Hosszu honapok ota, talan mar egy ev is van, nem jartam itt, es latom hogy a tema meg mindig megy.
Van valami uj, erdekes, forradalmi szintu, vagy meg mindig a regi "csata" megy?
Sajnos még nem olvastam végig az összes hozzászólást, így még nincs átfogó képem, mennyit foglalkoztatok a légjáratok kérdésével. Lepre könyvében (The Egyptian Pyramids: A Comprehensive and Illustrated Reference, 1990) található rajzokat a légjáratok szerkezetéről láttam az Interneten. Mindenesetre még idehelyezek néhány dolgot a Királynői kamra két légjáratáról:
A terem északi és déli falában egy 22 cm magas és 20 cm széles, derékszögű nyílás látható, a padlótól 1,57 m magasságban. Az északi csatorna -2,90 méterre a keleti faltól- előbb vízszintesen halad 1,93 métert a piramis tömör falazatában, majd 33°18' és 40°6' közötti szögben emelkedik. Hossza ma még ismeretlen. Mivel ez is egy hurkot ír le a galéria körül, Gantenbrink robotja csak 24 méter hosszan tudott benne haladni. A déli csatorna nyílása 2,88 méterre van a keleti faltól. Ez szintén előbb vízszintesen halad a falban 2,03 métert, majd 57,5 méter hosszan 39°36'28" szögben emelkedik. A felső végét egy különös kőlap zárja le, s ma még nem tudjuk, hogy mögötte folytatódik-e a csatorna.
Gantenbrink szerint a kőlapot a járat fölötti résből, a járat oldalfalaiba lévő barázdák mentén csúsztatták az alagútba. A rajta lévő két fémpánt fordított ék lehet, mely csak lefelé engedi csúszni a kőlapot. Természetesen elképzelhető az is, hogy nem a kőlap után, hanem fölötte van a titkos kamra, ahonnan a kőéket is leengedték. A kőlap előtti négyméteres alagútszakasz falait már nem közönséges mészkő, hanem turai mészkő borítja, márpedig a piramisban ezzel csak a folyosók, a nagy Galéria és a Királynői kamra falát burkolták. A feltételezett kamra egyébként a piramis 74. vagy 75. szintjénél lenne található, ebbe a magasságba helyezett egy felfedezetlen kamrát Louis McCarty amerikai kutató már 1907-ben is.
Talán a király múmiája lenne a kőlap mögötte? Ez esetben kell, hogy vezessen ide egy eddig fel nem fedezett folyosó is. A másik lehetőség, hogy egy raktárkamra van itt, tele értékes iratokkal, melyet már az építés során körbeépítettek: így tehát megközelíthetetlen (nem vezet hozzá folyosó).
A kamra megközelítésére a technikai feltételek előrehaladásával több lehetőség is kínálkozik. Az egyik, hogy felfedezzük az ide vezető folyosót. A másik, hogy speciális szerkezetekkel átszakítjuk a kőajtó falát és mozgó, megfogó karokkal rendelkező robotokat küldünk oda, melyek lefilmezik, felmérik a kamrát, és mintát vesznek az ott talált leletekből, sőt a kisebb tárgyakat ki is hoznak onnan. Gantenbrinknek hasonló gondolatai vannak. Úgy gondolja, hogy önmozgó robotját száloptikás kamerával szereli fel, melyet megpróbál átdugni a kőlap letört sarkánál látható résen (de őt nem engedik tovább kutatni). Ha a kamra nagyméretű, akkor átkutatásához valóban szükség lenne arra, hogy valamiféle alagutat vájjunk idáig. Erre alkalmas lenne a Davison kamra déli falába vágott Caviglia-féle járat. Úgy vélem innen valóban lehetne egy 50-60 cm átmérőjű alagutat fúrni az ajtóig, hogy a kőlap mögötti részt megvizsgálhassuk.
Richard Hoagland amerikai író és kutató Art Bell rádióshowjában beszámolt róla, hogy a piramis egyik biztonsági őrével beszélgetve arról értesült, hogy 1996. október 20-án 9:30-kor egy száloptikás videokamerával felszerelt robot állítólag- egy 3 x 2 x 1,5 méteres kamrát fedezett fel az ajtó másik oldalán. A kamrában egy fekete ember ülő szobrát látták, amely az aknán át a Szíriusz csillagra néz, amint az átkel a meridiánon. A lábait keresztbe rakja, és az egyiptomi ank jelet tartja a csillag felé. Hoagland közli, hogy biztonsági őrt nem sokkal a beszélgetés után elhelyezték messzire Gizából. Azt hiszem Hoagland aki a marsi piramisokról írt már egy nem is rossz könyvet- felült egy pletykának, ez azóta biztosan kiderült volna (az arabok nem tudnak még ilyen robotot készíteni, ha bevonták volna az amcsikat, azok meg már kipofázták volna).
sziasztok!
eléggé kevés az időm, sajna nem tudom végigolvasni ezt a topikot, pedig tényleg érdekelne. valamennyit én is hallottam a piramisokról, sőt, művtöriből eléggé sokat tanultunk róla. nem avatna be abba valamelyikőtök, hogy most miről beszélgettek aktuálisan? mindent köszi:
léderer
Itt sok szó esett az ún. légjáratokról. A Királyi kamra légjáratairól szeretnek elmondani néhány dolgot. Ezekről elsőként William Harvey orvos (1578-1657), a vérkeringés felfedezője állapította meg -Greaves leírása nyomán-, hogy a levegőztetést szolgálták.
