Keresés

Részletes keresés

hadsz Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1586

Nem kell bemenni Tótvázsonyba!Ha Veszprém felől megyünk a tapolcai úton,Nagyvázsony előtt kb.2km-el jobbra kell kanyarodni egy műúton Úrkút felé.Kinn van az Ajka tábla is,ez az út minden Mo. térképen rajt van.Ezen haladva a kereszteződéstől mintegy 2-2.5km-t,jobbra kell fordulni egy aszfaltozott úton be a fák közé.Ez egyenesen a főbejárathoz vezet,de már jóval a bejárat előtt lehet földbe ásott beton géppuskafészkeket találni.Sajnos minket az őr nem engedett be-ott figyel a portán,de az erdőben vezet egy földút a bázis nyugati falával párhuzamosan északi irányba.Az északi oldalon találtuk meg a hátsó bejáratot,3-as kerítés van,de simán be lehet jutni.

Előzmény: PAPA1970 (1585)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 1585

Szia üdvözlünk a topikban!

Charlie21 kérésének megfelelően, akkor lszi vázold fel , hogyan lehet Veszprém felöl eljutni a Tótvázsonyi ojjektumba? Szerintem többünket is érdekelne.

Előre is köszi!

 

 

Előzmény: hadsz (1584)
hadsz Creative Commons License 2005.07.07 0 0 1584
Sziasztok!Új vagyok itt,de már a kezdetektől fogva olvasom ezt a topikot,most végre rászántam magam a regisztrálásra.Nem tagadom,kicsit meglepődtem amikor láttam,hogy mennyi embert foglalkoztat ez a téma,szerencsére nem csak én vagyok ilyen "őrült".Veszprémi lévén számos környékbeli és kicsit távolabbi bázist is meglátogattam már,Tegnap bebarangoltam ismét a nagyteveli bázis alagútrendszerét,de már a Hajagot is többször megjártam /én sem jutottam még két szintnél lejjebb,gyanítom,nem is lehet/.Volt szerencsém eljutni Tabra,illetve a télen bementünk a tótvázsonyi bázisra-természetesen a hátsó bejáratot használva...Valóban hihetetlen jó állapotban maradt meg,köszönhetően a folyamatos őrzésnek,szerencsére megtaláltuk a lejáratot is.Természetesen minden meg lett fényképeken örökítve.Ha bárkinek tudok segíteni az odajutást illetően,csak írjatok,akár egy közös túrát is szervezhetünk. 
gróf Drakula Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1583

Rémlik valami katonai objektum még kiscsikó koromból, amikor a Bakonyban vándortáboroztunk-kalandoztunk.Kár, hogy lehettem vagy 14 éves és szinte semmire nem emlékszem:(

 

Jók a hajagi képek, esetleg csatlakozhatnék valakihez ha legközelebb "túrázni" megy?

Előzmény: charlie21 (1577)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1581

Pedig hidd ell hogy csak két szint van,annál lejjebb már csak a talaj viz volt.Szerintem aki több emelet mélyet írt ,inkább arra gondolt hogy ez a két szint van olyan mélyen mint több emelet.Ez még igaz is mivel az első szint is már a föld alatt van,és a második szint sem egy átlag belmagassággal rendelkezik.Amúgy betudsz menni a fotós cuccoddal,már nem csak a vészkijáratok vannak nyitva hanem a főbejárat is.Nem kell kuszni mászni,vigyél sok elemet a lámpádhoz.

Előzmény: A_vándorló (1580)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.05 0 0 1580
Szia, remélem, hogy mielőbb meg tudom nézni a hajagi objektumot, mert már nagyon kíváncsi vagyok, de azt nem értem, hogy még az elején valaki azt írta, hogy több emelet mély.

Nem lehet, hogy csak lezárták és nem lehet lejutni? Nem voltam ott, tudatlan vagyok…

Még egy kérdésem volna, nekem a fotós cumó egy viszonylag nagy táska, azzal le tudok menni? Komoly gép..  Csinálnék sok képet róla…

Irigyellek titeket, hogy már láttátok…:)))))

A tököli laktanyáról itt láttok képeket, körbejártam, engedéllyel és van infó is.

http://merengo.hu/galeria/?id=722

 

Üdv.

