Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Smart-6 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 219

Sziasztok!

 

Első Magyar Smart-találkozó 2005. augusztus 6-7, Agárd.

Indulás, aki közösen szeretne menni a Kárpát u. elől 8.00-kor!

 

Gyertek! :)

 

 

smart-club.hu Creative Commons License 2005.07.29 0 0 218
Előzmény: smart-club.hu (217)
smart-club.hu Creative Commons License 2005.07.29 0 0 217
sziasztok smart barátok!
Megalakult a Magyar smart Club, www.smart-club.hu, várjuk az ötleket!
sjanius Creative Commons License 2005.07.29 0 0 216

Nem akartam beleszólni, mert nincs tapasztalatom a dízelekkel. Ami a hibákkal való tapasztalatokat illetti, megírtam már valahol az elején. A helyzet azóta nem sokat változott. Egyszer előfordult még termosztát hiba, de ez sem jellemző. A 3o kocsi, közel a 1oo ooo-hez, -kölcsönzői nyúzásnak kitett,- még mindig szinte hiba nélkül fut.

 Smartklub néven szervezzük a magyarországi klubbot, nemsokára lesz honlapunk is, akkor beindulhatnak a találkozók, alkatrész helyek felderítése, utánfutó kölcsönzést, és első segélyt is tervezünk.

 Magánszervízt szintén, bontott alakatrészekkel, de mindez idő. Addig kénytelenek lesztek a Kárpát utca árait élvezni, vagy külföldre járni.

 Jövőre talán már kint lesz az új Smart is, az majd kicsit átrendezi a piaci árakat is.

 Talán érdemes várni egy kicsit a vásárlással. 

üdv mindenkinek

Smart-6 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 215

Bizony-bizony, egy diesel passion, jelenleg numeric blue "ruhát" viselő. :))) Az M62-255 véletlen nem egy diesel mozdony? ;) Szerinted ha gyorsulnánk melyikünk nyerne? :))) 
 
Smart bontós ismerős? Egyenlőre nincs, de lehet hamarosan lesz, ki tudja. :) Csak telszámot tudok adni, a barátom találta! :)))))))))

Választ mailben kérek!!!

Előzmény: M62-255 (211)
Smart-6 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 214

Megerősítem! Lesz Agárdon Smart találkozó!!! Kárpát u. szervezi, amint tudok pontosabb infót, megírom! Addig mindenki tegye szabaddá magát arra a hétvégére!!! :)

 

 

Előzmény: ymy.xs (213)
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.28 0 0 213
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat..itt már kaptam leveleket is és azért ezek már meggyözöbbek mint amiket eddig olvastam.
Mindenféleképpen a dizelnél maradok mert a gázolajat lehet szerezni baráti áron is.
És még a fogyasztás is jó,akkor az már nagyon minimális költséggel fog járni!!Azt sajna nem tudtam,hogy ennyi féle váltóval vannak ezek a kisautók,de majd azért megpróbálom a legjobbat megvenni..mondjuk a legjobbat mindig a másik ember viszi el!!..de rajtaleszek!!
Ezt a talit egy újságba láttam meg,de tiszta véletlenül..semmi nincs odaírva,hogy ki szervezi,csak annyi,hogy augusztus 6-7.én Agárdon tali..lesznek mindenféle koncertek meg smart szépség verseny stb....
Ennyit olvastam csak!!..vagy is ennyit írtak!!

üdv ymy
Előzmény: M62-255 (212)
M62-255 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 212

Szia ymy.xs !

 

A barátnőm smart-ja most volt 3 hónapos !  NAgyon aranyos kis gép, marha jól megy ! Ami zavar,h állandóan megnézik Őt/Őket.....   :-))))

 

Szóval én ajánlom,de szernintem ugyan olyan jó a benzines is mint a dízel !!!!!!!!!!

Előzmény: ymy.xs (208)
M62-255 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 211

Szia !

 

SMART-6?

Ez ugye egy  teszt autó a Kárpát u.-ból?

 

Nincs valakinek smart bontós ismerőse??

Egyáltalán csak a gyári szervízben lehet beszerezni cuccost???

Előzmény: Smart-6 (210)
Smart-6 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 210

Szia!

 

Agárdról nem tudok, de augusztus 19-20-21 Klagenfurt-i Smart találkozó, tavaly kb. 800 Smart volt! Idén megyek először én is, azt tudom, hogy a Kárpát u. közös indulást tervez, de hogy hány Smart lesz még nem tudom. Kettő tuti, mert a barátnőmnek is Smartja van és Ő is jön! :) Jön esetleg még valaki???

