Keresés

Részletes keresés

BEBTE Creative Commons License 2007.08.01 0 0 758
Sziasztok!

Szeretnénk figyelmetekbe ajánlani Vulkántúrák - Dél-Olaszország című könyvünket, mely a múlt héten jelent meg a Kornétás Kiadó gondozásában.
A könyv a vulkanológiai alapjai mellett részletes áttekintést ad Dél-Itália működő tűzhányóiról (kialakulás, jelentősebb kitörések, túrajavaslatok, praktikumok)

A kiadvány 3000 Ft-os áron beszerezhető a nagyobb könyvesboltokban, a Tengerszem Sportban (Bp. Dohány u.), és a Kornltás Kiadó boltjában (Bp. XIII. ker. Népfürdő u. 15.)

Kíváncsian várjuk a véleményeteket!

Üdv, Lieber T.
Belohin Creative Commons License 2007.07.25 0 0 757
Nem talált. Lapozz vissza az ismertetőre, ott van hozzá képlink bőven. (Mármint a Névtelenhez).
De mivel abban megegyeztünk, hogy a lakóhelye ennek is Kamcsatka, talán hasznát veszed a megfejtéshez is.
Előzmény: vlacko (755)
vlacko Creative Commons License 2007.07.25 0 0 755
Névtelen. Legalábbis magyarra fordítva.
Az épülő dóm nagyon jellegzetes. :-)
Előzmény: Belohin (754)
Belohin Creative Commons License 2007.07.24 0 0 754
Igen.
Előzmény: vlacko (753)
vlacko Creative Commons License 2007.07.24 0 0 753
Kamcsatka? :-)
Előzmény: Belohin (752)
Belohin Creative Commons License 2007.07.24 0 0 752
Lassan kezd fejtörést okozni, melyik vulkán elég neves alanynak. De azért még leltem egy szép példányt:
vlacko Creative Commons License 2007.07.24 0 0 751
Nyert!
Előzmény: Belohin (750)
Belohin Creative Commons License 2007.07.23 0 0 750
Ez esetben úgy tűnik, szalajtottam, mert már jártam itt egyszer, csak éppen nem találtam közelebbi nézetet, a kontúr meg nem mutatta a ragyáit.
Hualalai.
Előzmény: vlacko (749)
vlacko Creative Commons License 2007.07.23 0 0 749
Inkább segítek. A hegy oldalai nem kifejezetten meredekek, ami ugyebár fontos konzekvenciákat von maga után úgy a kitörések jellegét, mint a vulkán földrajzi elhelyezkedését tekintve...
Előzmény: Belohin (748)
Belohin Creative Commons License 2007.07.20 0 0 748
Már megy egy ideje.
Bár mostanában többet foglalkozom ribizlivel, mint vulkánokkal, már átnéztem a kínálatot, de eddig nem akadt horogra az alany.
Nem szokásom könnyen feladni bármit, a mérleg másik oldalán viszont az van, hogy véletlenül belebotlani nem olyan értékű, mint ráismerni, vagy legalább szisztematikusan rátalálni. Úgyhogy akár el is árulhatod.
Előzmény: vlacko (747)
vlacko Creative Commons License 2007.07.19 0 0 747
Újra van Smithsonian Belohin. Folytatod a rejtvény megfejtését, vagy szabad a gazda?
noirp Creative Commons License 2007.07.09 0 0 746

B********************* megint nem ment át !!!!!!!!!!!!!!!

 

De visszajövök. Mint a Terminátor.

Előzmény: noirp (745)
noirp Creative Commons License 2007.07.09 0 0 745
Gyövök mán, no
Előzmény: vlacko (744)
vlacko Creative Commons License 2007.07.04 0 0 744
Tényleg. Lehet hogy támadják a lemeztektonikát ellenző hackerek?
Noirp, ekkis Fülöp szigeteki vulkánismertető?
Előzmény: Belohin (743)
Belohin Creative Commons License 2007.07.02 0 0 743
Soxor van maga alatt a Smithsonian oldala mostanában :-(
vlacko Creative Commons License 2007.07.02 0 0 742
Segítségül itt egy versike.
Óriások árnyékában pihengetek
Amikor éppen nem lávát eregetek.
Előzmény: vlacko (741)
vlacko Creative Commons License 2007.06.28 0 0 741
Na ő kicsoda?

oldalrólfelülről
vlacko Creative Commons License 2007.06.28 0 0 740
Jó kérdés! Tényleg határeset. Sőt, végül is többek között ez a sziget jelzi az elválasztó vonalat.
Előzmény: Belohin (738)
Belohin Creative Commons License 2007.06.28 0 0 739
Én pedig éppen arra céloztam, hogy kínzócölöpön sem tudnám elárulni, melyik könyvekben találkoztam a Hibok-Hibokkal. De abban biztos vagyok, hogy egy bekezdésben a Mt Lamingtonnal.

Az említettek közül nekem csak a Peter Francis-mű van meg, abban nincsen. A Forrongó Föld-ben sincs. Esélyes még Tazieff könyve: Találkozás az ördöggel, a Mi újság a Földön. Vagy nem is könyv volt, hanem folyóiratban szereplő cikk?
Előzmény: vlacko (737)
Belohin Creative Commons License 2007.06.28 0 0 738
Igen, az volt a másik nehezítő tényező, hogy a GVP nem tartja nyilván ezen a néven. De hát ez így van a Tarawera esetében is.
"Áldásos" tevékenységéről viszont sok helyen megemlékeznek; pl Pelean eruption, great catastrophes kereséssel, különösen, ha a Lamington-t is melléteszi a zember.
Nekem mondjuk az furcsa, hogy az áldozatok számát elég nagy szórással hozzák; 500 - 2000 között. Bár ennek a hegynek nem csak egyetlen kitörése volt, mint a Lamingtonnak. Lehet, hogy egyik helyen összesítik, a másikon nem.

