Keresés

Részletes keresés

treefa Creative Commons License 2022.06.29 0 2 2201

Nem emlős. Hüllő. A pteroszauruszok (szárnyas gyíkok, repülő őshüllők) leszármazottja. Mai, legközelebbi, bár mi tagadás, már elég távoli rokona a zöld küllő, illetve a madagaszkári nappali gekkó.

Hogy aztán a puttó milyen kalandos úton került a templomi, illetve korábban és később a mitológiai tárgyú képekre, és vált egyfajta 'ikonikus' toposszá, az már más tészta.


Előzmény: elterito (2200)
elterito Creative Commons License 2022.06.29 0 0 2200

A puttó milyen emlősállat? Vagy madár?

Előzmény: Okos Árnyék (2199)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.29 0 0 2199

Volt rám hatással a Biblia .

Amikor kisfiú voltam, akkor nézegettem a képes bibliát, és azok a képek, amin meztelenség volt látható, azok megnyerték a tetszésemet .

 

Mi a véleményetek a nem oly régebben még meglévő puttó képekről a katolikus templomokban ?

Előzmény: Jávorfácska (2198)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.06.29 0 1 2198

Hát lehet, hogy a gonoszok magukat jelölik meg a fenevad bélyegével, a Biblia szerint...

 

Mely vallási tanok tették rád a legnagyobb hatást? - Top 3

Előzmény: Okos Árnyék (2197)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.27 0 0 2197

Objektíve nem igaz, szubjektíve van benne asszociáció .

 

Isten megjelölte a gonoszokat, szerintetek ?

Előzmény: füegy (2196)
füegy Creative Commons License 2022.06.24 0 1 2196

Ha az jut eszembe, hogy "nomen est omen", igen, felmerül bennem. 

 

És  te vajon hogy gondolod? 

Előzmény: Okos Árnyék (2192)
füegy Creative Commons License 2022.06.24 0 0 2195

Tréfálsz??😊😉

Nem, hogy voltam, hanem vagyok hasznos minden hétvégén.😉

 

Volt-e mostanában részed lélekemelő olvasmányban vagy közösségi összejövetelben? 

 

Előzmény: treefa (2190)
justNick Creative Commons License 2022.06.24 0 0 2194

Kukutyin mellett egy deszki teraszon ülve azon gondolkodtam, hogy mi számít haszontalan tevékenységnek, ki vagy mi szerint haszontalan.

Birtokában vagyunk-e minden információnak ahhoz, hogy saját vagy mások tevékenységét haszontalannak tekintsük? Szerintem nem.

 

Honnan tudjuk akkor mégis, hogy haszontalan dolgot teszünk, feleslegesen pazaroljuk energiánkat folyamatosan? Onnan, hogy az univerzum nem szereti a tényleg felesleges energia pazarlást, ezért megszünteti annak forrását, azt az életet, amely elköveti a pazarlást.

A dolog hátulütője, hogy erre későn jövünk rá, csak a felébredés után. Viszont lehetőségünk van a következő kalandot, az univerzum szempontjából (vagy saját szempontunkból), hasznosabban végig játszani.

 

Ezt meg lehet közelíteni a másik oldalról is. Amennyiben még élünk, a fizikai világ részesei vagyunk, az azt jelenti, hogy nem haszontalan, amit teszünk, maximum mi nem látjuk az értelmét. Lehet, hogy pont az a cél, hogy rájöjjünk, pazarlás, amit elkövetünk. Amíg van remény, hogy ezt sikerül tudatosítani bennünk, addig életben is maradunk. Ha pedig nincs, akkor újra osztják/osztjuk a lapokat nekünk/magunknak.

 

Vajon most energiát pazaroltam ezzel a morfondírozással? Ki szerint, kinek a szempontjából nézve?

 

 

Előzmény: treefa (2191)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.06.23 0 1 2193

Az úgynevezett „észosztás” után, mindenki nagyon elégedett volt, de a bölcsek gyanakodtak, az okosok meg szerényen elhallgattak. :-)

Előzmény: Okos Árnyék (2192)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2192

Én azt az életbölcsességet mondanám nektek, hogy írjátok be a Google böngésző kereső rubrikájába azt, hogy "életbölcsességek" !

 

 

csak vicceltem

 

 

Szerintetek Okos Árnyék elégé okos-e ?

Előzmény: Jávorfácska (2185)
treefa Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2191

Akartam írni, hogy pl. zabot hegyezni, az haszontalan, de mint kiderült, annak is volt értelme:

 

A Maros gyakran elöntötte a zabot termő Kukutyin-pusztát, így a gazdák csak a kalász tetejét tudták levágni, ez volt a zabhegyezés, ami valójában haszontalan munkát jelöl. Legenda is él a Csongrád megyei pusztáról, amit Gerliczy báró hozott létre.

