Keresés

Részletes keresés

RNK Creative Commons License 2009.09.24 0 0 105
Én is hallottam olyat hogy január közepe van még mindig megcélozva ...
Örülök, hogy nem csak én hallok ilyeneket! ;-)
A kivitelezőről viszont nem tudtam semmit...
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.24 0 0 104

Állítólag a Cord -Bau KFT. veszi át az építkezést. Az átadás-átvétel az egy 1-2 hetes procedura lesz. A váltás sem a határidőre sem a minőségre nem lesz hatással.

 

Állítólag!

Előzmény: RNK (103)
RNK Creative Commons License 2009.09.22 0 0 103
Sziasztok!

Tud Valaki valami újat??
RNK Creative Commons License 2009.09.16 0 0 102
Minden esetre látszik jó és friss infók birtokában vagy!
Ha lehet kérni máskor is közölnél ilyen pontos infókat?


Pláne hogy mikor lesz fővállalkozó vagy hogy mikor indul meg újra a dolog...

Előre is kösz!
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.09.16 0 0 101

Sziasztok,

 

nyilván mi sem repesünk a boldogságtól, hogy mégis igazak a híresztelések. Kedves parafenomén, remélem, nem hat kioktatólag, amit írok, de "a stílus maga az ember", és ahogyan az információidat közölted velünk, abból a megfogalmazás módja alapján személyes sértettséget, megbántottságot és negatív érzelmeket lehetett kiérezni, nem pedig tárgyilagosságot és objektivitást, személy szerint én épp ezért is fogadtam kétkedéssel, amiket leírtál.  (Pl. angol nyelvű fórumokon "troll"-nak nevezik azokat a hozzászólókat, akik a semmiből feltűnve sértegetve, gúnyolódva szólnak a fórumozókhoz, és hozzászólásod hangvétele nagyon hasonlított az ilyen megnyilvánulásokhoz, ezért is reagált rá mindenki hitetlenkedve.)

Egy ilyen építkezés minden fázisát nehéz annak szorosan nyomon követnie, aki nem a szomszéd utcában lakik, ez még nem ok arra, hogy bárki bárkin gúnyolódjon...és talán naivitás, de valóban, bízunk a szerződés erejében, hogy az abban foglaltakat betartják, vagy érvényre tudjuk juttatni az abban vállalt kötelezettségeket.

A (valós, nem torzított) információk az építkezésről vagy azzal kapcsolatban mindig jól jönnek; e fórum is azért jött létre, hogy segítsük egymást e téren. Úgy gondolom azonban, hogy valamennyiünknek törekednünk kell arra, hogy mondandónkat lehetőség szerint úgy fogalmazzuk meg, hogy a személyeskedést kerüljük.

Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.16 0 0 100

Hát, ha mégis ide írogatsz akkor üdvözlünk a csapatban!

Te igenis érintett vagy illetve voltál az építkezésben. Talán Te vagy az egyik aki nem lett kifizetve, és most jól bosszút állsz?

Hidd el, hogy ez engem nem érdekel. Minden építkezésen vannak (Magyarországon) csúszások, viták szerződésbontások, nem fizetések. Fel vagyok rá készülve. Nem ez az első újépítésü lakás amit vásárolok. Nem érdekel, hogy az ÉPKER építi vagy más. Nem érdekel, hogy ki nem fizetett kinek és akkor annak miért nem éri meg felvenni még munkásokat. Van közöttünk egy szerződés, az abban foglalt kötelezettségek legyenek teljesítve, egyedül az érdekel.

Kb. kéthetente én is elmegyek arra, és mindig látok munkásokat. (Igaz a múltkor gyanús volt, hogy az egyik ember tálcán hordta a téglát. Lehet hogy az egy pincér volt és semmi köze az építőiparhoz!?) Te biztosan vasárnap voltál ott amikor senki sem dolgozott. Mindig látok haladást az épületen kívül is és belül is. Te tényleg fizettél azért, hogy bejuss? Te mekkora lúzer vagy! Elég lett volna megkérned J.bácsit.

