Keresés

Részletes keresés

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 624

Kezdjük avval, hogy minden készülék csere MEO köteles (anélkül bukta a garancia).

 

Ha minden rendben van, akkor elég egy MEO gázterv nélkül (nyílt égésterűről nyílt égésterűre csere esetében), kivitelezői nyilatkozattal.

 

Amennyiben a meglévő készülék lakótérben van (ajtók nem számítanak térelválasztásnak), akkor a nyílt égésterű készülék nem rakható fel!

 

Zárt égésterű készülék esetében (általad turbósnak hívott és kondenzációs készülékek) kéménybélelés kell, illetve 80-assal vagy 80/125-össel "bélelik" a kéményt (szétválasztott és koaxiális elvezetés).

 

Amennyivel drágább egy "sima turbós" füstgáz elvezetése, annyival olcsóbb a kondenzációsé, tehát nem árt elgondolkodni a kondenzációs készüléken (a végösszeg kb ugyanannyi lesz).

 

Ki a gázszolgáltató? ( Tigáz esetében 3méterig nem kell kéményseprő szakvélemény, ha a padlástéri elvezetés nem haladja meg az 50cm-t -evvel lehet némileg variálni - , illetve gyári füstgáz rendszert kell használni)

 

Olcsóbb árkategóriából én az Aristont ajánlom. Típus: Clas 24FF

Közép árkategóriából pedig a Vaillantot.

Előzmény: Karellone (623)
Karellone Creative Commons License 2012.04.17 0 0 623

Hi.

Lényeg nekem nem kell kombi kazán!(bojler lessz)

Mostani sima kéményes bekebeli gázkazán...:)

Ha kondenzációson gondolkodnék gondolom kémény bélelés stb...

Turbós kazánnál hasonló a dolog .(gondolom)

Sima kéményest fel lehet szerelni a régi kéményemre.?

Kondenzációs és sima kéményes között gondolom van 100k difi...

Ez még nem is gond, de ha +kémény+enged..+nem tudom az lehet hogy sok...

Ezért érdekel a véleményetek! (mi érné meg és a jobb típusok...)

Köszi

Karell

 

 

Előzmény: vizgazfutes (621)
Karellone Creative Commons License 2012.04.17 0 0 622

Köszike!

Előzmény: KömKel (620)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 621

"Ha maradna a kéményem sima fali kéményest kéne vennem.. (nem kombit...)"

 

Ezt nem egészen értem... :s

 

Készülék ajánlásban azért nagy befolyásoló tényező a pénztárca vastagsága...

 

Ha kapok egy -tól - ig határt, akkor tudok írni készülék gyártót és típust is.

Előzmény: Karellone (619)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 620

Nem gond, ha túlméretezettek a radiátorok, sőt kondenzációsnál kifejezetten előny.

 

Csak ha az én példámat nézed, akkor a 900 W-ra a radiátor kerül 10e Ft-ba, az általad számolt 2600 W-nál meg 25e Ft-ba. 10 helyiségnél ez összesen már a kazán árának a fele.

Konkrét számitás nélkül véleményem szerint a leirt szigetelés mellett 12 kW elég lesz fűtésre. (elég sok hőigényszámitást csináltam már, tapasztalat)

 

Márkában, tipusban nem nyilatkozom, mert nem látom a szervizhátteret és a többit.

A kondenzációs kazán topicban és ebben visszaolvasol kicsit, az ebben érdekeltek leirták melyik márkák a megbizhatóak, és árban is jók.

Előzmény: Karellone (619)
Karellone Creative Commons License 2012.04.17 0 0 619

Hi.

Szerinted mi lenne az ideális kazán KW-ban,márkában, típusban?

És az gond ha túlméretezettek a radiátorok? (Gondolom az alsó szintre reális a számolás ott nem lessz szigetelve!..?)

Ha maradna a kéményem sima fali kéményest kéne vennem.. (nem kombit...)

Köszi

Karell

Előzmény: KömKel (593)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 618

Azt mondta, hogy a váltószelepnek semmi baja. Szinte darabjaira szedte a készüléket. Elég alaposnak tűnt.

(Tudod, ez is olyan, mint az orvos. Mondhat Neked bármit, hogy ezzel a bajjal egyőtt élhetsz, aztán elmégy egy másikhoz, az mást mond, vagy meggyúgyít.)

Előzmény: vizgazfutes (615)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 617

Jah, és nem vitázom, csak a dupla tervezési díjat irreálisnak tartottam, ezért érdeklődtem :)

Előzmény: vizgazfutes (616)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 616

Hát, a Te 60.000.-be sincs benne a kéményseprő szakvélemény (gondolom én)... Hát, még a kémény átvétele...