Mindkét akna 1,05 m magasságban található a padlótól. Az északi akna 14 cm magas és 21 cm széles és 2,48 m távolságra van a keleti faltól. A szellőzőjárat teljes hossza 71,54 m, mely előbb vízszintesen halad 2,63 m-ert, majd fokozatosan elkezd felfelé emelkedni északnyugati irányban. A következő 2,09 m-en 17°-os dőléssel, majd 2,09 m-en 25° alatt, majd újabb 2,09 m-en 29°30' alatt, ezután egy 3,14 m-es szakasz következik 34° emelkedéssel és az utolsó 59,5 m-en 32°36' 8" alatt emelkedik, egyenesen az északi fal irányában. A hajdani külső burkolat 103. szintjén ért a felszínre.
A déli akna 2,49 m-re a keleti faltól található. A nyílás aránylag körszerű- magassága 14, szélessége 18 cm. Teljes hossza 53,55 m: előbb vízszintesen halad 1,72 métert, majd 2,2 m-en 39°12' szögben emelkedik, aztán 4,35 m-en 54°32'24" alatt és 45,3 méteren 45° alatt. A külső burkolat 104. szintjén ért ki a piramis oldalára.
A két szellőztető járatot különös szaktudással kellett megalkotni, mert a piramisbelső két eltérő pontjából, nem azonos szögben és hosszúságban emelkednek, hogy aztán kijussanak a 103. kősor szintjén. Ráadásul a csatorna falazatát több elemből, speciálisan, a lejtőszögeknek megfelelően kellett kialakítani. J. P. Lepre is felhívja a figyelmet a déli akna keresztmetszetének formájára: az első hat láb hosszú vízszintes szakaszon kupola formájú, teteje félköríves és alul keskenyedik. A következő, már enyhén emelkedő szakasz 8 láb hosszú, keresztmetszete ovális, majd következik egy meredekebben emelkedő, 160 láb hosszú szakasz, mely kiér a piramis felszínére, ennek téglalap a keresztmetszete. Mi szükség volt erre? Míg a déli akna egyenesen tart a piramis felszíne felé, addig az északi járat egy hurkot ír le a Nagy Galéria falai mentén, de nem a járat kezdeti szakaszával kerül párhuzamba, hanem tovább nyúlik nyugat felé, hogy a kőládával kerüljön egy vonalba, majd innen indul a piramis felszíne felé.
És ha egyszerűen a növénytermesztés és az állattenyésztés szimbólumai? És aki ezeket a kezében tartja, azé a termés - vagyis az országok gazdagsága - vagyis a hatalom?
A hivatali hatalommal együtt pedig - mint tudjuk - megjön az ész is, vagyis a tudás.
:-)
A cséphadaró szolgál arra, hogy a szemet a pelyvától elkülönítsd, így szimbóluma lehet a tudásnak, amivel a világ dolgaiból a lényeget kihámozhatod. Azért érdekes ez, mert a hit szimbólumát a mai napig használják az eredeti értelemben is, v.ö.:papi pásztorbot, addig a cséphadaróval, mint szimbólummal nem találkozunk a későbbiekben. Pedig egykor erős jel lehetett, s Egyiptomban a gyengébb jelképeknek is több olvasata volt.
andzsin: "Az Orion rejtély annyiban érdekes, bár én nem vagyok matematikus, hogy mekkora esélyt lehet annak adni, hogy a három piramis gyakorlatilag földi mása az Orion-övnek és a járatok tényleg arra néztek X ezer évvel ezelőtt, ill. pontosabban mekkora az esélye annak, hogy ez véletlenül épüljön így?"
Mi annak az eselye, hogy lehessen talalni nehany csillagot ami tortenetesen hasonloan helyezkedik el egymashoz kepest mint nehany piramis? ~99%
Kiboksz harom hazat Piriposszorcsogon (a Joska bacsie a Piri nenie meg a Bela sogore) es minden tovabbi nelkul fogsz talalni a terkepen harom olyan csillagot ami pont ugy helyezkedik el egymashoz kepest. (forgatasi, eltolasi, nagyitasi transzformaciok ugyebar meg vannak engedve) Roppppppant gyanus egybeeses...
Es ha tortenetesen direkt epult igy az mit jelent?Ha anno a papok (akik csillagaszkodtak szorgalmasan) direkte igy akartak volna tervezni az se lenne egy nagy vaszizdasz. Gond nelkul le tudtak venni nehany csillag egymashoz viszonyitott helyzetet az egen ha eppen akartak. Ehhez nem kell kulonosebben nagy magia, csak egy felhotlen ejszaka, meg egy darab papir...
