Keresés

Részletes keresés

klogg Creative Commons License 2021.12.28 -1 1 74967

Jövő évi tervek: nekem egyszerű dolgom van, mivel egyetlen hétvégényire vagyok az OKT befejezésétől, szóval elsőként a Vágáshuta-Hollóháza lejárása lesz meg. :) Idén hülyén jött ki a lépés, és nem tudtam ősszel lezárni.

Amellett évek óta a méltán népszerű egyszemélyes túramozgalom, a Börzsöny Összes Szépséges Menete Egymásutánban, közkedvelt nevén a BÖSZME teljesítésén vagyok rajta, amennyire tudok, ezt nehéz számszerűsíteni, kb a 60-65%-át jártam be az itt található összes túraútvonalnak. Jópárat már többedjére, de itt aztán nem hajt a tatár. :)

Meg erősen szemezek a Kohász Kékkel, de abból ki tudja lesz-e valami. Jó lenne a Tátrába is kiruccanni, de az már a Covidtól is függ, szóval az még bizonytalanabb.

Előzmény: jzp2107 (74966)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.28 -1 2 74966

> Bár néha úgy tűnik, hogy felesleges, jelentéktelen dolgokról beszélgetünk, vitázunk

 

nem játszunk olyat, hogy mindenki a plénum elé tárja jövő évi terveit?

illetve kis visszatekintés idénre..

 

 

 

részemről a nagy fegyvertény az volt, hogy október végére eljutottunk Szekszárdtól a DDK felezőpontjáig (kb egy év alatt)

belekezdtem 3 nap erejéig a DDP-be is

 

DDK-val jövőre jó lenne eljutni Szombathely magasságába (vagy ha végig.. az lenne ám a nagy truváj!)

kéne folytatni a DDP-t is, Vasfüggönyt is, kisalföldi pirost is...

 

Előzmény: AttHunter (74962)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.28 0 3 74965

én is kipipáltam tegnap egy útvonalat, igaz, nem túl hosszút

voltak szép kilátópontok, illetve meglepő módon Abasár belterületén is jó sok érdekesség akadt, kihelyezett táblákról lehetett magunkba szívni a sok okosságot

 

a körtúra után átsétáltam Gyöngyössolymosra a geokarifához, útközben Pipishegyen volt szerencsém megnézni egy vitorlázó leszállást, gyors fordítás, utascsere és már csörlőzték is ismét felfelé....

 

kicsit fázóska nap volt, cserébe egyáltalán nem volt sár, pár piruettet azért be lehetett mutatni sár nélkül is, a lejtőkön :-)

 

Güsziológus Creative Commons License 2021.12.28 -3 0 74964

Feltámadott a "tenger"

 

DJ_RushBoy Creative Commons License 2021.12.27 -1 3 74963

Sziasztok!

Egy új túrautat jártam be, fogadjátok szeretettel a LevenDuna útvonal képekkel és szöveggel illusztrált beszámolómat. Sajnos csak facebookon tudjátok megnézni az idővonalamnál, mert sok kép született, és elég időigényes lett volna máshova feltölteni, ráadásul minden képhez szöveg is társul. 

 

https://www.facebook.com/marton.daniel.37/

AttHunter Creative Commons License 2021.12.26 -1 1 74962

Csatlakozva az előző hozzászólóhoz, mindenkinek Kellemes Ünnepeket és túrákban gazdag Új Esztendőt kívánok.

 

Bár néha úgy tűnik, hogy felesleges, jelentéktelen dolgokról beszélgetünk, vitázunk, de ne feledjétek csakis a vita viszi előre a dolgokat. A hallgatás csak elodázza, elássa a problémákat.

 

Ma reggelre mi egy kis havat is kaptunk, ez talán fokozza a karácsonyi hangulatot.

 

hadidoki Creative Commons License 2021.12.24 0 5 74961

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.19 -4 0 74960

Jászberényből legtöbbször látszik a Mátra, igazából tiszta időben jóval messzebbről, már a ceglédi vasúti felüljáróról már meg szoktam pillantani a Kékes tömbjét.

 

Egyesek szerint a kecskeméti Vízmű-dombról is látszik, ezt még nem sikerült kifigyelnem.

 

Forrás gombnyomásra? Nekem picit illúzióromboló volt, de ilyen az üzlet, Kékkúton is ilyen van.

 

Előzmény: jzp2107 (74958)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 74959

épp csak belekóstoltam (Döbrököz), a geoládák elvittek egy csomó időt

 

miután hazajöttem rágugliztam, és találtam valami idei hírt hogy esetleg lesz rá mozgalom...

