Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 606

Én két gépésztervezővel dolgozok együtt, és egymástól függetlenül mindig ezeket az árakat adják (30-60, bonyolultságtól függően).

Előzmény: vizgazfutes (602)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 605

ŐŐ... Lehet, hogy a pecsétet ráteszi, csak épp a garancia nem fog élni. A MEO-n a garancia levélre ráütik a "MEO" feliratot... Tehát, ha valaki más menne ki szervizelni a MEO-s pecsét hiányában nem valószínű, hogy helyben hagyná a garanciát...

 

A mostani "razziákról" meg nem is beszélve (gázosok, kéményesek).

Előzmény: Luca_41 (604)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 604

Szerencsére gáztűzhely nincs. Elszívó sem. Ablakos a konyha.

 

K.... dühít, hogy a 2006. év elején felszerelt kazán most élné meg a 4. panelcseréjét. Állítólag az a hibás, de mivel nem vagyok szakember, kénytelen vagyok elfogadni. A másik, hogy a szerelővel beszéltem, simán megvehettem volna a nyílt égésterűt, ő hozta volna a szervizet, aki ráteszi a pecsétet a jótállásra. Minden gázterv, engedély meg kiskutyafüle nélkül.

 

(Megjegyzem, ha ez kész van, akkor kezdhetjük a lányom lakásában is kicserélni, amit már nagyon régi, állandóan javításra, toldozgatásra szoruló kazán van fent. Ott már volt kint kéményseprő, aki megállapította, hogy nincs a kémény kibélelve, és kb 10 méter hosszú a kémény.)

Előzmény: vizgazfutes (599)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 603

Küldtem egy mail-t az itt megadott címre!

Előzmény: Luca_41 (598)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 602

Hát, új esetében is durva a 60.000.- :D Mert gondolom nettó 60.000.- :D

Előzmény: KömKel (601)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 601

Bocs, igazad van, meglévő rendszerről van szó... a gázterv ár amit irtam totálisan új rendszerre vonatkozik, családi ház szinten.

 

(egyébként nem gépésztervező vagyok, hanem épitész :) csak látom milyen áron mennek a gáztervek )

Előzmény: vizgazfutes (597)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 600

Bontani nem kell semmit.

 

Ellenben reménykedjünk, hogy tetőkibúvó és kilépő van, mert különben az is kell :S

Előzmény: Luca_41 (598)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 599

Nem lehet simán bekötni.

 

Vagy ledugnak a meglévő kéménybe egy 80as csövet (így szétválasztott rendszerű lesz a készüléked füstgáz elvezetése), vagy ledugnak egy 80/125-ös csövet (kérdés, hogy hány méter hosszú a kémény, illetve a választott készülék hány métert tud koaxiális elvezetésben).

 

Gáztűzhelyhez páraelszívó és légbeeresztő kell, kell EPH jegyzőkönyv (ami kicsit több, mint amit KömKel írt, mert anyag+munkadíj+papír 12.000.- körül szokott lenni), és kell a kéményseprő szakvélemény, gáz MEO (arra jó árat írt). Kb. ennyi. Jah, és természetesen a beüzemelő díja, ami készülék gyártótól függ, meg persze attól, hogy milyen a "működési elve".

 

Ez a szerencsésebbik eset. Amennyiben menetes a gázhálózat, akkor azt ki kell váltani hegesztettre, stb. stb. Tehát, most azt az esetet vettük, hogy a gázhálózattal minden rendben van. Amennyiben nincs, akkor még 20.000.- a gázóra fel-leszerelés, amit mellékesen a MEO-ra is felszámolhatsz szerintem, de ennek utána érdeklődök...

Előzmény: Luca_41 (595)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 598

Nem tudom, ha bontani kéne, akkor a társasház mit szólna. Perpillanat nem tudom elképzelni, hogy mi lenne, ha a kéménnyel baj lenne. 2006-ban épült a ház, akkor még engedélyezték a nyilt égésterűt.  A legszebb, hogy éppen a lakásban lévő kazán  miatt ódzkodtunk a lakás megvételénél.

