Keresés

Részletes keresés

dragont Creative Commons License 2019.01.30 0 0 23343

Elolvastam a hozzászólásodat.Ezt a szállást én is kinéztem és nagyon hasonló az elképzelésem a látnivalókban.Hogyan tudnêk veled beszélni?

 

Előzmény: Alexfux (23167)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23342

Tökéletesen így van. Én is így tapasztaltam. És hát akármilyen elvetemült vagyok én is, de nyilván nekem is vannak korlátaim és előfordul, hogy átbillen a mérleg. :) 

Előzmény: vélemény (23341)
vélemény Creative Commons License 2019.01.25 0 3 23341

Én történelem és művészettörténet mániás vagyok.  Nekem ismerni kell a háttér információkat is. Nem csak azt akarom tudni, hogy mit látok és a milyen, hanem azt is, hogy miért olyan. Nem könnyű elfogadnom, hogy másnak esetleg erre nincs szüksége.

Tényleg van, akinek nem kell ennyi. Fogd vissza magad.

Nem kell semmit sem mesélni, ők is tudnak olvasni, ott az útikönyv, ott a net.

 

OFF

 

Külső körülmények. Abszolút kezdő idegenvezető voltam, amikor a szüleim Sopronban voltak  szakszervezeti üdülőben ( igen, ilyen öreg vagyok) és lementem hozzájuk néhány napra. November legeleje volt. Az üdülő szervezett egy kirándulást Pozsonyba. Aznap szakadt a hó, fújt a jeges szél. A soproni idvez jött otthonról, irhabunda, csizma, usánka, vastag kesztyű. Az utasok pedig az őszi szerelésben, átmeneti kabát, félcipő, vékony sál. Hiszen csak ez volt nálunk az üdülőben. Pozsonyba megérkezve felmentünk a hősi emlékműhöz és az idegenvezető elkezdte elmagyarázni a magyar honfoglalást. Nekem az Árpád ház az első számú mániám, de ott és akkor visítani tudtam volna. Amikor beértünk a városba és indult a séta az összes magyar vonatkozású emlékhely megtekintésére, akkor mi megszöktünk. Bementünk egy  jó étterembe és végigettük a menüt. Azóta tudom, hogy ha a vendégnek melege van, ha fázik, ha éhes, ha szomjas, ha fáj a lába, vagy ha pisilnie kell, akkor nincs az a legesleggyönyörűbb műemlék/ panoráma/akármi, ami érdekelné.

Előzmény: Sunnyrob03 (23340)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23340

Megfogadom köszi. Én sem szeretnék abba a hibába esni (mint egy picikét Rómában), hogy mások kedvéért feláldozom magam, mert ha folyton csak azzal foglalkozok, hogy mikor mit kell mesélni, meg minden szempontból az útitársaim kívánságait lesem és nekik próbálok görcsösen megfelelni (én már csak ilyen vagyok), akkor én nem fogom tudni átadni magam a pillanatnak. És igaz, hogy ott is minden történelem, ami engem nagyon érdekel, de azért szeretném picit átélni a város hangulatát is. Olyan nehéz ez, mert nekünk, akiknek megadatik maximum 4-5 nap jó esetben egy ilyen helyen, nehéz megtalálni az optimális állapotot. Szeretnél minél többet látni, mert nem tudhatod, mikor térhetsz újra vissza oda, megpróbálod a programot nyitva tartások-árak-elhelyezkedés szempontjából minél optimálisabban megtervezni, de közben tudod korábbi tapasztalatból, hogy ebből megint rohanás lesz, pedig megfogadtad, hogy nem fogsz rohanni és a többiek sem szeretnének. Plusz mindig az adott pillanatban változhatnak dolgok/körülmények, amik keresztbe húzzák a tervedet (eső, sztrájk, kaja problémák: pl. nem találsz normális kajáldát és ezzel megy el értékes idő...stb, ezer ilyen dolog lehet).

Na de nem siránkozok tovább. A lényeg, hogy végre elmehetek és láthatom, a többi majd kialakul és úgy lesz jó, ahogy lesz. :)

Előzmény: vélemény (23339)
vélemény Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23339

Csak annyit "idegenvezetősködj", amennyi jólesik! Ne legyen kényszer! A többiek részéről sem és saját magad részéről sem.

Előzmény: Sunnyrob03 (23337)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23338

Érdekesen hangzik, ezt is megjegyzem, köszi! :)

Előzmény: papanick (23335)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23337

Oh nagyon köszi mindenkinek az ajánlatokat. Lesz mit olvasgatni. Plusz még a Vélemény által ajánlott könyvet is meg kéne venni. Elég érdekes lesz mindent elolvasni és úgy felkészülni a városból, hogy idegenvezetőként is tudjak funkcionálni. :) Májusig van időm, de közben vizsgára is kell készülnöm (off: jógaoktatónak tanulok). 

