Keresés

Részletes keresés

sanda balázs Creative Commons License 2007.05.22 0 0 169

létezik, hogy a fa /őszi/ megérzi, ha azt tervezgetjük, sőt mondogatjuk a fa előtt állva, hogy biza ezt ősszel kivágjuk, mert már elég öreg és felkopaszodott?

 

ez a fa zöld dió nagyságú terményeket hozott /most ritkítottam meg hétvégén/ míg a többi ugyan olyan idős, inkább mandula nagyságúakat.

szóval érdekes, lehet tudja mi a sorsa és most bizonyítani akar?

vagy csak én hülyülök meg?

 

egyébként az őszikön még sose látam zöldlevéltetvet, idén előjött az is. eddig a 7 év alatt nem volt tetves soha, most meg igen.

ennyit a nem létező télről ami volt nálunk...:(

Flanell Creative Commons License 2007.05.22 0 0 168
Ezek a levelek maradnak ilyenek, aztán az újabbak egyre szebbek lesznek, bár lehet, hogy csak az idei legutolsók néznek ki tökéletesen.
Előzmény: taffy (166)
Flanell Creative Commons License 2007.05.22 0 0 167
Hát, olyan nagy kedvencem nincs. Hol ezt veszek, hol azt, bár ilyen kis területen nemigen alakul ki molynál rezisztencia, úgyis újabb klónok jönnek a környékről állandóan. Szerintem az a legjobb, ha ugyanazzal a szerrel 2-3-szor szórok, így jobban felgyülemlik a hatóanyag, aztán váltok, hogy a más szerre érzékenyebbek is örüljenek.
Előzmény: Vork12 (165)
taffy Creative Commons License 2007.05.21 0 0 166
Köszönöm, kipróbálom. Mennyi idő lehet a javulás, idén még észrevehető lesz? Vagy csak jövőre?
Előzmény: Flanell (164)
Vork12 Creative Commons License 2007.05.21 0 0 165

Kösz. A próféta szóljon belőled.

 

Folytathatom a permetezést akülönböző molyok ellen.

Mit javasolsz. olyat amit az almára is vihetek. Abból van több.

Előzmény: Flanell (163)
Flanell Creative Commons License 2007.05.20 0 0 164
Igen, legvalószínűbb a vashiány, nekem is erről van saját tapasztalatom.
Ilyenkor az van, hogy vas nélkül a fa nem tudja felhasználni a felvett nitrogént. Ezért írtam, hogy ha van otthon általános levéltrágya, az is javít valamelyest, több lesz a nitrogén. De ide már vaskelát kell, nagyon rosszul néz ki.
Előzmény: taffy (161)
Flanell Creative Commons License 2007.05.20 0 1 163
Tafrina 11 hónapra leküzdve. Ez biztos. :)
Előzmény: Vork12 (159)
sanda balázs Creative Commons License 2007.05.20 0 0 162
sztem vashiányos, legalábbis a tünetei ilyenek: levél sárgul, de közben a levél erei zöldek maradnak.
taffy Creative Commons License 2007.05.19 0 0 161
Lemaradtak a képek:
taffy Creative Commons License 2007.05.19 0 0 160
Sikerült lefotoznom a fát, remélem helyre lehet még hozni. Az egész fa sápkóros és közelebbről megnézve a levélerek zöldek de a levél többi színe sárgás. Mi lehet a baja?
Előzmény: Flanell (156)
Vork12 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 159

Mi a véleményed.

Nálunk (Somogy) éjszaka 80C körül van, egész nap melegen fúj a szél 18-200C.

Szerinted lehet tafrina még?

Védekezési eshetőségem van?

Előzmény: Flanell (157)
taffy Creative Commons License 2007.05.18 0 0 158
Az egész fa sápkóros, egységesen, de hét végén megpróbálok képet felrakni róla.
Előzmény: Flanell (156)
Flanell Creative Commons License 2007.05.18 0 0 157
A legérzékenyebb (korai) fajta is kigyógyult a tafrinából a múlt heti 32 fok hatására.
Meglepetésemre, a totál összekoncsorodott levelek majdnem akkorára nevelték a kis barackokat, mint az egészséges ágakon.

Viszont a meleg hatására intenzív lisztharmatosodás kezdődött. Még soha nem láttam ilyet június közepe előtt.

Az egészséges fákon lehet csinálni egy előzetes gyümölcsválogatást, amennyiben sok van rajta.
Flanell Creative Commons License 2007.05.18 0 0 156
Tudni kellene, hogy milyen módon sárga. Lehet valami klorózis.
Ha pl. az erek zöldek, a többi sárga, akkor esélye van a vasklorózisnak, a legolcsóbb megoldás valami vízoldható vaskelátot ráfújni. Vagy ha van otthon valami általános levéltrágya, pl. Wuxal, az is elég lehet.
Nekem is volt egy fajta (két fa) ami ilyen volt, mikor vettem a telket.
Előzmény: taffy (155)
taffy Creative Commons License 2007.05.17 0 0 155
Az egyik őszibarack fánknak a levele sárgás színű, nem olyan szép élénk zöld mint a többi barackfáé, egyébként egészségesnek tűnik. Már tavaly is ilyen volt, mi lehet az oka?
Flanell Creative Commons License 2007.05.14 0 0 154
A tafrina elég szépen megritkította a termést. A gyógyult fákról már elkezdtek lehullni a lehullók. Amelyik betegeskedik, arról még nem. Azoknál látni, hogy a Folicur Solo után szép leveleket hoztak, de később az Alfa Solo (Score hatóanyag) után újra betegeket.
Az enyhe tél miatt sok virág volt, de még így is legfeljebb átlagos termés lesz. Vannak fák, amelyeken a normális gyümölcsszám tizede van.
kardhal01 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 153
A nektarinon szép termés lesznektarin
alfi13 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 152
Ne pazarold a pénzed a Bi 58 is elegendő lett volna mert
majdnem azonos a két szer hatása.
Előzmény: Vork12 (150)
napalm. Creative Commons License 2007.05.06 0 0 151

jóestéket!