Előzmény: KömKel (596)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 597

Egy gázterv 30-60.000.-? :O

 

Kicsit húzós áron tervezel :)

Előzmény: KömKel (596)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 596

Új készüléknél kell:

- engedélyeztetett gázterv (amiben szabványositani kell mindent) (30-60e ft)

- meglévő kéményről minőségi tanúsitás vagy új kémény (gyári szerelt (kb8e Ft/fm) vagy gyártott szerelt)

- gáztömörségvizsgálat (MEO) 20e ft

- EPH jegyzőkönyv (érintésvédelem) 10e Ft

- kéményátvétel a kéményseprőktől 30-40e Ft

Előzmény: Luca_41 (595)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 595

Egy zárt égésterűhöz új szellőző rendszerű kémény kell?Vagy símán be lehet kötni a régibe?

 

A lakásban 4 db mechanikusan nyíló szellőző van beépítve a falba. ez nem elég?

Előzmény: vizgazfutes (594)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 594

Lehet, hogy most nyílt égésterű készülék van fent, de az új készülék gázterv és MEO köteles (akkor is, ha a gázhálózatban változás nem történik, illetve a meglévő esetleges szabálytalanságokat ki kell javítani). Nyílt égésterű készüléket lakótérben nem lehet elhelyezni.

 

Hát, a készülék "ajánlásom" nagy mértékben befolyásolja a pénztárcád vastagságát is.

 

Ariston Clas 24 FF ára: 146.000.-

Vaillant turboTec Pro VUW 242/3-3 ára: 200.000.-

 

Amit viszont semmi esetre se válassz:

- Sanuier Duval

- Beretta

Előzmény: Luca_41 (590)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 593

Egy példa csak:

Szintén B30 falú a régi házrészünk, 8 cm sima EPS van rajta. A 20 m2-es dolgozószoba hőigénye 900 W. A te számitásod szerint 2600.

 

A kondenzációs kazánnak teljesen más kémény kell, mint a többinek, de a sima turbósnak sem lesz jó a régi kéményed, hacsak nem tudsz róla minősitést szerezni. (kéményseprő, gáztervező kérni fogja)

Előzmény: Karellone (592)
Karellone Creative Commons License 2012.04.16 0 0 592

Hi.

Nekem jó lenne a sima kazán...(bojlerem lesz)

Padlófűtéshez GIACOMINI R557 komplett padlófűtés osztó-gyűjtő egység lesz felrakva..

Radiátort így számolta: nm*magasság*50=KW lent is fent is...

Lenti szint nem lesz szigetelve, csak ablakcserék voltak...(igaz nem akarom rendesen fűteni...)

Födémen 20cm szigetelés lesz...

Lehet kisebb kazán is elég lenne?

Kondenzációs kazánnál kéményhez is kéne nyúlni?

Van külön kéményem a vegyesnek + a régi quadriga gázkazánnak.(gondolom az nem jó hozzá?)

Köszönöm

Karell

Deckard73 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 591

szia :)

nálunk a télen egy Immergas Nike Star 24-et szereltek be.

kb. 130e volt a kazán, de a szerelésre is számolj (nálunk sok volt - 70e anyaggal együtt -, mert a vizet is most kötötték be), valamint a hivatalos kazánbeüzemelés is 15e volt.

Előzmény: Luca_41 (590)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 590

Most nyílt égésterű. Természetesen garanciával, azaz hivatalosan akarom.

 

Ajánlani is tudsz valamilyen tipust?

Előzmény: vizgazfutes (589)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.16 0 0 589

Furcsa a szerelőd :)

 

Ha 190 légköbméteres a lakásod és m3-enként 50W-al számolok, akkor is csak 9,5kW a hőigényed.

 

A készülékről:

- olyat válassz, ami legalább 9,5kW-ig le is tud "modulálni";

- nyílt égésterűre nem cserélheted a készülékedet (gondolom garanciát szeretnél a vásárolt készülékre, illetve hivatalosan szeretnéd az egészet);

- nyílt égésterűből bármilyet választhatsz, nem igen lesznek jobban, mint az Ariston (nyílt égésterű készülékekkel sokkal több gond van és nagyobb a szervízigényük, mint a zárt égésterűeknek).

