Keresés

Részletes keresés

femiki Creative Commons License 2012.08.23 0 0 108

Üdv!

Mennyi a kereted amennyit rászánnál a rendszerre?

Esetleg tudok küldeni árajánlatot privátban.

A rendszerhez teljes kapcsolási rajz is tartozik.

Előzmény: .:yoyo:. (106)
kneissl Creative Commons License 2012.08.22 0 0 107

Riasztókábelben általában van elég ér (6+árnyékolás) mindenhez, ha megveszed a cuccokat, akkor találsz benne leírást a bekötésről.

Előzmény: .:yoyo:. (106)
.:yoyo:. Creative Commons License 2012.08.22 0 0 106

Sziasztok!

 

Most vásároltam egy házat, ahová szeretnék riasztóberendezést elhelyezni. Viszont vagy olyan durva árajánlatot kaptam, amitöl a hajam égnek állt, vagy pedig olyan egyszerü rendszereket építenének ki viszonylag elfogadható áron, ami egyáltalán nem ér annyit. Ezáltal úgy döntöttem, magam építenék ki egy DSC rendszert 5 mozgás és 2 nyitásérzékelövel, esetlegesen ha a keret futja, 2 db kültéri érzékelövel. Egy DSC PC1616 -os központtal rendelkezö szettet néztem ki.

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy hogyan kell az érzékelöket bekötni a központba (hány eres kábel kell, hová kell ellenállás vagy hasonlók) ? Úgy gondolom, van annyi elektronikai szaktudásom, amivel megtudom ezt csinálni, ha valaki ad hozzá egy kis segítséget :)

 

köszönettel

Jocó

cityba Creative Commons License 2012.08.22 0 0 105

Sztem is a síkmágnes a jó megoldás, létezik olyan amibe egy rúgós pöcök löki el az ajtót. Egy távirányító szettel is megoldható a nyitás, plusz rákötheted a riasztóra is. 

Előzmény: csomomano (103)
kneissl Creative Commons License 2012.08.22 0 0 104

Teljesen egytértek az ötlettel.

 

Azt fontold csak meg, hogy ha egy 12Vos rendszert csinálsz, ami akkor nyit, ha megszűnik a 12V, akkor a kutyának akkor sem lesz baja, ha esetleg hozzáér - de ez kvázi lehetetlen, mert minden el van szigetelve, a kennel vasrészén nem lehet fesztültség - viszont ha valaki nagy ravaszul elvágja az oda menő vezetéket, akkor pont, hogy magára szabadítja a falkát...

Előzmény: csomomano (103)
csomomano Creative Commons License 2012.08.22 0 0 103

Ez egy régebbi ötlete volt páromnak.. mint ahogy az is hogy ne legyen a ketyere áram alatt állandóan... de mi nem csak a riasztóra gondoltuk rákötni hanem egy távirányító a zsebben és bármi van akár ha előtte vmiért be is zártam a kutyát nem kell odamennem kinyitni mert lehet hogy nem lenne rá lehetőség ezért egy valamilyen távirányítóval oldanánk meg... mint pár helyen meg öregeknél ez a nyakba akasztós távriasztó

Előzmény: kneissl (101)
KFerenc123 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 102

Van valakinek tapasztalata Satel riasztókkal?

Elég kedvező az ára, viszont jó lenne valakinek a gyakorlati tapasztalatát is hallani/olvasni.

kneissl Creative Commons License 2012.08.17 0 0 101

Ezekszerint nem csak nekem jutott eszembe a riasztó megszólalásával együtt a vérebeket is szabadjára engedni...

 

:-))))

Előzmény: csomomano (98)
bcslaci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 100
Előzmény: csomomano (98)
bcslaci Creative Commons License 2012.08.14 0 0 99

Keress rá a "csapzár" és "impulzuszár" -ra, hátha valamelyik jó neked. Az elektromágnes csak áram alatt tart, azt mondtad neked az nem jó (egyébként azokat "síktapadó mágnes" néven keresd

Előzmény: csomomano (98)
csomomano Creative Commons License 2012.08.14 0 0 98

Sziasztok!