 

VDani: Nekem van ködlámpám! :)) Na jó, szóval ha bosch a ködlámpa akkor szerintem elég baráti áron tudok neked szerezni. Úgyhogy ezt próbáld kideríteni, mert a ködlámpán nincs semmi erre utaló nyom. Na meg lehet már szereztél azóta!

Előzmény: ymy.xs (209)
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.27 0 0 209
Sziasztok!!

Létezik,hogy augusztus 6-7.-én smart találkozó?
Agárdon lesz?
..jól értesültem?

Valaki szokott menni ilyen talikra közületek?
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.26 0 0 208
..lécci lécci,ha valaki tud eladó smartot ..ismerőstől ,akkor a telszámot ide írjátok ki.
köcci!!
Csak dizel és klímás érdekel
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.26 0 0 207
Szia..sziasztok!!

Köszi szépen..már azt hittem,hogy nem fog válaszolni senki..
Akkor ,ha már így belemerültünk...lenne még 1-2 kérdésem.

Mennyire kapni alkatrészt ehez a kis smarthoz gondolok én pl. unixba van hozzá valami?
Vagy nagyobb autóalkatrész boltokba.
lehet ehez kapni autós boltban valamit ,vagy csak a Kárpát utcában??
Mert azoknak jó hírük van!!

Dani,neked nem olyan régóta van smartod,meg vagy elégedve vele??
Mert itt a srácok nem írtak róla olyan húúú,de jót...azt veszem ki az írásukból,hogy mindig van mit csinálni rajta,de viszont minden autón..ahoz nem kell smartnak lennie.
Nekem ami nagyon tetszik benne az a fogyasztása és az ,hogy a vezető fülke ahoz képest,hogy mekkora maga az autó,ahoz képest nagy...vagy nem??
szerintem két embernek tökéletes..kispolszki az elvileg 4 személyes,de azt most haggyuk!!..1 ember alig fér el benne..méghogy 4!!..hmmm!
Ha van valami jó tapasztalatod ,akkor azt még leírhatod,de szerintem biztos,hogy veszek egy ilyen kisautót.

ymy
Előzmény: VDaNi (206)
VDaNi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 206
Hello!

Nos, a válaszok

A 3-3,5 literes fogyasztás teljesen valós.
Én CSAK! Budapesten autózom (99%) és 600-700 kilóméterenként tankolok 20-21 litert.
Üvegtetőm van, hibátlan, én leszedtem a rolót, mert sokkal többet látni ki, a roló nekem meg nem kell...

100Nm a nyomaték, klímát a turbodízel motor nem nagyon érzi meg, bár, ha nagyon figyeled, természetesen fog rajta.
Átlagban kb. 10% nyomom a gázt városban, 2200-2500 körül vált az automata és teljesen tartom a város tempóját. SŐT! :)
Tuningolni nem kell, jó ez így is...

140et hegyen völgyön tartja.

Dani
Előzmény: ymy.xs (203)
VDaNi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 205
Hello!

Én itt vagyok!

Smart Fortwo-hoz kéne nekem ködlámpa baráti áron!
KINEK VAN? :)

Dani
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.25 0 0 204
...így pörög ez a topik??
Van itt valaki aki tudna válaszolni??
Vagy tudtok egy olyan helyet ahol tudnak nekem válaszolni??
ymy.xs Creative Commons License 2005.07.22 0 0 203
Sziasztok!!

Mostanába szeretnék venni 1 Smartot,de addig is valaki tudna 1-2 infót erröl a kis autóról mondani?

pl. a dizelnek valóban 3-3,5 a fogyasztása..vagy csak fényezik?
Olvastam itt írta valaki,hogy az üvegtetős sérülékeny,valóban az?
Dizeleknek mennyi a nyomatéka??..tuning mennyit számít a motornak??..azt már olvastam,hogy 61 LE lehet felhúzni a motort,de ez nem készíti ki hamar ezt a kis motort??
Klíma nagyon lefogja ezt a kis motort??..vagy annyira nem lehet észrevenni?
Van itt pesten olyan valaki aki javitja ezt a kis autót?

Most hírtelen csak ennyi érdekelne,tudtok nekem segíteni??
..előre is köszike
sjanius Creative Commons License 2005.07.17 0 0 202

 

Én mindenestre csomagolom a motort.:)

Előzmény: atco (201)
atco Creative Commons License 2005.07.12 0 0 201
hát ez szomorú kép. elszállt 1 relé és nem indult. ez vitte debrecenből pestre (aszisztansz még fizeti, de hamarost lejár a gar.)
dr.dent Creative Commons License 2005.06.23 0 0 200

SZiasztok!

