahol.A strandokon ezek a pici gyékény vagy nádfedeles ernyők vannak,egy tisztességesebb ember mint én el se fér alatta :D

árakról még annyit tudok mondani,hotelekben,parti kajáldákban pizza 5-6 euró,egy komolyabb kaja 7-10 euró.Persze sehol se számítsatok túl nagy adagokra.

 

Nemot sajnálom azért,szépek a képek..csak így is elköltöttünk kinn 500 eurót,és alig voltunk valahol meg alig vettünk valamit :( szűk volt a költségvetés!

 

na,próbálok majd még válaszolni ha lesznek konkrét kérdések,meg tényleg feltöltöm már a képeket!

 

 

Előzmény: Lord Sage (760)
Lord Sage Creative Commons License 2005.06.13 0 0 760
egy-két árat, ha még emlékeztek mondhatnátok, ilyeneket, hogy fagyi, üdítő, kenyér, stb. :)
HP13 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 759
Ez klassz beszámoló volt, köszi érte.
Előzmény: rhondasag (748)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 758

Szia!

 

Köszi szépen azt a helyet tuti kipróbáljuk.

Napernyő és napágy bérlést nem tudod véletlenül milyen áron vannak. Mi két hétre megyünk, s még nem igazán tudjuk, hogy készüljünk valutával.

Mi a Hotel Alejandria-ba megyünk.

 

Köszi

 

Előzmény: rhondasag (755)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 757

Hahó! Mi is 3-10 között voltunk:-)))

Felejthetetlen élmény volt ez az egy hét, ha tehetném holnap visszamennénk.

Később még leirom a fontosabb látnivalókat és képeket is mellékelek még a később utazóknak.:-))

 

Most csak azért irtam hogy bár tényleg nem olcsó a Nemó, de szerintem senki ne hagyja ki!!!!!  Frenetikus élmény 30 méterrel a tenger mélyén lenni.

Ilyet eddig csak a spektrumon láthattam.....

Én egy szem Magyarként vállaltam a kirándulást, melyen Német és Angol nyelvű idegenvezetés volt. De a látvány mindenért kárpótolt:-))

Az ára : 59 euro mellékelek egy pár képet kedvcsináló gyanánt:-)))))))

 

 

 

Majd később még tolok képeket:-)))

Remélem tetszenek:-)

Előzmény: rhondasag (756)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 756

Marineland-ben nem voltunk.Mi mindketten láttunk már fóka meg delfin showt,annyira nemizgatott a dolog.De ennek is,meg mindkét aqua parknak is van saját honlapja,nézzétek meg,és kinek melyik tetszik jobban.A Nemo tengeralattjárót hagytuk ki,mert valami nagyon drága volt.

Azért a neckermannak is voltak olcsó kirándulásai,cirka 200 euró /főért átvisznek téged barcelonába :)) inkább elmegyek oda szeptemberben egy fapadossal,ezért a pénzből.

Előzmény: Zsuzsika25 (753)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 755

Sangriát mindenhol kapsz,még a  hotelekben is :) ha rám hallgattok,akkor elmentek valami supermarketbe vagy az auchan-be (alcampo odakinn),és ott vesztek féláron és vihettek haza.

Playa de palma körül csak bulizós helyek vannak :) a legnagyobb a Riu Palace hotelnak a diszkója,3 terem,3 különböző zene.A belépő 16 euró pasiknak,14 nőknek,de mindig vannak akciók,ladies night,meg egyebek.Itt az a jó,benn korlátlan az italfogyasztás.Vannak kisebb bulizós helyek is,de nem mind volt biztató..érdemesebb szerintem átmenni bulizni Palmaba a fővárosba vagy Magalufban a BCM-be (remélem jól irtam),ami elvileg Európa egyik legnagyobb diszkója.Palma-ban a Pacha meg egyéb helyek rémlenek.

 

Alcudiában az a szép,hogy ott látod a hegyeket,miközben a vízben csücsülsz :) jó,néhány helyen láttam kavicsos tengerpartot is,de alapvetően ott is homokos a többség.Mármint a strand.Azért érdemes összehasonlítani szerintem mindenkinek a sziget különböző részeit,vannak nagy különbségek.

 

Ja,visszatérve a piákra.A Sierra Tequila kinn csak 2500 forint,érdemes belőle hazahozni,itthon eladni ismerősöknek 4000ért,és még ők is jól jártak :))

 

Lord Sage Creative Commons License 2005.06.13 0 0 754
köszi a beszámolót, néhány infót elrakok későbbre :) Örömteli számomra, hogy Alcudiát szépnek találtátok, mi oda megyünk szeptemberben, és az se ártalmas, hogy ott angolul beszélnek inkább (bárt ezt elvben tudtuk, nem véletlen a választás :) mert hogy németül nem sokat tudok, max. idézni valami részt a Derrickből :D
Előzmény: rhondasag (748)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 753

Szia Rhondasag!

 

Tudsz valami jó szórakozóhelyet Playa de Palman?