 

Előzmény: Luca_41 (585)
KömKel Creative Commons License 2012.04.16 0 0 588

A fűtésszerelőd egy barom, röviden és tömören szólva.

 

A házad paraméterei alapján 10 kW alatt lesz a maximális hőigényed. Mivel a melegviz miatt kombi kazánt raksz fel, ahhoz kell a 24 kW teljesitmény.

Viszont a kazán esetében nézni kell mennyire tud lemodulálni, hogy ne kapcsolgasson az átmeneti (tavaszi, őszi) időszakban.

 

Mindenféle számitás nélkül kb olyan kazánt keress ami 5 kW-ig le tud modulálni. Tehát a fűtési teljesitménye 5-24 kW.

 

Én mindenképpen kondenzációs kazánt vennék, mert a tavaszi-őszi időszakban, és a téli időszak egy kis részében kondenzációs módban tud működni, mivel alacsony lesz a hőigény. Amikor nem kondenzál, akkor sima turbosként működik. (kondenzáció 50 fok alatt már beindul)

 

---

Kérdések:

- hol lesz elhelyezve a kazán? Mert a melegvizcsapoló helytől ha messze lesz (6-8 méteren túl), akkor sokat kell folyatni a vizet, mire odaér a melegviz.

- padlófűtésnél hogyan akarja bekeverni a maximálisan 35 fokos vizet?

- mi alapján méretezi a radiátorokat?

 

A leszigetelt házak helyiségeinek hőigényét nem lehet manapság meghatározni a régi hasraütéses (m3 alapján) módszerrel, mert lényegesen kisebb radiátorok kellenek ennél. Persze a kondenzációs kazán miatt csak jobb, ha nagyobbak a radiátorok, de azt a te pénzed bánja.

Előzmény: Karellone (584)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 587

A másik kérdésem:

Most egy nyilt égésű van fent, kéményes.

 

Gondolom csak ugyanilyen tehető fel kéményátalakítás nélkül. (Ez egy társasház, ahol nem fúrhatok, faraghatok. )

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.04.16 0 0 586

én nem tenném fel, mert hangos és nem megbízható.

Előzmény: Luca_41 (585)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 585

Sziasztok!

 

Egy Ariston cirkónk van, amit szeretnénk lecserélni.

 

A szerelő azt mondta, hogy egy 24 kW-os megfelelne ide. (Durván 190 légköbméter a lakás). Amit betettem, az csaK 23 kW, ami gondolom nem annyira lényeg.

 

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termek.php?product=bosch_7713230143_gaz3000wow23-1ke

 

Nekem ez tetszene (Ariston eleve kizárva, elegem van belőle), de olyan 140 e.Ft-ot szánnék a készülékre. 

 

Tudtok valami alternatív javaslat? Vagy van-e valamilyen kifogás a fenti ellen?

 

Köszi a válaszokat.

 

 

Karellone Creative Commons License 2012.04.16 0 0 584

Hi.

Köszönöm!

Régi épitésű b30 téglábó van! (lent 40cm fal, fent 30cm..)

Ablakokat most csréltem 0,8 W/m2K

Kap egy 16cm grafit szigetelést (alsó szint nem, ott meghagyom a lábazatot)

Alsó szintet csak finoman szeretném fűteni 16-18c (ez garázs műhely tároló)

Felső szinten lessz a lakrész.

Fűtésszerelő szerint 25KW. elég lessz...?

Kondenzációs kazánra azt mondta, ha van radiátor ne vegyem meg!(alacsony vízhőnél tud csak jól produkálni...)

Sima fali kéményes kazánt ajánlott...

Hát ezen vívódom most..:)

Köszi

Karell

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (583)
KömKel Creative Commons License 2012.04.15 0 0 583

Ez nem területfüggő...

 

Én 170 m2-t fűtök, a maximális hőigényem 9 kW.