 

 

SOS villam kerdes. Vettem egy SMART CDI 2002-est indulasi bajaim vannak vele...Vhol hallottam van egy serviz (ami nem Karpat milliardokert) ,ahol orvosolni tudnak a bajat. Nem ismeri vki???

 

 

Koszonom

dr.dent Creative Commons License 2005.06.23 0 0 199

SZiasztok!

 

 

SOS villam kerdes. Vettem egy SMART CDI 2002-est indulasi bajaim vannak vele...Vhol hallottam van egy serviz (ami nem Karpat milliardokert) ,ahol orvosolni tudnak a bajat. Nem ismeri vki???

 

 

Koszonom

 

atco Creative Commons License 2005.06.21 0 0 198
végre 1 jó hír:
"A Smart sportkocsijai ugyanis már most egyre drágábbak a használtpiacon, és valószínű, hogy ez a tendencia a gyártás befejezése és a maradék készletek elfogyta után csak erősödni fog."
ld: http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2005.06.20.&226436
sjanius Creative Commons License 2005.06.09 0 0 197
mail ment. 2.is
Előzmény: atco (196)
atco Creative Commons License 2005.06.08 0 0 196
szerintem is jobb a smartklub. akkor regisztráljam?
ja@lgm.hu
Előzmény: sjanius (195)
sjanius Creative Commons License 2005.06.07 0 0 195

 

Érdemes volt ma bejönni...))

 

 Mi az hogy, érdekel. Csak egy e-mail címet adj!

 Nincs jobb ötletem a címre. A Smart. hu foglalt, a Smartclub talán jó lenne, de magyarul klub és talán ezért lenne jobb.

 Mit gondolsz?

Előzmény: atco (194)
atco Creative Commons License 2005.06.07 0 0 194
doménregisztrációt, tárhelyet, mélcímeket, statisztikát, mindenféle szerveroldali támogatást és üzemeltetést stb. ingyen és szívesen tudok adni (megbízhatóbban és reklámok nélkül mint az "ingyenes" szolgáltatók).
a smartklub.hu pld szabad (ha más név kell, itt ellenőrizd:
http://www.domain.hu/domain/domainsearch/)

Előzmény: sjanius (193)
sjanius Creative Commons License 2005.06.07 0 0 193

Építés alatt.:)

http://smartklub.atw.hu/ szponzorra várva. És kedvcsinálónak, egy kis ízelitő.

http://smart.blog.nol.hu/

 

 De persze várom az érdeklődőket is.

Előzmény: tdini (192)
tdini Creative Commons License 2005.06.07 0 0 192

a komolyabbat megkérdőjelezném :-D, de az tény hogy a Z3ak 10 évesek legalább ebben az árban, míg az sr 2 éves, nem mind1, a barchettákat is kizártam menetközben -1,5M ért már vannak-, ami még jó lenne az talán az mx5, most egyenlőre kivárok, megnézem mit hoz a jövő, egyébként azt olvastam lentebb a fórumban, hogy a motorok max 80-100k kmt bírnak, a váltó meg ennyit se, ez egy kicsit aggaszt azért

 

vajon van magyar smart klub? vagy megalakulásra vár?

Előzmény: Levike (191)
Levike Creative Commons License 2005.06.07 0 0 191
Hat ha komolyan gondolkodol rajta, akkor neked tenyleg a Smart valo.


Amugy Z3, termeszetesen, szebb, jobb, gyorsabb, komolyabb, nem egy kategoria a ketto.
Előzmény: tdini (179)
sjanius Creative Commons License 2005.06.07 0 0 190

 

 Ez jó kérdés. Bár, ha kompletten cserélsz mindent, akkor nincs szükség trükkökre.

 Reméljük ez még odébb lesz, és addig megtaláljuk a megoldást.

 

 Ami miatt érdemes lehet előre gondolkozni az az, hogy a Smart lego-szerű

 építése miatt szinte korlátlan idejű lehet mert mindent pofon egyszerű cserélni rajta. így érdemes bespejzolni egy motort  váltóval, mert tíz év múlva is mechanikailag teljes értékű lehet. Persze a Magyar utakon nem tesztelték a kocsikat, csak a sivatagban meg az Alpokban.:) 

Előzmény: atco (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!