Vagy valami jót, ahol finom Sangriat lehet inni?

Marinelandban voltatok?

 

Köszi

 

Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 752

Szia Zsolim!

 

Mi kint leszünk július 14-ig. Bár mi Június 30-án utazunk.

 

Szia!

 

 

rhondasag Creative Commons License 2005.06.13 0 0 751

szia!

ha jól emlékszem,a riu hotelek egymás mellett vannak,playa de palma es arenal közt,pont a felénél.A Balit csak messziről láttam,de azt tudom,csak úgy nyüzsögnek ott a németek,és esténként ne nagyon szeressél korán elaludni mert van ott zaj rendesen meg tömeg :) a Riu Palace diszkóját néztük mi meg,de ott is annyi német részeg volt,hogy inkább kihagytuk.

 

Előzmény: zsolim (750)
zsolim Creative Commons License 2005.06.12 0 0 750

SZIASZTOK,

 

 

MEGY VALAKI JÚLIUS 8-ÁN A TUI-VAL PLAYA DE PALMA-RA???

ESETLEG A RIU HOTEL BALI-BA???

HA VALAKI LÁTTA SZEMÉLYESEN A SZÁLODÁT,ÉS íRNA RÓLA PÁR SZÓT AZT MEGKÖSZÖNNÉM.

imaginary Creative Commons License 2005.06.12 0 0 749
hola

Reg jartam erre. Kerdesem az lenne: jar-e iden valaki Palma-ban? Szeretnek udvozletet kuldeni ott dolgozo barataimnak. ;)
rhondasag Creative Commons License 2005.06.12 0 0 748

Hello emberek :)

Péntek éjjel jöttünk meg Mallorcáról.Az időjárás jelentéseket meg intellicastot felejtsétek el.Megnéztem indulás előtt,felhőket meg mittomén miket ígért.Egész héten egy felhőt se láttam :D pénteken már megvolt a 30 fok feletti füllesztő meleg..el tudjátok képzelni milyen volt ehhez képest hazaérkezni a 10 fokos esős hazánkba.A reptéren mikor kiléptem a kapun megdöbbenve láttam,rajtam egy póló,a családtagokon meg vastag bőrkabát és tundrabugyi :))

Mi malév charterrel mentünk,a'la neckermann.Tuti,új boeing gépek voltak,már tévével felszerelve,és nagyon kényelmesek.

Az odaúton szép a kilátás,üljetek ablak mellé,róma,velence felett repül a gép.Már amennyit láttok belőle.A balcsi csak egy kis pocsolyának tűnik!Viszonylag hamar kiér az ember,2 óra 20 perc azt hiszem a menetidő.Ja,kisollót ne vigyetek,nekünk maradt egy a bőröndben,és úgy kezeltek minket egyből mint vmi terroristákat,még az útlevélszámunkat is feljegyezték :( vicces,visszafelé meg a hotelből csórt villa a spanyolokat meg nem érdekelte.

A reptér irdatlan nagy,sokat fogtok gyalogolni.Ellenőrzéseken gyorsan átér az ember,és ilyen vizszintes mozgó járdák vannak a kényelmesebbeknek.Kinn busz,aztán irány a hotel.Mi Playa de palman voltunk,iberostar royal christina,de akit érdekel,megnéztük a másik két iberostar hotelt is,a hotel leot meg még egy párat a környéken arenalig.

Palman is egymas hegyen hatan vannak a hotelok,arenal viszont még annál is zsúfoltabb.A reptér egyébként 10 perc playa de palmatol,a főváros is tök közel van.

A tenger gyönyörű volt,a víz tiszta,még nem volt igazán zsúfolt semmi.Tengerparti kajáldák árai nem veszélyesek,egyetek pizzát,ajánlhatok finom helyeket :) hajfonás népszerű arrafelé,fekák csinálják esténként,alkudjatok nyugodtan,bnőmnek 30 euró helyett 10re alkudtuk :) vásárlás...kis strandtáskát kötelező venni mindenkinek,nagyon aranyosak és praktikusak.Ez a déli rész a németekről szól,és a boltokban is németül szólitanak meg mindenkit.Mi a Ballermann 9-es vagy mi a fene körül voltunk.Ezek olyan kis bódék,amik arenal felé a parton vannak felállitva,bennük kajálda,meg ilyesmi.A 6-os ballermannál este olyan német tömeg massza van (sör és sonka utca),hogy nem érdemes arra menni.Próbáltuk felkeresni arenalban a juanito bárt és a magyar srácokat,de a bár este 21kor zárva volt :( mellette viszont megtaláltuk a 100% töf töf bárt,ami nem volt túl biztató :)))

