Keresés

Részletes keresés

Trix30 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 908

Szia!

Nem,mindennel együtt felnőttnek 172,600.-,de mi gyerekkel megyünk,neki pedig 76,600.- volt.Kedves vagy,de már én is megnéztem a www.iberostar.com-on.

Előzmény: _egyhetvenhet (906)
agipa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 907

Sziasztok!

 

Mi a napokban értünk haza Mallorcáról! A Bahamas-ban laktunk, nekünk tetszett!

Ez a hotel El Arenaban van! Mindenhol azt olvastam, hogy El Arena nagyon nyüzsi, ettől egy kicsit tartottunk is, mert nászútra mentünk, egy kis nyugalomra (is) vágytunk! De nem volt vészes a zaj! (mondjuk a Bahamas eléggé kint van Arena határában)! Mi csak angolul beszéltünk, de mindenhol megértették amit mondtunk! E miatt ne izguljatok!

Mi a Neckermannal voltunk, nem tudok rájuk rosszat mondani! Már vártak minket a reptéren, nagyon segítőkészek voltak mindenben! Mi egy szervezett útra fizettünk be, a szigettúrára! (arra is csak azért, mert Sa Calobra környékére nem igen tudtunk volna kocsival elmenni, mert oda szervezett buszokkal lehet csak lejutni- a szerpentin miatt)! Meg amúgy is, a szigettúra nagyon jó! Elvisznek hajókázni, vonatozni (amit kocsival nehéz megoldani - nem hozza utánunk a kocsit pl. Sollerből Palma-ba senki)! Szóval a Szigettúrát nagyon ajánlom mindenkinek! De a többi kirándulás szerintem pénzkidobás! Mi 2 napra béreltünk kocsit, közösen egy másik párral - és bejártuk az egész szigetet! Formentort NE hagyja ki senki! Nagyon-nagyon gyönyörű! Elmondhatatlanul!

Mi a Magyar szemmel-féle Mallorcás könyvet vettük meg, szerintem nagyon jó! Kinéztünk benne egy útvonalat, hogy mit érdemes megnézni - és nekivágtunk! Szuper volt! Szerintem azért jobb a kocsibérléses kirándulás, mert ott álltunk meg, ahol akartunk, annyi ideig maradtunk, ameddig akartunk, ott álltunk meg kajcsizni, ahol akartunk! És nem voltak olyan vészesek a szerpentinek, hogy félni kéne tőlük! Izgalmas, de kihagyhatatlanul jó volt! Ja, mi egy Volkwagen Polo-t béreltünk, 2 napra 56 euro volt! Tankoltunk bele a két napra kb. 40 euronyi benzint, úgyhogy páronkét 50-50 euróból megúsztuk! Szerintem ez nem volt sok érte! Elmentünk a Sárkánybarlangba (érdekes, nagy élmény volt), felkerestünk egy pár öblöt (amikről itt a topic-ban is olvastam), mint pl. Cala Pi-t! Néhányszor eltévedtünk, de még a rendőrök is szívesen segítettek nekünk! (Erről jut eszembe: a rendőrök a körforgalomra vannak ráállva, ott ácsingóznak és figyelik, hogy ki van-és ki nincs bekötve! Erre figyeljetek!) Szóval sokfelé jártunk, sokmindent láttunk, nagyon szép Mallorca! Vannak világítótornyok mindenfelé, ahonnan gyönyörű a kilátás!

Egy délutánt rászántunk az El Arena-i Aquapark-ra is! Kár volt! Maga a park nem gáz, de olyan sokan vannak, hogy 15-20 percet kell sorban állni, hogy feljuss egy csúszdára! Mi a második lecsúszás után feladtuk! Nagyon lassan indítják az embereket, egy őrület az a sorban-állás! De ezt nem csak mi gondoljuk így, mert hazafelé sokan panaszkodtak, hogy hasonlóan jártak! Ez van! Ja, és baromi drága a belépő az Aquaparkba (főleg ahhoz képest, hogy csak füricskéztünk)! Azt hiszem 20 euró volt fejenként! (mi előtte voltunk Marineland-ba, ahol kaptunk 15%-os kedvezményre jogosító papírkát, így csak 34 eurót fizettünk kettőnknek az aquaparkba!Ez sem volt kevés!)

