Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1727

Eldugult a szűrő.

Van benne egy drótháló , abban a rézcsőben ami a gázcsaptól megy a gázarmatúrába.

Vagy az egyik vagy a másik végén.

Előzmény: Koczkás* (1726)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1726

 

C-24 persze.................

 

Közben fejlemény:

 

Feltekertem tökig a racsnissal a lángot, (még mindig csak 0,024 m3/percnél vagyok, ami csak 1,44 m3/óra) ezzel egyet értem el, az őrlángtól teljesen elveszi a gázt szinte amikor bekapcsol, és egy perc múlva ki is kapcsol mert a lángőrt nem éri rendesen a láng.

Ha lentebb veszem a racsnissal, akkor nő az őrláng.

 

Valahogy úgy tűnik, mintha nem kapna elég gázt a cirkó.

 

Nincs valahol benne egy szűrő, a bemenetnél?

Előzmény: Koczkás* (1725)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1725

 

Közben megnéztem és C-23-as a cirkó, tekertem még kintebb a racsnis állítón, de egy idő után már nem reagál a láng, de így is csak kb. 1,4 m3/h lett a fogyasztás, tehát valami még mindig nem jó................:(

Émile Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1724

 

D. barátom felhatalmazása alapján  :

 

  Ezeket írja elő a GMBSZ  !!

 

8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat
8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:
- gyártmányát,
- típusát,
- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:
- rögzítését,
- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,
- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)
- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét,
- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,
- égési levegőellátás biztosítottságát,
- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,
- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,
- az égő állapotát, égés egyenletességét,
- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,
- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)
- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)  
- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség) 

 

 Ezeket 5 évente kell elvégeztetni ! És ezekközül rutinszerüen ugyan nem gázszerelő,  de egy műszakilag kicsit is érdeklődő minden további nélkül elvégezheti. Majd a felét ha nem többet.

 

"Mik lennének ezek, és mennyire kivitelezhető egy műszakilag nem analfabéta számára?"

  

 ebből lehet szemezgetni !!

 

 Viszont nem árt évente  a hőcserlélőt és az égőt tisztítatni ! Szerelővel !

  

 tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve : venni kell egy spayt és a kötéseket nagyjából évente nem árt

 ellenőrizni  - biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)

 Na erre kiváncsi lennék hogy csinálják  szétszedik ezeket  ???
  - csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást, Ezt éppen ha ott vannak nem árt elvégezni

  égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét, Egy tükörrel megállapítható  - a deflektornál kellvizsgálni, ha elhomályosodik  - baj van

 - gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
 Na ezt csináltad Te is , ezt is kis körültekintéssel bárki elvégezheti

  

 - koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés - Na ezt tinleg nem tudom minek ??

  

 

 

- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség).  Ezt is megtudod állapítani. Nagyjából azt jelentheti : utólag jól záródó ablakot ill. elszivót nem építettél be. Az elsőt szabad, csak akkor légbeejtők kellenek (megjegyzem akkor mi a picsát csinálnak évente e kémény seprők ha erre nem kérdeznek rá ???) 

 Elszivót meg atmoszférikus kéménynél nem szabad beépíteni - ezt is illik  a kéményseprőknek megkérdezni- 

 

És végén ::

   hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)

ha kiváncsi vagy rá és megfizeted a mérést miért ne !
.

 Kihoznak egy 78 % -ot vagy meghasalják !!

 A rögzítést egy nem balkezes ill. is megtudja állapítani !

 



Előzmény: Koczkás* (1722)
Émile Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1723

 Helló !

 Te kevered a hatásfokot meg a teljesítményt !

 Egyébként is honnan veszed , hogy kis hatásfok ?? A mennyi ???

 60 %  - 40 %   20 %  ?

 Amit a t. társ leírt csak annyi 1,2  m3 gáz /per óra, az az 50 % -os terheléssel megy akazán. Persze lehet , hogy ezen a terhelésen már nem az ide ális a hatásfoka - amennyi ?? legyen 80 %, akkor esetleg 2 -3 % kal kisebb.

 Itt acsodakazánoknál állandóan a modulációról beszélnek  . Akkor az mi ??

 Pontosabban 50 % -nál valamivel nagyobb terhelésen megy per pillanat az a kazán.

Előzmény: sjohn (1721)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1722

 

Értem.