buszok közlekedése jó,a fővárosból mindenfelé indul.Mi autót béreltünk,pár tapasztalat.Neckermannak a betacar-ral van szerződése.Már majdnem kitöltettük a papirt a neckermanos sráccal,amikor valaki szólt,ebben a szerződésben van önrész.Ez azt jelenti,ha baleseted van,te fizeted a kárt 100,200ezer forintig,autótól függően.Ez a betacar-nál a kettes opciónál még benne van.Vagy válasszátok ott a 3-as csomag opciót,ez full cascó és nincs önrész,vagy keresgéljetek nyugodtan más kölcsönzöt.Annyi kölcsönző van hogy meg sem tudnám számolni őket.Mi a majorcacar-tól kölcsönözünk,3 napra (kaptunk egy napot ajándékba) egy kis ford fiestát,96 euróért,és ebben minden benne volt.Egyszer tankoltam tele,30 euróért,és mentem vele 600 kilométert.Érdemes kis autót bérelni,mert az utak nagyon kicsik,keskenyek,és a parkolás és néha gázos.Felejtsétek el a nagy autókat,a kis autók is mind klímásak,szinte újak,és nagyon jól mennek.

Mi először keletre mentünk,aquaparkoztunk egyet arenalban,21 euró volt fejenként.Nem igazán nagy,de jót szórakoztunk :) utána keleti részen végig,gyönyörű kis eldugott öblök.Sose az autópályán menjetek,hanem a part menti utakon.Ja,egyébként meg kell szokni,faluk,városok közt néha nincs összeköttetés,vissza az út elejére,és MINDENHOL körforgalmak irányitják az autósokat,ezeket meg kell szokni.Egyébként jól ki van táblázva minden város,helyiség..mi csak 2x tévedtünk el,de akkor is gyönyörű helyekre tévedtünk,megérte :)

voltunk cala pi-ben,cap de salinas-nál,a barlangokig már nem mentünk el.Voltunk Incában is,de a nagyobb boltok iszonyúan drágák voltak,a bőrcuccokra gondolok,a kis boltok meg elég szegényesek.Északi part,Alcudia meg Pollenca nekem nagyon bejött.Port de Alcudiában bnőm a kikötőben megtalálta a Mango boltot,mindenki jól érezte magát :) északon szinte mindenhol angolul szóltak hozzánk és azt is értették meg inkább.Spanyol beszédet értékelik,még én is elgügyögtem mindenhol hogy "hola" meg "gracias" vagy "donde estas".Északi part nekem kicsit szelesebbnek tűnt,de tök jók voltak a hullámok :) ja,még keleti partnál...valaki irta a fehér homokos tengerpartot,asszem cala ratjada volt..fantasztikus :)

alcudiából átmentünk formentor felé.Hotel formentor és partszakasza gyönyörű,ez a milliomosok öble,érdemes ott eltölteni egy pár órát.Onnan fel a világítótoronyhoz..nos,mindenki irta hogy milyen hű meg ha..szerintem abszolút semmi különös nincs benne,a szigeten 100 szebb helyet találtunk,még a naplementéhez is..a környéken sok a hegy és a kilátó,érdemes még körülnézni.

Ami eleinte tetszett,később már nem: rengeteg a szerpentines út!formentor felé még hagyján,de utána úgy döntöttünk,átmegyünk még Sa Calobraba,a hegyeken át.Na,pár óra szerpentinezés után megutáltam a hegyek látványát,rosszul is lettünk mindketten mire elértünk az öbölbe..végtelennek tűnő út volt.Szép a hely....de ide csak kipihenten érkezzetek.Itt dél. 6kor bezárnak a kajáldák,úgy menjetek.

Fővárost érdemes megnézni,mi voltunk nappal és éjszaka is.Katedrális csak 6ig van nyitva,a belépő asszem 3.50 euró per fő.A kastély szerintem tök jó pofa,oda asszem csak 1 euró a beugró.Palmaban érdemes vásárolgatni,lehet találni plázát meg bevásárló utcát is a plaza espanya körül.Itt volt,hogy a mango boltban gagyogtunk a pénztárosnak angolul,majd fizetéskor a csajszi hirtelen ránknéz és megszólal: Ti magyarok vagytok? :))

pálmában parkolni érdemes a parkolóházakban,1 euró/óra,tele van a város parkolóházakkal,vagy a plázának vagy sajátja.

Ha vásároltok,érdemesebb nem a part mentén,főleg élelmiszert.Ha Palmabol elindulsz az autópályán Inca felé,a 9-es kilométerkőnél lesz egy Auchan,ott minden megvehetsz egy hétre előre amit csak akarsz,és nagyon jó árai vannak.Sierra tequilát 2500 forintért vettem...itthon a duplája :)

na,most igy hirtelen ennyit tudtam,remélem tudtam segiteni valamit.Ha kérdés van,irjatok.Ha lesz időm,összedobok egy kezdő honlapot,képekkel és útleírással.

Nagyon nem volt jó hazajönni,irigylem akik most mentek,én is mennék vissza :D

adios

 

 

HP13 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 747
A Skynak B737-esei és Embraer 120-asai van. Az utóbbi max 30 utast tud vinni ezért alig hinném, hogy ezzel utaztok. De azért majd írd meg :)
Előzmény: V42 515 (736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!