Keresés

Részletes keresés

borzassün Creative Commons License 2012.07.04 0 0 831

Mi van itt is kell fényezned magatokat. Most te vagy az ügyeletes segggggnyaló ebben a rekkenő melegben?

Előzmény: vincelléri (829)
Érdrisk Creative Commons License 2012.07.04 0 0 830

Pontosan hol is ? Mi a nyitvatartás ?

Előzmény: vincelléri (829)
vincelléri Creative Commons License 2012.07.04 0 0 829

"Hétfő délelőtt, Érdliget-Kutyavár városrészben nyílt meg a magyar termékeket árusító kisáruház, a Tárnoki úti piac. Az ünnepélyes megnyitót követően a lakosok már vásároltak is a jó minőségű termékekből. A piacot Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter nyitotta meg." Forrás: Érd TV

kolyok53 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 828

A minap jött egy levél, az Érd és Térsége Csatorna –szolgáltató Kft. –től. , melyben tájékoztatnak, arról, hogy 2012. június 25 –től a csatornahálózat üzemeltetését (Érd, Diósd, Tárnok) Ők veszik át.

Erre mi szükség volt?

  1. A tízmillió forintos törzstőkével (nyilvános cégadatok) létrehozott kft –nek van:

-          Igazgatója (titkársággal, személyes használatú gépkocsival)

-          Minimum 2 helyettese (szintén titkársággal, személyes használatú gépkocsival)

-          Legalább 2 Főosztályvezetője, titkárnővel (nekik még nem jár gépkocsi, legfeljebb „kilométerpénz”)

-          minimum 4 osztályvezető szükséges

-          a munkavégzéshez gépjárművek kellenek (mivel a terület dimbes – dombos), jó, ha terepjárójuk van.

-          Még, szükség van „munkásokra” is ,(minimum 12 fő, persze csak az induláskor, mert „fejlődni” fog a szervezet

-          Informatikai rendszerre szintén szükség lesz, mert, snassz dolog, hogy az ÉTV adatbázisát használják (a későbbiekben az új számítógépes rendszert, össze kell kapcsolni az ÉTV adatbázisával), mivel a csatornadíj a vízfogyasztáson alapul.

 

  1. Remélem ez némi munkahelyteremtéssel is jár. (A főnökök, már meg vannak, ne pályázzon senki!)

 

 

Nem akarok több ötletet adni, de úgy látom „kissé” meg fog emelkedni a csatornadíj..

Előzmény: egy simabőrű (826)
hédergábor Creative Commons License 2012.07.03 0 0 827

Tegnap megérkezett Törökbálint csatorna "szervezője".

Ő aki már két éve küzd azért legyen. (azt nem mondta és miért másért)

 

Összeszedtem a határozatokat, időrendbe amit alkottak a jóemberek.

 

Az első lépés a májusi határozat, a fene megette már csatornáznak, lépni kell.

A következő lépés a kétféle megoldás megrebbentése, ami sajnos eggyé vált, egy olyanná amely megduplázta a költségeket.

De mint tudjuk a viszonyítási alapok, az egy egységrejutó minden féle szempont, a lényeg a 750 eFt kellemes ár. (különben is a telkek ára felszökik, átminősítés, dupla haszon, pénz megy Érd felé)

 

Nos azt nem tudom milyen meghatalmazás alapján, de Érd eseteiben látni, nem kell cicózni, elég két nagyember döntése. Hoci-hoci.

 

Visszatérve az átgondolt buksitörögető játékokból, világosan látszik a leghülyébb de drága megoldás.

 

Látszólag persze logikus a döntés, egyből bekötni, úgy mint máshol is az amúgy már meglévő aknákra.

De akkor mitől az ár. Nos:

Meg kell tervezni!

Engedélyek!

Szivattyúzás, újból. Út felbontás, egy már második évben szétment felületen. Kicsit nagy sikítás volt az is. De aszfaltos út az Istenadta. (vizsgálat, felelőség?)