úgyhogy most a folytatást jegelem és megvárom a füzetet

 

(Tamás: S4, de már a térképen van)

Előzmény: timetable (74951)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.19 0 2 74958

tegnap Jászberény környékéről is szépen látszott a Mátra tömbje (vagy ez mindig ilyen?)

 

a jászberényi szentkút gombnyomásra üzemel, azt hiszem ilyet még nem láttam... :-)

a vize sem rossz..

Előzmény: Törölt nick (74956)
Güsziológus Creative Commons License 2021.12.19 -3 1 74957

M44, Tisza-híd

Írtam már a hídról, és tegnap sikerült is "felavatni".

 

Pár napja jelent meg a hír:

https://magyarepitok.hu/utepites/2021/12/europaban-egyedulallo-szerkezetu-hiddal-epult-meg-az-m44-ujabb-szakasza

 

Úgy ítéltük meg csütörtökön, hogy a híd megvár, és jónak bizonyult a döntés.

Szombaton csodálatos idő és napsütés fogadott, na és a vendéglátásban sem kellett csalatkozni.

Lakitelek, Autós Csárda

 

Próbálkoztunk már egy közeli étteremmel is, de arról nem volt túl jó véleményünk.

 

Ami a hidat illeti.

Készítettünk néhány fotót, de még nem töltöttük fel a gépre, de ami késik, nem múlik.

 

Természetesen trekk is készült, hamarosan a TUHU térképén is követhető lesz a M44, Békéscsabáig.

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.18 -3 0 74956

Hihetetlen jó látási viszonyok voltak, ha csak legalább olyan gépem lenne mint Hörpölinnek akkor szuper fotókat tudtam volna csinálni.

Odafent is volt kb -6-7 fok, de nem éreztem annyinak, száraz hideg volt.

 

Előzmény: hadidoki (74955)
hadidoki Creative Commons License 2021.12.18 0 0 74955

A jó látási viszonyokhoz nem árt a hideg! Tavaly én is - 7 c foknál láttam szépen a Tátrát. 

Előzmény: Törölt nick (74954)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.18 -3 0 74954

Mondjuk odafelé azt hittem azonnal visszafordulok... :-)

 

 - 10 Celsius fok a völgyekben... 

Előzmény: Törölt nick (74953)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.18 -2 0 74953

Ha tavaly ilyentájt azt mondtam hogy brutál Tátralátás volt a Salgóról akkor idén azt kell hogy mondjam hogy totál-brutál Tátralátás volt ma a Salgóról, sőt Somoskőről is!

:-))

 

Ezúttal elvittem a régen nem használt távcsövemet is, szuper volt, kb húsz percig számolgattam a zergéket a Krivánon, mikor Somoskő véletlenül bejött a képbe kézzel félre akartam tolni :-)) 

 

(mozgalmak, hogy ontopik legyen, -bár volt itt bőven offtopik a napokban- :

Karancs-Medves csúcsai, Bányász-körút, Nógrád-megye Természetjárója)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (73232)
olahtamas Creative Commons License 2021.12.18 0 0 74952

És milyen jelzést találtál ?

Előzmény: jzp2107 (74949)
timetable Creative Commons License 2021.12.17 -1 0 74951

Mettől meddig mentél? Még a múlt télen nézegettem a térképen ezt az útvonalat, ott van a kívánságlistámon - bár mivel nem jelvényszerző mozgalom, ebből végigjárás nem biztos hogy lesz. 

Előzmény: jzp2107 (74949)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2021.12.17 -2 5 74950

Tóta W. Árpád (a továbbiakban TWÁ) világnézete nagy valószínűséggel igen messze áll az enyémtől. Vagy fordítva. De egy biztos, TWÁ nem buta fiú. Ezért olvastam volna végig ma reggel nagy érdeklődéssel az alábbi cikkét a HVG-ben, de sajnos nincs rá előfizetésem.
https://hvg.hu/360/202150_Tota_W_A_butasag_eve

Augusztusi hozzászólásomban ezt írtam a Telex csenyétei beszámolója kapcsán:

A sok szempontból borzalmas XX. század mentségére legyen szólva, az akkor bevezetett közoktatásnak köszönhetően a paraszt- vagy a munkáscsaládok otthonába is bebocsájtást nyert Shakespeare, Michelangelo vagy Mozart éppúgy, mint a biológia vagy a fizika alapjai. A műveltség, ami kivezette őket a sötét középkorból. A műveltség, amit alig századévvel később nagyon sokan bunkósbottal vernek ki az otthonukból, és helyette a bulvár- vagy még inkább a közösségi médiából áradó zavaros katyvasznak adnak teret. 