Egyébként sajnállak és azokat is akik nem lettek kifizetve. Remélem mielőbb találsz másik munkát.

Addig is írogass ide!
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 99
ÜDV RNK . Nahát mégsem egy másik építkezésről írtam?? Egy kicsit mellé fogtál azzal kapcsolatban is,hogy bevált az Épker! Mit kezdenél vele ha tudnád kitől vannak az információk???AZ had maradjon az én titkom!Különben meg inkább megköszönnötök kellene az infókat sem minthogy ocsárolni !!Mert úgylátom kissé oktalanok vagytok a leendő lakásotokkal való információk tudatában!!Először utánna kellene járni,hogy valótlant közlök -e veletek vagy valós dolgokat ! Nem??Aztán lehet véleményt írni!! Erről ennyit !! És ha lehetne mellőzni a személyeskedést !Én úgy érzem nem ártani akartam hanem segíteni illetve egy információt közölni veletek !Hiszen ti vagytok az érintettek nem én!!De itt ti úgy érzitek ,hogy minden rendben van mert nektek ezt mondták!Persze,hogy azt mondják amit hallani szeretnél !Ők sem a saját maguk ellenségük!!Nekik fontos az ügyfél!!Pláne most!! Mielőbbi költözést kivánok !
Parafenomén
Előzmény: RNK (92)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 98
Még annyit szeretnék hozzá szólni,hogy állítolag az Épker részéről /kinevezett/ fő építésvezető mióta elkezdődött az építkezés talán ha 10-alkalommal nézte meg az építkezés folyamatát!!!Azért ez egy kicsit morbid ,hogy egy felelős beosztásban lévő /fő-építésvezető/ ennyire le sz..ja és semmibe vegye az épíkezési folyamat halladását!!!
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 97
Üdv: mindenkinek!Nocsak nocsak!Látom mennyire árad belőletek a csupa jóindulat, és bölcsesség !Ja és az a mérhetetlen építőipari szakmai tudomány amivel rendelkeztek!Úgy látom egyesek /Dain Bramaged /személyeskedni is szeretnek !Azért veszem a bátorságot és teszem fel neki a kérdést,hogy miért kellene nekem máshová irogatnom??Én mint mondtam nem vagyok érintett semmilyen téren az építkezéssel kapcsolatban!!És lakást sem szeretnék itt vásárolni !!De azért ez mégis egy kicsit furcsa,hogy én mint kivül álló több információval rendelkezem mint te aki érintett vagy !Lehet hogy egy kicsit jobban kellene nyomonkövetned a leendő lakásod sorsát?? Csak úgy elárulom nektek,hogy kíváncsiságból ugyan én is voltam az építkezésen!Pár db ezresért a kapuk megnyílnak !!Akár előted is!Tudod pénzért mindent lehet kapni!! Ugye érted mire gondolok?? Ha már úgy is személyeskedünk akkor innen folytatnám RNK-val!Szóval 1.én egy szóval nem mondtam azt hogy a holding finanszírozza az építkezést! 2,A Zaragoza építkezésén az említett általad oly nagyrabecsült Épker-kft akkorát hibázott ,hogy talán még a mai napig nemtudtak beköltözni a lakók a lakásaikba mivel a teraszok burkolását olyan szinten elrontották ,hogy a 90 %-át újra kellet szigetelni és burkolni!Nem utolsó sorban szeretném megvédeni az alvállalkozókat azzal a tévhiteddel kapcsolatba miszerint !Itt nem is azzal volt a baj hogy az Elephant-holding nem fizetett az Épker fele!Hanem azzal,hogy az Épkernek élő szerződése volt az Elephanttal a garanciális javításokra !Ami ugye vonatkozott a Zaragozára is ! Miszerint ugye ezeket a lakásokat már át is adták !De a garanciális javításokra már nem volt pénze az Épkernek!És most számszerűen megnem tudom mondani neked,hogy hány lakás teraszát kellet javítani de ez összegben elég tetemes összeget képviselt!És azok a pénzek amiket az Elephant utalt a Vigora azokat apránként bele tették a Zaragoza garanciális javításaiba!És ennek a hiányát a Vigo ház ,és a Vigoházon dolgozó alvállalkozók,és azok munkásaik sinylették meg !! Ugyanis én ugy tudom,hogy elég rendesen spóroltak az anyaggal !Az alvállalkozókat pedig azzal tudták ottmarasztalni,hogy arra mindíg ügyelt az Épker ,hogy valamennyit azért utalgatott nekik!Na most kérdem én tőled!Tegyük fel te az Épker kömüves alvállalkozója vagy 15 embered van az Épker 30 napos utalással fizet a teljesített munka után /mint ahogy nem fizetett!!!/Tegyükfel 5 milla abból neked csak 1,5 -öt utal !De már három hónap eltelik és mindíg csak ugyan annyit utal!!Az épker szól neked ,hogy valószínüleg azért nemhalad a munka mert kevés az embered hozzál még 10-et!De ő már ekkor neked tartozik 10-millával !! Megmered e kockáztatni azt hogy felveszel 10 embert miközben még hasznod semmi nincs a vállalkozásból ???Addig a 15-embert fizetned kell !!Mert azt nem mondhatod nekik hogy nem tudsz fizetni mert az Épker nem utalt!!!Ők nem az Épkerrel szerződtek hanem veled!!Csak úgy elárulom hogy az Épker ezekkel a módszereivel építette fel a Vigo házat és ezzel a körbetartozási módszerrel tett tönkre nemkevés vállalkozót és azok dolgozóit és azok családjait!!És megmondom őszintén az Elephantnak már sokkal hamarabb kellet volna meghoznia ezt a döntést!!Mert most megint a Vigo ház és a leendő tulajdonosai sinylik meg!! ÜDV parafenomén Mielőbbi költözést kívánok!!
RNK Creative Commons License 2009.09.15 0 0 96
Sziasztok!

