Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fdoki Creative Commons License 2012.02.14 0 0 260

Jópár éve -mikor még a US Army jelen volt Taszáron- láttam egy Oshkosh gyártmányú

hatalmas,5 tengelyes 2(!)motoros szállító hadi-jármű műszerfalán,h az elektronika

különböző paraméterek(az 1ik az olajhőmérséklet volt,ez biztos)figyelembe vételével

az üzemmeleg motort nem hagyta leállítani:nem is lehetett olyankor "elvenni a gyújtást"

(bár ez Diesel-elvű motoroknál cs szemléletes szókép),hanem szembántóan erős fényű vörös digitális visszaszámláló indult,jelezvén még hány mp-ig kell hagyni a turbót visszahűlni.

Én ezt megérzésre csinálom,de mindig gondolok rá  -rutinos "turbódízelesek" felhívták rá a figyelmemet az autó vásárlásakor. Bár mostanság (2 hete napközben sem megy -6 fok fölé a hőmérs) inkább az üzemmeleg állapotba hozatalra kell jobban figyelnem a rövidke, mezővárosi körüli utak alkalmával...

Előzmény: Abrash (259)
Abrash Creative Commons License 2012.02.14 0 0 259

turbó-visszahűtéssel hogyan álltok?

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 258

akkor már eléggé taposod, ha észreveszed. Terepen sem észleled, a lényeg, hogy észrevétlenül tegye a dolgát. Én viszonylag sokat járok ki agyagos területre, ott veszem észre, hogy van, hogy a személyautókkal sorra akadnak el, a traktorok szedik ki őket, én meg vígan mászkálok. Igaz ez a jeges szlovák utakra is, ott láttam, hogy valami gebasz van, hogy a személyautók sorban csúsztak szét mögöttem az árokba. Mondjuk ezekhez normális gumi is kell, a télim PirellSoto Zero, a nyárim Toyo Proxes ST.

Előzmény: Abrash (257)
Abrash Creative Commons License 2012.02.12 0 0 257

én még nem vettem észre a beavatkozást

Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 256

olyankor nekem megtekeri az első kereket ha csúszósabb a felület. Szerintem csak érzéki csalódás.

Előzmény: eastwest (255)
eastwest Creative Commons License 2012.02.12 0 0 255

Nekem út tűnik, hogy ha autómatán hagyom akkor nem annyira lendületes indulásnál. Lehet, hogy ez csak érzéki csalódás.

Előzmény: Törölt nick (252)
fdoki Creative Commons License 2012.02.10 0 0 254

Néha Napocska is ki(nem süt,cs)világít

 

fdoki Creative Commons License 2012.02.10 0 0 253

mostanság jól jön az összkerekes képesség...

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 252

én is állandó automatában hagyom, a fogyasztásban minimálisat jelent, viszont ha megcsúszol akkor már kapcsolgathatod......

Előzmény: kozmat (251)
kozmat Creative Commons License 2012.02.09 0 0 251

Én szinte állandóan (időjárástól, útviszonyoktól függetleül) automata állásban hagyom, majd az elektronika eldönti, hogy mikor, melyik tengelyre adjon nagyobb hajtást. Szerintem egyébként jobb, ha az ember álló helyzetben kapcsolgatja.

Előzmény: eastwest (250)
eastwest Creative Commons License 2012.02.08 0 0 250

Sziasztok! Van meghatározás arra, hogy a kerékmeghajtás kapcsolóját mikor lehet állítani. pl.: meg kell állni, üresbe kell tenni stb.

Menet közben szoktam állítani ha változnak az útviszonyok, nem tudom, hogy ez jót tesz e neki...

eastwest Creative Commons License 2012.02.07 0 0 249

Előfordulhat. Nekem korábban egy focussal történt. Korán jött a tél és nyári ablakmosó volt a tartályban, be is állt. Egy órát kocsikáztam mire felengedett. Kellemetlen volt, mert az ablaktörlő csak maszatolta a felverődő piszkot. Piros lámpáknál ugráltam ki letörölni a szélvédőt. Egyébként miután felengedett működött rendesen.

