Keresés

Részletes keresés

Szunyó Creative Commons License 2003.11.20 0 0 976
Igen, igen!

Engem is érdekel a szlovák barkácskönyv! :))

Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.20 0 0 975
Két könyvet találtam, az egyikben papír állatkák, a másikban pedig különleges formájú forgók. Jópofa mindkettő.
Belinkeltem 1-1 példát, nézd meg.

Ha érdekelnek képeslapok is, azt az weblapom kreatív részén találsz egy csomót.

Előzmény: iddiko (974)
iddiko Creative Commons License 2003.11.20 0 0 974
Szia Lienka,

ha van egy kis időd, mesélhetnél, milyen dolgok vannak azokban a szlovák barkácskönyvekben, engem érdekelne :)

Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 973
Sziasztok!

Most találtam erre a topicra.
Én magam teatasak hajtogatással és más technikával készítek képeslapokat és faliképeket. Ezekből láthattok ízelítőt a Teatasak-hajtogatás topicban. Egy ránézést talán megér, bár csak ketten vagyunk aktív tagok ott. (nem tudom belinkelni, bocs...)

Van viszont néhány Szlovákiában vásárolt barkács könyvem, (szlovákul)ami érdekes lehet kisgyerekes anyukáknak.
A képek elég beszédesek, annyira nem zavaró, hogy egy kukkot sem ért az ember a szövegből. Majd előkeresem ha valakit érdekel, és leírom, mik vannak benne.

4Hópihe Creative Commons License 2003.08.21 0 0 972
nem vettem fikázásnak,miért tenném,valoban nem ez az elsö,hogy kimarad az "u" betü
Előzmény: Törölt nick (971)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.20 0 0 971
Eszembe nem jutott a nyelvtanodat javitgatni, az nekem is eleg hibas, csak ha valaki az u betu nelkul probal rakeresni a neten (es ezt asszem pont te is ajanlottad), esetleg nem talal semmit. A tobbit meg nem fikazasnak kellene venned, csak a latokorod szelesitesenek, ugyanis tomeny joindulattal tenyleg annak szantam. Ha fikazasnak vetted, sajnalom, de nem az en problemam. Van egy kozepfokum franciabol, ha masra nem, ismeretterjesztesre hasznalom :).

[en orulok uj dolgokat megtudni, plane nyelveszetbol, ami eleg messze esik a hetkoznapjaimtol, de nem vagyunk egyformak :) ]

amugy meg1x bocs :)

Előzmény: 4Hópihe (969)
PUMUKLI Creative Commons License 2003.08.20 0 0 970
A budaörsi Auchan-ban láttam ilyen könyvecskét, valóban Mobilok a címe.
Pumukli
Előzmény: Cascada (966)
4Hópihe Creative Commons License 2003.08.20 0 0 969
köszi a javitást de ez itt nem a nyelvtan ora,és ha a könyv megjelenik u betü nélkül , akkor az enyém igazán méltányolandó.
Előzmény: Törölt nick (967)
Edelweis Creative Commons License 2003.08.20 0 0 968
Valaki nem tudja véletlenül, hogy a tűzzománcot hogy kell csinálni és mi kell hozzá? Nagyon izgatja a fantáziámat és eddig nem találtam róla semmit csak galériák tömkelegét.
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.20 0 0 967
decoupage (decouper=kivagni franciaul)
Előzmény: 4Hópihe (965)
Cascada Creative Commons License 2003.08.16 0 0 966
Sziasztok!

Egyszer kölcsönkaptam egy könyvet, "mobilok" vagy hasonló volt a címe.. inkább füzetke volt... papírból kellett kivágni mindenféle figurákat és lelógatni.. a gyerekszoba díszei voltak... nem tud valaki pontos könyvcímet, esetleg hogy hívják ezt hivatalosan magyarul? Honlap erről...?

