Keresés

Részletes keresés

Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 627

a kislányom 3. szülinapjára készült!

remélem, most jó lesz!

 

Előzmény: ZsuR (626)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 626
OK. Milyen alkalomra keszitetted?
Előzmény: Amarillisz. (625)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 625
ó, bocsi nem jó, majd le kell kicsinyítenem, aztán hozom!
ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 624
Meg is mutatod?
Előzmény: Amarillisz. (623)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 623

sziasztok!

hoztam az első marcipános tortámat!

ZsuR Creative Commons License 2008.01.16 0 0 622
Jujj de nagyon ugyes vagy!!! Csodaszepek!!!
Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 621
Köszi :)
Fekete+fehér marcipán összesodorgattam, amíg ilyen szép márványos nem lett, és kis kavicsokat tépdestem-gyúrtam belőle. Nehéz ám random módon különböző alakú és méretű kavicsokat csinálni :))


Őőőőő... szerintem nyomdahiba, de majd megkérdezem az illetékest :))))
Előzmény: Törölt nick (620)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 620

eszméletlen jók!!!! :-))))))

a brekineél a köveket hogyan csináltad??

 

ja, és egy kis észrevétel - a könyv jobb oldalán a 8. sorban van egy tárgyi tévedés, mert az nem +!%%/+, hanem Ö)()(//=%=/=

vagy csak szimplán nyomdahiba? :-)))))

Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 619
Sziasztok!

Most lettek készen.
Egy béka egy békarajongónak, egy könyv egy immonológus-mikrobiológusnak, és egy nagyon vadkörte egy Vackor becenevűnek :)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.01.11 0 0 618
köszi a tippeket! :-) 
Előzmény: Törölt nick (617)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 617
Azt tudom elmondani, én mivel ragasztom :) vagy cukormázzal (tojásfehérje, porcukor, pár csepp citromlé - ez a legegyszerűbb változata), vagy ha kicsit megnedvesíted, akkor is ragadni fog, de ez nem annyira stabil (én akkor alkalmazom, ha valami icipicit kell ragasztani). Ha függőlegesen akarsz valamit, akkor támaszd alá, míg megszárad, mert a marcipán súlyánál fogva lehúzza magát.
Mindenképpen jól seperd le a marcipánokat, mert a porcukor akadályozza az összeragadást.

Nem tudom, más hogyan csinálja, nekem eddig ezek működtek :)
Előzmény: Amarillisz. (616)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.01.11 0 0 616

maczy!köszönöm!

még kérdeznék, ha nem baj..., hogy a díszítés marcipánt mivel kell odaragasztani a marcipánnal bevont tortához?

Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 615
Általában Szamost lehet kapni, az teljesen szuper is. Ha el tudsz jutni Metro-ba, ott árulnak fehérből kilós kiszerelésűt is (asszem 1700 forint körül van). Színezni a legjobb por ételfestékkel, de azt csak nagy kiszerelésben árulják, és elég drágán (és csak egy helyen találtam), én pasztával színezem, kompromisszumként elég jó (www.soregi.hu, vagy ha el tudsz jutni Szigetszentmiklósra a Bako Hungáriához, ott is tuti van, máshol még nem láttam), a folyékonytól egyrészt nagyon mázgás lesz, másrészt csak pasztellszínekig jutsz. Megoldás még, ha eleve színezett marcipánt veszel, de abból csak kisebb kiszerelés van - persze könnyen lehet, hogy az is elég.

Hogy mennyi kell, az a torta nagyságától függ, meg hogy mit akarsz rá marcipánból. De légmentesen zárva elég sokáig eláll, úgyhogy én annak a híve vagyok, hogy inkább vegyünk többet, legfeljebb a következő tortához kevesebbet kell, vagy elsütöm másba.

Használat előtt a marcit langyosítsd meg mikróban (ne melegítsd túl), és porcukron nyújtsd, mint amikor liszten nyújtod a tésztát. A felesleges cukrot aztán ecsettel le lehet söprögetni, mikor a tortán van már a marcipán.