 

Szóval a kis monopolium, nyerészkedik. Az Eu-s és a több éve befizettt lóvékból. (Érd adóság növekedéséből) Az érdi polgárok, igy az én pénzemből is.

 

Szóval akkor el kell kezdeni a miérteket kikutatni..Miért történt meg az kétszer kell elvégezni jópénzért munkákat. Mekkora tervezésidij kell egy olyan leálláshoz amely Érden is úgy készül a keritésre kell rájelölni a merrét? Oszt jönnek az olcsójánosok kiásni...

 

De jó kis vircsaft...

 

 

Előzmény: egy simabőrű (826)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.07.03 0 0 826

Köszönöm, hogy beidézted. Hát ennyit az asszisztálásról, de a 33 kérdés eltünt talán a honlapról?

 

A Civil Frakció / 6 fő/ többsége öt fő nemmel szavazott az ÉTV privatizációra.

 

TMA a választási kampányban 2006-ban azt ígérte ők mármint a Fidesz újratárgyalja az ügyet!

 

Sikerült is a tárgyalás -egyedi módon olyan harkaissan.

 

A Veolia maradt, egy finom csellel  átverték az EU-t, és változatlanul az "egekig" emelhetik a csatornadíjat.


Adott egy biztos szolgáltatás, ahol a többségi menedzsmet joggal visszaélve bármit megtehet a francia cég. Él is a jogával, hiszen előre garantálták neki a jó üzletet.

 

A képviselet -amit a nép választott- pedig erősen másban érdekelt mint a választók képviseletében.

 

Előzmény: borzassün (823)
borzassün Creative Commons License 2012.07.02 0 0 825

Olvasva írásodat fórumozó társam ismételten el kell kanyarodjak egy kissé.

 

1, írod telekről mozdíthatót vittek,amit értek. Én kérdem hol a tisztes polgárőr gárda aki Érd legfőbb vagyonőre, akiket a nép az Isten adta által megválasztott 12-ek grénuma a nép adójából évente 10 milliós nagyságrendben támogat.

 

Megjegyzem ez a pénz a júdáspénz. Újságkihordás,kopogtatócédulagyűjtés,választásiplakát kirakás stb.

 

2, írod csatorna és szemérmetlen levél és a hozzá csatolandóak. Én ismét kérdem a nép az Isten adta érdi nép ezt akarta,hát most megkapta, a farok megcsóválta a mókust.

 

.....Összefogva a sok palimadárnak nézett zemberrel...... írod drága barátom. Én kérdem kivel is azzal a sok beszari fotelforradalmárral? Ugyan már.

 

sajna kevesen vannak, vagyunk akik elégedetlenségünknek hangot is merümk adni és azokat minket a 12-ek bandája sok csalafinta módon de szisztematikusan egyenként levadászva majd elhalgattat, vagy meghazuttol olyan látványos kampányszöveggel,amit a templomba járó nénik és bácsik esznek,mint kacsa a nokkedlit.

 

Szóval most jött el annak az ideje, hogy a zsákból a szög vége kezd kilátszani és az esetleg többeket bököd. De az a baj, hogy akiket böködi a szög nem merik egyszerűen kiborítani a zsákot és újra bepakolni abba és a szúrós szöget meg kidobni. Ennyi.

 

Ha nem így látod akkor mond meg,mert ezidáig számos példa mutatta a balf..szságát az érdieknek. Pld. adó, iskola bezárás, stb.

Előzmény: hédergábor (824)
hédergábor Creative Commons License 2012.07.01 0 0 824

Ma reggel a Felsővölgyi út. érdi oldalán a szorgalmas de igen ideges "kollégát" sikerült megzavarni.

A telek nem zárt mint megtudtam, ezért a holmi, nyilván kérte vigyék már el innét.

Közbiztonság...

 

A telekszomszédomat hívtam telefonon. Ki is jött, álmosan. Ő mesélte a kapú sosincs zárva. Nyitva éjjel-nappal.