Erdekes link az "Orion relytely"-rol: http://users.interact.net.au/~pwaa/giza11.html
"The ratio of the separation of the Giza Pyramids (Khufu-Khafre : Khafre-Menkaure) is 10 percent larger than the corresponding ratio of their counterparts in Orion..."
"the angular deviation of the smallest pyramid from the line connecting the peaks of the two largest pyramids is 32 percent larger than the deviation of Delta Orionis from the line connecting Zeta and Epsilon Orionis"
"The sizes of the Giza Pyramids do not follow the visual magnitudes of the Orion's belt stars of 2.05, 1.70 and 2.23"
Vagyis a kerdes atfogalmaza: mennyi az eselye annak, hogy lehet talalni harom csillagot ugy, hogy 10% elterest engedunk meg a helyzetben, 32% elterest a szogekben a fenyesseg meg aztan vegkepp tok mindegy? Hat ez aztan tenyleg nem lehet nagy mutatvany...
Ha az ember minimalisat hajlando logikusan gondolkodni akkor a "relytelyek"-rol egykettore kiderul, hogy porhintes. Csakhat vannak olyanok akik a fizikaorara nem veszik a faradtsagot, gondolkodni nem szeretnek, de a "relytely"-t na azt imadjak...
Röviden elmondanám, hogy mik azok a rejtélyek, melyek megállják a helyüket a Nagy Piramissal kapcsolatban és melyek azok, amik nem
A piramis tájolása nagyon pontos, nyilván egyszerű és precíz módszerük volt az északi irány pontos meghatározására (Hancock nem tudja!). Ezt valószínűleg sokszori csillagászati megfigyeléssel érték el, az alap kijelölésénél talán használtak valamiféle optikai szerkezetet is. Egyébként Neuszerré naptemploma még a Kheopsznál is kisebb eltéréssel fordul észak felé. Viszont a burkolókőlapok megmunkálásának pontossága sohasem ismétlődött meg később.
Rémisztgetések az építőrámpa nagyságáról 7-8-szorosa lenne a piramisnak- az ún. szabadgondolkodó kutatók sajátossága. Georges Goyon egyiptológus számítása szerint pld. egy körkörös rámpa tömege nem haladná meg a 400 ezer tonnát (a piramis közel 6 millió tonna)! Mellesleg azok akik képesek voltak összehozni egy ilyen piramist, miért ne tudtak volna megépíteni egy építőrámpát. A 90-es évek közepén Hawass-éknak sikerült kimutatni a Nagy Piramis rámpáját, mely egy 900 méterre lévő kőfejtőből indult.
Gizában egyedül a Kheopsz piramis köré létesült nekropolisz, és ekkor épültek Hufu és Ankhaf, valamint Hemón herceg ösztönzésére az első kőmasztabák. Egyedül a Nagy Piramisban vannak felső szintek, egyedül ebben van a talaj fölött ilyen magasságban kőkoporsó (Idriszi még látott egy hasonló kőládát a Királyné kamrában is!). Egyedül ebben vannak légaknák, melyeknek ha vallási-csillagászati jelentősége lett volna, mint azt a nem csillagász Bauval és a német egyiptológus Stadelmann állítja, akkor ezt a vallást csak Kheopsz alatt gyakorolták (egyedül a maya Palenque Feliratok templomának piramissírjába vezet két légcsatorna!).
A piramis létrejötte a beavatott Kheopsznak, az építész fiának Khephrénnek, valamint építésvezetőjének Hemón hercegnek és Ankhaf hercegnek köszönhető. A könnyítő kamrák kőfejtő jeleit nem Vyse és Hill hamisította oda, hanem Zecharia Sitchin nyelvész találta ki az egész hamisítási ügyet az egyik, 1980-ban megjelent könyvében. Viszont az ún. Ízisz templomban talált Leltárkő melyen ez a világutazó dilettáns régész, Hancock állandóan lovagol- szaiszi kori apokrif, mint az elég közismert az egyiptológiában (azt valahogy elfelejti közölni, hogy tkp. hol is fekszik ez a templom!). A piramis koráról tehát értelmetlen vitatkozni: hogy i.e. 10.500-ban épült, mint az Alford, Jochmans, Cayce és mások hiszik vagy i.e. 76.000 körül, ahogy azt Blavatsky asszony és a teozófusok gondolják (Kheopsz építtette!).
Rejtélyes a Nagy Galéria megalkotása és annak célja, mely a régészek szerint a felvezető járat mészkő és gránitdugóit volt hivatva raktározni. Ezeknek a kőékeknek a lecsúsztatása a járatba. A piramis kősorai magasságának fura emelkedése majd csökkenése. A könnyítő kamrák értelmetlensége, és építési módja. A galéria két padkájába vágott fogaslécszerű mélyedések szerepe. A galériát Proctor szerint csillagvizsgálóként használták, mikor a piramis építése még a Királyi kamra magasságában járt. Elképzelhető, hogy alkottak egy délkörös távcsövet, melyet a galéria padkáján mozgattak (ennek emléke eljutott II. Szilveszterhez).