Köszi

Casca

4Hópihe Creative Commons License 2003.06.06 0 0 965
Decopage technika...
ha irsz pl . a szalay@axelero.hu cimre és megrendeled tölük utánvéttel,mert az ujságosnál már nem kaphato a barkácssoroztatuk elsö számát a dekopázs avagy a szalvétatechnika csodái cimü füzetet,abbol sok mindent merithetsz..
de célszerü könyvtárban vagy a kreativ boltokban végig lapozni a megjelent füzetket.. mindet megvenni nem érdemes...

de van itt az indexen is egy ilyen topic. aho minden kérdésedre kapsz választ..
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9058879&uq=5703
továbbá a startlapon ha lekérdezed a Dbetünél akkor van már ilyen decopagelap.hu is.. soksok képes linkkel amiröl szintén tudz tájékozodni,ha a nyelvet is érted akkor egész irodalom áll majd elötted..
sikeres probálkozásokat és jokedvet sok csodás szalvétát kivánok hozzá...

Előzmény: Andimama (964)
Andimama Creative Commons License 2003.06.06 0 0 964
Belya, pár hozzászólással később írtam (talán 915), hogy sikerült a páromnak. A kreatív hobbi oldalán megnézett kép alapján sikerült neki pár óra alatt rájönnie. :))) Ugye milyen ügyes?

Más, igyekszem visszaolvasni, de ha valaki gyorsan segítene, hogy a szalvétadíszítéses (nem tudom helyesen írni a másik nevét) dologról lehet valamilyen könyvben infot, szerezni? Hogy fogjak neki, stb.

Előzmény: Belya (961)
iddiko Creative Commons License 2003.04.10 0 0 963
Kedves Belya,

nem szeretnék kötözködni, de könyörgöm, áruld el, mi a jó ebben a sok ly-ban???

Előzmény: Belya (962)
Belya Creative Commons License 2003.04.10 0 0 962
szeretném felhozni a topicot!

részben azért, mert két társtopicban olyan kívülállónak érzem magam :(
az egyik technikában ugyan már van lyártasságom, a másikban meg tanácsokat szerettem volna kérni, de annyira ismerik egymást az oda írogatók, hogy nagyon kívülállónak érzem magam :( másrészt már többször tapasztaltam, hogy érdeklődők kérdéseit meg sem hallyák :(
remélem, megcáfolnak

egyébként meg lyön a húsvét, lyöhetnek tolyásdíszítő-technikák! :)

Belya Creative Commons License 2003.02.10 0 0 961
Kicsit megkésve ugyan, de válaszolok pár érdeklődő kérdésre :)

először is: megtaláltam a halhalytogatást, és ki is próbáltam gumilapból. ha papírral próbálkoztam volna, egy nagy saláta készül el, olyan sokáig halytogattam-nyomorgattam a két szalagot :) a leírásra a Kreatív Hobby gumilapos könyvében bukkantam rá. ha megint szkenner közelébe lyutok, elküldöm

B

Előzmény: Andimama (907)
Szunyó Creative Commons License 2003.02.03 0 0 960
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Marabu textilfestéket használt-e valamelyikőtök? Mik a trükkjei? (Függönyre szeretnék festeni vele. Lehet-e, anélkül, hogy szétfutna a festék? Merthogy a függöny anyaga azért elég sajátos...)

Előre is köszi: Szunyó

vincere Creative Commons License 2002.12.30 0 0 959
Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem egy barátnőm számára. Az a kérdés, h. a selyemfestés során az elválasztófestéket hogyan lehet utána kiszedni az anyagból? Hogyan lehet technikailag megoldani ezt a problémát?
Lehet, h. nem jól írtam, de én sajnos nem értek hozzá...

Köszi!

buboka Creative Commons License 2002.12.09 0 0 958
Sziasztok!
Nem tudjátok hol lehet kapni zselét? Vannak szép kagylóim és azokat szeretném egy kehelybe behelyezni, de eddig csak gyertyazselét találtam horribilis áron. Vagy esetleg van valami ötletetek, hogy lehetne másképp megcsinálni?
Üdv
rollller Creative Commons License 2002.12.08 0 0 957
koszi, azert meglesem.
Előzmény: macskamati (956)
macskamati Creative Commons License 2002.12.07 0 0 956
Hahó,
a Sugár földszintjén, de elég kicsi.
Macsi
Előzmény: rollller (951)
Andimama Creative Commons License 2002.12.07 0 0 955
Köszi, meglássuk mi lesz belőle. :)
Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.07 0 0 954
Nem tudom, hogy vihetsz-e sajatot, de ugy remlik, hogy igen, a Westendben azt hiszem, a foldszinten van ilyen diszhimzes.