 

Azonban, a lényeg, megkapta a csatornáról a törökbálinti önkormányzat alibi májusi levelét, ajánlva azt amit magam is késve kaptam meg. Döntés után. Igy kell csinálni, már a legdrágább árakkal.

 

Olyan Orbános, Fineszes módon. Azért írom mert mint a népszavazás ez is már lejátszott alkú a két polgármester között, uzsora áron puszi-puszi alapon. Úgy ahogy jó kupecek döntenek egymás között. (lásd: érdi ügyek)

 

Már irtam a 750 eFt olyan összeg ami maga a pofátlan lenyúlás. Vizsgálatot követel.

Ezért a pénzért saját tisztitót lehet csináltatni. Összefogva a sok palimadárnak nézett zemberrel még olcsobban is, mert az üzlet, bármilyen csodálatos is Mekk Elek csapatainál 

ilyen. Ott ahol nem a hatalom igazgat. Furcsa, ismeretlen dolog ez ma egyeseknél!

 

Hát igen. A nép az Istenadta éhbérért dolgozik, ha van mit, de újdonsült urai nem nélkülöznek. Nekik jár. A tehetség amellyel soha nem rendelkeztek drága kincs. 

Meg is fizetik az adózók rendesen...

 

 

 

borzassün Creative Commons License 2012.06.28 0 0 823

http://79.120.218.133/doc/szervezes/jegyk.nsf/ca56df43d65ce725c125699700333b3a/cad35824636e2be7002570430004087f?OpenDocument

 

http://79.120.218.133/doc/szervezes/jegyk.nsf/ca56df43d65ce725c125699700333b3a/02f101b59238fa65002570430004c329?OpenDocument

 

találtam itt két 2005-ből származó jegyzőkönyvet is. Kérdezném,ha már olyan nagyon erőlködik az xy (akit mostmár 99,9%-os biztonsággal tudok, hogy ki is volt), hogy akkor,mint ellenzék mit is tettek,hogy idáig fajuljanak a dolgok?

 

Még annyit,csak, hogy az xy....nicknevet gyáva módon többen is használják(hiába no szeretik a gruppent).

 

Megtudtam, hogy most az a barátunk használta, aki anyuka szégyenére tényleg megbukott játékból oviban.(pedig anyu ovónéni)

 

Az a valaki,aki nem szereti, ha a fiúk érintetlenűl hagyják, akinek volt szolgálati lakása a Béke téren és soron kívűl kapta a jutalmat gazditól azért,mert táskába vitte a DM-nek a nyitási engedélyt ,meg aztán ő volt ezeddig az egyetlen aki visszanemtérítendő kamatmentes munkahelyi kölcsönből vette meg szembe a hivatallal a lakásocskáját. Ő az aki a polgi előző autójával gyorshajtás miatt le lett fotózva(persze az elintézésre került).

 

Csak úgy még kitérőnek minek az ilyennek BMW 5 típ. autó amikor most is megkapja gazdi új terepjáróját a MAN-ost amikor neki kell.

 

Szóval csak ennyi félre . És! nem véletlen írtam, hogy az ilyen picifiú óvatosan bánjob a bicsakkal,mert a kis pucuróját megsérti, ha azzal járszik a zsebében nyitogatóst. Az olyan dologhoz ember kell mégpedig igazi ffi. olyan tisztességes aki a nőket szereti.

 

Kedves hedergábor nincnevű társ most elnézésedet kérem mély megalázkodással, hogy eltértem a témától, de most itt volt az ideje, hogy valaki végre elkenje ennek a kis cserépedénynek a száját.

Ígérem, hogy a továbbiakban csak a szakmai dolgokra igyekszek koncentrálni.

 

hédergábor Creative Commons License 2012.06.27 0 0 822

Ajaj...

 

Azt hiszem ez már igy nem vita!

 

Visszakanyarítva a dolgokat...csatorna.

 

Szerény véleményem az elfogadható ár. Ár amelyet az emberek nehezen, de ki tudnak fizetni.

 

Nézegettem a házi szennyviztisztitókat. Ezek már nem kerülnek többe ásóval-vonóval mint az amit az uzsora kér.

