Keresés

Részletes keresés

kifli Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73527

ezennel átadom a topictroll stafétabotot neked.

GRATULÁLOK!

Előzmény: bajnár (73526)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73526

Ügyes próbálkozás, csakhogy az eredeti témával kapcsolatos tartalmi részek felett te siklottál át elegánsan.

Előzmény: BZoltan (73521)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73525

A (2) az tautológia :) Én a (3)-ra szavazok.

Előzmény: Hepci (73522)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73524

Az online kommunikáció semmiben nem különbözik az offline kommunikációtól. Egyszerűen olcsóbban lehet több embert elérni.

A mi esetünkben a marketing biztos, hogy segít. De a mi borainkat a sommelier-ek és a kereskedők adják el. A valódi marketinget ők csinálják. Én csak tartalmat adok nekik, hogy tudjanak miből dolgozni. 

Akinek ez fáj az szatyorban töltötte az elmúlt 30 évet :)

Előzmény: kifli (73518)
csalapet Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73523

kedvelem Zoli borait, de természetesen 3

Előzmény: Hepci (73522)
Hepci Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73522

Úgy látom, a szokásos ponton akadt el a vita. :)

Most, hogy megjöttem a teniszezésből és ettem 2 baromi finom és drága sütit, próbálok segíteni.

Mindenki próbáljon magában szavazni...

(1) BZoli véleménye tény

(2) BZoli véleménye vélemény

(3) BZoli 1 segg, ezért tökmindegy, mit makog

Figyelmeztetek, az utolsó opció némi személyeskedést tartalmaz. :)

BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73521

Mondhatnád egyenesen azt is, hogy nem akarsz a témáról velem beszélgetni. Semmi baj.

Előzmény: bajnár (73519)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73520

Nem állítottam semmi olyasmit, hogy az árképzésed a netes nyomulásod eredménye lenne. Marketingnek neveztem a marketinget, ennyi a vétkem.

Előzmény: BZoltan (73517)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73519

Mitől lenne offtopik? Éppen annyira témába vágó, mint a sokadik öncitálásod. Nem is értem, mit nem értesz ezen: felhívom a becses figyelmed, hogy éppen homlokegyenest az ellenkezőjét állítod annak, amit hosszas idők óta fennhangon képviselsz.

Előzmény: BZoltan (73515)
kifli Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73518

ha nem lenne marketing, nem tudnátok eladni a bort ilyen könnyen. dehát ezért van a marketing. 

egyébként nekem úgy tűnik te sosem titkoltad/tagadtad, hogy online jelenléted marketing célokat (is) szolgál.

Előzmény: BZoltan (73517)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73517

Nem hiszem. Ő nálam sokkal népszerűbb szerintem.

Emlékszem a nagymamának volt egy öreg csóka szomszédja aki szentül meg volt győződve, hogy nekünk azért kerülnek annyiba a boraink amennyibe mert ahogy ő fogalmazott "jó a marketingünk" ... eszébe sem jutott, hogy egy piaci jelenlétet elérni minőséggel, egyediséggel is el lehet érni, nem csak marketinggel.

Ezért tartom mélységesen sértőnek azt amit a Zoli írt.

Előzmény: kifli (73516)
kifli Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73516

fáj neki, hogy népszerű vagy

Előzmény: BZoltan (73515)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73515

" a komplett netes/fórumos tevékenységedről."

Röviden fogalmazva... szakadjál már le baszki az én netes/fórumos tevékenységemről. Foglalkozz a témával és ne engem meg az online munkásságomat elemezzed mert kurvára offtopik és kibaszottul idegesítő, hogy minden tetves téma oda fut ki nálad, hogy te az én online aktivitásomat baszogatot. Erre kértelek téged kedvesen, udvariasan... trágárul, mérgesen, barátilag meg ki tudja még hány féleképpen. 

Mondom, ha velem akarsz beszélgetni akkor ne kötekedj velem. Értelem szerűen a neten túli való világban is ha valakivel beszélgetni akarsz akkor nem baszogatod az illetőt.

Előzmény: bajnár (73513)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73514

Egy a kézművességről, kommercializmusról szóló beszélgetésben had linkeljem már be azt a cikkemet amit a témában írtam. 

A témát illetőleg mint írtam majd akkor írom le a válaszomat, ha meggyőztél arról, hogy nem a személyem hiteltelenítése és fikázása a célod. De ez a hozzászólásod sem éppen a konszenzusra törekvéstől sugárzik.

Annyit óvatosan elárulok, hogy a kézművesség alatt nem a teljes termelési vertikum egy kézben tartását tartom. De ezt még Hepci is leírta itt korábban.

