Keresés

Részletes keresés

marslakó Creative Commons License 2005.11.17 0 0 64
Csörgess meg, ha gondolod! Merről érkeznél? Elérsz a korábban is ismert élvonalas Csörgő-Csörgő-Szergej-Egy számomon :-)
Előzmény: radio100jozsi (63)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 63

Jól írtad, elméletem szerint a reggeli időpont a jó, amikor a Fehérvás felől jövő vonatot süti a nap.

Megközelítés Érd állomásról a legköünnyebb, mert pont ott van a váltókörzetnél.

 

Nagyon bosszant, hogy lehet lemaradok erről, nem tudom még, lehet holnap 8-ra kiugrok én is, mert utána nekem munkám van. 

Előzmény: marslakó (62)
marslakó Creative Commons License 2005.11.17 0 0 62

radio100 jozsi!

 

Érdnél reggel lehet jó fotót készíteni a hídról?

 

Ugye a Fehérvár felől érkező vonatok bújnak úgy át alatta, hogy nincs útban az új híd, magyarul a régi híd az új híd Bp. felőli oldalán van? Mert akkor reggel (ha nincs beborulva) pont jól süt a vonatokra a nap.

 

Holnap olyan 8-9 körül tudnék arra járni. Gondolom, hogy Tárnok vagy Érd állomások felől lehet a legjobban megközelíteni az ojjektumot.

radio100jozsi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 61

Pontosabban kérhetném majd ezt a Marchegyi (vagy Marcheggi?) híd helyét?

 

Mert akkor a 3 körvasúti híd után a Dózsa Gy. aluljáró közé ez pont beférne még.

 

Előzmény: radio100jozsi (60)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 60

A Rákosrendező közelében található "Marcheggi híd" csak azért marad ki a szórásból, mert nem közút, hanem vasút fölött van?

 

Hoppá, ezt kerestem, hogy ez a Marchegyi híd hol a csidába lehet, mert csak emiatt maradt ki a szórásból.

 

Amit kaptam táblázatot, azon a vonal számok nem a MÁV menetrendkönyvivel azonos, így 1-2 dolgot nem találok még.

 

Ilyen a Gubacsi Dunaági híd amin 3 vágány megyen?

 

Amúgy én hétközben dolgozom, egyedűl az ünnepek körül lesz nekem munkaszünet hétközben is.

Előzmény: Zolcsi67 (59)
Zolcsi67 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 59

Hát, így elsőre nem biztos, hogy jónak tűnnek az időpontok, de majd meglássuk...

 

Amiért "ugrottam" a témára, az az, hogy a jövő hét elején (hétfő-kedd-szerda) "terápiás célú szabadságot" veszek ki: ti. tele van a hócipőm a munkával, és vagy otthon nézem a plafont hanyatt fekve, vagy valami állomáson a vonatokat.

Ja, most épp szép napos idő van :-))))

Másrészt, mint kőbányai lakosnak is tetszik a túraprogram. De Zuglóhoz (Körvasút) és Kelenföldhöz is van némi kötődésem.

A Rákosrendező közelében található "Marcheggi híd" csak azért marad ki a szórásból, mert nem közút, hanem vasút fölött van?

Az Illatos úti hídrendszer megvan már?

No, ennyit a kérdésözönből :-)))))

Holnap még elérhető vagyok itt, vagy mailben, internetem otthon nincs, csak a munkahelyemen.

Előzmény: radio100jozsi (57)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 58
Na erre én is kiváncsi lennék, hogy merre van?
Előzmény: exmv (56)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.11.16 0 0 57

Szia!

 

Örülnék, ha jönnél.

 

Várom a napos időt, akkor megyek, talán jövő pénteken, vagy vasárnap.

Útvonal: Pongrác-Horog utca sarkán a 100-ast keresztező Keletis vonal felüljárója.

Majd gyalog a Horog utcán át a Kőbányai úti felüljáró, innen tovább szintén a Horog utcán a Hizlalóhoz a Bihari utcai felüljáróhoz. Majd tovább a Fertő utcai felüljáróhoz. Utána kicsit vissza a Száva és végül a Kőér utcai felüljáró zárná a napot, ami legkésőbb 15 óra lenne a fényviszonyok miatt.