Más most hirtelen nem jut eszembe, majd jönnek a lányok, és kiegészítik :)
Előzmény: Amarillisz. (614)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.01.11 0 0 614

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni!

kislányomnak szeretnék a szülinapjára Barbies tortát készíteni, amit marcipánnal borítanék.

csakhogy még nem dolgoztam marcipánnal.

kérdésem: milyen márkájú marcipán a jó?és mekkora mennyiség kellene a tortához?és hogy kell pontosan használni?mivel jobb színezni? és hol lehetne egyáltalán hozzájutni? szóval minden tanács ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatban, szívesen fogadom.

Előre is köszönöm!

adrienne1 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 613
Akkor ügyes vagy, vagy nem attol függ, mondom én, hogy nehéz müfaj a beigli:)))
Előzmény: ZsuR (612)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 612
Lehet, hogy neked van igazad, de en nem fozom, csak forro szirupot ontok ra, es megsem repedt ki a beiglim.
Előzmény: adrienne1 (611)
adrienne1 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 611
En ezt a cukrot valami szakacskönyvben olvastam. Es szerintem meg kell fözni, ugyanis a dio fözéskor dagad, talan attol is repedhet a tészta.
Előzmény: ZsuR (610)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 610
Azt hiszem pedig a toltelekben lehet az ok.

A teszta nem repedne maskepp, legalabb is nem nagyonnagyon.
Probalkozz egyszer egy maskepp izesiett toltelekkel - pl vissza az alapohoz, es aprankent adni hozza az uj dolgokat.
Szaraz mak-dio, cukor es valami ami nedvesiti; meleg tej vagy amit en csinaltam, meleg sziprup.
Előzmény: Ocimum basilicum (609)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2008.01.09 0 0 609

Se nem tejjel, se nem vízzel, ha valamivel, akkor fehérborral főzöm meg, de voltaképpen nem is főzöm, csak ha felmelegítem, akkor könnyebb összekeverni. De a tésztába már hidegen kerül. Sőt, tavaly még hűtőbe is tettem a kész tekercset sütés előtt, mert ezt a tippet kaptam repedés ellen, de nem vált be. A tészta összetevői: 500 g liszt, élesztő, 250 g margarin, két tojás, só, cukor, másfél dl tejföl, és ezt a tésztát előtt hidegben kell pihentetni. Az íze jó, csak reped. A töltelékben szerintem nincs sok cukor, mindig kevesebbet teszek bele, mint a recept szerint kéne (a diósban fél kiló dióra 40 dkg, a mákosban egy az egyben arányt ír a recept, ez nekem túl sok), és tepsiig megszurkálom, ebben sincs hiba. Idén a mákos már a sütés előtt repedni kezdett, amikor kicsit pihentettem.

Előzmény: ZsuR (606)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 608
. .az en toltelekem nem tul cukors, igy lehet benne igazsag :))! A teszta most eleg lagy volt, mert pihentetett. . .
Előzmény: adrienne1 (607)
adrienne1 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 607

Nem szabad a töltelékbe tul sok cukrot tenni, pihentetni kell és megszurkalni. Ja és a tészta se legyen tul lagy.

 

Summa summarum, sok tényezönek kell összejönnie:)))

Előzmény: Ocimum basilicum (605)
ZsuR Creative Commons License 2008.01.09 0 0 606
Sokaig azt hittem, attol, hogy attol, hogy nem pihentetem. De. . .iden ugy alakult, hogy pihent akaratom ellenere - no maskor is fogom!