Marinelandot szerintem ne hagyjátok ki! Én mondjuk elfogult vagyok, mert imádom a delfineket, én nem hagytam volna ki semmi pénzért! Jó volt, mert nagyon ügyesek voltak a fókák is, meg  a delfinek is! És nagyon közel lehetett lenni hozzájuk! Nézzétek meg! Azt hiszem oda is 17 euró volt fejenként a belépő!

Mi egy napot szántunk Palma de Mallorcára (mert már nem volt több napunk), de nagyon szép város! 2 napot simán el lehet volna nézelődni ott is! A Katedrális gyönyörű, hasonlóan a Királyi palota is!

Ja, érdemes a Mc-iben kajálni, mert mi 12 euróért degeszre ettük magunkat! ( egy Paela 7-10 euró) A kinti Mc-ben a nagy adag kb. 3-szor akkora, mint nálunk! Pl. a cola 8dl, a burgonya óriási! Ja, és amikor kiléptek a reptérről, fognak osztogatni ingyen Mallorca térképet, ahol van egy kedvezményes kupon is, amit a Mc-iben tudtok beváltani! (2 adag ingyen fagyira, ami persze szintén 2-szer akkora, mint itthon)! Lehet hülyének tartotok minket, hogy Mallorcán Mc-iben ettük, de a mindennapi ebéd-vacsora halakkal-rákokkal után már kimondottan jól esett a hazai!

 

Még eszembejutott néhány jó tanács! Hazafelé ne számítsatok a reptéri Duty free-re, mert minden drágább ott, mint bármelyik nagyáruházban! Mi a Mercador-ban, az Euroski-ben, az Alcampo-ban vásároltunk! Pl. a Johny Walker kint 9 euro (0,7 l)! (ez fontos volt!)

 

Mi all inclusive-ban voltuk, a barátaink fél panzióban, de vacsinál megoldottuk, hogy ők is ingyen igyanak (a vacsinál a legdrágább a pia)! Korsószámra hordtuk az asztalhoz a sört, az üdcsit! Nem mertek szólni a pincérek! Vagy nem foglalkoztak vele!Mindenesetre sokat spóroltak így!

 

Na, azt hiszem most ennyi mindent akartam írni!

Ha bárkinek van kérdése, írjatok nyugodtan és amint tudok válaszolok!

 

Üdv. Ági

_egyhetvenhet Creative Commons License 2005.06.28 0 0 906

Mennyit fizettetek a neckermannak? 367.000?

Találtam valahol egy olyan oldalt, ahol virtuálisan is szét lehet nézni a cupido-ba, most nem tudom mi a címe, de ha érdekel megkeresem.

Előzmény: Trix30 (905)
Trix30 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 905

Szia!

 

Igen,sajna csak 1 hétre.

Előzmény: _egyhetvenhet (902)
_egyhetvenhet Creative Commons License 2005.06.28 0 0 904
köszi a képeket
Előzmény: attb2 (903)
attb2 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 903
Képek: http://abrigi17.fw.hu/mallorca
_egyhetvenhet Creative Commons License 2005.06.28 0 0 902

hello!

mi is a royal cupido-ba megyünk, csak augusztus 9-től?

1 hétre mentek?

Előzmény: Trix30 (901)
Trix30 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 901

Szia!

 

Mi július 22-én megyünk,Neckermannal,a Royal Cupidoba fogunk lakni.

Előzmény: _egyhetvenhet (898)
kelgyo Creative Commons License 2005.06.27 0 0 900

Szia,

 

mi is El Arenalba fogunk menni, csak mi augusztusban és az Ipanema hotelben lesz a szállásunk.

Minden info érdekel Arenalról. Esetleg ha belebotlotok a mi szállásunkba, vagy lesz veletek akik ide fognak menni, akkor informáljatok már minket légyszi.

Köszi

Üdv,

Előzmény: SAnda (899)
SAnda Creative Commons License 2005.06.27 0 0 899

Sziasztok!

 

Mi július 12-19ig megyunk El Arenalba, a Vistával. Hotel San Diego. Van valakinek valami infoja az utazási irodáról vagy a hotelről?

Megköszönném

 

SAnda

_egyhetvenhet Creative Commons License 2005.06.27 0 0 898
hello! mikor mentek?
Előzmény: Trix30 (888)
_egyhetvenhet Creative Commons License 2005.06.27 0 0 897
neckermann?
Előzmény: Lord Sage (894)
brizo Creative Commons License 2005.06.27 0 0 896

Volt-e már valaki a Beverly Playa Hotelben Peguerában?

 

Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 895

Köszike!

 

Már csak valami jó bélfertőtlenítő kellene az utra, s rajtra készen állunk.