MuTeR

Előzmény: Andimama (953)
Andimama Creative Commons License 2002.12.07 0 0 953
Sziasztok kreatív anyukák/leendő anyukák!

Tudnátok nekem olyan helyet mondani ahol vállalnak törölközőbe hímzést? Mármint ahová elvihetem a törölközőmet, tehát nem kell ott vásárolnom hozzá (mert ilyet tudok).

Köszönöm.
Andimama

pynky Creative Commons License 2002.12.03 0 0 952
Sajnálom, de azért köszi :)
Arra én is gondoltam, hogy azért papirt viszek, aztán majdcsak lesz valami.
De azért oszd meg velem légyszi, hogy lehet koszorút hajtogatni :)

p.

Előzmény: 4Hópihe (950)
rollller Creative Commons License 2002.12.02 0 0 951
sziasztok, ors vezer tere kornyeken tudtok esetleg mondani nekem kreativhobbis boltot?
4Hópihe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 950
ne haragudj én a jövöhetet egy kicsit késöbbregondoltam,7én érettségi találkozom van...
szivesen elmentem volna...
egyszer spontán csináltam ilyet vittem a gyerekeimet és akit meghivtak elfelejtett megérkezni...elénk raktak papirokat,hogy rajzoljunk vagy csináljunk amit akarunk,akkor adatott meg a spontán lehetöség és bedobtam magam a gyerekek közé)) nagyon tetszett...koszorut hajtogattunk)
Előzmény: pynky (949)
pynky Creative Commons License 2002.12.02 0 0 949
Köszi, akkor 4 kilót csinálok legalább. A reggeli "készitmény" már a hütöben várakozik, holnap kipróbálom milyen lett.

A 7-i mikulás egy nonprofit szervezet mikulása, délután 2 és 6 között, a Trefort gimiben. Papirt természetesen vinnénk mi, csak hajtogatni kéne. A gyerekek tavaly talán 20-an voltak, teljesen változatos korcsoport 1 és 12 év között. Lenne kedved eljönni? Naaaaaaaaagyon megköszönném.

p.

Előzmény: 4Hópihe (948)
4Hópihe Creative Commons License 2002.12.02 0 0 948
tedd neylon zacskoba és ugy a hütöbe. másnapra kiülhet a szélére a so,de ujabb átgyurással ujra használhato lesz.. a könnyebb formázáshoz egy gondolattal laábbnak kell lennie,mint a hagyományos plasztili gyurma,mert ha keményebb könnyebben törük...
a mennyiség attol függ mit készitenek kb 2-3 gyereknek elég.
ovodai kreativ szinten ahol kb 10-20 gyerekre számitanak,anyagonként akár még 4kgban is gondolkodnak az ovonénik.

15én ha lenne a rendezvény mekkora idö intervallumban és hol??és milyen koru gyerekekkel??

Előzmény: pynky (947)
pynky Creative Commons License 2002.12.02 0 0 947
Sziasztok :)

Szeretnék segitséget kérni töletek. Mondja meg valaki légyszi, hogy milyen állagúnak kell lennie a sógyurmának. Nekem olyan gyurmaszerüre sikerült, az jó? Ha elözö nap csinálom meg, és egy éjszakát áll a hütöben, akkor keményedik még? És ez a 30 dkg só, liszt, 2 dl viz, olaj recept mennyi gyereknek elég?

A másik: lesz jövö vasárnap egy mikulás rendezvény, és aki origamit igért, az most nem vállalta mégsem. Nem lenne kedve közületek valakinek hajtogatáshoz/tattatáshoz?

p.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!