Piazzi Smyth, Taylor, Stecchini vagy Michell kutatásaiból kitűnik, hogy piramis méreteibe számos adatot beleépítettek, melyek a Földről és Naprendszerről tájékoztatnak. Olyan mértékrendszert használtak, mely a Föld és az idő dimenzióiból ered. Számukra a piramis délköre volt a nullmeridián. Ez volt a térképeik alapja is. A piramis folyosói és kamrái ideális arányokat mutatnak, melyek a Pi és Fi ismeretét jelzik.
Rejtélyes hogyan tudták az ún. vészkijáraton keresztül kirabolni a piramist al-Mamun előtt, és miért zárták le ennek bejáratát, hogy még az arabok sem találták meg 831-ben, mikor járatot vájtak a felvezető folyosóig.
Továbbra is rejtélyes a Hérodotosz által leírt piramis alatti mesterséges sziget (hogy a Nílus vize folyta körül, azt nemcsak Hérodotosz említi). A föld alatti kamra közepén lévő rejtélyes akna, melyet talán valamilyen módszerrel betemettek (ebbe ásatott bele Vyse egy Daud nevű arabbal). A legendák és hagyományok a Giza alatti titkos városról, melynek ez az akna lett volna a feljárója.
További titkos kamrák és folyosó léte a piramisban: ez végérvényesen megdöntené Borchardt elméletét az építés három szakaszáról. A piramis elveszett fedőkövének szerepe és formája.
A piramisba beleépített állítólagos próféciák, melyek az idő urának, Thotnak feljegyzéseit tartalmazza.
A piramissal kapcsolatos különös akusztikai, fénytani vagy villamos jelenségek. A piramis energia kibocsátó szerepe. A kozmikus energiák generátoraként emlegetik. Alford szerint a vizet bontották benne oxigénre és hidrogénre.
Csak a főbb és érdekesebb témákat néztem át a Kheopsz piramissal kapcsolatban
Ami ma egyértelmű nem biztos, hogy régen az volt. pl. a 6000 évnél régebbi piramisok. Nagy a gyanúm, hogy úgy, ahogy a Szfinxet is anno, elborította őket a homok és a kutya nem sejtette, hogy egyáltalán léteznek e. Mára persze már megtisztogatták őket.
Én nem vagyok mérnök, fogalmam sincs hogyan lehet kinyitni az ajtót. De bekukucskálni mögé azt be lehetett volna, csak szerencsétlen Gantenbrinknek nem volt kéznél ilyen száloptika, az engedélye meg addigra lejárt volna, amire meghozzák. Ill. a mi szerencsétlenségünk, hogy erre nem gondolt, mert ma sokkal okosabbak lennénk.
Ha vannak is fallal körülvett piramisok még plusz, akkor miért nem látszanak a műholdfotókon? Az egész földet agyonfotózták már, és egy egeret is látni lehet fentről. Aztán ott vannak az izraeliek, azok állandóan figyelik az arabokat, főleg mikor háború volt köztük többször is. Nahogymár ne tudjanak róla semmit.
Azt is elfelejted hogy már legalább 200 éve piramismánia va, sőt régebben, A kincskeresők rég széttúrták volna ha lenne még piramis.
A földalatti sírok vagy járatok az más tészta, az biztos van még bőven.
Az ajtó az is más tészta. Az nyilvánvalóan ott van és meg kéne vizsgálni. De az akkori Upuaut nem volt képes erre, az csak egy pici kis robot, hogy beférjen a szellőzőn. nincs neki ereje hozzá, és szerintem nem is lehet megoldani egyszerűen.
Te hogyan csinálnád, ha Hawass megengedné? Nem zrikállak, engem is marhára érdekel, de nem olyan egyszerű az ügy.
Nem hagy nyugodni egy gondolat.
Elképzelhetőnek tartjátok, hogy az eddig Alsó- és Felső-Egyiptom szimbólumának tartott cséphadaró és pásztorbot esetleg a tudás és a hit szimbóluma is egyben?
Igazából biztos néhányotoknak igaza van, amikor Hancock ill. Bauval könyveiről néha olyat olvasok itt, hogy lódítanak, itt-ott biztos előfordul, de legalább felpezsdítik az állóvizet, hátha lesz belőle valami, minden mindegy alapon.
Az Orion rejtély annyiban érdekes, bár én nem vagyok matematikus, hogy mekkora esélyt lehet annak adni, hogy a három piramis gyakorlatilag földi mása az Orion-övnek és a járatok tényleg arra néztek X ezer évvel ezelőtt, ill. pontosabban mekkora az esélye annak, hogy ez véletlenül épüljön így?
1988-ban a Waseda Egyetem tudósai valóban mutattak ki szabályos üregeket a Szfinx alatt és a Nagy Piramisban is. Talán valahol a honlapjukon fent van úgy emlékszem.
Az egész Hawass ügy annyiban furcsa, hogy bár érthető, hogy maguknak kaparják ki a gesztenyét, de ez nem magyarázat arra, hogy 15 éve folyamatosan leállítják azokat a kutatókat, akik találnak valamit, abban a pillanatban, ami nem fér be a hivatalos világképbe.