Elnézést ha esetleg nem a megfelelő helyre írok de szükségem volna némi segítségre tanácsra útmutatásra.!

 

Szóval adott egy kutyakennel... erre szeretnénk egy távirányítással nyíló elektromos (elektromágneses) záró mechanikát... nyomom a gombot kinyitja a reteszt megoldással... továbbá a boltban kapható zárak azért nem jók mivel folyamatosan áram alatt kell lenniük nekünk pedig olyan kellene ami csak a nyitás alatt kap áramot... maga az ajtó meg rugós vagy ellensúlyos megoldással nyílna. Esetleg ha tudtok abban segíteni hogy hogyan lehet házilag elektromágnest készíteni azért is hálás lennék.!

 

Előre is köszönjük a segítséget!

 

Kellemes estét Mindenkinek!

 

kneissl Creative Commons License 2012.08.06 0 0 97

Én még csak most rámolom össze a rendszert, vadiúj akksijaim vannak, de köszi, jó tudni ezt a kötelező csere-periódust.

 

Előzmény: Szaganaki (96)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.06 0 0 96

Nem, síma csepptöltés van.

ha nem tudod a kültéri sziréna tpusát fotózd le akár a telefonoddal, riasztós üzletekben segítenek.

Ezek az akkumulátorok - mndkettő - 3-4 évre vannak kalibrálva, utána kérdés, mérés nélkül ki kell cserélni!

Előzmény: kneissl (95)
kneissl Creative Commons License 2012.08.06 0 0 95

Automatikusan fut valami kisütő-újratöltő karbantartó mechanizmus ezekre az akksikra amit az elektrinika vezérel ??

Előzmény: Szaganaki (94)
Szaganaki Creative Commons License 2012.08.04 0 0 94

A sziréna akkuját is kicserélted?

Mert ott is van egy és az is elöregedhetett!

Előzmény: N0rthF4c3 (93)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 93

Sziasztok!

 

Hátha tudtok segíteni, a problémám a következő:

 

A beköltözéskor már ki volt építve egy Paradox rendszer a házon belül. Helyiségenként 1db mozgásérzékelővel, bejárati ajtónál ajtónyitás érzékelővel, az ablakoknál megvannak a nyitásérzékelők kivezetései...

 

Kb 2 hónappal ezelőtt 1x csak elkezdett vonyítani a sziréna, hirtelen azt sem tudtam mihez nyúljak, lehúztam a pótaksit, és szépen el is hallgatott... Aztán jobban szemügyre vettem, kissé oxidos volt, az oldala felpúposodva, gondoltam ez a gond, vettem egy tök újat. Rádugtam, de a TBL gomb továbbra is világít, és kapom az 1-es hibaüzenetet, mondván "pót aksi nincs csatlakoztatva, vagy nem töltődik"... Kimértük a csatit az alaplapon, teljesen normálul működik, töltögetnie kellene az aksit.

A gond az, hogy ugye most gyakorlatilag áramszünet esetén is beriaszt, 2 hete éjjel 2-kor a vihar alatt meg is történt, csúcsszuper érzés erre ébredni! Plusz ha olyanja van, produkál fals riasztásokat is, és kb elhallgat 5mp múlva...

 

Találkoztatok már ilyennel? Mit kéne még megnéznem? Kit ajánlanátok esetleg, aki kijön és átnézi?

 

Szigetszentmiklóson lakunk!

vismajor77 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 92

sziasztok az létezik,hogy egy paradox evo 48 as már a második reed ajtónyitás érzékelőt eszi meg?több pontos ajtó mégis ezt irja memóriába.oknak...

bcslaci Creative Commons License 2012.07.02 0 0 91

Ha le van zárva a panel, akkor nem is fog sikerülni.

 

Ebben az esetben szerintem kuka, de próbáld meg felhívni a riarexet (www.riarex.hu), ők forgalmazzák, hátha szervízben hardveresen visszaállítható a panel némi aprópénzért cserébe

Előzmény: ttasztal (90)
ttasztal Creative Commons License 2012.07.02 0 0 90

Köszönöm, közben megtaláltam, de sajnos nem hagyja magát, nem sikerül a reset, pedig nem túl bonyolult...