Előzmény: bajnár (73513)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73513

Nem egyetlen cikkről beszélek, a komplett netes/fórumos tevékenységedről. A már említett 73483, illetve a 73499 is ilyenek, pedig még csak alig múlt dél. Igenis a vitához tartozik, hiszen épp azt a megannyiszor hangoztatott elvrendszert köpöd arcon, amit izomból propagálsz. Azaz az egyik állításod üti a másikat és ezt a kínos önellentmondást nem is sikerült feloldanod.

Előzmény: BZoltan (73511)
kifli Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73512

deráértek

Előzmény: BZoltan (73511)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73511

Nem, hiszem, hogy a téma szempontjából bármilyen hozzáadott értéke lenne annak, hogy te minek nevezel egy cikket amit pusztán azért citáltam ide mert épp a kézművesség kritériuma a téma.

Azt pedig nem hiszem, hogy bárki aki engem ismer ne röhögne fel hangosan arra a felvetésre, hogy  én kifarolnék egy vitából. Természetesen van koherens és alapos válaszom minden felvetésedre. De mint már írtam ameddig nem vagyok meggyőződve arról, hogy te is az értelmes és építő beszélgetésre törekszel és nem az én személyem hiteltelenítése a fő célod addig ez nem fog menni

Konkértan a #73506 hozzászólást ajánlom figyelmedbe. Meg bármelyiket utána... Zoli, nem kötelező ám velem beszélgetni. Szerintem te is és én is boldogan tudjuk eltölteni az időnket anélkül, hogy beszélgetnénk. De ha te velem értelmes vitát akarsz folytatni akkor légy szíves uralkodj magadon. Erre már korábban is sokszor kértelek. Aztán egyszer elhatároztam, hogy amint átcsapsz ilyen sértő (és ráadásul full offtopik) személyeskedésben ott részemről lezárul az érdemi vita.

Bármikor folytathatjuk és értelem szerűen örömmel állok elébe egy érdekes szakmai vitának. De ez nem úgy megy, hogy te belém rúgsz én meg udvariasan érvelgetek tovább. Ezt én rendkívül megalázónak és méltatlannak tartom.

Előzmény: bajnár (73510)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73510

Egy szóval nem mondtam, hogy probléma, de azért nevezzük nevén a gyermeket.

Vissza az eredeti témához: az állítólagos ténymegállapításaid bizonyítás nélkül (az én véleményem lefaszságozása azért ehhez kevés) maradtak. Egy diskurzusban pro és kontra ütköztetünk érveket, most olybá tűnik nekem, hogy ez elől kifarolsz ezzel az állítólagos személyeskedő szállal, miután semmi érdemleges előrelépés nem történt a téren, hogy kiderítsük, mitől nevezhetünk kézművesnek egy sört vagy létezik-e egyáltalán ilyen felosztás, ami szerint egyik élelmiszer alapvetően technológiai cucc, míg a másik nem.

Előzmény: BZoltan (73508)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73509

Az eredeti témát akkor folytatjuk, ha meggyőzöl engem arról, hogy két értelmes ember eszmecseréje az amit csinálunk. Az, hogy te folyamatosan a fogást keresed rajtam és folyamatosan azt nézed, hogy hol tudsz engem hitelteleníteni az nekem miért jó? Ami meg nem jó azt én csinálom. Amúgy szerintem neked sem jó... szóval szerintem te se csináld. Akkor beszélgess velem ha úgy akarsz fölállni, hogy kaptál valamit a beszélgetés során. Ha csak kiosztani akarod nekem a lófaszt azzal neked nem lesz jobb.

Én például már kaptam három malom nevét ebben a beszélgetésben olyan emberektől akiknek nem az volt a céljuk, hogy engem fikázzanak.

Előzmény: bajnár (73507)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73508

Miért probléma az, hogy egyedül én írtam erről a témáról egy komolyabb lélegzetvételű cikket? Én legalább leírtam fehéren feketével, hogy mit tartok én kézműves bornak. Soha nem mondtam, hogy ez valami tudományos definíció lenne. Soha nem írtam, hogy valami univerzális meghatározást alkottam volna.

A cikket is azzal fejeztem be, hogy "Nem akarok egy újabb szabályrendszert vagy etikai kódexet kidolgozni. A sajátom megvan, és mindenki másnak is megvan a sajátja. Nem akarok senkit meggyőzni ennek a szemléletnek a létjogosultságáról. Ezzel együtt örülnék, ha tudnám: nem vagyok egyedül."