 

Amúgy a kéményseprő szakvélemény nem is tartozik a gáztervhez (mármint olyan értelemben, hogy két külön "cég"). Főként, hogy általában a kéményseprő és a gáztervező 99,999%, hogy nem is ismerik egymást és a szakvéleményt a tulajdonos kezébe nyomják, nem a mérnökébe...

 

Amúgy nekem sincs hasznom, ha az én tervezőmmel dolgozunk, max annyi, hogy a Főgáznál a jóváhagyás nem tart 30napig, Tigáznál meg két hétig ;) :)

 

 

Előzmény: KömKel (613)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 615

Hmmm... Ez sokkal inkább váltószelep probléma, mintsem panelcsere :)

 

Mit szedett szét a "szerelő"? A készülék burkolatát és az égésteret takarította ki? Az édes kevés ehhez a problémához :) Lehet nem is kellene készüléket cserélni, csak egy normális, hozzáértő szakembert kihívni és jóval olcsóbban meg is lehetne úszni ezt az egész tortúrát!

Előzmény: Luca_41 (614)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 614

Rendesen fűt, de a melegvíz vételhez nem kapcsol át. Most így kissé bonyolult a zuhanyozás. Valahogy így sakkozom vele. Felnyomni a termosztátot 30 fokra, indul a fűtés, melegvízcsapot kinyitom, a cirkónak kell némi idő, hogy észbe kapjon, hogy most melegvizet akarok, az éppen annyira elég, hogy egy kicsit legyen melegvíz.... Melegvíz csapot elzárom, várok egy kicsit, megint van egy kis melegvíz. ez most működik hidegben, de nyáron már nem fog.... 

Egy hajmosáshoz már melegítem külön a vizet.... szóval ez így már nagyon gáz..

 

 

A szerelő szétszedte, kitisztította, meg mifene, de nem tudott vele mit kezdeni.

 

(Volt nálunk egy olyan "szerelő" is, aki azt mondta, hogy vízköves a csap, ezért nem idul a melegvíz. Órákig engedte a vizet. Őt kapásból elzavartam. )

Előzmény: vizgazfutes (609)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 613

"Kéri a kéményseprő szakvéleményt, kijön átbeszélem vele, hogy hova, mi kerül (általában akkor a tulaj is ott tartózkodik adategyeztetésre, stb.)."

 

Aha. Azt azért tedd hozzá, hogy a kéményseprő szakvélemény is pénzbe kerül, ami feltételezésem szerint nincs benne a 30e Ft-ban...

 

De feleslegesen vitázunk. Te ebből élsz, én nem. Én ajánlom az általam ismert gépésztervezőt ha kell, de nekem ebből semmi hasznom nem származik. Ha talál olcsóbbat a megrendelő, akkor értelemszerűen azzal dolgoztat :)

Előzmény: vizgazfutes (611)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 612

"Kéri a kéményseprő szakvéleményt,"

 

Már, ha kell...

Előzmény: vizgazfutes (611)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 611

"Kéményegyeztetés, gáz egyeztetés, ügyféllel egyeztetés, + papirmunka belefér neki 30-ba? Basszus, a benzinpénz elviszi kapásból a harmadát. :o"

 

Kéri a kéményseprő szakvéleményt, kijön átbeszélem vele, hogy hova, mi kerül (általában akkor a tulaj is ott tartózkodik adategyeztetésre, stb.).

 

Tigázos tervjóváhagyás rosszabb esetben 2 munkanap, Főgázos az neccesebb, az kb 1 hét :)

Előzmény: KömKel (610)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 610

Azért elég nyomott árakon dolgozik a te szakid...

 

Kéményegyeztetés, gáz egyeztetés, ügyféllel egyeztetés, + papirmunka belefér neki 30-ba? Basszus, a benzinpénz elviszi kapásból a harmadát. :o

 

(ha nem kell külön köröket futni a gázosokhoz és a kéményesekhez, akkor az "enyém" is megcsinálja 30-ért)

Előzmény: vizgazfutes (607)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 609

Mit csinál, vagy épp mit nem csinál az a készülék, amiért panelcserére szorulna? :)

Előzmény: Luca_41 (604)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 608

Arról nem beszélve, hogy mi lehet egy gázterven bonyolult? :)

 

Vagy fogyasztónként számolják az árat? Nem is értem :)

Előzmény: vizgazfutes (607)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 607

Én is kettővel dolgozom, illetve már csak 1-el:)

 

Főgáz területen 30.000.- ha új, ha meglévő...

Tigáz területen (helységfüggően) 25.000.- 30.000.- :)

 

Volt egy 3. (nagyon jó ismerősöm), aki 45.000.-ért akart Főgázos tervet csináltatni, hát, nem is terveztetek vele soha :)

Előzmény: KömKel (606)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 606

Én két gépésztervezővel dolgozok együtt, és egymástól függetlenül mindig ezeket az árakat adják (30-60, bonyolultságtól függően).

