Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2020.02.22 0 0 35702

Nem.

Mivel az a 2 visszacsapó a kazánvédő és a kazán között van, így a kazánvédőn keresztül a puffer még gravitálhat. Gyári adat szerint 1%-ot átengednek. Anno azt hiszem Kapocska számolta ki, az az 1% mennyi is KW-ban . Elég sok. 

 

 

Előzmény: toothgaabor (35701)
toothgaabor Creative Commons License 2020.02.22 0 0 35701

Összességében kérdezem, tehát a visszatérőre tett kettőt??, de azt a kettőt ha kihagyja/ kiváltja egy db az előremenőn, meglátásom szerint elég a visszaforgás megakadályozására. Jól gondolom, vagy tévesen?

Előzmény: nagykunsági (35699)
Kapocska Creative Commons License 2020.02.22 0 0 35700

Jó az,de a kötés másik oldalán jobb volna.

Előzmény: toothgaabor (35698)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.21 0 0 35699

Szerintem nem okoz problémát.

Előzmény: toothgaabor (35698)
toothgaabor Creative Commons License 2020.02.21 0 0 35698

A hozzáértőket kérdezem miért nem jó ha a nyíllal jelölt helyre tesz mondjuk egy lengőnyelves visszacsapót?

mislenyi Creative Commons License 2020.02.13 -3 0 35697

Jé Joe!

Te is benézel néha? Öröm olvasni a régi rókákat. :))) 

Előzmény: joevagyok68 (35684)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.12 0 0 35696

Nem is az a célja, hogy legyen a lakásban fűtés, hanem csak annyi, hogy ne forrjon meg a kazán. 

Előzmény: zoger (35695)
zoger Creative Commons License 2020.02.12 0 0 35695

Lehet félrérthető volt, de úgy értettem, hogy nálam nem működik. Az oké, hogy a tartályt talán lehetne fűteni, a házba már úgyse jut el gravitációsan.

Előzmény: joevagyok68 (35684)
kormos* Creative Commons License 2020.02.11 0 0 35694

GIMP 2.8.20 látom korábban írtad.

Előzmény: kormos* (35693)
kormos* Creative Commons License 2020.02.11 0 0 35693

A rajzot, melyik programmal csináltad?

Előzmény: attila_bl (35689)
Kapocska Creative Commons License 2020.02.11 0 0 35692

Dolgozni kell rajta,és , ha a hibákat kijavítjátok még jó is lehet.

Előzmény: attila_bl (35689)
attila_bl Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35691

40 kw-os lesz a kazan.

Előzmény: nagykunsági (35690)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35690

Kérdés, mekkora a kazánod?

Nálam colos csövezés van, nem is tennék nagyobbat, felesleges. Kazán 45Kw-os. Ezt nem viszi el a gravitáció.

 

Lehet egy 30Kw-os kazán 5/4-es csövön eldöcög.

De szerintem kicsit túl van lihegve ez az elkerülőág. Én többe nézek egy jó szünetmentes tápot. 

 

Elég a kazán szivattyúja a HMV-hez, csak nem tudod szabályozni. Ha megy a kazánszivattyú, akkor megy a HMV is. Én meg nem szeretem a szabályozatlan dolgokat. 

 

Ha a padlófűtésnél van keverőszelep, nem kell másik, 1 rendszerbe 1 elég. Csak az első rajzodon nem látszott, ezért hiányoltuk. 

 

Kazán puffer körben a szivattyú után, lengőnyelves visszacsapót rajzoltál, oda rugós kell, ha teszel. 

 

 

Előzmény: attila_bl (35689)
attila_bl Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35689

Koszonom szepen a segitseget!

Modositottam a terven.

Nem szeretnek 2 colos csovezest csinalni a primer oldalon se. Ebben az esetben akkor jol ertem hogy ki is vehetem a gravitacios agat (1 1/4 -es csovezes van tervben) ?

A HMV tartalyhoz egyelore nem tennek szivattyut. Ha a kazan szivattyuja nem lesz elegendo akkor utolag is be tudom rakni azt.