 

Az előbb már tekertem is rajta, mert ledermedtem amikor megnéztem a fogyasztást a szezon elejétől.

 

Megkérdezhetem, hogy honnan az infód?

 

Olvastam, hogy karbantartást is célszerű végezni rajta.

Mik lennének ezek, és mennyire kivitelezhető egy műszakilag nem analfabéta számára?

Előzmény: sjohn (1721)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1721

A C21-esnek cca. 2,2 köbméter /óra a névleges fogyasztása.

Ha nálad 1,2 , akkor nagyon kis hatásfokkal működik , kb. mintha a 120 literes bojlerben gyufával próbálnál melegvizet csinálni.

Lehet , csak sok fát kell aláhordani , amit a gyufával meggyújtasz.

Előzmény: Koczkás* (1718)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1720

 

Nem hinném, hogy jó.

 

Eddig is feltűnt, hogy halkabb csendesebb mint eddig, meg is van az eredménye, jelentősen töb gáz ment el mint tavaly és tavaly előtt, az azonos időszakban.

 

Valami nem jó az biztos.

Előzmény: Zöldár (1719)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1719

 Jó az, nem kell zavarni  !

Előzmény: Koczkás* (1718)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1718

 

Sziasztok!

 

A C-21-es cirkónak létezik, hogy az ideális óránkénti fogyasztása 2-2,2 m3 körül van?

Sajnos jól el van akkor állítva a miének, 1,2 körül mértem most.

 

Tudom hol kell állítani, de valamilyen érték kellene ami ideálisnak mondható.

nixon70 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 1717

Hali!

Tedd fel ezt a kérdést a víz-gáz-fűtésszerelő,illetve a villanyszerelő topikban is!

Előzmény: Zoolka (1716)
Zoolka Creative Commons License 2010.12.19 0 0 1716

Sziasztok!

Tegnap azon gondolkodtam,hogy mivel 2 cirkó van a házon belül westen tipusúak,és a honlapjukon olvastam azt,hogy az uj kiadásúak már 3 seb.fokozatú grundfos szivattyúval vannak szerelve,szal az jutott eszembe,hogy érdemes lenne talán valami fordulatvariálást beiktatni a motorokhoz mivel a két cirkó miatt relatíve keveset utazik a víz a csövekbe.A hőfok kb.70-75 de lehetne csökkenteni ha nem menne egy sebességgel a pumpa.Nem olvastam vissza a topikot,talán már volt erről szó,ha van valakinek erre hsz-a,hogy érdemes erre időt szánni vagy nem,kérem jelezze.



Westen energyről van szó up 15-50 ao pumpákkal szerelve.


icrup Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1715

És meg is tennék a pénz miatt,de ha nem engedem be nem tudja annak nyilvánítani:-)

Előzmény: nixon70 (1713)
Janimano Creative Commons License 2010.12.16 0 0 1714

Én ugyanígy jártam, mikor utoljára szerelő járt nálam. A termoelemet cserélte.

Ő is ott hátul tekergetett és jól levette a lángot. Azt mondta, hogy így jobb. Utána órákig csak ment a láng, nekünk meg majd befagyott a seggünk. Szerencsére megnéztem, hogy mit tekert, majd feljebb vettem és egyből jobb lett. Azóta ugyan cseréltem nemrég termoelemet az itteni fiúk segítségével és azóta rendesen megy a fűtésem. (kop-kop)

Előzmény: Nogo (1703)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 1713

Ha életveszélyessé nyilvánítja,lezárathatja!

Előzmény: icrup (1712)
icrup Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1712

családi.

ezaz és azt irta a papirra,hogy a kémény állapota jo huzattal sincs semmi gond.

az álllapotmegörzésre hivatkozik amikor "kötelezni" akar a bélelésre.

bár nem tudom mit tudna csinálni ha nem bélelek,lázáratja a készüléket a gázművekkel?

Előzmény: KalásziM (1709)
icrup Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1711

az égője minden szezon elött ki van fujatva + porszivozva.

söt idén a kazán ki lett savazva mert elkezdett sisteregni.persze ez a lángon nem segit:-)

Előzmény: nixon70 (1708)
icrup Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1710

tul nagy gond nincs a helyére kerülésel mivel a vizmelegitő helyére kerülne,ott a gáz csak a fűtés csövet kell oda irányitani,de az sem több 3-4 méternél.

zárt kéményrendszer parapetes készüléknél?

