Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45659

Sziasztok!

A kazán épsége és a fogyasztás szempontjából mi a jobb? Ha alacsonyabb hőmérsékleten folyamatosan fűt a kazán, vagy ha magasabb (de még mindig a kondenzáláshoz szükséges) hőfokon kevesebb ideig fűt? Csak mert konfort szempontjából nekünk az lenne az igazi, ha inkább mindig langyos lenne a radiátor, nem időnként nagyon meleg, aztán meg fél napot hideg. 

Unicalfan Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 45658

Ha  Ő visszaveszi a kazán teljesítményét, ezzel lejjebb viszi a minimum teljesítményt amit a kazán le tud adni és ezáltal a minimális előremenője is csökkenni fog ahol a rendszer még stabil, nem kapcsolgat.

Ezt én nem teljesen értem.

1.a BUS termosztát nem tudja lejebb vinni a kazán minimum teljesítményét.Tehát ha egy kazán min teljesítménye pl 3 kw akkor egy BUS termosztát nem tudja levinni pl 2 kw-ra.

2.Egy kazán mind max mind min teljesítményen képes ugyanazt az előremenő hőfokot produkálni,csak más hatásfokkal...tehát a kazán telj.-nek csökkenése nem feltétlen eredményezi az előremenő hőfok csökkenését.

Előzmény: C20NE (45649)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45657

Hát én erre azt mondanám,hogy radiátoros rendszer esetén ,a kazán minimum teljesítményén ugy kb delta t 20 fok. Tehát a jelen példában 50/30 fok. (természetesen a minél alacsonyabb visszatérő az ideális) ami még tartható ,a rendszer milyenségétől fűggően.

 

Előzmény: blackbile (45647)
blackbile Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45656

kormos: "Lefújtam fehér festékkel az réz idomokat igy tudtam mérni." - feketével kellett volna!

C20NE: ezek pontatlanok...

Előzmény: C20NE (45655)
C20NE Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45655

Én vettem ilyen olcsó hőmérőket amik elég pontosak. Szigetelő szalaggal a mérőfejet felrakom a csövekre majd egy szigetelő csőhéjat köré rakok kábelkötegelővel, hogy a környezeti hőmérséklet ne torzítsa a mérést és elég jól be lehet szabályozni a rendszert. A tömegáram mérésére még keresek valami elektronikus cuccot és máris kalkulálható a teljesítmény.

 

Előzmény: kormos* (45654)
kormos* Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45654

Lefújtam fehér festékkel az réz idomokat igy tudtam mérni.

 

KN3-nál a primer oldal: 48,5 C és 40,4 C

Szekunder oldal:  46,2 C és  39,1 C

 

3 db radiátor volt nyitva a többi zárva.

A legközelebbi radiátoron 45 C a belépő 

A szekunder kört egy Grundfos 25-60-as forgatja 2 fokozaton, kb. 23 Watt. 

 

Előzmény: Unicalfan (45646)
kormos* Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45653

Nálam a Victrix 20-nál a min. teljesítmény 2,9 kw.

Két darab radiátor teljesen nyitva van mindig, ezeken nincs termofej és 50 fokos előremenőnél, akkor is amikor a  többi radiátor termofej lezár a kazán stabilan tartja az 50 fokot.

 

A menüben be lehet állítani a min. és max. előremenőt.  Nálam 40-60 C ez alapján állítja a külső hőmérő a görbéket.  

Viszont még a BUS termosztáton be tudom állítani a min. előremenőt  (Ch min.) 50 C

 

Kisebb min. teljesítményű kazán nálam folyamatosan mehetne. Victrix 12-nél  a min. teljesítmény 1,9 kw.

Ezt a teljesítményt, teljesen nyitott termofejjel, két  radiátor 45 C-on le tudná venni és a BUS termosztát 45-60 fok között modulálhatna figyelve a benti hőmérsékletet. 

 

Előzmény: Apaxp (45648)
kormos* Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45652

Pontosan leírtad.