Előzmény: kozmat (248)
kozmat Creative Commons License 2012.02.06 0 0 248

Kollégák! Létezik, hogy az ablakmosó motorja elfagy?? Hiába próbálok ablakmosót spriccelni az ablakra, semmi. És ami elgondolkodtató, hogy az ablakmosó motor diszkrét hangját sem hallom. Vagy csak befagyott??

Transzformátor Creative Commons License 2012.02.04 0 0 247

Én is úgy vagyok vele,hogy ha már beruházok akkor megfelelő trakció legyen alattam :).A jelenlegi elsőkerekes autómban van EDS(fékezgetéses diffizár).Ha elsőkerekes Qashqai-t vagy Dacia Dustert vennék, akkor ha jól sejtem visszalépnék a hajtásban :).(Bár nem tudom hogy ESP-s Qashqai-ban van-e ilyen opció).

Előzmény: fdoki (246)
fdoki Creative Commons License 2012.02.03 0 0 246

Bár nem minden télen vannak ennyire fagyos-havas napok,de már ma óriási előny és happy volt az összkerekes hajtás (cs nem szabad megfeledkezni arról,h fékezéskor nuku előny a 2kerék hajtású autókhoz képest!)

Sztem érdemes fontolóra venned,h ne csak emelt hasmagasságú legyen a leendő/következő autód...

Előzmény: Transzformátor (244)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.30 0 0 245

Szia.Néztem azt is ,de a jelenleg legolcsóbb 3,4Millió.(Az még magas ár).Utána nagyon elrugaszkodnak az árak.

Előzmény: zgLO (243)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.30 0 0 244

Használtban gondolkozom mindenképpen.

Előzmény: fdoki (242)
zgLO Creative Commons License 2012.01.30 0 0 243

Szia!

Esetleg Koleos ?

Előzmény: Transzformátor (241)
fdoki Creative Commons License 2012.01.30 0 0 242

Hahó!

Minél több infót gyüjt be az ember/fut be hozzá,annál nehezebbnek tűnik/het a döntés.

De tényleg be lehet golyózni tőle...

Ezen -és még nyilván rengetegen mások- én is átestem.

Sztem először azt érdemes eldönteni,h új v használt autót akarsz-é venni.

Nem ragozom el:mind2 alternatíva mellett és ellene is szólnak érvek.

A használt persze hogy jóval nagyobb lutri(én ugyan azt vettem...)

Előzmény: Transzformátor (241)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.30 0 0 241

Szia.Abba kellene hagynom a fórumozást mert a végén nem veszek semmilyen terepjárót/szabadidőautót/crossovert :).Marad az 1,6-os Qashqai vagy Dacia Duster.Vagy régebbi dízelmotoros másik autó.

Előzmény: kozmat (240)
kozmat Creative Commons License 2012.01.29 0 0 240

Egyik ismerősöm a Suzukinál szervízvezető, ő mondta, hogy csak dízel Grand Vitarát ne (régen én is nézegettem..) vegyek, rengeteg baj van velük.Amikor pl. nála jártam a szervízben, egy 90 ezret futott (és tényleg annyi volt benne) várt motorcserére, mert fogta magát a motor és "kikönyökölt"...

Előzmény: Transzformátor (238)
Abrash Creative Commons License 2012.01.28 0 0 239

biztos, csak ne siess.

de lehet ez újabb cuc már, mint a kb 3 éves olvasottak

Előzmény: Transzformátor (238)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.28 0 0 238

Az 1,9-es DCI Grand Vitarákat nézem,az remélem 8-9 literrel elmegy 100km-en hasonlóan az X-Trail-hez.

Előzmény: Abrash (236)
Transzformátor Creative Commons License 2012.01.28 0 0 237

Azon Duster verzió ami tetszik, nekem is nagyon drága(legalább ARCTIC felszereltség).Vagy várok még,hogy egyre több használt legyen,vagy X-Trail vs Grand Vitara:).

Előzmény: fdoki (234)
Abrash Creative Commons License 2012.01.27 0 0 236

vitara???

olvass a topikjukban.

150nél 16 liter... vicc. szorozd be és felejtsd el, nemhogy drága, de irreális fogyasztás.

