Keresés

Részletes keresés

egylambos Creative Commons License 2020.11.12 0 0 449

Láthatatlan élienek nincsenek, a technikai cuccaik viszont okozhatnak furcsa dolgokat.

Előzmény: informer0707 (447)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 448

Kb. milyen magasan volt a földtől mérve a távirányító, mikor koppant?

Előzmény: kinek. (444)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 447

Azért még mindig a magát valahogyan láthatatlanná tevő élien a legvalószínűbb magyarázat. Az Úr angyalai, ha vannak egyáltalán, az elmúlt pár száz évben nem nagyon mutatkoznak, különösen nem szimpla távirányítómegállítás miatt. A kvantummechanika működik, de egy-két ilyen makroszkopikus eseményre, ahogy mondod, googol^googol évet kéne várni. Pár atommag elbomlása koppanást nem okoz, legfeljebb a kinek által mozgatott távirányító észrevehetetlenül pici lassulását. A 2030-ból érkezett embert hagyjuk is, ezt nyilván te is poénnak szántad.

 

Úgy rémlik, ilyen láthatatlanul ott lévő élienekről már mások is beszámoltak, a repülő csészealjaknál ez pedig kimondottan gyakori. Az biztos, hogy értelmes, űrutazásra képes humanoid lények léteznek (mi magunk, bár ugye a csillagközi utazás lehetségessége nem bizonyított, de elvileg semmiképpen sem kizárt), és (egyelőre még nem a látható tartományban, de) metaanyagokkal már az emberiség is képes láthatatlanságot előidézni, tehát ez sem lehetetlen. Sőt, ha jól emlékszem, egylambos tett be linket pár hónapja lézerrel kiváltott átlátszóságról (tudományos kutatási irány), szóval nálunk fejlettebb technológiával rendelkező fajoktól ez nem tűnik meglepőnek.

Előzmény: pk1 (445)
egylambos Creative Commons License 2020.11.11 0 0 446

"A 2030-ból érkező ember majdnem hozzátok értkezett, de meggondolta magát, mielőtt teljesen materializálódott volna"

 

Az lehet. :-)))

Előzmény: pk1 (445)
pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 445

Feldolgozni könnyű. A nehézséget az okozza, hogy túlságosan is sok magyarázat kínálkozik. Az Úr angyala állította meg a távirányítót. A Heisenberg-féle határozatlanság nyilvánult meg a táviránytó mozgásában. A távirányító egyik atommagja elbomlott és hát ugye az impulzusmegmaradás ... A 2030-ból érkező ember majdnem hozzátok értkezett, de meggondolta magát, mielőtt teljesen materializálódott volna ...

Előzmény: kinek. (444)
kinek. Creative Commons License 2020.11.11 0 0 444

Tudom, hogy nehéz ezt egy kívülállónak feldolgozni, de tényleg úgy történt, hogy a levegőben láthatatlan valamin koppant a távirányító...

Előzmény: pk1 (441)
kinek. Creative Commons License 2020.11.11 0 0 443

Az, hogy némileg újra működnek bizonyos dolgok, az egy önfelszívódó "térre" vonatkoztatható. Tehát megunták a játékot, vagy megvezetnek, de nagyon :)

Egyébként én is így csinálnám :) Hehehe :)

Előzmény: informer0707 (430)
kinek. Creative Commons License 2020.11.11 0 0 442

Csak a kezemben, némi holtjátékkal az ujjaim között lebegtettem mint egy legyezőt, különböző pozíciókba. Így történt, ami valóban megtörtént, hogy a levegőben koppant a távirányító.... Ami akkor beszarás! Na nem direkt, hanem képletesen. Valaminek nekiment a levegőben, ami hangosan koppant, de láthatatlan volt, nem volt ott semmi sem. Még most is előttem van, mint sok minden más különös dolog, ami történt a közvetlen környezetemben...

Előzmény: dajtás (438)
pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 441

Persze az is lehet, hogy spontán vagy egy Maxwell démon hatására trilliárd levegőmolekula párhuzamos sebességet vett fel egy pillanatra, és hát az ilyen pontosan úgy viselkedik, mint egy szilárd test. Ez nagyon gyakori dolog, googolgoogol évenként többször is megtörténhet.

Előzmény: dajtás (438)
pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 440

Jó duma. Engedd meg, hogy szükség esetén kölcsönvegyem: "Nem én törtem el, hanem valami láthatatlan összezúzta a levegőben!" :o)

Előzmény: dajtás (438)
egylambos Creative Commons License 2020.11.11 0 0 439

Ez azért van mert kinek is aktív mint informer.

Előzmény: dajtás (438)
dajtás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 438

Rossza a memóriád pk1.

Anno kinek írta, hogy játszott a távirányítóval, gondolom szaltózva pörgette, és nem várt módon a levegőbe dobva valamin visszapattant, 

mindezt úgy, hogy nem volt semmi sem ott elvileg.

Levegőben nem szokása a tárgyaknak nekiverődni a "semminek".