Előzmény: Lord Sage (894)
Lord Sage Creative Commons License 2005.06.27 0 0 894
egyik sincsen rajta :)

Mi szept 6-13-ig megyünk egyéni utazással, de a Glóbusz Travellnél (Tui ajánlat) befizetve. Érdekes volt, mert a neten hírdetett szálloda saját árainál ez alacsonyabb volt, ezért választottuk ezt, és így legalább itthon könnyebben fizethetünk.
Előzmény: Zsuzsika25 (893)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 893

Szia!

 

Engem érdekelne: ISRAM Hungary vagy nettravel néven lehet.

 

Köszi

 

Mikor utaztok a végén?

Előzmény: Lord Sage (892)
Lord Sage Creative Commons License 2005.06.27 0 0 892
épp ma kaptam egy mailt ami az utazási irodák "tiltólistáját" tartalmazza, azok az irodák amiket hatóságilag bezártak, törölték őket a cégbíróságon, stb.

Ha valakit érdekel az irodája akkor megmondom, hogy vissza tud-e még jönni majd :) 168 iroda szerepel a listán, köztük az ilyen nevesebb bebukókkal, mint pl. a Jorgos, West Travell, Merkátor, stb.
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 891

Szia!

 

Mennyibe került a befizetett szigettúra?

 

Köszi

 

 

Előzmény: Melus26 (890)
Melus26 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 890

Halihó Mindenkinek!

 

A kisvonatot nem tudom mennyibe kerül, mert mi nem utaztunk rajta, de egy átlag buszjegy 1 euro körnéykén van, szerintem ez sem drágább:-)

 

Az ISRAM-al volt két család a szállodában és egy idegenvezetőnk volt, nagyon kedves volt, nagyon aranyos volt, de pillanatnyilag 3 hete van a szülésig, úgyhogy nem tudom, hogy meddig lesz.

 

 

Nem lesz gond az angollal, mert meg tudjátok magatokat értetni, csak elképzelhető ha valami komolyabb mondatot szeretnétek velük közölni, akkor néznek majd rátok úgy mintha nem láttak volna fehér embert.

Igazából üzlete válogatja, hogy beszélnek-e angolul vagy sem. Szerintem nem lesz gondotok.

 

A gyöngyöknél még állítólag abból is lehet tudni, hogy melyik igaz, melyik hamis, hogy megnézitek, akkor az igazi több színben játszik. Zöld, lila, meg az tényleg olyan gyöngyházfényű, a hamis meg egyszínű.

Előzmény: Zsuzsika25 (887)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 889

Szia!

 

Mi is ettől tartunk. Csütörtökön utazunk, s belegondoltunk, hogy csak angolul tudunk németül semmit, akkor lesznek vicces szituk.

Előzmény: Trix30 (888)
Trix30 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 888

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem.Mi a 10-es balnearionál fogunk lakni,mennyire jellemző erre a részre hogy nem beszélnek angolul?Mert ahogy olvastam Melus hozzászólását,/Ők a 11-es b-nál voltak/meg sem próbáltak már angolul kommunikálni.Ezen egy cseppet meg is lepődtem,és tartok is ettől,mert én még csak elgagyarászok valamennyire angolul,de ha Ők nem...??!! Köszi előre is!

 

Előzmény: Melus26 (882)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 887

Szia!

 

A tengerparton közlekedő kisvasútra mennyi a jegy?

Abban bíztam hátha ezzel az ISRAM Hungary-vel utaztatok, de sajna nem, kiváncsi lettem volna milyen az idegenvezető.

 

 

Előzmény: Melus26 (884)
Iván_Kati Creative Commons License 2005.06.26 0 0 886

Onnan sokkal könnyebb megkülönböztetni, hogy azt az igazgyöngyöt, ami hamis...hamisgyöngynek hívják

 

 

Hű de szar volt...

 

Na mindegy, holnap gondolni rám, mert Záróvizsgázok reggel 8kor

 

Köszi, Márk

 

 

imaginary Creative Commons License 2005.06.25 0 0 885
Nekem mutatta egy no, aki igazgyongyot es hamisat is arult, hogy a hamison, ha megkarcolod, nyoma marad, mig az igazin nem.
Előzmény: Melus26 (884)
Melus26 Creative Commons License 2005.06.25 0 0 884

Szia!

 

A Théta nevezetű irodával voltunk, ha jól tudom, akkor ők magánszemélynek nem is értékesítenek utakat, csak utazási irodáknak. Mi is egy ismerős irodával kavartunk.