Így volt ez West esetében is. Azóta persze nemcsak West nézte meg a Szfinxet közelebbről, hanem több geológus is, és egyértelmű a verdikt: folyamatos esőzések okozták azokat a vertikális mintákat, amelyek között van 3 méteres rés is! Tehát a Szfinx legalább 7000 éves. Na ez az amit nem vesz be az egyiptológusok agya, ugyanis ebben a pillanatban borulna az egész mindenestül együtt...márpedig úgy néz ki, hogy előbb-utóbb borulni fog.
Egy másik szerző szerint a Szakkarai előtt is épültek piramisok Egyiptomban, amelyek több, mint 6000 évesek és megközelíthetetlenek, a katonaság fallal vette őket körül és senkit sem engednek a közelükbe.
A japánok anno egyébként találtak a Nagy Piramisban, az egyik rejtett kamrában egy aranyszobrot, amit sikerült kicsempészniük a hatóságok orra elől, persze aztán megindult a hajtóvadászat a kényes szobor után, de sikertelenül.
Egyébként arra is kíváncsian várok, amikor a Gantenbrink által felfedezett ajtót engedik tovább vizsgálni, bár több fórumon is olvastam, hogy az egyiptomiak megcsinálták már a maguk Upuautját és már ott szaglásznak, ha már ki nem nyitották.
Ha ez így van és "csak" kénytelenek voltak besorolni Kheopszhoz, akkor mi a jó.....-ért nem ismerik el, hogy tévednek? Megmondom: mert túl sok minden más ún. tényt is meg kellene cáfolniuk, magyarul: magukat köpnék szembe, ezt pedig senki sem szereti.
Rendben van. A piramist felépítették valahogy, mert ott van. Inkább piramisokat, mert ott vannak. Az egyiptológusok egy része ma már hajlandó beismerni azt, hogy "fogalmunk sincs hogyan csinálták". Hát így szokott ez kezdődni. Ezt hívják paradigmaváltásnak a jó öreg Thomas Kuhn után.
Úgy néz ki, hogy a piramisok és maga a Szfinx komplett egészet képviselnek. és ugye a Szfinx nem Hafré/Khephrén/ mása?( :)) ) Én nem szeretnék azokkal a tekintélyes geológusokkal vitába szállni, akik kutatási engedélyt kaptak arra , hogy megvizsgálhassák a Szfinxet, csak amikor bizonyos kényelmetlen dolgokra jöttek rá, akkor egyszer csak viszzavonták az engedélyüket a lá Hawass. Milyen érdekes. Mintha ez történt volna Gantenbrinkkel is. Hogy Schor-ról már ne is beszéljek. Nem furcsa ez egy kicsit?
Ezenkívül az általad említettek valóban igazak: a könyv 75%a a vitáról magáról szól. Amiből fényesen kiviláglik, hogy Mr. Hawass az íróasztaláért hajlandó megfordítani köpönyegét a fényes szelek irányába.
És még egy: a szerző maga is volt lent az ún. Ozirisz sírban, mi több fényképek is készültek. A radar világosan kimutatta, hogy a szarkofágfedél alatt további alagút van a Szfinx irányába. Arról meg már régóta tudunk, hogy mértek ki ilyen kamrákat a Nagy Piramis körül is és benne is, ahogy a Szfinx alattiakat tagadták, úgy tagadják ezeket is. De nem kell sok időnek eltelnie és "véletlenül" azokat is fel fogják fedezni. Ebben biztos vagyok.
Egyébként jellemző Hawass arcátlanságára, hogy magának tulajdonítja az Ozirisz-sír felfedezését. Look: http://guardians.net/hawass/osiris1.htm
UI: az csak egy dolog, hogy a piramis építését tegyük fel elfogadjuk, hogy meg lehetett csinálni, de ezzel még semmit sem magyaráztunk meg. Hol az ún. szarkofág teteje? Volt e neki egyáltalán? Ha volt hová lett? Miért nincs egy árva hieroglifa sem a piramisokban? Miért olyan a NAgy Galéria kiképzése, amilyen? Miért kellett Hufunak Gizába "költöznie" Szakkarából (Dahsurból)? /Ott van az apja, Sznofru piramisai./ És még sorolhatnám.
"Archeológusok bejelentették, a mai Peru területén olyan ősi várost fedeztek fel, melyet a hatalmas Egyiptomi piramisokkal építhettek egyidőben. Az új felfedezést, mely az Andok lejtőin elterülő Caral sivatagban található, Krisztus előtt 2600 és 2000 között építhették. Ez a dátum sokkal korábbi, mint ahogy az Új Világ komplex társadalmának kialakulását eddig gondolták..."
Nem akarom idecopyzni az egészet, a teljes cikk itt van némi képekkel...
Köszönöm a bíztatást..
Jó , nem piramis-témában fogok írni, csak a már említett Baráth Tibor -féle könyvből néhány általa felállított elméletet tárnék elétek, melyben azt vitatja , hogy az egyiptomi nyelv nagyon sok dologban egyezik az ősi magyar nyelvvel, amit rengeteg példával bizonygat. Ő egyébként egyiptológus - és nyelvészprofesszor is , így nekem eléggé hitelesnek tűnik. Ő írja azt is, hogy némely sírfelirat megértéséhez már régen is magyar nyelvészek segítségét kérték, mert a szöveg logikáját csak ők voltak képesek megérteni,mivel szintén ragozó módszerrel voltak írva!