Előzmény: Transzformátor (230)
fdoki Creative Commons License 2012.01.27 0 0 235

Halkan megjegyzem,h némileg macerásak ezek a félig-meddig off-road turnék.

Mert: közúton a tetőn utaznak az acélfelnik a terepgumikkal és két 20l-es(meglehetősen patinás)acél marmonkanna. A bringák vonóhorogra szerelt tartón,v. utánfutón(ilyenkor a kannák a futóban)jönnek. A terepes menet előtt vonóhorog szabaddá tesz,tetőről terepes kerekek levesz(és autóra felszerel),bringák addig fel nem szerelt állapotban vitt tető-bringatartókra feltesz a marmonkannák mellé...

Jópár órát lehet nyerni,ha a kiszemelt szakasz kezdetét lehetőleg autóval érjük el. Hegyvidéken könnyen-gyorsan,nagyhirtelen jöhet zuhé:előfordult,h az érdemi részhez bőrig ázva értünk. De el is tévedtünk már ill.volt h annyira kifutottunk az időből,h ránk sötétedett. Ez utóbbi veszélyes lehet még többé-kevésbé ismert terepen is,hát még szinte tök idegen helyeken és netán igazán nagy fényerejű bringás világító-eszközök híján...

Persze a kényelmes túrakezdést is szeretjük:pl. Békás-szoros/Gyilkos-tóhoz vagy Kézdivásárhelyre v. Biharfüredre(ez tőlünk cs 1,5-2 óra)elautóz,panziónál leparkol,bringa levesz és indulás mindenféle pakolós-szerelős mutatványok nélkül.

fdoki Creative Commons License 2012.01.27 0 0 234

Én Duster-t akartam venni,de újonnan nem fért volna bele a költségvetésbe.

Ez kicsit nagyobb,kicsit nehezebb és nagyobb motorjával többet fogyaszt.

Az összkerék-hajtás rendszere tulajdonképpen ugyan az a 2 autóban.

Nekem a Duster tetszik -volt is nálunk próbán bemutató autó még ősszel,a TransFogarasi út mentén pedig láttam h mit tud hegyen-völgyön/ungon-berken...

Előzmény: Transzformátor (230)
fdoki Creative Commons License 2012.01.27 0 0 233

Ez nem a mi autónk: kempingben készült fotó...

Újrafutózott,ennél brutálabb mintázatú -de nem túlméretes gumikat használunk.

A 4 kerék cseréje nyugisan 1 órácska -az is buli adott esetben.Van amikor a szállásnál csináljuk meg,és volt már parkolóban is csere. Az országúti/off-road kerékszett

váltást eddig még  a saját X-Traillel nem "celebráltuk",kölcsönkért Jeep Gr.Ch. és Nissan Pathfinder-el már igen. Az említett autók keményebb terepre is alkalmasabbak,mint az X-Trail -de azt gondolom,h ez baromi jól kitalált és megcsinált autó,szvsz "több van benne" mint amit tartunk róla és sokkal több mint amit általában kihasználunk...

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2012.01.27 0 0 232

Igen,alapvetően országúti autó az X-Trail és a terepképességet nagy befolyásolja a használt gumi jellege -ebben 1etértünk.

(az off-road kerékszettet a tetőn visszük,majd a hegyekben útszéli parkolóban kerékcsere)

Autópályán nem járunk,a közelünkben sincs.

Az,h "Erdélybe járni" sokmindent jelenthet:kinek ezt-kinek azt.

Sztem alkalmanként vmivel több hasmagasság jól jönne.

Mi sem "megyünk mindenhová autóval" -sőt! Hegyibringával megyünk,a tetthely közelébe azonban igyekszünk 4x4-el eljutni...

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 231

Az x-trail alapvetően országúti autó. Ha ennyivel megemeled, akkor a stabilitását veszítheti, extrém esetben autópályán felborulsz. Minek magasabb has? Országúti gumikkal járok Erdélybe én is, nem a hasmagasság hanem a gumi a gond, ha nem megy el vvalahol. Ott meg sétálunk, nem lehet mindenhova kocsival menni.....

Előzmény: fdoki (225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!