Ráadásul a viz nem vész kárba, nem kell csatornadíjt fizetni.

Nem véletlenül írtam a tisztességes üzletről. 

 

Hadd jegyezzem meg nem stimmel a személyre a célzás, értettem de nem róla van szó!

 

Maradjunk a beszélgetésnél, érveknél...bocs!

 

Ma kiszaladtam a telekre. Rendőrségileg, betörés. Felsővölgyi út, bár lehetne bármelyik. Nos ez a súlyos. Hagyjuk az "erőseknek látszó" hatalmat, a pofonokat .

 

borzassün Creative Commons License 2012.06.27 0 0 821

Ha már említettél itt vagyok, te szegény egérke.

 

A megnyilatkozásaid alapjánlátszik, hogy nem csak az oviban játékból buktál meg, hanem a suliban földrajzból is.

 

Mond csak Erdély melyik ország területén található? Na? És abban az országban milyen állampolgárok laknak? He?

Az, hogy ott vannak nemzeti kultúrájukat örzők az egy dolog.

 

Ha nem tudnád,élnek a Magyar Népköztársaság területén is Sváb nemzetiségűek,de attól még azok magyar állampolgárok.

 

Látod okostojás jobb volna, ha gyorsan elővennéd a 6. osztályos állampolgári ismeretek tankönyvet és újra megtanúlnád a dolgokat. Ja és még csak annyit, hogy azok akik most annyira magyarkodni akarnak, azok biza már mind 45 után született emberek,akik már mind román állampolgárként születtek meg és azok is,attól, hogy megtanultak magyarul is.

 

Még csak annyit, hogy az Alkotmány is kimondta és a ti mocskotok is kimondja, ezt jogi terminusokkal. Ja, hogy te ezt nem tudhatod,mert magas,mint tehénnek a zongora, hát igen.

 

Még csak annyit, hogy a bicskanyitogatással meg a zsebedben vigyázz, mert még megvágod a kukackádat.

Előzmény: xy333 (820)
xy333 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 820

:)

Ilyenben sajnos még nem ültem :(

Egy barátomnak van valamilyen új BMW kombija, abba úgy huppantam be, azt hittem, a földre ülök.

 

Annak a kócos sünnek üzenem: a pesti aszfalton nőttem fel, szerintem fogalmad sem lehet arról, ki vagyok, de nem erdélyi. Arról nem beszélve, hogy kinyílik a bicska a zsebemben, ha románozzák az erdélyi magyarokat. Remélem, valaki majd helyre tesz téged az itt fórumozók közül, akik ismernek is téged.

Előzmény: csélcsap füzike (818)
csélcsap füzike Creative Commons License 2012.06.27 0 0 819

A közgyűlések anyaga nyilvános :

 

http://79.120.218.133/doc/szervezes/jegyk.nsf/_ja1qm4r39ddqn683acljniug6hdlp8rjpepimm_?OpenView&Start=1&Count=30&Expand=5#5

 

Melyik közgyűlésen volt is ez ?  Nézzük meg együtt !

Előzmény: egy simabőrű (815)
csélcsap füzike Creative Commons License 2012.06.27 0 0 818

Nehéz belőle kikászálódni ?  Mély ? Háááááááát...  Ebből lehet aztán felülről szemlélni a közlekedést :

 

http://www.autogaleria.hu/kl.php?kid=16216-BMW-X5-2006

Előzmény: xy333 (816)
borzassün Creative Commons License 2012.06.27 0 0 817

Maradok a saját öregecskedő autómnál........

 

de fellengzős lett kend. Nem is olyan régen még egy rekamiért is úgy kóringyált össze, most meg már azt a szinte új állapotú (milyen is?) autó öregecseskedőnek van tekintve (megjegyzem igen fúrcsa romános magyar tájszólásban lett ez a kifejezés megmondva)

Előzmény: xy333 (816)
xy333 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 816

A BMW (nem BNW) tényleg jó autó, de én nem vennék, nagyon mély az ülése, nehéz kikászálódni belőle. Amúgy meg pénzem sincs rá. Maradok a saját öregecskedő autómnál.