 

„Elmehet Kukutyinba zabot hegyezni” szólás és a hozzá kapcsolódó monda” | Deszk Község Honlapja

 

:-)

Előzmény: füegy (2182)
treefa Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2190

'magunkra is azért vigyázzunk, hogy mások hasznára legyünk'

Ez tetszik.:-)

De persze átsúlyozva is van értelme: vigyázzunk magunkra, hogy mások hasznára lehessünk. Ez egyfajta felelősség is. Merthogy elég könnyű átesni a ló túloldalára és önsorsrontón másokkal törődni.

A közösségért munkálkodni, ezt esetemben kicsit nagyképűnek érzem, - másokért, ez megáll. 

Mire jutottam? Talán hogy a legkisebb is számít. Mármint a legkisebb mozzanat is, amivel többet teszünk, mint korábban.

 

Meg tudnád mondani, mikor, milyen tetteddel voltál leginkább hasznos másoknak?

 

 

Előzmény: füegy (2180)
treefa Creative Commons License 2022.06.23 0 0 2189

Van, akinek az általad felsoroltak tűnnek haszontalannak.

Hasznos és haszontalan, ez egyénenként változó megítélés alá esik.

 

Persze, szoktam. Pl. pihenésképp. Agymosásként.

Vagy mert az a - nekem - haszontalan másnak fontos.

 

Számodra mi tűnik haszontalannak?

Előzmény: Okos Árnyék (2181)
polária Creative Commons License 2022.06.21 0 0 2188
szőrinszálán Creative Commons License 2022.06.20 0 0 2187

„Milyen életbölcsességet mondanál másoknak?” -Hit, remény, szeretet, melengeti lelkedet-  

 

 

Minden létező rendszer, amely az entrópia növekedése ellen dolgozik, energiát „fecsérel”.

Mivel semmi nem marad ugyanaz, az entitás a négy elemi részecskén kívül. Az Elektron, a Pozitron, a Proton és az Elton öröktől fogva létezők, halhatatlanok. A végtelen téridő-struktúra tölti be a mindenséget, amelynek diszkrét elemei, a kvantumai a kiterjedéstelenség és a kiterjedtség között váltakoznak. Ez a fluktuáció, alaprezgés, a nullponti energia, ami a létezés színpada. Azért vannak az elemi részecskéknek pozitív és negatív elektromos töltései, és gravitációs töltései, mert ez biztosítja a téridőben, a színpadon való mozgást számukra. Az elektromos töltések semlegesítik, kiegyenlítik egymást, az azonos gravitációs töltések összegződnek, a különbözőek pedig taszítják egymást. Ezek a tulajdonságok teszik lehetővé a kölcsönható mezők kialakulását, amiben a részecskék csomósodását és szétszóródását tapasztalhatjuk. Az a lehetőség is bele van kódolva az elemi részecskékbe, hogy rajtuk kívül más entitások is kialakuljanak belőlük, de csak térbeli és időbeli korlátok között. Ezek a neutrínók, a neutronok, az atomok, és a belőlük felépülő „önfenntartó” struktúrával rendelkező élő-lények. Tehát az ÉLET lehetősége az örök elemi részecskéknek köszönhető, de az élet időbeli korlátja a Halál minden más kialakuló entitásra vonatkozik. Ezzel teljesül az a tétel, hogy csak az elemi részecske halhatatlan. A világmindenség egyszersmind szimmetrikus és aszimmetrikus, egyensúlyra törekvő és egyensúlyvesztő, nyílt és zártrendszer. Minden a szubjektív tapasztaló elfogadásán múlik, mert az egy hit, ami nem szorul más általi igazolásra. A hit, remény, szeretet, melengeti lelkedet.  

Előzmény: Jávorfácska (2185)
11_11 Creative Commons License 2022.06.19 0 0 2186

 

Galata 3:28

 

28 Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

 

 

Szép napot , mindenkinek!  ÁMEN !

Előzmény: Jávorfácska (2184)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.06.19 0 0 2185

Minden szubjektív számunkra szerintem. Ezért nehéz közös nevezőre jutni.  A fenntarthatóság haszontalanságának kérdésében is. 

 

Milyen életbölcsességet mondanál másoknak?

Előzmény: szőrinszálán (2183)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.06.19 0 0 2184

A közvetítők mellett a szentség megjelenését, a szent erő megnyilvánulását is fontosnak tartom. Buddha, Jézus, Krisna a Szent megtestesülései az én világlátásomban. 

 

Talán életeseményeink határozzák meg kinyílásunk és bezárkózásunk arányát. Önazonosságunk az iránytű abban, hogy mennyire éljünk kifelé és befelé. Nem erőltetném, mindenki maga érzi, tudja, mi a jobb neki. A lényeg, hogy építsünk, bármilyen nyitottan vagy zártan élünk is. Minden kihívás: mélység, magasság, börtönrács, határtalanság. 

 

 

 

 

 

Előzmény: treefa (2177)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.06.12 0 1 2183

„Összegzem, nincs haszontalan foglalatosság.”

 

Ez nem egészen így van. Lásd Kohn bácsi esetét, akinek a szatócsboltja akkor termeli a hasznot, ha zárva van!