Amikor ez a cikk megjelent akkor százával kaptam a leveleket, üzeneteket, telefonhívásokat, hogy nem vagyok egyedül. Ez a cikk a G&M bezárásáig az egyik top legolvasottabb cikk volt. Nem érzek különösebb szégyent amiatt, hogy leírtam a gondolataimat egy számomra fontos kérdésben és ez eljutott soktízezer emberhez.

Te is írtál cikkeket számodra fontos témákban. És gondolom büszke vagy arra, hogy sok emberhez eljutnak a gondolataid. Nekem eszembe nem jutna, hogy azzal cinkeljelek, hogy kommunikálsz a boros közönséggel és megosztod velük azt amit tudsz és gondolsz.

Előzmény: bajnár (73505)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73507

Halljuk a neveket, halljuk a tényeket, de legfőképp az eredeti témára adott válaszaid.

Nem az ismertségről van szó, hanem hogy élt-e más ezzel a lehetőséggel? Nem mondom, hogy kizárólagos elemként, de egyértelműen tudatos (marketing)cselekvésként tekintek rá.

Előzmény: BZoltan (73506)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73506

Erre muszáj reagálnom:

"Tedd a szívedre a kezedet, van-e rajtad kívül még egy olyan termelő hazánkban, akinek betéve ismerheti már mindenki az álláspontját, hitvallását olyasvalaki, aki kicsit is jártasabb boros témákban és használja is az internetet? Sztem nincs más."

Szerintem egyébként van, de ha nincs is az miért lenne baj? Szégyellnem kellene, hogy ismert a borászatom?

Az viszont kimondottan rosszul esik és konkrét sértésnek veszem, hogy az ismertségünket te kizárólag az én online jelenlétemnek tudod be. Eszedbe sem jut, hogy esetleg azért ismert a mi filozófiánk, hitvallásunk, mert tizenpár éve konzisztensen jó minőséget teszünk le az asztalra?

Te bortermelő vagy Zoli, neked tudnod kellene, hogy milyen övön aluli ütés ez.

Na, konkrétan ezért nem érzem azt, hogy érdemes lenne nekünk bármiről vitatkozni addig ameddig ilyen alapvető szinten nem próbálsz megalázni engem.

Előzmény: bajnár (73501)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73505

Ennyi, a téma érdemi része sértődöttség miatt elnapolva - nyilván miattam...

Mi a személyeskedés? Hogy egyedül általad ismerhető kézművesterroir krédó a neten? Nem tudnád megcáfolni. Akik olvassák ezt a fórumot, ők se tudnának hasonló esetet említeni. Hogy a te szavaiddal, "vitakultúráddal" fejezzem ki magam: ez nem vélemény, ez tény, pöröghetsz a hátadon, akkor is az marad.

Előzmény: BZoltan (73504)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73504

Ha a legjobb barátaim vagy saját testvéreim mondanak veretes ökörséget akkor nekik is azt mondom, hogy ez bizony faszság. De soha nem hívnám egyetlen barátomat sem fasznak. 

Nem fogok belemenni abba a csapdádba, hogy te folyamatosan engem fikázol és személyemet próbálod hitelteleníteni én meg csak tűrjek. Hát a lófaszt kedves Zoli... majd ha a témával foglalkozol és nem ostoba hazugságokkal próbálsz engem hitelteleníteni akkor beszélhetünk a témáról. Addig sajnos nem fog menni.

Ebbe már sokszor belefutottunk... te is tudod, hogy sehova nem vezet a személyeskedés. De valahogy minden alkalommal pár kör után ide lyukadsz ki. Én szeretek beszélgetni, szeretek vitázni, de annyira nem, hogy ezért eltűrjem a nemtelen személyeskedéseket.

Előzmény: bajnár (73503)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73503

Nincs abban semmi személyeskedés, ha azt állítom önmagadnak mondasz ellent, azon értékrenddel mész szembe, amit több tucatnyi alkalommal óriási vehemenciával hangoztattál, védelmeztél.

Majd a másik tiszteletére hívod fel a figyelmet, miután méretes faszságnak nevezted több alkalommal azt, amit állítottam (a te állításod ellenben tény - csak éppen igazolni nem sikerült), ez volna a vitakultúra? (meg az az is fasz, aki szerint nem fasz és tsai)

Előzmény: BZoltan (73502)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73502

Egy korábbi csörtén során említettem neked, hogy részemről azonnal véget ér a vita amint kevésbé nemes személyeskedést tapasztalok. Az online fórumokon ez egyébként egy gyakran javasolt megoldás.