Előzmény: egy simabőrű (815)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.06.27 0 0 815

Akkor pontosítsunk. Azt ÉTV-privatizációs vitában a Civil frakció-több fordulóban- következetesen érvelt az eladás ellen.

Jegyzőkönyvek tartalmazzák a testületi vitát.

Jómagam 33 kérdéssel- amire nevetséges válasz jött-készültem, nagyon komoly ügyvédi háttérrel. Ez mind ellenőrízhető!, nem PR-duma.

 

A te társaságod fővezére, két-három "hózentróger"csattintás mellett mondott valamit az eladás ellen- érdemes lenne megnézni.

Egyébként pedig azt ígérte ha nyertek akkor a Veoliát kivásárolja a város. Volt rá pénz!! bőven, a felvett hitelekből.

Mégis az történt, hogy a Veolia maradt a 18%-os üzletrésze mellett a 75%-os menedzsment jogával. Lepacsiztátok szépen.

Na ez az amiért ti felelősek vagytok.

Ezért kell majd iszonyatos csatornadíjat fizetnünk, évenként az inflációnál jóvalmagasabban megemelve. Hány évig is? Na ezt tudod?

Nézz utána!

Milyen dolgokat hallgatok én el, kivele. Nem erről vagyok híres..

 

Arról mesélj, miért kell nektek ilyen autópark akkor amikor már 13 milliárd az adósság. Az ingatlanadókból létezetek persze urasan.

Arról mesélj mikor adtok számot a 4,5 milliárdról ami eltűnt a csókosaitoknak tervekre, tanácsadásokra,szakértői anyagokra,fölösleges informatikai szolgáltatásokra, meg a seggnyalókra akik gondolkodás nélkül megszavazták a város utolsó még valamit érő ingatlanjainak az elzálogosítását.

 

Ez konkrétum, nem az amit talányosan ideírogatsz.

 

A BNW szerinted jó autó? Szerintem igen... vennék is ha lenne rá pénzem...

Előzmény: xy333 (812)
borzassün Creative Commons License 2012.06.26 0 0 814

hagyni kell, hogy xy.... fórumozó hagy nyomja a dumát, mert ez a kötelessége, hiszen gazditól mint politikai referens azért kapja,mint köztisztviselő a fizetését,nem is keveset személyibér formájában. ímár csak azt nem egészen lehet érteni, hogy hogyan összeegyeztethető egy főállású köztisztviselő egy....hát nem is tudom hogyan is nevezzem szerveződésben betörltött elnökhelyettesi beosztással(ugye azt meg nem csak kösziért). szóval ezért megy itt a vaker, meg ahogy alant írta egy másik csupaszbőr, hogy vannak itt II. Rámszarszfáraóhoz köthető cégek is és azokat inszakadtáig védeni kell,mert mg kell szolgálni a magyar állampolgárságot is.

Előzmény: hédergábor (813)
hédergábor Creative Commons License 2012.06.26 0 0 813

Mindig elfog valami szomorúság, látom, beszélek emberekkel. Kiszolgáltatott valamennyi. Mégis örül, néha megrebben hangja halk, megremeg.

 

Jönnek az Alföldről, innen-onnan. Dolgoznak bagóért.

Dolgoznak, távol a családtól, mindentől, nomádok módjára.

 

Nos ez az új magyar módi. Az uraság magyar. Régi és új elvtársak, kalandorok, keresztapák gazdáik.

 

Örül mind pedig csak a mozsa jut. Néha anélkül is inal, küldik el, semmizik ki.

 

Szép új világ ez. A semmiből előkászálódott úri világ. A versenyképes szegénység.

 

Dolgoznak. Kubikolnak, gépeznek mig az élelmes uraik kényelmesen, dőzsőlve jól élnek.

 

Azért van ennek a világnak egy bája, ezek lehet rosszabbak mint a labanc. Magyarok. 