 

Szerintetek a fenntarthatóság és a haszontalanság között van különbség?

Előzmény: füegy (2182)
füegy Creative Commons License 2022.06.12 0 1 2182

Biztos nincs is olyan, hogy haszontalanság, csak néha  nincs akkora értelme.

Most majdnem azt írtam, a fórumozás haszontalan, de hát nem lehet az, hiszen sok - sok hasznos információ lélekemelő párbeszédek és barátságok fémjelzik a működését.

Annyira irodalmi voltam!!!! 😊😊😊

Összegzem, nincs haszontalan foglalatosság.

 

Szerintetek? 😉

Előzmény: Okos Árnyék (2181)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.06.12 0 0 2181

Hogy mi a hasznos ?

Hát az, amikor az üres óráidban valami szellemi felemelő dolgokkal foglalkozol: művészet, tudomány, filozófia, matematika, ...stb. .

 

Szoktál, ill szoktatok haszontalanságokkal is foglalkozni ? - persze, és miért .

Előzmény: treefa (2178)
füegy Creative Commons License 2022.06.09 0 1 2180

Váradi Tibit olvasgatok újfent, nagyon megörültem, hogy eszembe jutott .

Ő azt írja, még magunkra is azért vigyázzunk, hogy mások hasznára legyünk. A magunkkal való törődés sem lehet öncélú.

A kérdésedet olvasva és Váradi Tibire gondolva tehát a válasz a közösségért való munkálkodás.

Mondjuk ők ebben nagyon élen járnak. 

 

Te mire jutottál ebben a kérdésben?

 

Előzmény: treefa (2178)
füegy Creative Commons License 2022.06.09 0 1 2179

Többen, mint gondolod, csak ők nem fórumoznak, hanem keresgélnek szüntelen. 😉

Előzmény: Okos Árnyék (2169)
treefa Creative Commons License 2022.06.09 0 0 2178

Kapaszkodókat keres.

A másik, ami foglalkoztat: hogy teheted magad hasznosabbá, értékesebbé? Mi az, ami valóban hasznos? Amit beledolgozhatsz, amit érdemes beledolgozni a mindennapjaidba?

Előzmény: Jávorfácska (2167)
treefa Creative Commons License 2022.06.09 0 0 2177

Hát, hogy titokzatos vagy vallási vagy filozófiai kérdés-e, nem tudom.
A közvetítésen töprengek. Az ugye közhelyszerű, hogy az egyházak közvetítők, az isteni (ideaszintű), és a világi (anyagi szintű) lét között, a felépítményeikkel, szertartásaikkal, ideológiáikkal, stb.. Még az is eléggé elfogadott, hogy az egyházi szervezetektől leválasztva, a vallások maguk is közvetítők, az általuk szentnek, követendőnek tudott lények (istenek, angyalszerű lények, szentek, lámák, ...), és az általuk képviselt elvek, értékek, törekvések felé. De lehet, hogy maguk ezek a lények (tehát akár Jézus vagy Buddha vagy ...) is csak közvetítők, követek, küldöttek, tehát eszközök, valami náluk is lényegibb, egyetemesebb rend vagy ismeret felé.
És egyéne válogatja, hogy állapotától (megállapodottságától), érett-ségétől, egész-ségétől függően mennyi héjra, közvetítésre van szüksége. Hogy el meri-e engedni a közvetítőket, az eszközöket, illetve hogy melyik réteget van bátorsága felismerni és lebontani. Nyilván minél több a héj, annál több az emberi kellék (és ezzel együtt annál több az esendőség), a szabályrendszer, az előítélet. És minél kevesebb, annál intimebb, bensőségesebb, mégis annál egyetemesebb, annál nagyobb távlatokat nyitó a létezés. 

Vajon mitől félünk jobban, a bensőségességtől vagy a beláthatatlan távlatoktól? A befelé vagy a kifelé nyitástól?

Előzmény: Jávorfácska (2162)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.05.11 -1 0 2176

remek

Most remekeltél Jávorfácska !

 

Ja, hogy mi az n véleményem erről ?

A 1 dolognak több megnevezése lehet . Ebben az eseteben 2 dologról van szó, és e két dolgot külön-külön több-több megnevezéssel illetnek ! Nem baj .

Előzmény: Jávorfácska (2173)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2175

Szerintem az anyagból álló világ nem nélkülözheti a szellemet, a tudati világot, mert nélküle teljes káosz lenne az anyagi világban. Viszont a szellemi, anyagtalan ideák világában, ami egy mindentudás tároló, mindennek meg van a maga helye, vagyis rend van. Az anyaghoz társított információ ad formát, testet az anyagból lévő világnak.

Előzmény: Jávorfácska (2171)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2174
Előzmény: szőrinszálán (2163)
Jávorfácska Creative Commons License 2022.05.11 0 1 2173
Előzmény: Okos Árnyék (2172)
Okos Árnyék Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2172

Az meg mi ?

Előzmény: Jávorfácska (2171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!