Nemrég terveztem egy hasonló méretű házat, jobb hőszigeteltséggel, ott a max hőigény már csak 6.7 kW.

Nemrég csináltam egy korszerűsitést egy 148 m2-es épületre, a régi épités miatt a mostani hőigénye 28 kW.

 

Magyarul függ az épület szerkezeteinek hőszigeteltségétől, üvegfelületektől, tájolástól.

Kell eegy komplett hőigényszámitást csinálni (helyiségenkéntit), hogy lehessen méretezni a radiátorokat, padlófűtést.

 

Manapság már nem a maximális hőigény kiszolgálása a legfőbb problma, hanem az, hogy a kazán le tudjon modulálni a megfelelő határig, különben kapcsolgatni fog (többet fogyaszt).

Előzmény: Karellone (582)
Karellone Creative Commons License 2012.04.15 0 0 582

Hi.

2 szintet szeretnék fűteni kb160m2 (radiátor + padlófűtés lenne)

Gázkazánt szeretnék fali kéményest, teljesítménye mennyi legyen?(nem kombit...)

Esetleg valami jó bevált típust ha tudna valaki....

Köszi

Karell

 

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.10 0 0 581

"kötözködni akarok!!!"

 

Miért kötözködsz? :D Engem nem (meg szerintem sok más embert sem) tudsz meggyőzni arról, hogy egy olasz cuccot össze lehet hasonlítani egy némettel... :)

 

Ki mire esküszik? Csak úgy, mint a számítástechnikában vagy az autóiparban vagy bárhol máshol... Szerinted (és sokak szerint) a német a gagyi, mások szerint az olasz... Ez egy véget nem érő "vita forrás" :D 

Előzmény: Törölt nick (578)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.10 0 0 580

Mondjuk én tul.képpen azt sem tartom kizártnak, hogy anno a beüzemelő cseszett el valamit, de a készülék teljes belsejének a cseréjével szerintem annak is meg kellett volna oldódnia :S

 

 

Előzmény: Törölt nick (578)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.10 0 0 579

Kit kell perelni? :O

 

Én ugyan Immergasba eddig csak vegyest raktam, de az utóbb említett tulaj a kezdetek óta kínlódik a kazánjával. Cseréltek benne váltószelepet, panelt meg, amit csak akarsz, de nem javult a helyzet... A szervizes 2naponta töltött ott egy egész napot és - állítólag - semmi sem lett jobb (ezért akarja most a tulaj lecserélni), lehet Téged kellett volna elsőnek kihívni XD.

 

Na, rákérdeztem a 6 készülékre. Igaz volt nem egy jegyzőkönyves panasz, de kb 11 éve amúgy sem forgalmaznak Immergas-t :D

 

 

Előzmény: Törölt nick (578)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 578

kötözködni akarok!!!

immergaz kazánokat javítok a kezdetek óta.mellete csinálok német masinákat is.

olyan német masinát amit te is ajánlottál.

Tapasztalatom szerint az immergaz kazán mellet bármelyik elbujhat.

Nekem az immergazrol csak jó tapasztalataim vannak.

A helyi szervizröl írtakkal csak egyetérteni tudok !!!!mert a készülékek nagyonjók!!!

Ha nem tudták megjavítani akkor ott a szervizzel lehet a gond.

A Szigetszentmiklósi Immergaz központ nagyon komolyan gondolja a dolgát.

bárcsak a többi gyártó hozzáálása is ilyen lenne.

ennek a 6 rossz készüléknek utánna nézek!

Mert ha ez igaz akkor a szervizest fel kell akasztani!

Ha nem igaz akkor meg hitelrontásért perelni kell.

Igérem rajt leszek a dolgon!!!

Előzmény: vizgazfutes (576)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.10 0 0 577

jah, mit ajánlok?

 

Olcsóbb árkat.:

Ariston.

 

Ha kicsit több pénzed van, akkor minimum egy Vaillant (Buderust vagy a Viessmann-t ne is említsem)...

Előzmény: Törölt nick (575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!