Vigyázzák is ahogy tudják a saját kis birtokot, óvják azoktól azoktól a fránya idegenektől.

 

Szegény elesett magyarjaink pedig az inségtől remegve nem fogják fel melyik úr szolgájának jobb lenni...

 

 

 

 

xy333 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 812

Ez csak zsigeri hőbörgés.

Te is tudod, hogy ketté kellett választani a víz és csatorna részt, és azt is, hogy Döcsáék a te aszisztálásod mellett milyen feltételekkel adták el a vízműveket. Ha nincs az ÉTV-vel megegyezés, nincs csatorna sem.

Az elhallgatás is hazugság, és te tudatosan elhallgatsz olyan dolgokat, amik nem illenek a koncepciódba. Nem csak most, sokszor.

Előzmény: egy simabőrű (811)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.06.26 0 0 811

"4. Az EU-s pályázatnak szigorú feltételei vannak,..."

 

Ez igaz, csak ez az amit Érden tudatosan kijátszanak, mert ezt a projektet is felülírja a magánérdekek sokasága.

Miért is jött létre az ÉCSV?

Miért is nem zavartátok el a külföldi céget_ egyébként magán résztvevő, akit majd idővel visszabugyoláltok az üzletbe- a Veoliát?

Miért is vannak közbeiktatva a fővállakozó és az ásóbrigádok közé közvetítőcégek? Pl. DUNAASZFAL--MÉSZÁROS LŐRINC CÉGE--KÉSZ--ÁSÓGATÓCÉGEK / ATTÓL FÜGG KI MEDDIG BÍRJA/

Miért is..

 

Mellébeszélés nem kell, inkább pszt.

 

 

Előzmény: xy333 (810)
xy333 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 810

1. A 3 önkormányzat döntötte el természetesen, hogy összeáll, akkor, amikor a Döcsakovszkyék által ígért, Budapesttel közös projekt bedőlt. Érd, Diósd, Tárnok. Törökbálintról szó sem volt, ott nem kell az egész várost csatornázni, csak ezt a zárványt.

2. Milyen lakossági akaratot? Ezt a kitételedet nem értem. A lakossági akarat önmagában nem egy szentség. Hiába akar pl. egy utca aszfaltot, ha nincs rá keret. Ilyenkor az önkormányzat szerinted semmibe veszi a lakossági akaratot?

3. Nem épül új gerinc, a meglévőre kötnek rá természetesen.

4. Egy EU-s pályázatnak szigorú feltételei vannak, nem lehet csak úgy bárki másra kiterjeszteni a kedvezményeket. A kedvezmények a csatornatársulati tagságra vonatkoznak, pl. Érden is jóval többet kell azoknak fizetni, akik ezután csatlakoznak, ahogy múlik az idő, egyre többet.

5. 2002-ben az akkori szocik-szadeszosok kijelentették, hogy sínen a csatornázás. Aztán nem. Semmibe vették a lakossági akaratot. Akkor mit írtál ez ügyben?

Előzmény: hédergábor (809)
hédergábor Creative Commons License 2012.06.25 0 0 809

Akkor áruld el, ha lehet ki döntött úgy hogy három önkormányzat áll össze? 

Mivel a Felsővölgyi törökbálinti része csak ezen a lehetséges völgyön át oldható meg valaki felelős ezekért a dolgokért.

Ahogy évekig ment a gyömösz a projektért, figyelembe kellett volna venni azt hogy évek óta tartott a szervezése a rákötéseknek.

Ezt a lakossági akaratot valaki, valakik semmibe vették. A kár amit okoztak ezért rájuk hárul!

Amig folytak a munkák mindenki hitte kiállnak hozzájuk is. Már csak azért is mert müszakilag nem jelentett semmi különlegességet.

Senki nem tudta a háttérben a két okos megegyezett anélkül hogy őket értesítették volna. A szándéknyilatkozat arról a 400 eFt-ról szólt amit aláirtak anno.

Meglepődve hallották ezt a plusz 350 eFt költséget, a felesleges új gerinc építését. Az ügyintéző, egy hölgy az bujdokol azóta is.