 

fukjú!

 

nem vártam a jövő hétig, most este kiugrottam megpermtezni az őszit, score+ortho kettőssel (na meg persze nonit).

alighogy hazaértem 10 perc múlva elkezdett szakadni az eső. kb 40 perc telt el a permetzés és az eső között.

remélem azért valami fentmarad, illetve beszívódik.

 

Vork12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 150

Sziasztok!

Hát nálam is vannak tafrinás levelek melyek most nőnek. Voltam a gondban, mert nagyon gyülekeztek a felhők éps dörgött. Végül úgy gondoltam, hogy permetezek, mert a héten nem biztos, hogy kitudok menni. Nagyon szerncsém volt semmi eső kicsit párás meleg az idő. Mivel az almák vannak többségben ezért azoknak kevertem és azzal nyomattam az őszit is. Lehet, hogy nem használ, Legalább nem jelenik meg a lisztharmat. A bogarak, tetvek ellen meg amúgy is kellet volna.

 

Systhane, dithane, karathane volt a gombaölő. Bi58 és actara a rovar.

 

Majd meglátjuk az eredményt. 

Flanell Creative Commons License 2007.05.06 0 0 149
Voltam kint péntek délután, az eső előtt.
Ami nem érzékeny a tafrinára, az már dobálja el a beteg leveleket. A jövő héten leszedem, amit a szél nem vitt le, mert azok az ágra pöndörödve odaszáradnak, és éréskor a fekete penészlé elcsúfítja a barackot, ha rámossa az eső.

Viszont az érzékeny fajtáknál (kb. az egész egyharmada) újra vannak beteg levelek.
Az a baj, hogy Folicurt már nem lehet kapni, azt mondták a boltban, hogy már nem is lesz idén. Utoljára Alfa Solo-t használtam, ami ugyanaz, mint a Score, és semmit nem ért, pedig az előírt töménység fölött tettem bele. A Folicur-os permetezés után egy héttel mindig jobb állapotban voltak az új levelek, mint előzőleg, most meg rosszabb állapotban vannak.

A vegyes gyümölcsösöm alján megrekedt a hideg azon a fagyos hajnalon, és érdekes módon a szőrös őszi (Champion) nem fagyott el, legalábbis úgy tűnt másnap, viszont a majdnem mellette lévő nektarinból csak az maradt, amit betakartak a tafrinás levelek.
napalm. Creative Commons License 2007.05.05 0 0 148

sziasztok!

kinek hogy fest az őszibarackja?

én ma leszedegettem a tafrinás leveleket.

nézegettem a friss hajtásokat, hát néhol látszik az új fertőzés.

a héten már megszórtam szerdán bravo 500-al, azon gondolkodom hogy még 1x megszórom jövő héten score+orthocid párosítással. reméljük elég lesz egy időre.

a bepöndörödött leveleket érdemes leszedni, tetvek melegágya lehet.

fedeztem fel benne tetüt.

Flanell Creative Commons License 2007.05.02 0 0 147
Nem tudom, domboldalban van a barackos, ott nem szokott elfagyni. Ha ott is elfagyna, akkor legalább 50 kilométeres körzetben senkinek nem lenne egy szem se.

De most jöttem az alföldi telekről, ott a fáknak nem lett bajuk, csak a krumplinak és a paprikának.
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.02 0 0 146

Hogy vannak az őszibarackok az éjszaka után?

 

Előzmény: Flanell (139)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 145
Köszönöm nagyon szinpatikusak az ilyen tüskés fák bokrok a drótkerítést 10 mp alatt átvágják de a gledicsián nem kisérletezik senki (talán a róka de az is csak alatta)
Előzmény: kardhal01 (144)
kardhal01 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 144
Elnézést. Pótoltam többségében a feliratot amelyiknél volt értelme. Amit láttál szerintem a vadcitrom volt, annak vannak nagy tüskéi. Üdv.
Előzmény: alfi13 (143)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 143
A képtáradban levő képek alatt nincs mindenhol ott a fa vagy bokor neve légyszives ird oda mert ha ismerem azt a növényt akkor fölismerem aláirás nélkül is de ha van egy olyan amit nem ismerek és én is szeretnék olyat akkor nem tudom mi a neve Pl az egyik kerítés előtt látok egy nagyon nagy tüskés növényt az Gledicsia?
Az első képtáram is föliratok nélküli volt de kaptam is érta.
Előzmény: kardhal01 (141)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 142
Nékem is van két nektarinom én nem is merem lefényképezni pedig én is megadtam neki majdnem mindent . A másik tipusú baracfák már fajtától fügően változnak Pl a Mariskán nincs beteg levél. ( a "Mariska" nevü őszibarackfára gondolok!)
Előzmény: kardhal01 (141)
kardhal01 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 141

Nálam így néz ki a Flavortop nevű nektarin, pedig mindent megtettem érte.:((((

http://kep.tar.hu/pammacs/50469089/29717215#2

 

Vork12 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 140

Nos végeztem félig a permetezéssel.

A motorosom alig akart beindulni, egész télen pihent. Megemberelte magát, és jól dolgozott. A cseresznyefán lévő tetűknek annyi.

még pár almafa van vissza. Jó nagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!