Előzmény: C20NE (45649)
C20NE Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45651

Az élet néha jobbról beelőz, sok mindenben igazad van, de nem fekete-fehér, néha a kényszer, az információhiány és az "így szoktuk" szakik belehajtottak embereket olyan döntésbe ami nem volt optimális. Ha átépítesz kisebbre egy kazánt és a gyártó nem csak a maximumot húzta máshová a minimum is lejjebb megy/mehet, de ezt is kazán családonként kell vizsgálni. Pl. a Vitodens 100W régebbi típusainál /WB1C) a maximum ment lefelé a minimum maradt, tehát ott teljesen felesleges ez az átépítés.

Előzmény: Apaxp (45650)
Apaxp Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 45650

Igazság van abban amit leírtál, de...

A kondenzációs kazánok teljesítménye több tényezős:

1. minimum teljesítmény

2. maximum teljesítmény

3. az előző kettő között bármi.

Egy rendszer mind három érték alapján kell hogy tervezve legyen.

Nem látom értelmét egy jól megtervezett rendszernél a max teljesítmény korlátozásának, ugyanis a megfelelő vezérlés mellett az optimális teljesítményen fog dolgozni a kazán.

Az on-off termosztát esetén is van némi moduláció, így ott sem látom értelmét. Ha a hőleadó rendszer nem megfelelő, akkor sem a kazánt kell korlátozni. Sok tényezős egy fűtési rendszer, de ha egy milliós értékű rendszernél nem fér bele egy 50-100 ezres vezérlő és egy terv költsége, akkor sok kompromisszumot kell kötni, vagy kazán szarozás történik.

Minek veszünk addig ferrari autót, amíg csak olyan garázsunk van, amibe a trabant fér be.

Előzmény: C20NE (45649)
C20NE Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 45649

Van egy plusz amit figyel ez pedig a hőmérséklet különbség az előremenő és a visszatérő között. Ha a visszatérő elkezd emelkedni mert a hőleadók nem képesek leadni amit a kazán megtermel nem tudja tartani az előremenő célhőmérsékletét akkor a kazán leáll és indul a kapcsolgatásos ciklikus működés. Ha  Ő visszaveszi a kazán teljesítményét, ezzel lejjebb viszi a minimum teljesítményt amit a kazán le tud adni és ezáltal a minimális előremenője is csökkenni fog ahol a rendszer még stabil, nem kapcsolgat.

 

Sok kazán esetében ez lehet jó megoldás, mert most mindenki hőszigetel, nyílászárót cserél így az eddig többé-kevésbé jól méretezett kazán nagy lesz és pazarlóan kezd működni. Ha egy kazán ekkor a széria legkisebb tagjára átalakítható, sok helyen kiválthatja  a kazáncserét vagy a puffer beépítést.

 

-szerintem!-

Előzmény: Apaxp (45648)
Apaxp Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45648

lemehetne az előremenő akár 45 fokig is

 

Amennyire én tudom a saját rendszerem alapján, az előremenő vízhőmérsélet változást a bekötött külső hőmérsékletérzékelő jele alapján a meredekségi görbe szabályozza.

Előzmény: kormos* (45645)
blackbile Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45647

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy erre a kérdésedre műszakilag nézve: "Illetőleg ha 50 fokos a kazán előremenő ,hány fokos a visszatérője (azaz delta t hány fokkal megy a kazánod) mondjuk állandósult űzemben?" mi a jó válasz fogyasztás, kondenzáció és úgy egyáltalán?

Köszönöm.

Előzmény: Unicalfan (45646)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45646

Hát minden lehetséges a panelt illetően....ezekszerint.Bár nekem ez az egész elég furcsa,hogy így van.Unicalnál teljesen más a panel egy 24-es v.28-as v 35-ös kazánnál.

 

Az on-off termosztáttal is lehet 45 fokos előremenőt gyártani.

Multkor írtad,hogy megvetted az Immergas BUS termosztátját ...akkor most azt nem használod visszaraktad az on-off-ot??