Nem akarok senkire hivatkozni, nem lenne tisztességes vele szembe, de itt a lakosokat palira vették!

 

A politikai maszlagot ne emlegesd. Itt amit irok az nem politika. Ezek a hozzáállások nem párt függőek, annál inkább emberiek . Sokszor önző módon, felelőtlenül mások kárára.

 

 

Azért annak örülök, kezd csiszolódni a dolog. Kezd a hivatalos formula összeállni. 

Azért a hogyanokat sem baj ha megismered.

 

 

 

 

Előzmény: xy333 (808)
xy333 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 808

Nem tudom, tudod-e, hogy a csatorna költségét 3 részben fizetik. 1. EU-támogatás, 2. lakossági önrész, 3. önkormányzati hozzájárulás.

Mivel ez közel 30ezer új bekötést jelent (a pontos számot fejből nem tudom) a 3 településen, és az összköltség több mint 30 milliárd, így a törökbálinti 30 millió arányaiban kedvező összeg, és hogy ez hogyan oszlik meg a lakosság és az önkormányzat között, az legyen az ő gondjuk. Arra gondolj, hogy ha a saját hálózatukhoz kellene csatlakozniuk, milyen költség lenne odáig kiépíteni a gerincvezetéket?

Ezek nem jótékonysági intézmények, nem is észak-koreai kollektivizmus, hanem üzleti társulások. 1990 óta ez van, még ha neked nem is tetszik.

 

A politikai propaganda meg részedről eléggé sablonos és alacsony szintű. Azért mondjad, ha ezzel megkönnyebbülsz. Olcsóbb, mint egy pszichiáter.

Előzmény: hédergábor (807)
hédergábor Creative Commons License 2012.06.25 0 0 807

Nem tudom mennyire tudod mi mennyi?

Szerinted ez óriási előny akik közel 1 milliót delláznak le csatornára?

 

Számolni nem igen szoktál. Mennyibe kerül igy köbmétere egy telektulajdonosra vetitve?

 

Jössz ezzel az Eu-s projektel. Igaz. A pluszbevételt szétosztjátok, na nem egymás között? Jó mi?

Törökbálint nem most jelentkezett. Az igaz most lett eljátszva a késői ébredés. Megvannak a közgyülési anyagok.

 

Tehát kell tervezőidíj, külön plusz meló. Újra felfodulás. Szivattyúzás, holott az út másikoldalán az akna.

Ne beszélj ostobaságokat. A lóláb kilóg! A megoldás az ami sunyi. Alattomos! Pénzhajhász. Tervezői díjak, akár Érden, gálánsan..

Hogy állnak ezek az ügyek? A soha nem készült el dolgok kiadásai....

 

Irtad, elhiszem, plusz bevétel..igy igaz! Nem tudom az Eu mit szól hozzá amikor kereskedtek, kizártok, diktáltok.

Miért húzodott évekig a dolog. Gondolom többet tudsz mint az egyszerü választóitok. 

 

Irdd már meg ha lehet, 1 köbméter szennyviz mennyi lesz, gondolom nem nagy kérés. Hadd tudják meg a nyertesek!

 

 

Előzmény: xy333 (806)
xy333 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 806

Nincs semmi okoskodás. Nem Érd akarta, a törökbálintiak jelentkeztek, mert, mint alább írtam, enélkül sosem lett volna azon a részen a törökbálintiaknak csatornájuk. A két önkormányzat megtárgyalta, megegyeztek. Ennyiért mindenkinek megéri, mindenki jól jár. Mivel ez EU-s projekt, külön feltételei vannak a csatlakozásnak, nem lehetett ugyanannyiért adni, mint az érdieknek. És a csatornázás nem csak a bekötésből áll, meg kell fizetni a gyűjtőket, az útépítéseket, a tisztítót is, miért maradnának ki ebből a törökbálintiak? Szerintem így is olcsón jutnak hozzá, hiszen az érdieknek csqak az önrészük 250ezer, ehhez még hozzájön az a támogatás, ami a projekten kívül nem jár.