Még valami eszembe jutott, ami fontos info.

 

Manacorban van egy gyöngykészítő műhely és mellette van egy bemutató terem, ahol vásárolni is lehet. Itt egy kicsit drága minden, de nagyon sok helyen árulnak még, főleg ilyen supermarketekben, meg szuveníres boltokban. Óvatosan vásároljatok, mert hamisítják őket. Érdemes megnézni, hogy milyen az igazi és akkor már lesz viszonyítási alap.

Előzmény: Zsuzsika25 (883)
Zsuzsika25 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 883

Szia Melus!

 

Melyik irodával voltatok?

Melus26 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 882

Sziasztok Mindenkinek!

 

Tegnap megérkeztünk, mármint vissza.

 

Megpróbálok mindent leírni, szerintem egy pár kérdésre biztos válaszolok, de ha lesz még kérdésetek, írjatok nyugodtan.

 

Szóval mi Playa de Palmán voltunk a hotel Caballeroba. (ez a 11-es Balnearionál található). Teljesen német terület, egy kicsit meg is ijedtünk, amikor az egyik recepciós kijelentette, (rögtön megérkezésünk után volt) hogy ő nem beszél angolul, csak németül vagy spanyolul. Én beszélek valamennyire németül, de azért nem annyira profin, párom viszont csak angolul. Azért valahogy megértettük magunkat.

 

Szóval C'an Pastilla és playa de Palma nincsen messze a reptértől, kb 10 perc. Ha az uoltsó utcákhoz kimentek, lehet látni a repteret, onnan fényképeztem felszálló gépeket.

Sőt egymástól sincs messze a három város (El Arenal, Playa, C'an Pastilla). Mi nagy túrázók vagyunk, úgyhogy nem volt esténként mindig lesétáltunk vagy az egyikbe, vagy a másikba. Kényelmes tempóval szerintem olyan 1/2 óra max.

Szóval ha valaki nem szereti a németeket, akkor itt tuti ki fog rajtuk akadni. Hajnalig buliznak, üvöltöznek az utcán, sőt mi rendszeresen arra ébredzünk fel hajnalban, ahogy a csipet-csapat aludni ment. Ja és kegyetlenül bunkók. A medencébe nem is tudtunk fürdeni, mert a napozóágy foglaló projektjük egész jól működött.

 

A repülőtérre ha jól láttam, akkor az 1-es busz megy ki, de ebben nem vagyok biztos, mert akkor láttam, amikor vittek tegnap minket a reptérre.

 

Egyébként a busz teljesen korrekt, olyanok mint nálunk az új volvo buszok, csak mercedes. A 23-as busz közlekedik El Arenal és C'an Pastilla között, a 15-ős megy be Palmára a fővárosba és Arenal a másik végállomása.

 

Egyébként úgy néz ki az egész környék, hogy van egy bazi hosszú tengerparti sétány ami összeköti Arenalt, Playa-t és C'an Pastilla-t. Ezen a sétányon közlekedik egy kisvonat, (olyan mint nálunk is van  a Margitszigeten) 52-es jelzéssel, ez is C'an Pastilláig jár.

 

Aki utálja a németeket, az kerülje Arenalt, egyszer sétáltunk el teljesen addig éjszaka, de rögtön fordultunk is vissza, mert a német részeg fiataloknál azért kellemesebb látvány is van.

 

Autót nem béreltünk, egyrészt mert a körnéyken meg sem próbáltunk angolul bérelni, másrészt azért a párom jól vezet, de mikor megláttuk azt  a szerpentint, akkor kicsit leizzadtunk. Inkább rábíztuk magunkat a tapasztalt buszsofőrre.

 

Elmentünk erre a szigettúrára. (fővárosban felszálltunk arra a vonatra ami elvisz Soller-be a narancsvölgybe. Érdemes kipróbálni, mert nagyon szép helyekre visz el. Aztán onnan hajókáztunk, aztán vissza a buszba, elmentünk egy bőrkészítő gyárba is Inca-ra, közben sok helyen megálltunk fényképezni, de már keverednek bennem a kirándulások, úgyhogy nem pontosan melyiken mit láttunk.). Aztán voltunk a sárkánybarlangban, meg egy másik, tőle nem messze lévő ugyanilyen cseppköves dologban azt úgy hívják, hogy szigony barlang. Voltunk Sa Calobra öblében, üvegkészítő műhelyben, voltunk egy Cala M... valamiylen öbölben, aminek a neve most nem jut eszembe, aztán voltunk Formentorban, felmentünk a kilátóhoz, na onnan lehet nagyon király képeket készíteni. És természetesen voltunk a ővárosban is. Nagyjából ennyi.