 

Arra lennék kiváncsi,hogy ha 50 fokos az előremenőd a kazánon,akkor abból hány fokos előremenő lesz a Kn3 szekunder oldalán(köpenyoldal) előremenőjénél.(Magyarán a radiátorokba hány fokos víz jut be)

 

Illetőleg ha 50 fokos a kazán előremenő ,hány fokos a visszatérője (azaz delta t hány fokkal megy a kazánod) mondjuk állandósult űzemben?

Előzmény: kormos* (45645)
kormos* Creative Commons License 2022.11.15 0 0 45645

"Hát nem tudom ,nem ismerem az Immergast ilyen részleteiben.Honnan veszed,hogy az Immergas panelja ugyanaz mint az Aristoné? "

 

Arra céloztam, hogy az Aristonnál úgy lehet, mint az Immergasnál, ha ugyanaz a "kazán család" csak más teljesítmény, akkor annyi változás, hogy másik fúvóka van benne és be lehet állítani a panelen a konkrét típust.

 

Nálam KN3 van és jól működik a 20 kw-os victrix nem kapcsolgat sokat az ON-OF termosztát, alu radiátorok vannak 50 fokos előremenő stb...

Arra gondoltam, hogy BUS termosztáttal nagyobb volna  modulációs tartomány, lemehetne az előremenő akár 45 fokig is. 

Előzmény: Unicalfan (45642)
attila0325 Creative Commons License 2022.11.14 0 0 45644

Sziasztok!

 

Találkozott már valaki Genus One esetében "611 - Fan warning" üzenettel? Mi lehet ez? Nyilván a kézikönyvben csak 610-es és 612-es hiba van, ez nincs.

Amúgy hiába állítom át magyarra, akkor is ez a szöveg, no meg aztán megértem én ezt így is. A venti szépen fut, nem szorul, nem rág, rendesen felpörög, és tartja is a fordulatot.

5P3 lángleszakadás után jött a 611. Amúgy fűt, meg csinálja a melegvizet, csak most meglestem a hibatárolót, és ez volt benne.

Múlt héten kellett újraindítanom, mert sorozatos 5P6, 5P3 és 501 hibával állt ki. Lelevegősödött az utca, valahol elmarkolták a csövet...

 

Az általános hibákat zárjuk ki. A szifont kipucoltam, égéstér - szifon közötti csövet is, de kristálytiszta volt mindegyik. Nagytakarítás is pár hónapja volt.

Égéstér szintén kristálytiszta, kíváncsiságból szét is kaptam hamar, nehogy esetleg víz legyen benne, de nyilván nem volt semmi.

A hangtompító dobozban volt ugyan némi por a szivacson, de nem sok. Kéményt szintén meglestem, nyilván teljesen tiszta az is.

 

 

 

freyya Creative Commons License 2022.11.14 0 0 45643

Sziasztok! A mostani kondenzációs kazánok kevesebb gázt fogyasztanak, mint a 14 évvel ezelőttiek? Megérett a kazánunk a cserére, és jó lenne, ha ennyi haszna lenne, ha már költeni kell egy csomót. 

Unicalfan Creative Commons License 2022.11.14 0 0 45642

Hát nem tudom ,nem ismerem az Immergast ilyen részleteiben.Honnan veszed,hogy az Immergas panelja ugyanaz mint az Aristoné? És a fúvóka méretét miből gondolod?

 

Ha jól emlékszem neked úgy van megoldva a rendszered,hogy egy csőkígyós (puffer) csőkígyójára van rákötve az Immergas fűtés oldal tekintetében( tehát nem hmv).  Indokoltnak látod ,hogy átállítsd a kazánod 12-esre? Sokat kapcsolgat e a kazánod?

Bár múltkoriban a kn3 as hőcserélőt is emlegetted mintha az is volna a rendszeredben? Már nem tudom,lehet,hogy keverem-kavarom:-) 

Előzmény: kormos* (45640)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45641

Így már világos.

Mint látszik a túl nagy szabadság nem mindig jó.

 

Kérdés, hogy ahol lehet venni alaplapot -egy egyszerű júzernek-, felhívják a figyelmét a megfelelő beállításra mondjuk egy leírás formájában(?).