Kitér az egykori nagytudású emberekre is , akik ősi felirat szerint magyarul írtak...
Eléggé meglepő dolgokat ír, majd scannelek,és linkelek.....majd az ünnepek után..
ÜDV a tisztelt társaságnak, látom sikerült új témákkal is megpezsdíteni a topicot, mióta eltűntem, talán csak a javára válik. Az elmúlt egy évben újabb könyvek jelentek arra nézve, hogy mit is higyjünk ezzel az egésszel kapcsolatban. Azt látom, hogy az Orion rejtélyt többé kevésbé kiveséztétek, de a Titkos Kamráról szó sem esett. Titkos Kamra=Hall of Records azaz Feljegyzések Csarnoka. Kíváncsi lennék azok véleményére, akik olvasták a könyvet.
Számomra egyre nyilvánvalóbb, amit már kb. egy éve is jeleztem. Gantenbrink felfedezett valamit és nem engedik vissza. Évek óta vár, de semmi. Ugyanez történik a Szfinx alatti üregekkel.Zahi Hawass a gizai ásatások teljhatalmú ura megakadályoz minden olyan ásatást, amely megkérdőjelezné a másik oldal állításait. Pedig valamikor ő is a Bauval féle elméletet fújta csak hát jöttek a fényes szelek és az íróasztal magasáért bizony le kell mondani bizonyos dolgok nyilvános hangoztatásáért. Az én "szüvem" csak azért szomorú, amiért minden más hasonló dolog miatt is: egy teljhatalmú lobbi megakadályozza azt, hogy fény derülhessen egy - talán - magasabbrendű igazságra. A helyzet hasonló ahhoz, amint az ti is bizonyára tudjátok, a nagy kőolajkitermelő cégek minden erővel megakadályozzák azt, hogy az alternatív energiaforrások széles körben elterjedjenek, vagy megvásárolják a találmányt és jó mélyre elsüllyesztik vagy a keményebb módszerektől sem riadnak vissza.
Amint már azt jeleztem, erős a gyanúm, és persze hasonló helyzetben én is így viselkednék valószínűleg, mert gyarló ember vagyok magam is, tehát erős a gyanúm arra, hogy a konzervatív tudósok féltik az asztalukat és a katedrájukat ezért minden eszközt bevetnek arra nézve, hogy nevetségessé tegyék ezeket az embereket. Mert bármi, elég egy aprócska felfedezés és romba dől az egyiptomi kronológia magával rántva a többi kényes témát is. Hacsak valami egetrengető nem történik valószínű, hogy nem fog kiderülni semmi. Persze lehet, hogy a szkeptikusoknak van igazuk és nincs is semmi, ami kiderülhetne. Persze ebben erősen kételkedem. Valami nem stimmel és sok minden nem stimmel az ókori Egyiptom körül, és ezt már a nem annyira "fafejű" egyiptológusok is elismerik, hogy vannak bizonyos kérdések, ahol csak feltételezésekre vannak utalva.
SZámomra továbbra is rejtély, hogy a IV. dinasztia elős fáraói mi a jó fenének bányásztattak és dolgoztattak fel 9millió köbméter követ? Az hogy előtte miért nem azt talán megértem, de hogy leszoktak erről a szokásukról a fáraók? És ugye ott van az a szempont is, hogy bár még a legelső piramis, Dzsószeré a legépebb - thanx to Imhotep - a Hui ill. Sznofru által épített piramisok korántsincsenek ilyen fényes állapotban, a gizai piramisok után épültek, meg pláne nincsenek jó bőrben. Elfelejtették hogyan kell piramist építeni? Ezenkívűl hogy lehet az, hogy néhány próbálkozás után /Szehemhet, Hui, Sznofru/ egyszercsak kinő a földből egy ízig-vérig tökéletes építmény /a számmisztikát most hagyjuk, állítólag minden építménybe bele lehet magyarázni azt 30-40 összefüggést, ami a Nagy Piramisból fakad/, amelynek nincsenek írásos emlékei, az egyik legnagyobb kőépítmény amit ember valaha emelt, és nem írnak róla az ókori egyiptomiak, a piramisban magában egy darab graffiti sincsen csak amit a turisták hagynak a falakon, Khufuról meg szintén nem tudunk oly sokat, ami miatt megérdemelné a piramist /ez inkább II. Ramszeszt illezné, ha már itt tartunk/, azonkívül ha jól tudom, bár cáfoljatok meg, a C14-es vizsgálat egy bizonyos idő után erősen torzíthat, és ezt alapvető bizonyítékként feltünteni arra nézve, hogy X ezer éve épült a piramis...hát nem tudom.
Akkor nincs más hátra mint előre, megpróbálom összeszedni magamat és esetleg én is írok valami komolyabbat....aztán lehet kritizálni.
Off
Kiran ,megnéztem még milyen topicokhoz szóltál hozzá.....hát nem erre számítottam..:-)))))))))
On
A mérnöki dolgokkal hadilábon állok,így ezen részek vitatását inkább a mérnökre bíznám.:-))
Akkor én most utánanézek a piramisépítés miértjének, aztán majd jövök..