 

Egy másik nap:

 

Üllői úti felüljáró (Ecseri sarok után), majd a Gubacsi-Soroksári út felüljárói, itt van 3-3 db.  Na meg itt van még a Kvassay út felett is a HÉV-hez menő vágány felett hidak, meg tán elveszett hidak is, meg vágányok. Ezért is ez egy napos program minimum.

 

Harmadik nap a Budai rész következik, Budafoki út, Fehérvári út, Bartók Béla út, Egérút, Nagyszőlős út, és Villányi út.

 

Zárásképp a negyedik napra:Keresztúri út, Kerepesi út, Erzsébet királynét út, és végül a Dózsa György út.

 

Ennyit terveztem megcsinálni. A hidakat gyalog és BKV-val közeltem meg..

Azért ezeket, mert ezek kellenek a könyvbe, ezért is várom a napos időket. December közepéig szeretném leadni, de ha nem megy, akkor január első hetében adom le, addig csak lesz még 4 napos idő valamely hétvégén.

 

A Duna hidakat más megcsinálja, na meg macerás, a Déli-Összekötő meg őrzött.

 

 

Előzmény: Zolcsi67 (54)
exmv Creative Commons License 2005.11.16 0 0 56
Lehet, hogy az Elveszett... topicba jobban illene, de itt sem teljesen OFF. A képen látható vasúti híd inkább egykori, mint mai. Valamikor (nem is olyan régen) nagy forgalmat bonyolított le, mára az önkéntesek szinte teljesen elbontották.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.16 0 0 55
Lehidalok! Csak most vettem észre ezt a már régóta hiányzó topicot. Meg tudja-e valaki mondani, mikor kezdik meg az újpesti vasúti híd bontását és az új felépítését? 2006 nyarára tervezték, de hallottam már 2006 elejéről is.
Zolcsi67 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 54
Rádió100Józsi, mikorra tervezed a következő budapesti hídbejárást (KöKi-Fc, ha jól emlékszem)? Veled tarthatok? :-)
marslakó Creative Commons License 2005.11.16 0 0 53
Írtam az anyatopicba, hogy megszüntették az érdi híd műemléki védettségét és megkapta a bontási engedélyt, decemberig állítólag el kell tüntetni...
MALWIN Creative Commons License 2005.10.23 0 0 52
Dunaföldvár, 2005 október 23:
hkv Creative Commons License 2005.10.06 0 0 50
  

Ime egy kiss friss hír a volt Hegyközi- Bodrogközi kisvasút  Bodrogi hídjáról:

 

Az elkerülő út felülvizsgálata folyik, ha 2006-ig befejeződnek a kisajátítások, elvileg elkezdődhet az út és hídépítés, ami a 2010-ig tartó tervidőszak része. Jelentősen megnöveli a költségeket, hogy a kisvasúti hidat nem tudják felhasználni, így teljesen újat kell építeni, ami valahol annak közelében lesz. Ez a költségeket 10 milliárd Ft-ra növeli.

 

 Forrás: Sárospatak.hu  Törő Gábor
/2005.09.30./

hg7fac Creative Commons License 2005.09.11 0 0 49

Ok köszi az infót!!! :)

Előzmény: radio100jozsi (46)
m61019andras Creative Commons License 2005.09.09 0 0 48

A Gigantos topicba tettem föl egy képet a városnéző Szabolcs IC-ről, amint éppen kisuhan Rákosszentmihály állomásról.

Előzmény: radio100jozsi (47)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 47

Akkor most láthatod még vasárnapig a városnéző szabolcsi IC-ket:-)))

 

Amúgy ide majd egyszer fotózni is ki akarok menni, jelenleg csak áthaladó pont, legutóbb kedden Kerepesre és vissza HÉV-el délután nyunyukával.

Előzmény: m61019andras (40)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 46

A friss Indóháztban erről van infó.