Mert ahogy a példa is mutatja elég nagy szívóka lehet a vége...

Előzmény: kormos* (45640)
kormos* Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45640

Nekem Immergas Victrix 20 kazánom van. 

Alapcserkor be kell állítani a típust, mert az Immergas Victrix 12 -nél is ilyen panel van. 

 

Unicalfan!

Korábban kérdeztem, átlehet-e állítani az Immergas Victrix 20-ast  12 kw-osra állítani.

Megvan a megoldás: Cserélni a gázszelepben a fuvókát 3,6 mm-resre és átkell állítani a beállításokban a kazán típusát. Aztán el kell végezni a teljes beszabályozást stb...

Előzmény: Törölt nick (45638)
kormi07 Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45639

Haggyál mán:-)))

Én ennyit tudtam leszűrni belőle.

Az is lehet, hogy köze nincs a valósághoz.

...vagy kiderül vagy nem.

Előzmény: Törölt nick (45638)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45638

Lécciléccilécci! 

Ezt is  fordítsd már le kérlek: 

Tökéletesen és egyenletesen jön a HMV!!! :) Van is "bódodság!" és csak egy hülye cső,.......egy szaros, hülye,.........cső!!!!!

:-D

 

Panelcserebere volt ugyan, de akkor nem belevaló?? 

 

Átállítottam a KAZÁNVÁLTOZAT nevű menüben, (2...tároló mikrotároló stb stb)   mindenhol azt írja híjjam a szervizpartnert. igaz nem "üvölt"

Átállítottam a teljesítményét, sz@rik rá, ugyan úgy dolgozik tovább fűtés HMV.

A ONE-ban ez másképp működik-esetleg-

 

Úgy gondolom az alapadatok be vannak "égetve" a kazán agyába.

Ha menüben rossz beállítást eszközlünk kiáll hibával.(ettől mondjuk lehet hogy a one-nál nem)

 

Ha pedig tényeleg csereberélhetők az alaplapok, az nagyon nagy baj.... lenne.

 

 

 

 

 

Hát én áHát én áDetected language : Hungarian

Előzmény: kormi07 (45635)
Apaxp Creative Commons License 2022.11.12 0 1 45637

Írtam pár napja, hogy:

"Már szeretném látni kíváncsiságból annak a kazánnak az összes beállítását 2.x-től végig"

Nem volt reagálás semmi.

Ami vicces hogy szinte soha nem úgy indul egy segítségkérés, hogy "itt vannak a beállításaim, ez a baj, mit lehet vele kezdeni".

Általában úgy indul, ez a baj ezt meg ezt állítottam/csináltam, de ezzel már félre is megy minden.

Örülök hogy rendbe jött (igaz, sok felesleges pénzkidobással) a rendszered.

Előzmény: Törölt nick (45629)
nagykunsági Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45636

Köszönöm.

Előzmény: kormi07 (45635)
kormi07 Creative Commons License 2022.11.12 0 1 45635

Valahol a beállításokban van olyan, hogy "tároló", az szerintem fordítási hiba, és a kazán teljesítménye/mérete állítható be rajta, 24, 30,35kW.

Namost ha jól értem, neki a 30kW kazántesthez 24 volt a diagban beállítva, mert gondolom a panel egyforma mindhez.

Vagy valami ilyesmi.

Előzmény: nagykunsági (45631)
Keeper83 Creative Commons License 2022.11.12 0 3 45634

Nem semmi, hogy ideírtál egy litániát, ráadásul más nicknévvel és szerintem az olvasók közül senkinek sincs fingja sem, hogy most akkor mi volt a probléma a kazánnal.

A segíteni próbáló tagok és az olvasó utókor miatt lehet, hogy etikus lenne, ha megírnád picit érthetőbben a megoldás kulcsát.

 

Hálásan köszönjük!

Előzmény: Törölt nick (45629)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.12 -1 1 45633

Ajajaj...