A puffer eloremenojehez akkor is szukseges a VTA572-es esbe keveroszelep ha a padlofuttes osztogyujto dobozban is van mar keveroszelep?

Mukodokepes lesz ez igy?

Előzmény: nagykunsági (35688)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35688

Tudna, ha esetleg úgy lenne szerelve. 

 

De csak azért, hogy majd egyszer talán 100 évente egyszer jó lenne, nem fogok 2 colos csövezést csinálni. 

 

Én kipróbáltam, az én rendszeremnél nem működik a gravitáció ha áll a szivattyú. Ezért nem is csináltam meg. 

Előzmény: joevagyok68 (35684)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35687

A gravitációs ágat vízszintesen beépített lengőnyelves visszacsapó tartja zárva, azt a gravitációs áramlás ki tudja nyitni. Normál üzemben a keringető szivattyú tarja zárva, így nem alakul ki rövidzár, és a felfűtés végeztével a pufferből sem tud elszökni a meleg a kihűlt kazán felé.

A lakás előremenőt hagyd nyugodtan a puffer tetején, nem fognak összeveszni a légtelenítővel és így ki tudod használni a puffer teljes kapacitását.

Előzmény: attila_bl (35686)
attila_bl Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35686

A kepet GIMP 2.8.20 - kepszerkezto programmal rajzoltam. Koszonom a sok hozzaszolast mindenkinek. Ugy erzem sok hasznos dolgot kaptam. Ujra rajzolom a tervet a hozzaszolasokbol kiszurt infok alapjan es ujra feltoltom, hogy jol ertetem-e a dolgokat. Nemsokara jelentkezem az uj tervel.

A gravitacios ag mindig nyitva kell legyen vagy csak vesz eseten?

Előzmény: CyberLacee (35681)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35685

A kazán - puffer közt a gravitációs áramlás mindenkinek működik, akinek van megkerülőága, és elég vastag a csövezése. Nekem is mentette már meg a helyzetet, mikor megállt a keringető és szépen üzemelt tovább gravitációsan, nyilván ilyenkor nem 60->80 a hőlépcső hanem 30->90, meg a hatásfok se az igazi, mert elzár a huzatszabályzó, de legalább működik a rendszer. Szerintem ostobaság kihagyni, pont ugyanúgy védemi szerepe van mint egy szünetmentesnek, vagy egy vészhűtőnek. Ettől függetlenül a rajzo rosszul van ábrázolva, jobb ha a gravitációs ág megy egyenesen és a keringetős - keverőszelepes része egyenes.

Előzmény: joevagyok68 (35684)
joevagyok68 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 35684

ilyen is rég volt már...

ezt

gravitációsan úgyse tudna működni a rendszer. 

honnan veszed ? 

lehet rosszul emlékszem a nikkre....de kly666  vagy ki tesztelte...  megfelelően nagy kvs esetén (2"-os szelep) műköfik...működött...

DE lehet már rosszul rmlékszem... 6-8 éve lehetett....vagy több... :-)

Előzmény: zoger (35682)
joevagyok68 Creative Commons License 2020.02.10 0 1 35683

lehet reggel van még nagyon....meg rég nézegettem bekötéseket.... DE a HmV tartályban mitől lesz melegvíz ?  Nincs abbsn a körben szivattyú....!

De még ha lenne is.... kérdés, hogy ebben a bekötésben mit és honnan szívna.... Főleg akkr, ha éppen nem megy a fűtőkör lakás felé !  

És az is kérdéses, hogy egy szivattyú elég-e a radiátoros ÉS padlófűtéshez !?

Arrólnem is beszélve, hogy optimális-e !?

Előzmény: attila_bl (35674)
zoger Creative Commons License 2020.02.09 0 0 35682

Én a tágulási tartályt a puffer aljára kötném, felesleges a kazánvédő által kikevert meleg vizet beletölteni.

