Keresés

Részletes keresés

KM Creative Commons License 2003.08.04 0 0 1680
miután itt az utóbbi időben kicsi a forgalom, nem figyelem, igy aki keresne esetleg, az az alábbi topicokban megtalál :

ABLAK
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9072056&uq=88

ÉPÍTKEZÉS-FELÚJÍTÁS 2.0
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004917&uq=12025

Koós Miklós építész

FOCUS Creative Commons License 2003.05.05 0 0 1679
Oksa, köszönöm a válaszod !
Előzmény: KM (1678)
KM Creative Commons License 2003.05.05 0 0 1678
- (esetlegesen új)dobozokat előtte, szerelvényezés (maguk a kapcsolók, dugaljak)után - különben nem is lehetne csempézni

- öntöttvaskád felújítás utána (sérülékeny)

KM
Koós Miklós építész

Előzmény: FOCUS (1677)
FOCUS Creative Commons License 2003.05.05 0 0 1677
Két villámkérdés a szakik felé:
- csempézés, burkolás elött tegyem fel az új villanykapcsolókat/konnektorokat vagy utána?
- öntöttvas kád felújjítása burkolások után vagy elött?
KM Creative Commons License 2003.05.04 0 0 1676
Vyzo-nak pince falnedvesedés ügyében (ha egyáltalán még aktuális):

mielőtt bármit csinálnál a salétromosodást kiváltó nedvesedés okait kellene megszüntetni, addig pedig leverni a vakolatot, hogy száradjon a falad (ha nagyon nem ronda én vszleg úgy hagynám, sőt szépen kikaparnám a fugákat is, hogy egységes megjelenésű legyen - persze nem ismerem a körülményeket, csak egy ötlet volt)

további infók : [url]http://tnn.inter.hu/pn/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=11[/url]

KM
Koós Miklós építész

Előzmény: Vyzo (1671)
KM Creative Commons License 2003.05.04 0 0 1675
dörög zultán-nak :

leirásod alapján ez a fal az épület végén található, un. oromfal, szintén nagy valószinüséggel nem erre a falra támaszkodnak a födém gerendái, vagyis nem teherhordó, csak kitöltő fal. Ha két fal van egymás mellett és mindkettőre nyilást szeretnél, akkor mindkettőt külön-külön kell kiváltanod.
Szerencsés ezt olyannal kiviteleztetni, aki már csinált ilyet és van tapasztalata, mert könnyen el lehet rontani és össze-vissza repedezhet a falad, sőt le is dőlhet.

A szokásos eljárás, hogy a fal mindkét oldalára bevésnek viszintesen egy-egy U gerendát (a két oldalon lógjon túl legalább 20-30cm-rel és egésztéglára feküdjön fel, en törmelékre), majd átfúrják és összekötik öket átmenő csavarokkal. ezuttám a behelyezett acélgerendák feletti téglákat kiékelik az acélgerendához (természetesen nem fa, hanem acél ékekkel)

Ezután már a felső falat a kiékelt acélgerendák hordják és így kibontható alóla az ajtónyílás.

KM
Koós Miklós építész

Előzmény: dörög zultán (1672)
KM Creative Commons License 2003.05.03 0 0 1674
sziasztok, üdv mindenkinek,

léteznek 3D-s programok, elég sok féle van 5000 Ft-tól 1,5 millióig. De nem ez a lényeg. Ez nem kerti tűzrakó, amit bárki össze tud barkácsolni, ha milliókat fogsz rászánni, akkor azt olyanra bizd, aki ért is hozzá és vannak olyan eszközei a kezében, amivel meg tudja neked mutatni, hogyan fog kinézni. Őt hivják építésznek, amivel nyilván nem mondtam újat, és talán azzal sem, hogy nem tudod kikerülni őt, de azt gondolom, nem is érdemes.

Nyilvánvalóan pénzbe kerül, mint bármi más, amikor valamilyen szolgáltatást igénybe veszel. Életed vélhetően legnagyobb beruházása vszleg megér annyit, hogy ne koklerkedjed el.

Annyiféle előirásnak, helyi rendeletnek, tűzvédelmi előirásnak kell megfelelni, hogy laikusként fölösleges ház tervezésbe fogni.

tervezéssel, tervezőkkel, tervezési díjjal kapcsolatos további infók :

http://tnn.inter.hu/pn/modules.php?op=modload&name=XForum&file=forumdisplay&fid=9

KM
Koós Miklós

Előzmény: Klemee (1673)
Klemee Creative Commons License 2003.05.01 0 0 1673
Sziasztok!