Ma voltunk bejáráson...
Tényleg felemelő érzés volt belépni az épületbe. Amit kértünk azt nekünk is megcsinálták. Részben be is volt vakolva a lakásunk. Sőt kintről már egy kicsit több szín is van rajta!

Viszont sajna rossz híreim vannak:
nagyon tömören leírva: parafenoménnak igaza volt...
Tényleg felmondták a szerződést az épker-rel tehát most nincs generál kivitelező.
Mint megtudtam az Elephant kifizette az épker-t csak az nem fizetett tovább az alvállalkozóknak azok kevés embert hoztak és nem haladtak olyan ütemben mint ahogy azt az Elephant várta volna ezért léptek hogy időbe elkészüljön az épület!
de valószínűleg így is kész lesz legkésőbb 2010 május 31 ig!
Viszont azt is említették hogy az épület készültsége elég jó!
Sajna így nem fogunk ott karácsonyozni és a szilveszteri buli is várat magára....:(
De a farsang....

Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.09.14 0 0 95
Hát ügyesen megfutamítottátok :)
Előzmény: RNK (94)
RNK Creative Commons License 2009.09.14 0 0 94
Hova tűnt parafenomén?
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.12 0 0 93

Légyszíves ide írogass:

 

Topik parafenoménnek!

 

Üdv,

 

Dain Bramaged

Előzmény: Törölt nick (90)
RNK Creative Commons License 2009.09.12 0 0 92
szia!

Nem lehet hogy te más építkezésről beszélsz?