A fűtés előremenőt a puffer oldalára raknám a helyére, a légtelenítő helyére csak a légtelenítőt tenném. Tudom, hogy akkor nem lehet 100%-ra kihasználni a puffert, de minden normális pufinál fel van kanyarintva egy cső a tetejéhez. Így csak mondjuk 95%-ot lehet kihasználni, de legalább tuti nem megy tovább a levegő. A sárga elkerülő ág nekem nincs és nem is hiányzik, gravitációsan úgyse tudna működni a rendszer. A kazánra tennék egy termikus elfolyó- (nyilván töltő szeleppel együtt) és egy túlnyomásra nyíló biztonsági szelepet. Ha fürdőben van padlófűtés szerintem nincs értelme a radiátornak.  

Előzmény: attila_bl (35674)
CyberLacee Creative Commons License 2020.02.09 0 0 35681

Ezt a képet milyen programmal csináltad?

Előzmény: attila_bl (35674)
Beardserker Creative Commons License 2020.02.09 0 0 35680

Sikerült bekötni, szuperül működik! 

Köszönöm szépen!

Előzmény: nagykunsági (35679)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.09 0 0 35679

Kérdés, hogy mi hol van?

 

Vegyeskazán puffer között van egy szivattyú, ezt a kazánnak kell/ene vezérelni. Vízhőfokra és füstgázhőfokra.

 

Puffer és a lakás között van még 1 szivattyú. /Nem ismerem a fűtési rendszeredet, lehet kettő is ha kombinált fűtésed van padló+radiátor/.

Ezt a szivattyút kell indítania a szobatermosztátnak. Ha a gáz megy a gázkazánban van szivattyú, akkor ez a szivattyú áll.

Merülőhüvelyes termosztátot a puffer tetejére kell rakni. Ez kapcsolja a finder relét. Ha van meleg a pufiban akkor a lakásszivattyú megy, ha nincs akkor a gázkazán. A finder relé meg átkapcsolja a szobatermosztátot a gázkazánra vagy pufferra. 

Mivel a szivattyúnak 220 v-ot kell kapcsolni a gázkazánnak meg csak egy rövidzár kell, így én ezt úgy oldottam meg, hogy a szobatermosztát NC-NO vezetékeit kapcsoltatom át a finder relével. Van benn 2 db váltóérintkező. 

 

Ha már elektromosan leválasztottad, akkor mechanikusan is le kell/ene, egy egy lengőnyelves visszacsapóval, hogy ne fűtsék egymást. 

Kivéve ha a puffert gázkazánnal is szeretnéd fűteni. Mert akkor csak a gázkazán körbe kell egy lengőnyelves, hogy a puffer ne fűtse. 

 

Rugós visszacsapók már csak ilyenek, ha szétszeded lehet gyengíteni a rugón, akkor kevésbé, vagy nem fog kerepelni. 

Előzmény: Beardserker (35678)
Beardserker Creative Commons License 2020.02.09 0 0 35678

Sziasztok, kis segítség kéne. 

Ma be lett építve a vegy.tüz. rendszerbe egy 1000literes puffer.

Ennek okán szét kellett szednem többek között a finder relét, ami megakadályozta, hogy a gázkazán a vegyessel egy idöben dolgozzon. Most viszont nem tudom vissza kötni, mert be került ugye plusz egy szivattyú, és egy szobatermosztát sorba kötve egy merülőhüvelyes termosztáttal.

Mit hova kössek?😲

Valamint a lakásköri szivattyú után közvetlen van egy rugós fémtányéros visszacsapó, ami kerepel mint egy kereplő. Mit tudok tenni vele?

 

Köszi a válaszokat!

Kapocska Creative Commons License 2020.02.08 0 0 35677

A HMV előállítás ahogy írta nagykun a primer oldalon volna jó, feltéve, hogy jól van

méretezve a 150l és az elég a következő begyújtásig.

Lehetne szivattyú nélkül is, de a biztonság fontosabb mint +1 készülék.