elöszöris bocsika ha offtopic modon olyat kérdeznék, amire már volt máskor válasz, de elég sok ez a sokezer hozzászolás, ugyhogy most nem olvasgatom el, mert addigra beépitenek minden telket amire én is épithetnék:))))
Na szoval:
Panelem van jelenleg, meg nejem, s két fiam:) Mennénk ám nagy sebbel-lobbal kertesbe....csakhát agyatlan a telekár:))
mindegy, végülis telek is lenne (persze nem pesten), csak még semmi sem biztos...utánna járási időszak van....
Amiben segithetnétek:
- Szocpole:)) hogyan, mennyi, kitől, stb,stb.....
- létezik asszem olyan tervező progi, maivel még a szükséges téglaszámot is meg lehet állapitani, 3D-s, stb...:) ki mit tud erről...hozzá lehet e jutni ocsoér??:))
Elöre is köszke...

dörög zultán Creative Commons License 2003.03.20 0 0 1672
Szeretettel köszöntök mindenkit!

Megörököltem egy régi -többször átépített- épületet, melyet még a dédszüleim építettek.

Az alapja és lábazata kő, a hozzáépítés tégla, egy része pedig vályog. Az épület stabil szerkezetű.

A következő a problémám amihez jó tanácsra volna szükségem:

Mivel a jelenlegi belső elrendezése nem túl jó, kellene egy ajtót nyitnunk egy falra -és itt a gond!
A szóbanforgó falnál van összeépítve a régi és új épületrész. Az egyik fal valaha fő fal volt -édesapám emlékei szerint ablak is volt rajta, anyaga vályog.
E mellé lett építve a másik fal. Anyaga tégla -a tető szerkezetéig fel van falazva, a padlástér közepéig egy hármszögű falazatként.

Nem igazán tudom, hogy meg merjük -e bontani egy ajtóval mindezt -a két fal együttes vastagsága kb. 75cm.
Mit tanácsoltok??? (Mindkét oldalról áthidaló gerenda a vályog és a tégla falba külön?)

Kérem, ha valakinek ötlete van, e-mail-t küldjön pasians@freemail.hu címre.

-

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Zoltán

Vyzo Creative Commons License 2003.02.12 0 0 1671
Fel szeretném újjítani a pincémet, mert a salétromvirág teljesen
leszedte a vakolatot a falról. Az összes vakolatot levertem, de az új
vakolatot nem merem feltenni mert pár év mulva jelentkezik ugyanez a
hiba. Erre szeretnék megoldást találni, hogy mivel lehetne a téglákat
kezelni bepuculás elött. Kb 50 négyzetméter falfelületről lenne szó.
Kérdéseim a következők. Hol lehet beszerezni a vegyszert?
És KB mennyibe kerül?

Jelenleg a fal nem vízes.

e-mailokat várom, nagy segítség lenne. vyzoreg@freemail.hu köszi

tündérlala Creative Commons License 2001.12.19 0 0 1670
Sziasztok,

a következő ügyben szeretnék tanácsot kérni hozzáértőktől:

Fűtés rendszeremben van egy lemez radiátor, 60 X 96 cm méretű, kb. 2 cm vastag, + a hátoldalán egy "cikkcakk" (harmonika) alakú felület növelő lemez.
A radiátor elem oldalán keletkezett egy hajszál repedés, amelyen át szivárog a víz, és megszáradva szép kakabarna csíkot képez a fehér radiátor oldalán. :)
Az a kérdésem, hogy vajon milyen tipusú lehet ez a radiátor, hol tudom beszerezni, mert ugyanilyet szeretnék, hogy a hozzá vezető csövek + a felrögzítő kampói a falban stimmeljenek. (Gondolom a cucc nem javítható.)
Minden ötletet előre is köszönök.

lala

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.20 0 0 1669
Sziasztok, szia Hacsek!

Kerdesem, hogy tudtok-e olyan "normal" alaku furdokadrol, amiben anelkul lehet egymassal szemben ulni, hogy a biztonsagi lefolyo kikepezese ne nyomja az egyik lubickolo hatat?

eleg idetlenul hangzik, na de megis.. :)
kosz:
lemy

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 1668
Sziasztok, szia Hacsek!

Letezik-e olyan furdokad, ami normal alaku, mondjuk 170-es, es a felso biztonsagi vizleeresztoje vagy micsodaja nem puposodik ki?
Szoval arra gondolok, h normal kadban is lehessen egymassal szemben kenyelmesen hevereszni (vizben vagy anelkul - ez mar izles kerdese :) )