Aztan. . .amit nem tudom, te hogy csinalsz. Nem fozom a makot es a diot, nem is tejjel csinalom, hanem vizzel. Nem sokat babralok vele - (mak, cukor, citromhej, vanilia, mazsola vagy dioval ugyanez)

Aztan beteszem a tepsibe, tetejet megkenem tojassal. . .megszurkalom, de ugy, hogy le az aljaig a tepsinek.
Előzmény: Ocimum basilicum (605)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2008.01.08 0 0 605
Jaj, áruld el a titkot, légy szíves, mitől marad egyben a beiglid? Mert az enyém ezerfelé reped, és eddig azt hittem, a sok tölteléktől, de a tiédben is van rendesen, és mégsem hullik atomjaira. Cserébe elmondom, hogy az én diós töltelékemben van apróra vágott datolya, reszelt étcsoki, néhány kanál baracklekvár, egy kevés birsalmasajt és persze mazsola, és meg szoktam futtatni egy kis fehérborral is. Finomnak nagyon finom, csak még sosem sikerült repedés nélkül megúsznom.
Előzmény: ZsuR (600)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 604

Szia bmari62!

 

Nagyon koszi a gyors valaszodat. Leirnad ide a szeriaszamat is? Talan itt is lehet kapni es kitudnam keresni a NET-en hogy megnezhessem. Manapsag annyifele tuzhelyet es markajut lehet kapni hogy no. Jo hogy irtok a tapasztalataitokrol! Igy en is tanulhatom elore.  En is egy Indesitet es Boscht nezegettem.Akkor a Tieden is kilehet kapcsolni a ventillatort. A lanyok figyelmeztettek hogy erre figyeljek, mert nemelyik sutifelenel ez fontos mert kiszaritja. Megegyszer koszi!

 

Akinek van meg otlete irjon majd. Koszi TiNektek is!

bmari62 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 603
Nekem egy egyszerű INDESIT kombi tűzhelyem van, de ezekben az elektromos sütőkben álom sütni a gázhoz képest.Piskótához nem kell hőlégkeverés de karácsonykor a beiglit azzal sütöttem és nagyon szép lett.De vannak nálam okosabbak és majd segítenek...
Előzmény: ILDIKONL (601)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 602
Valaki idokozben kicsorta a betuimet. Nahaaaat! Szeditek le a tortakrol! hihi
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.08 0 0 601

Sziasztok!

 

Kedves TTAMAS,elnezesedet ill.az osszes ferfi sutmeny-buvesztol hogy Titeket kifelejtettelek! Ezer bocsanat! Most beraknek Nektek vigasztalasul egy szep torta fotot, dehat sajna nekem ez nem megy.

 

ZSUR, koszi a fotokat! Jokat kostolgattam. Nagyon szepek!

Tudnatok tanacsot adne nekem holegkevereses sutot szeretnek venni. Ezidaig gazsutom volt. Elromlott es nemhiszem hogy kapok hozza termosztat alkatreszt. Igy nem marad mas sajnos  gy uj tuzhelyet kell majd vennem.

Hogyis megy a holegkevereses sutokkel mit mikor hogyan? ventillatorral vagy az nelkul sbt sutes. Pl egy egyszeru iskotat hogyan kell ezutan  sutnom majd. stb. Utanlom az elrontott muveket.Sajnalom egyszeruen az elvesztett materialt es idot ra. hat, csak ezert.

Tudnatok segiteni es tanacsot adni? Sok jo es negativabb ervet is hallottam errol /holegkevereses sutes/  Kinek, milyen otletei vannak?

 

Koszonom elore is Nektek!

ZsuR Creative Commons License 2008.01.07 0 0 600
Hat akkor itt vannak az enyemek.
Nem sokat sutottem, csak beigliket, zserbot, mert az elengedhetetlen, es most, tegnap mezespuszedlit.

Előzmény: ILDIKONL (598)
TTAMAS Creative Commons License 2008.01.07 0 0 599
Micsoda felháborító szexuális diszkrimináció!
Előzmény: ILDIKONL (597)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.01.07 0 0 598

Sziasztok!

Nagy a csend. Hat nem hoz senkisem finom fotokat a Karacsonyi sutikbol es tortakbol? Kieheztem.hihi Gyertek mar fel beszelgetni neha.jo? Udvozlet mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!