Rómában ez az egy hiányzott. Hiába olvastam ott is utána előtte sok mindennek, az időnk ahhoz túl kevés volt, hogy hosszabban magyarázzak dolgokat. Itt most megpróbálok erre nagyobb hangsúlyt fektetni, talán picit több idő is lesz.

A "Hosszan Exponálunk" oldalról már olvasgattam, nagyon jó az is. Mindegyiket el fogom olvasni, amit ajánlottatok! :)

anblock_italia Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23336

Arról a topicról, amiről írsz én teljesen el is felejtkeztem, pedig valószínűleg annak idején az inspirált, hogy összegyűjtsem  az információkat..., de jó most nézegetni...., izgalmas idők voltak, tele tervekkel, álmokkal! 

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23332)
papanick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23335

Ha van egy kis idő érdemes elmenni a SM dei Servi felé a város látványa onnan is csodálatos, ha fényképezel akkor delelőtt kell menni. Az ottani utcák is izgalmasak, keresd meg a vicolo degli oreficit, talán a legrégebbi fennmaradt utcácska. Vigyázat zsákutca. nagy előny, hogy relatív kevés a túrista. 

Előzmény: Sunnyrob03 (23331)
onlyread Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23334

Ha még nincs elég olvasnivalód Firenzéről:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/tags/Firenze

Előzmény: Sunnyrob03 (23332)
anblock_italia Creative Commons License 2019.01.25 0 1 23333

http://mierteppenfirenze.blogspot.com/

 

Ha nem is illik magunkat ajánlani, de azt hiszem ennél részletesebb leírást nem találsz Firenzéről..., és a lelkem is benne van! :-)

Előzmény: Sunnyrob03 (23332)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 23332

Megtaláltam egy régebbi topikot "6 nap Firenze" és azt olvasgatom. Nagyon jó és részletes :) De remélem, az csak puszta véletlen, hogy az ott írogatók közül szinte mindenkinél esett az eső, amikor a városban járt. :D Bár nem tudom, ők melyik hónapban voltak ott.

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 23331

Hú adtok ám ötleteket :) Természetesen kihagyjuk a csatornákat, tényleg nem férne bele. A Dóm és ami még belefér azok közül, amiket említettetek Ti is, és mindenképp tervezem, hogy valamelyik helyre felmászunk, ahonnan rálátni a toszkán vidékre, ha már San Gimi elmarad, mert onnan is csodás a panoráma. Remélem, ez sem lesz rosszabb :D

anblock_italia Creative Commons License 2019.01.19 0 0 23330

A San Domenico templomra sem volt időnk..., így a kilátást sem láttam. És említettük már, hogy milyen csak úgy ücsörögni a Campón? Apropo, szabad újra ücsörögni? Volt valami tiltás egy időben..., remélem lemondtak róla, hiszen az fantasztikusan jó..., az ember kicsit bennfentesnek, már-már sienainak érzi ott magát! :-)

Előzmény: vélemény (23329)
vélemény Creative Commons License 2019.01.19 0 1 23329

Igen, ezt végül kifelejtettem. Azt még hozzátehettem volna, hogy a rálátás a városra a San Domenico templomtól Olaszország 2. legszebb városi panorámája. ( A San Miniatot ugye azért nem előzi meg)

Előzmény: anblock_italia (23328)
anblock_italia Creative Commons License 2019.01.19 0 0 23328

Bizony..., és azt még kihagytad, hogy Siena Olaszország egyik legszebb városa, amiben csak úgy járkálni is élmény! Sajnos nekem csak óráim voltak ott, kétszer, egy egész nap maga lett volna a csoda. Az első alkalommal szinte üres volt a Dóm, amikor még ingyenes volt, másodjára, nem kevés pénzért,  alig láttam a templomot az emberektől. A Keresztelőkápolna és a Dóm múzeum is kimaradt, na meg hát felmenni a falra :-( De a Városháza tornyából sem lehet piskóta a kilátás, sajnos arra sem volt időm. 

Előzmény: vélemény (23325)
vélemény Creative Commons License 2019.01.19 0 0 23327

Gondolom, hogy konkrét időpontra szól a foglalás. Egynapos kirándulásnál az túl sok időt vesz el.