Arról mi a véleményed, melyik víz veszi körül Camiguint? Szóba kerülhet az óceán mellett a Filippinó-tenger, vagy a Dél-Kínai tenger is. Mivelhogy valahol félúton van a kettő között.
Előzmény: vlacko (736)
vlacko Creative Commons License 2007.06.28 0 0 737
Vulkános könyvben sajnos nincs nagy választék Magyarországon.
Olvastam a Hédervári Péter féle idevágó köteteket, Erdélyi-Sugár-Zsebeházi olasz vulkánokról szóló könyvét, Peter Francis Vulkánok könyvét (ez a legjobb amúgy - elég szakmai), meg néhány szines képekkel teli inkább fotógyüjteményszerű méregdrága könyvet (pld. a szintén Vulkánok címűt), meg mostanában a "Vulkánt találtunk" -at, amelyre itt a fórumon hívták fel a figyelmemet.
Ezenkívül csak az internetről, meg a TV-ből vannak infóim...
vlacko Creative Commons License 2007.06.28 0 0 736
Úgy néz ki, a Hibok-Hibok vulkánra gondoltál a Mindanaótól 12km-re levő Camiguin szigetén.
Megvallom én még csak nem is hallottam róla.
Az általam legbővebbnek tartott vulkánlistát tartalmazó Smithsonian intézet vulkánoldala nem is ismeri ezen a néven, még a másik nevén (Catarman sem), csak egyéb források alapján azonosítottam be a szigetet. Szintén a Smithsonian nem tesz említést halálos áldozatokról sem, csak tűzfelhőkről, ami errefelé igen általános.
Szóval ha a Bebte-t nem említed, biztos nem találtam volna ki.
A Fülöp szigetekig viszont legalább eljutottam.
Camiguin szigetén több vulkán is van amúgy, többek között egy Mt. Volcan nevű...
Előzmény: Belohin (735)
Belohin Creative Commons License 2007.06.27 0 0 735
Erősen úgy tűnik, hogy nem olvastad azokat a könyveket. Velem meg az a baj, hogy gyakran elfelejtem, mire honnan emléxem.
Fusd át a bebte oldalon a jelentős kitöréseket.
Előzmény: vlacko (732)
Belohin Creative Commons License 2007.06.27 0 0 734
Nem hülyeség, de az már szerepelt korábban.
Előzmény: -ethka- (733)
-ethka- Creative Commons License 2007.06.27 0 0 733
Mikor megláttam az első képet nekem a Mount Pelée jutott az eszembe. Csak azért írom ezt be, mert most először volt tippem ebben a játékben (mégha közölni nem is mertem), és ezek szerint nem is volt totális hülyeség. Jó, hülyeség volt, de nem totális. :)
Előzmény: vlacko (732)
vlacko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 732
A Mount Lamingtonnal a St. Helenst szokták együtt emlegetni, a Manam-ot, a Ritter Islandot. ezek közül egyik sem okozta több ezer ember halálát, és nem is úgy néznek ki, mint a lenti képeken.
Aztán emlegetik még a Mount Pelée-t, néha a Nevado del Ruizt, de ezek a kizárások miatt nem játszanak.
Ami az óceánt illeti, abban remélem egyetértünk, hogy Amerika nyugati partja semmiképpen sem melléktenger, hanem óceán. (esetleg Alaszkánál lehet vulkán melléktenger partján, de ott meg nincs többezer ember, akit meg lehetne ölni.
Belohin Creative Commons License 2007.06.27 0 0 731
Hogy ne beszéljünk el egymás mellett eltérő értelmezések miatt:

A Fülöp-szigetek számomra külön egység, nem része Indonéziának. (Szerkezetileg sem az, hanem jó kis bonyolult terület, ezt már elővezette noirp.)

A peremtenger megengedését azért kértem, mert magam is bizonytalan vagyok abban, hova sorolják a képeken látható vizet. Akkor sem lepődnék meg, ha a Csendes-óceánhoz, de akkor sem, ha az egyik peremtengeréhez. Ezen az alapon inkább ne zárj ki.

Nem találtál olyan gyanúsítottat, amelyre együtt hivatkoznának a Mt Lamingtonnal? Én legalább két könyvből emléxem ilyen összekapcsolásra, de a neten is találtam bőven közös előfordulást.
Előzmény: vlacko (729)
vlacko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 730
Csak úgy összegezve a kizárásokat

1. Nem Karib szigetív.
2. Amerikai kontinensen nem lehet, mert annak nyugati partját óceán mossa, Te pedig melléktengerről beszéltél.
3. Nem Indonézia, és nem az Új Guinea, Salamon szigetek, Új Britannia vonulat, Új Zélandig, mert akkor Ausztráliához lenne a legközelebb.
4. Nem Japán.
Ezzel lényegében majd mindent kizártunk. Ha a Fülöp szigeteket nem Indonéziához sorolod, akkor ott van a Dél Kínai tenger partján levő vulkán, amire a fenti kizárások nem vonatkoznak. Megjegyzem, a Fülöp szigeteket is végignéztem...
vlacko Creative Commons License 2007.06.27 0 0 729
No várjunk csak! Indonéziát én földrajzi értelemben kérdeztem. Fülöp szigeteket hova sorolod?
Előzmény: Belohin (728)
Belohin Creative Commons License 2007.06.27 0 0 728
Nem Indonézia, és nincs közel Ausztráliához.
A terület viszont az ilyen típusú kitörések ismert színhelye (nem csak a konkrét alanyunk).
Előzmény: vlacko (727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!