1.) Ha nem haladnak belül akkor miért van bejárás?
2.) MKB finanszírozásból épül (nem a holding pénzéből)
3.) A gépészet már rég kész van belül...(kaptunk róla papírt és kedden megyek ellenőrizni hogy minden a terv szerint készült e el...)
4.) Kapcsolót már 3 hónappal ezelőtt nem tudtam átrakatni mert kész volt.
5.) A gépész kivitelező kapja az év gépészkivitelezője díjat...
6.) Ha már aláírtuk a szerződést akkor miért mondanának mást az átadási határidővel???
7.) Ha az átadási határidő szerinted 2010 április vagy május még akkor is a szerződés szerint teljesítenek....:)!
8.) Amikor arra jártunk mindig rengeteg munkást látunk (lehet hogy nem mind kőműves bár ez lehet hogy abból is adódik hogy az épület RÉG szerkezet kész!:) )
9.) A Zaragózát is az ugyan ezzel a kivitelezővel csinálták gondolom bevált ezért van a Vigónál is itt....


Kíváncsi lennék hogy honnan vannak az információk...!


Kellemes napot!:)

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 91
igazad van lassan lkész!!
Előzmény: RNK (89)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.12 0 0 90
Üdv mindenkinek!Nem akarom senki kedvét lehangolni ezzel az építkezéssel kapcsolatban de itt mostanába elég komoly problémák vannak mind anyagi téren mind pedig átadási határidővel kapcsolatban! Az informácók amik biztos forrásból jutottak el hozzám egy kissé lehangolók lehetnek!Ezt szeretném megosztani önökkel!Az információim szerint az elefánt holding nagyon nem volt megelégedve a kivitelező cég /ÉPKER-KFT/-vel! Már a kezdetektől problémák merültek fel és a napokban állítolag "szerződést is bontottak egymással!Tudomásom szerint nem is dolgozik jelenleg senki az építkezésen!Alvállalkozók 99-% -ka nincs kifizetve!Lehet ,hogy vissza fele fogják bontani mit több esetben hallottam??? Töbszázmillió ft adóságot halmozott fel az alválalkozók fele illetve az építőanyagot szolgáltató cégek fele!Átadási határidővel úgy hallotam,hogy 2010-április vagy május!!Álítólag nem is nagyon tudják megjósolni mikorra lesz kész!Folyamatos építőanyag hiány ,és még kitudja mi!Én személyszerint nem vagyok érintett semilyen téren az építkezzésel ,illetve a fent megnevezet két céggel!De tudtommal voltak pld-olyan alválalkozók akik olyan dolgozókat alkalmaztak akik abszolút de semmi közük nem volt az építőipari munkához gondolok itt pld a kőműves mesterségre ,falakat a megadott mérettől eltérően rakták, !És még a java azért hátra van pld belső gépészet, burkolás stb! A napokban gurultam arra aútóval és énszeintem ez a két épület még várat magára nem kevés időt mire felépül!Sűrűn járok arra de én nemlátok változást,hogy haladna!Ezeket a meglátásaimat információim is igazolják!Miszerint állítólag a falak mögött se halad semmi előre!!
RNK Creative Commons License 2009.09.10 0 0 89
Mi is köszönjük a beszámolót!! mi nagyon várjuk a keddet mi akkor megyünk! meg a költözést! hamar itt lesz:) ha belegondolok még csak most volt tavasz és még szerkezetkész sem volt az épület most meg lassan kész lesz...:)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.09.10 0 0 88
Wow! Örülök, hogy minden ilyen pozitív! Nagyon köszi a beszámolót, és szuper, hogy ilyen jól haladnak! Biztos nagyon jó érzés volt belépni a falak közé, amiket eddig csak a tervrajzon láttatok :)
Előzmény: Jrich (87)
Jrich Creative Commons License 2009.09.10 0 0 87

Sziasztok!

 

Végre beléphettünk a leendő lakásunkba. Szerencsére minden rendben volt. Az a pár változtatás, amit kértünk, azt megcsinálták. Természetesen még semmilyen burkolat nincsen bent, de jó érzés volt végre látni, hogy ténylegesen mekkorák a szobák, mit látunk stb. Ami pozítivum, hogy mivel mi viszonylag közel vagyunk a villamoshoz, féltem a zajtól, de nagyon jól szigetelnek az ablakok, illetve az ajtó, semmi zaj sincs. Ami fontos, hogy, ha minden ok, akkor ebben az évben lesz műszaki átadás ( legalábbis nekünk, A épületnek), és utána 30- 60 nap, amíg a lakhatási, meg minden papír meg lesz. Kérdeztük ,hogy csúszásban vannak-e, azt válaszolták, hogy nem, sőt. Tényleg jó páran dolgoztak az épületen.