Előzmény: pk1 (437)
pk1 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 437

Eleve hogy jön ahhoz egy távirányító, hogy akármiről is visszapattanjon? Vagy te úgy "távirányítasz", hogy a távirányítót hozzávágod a készülékhez? Tetszik.

Előzmény: dajtás (435)
egylambos Creative Commons License 2020.11.11 0 0 436

Majd akkor csodálkozz ha egyik teraszról átvándorol a másikra :-)

Előzmény: dajtás (434)
dajtás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 435

Nem volt kint senki, mikor arrébb vándorolt a medence.

Család bent volt a lakásban, és mire kijöttek, baromira máshol volt a teraszon.

 

Lehet kondenz víz a plafonon, ez nem vitás, de ázás nyom nincs, és nem is rendszeres, csak random csöpög a víz.

Mondjuk ettől nem riadok meg, ha majd visszapattan a levegőben a távirányítóm, akkor húzom fel a szemöldökömet... :)

Előzmény: informer0707 (431)
dajtás Creative Commons License 2020.11.11 0 0 434

Ez benne a pláne, hogy egy 5. emeleti nagy teraszon vándorolt arrébb a gyerekmedence.

Előzmény: Shegggemem a szkepóca (428)
egylambos Creative Commons License 2020.11.10 0 0 433

Fogalmam sincs mi és hogy történt nálad, de azt biztosra veszem, hogy a nonók téged is figyelnek pár napja a látogatásom okán.

Előzmény: informer0707 (430)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 432

Amúgy nézheted a pozitív oldalát, kineknek az áramellátásába segítenek be kissé a nonók, neked a vízellátásba, hogy egylambos maréknyi gyémántos fájdalomdíjáról (az invázió elmaradása miatt, ugye) meg BP-SP ingajáratairól ne is beszéljünk. Nekem meg lendíthetnének ilyen alapon mondjuk földgázügyben, bár egyelőre ennek a számlámon nincs nyoma. Pedig talán jelentős tömegeket menthetnének meg a kutyatápos végzettől, ha tennének felém egy ilyen gáláns gesztust.

Előzmény: dajtás (425)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 431

A gyerekek is a medence környékén voltak, mikor ez történt? Lehet, hogy kicsit izmosabb típusok, és poénból odébbtolták :)

 

A fürdőben páralecsapódás még elképzelhető. Hálószobában vagy előszobában azért gyanúsabb lenne. Bár, ha jól gondolom, párafoltnak nincs nyoma ilyenkor a mennyezeten, szóval így is gyanús lehet.

Előzmény: dajtás (425)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 430

UPDATE:

 

Garázstávirányító: ma reggelre újra próbálkoztam: a garázson kívülről próbálva a felső kapu nyílt, az alsó meglepő módon csak kb. 45 fokos szögből. Én is gondolkodtam, 2 földi okot tudtam beazonosítani: 1. A garázsban a földre letett tükör 2. A tegnap az elromlás előtt a garázsban szétdobált hullámpapír csomagolóanyagok, bár ezeknek a rádióhullámokhoz elvileg nem sok közük lehet. Mindkettőt elpakoltam, ezek után végre a garázs belsejéből is újra kiválóan működtek a távirányítók. A garázskapukat beszerelő bácsi szerint minden ilyen rádiós bigyó a 433 MHz-es hullámsávot használja, és ha valami ilyen cucc van pl. egy autóba beépítve, és az pechemre a közelemben leparkol, az akár 30 méteres körzetben is elnyomja a környező cuccok jeleit. Mint mondta, neki is volt egy ilyen egyszer, se előtte, se utána nem, nem tudta kinyitni a saját kocsiját.

 

CSAKHOGY ő sem tudta biztosra mondani (nyilván), hogy mi nyomta el neki ilyen rejtélyesen a jelet, és én sem láttam semmi olyan idegen autót tegnap, a környéken, ami ezt okozhatta volna. Úgyhogy van elvileg "hivatalos", "földi" magyarázat, csak ugyanúgy nincs bizonyíték rá, hogy ez volt az ok, ahogy a nonók térkapus ármánykodására sem. Bár ez a "hívő topic", úgyhogy figyelünk tovább, nem zárunk ki továbbra sem semmit. Lehet, hogy a bácsi is ufóérintett, és neki is a térkapu telepítése miatt volt egy pár órás tranziens elektromágneses anomáliája...

 

Lámpatávirányító: Ma már egyáltalán nem ment reggel a távirányító. Gyorsan lecseréltem a 3 AAA-s elemet, és újra tökéletesen működött! Tehát itt megint adódik egy földi, szkepó magyarázat, ami még a garázstávirányító eseténél is sokkal egyszerűbb és kézenfekvőbb, de itt is van egy olyan pont, ami sajnos gyanús. Ezt a lámpát PONT EGY HÓNAPJA HELYEZTÉK ÜZEMBE a villanyászok, és a nem éppen az elemeiről híres Conrad Electric-ről sem feltételezem, hogy a 3 AAA eleme ne bírta volna ki azt a max. 200-300 gombnyomást, amit azóta a távirányítóval végeztünk. Ez még a gyárilag a távirányítókhoz adott, jellemzően noname elemektől is szégyen lenne. Egy kicsit furcsa ez az ügy is, na.