Előzmény: charlie21 (1576)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1579
Tisztelt Mezenguz! probáltam visszaolvasni a topickban tótvázsonyról,megálja még a feltételezés hogy az objektum a FÖMI 4115-ös szelvényén látható az ö betü alatt?Lehet hogy az objektumot már a föutról is lehet látni,és egy kicsi lakotelep szerüségnek néz ki egy kéménnyel?Valamit lehetett látni ,kicsit kilogot egy erdő közepén virított magában,de nem mentünk el odáig,és csak földutat találtunk.Lehet hogy megtaláltuk csak nem tudtuk elképzelni hogy az lenne?
PAPA1970 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1578

 Szia Charlie!

Jól gondolod, Mo-n több a BARS rendszerhez kapcsolodó ojjektum volt. Ugy tudom, hogy mindet a CA építette és üzemeltette. Ennek megfelelően a pénz és a környezeti károk nem számítottak. Már Én is jártam Hajagon és tényleg lenyügöző. Ha emlékszel látszik a kör alaku keret amin a torony tetejét irányba állították.

Tótvázsonyra Én is kiváncsi lennék.

Előzmény: charlie21 (1577)
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1577
Folytatom! Hajag után elindultunk hogy megnézzük Tótvázsonyt,csak az a bibi hogy nem találtuk meg!Kéne egy kis segítség hogy ha legközelebb megyünk akkor már ne fussunk lukra. Ha valaki tudna egy érthető leírást adni a pontos helyéről akkor azt nagyon meg tudnám köszönni.Mi speciel Veszprém felől jöttünk a Tapolcai uton,a főutról lekanyarodtunk Tótvázsonyba.Itt bementünk elvileg az összes leágazáson,és a falut elhagyva balatonfüred felé is elmentünk egy darabon.Itt csak egy kastélyszállot találtunk az erdőben,a falubol kiágazó uton pedig csak TSZ és föld utakat,amik nagyon rossz állapotuak voltak(csak nem vezet ilyen vacak ut egy ilyen helyre)Ekkor a helyieket megkérdezve a Tótvázsony-Nagyvázsony összekötőutról nyilo útra irányítottak minket,pár 100 méter beton ut után azonban itt is elakadtunk.A terület valamilyen katonai gyaktér lehetett épület romok ,és fő jellegzetességként egy jó magas tégla torony (lőtéri megfigyelő?) uralta a terepet (ismerős valakinak ?) Itt is csak föld út volt tovább.Kérdésem hogy akkor hol van?Létezik hogy nem visz oda valamilyen hadi beton út? Előre is köszönöm
charlie21 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 1576
Sziasztok! Hétvégén jártunk fent Hajagon! Hát nem semmi ,teljessen ledöbbentünk a látványon,egyszerre volt nyomasztó és csodálatos.Mivel tudom hogy néhányan már jártatok fent ezért nem részletezem ,de aki még nem volt és érdekli a téma annak ezt mindenképp látni kell!!A területett nem örzi senki,és jobban egyben van mint ahogy gondoltam.Hihetettlen hogy szinte kibetonoztak egy hegyet.Volna néhány kérdésem kérlek ha tudtok segítsetek.Volt valahol egy BARS térképetek ,hol tudnám megnézni?A többi ehez a rendszerhez tartozó objektum ugyan ilyen vagy mind más-más jellegü.(tudom most nyomoztok egy szentesi után)Mik állhattak a dupla acél zsilipes garázsszerü épületben ,talán a honi légvédelemhez hasonlóan müszeres kocsik? Sok szigetelést és acél táblát láttam az épület ablakain ,talán akkora volt a sugárzás energiája müködés közben hogy védeni kellet a személyzetet?Képek amúgy a képtáramban(kep.tar.hu/charlie21) A legénység ott élt a földalatti részben vagy váltásban vitték fel őket,mivel nem láttam legénységi épületett.Két szint van összesen,és nem több,mint ahogy vándorló kollega tudja.
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1575
Ok, majd akkor kérek „szakmai tanácsot” tőled…:))))

 

A merengőn katt a nevemre, nézd meg a képeimet, talán találsz ott is érdekeset, remélem…:)))))))

Üdv..

Előzmény: M62 265 (1574)
M62 265 Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1574
Köszönöm meghívásod, mostanában voltam fent háromszor, legközelebb majd talán ősszel.
Előzmény: A_vándorló (1573)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1573
Esetleg elmehetnék együtt Hajagra???:)))))

Előzmény: M62 265 (1565)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1572
Ja, ha ott vagy katt a nevemre és nézd meg a képeimet.

Üdv.:))))

Előzmény: M62 265 (1565)
A_vándorló Creative Commons License 2005.07.02 0 0 1571
Szia, néztem az új képeidet jók!!!:)))

 

Hogy találtál arra az oldalra?