TWÁ pedig ezt írja tegnapi cikkében (ez a rész még előfizetés nélkül is elérhető):
És ez csak szerény termékminta a kavargó ostobaságból, aminek ugyanúgy nem szabadna léteznie évszázadnyi tankötelezettség után, mint a rontáslevételnek és a horoszkópnak – de hát azok is köszönik szépen, megvannak.

Világnézettől függetlenül hasonlóan látjuk a problémát. És valószínűleg a megoldást is, ami egy szó: hitelesség. Mert politika, tömegtájékoztatatás, média és még vég nélkül sorolhatnám – mind-mind válságban van és hiteltelenné vált. Nem csak ebben a „lángokkal ölelt kis országban”, hanem világszerte. És ez már nagyon túlmutat azon a véleménykülönbségen, hogy egy koronavírus törzs gazdaváltása történt 2019-ben, vagy az egész COVID19 világjárvány hátterében az illuminátusok ármánykodása áll.

A továbbiakban nem szemetelem tovább a fórumot ezzel a problémával.

Előzmény: Tavaszi Széll (74476)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.16 0 3 74949

úgy látszik, nem lesz több megfejtés

 

Tolnai piros volt, Dombóvár felőli végétől

sikerült "istenhátamögött" érzést átélni, hiszen találtam a GPS-en nem szereplő jelzést

másik dolog amitől egyedi volt ez a túra, a rengeteg csodabogyó, még az északi oldalakon is

 

döglött kutya nem volt

az -egyébként utálatos- országút mellett volt 2 elcsapott kismadár

 

nem fotóztam le őket

Előzmény: pozo (74928)
AttHunter Creative Commons License 2021.12.16 -1 0 74948

A bajszát nézve macskaféle lehet, a fogai után akár kutyaféle is.

Vagy egy kutya macskaparókában. :)

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74946)
olahtamas Creative Commons License 2021.12.16 -1 0 74947

Az aranysakál hihető, az eléggé hasonlít egy kutyára.

Vagy akár egy kutya aranysakál keverék is lehet.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74946)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2021.12.15 0 1 74946

Nem kutya. 

én aranysakállra tippeltem, mert a környéken eléggé elszaporodtak, szoktam is találkozni eggyel, rendszeresen együtt baktatunk a hangár mellett én sétálni ő meg kajálni a Simicska háza felé. Akik látták macskának írták le, szervál jellegű. 

Előzmény: olahtamas (74945)
olahtamas Creative Commons License 2021.12.15 0 0 74945

Szegény kutyus, én nem látok bele semmilyen szörnyet.

De hozzáteszem nem vagyok szakértő biológus.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74944)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2021.12.15 -3 0 74944

nagypapi Creative Commons License 2021.12.15 -1 0 74943

A múltkor a bükki szervál, most meg ez.

https://index.hu/belfold/2021/12/15/kiskunhalas-nagymacska-rendorseg-parduc/

Óvatosan, mert az AK-n a Pici Paci tanya környékén kevésbé pici cicák is előfordulhatnak...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74938)
jzp2107 Creative Commons License 2021.12.15 -2 0 74942
Bikk Pubi Creative Commons License 2021.12.15 -1 1 74941

Szerintem, Buglyóné Esztike néni. Neki van ilyen kék biciklije.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74938)
olahtamas Creative Commons License 2021.12.14 0 1 74940

A tartalom nem elérhető...

Előzmény: Remélemilyennicknincs (74938)
Wittgen11 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 74939

Nem nagyon szoktam videókat nézni, pláne ilyen hosszút -inkább olvasok-, de ez "megnézette" magát. Nem semmi túra, mind szépségre, mind nehézségre, gratulálok a srácoknak!

 

Más: Isten nyugosztalja Thuróczy Lajost, azt hiszem sokat köszönhetünk neki. Nem ismertem, de tudom, hogy 90-en felül is bőven aktív volt, le a kalappal. Remélem ott fent már szervezkedik az "Égi Kéktúra" kapcsán...

Előzmény: HEV (74935)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2021.12.14 -2 0 74938

Hidegkúti reptérnél került elő... egyenlőre nem tudja senki beazonosítani, hogy ez ki volt,

Esetleg valami tipp? Macskafélének, nagymacskának néz ki.

 

https://www.facebook.com/nora.cserto/videos/984549822134254

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!