Előzmény: Nogo (1707)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1709

 Látom elszorakozól a láng beállítással !

 Amúgy milyen házban laksz ?

Társas vagy családi ?

 A kémény bélelésről : tény meghosszabítja a kéményélettartamát, de egy kémény seprőnek csak a pillanatnyi állapotot van joga vizsgálni és nem jósolni.

 De hát ők állam az államban.

 Vagy csak mocsok korrupt banda .

Lehet választanai !!

Előzmény: icrup (1706)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1708

Mikor volt kitakarítva a készülék?

Ha nem látod,hajolj lejjebb!.-)))) (kb6-7cm magasnak kellene lennie)

Előzmény: icrup (1706)
Nogo Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1707

"nem fogok nekik kifizetni bélelésre 150ezret csak azért,hogy öknekik jo legyen,abbol veszek egy parapetes cuccot inkább."

 

Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de 150ezerért egy alap készüléket tudsz venni, de hogy az a helyére kerüljön és meleget csináljon, még ezen összeg kb. kétszeresét kell beletenned (munkadíj, egyéb anyagok, zárt kéményrendszer kiépítése).

Előzmény: icrup (1705)
icrup Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1706

a láng tetejét nem is látom igazán:-) de eléggé téncolos a láng.

most feltekertem 40l/percre jobban füt,de elég nagy a láng meg a hang.

 

Előzmény: nixon70 (1704)
icrup Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1705

Szia.

ok,köszi.

hát átalakitani itt is át kéne mert közel van a hálohoz a kazán elég zavaro tud lenni + a kéményesek genyoznak már évek ota,hogy ki kell bélelni a kéményt,legutobb már egy papirt is aláirattak. én meg nem fogok nekik kifizetni bélelésre 150ezret csak azért,hogy öknekik jo legyen,abbol veszek egy parapetes cuccot inkább.

Előzmény: Nogo (1703)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1704

Hali!

elég a rücsköset,úgy állítsd be,hogy a láng teteje ne legyen sárga.

Előzmény: icrup (1701)
Nogo Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1703

Szia!

 

Sajnos nem vagyok szerelő, de én csak annyit láttam, hogy a szerelő valahová egyszerűen benyúl, és tekerve állítja a lángot. Később találtam meg, hogy mit teker. Mást szerintem nem kell. Hang alapján nem biztos hogy pontosan be lehet szabályozni, nálunk tavaly probléma volt hogy nagyon kicsire lett véve, halk is volt, nem is melegített, csak állandóan ment. Akkor kihívtunk egy másik szerelőt, hogy mi a baj, miért fogyaszt sokat a kazán miközben hideg van. Akkor feljebb lett csavarva, később kiderült hogy brutálisan fel lett véve. Utána beállítottam rendesen. Sors iróniája hogy nem sokkal rá lecseréltük a kazánt, át lett építve a rendszer, erről írtam nemrég. Nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy jól döntés volt.

Előzmény: icrup (1701)
M63FUN Creative Commons License 2010.12.14 0 0 1702

10-12 ropiér pesten ált. megoldja szakszervíz

Előzmény: petukov (1700)
icrup Creative Commons License 2010.12.14 0 0 1701

Szia.

Elég csak azt a rücsköst tekerni ,finomszabályzni nem kell?

Találtam egy könyv maradékot amin láttam,hogy van ezen finomszabályzó is.

Csak azért kérdezem mert tekertem még a rücskösön kb.40l/p,de akkora robajjal ég meg amikor begyujt szinte berobban,majd le esik a helyéröl. vagy ez normális csak nem vagyok hozzászokva?:-)

6ossal jelöli a finomszabályozot.

Előzmény: Nogo (1681)
petukov Creative Commons License 2010.12.14 0 0 1700

Sziasztok!

 

Mit javasoltok érdemes előfizetni a Főgáz féle Gázőrzők szolgáltatásra? Most akcióznak, hogy három havi dijat elengednek, igy 1300*9 Ft-ért nézik át 1 évben a kombicirkót (tiztitás, karbbantartás) ilyesmi. Szerintetek egy normál gázszerelő mennyiért csinálja ezt meg?

 

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 1699
Előzmény: atika73 (1698)
atika73 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 1698

Heves megye Eger, ha erre gondoltál

Előzmény: sjohn (1697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!