Előzmény: egylambos (424)
informer0707 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 429

Szerintem is szélhámos, nem időutazó. Az viszont még simán lehet, hogy ettől függetlenül tényleg Trump nyer a végén, mert nincs lefutva az ügy, majd a bíróságok döntenek, de az még hónapok kérdése. De ez tutira nem azért lesz, mert egy messziről, azaz 2030-ból jött ember ezt állította. Ezek az állítólagos időutazók mindig felsülnek, szerintem azért, mert ők lényegében sosem a mi idővonalunk jövőjéből érkeznek, hanem másikból, így értelemszerűen nem passzolhatnak az általuk megjósolt események sem.   

 

Az ufódossziénak viszont mindegy, ki kapja elnökként a kezébe, mert az elmúlt évtizedekben egyik se kezdett vele semmit. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen dossziéktól független ügy fogja az élienek létezésének nyilvánosságra hozatalát kiváltani. Ezért lett volna jó, ha egylambos megjövendölt ufóinvázióinak legalább az egyike bejön, ott már nem lehetett volna tovább sunyulni. Még csak leszállniuk sem kellett volna, csak pár órán át több ország fölött nappal megmutatnia magát néhány kisebb csészealj-flottának. Sajnos a nonókra ennyit sem lehet rábízni, ami elég szomorú, még úgy is, hogy így két zsugorfóliányi sörrel lettem (egyelőre csak elvileg, remélhetőleg hamarosan gyakorlatilag is) gazdagabb...

Előzmény: pk1 (423)
Shegggemem a szkepóca Creative Commons License 2020.11.10 0 0 428

40 métert? Földrengés volt földcsuszamlással?

Előzmény: dajtás (425)
egylambos Creative Commons License 2020.11.10 0 0 427

Ja de értem, ez két külön eset volt. Bocs.

Előzmény: egylambos (426)
egylambos Creative Commons License 2020.11.10 0 0 426

Hogy mi volt? Vagy ötször elolvastam de nem értem amit írtál.

Előzmény: dajtás (425)
dajtás Creative Commons License 2020.11.10 0 0 425

Nálunk csak a fürdő "mennyezetéről" szokott random csöpögni a víz, miközben nem is ázunk be, és az egyik orvos ismerősünknek "arrébb ment" 40 métert a teli vízzel a gyerekmedencéje, amiben több m3 víz volt... :)

Nézett is nagyot, hogy ezt a szél biztosan nem fújta arrébb.

Előzmény: egylambos (424)
egylambos Creative Commons License 2020.11.10 0 0 424

"Vagy pedig eldugtak valamit, amit összekerestél utána mindenhol, majd titokban visszatették oda, ahova eredetileg leraktad..."

 

Nagyon ráérhetnek az élienek ha ilyenekkel szórakoznak :-) Mondjuk a vizes akció meggondolandó, a találkozó reggelén akár így is kelthetnék informert a nonók. Akik most ezt is olvasták. :-)

Előzmény: kinek. (421)
pk1 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 423

Ez jó kérdés.

 

De legalább kiderült, hogy a 2030-ból jött ember Trump újraválasztását illetően is hazudott. Vajon miért? Lehet, hogy a 2030-beli Trump ezzel a jóslattal remélte (pontosabban: reméli majd) maga számára kedvezően billenteni a dolgot?

 

Ezek után nem ördögtől való arra gondolni, hogy talán a főállítása ("2030-ból jöttem") is hamis. Atóól persze még lehet Trump embere.

Előzmény: emp (422)
emp Creative Commons License 2020.11.10 0 0 422

hűha!

én ezt csak most láttam meg.

kinek?

 

(nem az a kinek :)  )

Előzmény: egylambos (355)
kinek. Creative Commons License 2020.11.09 0 0 421

Távirányítós mizéria volt nálam is. Legelőször a TV-vel kínlódtam, azután mindennel ami távirányítóval működött. A legérdekesebb az volt, amikor 10 perc múlva abban a sorrendben végigment minden, ahogyan előtte nyomkodtam, de azelőtt nem reagált rá. Gondolom akkor a háttérből kiröhögtek, hogy milyen képet vágtam hozzá :) Egyes leírások szerint volt aki a semmiből egy vödörnyi hideg vizet kapott a nyakába... Na az milyen képet vághatott hozzá :) Vagy pedig eldugtak valamit, amit összekerestél utána mindenhol, majd titokban visszatették oda, ahova eredetileg leraktad... Szóval érdekes dolgok ezek...

Nézd meg nem nyílt-e ki azóta "magától" a garázskapu :) Én közben rájöttem, ha hangosan rájuk szólok, minden visszaáll a rendes fázisba :)

Előzmény: informer0707 (418)
egylambos Creative Commons License 2020.11.09 0 0 420

Magyarul jól rátokhoztam őket :-)

Előzmény: egylambos (419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!