Keresés

Részletes keresés

adrienne1 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 611
En ezt a cukrot valami szakacskönyvben olvastam. Es szerintem meg kell fözni, ugyanis a dio fözéskor dagad, talan attol is repedhet a tészta.
Előzmény: ZsuR (610)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 610
Azt hiszem pedig a toltelekben lehet az ok.

A teszta nem repedne maskepp, legalabb is nem nagyonnagyon.
Probalkozz egyszer egy maskepp izesiett toltelekkel - pl vissza az alapohoz, es aprankent adni hozza az uj dolgokat.
Szaraz mak-dio, cukor es valami ami nedvesiti; meleg tej vagy amit en csinaltam, meleg sziprup.
Előzmény: Ocimum basilicum (609)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2008.01.09 0 0 609

Se nem tejjel, se nem vízzel, ha valamivel, akkor fehérborral főzöm meg, de voltaképpen nem is főzöm, csak ha felmelegítem, akkor könnyebb összekeverni. De a tésztába már hidegen kerül. Sőt, tavaly még hűtőbe is tettem a kész tekercset sütés előtt, mert ezt a tippet kaptam repedés ellen, de nem vált be. A tészta összetevői: 500 g liszt, élesztő, 250 g margarin, két tojás, só, cukor, másfél dl tejföl, és ezt a tésztát előtt hidegben kell pihentetni. Az íze jó, csak reped. A töltelékben szerintem nincs sok cukor, mindig kevesebbet teszek bele, mint a recept szerint kéne (a diósban fél kiló dióra 40 dkg, a mákosban egy az egyben arányt ír a recept, ez nekem túl sok), és tepsiig megszurkálom, ebben sincs hiba. Idén a mákos már a sütés előtt repedni kezdett, amikor kicsit pihentettem.

Előzmény: ZsuR (606)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 608
. .az en toltelekem nem tul cukors, igy lehet benne igazsag :))! A teszta most eleg lagy volt, mert pihentetett. . .
Előzmény: adrienne1 (607)
adrienne1 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 607

Nem szabad a töltelékbe tul sok cukrot tenni, pihentetni kell és megszurkalni. Ja és a tészta se legyen tul lagy.

 

Summa summarum, sok tényezönek kell összejönnie:)))

Előzmény: Ocimum basilicum (605)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 606
Sokaig azt hittem, attol, hogy attol, hogy nem pihentetem. De. . .iden ugy alakult, hogy pihent akaratom ellenere - no maskor is fogom!

Aztan. . .amit nem tudom, te hogy csinalsz. Nem fozom a makot es a diot, nem is tejjel csinalom, hanem vizzel. Nem sokat babralok vele - (mak, cukor, citromhej, vanilia, mazsola vagy dioval ugyanez)

Aztan beteszem a tepsibe, tetejet megkenem tojassal. . .megszurkalom, de ugy, hogy le az aljaig a tepsinek.
Előzmény: Ocimum basilicum (605)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2008.01.08 0 0 605
Jaj, áruld el a titkot, légy szíves, mitől marad egyben a beiglid? Mert az enyém ezerfelé reped, és eddig azt hittem, a sok tölteléktől, de a tiédben is van rendesen, és mégsem hullik atomjaira. Cserébe elmondom, hogy az én diós töltelékemben van apróra vágott datolya, reszelt étcsoki, néhány kanál baracklekvár, egy kevés birsalmasajt és persze mazsola, és meg szoktam futtatni egy kis fehérborral is. Finomnak nagyon finom, csak még sosem sikerült repedés nélkül megúsznom.
Előzmény: ZsuR (600)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 604

Szia bmari62!

 

Nagyon koszi a gyors valaszodat. Leirnad ide a szeriaszamat is? Talan itt is lehet kapni es kitudnam keresni a NET-en hogy megnezhessem. Manapsag annyifele tuzhelyet es markajut lehet kapni hogy no. Jo hogy irtok a tapasztalataitokrol! Igy en is tanulhatom elore.  En is egy Indesitet es Boscht nezegettem.Akkor a Tieden is kilehet kapcsolni a ventillatort. A lanyok figyelmeztettek hogy erre figyeljek, mert nemelyik sutifelenel ez fontos mert kiszaritja. Megegyszer koszi!

 

Akinek van meg otlete irjon majd. Koszi TiNektek is!

bmari62 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 603
Nekem egy egyszerű INDESIT kombi tűzhelyem van, de ezekben az elektromos sütőkben álom sütni a gázhoz képest.Piskótához nem kell hőlégkeverés de karácsonykor a beiglit azzal sütöttem és nagyon szép lett.De vannak nálam okosabbak és majd segítenek...
Előzmény: ILDIKONL (601)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 602
Valaki idokozben kicsorta a betuimet. Nahaaaat! Szeditek le a tortakrol! hihi
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 601

Sziasztok!

 

Kedves TTAMAS,elnezesedet ill.az osszes ferfi sutmeny-buvesztol hogy Titeket kifelejtettelek! Ezer bocsanat! Most beraknek Nektek vigasztalasul egy szep torta fotot, dehat sajna nekem ez nem megy.

 

ZSUR, koszi a fotokat! Jokat kostolgattam. Nagyon szepek!

Tudnatok tanacsot adne nekem holegkevereses sutot szeretnek venni. Ezidaig gazsutom volt. Elromlott es nemhiszem hogy kapok hozza termosztat alkatreszt. Igy nem marad mas sajnos  gy uj tuzhelyet kell majd vennem.

Hogyis megy a holegkevereses sutokkel mit mikor hogyan? ventillatorral vagy az nelkul sbt sutes. Pl egy egyszeru iskotat hogyan kell ezutan  sutnom majd. stb. Utanlom az elrontott muveket.Sajnalom egyszeruen az elvesztett materialt es idot ra. hat, csak ezert.