koszike:
lemy

gbrl Creative Commons License 2001.07.12 0 0 1666
kedves ferencSZ............
budapesten a blaha lujza téren, ha szemben állsz a corvin áruházzal, akkor mellette balra megy befelé egy utca (egyirányú szembe). ha a corvintól sétálsz, akkor kb 3percre lesz balra a kemikál mintaboltja. nekik van egy szilikofób injekt nevű anyaguk, az ára elég korrekt (volt 3éve, most nem tudom). mi egy belvárosi földszinti lakásnál csináltuk házilagosan 3-an felváltva furkálva. aztán meszes vízzel kiöblít, és tölt. de az alkalmazástechnikai útmutatóban részletesen le van írva és azt kövesd.
nem mondom, hilti te72-vel fúrtunk 45-ös lyukat 40centi mélyen, 10cm távolságra, nedves téglába, kis lejtéssel befelé... hááát, az első ok, de amikor te fúrod a 10.-t, ami ugye csak a 30. lyuk, az már kezd combos lenni....
sok sikert, nézz körül a piacon, van már nagyon sok szigetelési injektanyag és ha csináltatni akarod, ember is...
gbrL
Előzmény: ferenc-sz (1663)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1665
kicsit punyhadunk...
goschell Creative Commons License 2001.06.27 0 0 1664
Gerendaházakkal kapcsolatban szeretnél minél több információt és tapasztalatot gyűjteni. (finn tömör fából épült faházról van szó)
ferenc-sz Creative Commons License 2001.01.31 0 0 1663
Hello!

Egy paraszt kuria felujitasaval kapcsolatban fordulok hozzatok abban a remenyben, hogy esetleg tudtok felhomalyosito gondolatokat megosztani velem.
A problemaim a vizes falak leszigetelesenel kezdodtek, amikor is a meghivott szakertok különbözo technologiakat es nem utolso sorban szignifikansan eltero arajanlatokat tettek az asztalomra. Hogy meg mielott tanacsot kerek toletek felvazolom a fofalak parametereit:
- a szelesseg 50 cm,
- a falazat szabalytalan alaku meszko valamifele homokos-valyogos "habarcsba" helyezve
- talajviz eleg kozel helyezkedik es falak meglehetosen vizesek.
A szakertok tobbsege abban egyetertett, hogy egyedul injektalasos modszer johet szoba.
Szerintetek ez igaz?
Ha igaz akkor milyen modszer jobb ( magas nyomason vagy csak befolyatos modszerrel)?
Melyik injektalodo hidrofob anyag a legjobb?
Melyik a gazdasagosabb, olcsobb?
Esetleg cegeket is tudtok ajanlani?

Koszi elore

Hacsek Creative Commons License 2000.04.07 0 0 1662
Eastman! Ez itt a nem működő topic, mint az a dátumokból láccik. Lécci a 2.0-ba szórd az okosságot.
Kösz!
Előzmény: eastman (1661)
eastman Creative Commons License 2000.04.05 0 0 1661
20x25-ös méretben vagy 30x40-es méretben 2400.- tol 1 osztályu minőségben raktárrol tudok segiteni.padlolappal harmonizálva. ha érdekel nézz ét a fürdöszobák és hidegburkolatok topic-ba. ahoj!
Előzmény: andrea0630 (1659)
stoki Creative Commons License 1999.10.25 0 0 1660
Kedves andrea0630

Egy picit eltévedtél..., mert ez a topic már ezer éve (9.10-étől) folyamatosan süllyedt...

Javaslom az utódját :
http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9004917&uq=2252