Előzmény: Sunnyrob03 (23326)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23326

Teljesen jogos, én is pontosan ezt gondolom, sajnálnám rá az időt, csak megígértem a húgomnak, hogy utánanézek, mi hogy van, mennyibe kerül, stb, mert meglátta a neten és nagyon lázba jött tőle. De utánaolvasva én is úgy gondolom, hogy túl időigényes, mivel mi csak egy napra megyünk le Firenzéből. Szerintem ezt Ő is belátja majd.

Előzmény: vélemény (23325)
vélemény Creative Commons License 2019.01.18 0 1 23325

Nem tudom, menniy időtök lesz Sienaban. De készülj fel rá, hogy A Dóm Olaszország legszebb temploma, a Palazzo Pubblico Olaszország legszebb középülete és a Campo Olaszország legszebb tere.

Én nem tölteném az időt mással.

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 23324

Szuper vagy, köszi szépen! :)

Előzmény: bonnita (23322)
bonnita Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23323
Előzmény: bonnita (23322)
bonnita Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23322

Nem voltam a szabad strandon, de messze van az állomástól 3,5 km. Ha jól emlékszem május végén mentek, akkor 

viszonylag olcsó egy napernyő két napozóággyal valamelyik közeli strandon úgy 20 euro, augusztusban 45.

A vízvezetékekhez itt tudsz jegyet rendelni, a Museo dell' Acqua-hoz legalábbis, ez egyszerűbb mint a Bottinihez.

Elemlámpa, nem csúszós cipő, melegebb ruha kell, és lehetőleg ne legyetek klausztofóbiásak mint pl én :)

Előzmény: Sunnyrob03 (23321)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23321

:) pár jó tippet már a római topikban is kaptam Tőled (is), szóval szerintem nem fogok csalódni :)

Úgy olvastam van ott ingyenes strand rész is. Az messze van gyalog az állomástól, nem tudod?

 

Más: valaki volt már Sienában a Bottini-ben? Úgy látom, csak telefonos bejelentkezés alapján lehet látogatni és kisebb csoportokat indítanak. Viszont elég izgalmasnak tűnik. Saját tapasztalatok?

Előzmény: bonnita (23320)
bonnita Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23320

Ez a beszéd ! Egyébként köszi a bizalmat :) Két kamasszal voltam ott strandolni, és valahogy minden annyira ideális volt, a víz, az időjárás, nem volt tömeg, isteni tenger gyümölcsei salátát ettünk az egyik strand büfében. Amit várunk egy tengerparti 

nyaralóhelytől az ott van. 

Előzmény: Sunnyrob03 (23319)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 23319

Igen, egyedül Tőled olvastam róla pozitív véleményt :) Tudod mit, nekem ez is elég...meg a képek, amiket láttam róla. Távolság és idő szempontjából arra pont tökéletes, hogy egy kicsit megsimogassa a tengerparti szél az arcunkat :)

Előzmény: bonnita (23318)
bonnita Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23318

Mi a baj Viareggioval? Tök jó hely. Szerintem az simán bevállalható 

Előzmény: Sunnyrob03 (23315)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23317

Igen, elég kockázatos...köszi a megerősítést! :)

Előzmény: vélemény (23316)
vélemény Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23316

Én a hazajövetel napján nem merek ilyen hosszú vonatozást bevállalni. Bármi történhet.

Előzmény: Sunnyrob03 (23315)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 23315

Jár az agyam, hogyan lehetne az utolsó napunkat kimaxolni úgy, hogy egy kis tengert is lássunk. Ha reggel eljövünk Firenzéből 29-én, Pisában letesszük a csomagjainkat a megőrzőbe, akkor még az egész délutánunk szabad. A gépünk csak este 22:10-kor indul. Első gondolatom, Marina di Pisa volt, de tudom, hogy nem az a legszebb rész, aztán gondoltam Viareggio-ra, mert vonattal csak 20 perc, de itt többetektől elég negatív véleményeket olvastam. Pl. hogy nagyon drága és kifejezetten nem szép. Viszont nekem van egy nagyon nagy vágyam: Portovenere. Ez ugye jóval messzebb van, de vonattal oda is el lehet jutni, La Speziába, onnan meg megy valami busz. Az út kb. 1 óra 45 perc lenne. Elég necces a dolog, de talán megérné. Ha mondjuk 12 körül elindulunk Pisából, akkor ott vagyunk durván 2 körül és 6-ig simán lenne időnk, aztán vissza Pisába, 8-ra ott vagyunk és simán kiérünk a géphez, még egy vacsi is belefér. Persze ez így elgondolva elég egyszerűnek tűnik, de bármi közbejöhet. 

Ti mit mondtok? Bevállalható?

 

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23314

Szuper, köszi :)

Előzmény: vélemény (23313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!