Ugye nem állt meg a topic, mert én nagyon örültem , amikor rátaláltam. Sajnálnám, ha elsüllyedne.
A múlt héten olvastam először , igy még nem értem a végére, de szeretnék mostantól én is írni ide, ha befogad ez az 'összeszokott' csapat.:-)))))
Csak , hogy ne maradjanak megvitatlan kérdések.
Le kell vernem a port eme ismereteimől, ami nálam is Danikennel indult, aki eléggé vitatható magyarázatokkal állt elő némely dologról, de csak ő volt az ,aki felnyitotta az én szememet is néhány érdekes dologra.
Kiran:
Nagyon tetszenek az igényes tanulmányaid, gyűjtöm és terjesztem "őket"!!!
Apropó, mikor lebbented le a fátylat a szellőzőjáratok rejtélyéről? Nagyon érdekelne, mert amit én tudok róla, az kb. annyi ,mint ami már volt említve....azaz a léleknek szánt csillagtérkép, amolyan mini kreszpálya a forgalomba lépés előtt. Merthogy állítólag a szellőzőjáratok kijáratának meghosszabításával egy csillaghoz jutunk......
No én ezzel úgy vagyok, hogy pl-a göncölszekér mai képe csak nekünk ilyen. Régen is más volt, és majd később is másmilyen lesz. Ami ma nem oda mutat ahová kéne, az vvalszleg ezért van. Ezért én még elmerengenék az Orion-rejtélyen is.........
Most épp a Baráth -féle magyar őstörténetről szóló könyvet forgatom, és sok ide is tartozó dologra akadtam. Meg szeretném vitatni majd , kíváncsi vagyok a véleményekre!
Addig is térjen vissza ide az erő , hívjuk Imhotepet....... :-)))))))))))))))
Ja a nyálképzést úgy értettem , hogy attól fut össze a nyál a szájban , és sajna de nem a száraz fizikaórától. Ez lehet egyéni szoc probléma , én sosem bírtam.
Én ezeket többek között a NASA csillagászainak interjuiban hallgattam , angolul, ergo még csak nem is a magyar szinkron kavart.
Ők is azt mondták , nem azt kapták ,amit vártak. Sőt, először attól féltek mindneki kiröhögi őket, kidobták az eredményeiket, mert a Tudományt az ellenkezőt Állította. Aztán ,amikor 3 ,4 egymástól független csoport is ugyanazt hozta ki,akkor meg hirtelen rájöttek : hát hoppá ezt Einstein 225 éve is megmondta, hát persze, hogy ez a Tudományos Igazság.( amit Einsein élete legnagyobb tévedésésnek nevezett.)
Szóval én ebben nem azt látom, hogy nem cáfolja önmagát. Meg azt sem , hogy tudná mi van.
A lényeg, és ezt valahogy képtelen vagyok elmagyarázni, hogy a tudomány nem cáfolja önmagát.
Amikor a hír úgy szól, hogy "X Y tudós megállapította, hogy az Univerzum zsugorodni fog, szemben a korábbi állítással, miszerint végtelenre tágulna", akkor a szokásos műszenzációról van szó.
A tudományos állítás ugyanis ennél kevesebb és több is: "A sötét anyag tömegének figyelembevételével az Univerzum össztömege a kritikusnál nagyobbra adódik."
Csakhogy ebből legfeljebb egy Acta Physica vagy hasonló című tudományos folyóiratban lehet főcímet csinálni, hozzánk már úgy jut el, hogy "Nagy bumm után nagy reccs". Oké, de nem ez a tudomány, ennek a hülyeségét, következetlenségét, önmagát agyoncsapó szenzációit ne a tudomány számlájára írjuk!
"Egyébként ugy tudom most már rég nem a neutrino a téma , hanem a sötét anyag és a vákumenergia"
Nem véletlenül hoztam a neutrínót példának, az már némileg letisztult.
A "sötét anyag" léte elég logikus, semmi különös nincs benne, csak a tömegét nehéz megbecsülni, a vákuumenergia szóval meg igen óvatosan bánok, mert leginkább olyanok emlegetik, akik még az áltudományban is sarlatánok. (Kivételek lehetnek - és vákuumenergia is, csak a kivétel igen ritka, vákuumenergiát meg tudtommal még senki nem detektált ellenőrizhető módon)
Remélem nem idegesítettelek fel?
Az valóban sux ha mindenki eltűnik, ezért jöttem vissza :-)))
A fizikaórával az a baj , hogy sokan ezt nem szeretnék követni.Kérdés , hogy senki sem ?
Kár, hogy a jelzett infókrol nem tudtam , érdekelt volna.
Az azért érdekelne , hogy egy színvonalas discovery leadja , amit egy átlagos magyar mérnök is meg tud cáfolni...
Én nem azt a felszíni dolgot akartam kihozni, hogy nem tudja . Hanem azt , hogy éppen a tudomány cáfolja önmagát.
