Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3139

Köszönöm. Egyszer voltam az Epson tanfolyamán, de nem ez az úr tanított.Az is elég tanulságos volt.

Előzmény: holloo (3138)
holloo Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3138

Boros Ferenc. Én a Fotósarokban találkoztam vele egy oktatáson (ő tartotta), de a Práter utcai iskolában is tanít.

Előzmény: czy (3136)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3137

Ez abszolút így van.

Ha Adobe RGB-ben készített képet Adobeban kidolgozos, amint áll a család a karácsonyfa előtt, átküldöd kereszmamámak és nagymamának, akkor ő igencsak csodálkozni fog, ha megnézi a monitoron... Mert a valószínűbb az, h nagymami monitorja nem tudja az Adobe RGB-t, s fura színeket fog látni rajta... :)

 

Szóval sok pro és kontra ugrik fel ám ilyenkor.

 

Természetesen az AdobeRGB a jobb és komolyabb történet...

 

Előzmény: holloo (3135)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3136

Ha nem titok ki volt ő?

 

Megnyugodtam :-)

Előzmény: holloo (3135)
holloo Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3135

Én is egy kicsit analfagamma vagyok a témában, de pont tegnap beszélgettem ezzel kapcsolatban egy profi fotós oktatóval, ő pont ugyanezt mondta. Az LR alapértelmezése valóban a profoto, ami egy kicsit túlzás, mert itt-ott az ember látóképességénél is bővebb. A másik dolog, ami nekem ebből a beszélgetésből lejött, hogy ugyan ajánlott Adobe RGB-ben dolgozni és a fényképezőgépet is arra állítani (én most jöttem rá, hogy eddig sRGB-ben fotóztam), de igazából két helyen láthatod viszont így a képeidet: olyan monitoron, ami képes az Adobe RGB megjelenítésére, vagy ha esetleg profi helyen készíttetsz magadnak képet nyomdai minőségben. Minden más esetben sRGB-t használnak és azt is látsz. Az oktató azt is megmutatta nekem, hogy ha sRGB-s képet nézel AdobeRGB-s beállításokkal (rákényszeríted a programodat, hogy AdobeRGB-s képként értelmezze az sRGB-s képet), akkor annak eléggé tragikus lesz az eredménye, míg fordított esetben szintén nem lesz színhű a megjelenítés (AdobeRBG-s képet sRGB-sként megjeleníteni), de sokkal tűrhetőbb lesz a dolog. Ezért is érdemes eleve AdobeRGB-t haasználni.

Előzmény: czy (3134)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3134

Ezt szerintem félreérted, a bővebb színterűn meg kell jelennie több mindennek, a szűkebben nem tud. 

 

Az említett hozzászólás nem azt mondja amit Te írsz, hanem, hogy a LR alapvetően nem sRGB-t használ, hanem Prophotot, és ha nem sRGB-ben mented ki a képet, akkor a weben - ahol az sRGB - a szokvány, nem lesz helyes a megjelenítés.

 

Remélem jól értem.

Előzmény: Steve the Great (3130)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3133

Van itt egy érdekes színtér összehasonlítás.

 

http://regex.info/blog/photo-tech/color-spaces-page2

czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3132

+t

Előzmény: czy (3131)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3131

De az 1970-es hozzászólás el ne olvasd!

Előzmény: unalmas lany (3129)
Steve the Great Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3130

"Egyelőre nem gondolom, hogy bánni fogom valaha is a vételét."

 

Én egy dologgal küzködök az U2410 kapcsán, bár lehet, hogy én vagyok a béna. Itt beszéltünk erről (1967 környékén), hogy ha jól értem, a monitor bővebb színtere okán a LR-ban nem igazán lehet úgy megjeleníteni a fotót, mint ahogy sRGB-ben exportálva bárhol máshol nézve fog mutatni. Neked mennyire okoz ez kényelmetlenséget?

Előzmény: unalmas lany (3129)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3129

Egészen biztos, h a LED technológiának rengeteg előnye lesz.

Mint azt írtuk is, minden kiderül heteken belül.

Eddig mindenki csak elméletben gondolkodott...

 

Ha eddig vártál, ezt a kicsit már úgyis kibírod. :)

 

Én a U2410-et sok-sok tulajdonos ajánlása után mertem csak megvenni (akiknek adok a véleményére), s persze olvastam rengeteg fórumot a monitorról. Egyelőre nem gondolom, hogy bánni fogom valaha is a vételét. :)

 

Az élettartamról annyit, hogy a munkahelyen hagyományos technológiával készült NEC LCD 2190UXi "világít napi 24 órában jó pár éve. Nincs kikapcsolva SOHA! Se karácsonykor, se szilveszterkor, semmikor. 6 db-ból még 1 sem mutatott semmi negatív dolgot. Teszi a dolgát.

 

Persze, lehet, hogy a LED-es technológiát majd az unokáink unokái is hiba nélkül használják.