 

Jobb vágányon 1977 április 16.-án, a balon 23.-án szünt meg a forgalom.

Előzmény: hg7fac (45)
hg7fac Creative Commons License 2005.09.08 0 0 45

Sziasztok!

 

A biatorbágyi völgyhídról tudtok valami infót pl. mikor szüntették meg rajta a forglmat.

 

Előre is köszi!

fer20 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 44

hídpillér Zaláta mellett

 

bocs, de úgy látszik nem engedi feltölteni... az ftp le van tiltva nálunk

fer20 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 43
Itt a fénykép is a zalátai hídpillérről
fer20 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 42
 

Zalátai híd, ki tud róla?

 

Az 1895-96-ban épült Szentlőrinc – Sellye – Szlatina vasútvonal az Ormánságot kötötte össze Horvátországgal.

Zaláta mellett a Dráván 460 m hosszú híd vezetett át (4x70 m mederben és 4x20 illetve 5x20 az ártéren).

"Vasút az Ormánságab" c. kiadvány, MÁV Pécsi Ter. Ig. Pécs 2000.

 

Máshol azt olvastam, hogy a híd 100 m-es szakasza még áll a magyar területen, a sellyei önkormányzat meg akarta venni, de a MÁVnál nem szerepelt a vagyonleltárban, így nem tudták eladni. A helyszínen csak két romos téglából épült hídpillért találtam.

 

Ki tudja:

Mikor robbantották föl és kik?

Mikor bontották el a többi részt?

A mederpilléreket mikor bontották el?

Hol lehet találni a hídról esetleg rajzot, fényképet?

 

Köszi:

 

fer

 

davidbosi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 41
Neked ez hazai pálya volt! (nekem is...) :-))))))))))))))))
Előzmény: radio100jozsi (38)
m61019andras Creative Commons License 2005.09.08 0 0 40
Na, ez a válaszod a helyes! :-)) Én errefelé lakom és nagyon szeretem ezt a helyet, mert jó csendes és ez az a vonal, ahol bármilyen gép jöhet! :-)))
Előzmény: radio100jozsi (39)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 39

Bocsánat, nem néztem, hogy nem jó a Soldato válasza, így akkor a tippem a körvasúti felüljárók a Kerepesi út felett, és az előjelző az Rákosszentmihályé, tehát arra felé nézünk a bal vágány mellett.

 

Itt sem voltam még fotózni.

Előzmény: radio100jozsi (37)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 38

Ez a fotó meg itt készült mellettem, ez a Zugló mh.-nél a Thököly úti felüljáró jobb vágánya Városligeti elág felé nézve a megálló felől.

 

Előzmény: davidbosi (29)
radio100jozsi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 37

Megvárjuk rádió100józsit, hogy megtippelje?

 

Mire megjöttem Soldato megmondta, amire én is gondoltam, de mivel ott 3 híd van, azaz a Bihari, Száva és a Kőér út felett, így a pontos válaszom a Bihari úti ez a hídpáros.

 

Még a helyszínen fotózni nem jártam, ezért abból következtetek, hogy a híd alatt villamos közlekedéshez szükséges vezetékeket látok, valamint van egy térköz/ bej.előjelző, ami a ferencvárosnak lehet, és a háttérben pedig egy balos ív, ami fordul a Fradiba. Így véleményem szerint ez a bal vágány mellől fotózva Köki felől Ferencváros felé nézve készült fotó.

 

Na most jót mondtam, vagy leégek mindenki előtt?

Előzmény: m61019andras (32)
m61019andras Creative Commons License 2005.09.07 0 0 36

Azért volt a végén kérdőjel. :-))

 

Na de ha addig valaki kitalálja, az csak jó!

Előzmény: davidbosi (34)
m61019andras Creative Commons License 2005.09.07 0 0 35
Nem jó a válasz. :-( Éreztem én, hogy jó kis kérdés lesz ez. :-)
Előzmény: Soldato (33)
davidbosi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 34
Ha kérdés volt a válasz: IGEN!
Előzmény: m61019andras (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!