Tudom, hogy az univerzum dolog régóta feltételezett, Einstein is hol ezt mondta róla, hogy élete tévedésének nevezte , aztán most megint igaznak tűnik.
( Egyébként ugy tudom most már rég nem a neutrino a téma , hanem a sötét anyag és a vákumenergia )
A lényeg , hogy amikor billegett minden billenését be is tudták bizonyítani...csak azt nem tudjuk mi van valójában.
Gumi a csont, de valamiért szeretjük ; - )
Szerintem teljesen téves megközelítése a tudománynak, és az áltudománynak, ha az egyes megállapításaikra (azaz a tudományos és "tudományos" tényekre) koncentrálunk.
A tudomány és az áltudomány közötti különbség, hogy a tudomány logikusan építkezik, állításait soha nem tekinti véglegesnek.
Példaként nézzük az általad említett tágulást.
- ősi kérdés: mi van az égen?
1. megállapítás, a hagyományos csillagászat megfigyelései alapján: van egy Univerzum (azaz vannnak csillagok, melyek galaxisokba szerveződnek, ezek távolsága mérhető, stb)
- kérdés: milyen tulajdonságaikat tudjuk megismerni?
2. megállapítás, a színképelemzések nyomán: az Univerzum anyaga egységes, mert mindenhonnan az ismert elemek színképe látszik.
- kérdés: biztosan pontosan olyan a színkép, mint a Földön? (hiszen éppen az eltérés adhatja az új felfedezést)
3. megállapítás, a színképeltolódások felfedezése nyomán: a galaxisok távolodnak, és sebességük a távolságukkal arányos (az állítás második fele nam annyira közismert, de a mérések ezt is mutatják, és lényeges is a dolog)
- egy természetesen adódó kérdés: hogyan változik ez a tágulás?
4. megállapítás, a fizika általános törvényszerűségei alapján: az Univerzum tömegétől függ.
A lényeg, hogy a kérdésekre nem a mérések adják a választ, hanem az azokból levonható következtetések. A 4. megállapítás már évtizedek óta ismert és érvényes. A továbblépéshez az Univerzum tömegére volna szükség, amit csak becsülni tudunk. (Nem te meg én, hanem a tudomány)
Érdekes - és talán véletlen, talán nem - de már az első becslések is azt mutatták, hogy ez a tömeg annak a határértéknek a közelében van, amelyiknél kisebb a végtelen tágulást, a nagyobb a véges idő utáni összehúzódást jelenti.
A becslések finomodását olyan események segítették, mint a neutrínó felfedezése. (A neutrínó 20 éve még hipotetikus részecske volt, bizonyos jelek alapján feltételezték, keresték is szorgalmasan, de az akkori eszközökkel nem találták) Lényeg, hogy a becslések továbbra is a határérték környékén "billegnek", de elég felszínes dolog ebből csak azt meglátni és kiemelni, hogy "az Univerzum ma éppen összemegy, tegnap még tágult, holnapra mit találnak ki?"
Szóval a tudomány lényege, hogy továbbfejleszti az állításait.
Én -ha beletartozom az alternatívok közé-azért álltam le a vitával( mellesleg időhiánymiatt is ) , mert kicsit öncélúnak tünt a tudomány mint olyan boncolgatása.Bár erre többen is vevők voltak.
Én nagyon becsülendőnek vélem, hogy nekiálltál levezetni mit lehet megcsinálni.
Ezzel csak az volt a bajom ( de nem akartam tovább gerjeszteni) , hogy minden elméletet a maga idejében az adott tudomány elfogadottan tudott bizonyítani, amig saját maga meg nem döntötte saját magát. Ergo amit ma bebizonyítasz , holnap lehet épp magad fogod elvetni.( hogy ne menjünk messzebb az először állandó , majd összeomló Univerzum ma éppen végtelenül tágul...)
Akkor beleszólásaim kicsit arra csúsztak el mintha a Tudomány egyszerű hülyeségnek tartanám. Nem , de totumfaktumnak sem. A Nagybetűs Igazságnak meg aztán végképp nem, és akkor még a (")kutatók(") egyedi pro/kontra okait nem is feszegettem.
(-ben , aki nem fizikus , hogyan vitázzon veled pl egy olyan kérdésben , hogy az x piramisban levő szarkofágot, mai technikával is lehetetlen-közeli lenne olyanra csiszolni ? Vagy hogy magyaráztad azt a bibit , hogy nem a legmodernebb piramisok a legépebbek, legidőtállóbbak , legfejlettebbek. Olyan mintha nem tanulnának az építők, hanem felejtenének. Szerintem alapvetően ezek a kérdések , nem az , hogy hogyan viszünk fel 3 tonnás köelemeket 50 méter magasra.Bocs.)
A lényeg: Francine Darmon és Jaques Bardot francia kutatók (vagy "kutatók"- nem tudom) 12 év alatt egy halom olyan jelet találtak, mely további titkos járatokra és esetleg eddig fel nem fedezett síramrára utal. Ezt 16-án sajtókonferencián jelentették be Párizsban.
Az ismert járatok fugázása és valami kövön talált jelölés az, ami szerintük nyomra vezet. Hawass viszont legyint az egészre.