Természetesen tudok érdemben válaszolni a véleményedre amikben sok okosság van. De ennek csak akkor van értelme ha a minimális tiszteletet megadjuk egymásnak. Én próbálok veled pont ugyanolyan stílusban és ugyanolyan módon beszélgetni itt mint azt tenném élőben bármelyik cimborámmal. Nem minősítelek téged, nem próbállak hitelteleníteni és nem mondok rólad semmi rosszat. Okés lófaszozok, de azt én élőben is szoktam... de ha zavar akkor szólj.

Előzmény: bajnár (73501)
bajnár Creative Commons License 2020.02.05 0 1 73501

A vita többi része elsikkadt időközben?

Nézd, ugyanazt mantrázod közel húsz éve. Még kézműves kiáltványod is volt. Afféle sorvezetőként, igazodási pontként tekintesz a saját írásaidra, ami előkapható bármilyen diskurzusban érvelésként. Lásd pl. 73483-as hozzászólásod, az nem egy hivatalos álláspont vagy definíció, az a te gondolatmeneted, amit n+1 alkalommal ismerhetünk meg.

Tedd a szívedre a kezedet, van-e rajtad kívül még egy olyan termelő hazánkban, akinek betéve ismerheti már mindenki az álláspontját, hitvallását olyasvalaki, aki kicsit is jártasabb boros témákban és használja is az internetet? Sztem nincs más.

Előzmény: BZoltan (73500)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73500

"a saját írásaidat a saját honlapodról linkeled minden felületen hosszú idők óta "

Ez nem igaz. Szépen kérlek, hogy ilyen hazugságot rólam ne állítsál. Hosszú idők óta csak ebben az egy topikban vagyok aktív és a kézművességről szóló cikkemet sem linkeltem máshol. Talán sok éve a borrajongón linkeltem. A G&M hozta le eredetileg, oda nem én linkeltem. A borászatom facebook oldalán akkor egyszer posztoltam. Azóta nem.

Én értem, hogy nem értesz velem egyet, de ez nem alap arra, hogy rólam személyeskedő hazugságot állítsál.

Előzmény: bajnár (73497)
BZoltan Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73499

Semmi vicces nincsen ebben. Ez egy köztudomású alapvetés. Bizonyos borászati és szőlészeti technológiák kisebb vagy nagyobb mértékben bizony maszkolják a termőhelyi jelleget. Ha ezt most és tőlem tudtad meg akkor örüljünk, hiszen már volt értelme ennek a fórumnak. Részemről az öröm és a megtiszteltetés, hogy egy ilyen fontos témában pont én tájékoztathattalak. Komolyan.

Elmondom, hogy hogyan van ez, hogy egyértelmű legyek.

Képzeld el, hogy a termőhelyi jelleget mint a magnódon a hangerőt lehet fel és le csavarni. Nullára nehéz levinni és nem is érdemes, de maxra tekerni sem szokás és nem is biztos, hogy egészséges. Ki lehet próbálni, csak sokba kerülhet és nem biztos, hogy élvezni fogod.

Van a szőlőtermelési és borászati technológiáknak egy szép nagy tárháza. Mindig amikor ezekhez a technológiákhoz hozzányúlsz akkor éppen felfele vagy lefele csavarod a  termőhelyi jelleg hangerejét.  Azon szokás vitatkozni, hogy melyik technológia eszköz pontosan mennyire is halkítja le a termőhelyi jelleget. Lásd fajélesztő kérdése...

De a lényeg az az, hogy a termőhelyek nagyon különböznek az alaphangerejüket tekintve és az ellenálló képességüket tekintve.

Vannak  erős és hangos borvidékek amikkel nehéz kibaszni... ahol tolhatod a vegyszereket meg az adalékanyagokat ezerrel, növelheted a hozamot a csillagos égbe akkor is még hallható marad a termőhelyi jelleg. A Somlón és Tokajt is ilyen borvidékeknek tartanak. Meg szerintem a legtöbb történelmi borvidék is ilyen.

Szóval, ha a Somlón jól kibaszunk a borvidékkel és megtoljuk a technobuli szekerét ezerrel és ezzel izomból csavarjuk lefele a hangerőt attól még a Somló át fog hallatszódni. Ez a mázlija sok ipari bortermelőnek akik fasza borvidéken dolgoznak.

Örülök, hogy ezt elmondhattam. Bízom benne, hogy így világosabb a kép.

Előzmény: Hepci (73495)
Hepci Creative Commons License 2020.02.05 0 0 73498

Látom, ma is nagy vita lesz, de sajna mennem kell teniszezni... :)

Előzmény: BZoltan (73496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!