Üdvözlettel, stoki

Előzmény: andrea0630 (1659)
andrea0630 Creative Commons License 1999.10.25 0 0 1659
Sziasztok!
Segítsetek nekem, ha tudjátok hol lehet Bp-en bordó fali- és padlócsempét venni.
Köszi előre is.
originalqszi Creative Commons License 1999.09.10 0 0 1658
Kiegészítés egy jegyzőkönyvhöz
"Tisztelt Uram! A baleseti jegyzőkönyv 3. rovatába írott válaszommal (A
baleset oka: átgondolatlan tervezés) kapcsolatos, a részletek iránt
érdeklődő levelére az alábbi - remélem kielégítő - leírást áll módomban
közölni.
Kőművesként dolgozom. A baleset napján egyedül dolgoztam egy hatemeletes
épület tetején. Amikor munkámat befejeztem, láttam, hogy valamennyi (utólag
lemérve mintegy 110 kilogramm) tégla megmaradt. Úgy döntöttem, a téglákat
nem fogom kis részletekben kézben lehordani, hanem az épület oldalára
szerelt, teherszállításra szolgáló csigával eresztem le. A csigakötelet a
földszinten kikötöttem, felmentem a tetőre és a kötél végén levő ládát
megraktam téglával. Ezután ismét lementem a földszintre, eloldoztam a
kötelet, és erősen szorítottam, hogy lassan leeresszem a 110 kilogrammnyi
téglát.
A baleseti jegyzőkönyvből megállapíthatta, hogy az én testsúlyom 83 kg.
Meglepetésemben - amit az okozott, hogy hirtelen felemelkedtem a földről -
elveszítettem józan ítélőképességemet és elmulasztottam elengedni a kötelet.
Így aztán, nem is kell mondanom, nagy sebességgel emelkedni kezdtem az
épület oldala mentén. Körülbelül a harmadik emelet magasságában találkoztam
a téglákkal megrakott ládával, amely jelentős sebességgel tartott lefelé. Ez
a magyarázata koponyatörésemnek, a kisebb zúzódásoknak és a törött
kulcscsontomnak, amit a baleseti jegyzőkönyvben már leírtam.
Alig lassulva folytattam emelkedésemet egészen addig, amíg jobb kezem két
ujja két ízület mélységben megakadt a második bekezdésben említett csigában.
Szerencsére ekkorra már visszanyertem lélekjelenlétemet, és fájdalmaim
ellenére is erősen tartottam a kötelet. Körülbelül ezzel egy időben a
téglákkal megrakott láda a földre csapódott, és az ütődés erejétől letörött
az alja. Ekkor, megszabadulva a téglák súlyától, a láda mindössze 24
kilogrammot nyomott. Hadd emlékeztessem ismét a testsúlyomra.
Ahogy azt bizonyára elképzeli, gyorsan zuhanni kezdtem az épület fala
mentén. Körülbelül félúton találkoztam a felfelé tartó ládával. Ennek
számlájára írható a két törött bokám és jónéhány hiányzó fogam. Szerencse a
szerencsétlenségben, hogy a ládával való ütközés annyit fékezett
zuhanásomon, hogy amikor végül a téglahalomra estem, mindössze könnyebb
gerinc és medencecsont sérüléseket szenvedtem. Azonban, ahogy
magatehetetlenül feküdtem a téglarakáson és megláttam a hat emelet
magasságban felettem himbálózó ládaroncsot, ismét elveszítettem józan
ítélőképességemet, és elengedtem a kötelet..."
Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1657
Kedves egyetlen tacsa barátom!
Lécci az új helyre publikáld magad!
A címe:
Építkezés-felújítás 2.0
tacsa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1656
Ma látott Hacsek, kép helyett Őt kérdezd, érdemes-e betenni rólam bármit. Azért keresek valamit, van egy csomó 0,5-1 éves járókás megy csikos rugdalódzós képem - ))))

És Rólad?

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1655
Például_:
* nagyon drága lenne a kémény alkalmassá tétele
* csak egyes helyiségeket akarsz időnként használni,
* nem akarsz központi fűtést, mert gazdaságtalan stb. stb.

Nem vagyok hivatkozási alap!

tacsa

Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1654
Megvan az új topic!
Ha nem muszáj, tovább ne ide írjatok, hanem az új helyre:

Építkezés-felújítás 2.0

Hacsek Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1653
Mingyár csinálom az új topicot és az új linket. Az lesz a címe: hogy
Építkezés-felújítás 2.0
juci Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1652
Kedves Tacsa!

Én is azér vagyok ijen "okos", mer annak idején egy előzékeny fiatalember elküldött a

www.nexus.hu/mulanyao/torony.html

-re, és ott naggyából elolvastam, ami érdekelt, meg amihez volt türelmem. Szerintem nézz be oda, érdemes. A bókot köszönöm, csak nehogy csalóggyál Csobánkán...:-))

Hacsekünk! (a mi Marcink mintájára á la Vuk) eccerűen csak Iszolda, semmi linkség, semmi patt! (1ébként láttalak a bulis képeken - ott keressél, csak kicsit fejjebb). Lya, és az Archiweb fojton kidob engem, hogy szabálytalan műveletet hajtottam végre. Nem vagytok ti véletlenül illegalitásban???

Én pártolom az új topic gondolatát (Építkezés-házfelújítás 2.0), ha valaki linkel, szívesen nyitom, hadd örüjjenek a nullázók.

bd Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1651
ObiWan
120 m2-es lakasomba futes+melegviz cirkoval 2 eve.
Koltsegreszek
kemenybeleles (kemenysepro vallalat "szak"embereivel, igy engedelyt is adnak, hany emelet van folotted,)
a kazan (megerte volna orlang nelkuli!)
a csovezes (es a futotestek, nalam megvoltak)
Sokba kerult, de megerte.
Tul lassu, tobbet nem irok.
bd
Művész Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1650
FIGYI OBI !!!
Általában akkor engedélyezem a parapetes gázkonvektorokat, ha az ügyfél egy olyan igazolást hoz a kéményseprőktől, hogy az alkalmatlan a konvektorok bekötésére. Ha nem laksz műemlékileg védett környezetbe akkor szerintem engedélyezhető a dolog. Egyébként azért kell megterveztetni építésszel is mert homlokzatváltozással jár.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!