A hisztit meg tartsd meg magadnak.

Előzmény: hédergábor (805)
hédergábor Creative Commons License 2012.06.24 0 0 805

Ezt az okoskodást ismerem.

 

A gond az hogy okoskodás! Nem is érdemes vitatkozni, mert lehetelen azokkal akik az üzletet keverik valami mással.

 

Nem akarok belebonyolódni mi mennyi és ki milyen pozicióba érzi magát. Itt emberekről van szó, kár hogy ez mellékes!

 

Vártam ezt az ismert fals érveket! Gratulálok!

 

Ajánlok valamit, járj végig kérdezd meg hogy lettek hitegetve ezek az emberk. Olvasdd el mit irt a Törökbálinti önkormányzat a mennyiről.

 

Gondolkozz azon az egyszerü kérdésen, mennyit is ér a csatorna! Miért hiszitek erőből, hatalommal lehet kaszálni!

Azon is mi a felesleges, bár jól átgondolt olyan munka ami egyszerüen marhaság! 

 

Nos bizonyára ismered az indiánt aki nem adhatott el pénzért ajándéktárgyakat, a szerződés meg minden, csupán ajándékot fogadott el, sokat, tudod mert a sok az jár, jó helyen volt jókor... szóval a szerződés ismered...nehéz de meg lehet oldani mindent...

Végül is nem lehet egy teljesen újfelesleges vezeték, nem igaz,végtelenül hosszú? Valahol minden ér megtalálja a helyet ahol már befolyhat...persze

a szerződéseknek megfelelően.

 

Szóval 800 eFt elég lenne? Persze az érdiek pénze, a Tied , az enyém, bocs csak a tied!

 

 

Örülök hogy beszélgettünk....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: xy333 (804)
xy333 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 804

Amit elfelejtesz hozzátenni:

 

Törökbálint nem kapott eu-s támogatást, ott az egész összeget ki kell fizetni, nem csak a lakossági önrészt, mint nálunk. Ráadásul nem a lakók fizetik a 30 millát, hanem az önkormányzat. De kérhetnénk akár a dupláját is, mert enélkül ott a büdös életben nem lenne csatorna.

 

Kiragadott tényekkel lehet vagdalkozni, csak nem érdemes. Törökbálint önkormányzata így is roppantul jól jár, nekünk meg ez talált pénz, az érdieket gazdagítja, legalábbis ennyivel (mínusz a költségek) kevesebbe kerül a csatorna.

Előzmény: hédergábor (803)
hédergábor Creative Commons License 2012.06.24 0 0 803

Demokrácia...

 

Ma megkérdeztem embereket, a törökbálinti oldalon a csatornázásról.

Mondták lesz. Jött egy ügyintéző sok szépet mondott, egy dologról nem beszélt mert nem kérdezték, nem is tudtak róla 

mennyi lesz az ára. (már a legújabb)

 

Kérdeztem, nem kaptak értesítést arról nem 400 eFt az ár, új gerinc, tervezés stb. cca: 750 eFt.

 

Sajnos valami megint a susmus, a csöndes tények elé állitás. Hát igen. ennyiért?

(hagyjuk a kibicek miket irnak, mondanak, érzketlen harácsok szót nem érdemelnek!)

 

Nos ezek az emberek megbíznak vakon, átverik őket, bár várjuk ki a végét...

 

Egy dolgot nem tudnak a háttérben már döntöttek megint. 30 milla ide, 30 milla nem pénz, csak a "kodusoknak"

Egy milla/per telek, kamatostol...szinte gyönyörűség! 

 

 

Gratula!  

 

 

 

 

riminyák Creative Commons License 2012.06.09 0 0 802

http://www.nepszava.hu/articles/comment.php?forum_topics_id=146521&database_id=558514&lstresults=1

 

A mindig igazat mondók. A mások pedig mennyire gazemberek, dilettánsok stb...azaz a magyarok elit casapata...

A forradalmi csapat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!