(kicsit visszalapozva láthatsz olyan megoldást, hogy a kazán remanens hőjét ki lehet venni)

A padlófűtést a változás miatt keverőszelepesre kellene átalakítani és a törülközőszárítót

rákötni erre a körre.

A jelenlegi rajzon a szek.szivattyú utáni lengőnyelves vcs. vízszintesen szerelendő, ha megmarad.

A tágulásik kb. azonos típusok pedig a HMV oldalra ivóvíz minőségre tanúsított való.

A kazántól a tágulásit a pufira helyezném (a kihűlt vizet ne nyomja a kazánon át a

pufi tetejébe).

A kazán ki nem zárható részre biztonsági szelep szükséges és az egészhez nem árt egy szünetmentes táp,

hacsak a kazánnak nincs más módszerrel kialakított védelme.

Előzmény: attila_bl (35674)
nagykunsági Creative Commons License 2020.02.07 0 0 35676

Semmi gond a kazánmérettel, kell ekkora ilyen nagy pufferhez. 

 

Ahogy elnézem 1 szivattyúd van a HMV körhöz és a kalásfűtéshez. Tehát akkor lesz HMV ha van lakásfűtés. Én külön körre tenném, külön szivattyúval, és áttenném a kazán-puffer körre. 

 

Nemigazán látszik jól, legalábis az én gépemen, hogy mi van ott a padlófűtés osztó-gyűjtőnél, de én biztos tennék be egy keverőszelepet. 

 

Az a "narancssárgával jelölt rész" arra szolgál ha áramkimaradás van a kazánból a melegvíz gravitációsan jusson el a pufferba kikerülve a kazánvédőt. 

Elvileg egy biztonsági funkció lenne, én a magam rendszeréből kihagytam, nem sok értelmét látom. 

 

Én azt a 2 szűrőt biztos kihagynám, nem látom értelmét, de ha ragaszkodsz hozzá, bőven elég a visszatérő ágra, nem kell a bypass ágra is. 

Előzmény: attila_bl (35674)
T-omti Creative Commons License 2020.02.07 -1 0 35675

Szia

 

A puffer kicsi lesz, legalább 2000l-est tennék ekkora kazánhoz, így igen óvatosan kell majd fűtened a végén.( nem kell új, jó a használt is)

https://www.jofogas.hu/pest/Minosegi_magyar_puffertartaly_300_5000L_ig__5_ev_garanciaval_81787013.htm

 

https://www.jofogas.hu/csongrad/puffertartaly_100530539.htm

 

https://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Emmeti_3_M3_Es_Puffertartaly_Elado_99608666.htm

 

Puffer előremenőből hiányzik egy VTA572-es esbe keverőszelep.

Lengőnyelvesek helyén, van ahol rugósat tennék.

Én már kihagynám a golyóscsapokat a puffer bekötéseknél, mert a víz olcsóbb, ha le is kell engedni, mint egy-egy golyóscsap.

Ha mindenáron akarsz, akkor ne olaszt, hanem magyart(Mofém), mert az javítható.

Esetleg egy légbuborék leválasztó jó lehet.

 

Alsó körben, áramszünet esetés gravitációsan is megfordúl a vízed a rendszerben.

 

Üdv

Előzmény: attila_bl (35674)
attila_bl Creative Commons License 2020.02.07 0 0 35674

Sziasztok.

 

Tervezem a futtes rendszert a hazunkhoz.

Ez igy rendben van szerintetek?

terv

Narancssargaval jeloltem ezt a plusz also agat amelyet tobb tipus tervben lattam de nem teljesen ertem mire szolgal. Van erre szukseg az en esetemben?

A tagulasi tartalyok megfelelo helyen vannak?

 

Valaszokat elore is koszonom. :)

Kapocska Creative Commons License 2020.01.28 0 0 35673

"Kezdem elfelejteni a nevét...."


Ez súlyos hiba lenne,mert ugyanis vissza kell hívni a csapatot,ha kell
bírósági úton!

Előzmény: Bandeee34 (35659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!