Tudnatok segiteni es tanacsot adni? Sok jo es negativabb ervet is hallottam errol /holegkevereses sutes/  Kinek, milyen otletei vannak?

 

Koszonom elore is Nektek!

ZsuR Creative Commons License 2008.01.07 0 0 600
Hat akkor itt vannak az enyemek.
Nem sokat sutottem, csak beigliket, zserbot, mert az elengedhetetlen, es most, tegnap mezespuszedlit.

Előzmény: ILDIKONL (598)
TTAMAS Creative Commons License 2008.01.07 0 0 599
Micsoda felháborító szexuális diszkrimináció!
Előzmény: ILDIKONL (597)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.07 0 0 598

Sziasztok!

Nagy a csend. Hat nem hoz senkisem finom fotokat a Karacsonyi sutikbol es tortakbol? Kieheztem.hihi Gyertek mar fel beszelgetni neha.jo? Udvozlet mindenkinek!

ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.01 0 0 597

Draga lanyok!

 

Boldog, bekes es egeszsegben , szerencseben gazdag ujesztendot kivanok mindenkinek! Sok-sok szep es szerencses sutogetest!Koszonom egyben a segitsegeteket!

 

Puszka :ILDIKONL

Gladiolusz Creative Commons License 2008.01.01 0 0 596
Egy dolgot semmiképp ne hagyj figyelmen kívül, hogy az USA-ban mások a szabványok mint nálunk ezért az ottani elektromos gépek 110 V-k és és 60 Hz-k, így nálunk nem használhatóan olyan egyszerűen!
Előzmény: bmari62 (594)
biii Creative Commons License 2007.12.31 0 0 595
aTTÓL hogy csak az van odairv ahogy usa-ba szállit (pl) nyugodtan kérzed meg, 10ből kb 8-an elküldik magyarországra annak ellenér ehogy nincs kiirva!!
Előzmény: bmari62 (594)
bmari62 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 594

Óóóóóh!!!!!

Teljesen meg vagyok hatódva, nem gondoltam hogy ennyi segítséget  kapok -- nagyon köszönöm mindnyájatoknak....Gyorsan meg is néztem a kínálatot és találtam nagyon jókat...

Most már a családom ifjabbik tagjait kellene rábeszélnem hogy segítsenek Kitchen Aid-ot venni az ebay-en.....30-40 ezerért lehet újat venni, ahogy nézegettem...csak Európába nem mindenki szállít.....ennyit kinyomoztam.Az egyéb költségeket nem tudom, lehet hogy akkor már túl drága lenne...  a fiaim pedig nem biztos hogy kaphatóak erre a tevékenységre...

Lehet hogy még a segítségetekre szorulok.....addig is még egyszer nagy köszönet és hála..

Előzmény: biii (593)
biii Creative Commons License 2007.12.30 0 0 593

helló

a http://www.bakohungaria.hu/  -nál lehet venni cuccokat!

meg a söregi-nél is..  (http://www.soregi.hu/)

 

ebay-en vásárolni nem nehéz, csak egyszer át kell rágni magadat rajta.

leirni kissssssééé hosszú lenne.

Előzmény: bmari62 (590)
Gladiolusz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 592
Én találtam magyarországi forgalmazót, vásárolni még nem vásároltam náluk, de úgy látom igen szép kínálatuk van és ha nem ragaszkodsz a márkához vannnak másmilyen csöveik is.
Előzmény: bmari62 (590)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.30 0 0 591
Keress ra az ebay-en, ott igazan minden van.

Wilton.com
Előzmény: bmari62 (590)
bmari62 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 590

Sziasztok!!!

 

  Nagyon szeretnék wilton tortadíszítő csöveket venni, nem tudjátok nálunk lehet e kapni és hol???? 

Tudna valaki segíteni,   bii    írja hogy az ebay- en lehet venni!!!??? Még soha nem vásároltam ott, de látom hogy pl. a Kitchen Aid is sokkal olcsóbb mint nálunk.Nehéz?

Előzmény: biii (552)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 589
De nem csak ez az egy torta van benne, és ha a kezedbe veszed a könyvet, pontosan látszanak a bonbonok is, és úgy már nem protkó :) (már csak tudom, egy hónapja csináltam marcipánból egy protkót :)) )
Előzmény: TTAMAS (588)
TTAMAS Creative Commons License 2007.12.23 0 0 588
Nekem erről a képről egy dobozból kikandikáló protkó jutott az eszembe. Elég bizarr.
Előzmény: Törölt nick (586)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 587
Na, ez asszem, már jó :) Türelem cukormázrózsát terem :)
Előzmény: Törölt nick (586)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 586
Feladom

Utsó próba
Előzmény: Törölt nick (585)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 585
Hát ez kész :))))
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?SessionID=3903222C388F2156B0D3F4EDDDAC32F7E5DD74E964FSPOKNZLKBOCAIHSWGDYERCENECGICLLAXTNDNG70F98D014DF85D805190CAF49652910B17076FEB2E3F4077F1CD10&Page=1&SrcWord=tortacsod%E1k&SrcField=sfMegNev&SrcCategory=&CategoryID=JF&BookID=190166&GotoBook=True&Price=&CBStock=Checked&LastDays=7

Na, hát másképp nem megy :)
Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 584
Nem, miért is tenné????
Grrr.

Előzmény: Törölt nick (583)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 583
Pfff, hülye index. Mikor kipróbáltam, működött.

Na szóval ezt:

Remélem, megy.
Előzmény: TTAMAS (582)
TTAMAS Creative Commons License 2007.12.23 0 0 582
Azaz semmit? :o
Előzmény: Törölt nick (581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!