Én bizakodó vagyok. Most jön a legnehezebb időszak, mert most már költöznénk, hogy tudjuk mi is vár ránk. :)

Belső képeket csináltunk, de nem rakhatom fel, mert nem engedik....

 

Várom majd a ti beszámolótokat is! :)

 

Üdv

 

RNK Creative Commons License 2009.09.09 0 0 86
Jövő hét kedden írok hogy mi volt és hogy miket tudtam meg!!:)
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.09 0 0 85

Köszi a gyors Áfa-s válaszokat! Én e-mailben kérdeztem kb. egy hónapja, hogy mennyi az annyi, és pár napja kaptam egy olyan választ, hogy "megkérdezzük az ügyvédet".  Nahááát!

A bejárás meg a másik dolog ami nagyon érdekel!

Előzmény: RNK (84)
RNK Creative Commons License 2009.09.09 0 0 84
Nekünk is ezt mondta az ügyvéd!hogy megvolt a bejegyzés kaptunk is egy fénymásolatot ami igazolta. ja és nekünk is azt mondta hogy előtte történt tehát marad a 20%!:)
bejáráson mi volt? várjuk a beszámolót!! ;-)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.09.09 0 0 83
Az áfáról nekünk azt mondták mostanában (a bank fiókvezetője felhívta az Elephantot, hogy akkor most mégis milyen összeget írjunk be a hitelkérelembe, ne az álljon ott, hogy x FT + áfa), hogy mivel benyújtották a szerződést a földhivatalhoz időben, még a jogszabálymódosítás előtt, a PM közleményével összhangban még a régi, 20%-os áfa hatályos esetünkben. Remélem, ez így is van!
RNK Creative Commons License 2009.09.08 0 0 82

Szerintem az első az "A" épület majd ha végeztek a bejárással akkor indul a "B"
de megkérdezem majd :) mindenki a B épületben van?

Az Áfa: van náluk egy ügyvéd hívd fel őket és ő megmondja neked hogy mi a helyzet!
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.08 0 0 81

Szerintem nálunk a B épületben még nincs napirenden. Legalábbis én nem tudok róla.

Tudtok valamit konkrétumot az ÁFA-ról?

 

Előzmény: Dewey Readmore Books (80)
Dewey Readmore Books Creative Commons License 2009.09.08 0 0 80

Tényleg kezd izgalmassá válni! Nagyon köszi a képeket és mi is várjuk a beszámolót!

Ugye a B épület esetében még nincs napirenden a bejárás? Vagy ez nem automatikus, hanem ki kell könyörögni kicsit? (Bocs, ha nagyon alapvető dolgot kérdezek.)

RNK Creative Commons License 2009.09.08 0 0 79
Várjuk ám a beszámolót és a jó híreket! Nekünk is szóltak mi a jövő héten megyünk!
nagyon várjuk:-D
Jrich Creative Commons License 2009.09.07 0 0 78

Sziasztok!

 

Tényleg jól haladnak, pár hete jártam én is arra, akkor még sehol nem voltak.

Amúgy mi holnap megyünk bejárásra, jók az infók, utána majd beszámolok, remélem csak jó híreket fogok mondani.

RNK Creative Commons License 2009.09.07 0 0 77
Ez nem semmi!:)köszi a képeket!

múlt hét végén (aug. 31) még nem ilyen volt!:)


Mi már nagyon szeretnénk költözni!:) Reméljük így haladnak tovább!
valaki volt már bejáráson?
Ha jól tudom akkor most az első illetve a második emeletnek van a bejárása.
Előzmény: Dain Bramaged (76)
Dain Bramaged Creative Commons License 2009.09.06 0 0 76

 

Még egy.

Előzmény: Dain Bramaged (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!