Előzmény: vizgazfutes (602)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 605

ŐŐ... Lehet, hogy a pecsétet ráteszi, csak épp a garancia nem fog élni. A MEO-n a garancia levélre ráütik a "MEO" feliratot... Tehát, ha valaki más menne ki szervizelni a MEO-s pecsét hiányában nem valószínű, hogy helyben hagyná a garanciát...

 

A mostani "razziákról" meg nem is beszélve (gázosok, kéményesek).

Előzmény: Luca_41 (604)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 604

Szerencsére gáztűzhely nincs. Elszívó sem. Ablakos a konyha.

 

K.... dühít, hogy a 2006. év elején felszerelt kazán most élné meg a 4. panelcseréjét. Állítólag az a hibás, de mivel nem vagyok szakember, kénytelen vagyok elfogadni. A másik, hogy a szerelővel beszéltem, simán megvehettem volna a nyílt égésterűt, ő hozta volna a szervizet, aki ráteszi a pecsétet a jótállásra. Minden gázterv, engedély meg kiskutyafüle nélkül.

 

(Megjegyzem, ha ez kész van, akkor kezdhetjük a lányom lakásában is kicserélni, amit már nagyon régi, állandóan javításra, toldozgatásra szoruló kazán van fent. Ott már volt kint kéményseprő, aki megállapította, hogy nincs a kémény kibélelve, és kb 10 méter hosszú a kémény.)

Előzmény: vizgazfutes (599)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 603

Küldtem egy mail-t az itt megadott címre!

Előzmény: Luca_41 (598)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 602

Hát, új esetében is durva a 60.000.- :D Mert gondolom nettó 60.000.- :D

Előzmény: KömKel (601)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 601

Bocs, igazad van, meglévő rendszerről van szó... a gázterv ár amit irtam totálisan új rendszerre vonatkozik, családi ház szinten.

 

(egyébként nem gépésztervező vagyok, hanem épitész :) csak látom milyen áron mennek a gáztervek )

Előzmény: vizgazfutes (597)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 600

Bontani nem kell semmit.

 

Ellenben reménykedjünk, hogy tetőkibúvó és kilépő van, mert különben az is kell :S

Előzmény: Luca_41 (598)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 599

Nem lehet simán bekötni.

 

Vagy ledugnak a meglévő kéménybe egy 80as csövet (így szétválasztott rendszerű lesz a készüléked füstgáz elvezetése), vagy ledugnak egy 80/125-ös csövet (kérdés, hogy hány méter hosszú a kémény, illetve a választott készülék hány métert tud koaxiális elvezetésben).

 

Gáztűzhelyhez páraelszívó és légbeeresztő kell, kell EPH jegyzőkönyv (ami kicsit több, mint amit KömKel írt, mert anyag+munkadíj+papír 12.000.- körül szokott lenni), és kell a kéményseprő szakvélemény, gáz MEO (arra jó árat írt). Kb. ennyi. Jah, és természetesen a beüzemelő díja, ami készülék gyártótól függ, meg persze attól, hogy milyen a "működési elve".

 

Ez a szerencsésebbik eset. Amennyiben menetes a gázhálózat, akkor azt ki kell váltani hegesztettre, stb. stb. Tehát, most azt az esetet vettük, hogy a gázhálózattal minden rendben van. Amennyiben nincs, akkor még 20.000.- a gázóra fel-leszerelés, amit mellékesen a MEO-ra is felszámolhatsz szerintem, de ennek utána érdeklődök...

Előzmény: Luca_41 (595)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 598

Nem tudom, ha bontani kéne, akkor a társasház mit szólna. Perpillanat nem tudom elképzelni, hogy mi lenne, ha a kéménnyel baj lenne. 2006-ban épült a ház, akkor még engedélyezték a nyilt égésterűt.  A legszebb, hogy éppen a lakásban lévő kazán  miatt ódzkodtunk a lakás megvételénél.

Előzmény: KömKel (596)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 597

Egy gázterv 30-60.000.-? :O

 

Kicsit húzós áron tervezel :)

Előzmény: KömKel (596)
KömKel Creative Commons License 2012.04.17 0 0 596

Új készüléknél kell:

- engedélyeztetett gázterv (amiben szabványositani kell mindent) (30-60e ft)

- meglévő kéményről minőségi tanúsitás vagy új kémény (gyári szerelt (kb8e Ft/fm) vagy gyártott szerelt)

- gáztömörségvizsgálat (MEO) 20e ft

- EPH jegyzőkönyv (érintésvédelem) 10e Ft

- kéményátvétel a kéményseprőktől 30-40e Ft

Előzmény: Luca_41 (595)
Luca_41 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 595

Egy zárt égésterűhöz új szellőző rendszerű kémény kell?Vagy símán be lehet kötni a régibe?

 

A lakásban 4 db mechanikusan nyíló szellőző van beépítve a falba. ez nem elég?

Előzmény: vizgazfutes (594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!