Előzmény: bcslaci (89)
bcslaci Creative Commons License 2012.07.01 0 0 89

0025

Előzmény: ttasztal (88)
ttasztal Creative Commons License 2012.07.01 0 0 88

Sziasztok! Segítséget kérnék. Meg tudja-e mondani nekem valaki a KYO32 alap telepítői kódját? Lassan megőrülök egy makacs központtól... köszönöm előre is.

_kombany_ Creative Commons License 2012.05.29 0 0 87

 CC808 -as cikszám alatt fut a Bosch -nál, de jelenleg hiánycikk, de nekem nagy szükségem lenne rá!

Előzmény: _kombany_ (86)
_kombany_ Creative Commons License 2012.05.29 0 0 86

Sziasztok!

 

BOSCH  CC488P központhoz nincs véletlenül valakinek programozó kábele,  vagy kapcsolási rajza a kábelhez?

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

FFeri Creative Commons License 2012.05.18 0 0 85

Kösz. A "jobbsága" miben nyilvánul meg? Mert máshol meg pont a Pyronixet szidják...

Előzmény: 1pocokbacsi (84)
1pocokbacsi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 84

Kb 15 éve telepítek Pyronix-et és paradoxot is.A pyronix matrix6-ot nem venném meg mivel nem bővíthető(6 hurok)és nem particionálható.A favoritom a 424es lcd kezelővel.Jobb mint a paradox sp széria közel azonos árfekvésben.

Előzmény: FFeri (83)
FFeri Creative Commons License 2012.05.17 0 0 83

Hali!

 

Mennyire ismeritek a Pyronix Matrix rendszereket? Megbízhatóak? Rosszabb/jobb megbízhatóságban mint egy hasonló árú DSC v. Paradox?

ijo Creative Commons License 2012.03.28 0 0 82

Sziasztok!

 

Egy Solution 880 ICP-CC408 típusú riasztóközpontom van. Tud valaki segíteni hogy tudom bővíteni egy infrával a rendszert? Nézegettem a telepítési leírást, de nem túl világos számomra, hogy is kellene. Telepítői kódom van..Előre is köszi!

kiskabóca Creative Commons License 2012.03.05 0 0 81

Sziasztok!

 

Két éve lett kiépítve a  lakásriasztó rendszerem.

Most akku hibát jelez....,gondolom lemerült.

Tipusa CROW

Az lenne a kérdésem,hogy a megfelelő akku megvásárlása után,minden következmény nélkül, kicserélhetem?

Tehát saru le,régi ki,uj be,saru vissza....csak ennyi?

 

Köszi,ha válaszoltok!

 

 

kishatos Creative Commons License 2012.02.04 0 0 80

Nagyon szépen köszönöm! Sikerült is! A történet röviden, hogy a kábeltévés szerelés közben elvágta a sziréna vezetékét. Mivel csak alvállalkozó, ezért a cége nem fizeti a javítás költségét. Este visszajött és megpróbálta megszerelni. A vezetéket összetoldotta, de a sziréna dobozát az istennek sem bírta visszatenni (közben persze rengetegszer megszólalt a sziréna, nem kedveltek nagyon a szomszédok). Mire végre sikerült visszaraknia a sziréna dobozát, és mindent rendben mutatott a riasztó kezelője, elhallgatott a sziréna. Villogni villog, a riasztás bemegy a központba, de néma.... Megsajnáltuk a szerelőt. Nem akarjuk ráverni a költséget, de az ördög nem alszik, azért a kódcsere kellett. Aztán ha majd lesz valami egyéb gond, akkor kihívjuk a riasztószerelőt, és egy kalap alatt talán megjavítják a szirénát. Telefonba annyit mondtak, hogy lehet, hogy a sok ki-bekapcsolás miatt a biztosíték ment ki....

Előzmény: bcslaci (79)
bcslaci Creative Commons License 2012.02.03 0 0 79

jelenlegi kód->1->#->1->#->új kód->#

Előzmény: kishatos (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!