Akkor most sanya62=MártonBéla?...má ,hogy tudjam kinek írok.:-)

 

Milyen kettő között--hát nem te mondtad,hogy vettél egy új hmv hőcserélőt, és érzed ,hogy hamarabb van ott a melegvíz.Értelemszerűen-legalábbis nálam-akkor van egy régi hmv hőcserélőd is amit tisztítani próbáltál....ez matekilag is 2 db hőcserélő egy régi és egy új. 

Tök mindegy ,hogy mivel próbáltad házilag tisztítani,de nem sikerült ,az nem tiszta ,ha érzed ,hogy az újjal hamarabb van ott melegvíz.Egész egyszerűen már ennél egyszerűbben nem tudom megmagyarázni,de nem érted:-))) ezek szerint.

 

Próbáltam korábban ultrahanggal és aztán egy akvárium szivattyúval és citromsavval! Magad sem tudsz jobbat mondani, --Hát pedig mondtam,hogy tisztítógéppel...ami tud nyomást csinálni + közben nagynyomású levegő impulzusokkal lerobbantani a rárakódott koszokat.

 

Próbáltam olyan vegyszerrel, amit hozzáértők javasoltak, de számodra ismeretlen, ezért én hülyeséget csináltam - tökéletesen tiszta!--Még mindíg nem érted NEM NEM TISZTA....:-)  Képzeld én is használok tűztér oldali tisztítószert ,de oda a tűztérre... Mellesleg megjegyezném,mi is a legfőbb baj ha beleöntöd a hmv oldalra: Ez olyan erőss vegyszer ami hetek múlva is ott lesz benne nyomokban...nem nem tudod kimosni,csak azt hiszed ,hogy kimostad de nem---és mérgezed a családod folyamatosan heteken át...

 

Vettem egy újat a tanácsodra--én egy szóval nem mondtam,hogy vedd meg:-)))

 

Most akkor érted e, amit írsz?--én nagyon is de te????

 

 

Meg lett a hiba, amit eddig nem is néztem! :)

A beállítások: Alap és csak a tároló hőmérsékletét kellett állítani,--- Milyen tároló,már az is van ,eddig kombi kazánod volt?..Amúgy rengetegen mondták neked a fórumon,hogy milyen paramétereket nézz meg ,mit csinálj ,beállítás terén..DE MEG SEM HALLOTTAD:-)))

 

Amúgy itt érted e amit írsz???:

Meg lett a hiba, amit eddig nem is néztem! :)

A beállítások: Alap és csak a tároló hőmérsékletét kellett állítani --aztán egy sorral lejebb: és csak egy hülye cső,.......egy szaros, hülye,.........cső!!!!! most akkor melyik:-)))

 

Rengetegen próbáltak itt neked segíteni szakik és amatőrök egyaránt....de egész egyszerűen NEM ÉRTED amit mondanak neked...aztán meg kioktatsz mindenkit ,hogy hülye....

 

Hááát nem csak a kazánoddal van baj rendesen:-)

 

Előzmény: Törölt nick (45629)
BorzaJ Creative Commons License 2022.11.12 0 0 45632

De sokkal egyszerűbb volt a megoldás. A kondenzvíz szifonban volt sok a víz (a rendszerfeltöltés miatt), ezért nem gyújtott, nem a gáz hiánya miatt.

Köszönöm a kapott tanácsokat!

Előzmény: BorzaJ (45622)
nagykunsági Creative Commons License 2022.11.11 0 2 45631

Ezt kifejtenéd bűvebben?

 

"A beállítások: Alap és csak a tároló hőmérsékletét kellett állítani, de ez természetes, mert ezek a szarok egy kaptafára készülnek: 24 - 30 - 35. Már aki érti "

 

Próbáltam követni, de itt elvesztem. Meg nicknevet is váltottál közben .

 

 

Előzmény: Törölt nick (45629)
kormi07 Creative Commons License 2022.11.11 -1 0 45630

Húb@zmeg.

Hozzá kellett állítani a szoftvert a hardverhez?

 

Az kűkemény:-))))

Előzmény: Törölt nick (45629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!