 

Üdv, a vándorló

Előzmény: M62 265 (1565)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1569
Szia!

Köszönöm az infót, az 1548 hozzászólásban tettem fel egy fomis légifotót, a száma is ott van mellette, megnéznéd a honlapjukon, hogy jó helyre tájoltam be az objektumot?
Előzmény: Törölt nick (1568)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1567
katomo!

Kérdés: akkor merre is található Lapistótól az általad, és a helyiek által "Csernobil" néven emlegetett objektum, a BARS térkép alapján az egyik átjátszó lehetett, mostmár egyre jobban biztos...
mezenguz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1566
M62 265!

Jelentem, még a keyhole-s időkből lementve...:)))
Előzmény: M62 265 (1565)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1565
Előzmény: M62 265 (1564)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1564

mezenguz!

 

Láttad már a péceli szovjet objektumot a google-on? Kicsit jobb, mint a a terraserveres:

http://maps.google.com/maps?ll=47.478479,19.384239&spn=0.005289,0.007693&t=k&hl=en 

 

kszabika Creative Commons License 2005.06.27 0 0 1563

Sziasztok!

Rövidesen teszek fel képeket a homokszentgyörgyi

laktanyáról és jogos a kérdés mit fogok kezdeni vele?

Valami jo kis valoság show-t kéne csinálni benne.....

Szabi 

mezenguz Creative Commons License 2005.06.26 0 0 1562

  Szia katomo!

 

  Nézd meg a képtáramban, Hajmáskérről is vannak légifotók, meg jelenlegi lakhelyedről, Veszprémről is...Tótvázsony őrzött, a bejutásról M62 265 tud igazán mesélni...:)). Megközelítése: Tótvázsony után(Veszprém felől) van egy útelágazás jobbra, ezen az úton elindulva néhány km megtétele után, egy enyhe kanyarban jobbra lesz egy elágazás, ez az út már a bázishoz vezet... 

Előzmény: Törölt nick (1561)
M62 265 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 1560

katomo!

mail megy!

 

Üdv, Zsolt

 

Előzmény: Törölt nick (1557)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1559
HPASP kolléga és én a közelmúltban voltunk Mezőfalván, és ha már ott jártunk, ellátogattunk az 50-esre is. Az URH adóházhoz bejutottunk, de a RH adóházhoz nem. (mondjuk kerítést mászni lusták voltunk.) Az 50-esen az őr megismert (ott volt sorkatona) így be tudtunk jutni. Szétrabolva csak azért nincs, mert kutyával őrzik. A kutyától alig tudtunk megszabadulni, állandóan kavicsot kellett neki dobálni, hogy visszahozhassa. A készenléti épületbe és a harcálláspontra nem jutottunk be, mert minden irdatlanul le van zárva. A pusztulás jelei egyébként nagyon látszanak.
Előzmény: Törölt nick (1557)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1558
Helló!

OFF!

katomo!

Mail ment...

ON
Előzmény: Törölt nick (1557)
A_vándorló Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1556
Sziasztok én segíteni szeretnék, mert engem is nagyon érdekel az ilyen… ha van olyan hely ahova érdemes volna elmenni fotózni, tudok segíteni, a sajtót beengedik, igaz, néha több hét az engedély, de el tudom intézni és mehetnék együtt… szabad bejárással. Persze, a mai napon is használt objektumokat nem lehet…:))))

Előzmény: mezenguz (1551)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1555
..bocs, 2004.júl.19.-i árverési hirdetmény..:))
Előzmény: mezenguz (1554)
mezenguz Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1554
Helló!

Ha már a tulajdonodban van, tehetnél fel néhány fotót róla, tecnikai terület, adóház, laktanya...az egészet megvetted?, mert úgy emlékszem, az ÁPV Rt. külön árulta az adóházat és a laktanyát....na erre gondoltam
Előzmény: kszabika (1553)
kszabika Creative Commons License 2005.06.25 0 0 1553

Sziasztok!

Megvettem a homokszentgyörgyi volt

radarbázist ha valakit érdekel irjon.

Szabi

mezenguz Creative Commons License 2005.06.24 0 0 1552
..ha nagy teljesítményű radarállomást keresel, egy kicsit keletebbre van nem is egy, Munkács mellett kettőt is találsz, egy a reptér szomszédságában, egy modernebb pedig Pisztraháza mellett, ez az un. "tésztagyár"... ezek tényleg nagy teljesítményűek...:)
Előzmény: mezenguz (1551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!