 

Sok ilyen régi emlék, mint amiről írtatok, nagyon nincsen, de itt azt hiszem a táj az, ami magáért beszél.

 

Ja igen árak. Írtátok, hogy menjünk feljebb a parttól és ott olcsóbban lehet beszerezni a dolgokat. Tapasztalat: az ásványvizen, csokin, fagyin ilyesmiken lehet spórolni, viszont a kaján nem. 1/2 2-től 5-ig szieszte van, szinte csak a part menti drágább éttermek vannak nyitva. Elképzelhető, hogy feljebb is van nyitva kajálós, de némelyik elég érdekesen néz ki. Palmán például sikerült bekeverednünk a gettó közepébe, úgyhogy szedtük is a lábunkat visszafelé.

Szóval szerintem az ebéddel nem nagyon lehet spórolni, hacsak nem azzal, amit mi csináltunk, mivel nagy meleg van nem vagy annyira éhes, ezért mindig egy tálat rendeltünk és azt ettük ketten, vagy a burgerben ettünk egy szendrót meg ilyesmi.

 

Arenal felé egyre drágulnak a dolgok, úgyhogy érdemesebb kicst felfelé CP felé elindulni.

 

Playa de Palmán a 11 Balneario felé van egy Erosky nevezetű nagy szupermarket (ilyen jellegű az egész szigeten van). Egészen pontosan van ott két sárga-kék szálloda és amögött van egy repsol benzinkút, ha attól elindultok jobbra C'an Pastilla irányába, akkor arra lesz. Van még egy Mandacor, vagy valami hasonló nevű, ez szintén repsol benzinkút, de hátrafelé kell elindulni, kint van már a semmiben, de itt is be lehet szerezni egy-két olcsóbb dolgot. És spar is van, ilyet Arenalban és C'an Pastillaban is találtok.

Egy-két hotelben van éjszakai műsor, amit a közelben kévő szállodák is élveznek, ez sajna eltart vagy éjfélig, de ha szerettek bulizni, akkor érdemes megnézni egy-kettőt.

 

Ja igen, a parton király hullámok vannak és jó sokáig  be lehet gyalogolni a vízben, mert nem mélyül olyan gyorsan. Ami igazán gyerekeseknek való hely, ahogy mi láttuk, az C'an Pastilla, mert ott van egy kis zárt öbölrész, ahol még kisebb a víz, ott tudnak a gyerekek pancsolni.

 

És még valami, nagyon sokan választják a napozás egyéb formáit (monokini), ami nem is lenne baj, csak a gond az, hogy a 60-70 éves német öregasszonyok is, ami nem egy szép látvány. (csak fel akartalak titeket készíteni)

 

Szóval hirtelen ennyi. Nagyon jó idő van, és nagyon meleg.

Aki most indul, annak nagyon jó pihenést kívánok.

szszani Creative Commons License 2005.06.23 0 0 881
Sziasztok Mallorca-sok! Lenne egy kérdésem. Mi július 1-jén megyünk Mallorca-ra, de nem kértem transzfert, mert nagyon drágának tartottam. Tudtok esetleg valamit a buszokról, hogy melyik megy esetleg C'an Pastilla felé (az egyik honlap szerint elvileg csak 3 km-re van Palma-tól, a transzfer viszont 30 percet írt, gondolom az utasok lerakását számította bele), mennyibe kerül stb! Vagy ha ennyire nem is konkrétan, de, hogy meg lehet-e könnyen találni a buszt a reptéren stb. Előre is köszi!
Sonja Creative Commons License 2005.06.23 0 0 880
Még nincs fix időpont. 
Előzmény: _egyhetvenhet (878)
imaginary Creative Commons License 2005.06.22 0 0 879
<a href="http://maps.google.com/maps?ll=39.539795,2.812500&spn=1.376038,1.576538&t=k&hl=en" target="_blank">Mallorca muhod (terkep itt meg nincs)</a>
<a href="http://maps.google.com/maps?ll=39.348993,2.972488&spn=0.043001,0.049267&t=k&hl=en" target="_blank">Ses Covetes</a>

Zoom utan balgomb nyomvatart, huzogat, orul... ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!