De kérdés, akarják-e? :)

Előzmény: holloo (3128)
holloo Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3128

Amikor beszélgettem az eladóval, akkor szóba került az e-IPS, hogy az nem az igazi. Erre ő azt mondta, hogy az AH-IPS is ilyen, bár hozzátette, hogy minden nagyban függ attól, hogy milyen elektronikával építik. Ő beszélt erről a két új monitorról is, de azt mondta, hogy még nem tudja milyen panellel lesznek szerelve (egy kis keresgélés után én megtaláltam a csatolt hírt ahol AH-IPS-t írnak). Ez gyanús. Megkérdeztem, hogy a "régi" csöves háttérvilágítású panelek rosszabbak-e, azt mondta, hogy egyáltalán nem, sőt! A LED-es technológiáról először úgy gondolták, hogy nem oldható meg vele a wide-gamut, de aztán mégis csak megoldották. Szóval nem tudom, hogy most mit gondoljak. Az új monitorok adatlapján 99%-os Adobe RGB lefedettséget írnak, ami jobb, mint a 2410-nél, de ez csak az egyik paraméter, biztosan van 1000 másik is. A LED előnye, hogy kevesebbet fogyaszt (ahogy te is írtad), valamint, hogy nem kell neki bemelegedési idő. Nekem van egy olyan vélelmem, hogy a LED technológia az élettartamra is jótékony hatással lesz (bár a fene tudja, majd az idő fogja megmondani). Továbbá beszélt a hw-es kalibrálásról (bár lehet, hogy csak a nagyobb modell esetében, erre már nem emlékszek). Szóval biztosan lesz egy kis átfedés, amely időszak alatt még lehet kapni a 2410-et és már a 2413-at is, kérdés, hogy a tesztek időben megjelennek-e ahhoz, hogy azok alapján lehessen dönteni a kettő (vagy három) között.

Előzmény: unalmas lany (3126)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3127

A 2412 után elég hülye ötlet ilyen számozással kihezni egy 2410-es utódot:)

Előzmény: holloo (3125)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3126

Állítólag nem jobb.

De kevesebbet fogyaszt. :)

 

Persze puding próbája az evés.

Amint kijön, biztosan sokan tesztelik majd.

S akkor mindenre fény derül. :)

 

(Aztán lehet, h a végén kiderül, h sokkal jobb!)

Előzmény: holloo (3125)
holloo Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3125

Megtettem az első lépéseket egy komoly monitor vásárlásának irányába, elmentem egy kereskedőhöz. Elsősorban a Dell U2410 érdekelt, személyesen is meg akartam tapasztalni a kinézetét és a képét. A boltban aztán nyugalomra intettek, mert azt mondták, hogy nemsoká várható az utód, au U2413. És a nagytestvér (U2713HM) is kap utódot, jelesül az U2713H-t. Az utóbbiról konkrétan mondta, hogy kb. 2 hét múlva már kapható lesz náluk is, de valószínű, hogy vele együtt az U2413 is forgalomba kerül. Mind a kettőről írtak már az interneten: http://ipon.hu/hir/uj_ah_ips_alapu_dell_monitorok_tuntek_fel/23301 . Mind a kettő LED-es háttérvilágítású lesz, és AH-IPS paneles. Ez nem tudom, hogy jót jelent-e, mert nem vagyok biztos benne, hogy jobb-e mint a H-IPS (Egyáltalán nem biztos. Aki tudja a választ, az mondja meg). A paramétereket tekintve általában jobbnak tűnik, kivéve a fényerőt, mert az csak 350 cd/m2, de valószínűleg az is elég. Lehet, hogy nálam a 27"-os verzió lesz a befutó, bár az jóval is drágább lesz.

nighthawk_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3124

a fozáshoz fotózáshoz akart lenni

Előzmény: nighthawk_ (3123)
nighthawk_ Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3123

Sziasztok!

 

Az UH-IPS, AH-IPS, és az e-IPS közt mi a különbség? Melyiket érdemes venni fozáshoz?

 

nhawk

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.08 0 0 3122

De hátha valaki tud jobbat...

Előzmény: kovacsadamphotography (3121)
kovacsadamphotography Creative Commons License 2013.01.07 0 0 3121

Köszönöm :)

Előzmény: unalmas lany (3120)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.07 0 0 3120
valamilyen hasznalt monitort. Vagy tegyel meg hozza picit es a Dell U2412M-et.
Előzmény: kovacsadamphotography (3119)
kovacsadamphotography Creative Commons License 2013.01.06 0 0 3119

Milyen monitort ajánlotok fotós munkára elfogadható áron ilyen 40-50e Ft között?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3118

Outlook előkészítő jön elő.

Nem használok outlookot, nem is szeretnék.

Írd meg az unalmaslanyka@gmail.com-ra! :)

Előzmény: czy (3117)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3117

A névre kattintva.

Előzmény: unalmas lany (3116)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3116

Tudom, tök hihetetlen, de nem tudom, hogyan tudom megnézni a címed...

Előzmény: czy (3115)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3115

Légy szíves küldj, nyilvános a címem.

Előzmény: unalmas lany (3114)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3114

Remélem nem. Azaz talán még régen töltöttem fel a fotozz.hu-ra. :)

De ha nagyon érdekel, privátban majd küldök Neked.

Előzmény: czy (3113)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3113

Láthatóak képeid a neten?

Előzmény: unalmas lany (3112)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3112

Félig teljesen! :)

Előzmény: czy (3111)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3111

Egészen biztos talán?

Előzmény: unalmas lany (3108)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3110

Igen, tudja. :)

Előzmény: holloo (3109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!