Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 242

Nézted a doksiját????

Előzmény: Korundos (238)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.02.19 0 0 241

köszi

 

a kérdés azért ilyen, amilyen mert még SOHA nem éltem villanybojleres melegvizes lakásban

(eddig kényelmes panelben, korlátlan melegvízzel)

 

nem lesz vezérelt éjszakai áram bekötve

 

és egymás után két ember akar kb. egy-egy kád vízben fürödni

 

KÖSZI :)

Előzmény: Korundos (239)
Laca. 1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 240

Olyan 5letem tamadt hogy a gázkazán hmv. kimenetet rákötom a bojlerem hideg bemenetere,a meleg  kimenet nyilván a halózaton,igy mindig egye egyenletes meleg víz jon a csapon . Tokeletes 5let vagy nem?Egy nap sokszor megnyitódik a melegviz csap,így mindig kap utanpótlást a bojler.Ha meg nem nyitjuk meg sokszor akkor sincs baj mert hát bojlerról beszelünk ami arra hivatott hogy tarolja a meleget.egyik csap nyitástól a másikig bisztos tárolja a meleget,raadasul csőkigyós ,így télen az is fűti.szerintem hibatlan otlet. így is csak akkor van fogyasztás ha nyitom a csapot semmi plusz.viszont mindig egyenletes a melegviz ellatas,télen,nyáron.Szerintem ezzel az 5lettel sokan stabilizálhatnák az átfolyós vízmelegitők miadti melegvíz ingadozást.nekem jo a turbos kazanom de még is így fogom megoldani,oriasi jo lesz.azzal sem lesz gond ha egyszerre több helyre kell a melegvíz mert sosem hül le benne a viz.

Korundos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 239

  "folyamatosan újrafűti a vizet, miközben használja az ember?" 

 

 

Az attól függ , hogy vezérelt áram vagy   24 órás van. Ha a 24 órás, akkor  folyamatosan fűti.

 Viszont ha   állandóan kádas fürdőt vesz az ember,  akkor túl drága lesz a sok sok fürdés.

Előzmény: ppke.jak.bp (236)
Korundos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 238

  Vagy  2 ó 18 perc vagy     1ó  20 perc. Maga a kérdés naiv !

Előzmény: nixon70 (237)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 237

2ó 15p delta t 45°-ra.

Előzmény: ppke.jak.bp (236)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.02.19 0 0 236

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at szerettünk volna venni,

de sajnos kiderült, az is túl nagy (magassága),

ezért csak 80-as fér el

(kád elé/fölé, függőlegesen - zuhany helyett)

 

kb. mennyi idő alatt lesz tele újra a bojler meleg vízzel?

folyamatosan újrafűti a vizet, miközben használja az ember?

kádban való fürdésnél a 80 liter el is fogyhat hamar......

 

köszönöm

zenyka Creative Commons License 2018.02.19 0 0 235

Üdv!

 

Segítséget szeretnék kérni.Párom fodrász üzletébe szeretnénk egy elektromos átfolyós vízmelegítőt.Tudnátok ajánlani egy megbízhatót ami bírja az egész napos használatot.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 234

  Nos a bővítésről, mert írtam,  hogy többféle van.

 Igen.

Van egyszer alapesetben a csatlakozási bővítés.

 Egy háztartásban lehet  16 Amperes biztosíték, 25  Amperes és 32  Amperes vagy annál több.  

 Minden Amp tartozik egy teljesítmény  mondjuk durván a 3,5  kW és a 7,5 kW között. Aztán  minden  háztartás  több áramkört használhat ezekhez a csatlakozási teljesítményekhez.

 nálam pl.  a 25  Amp-hez van  4 áramkör a megfelelő biztosítékkal.

 Ha egy  nagy teljesítményű fogyasztót szeretnénk üzemeltetni, akkor először megnézzük a csatlakozási  biztosítékot , hogy az megfele e. Legtöbbször igen, ha 25 vagy 32 Amp van. DE magához a fogyasztóhoz menő vezetéket is meg kell vizsgálni és ha kevés bővíteni kell. Így a mosógép, mosogató, szárító, hősug. , tárolós bojlerek és egyéb 1 kW -nál nagyobb teljesítményű készülékeknél ez biztos hogy felmerül, tehát az odamenő vezetéket kell nagyobb terhelhetőségűvé tenni... bővíteni.

 

 

 

 Csakhogy az átfolyósak  és a fűtések nem nagy teljesítményűek, hanem nagyon nagyok, legalább is a normál háztartások  igényeihez képest, pl az átfolyósok  7 -8 kW nál kezdődnek és   10 kW körül is lehetnek, tehát legtöbbször a csatlakozási teljesítményt is bővíteni kell.

 Az meg költséges, sőt vannak társasházak ahol nem megy..., nem engedik, mert már így is túlterhelt a társasház... másnak is kell az energia.

 na itt csalódnak azok akik átfolyóssal kacérkodnak, vagy azok aki a meglévő létező gázfűtésüket akarják lecserélni jólhangzó norvég meg egyéb csodákra.

 Van nekik a gázóránál vagy  40 kW-nyi  teljesítmény a villanyon meg talán 5 kW, mégis a villany fűtéssel vagy az átfolyóssal kacérkodnak.

 

 

 De hát a szerelem ilyen. Vak !

Előzmény: a tömeg az tömeg (232)
nixon70 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 233

Ha sokáig áll benne a víz, az nem egészséges (baktériumok elszaporodnak)

Ha bevállalható, hogy leereszted amikor nem kell és feltöltöd, amikor kell ( kb 3 óra a felfűtési idő) akkor komfortban a tárolós a jobb.

Előzmény: májk76 (231)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.02.14 0 0 232

Többféle bővítés van !!

 Legyen a tárolós.

Ott a bővítés minimális   !

májk76 Creative Commons License 2018.02.12 0 0 231

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Kis lakásba mit javasoltok,bojlert vagy komolyabb átfolyós melegítőt? Ahol 1 max 2 ember szükségletét kellene ellátni de aktívan havi szinten 4-6napon. Gáz az kilőve,mert szerintem annak teljes bekerülési költsége húzós. Amúgy gáz bent van. Hagyományos hajúnál nem gond e ha 3-4hétig áll benne a víz? Mert az áramról lekapcsolom arra az időre. Vagy játszhatom e vele,hogy kiengedem a vizet 3-4hetente?  Egy ariston készülék amit nézegettem,ami ellát fürdésre,mosogatásra eélegendő vízzel az 80-100körűl van. A hajdú majdnem fele ennyi. Villamos bővítés mindkettőnek kell. 

Téli nap Creative Commons License 2018.02.10 0 0 230

Sajnos nem tudom. Így , ezzel a  víz melegítővel vettem a lakást  7 éve.

Előzmény: gyulahorvath (229)
gyulahorvath Creative Commons License 2018.02.10 0 0 229

Kedves "Téli nap", milyen márkájút használsz? Ugyanis hallottam én ezekről rosszat is, és az érdekelne, hogy melyik az ami ennyire bevált.

nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 228

Megkérdezed a szomszédokat, vagy a vízműveket.

Előzmény: ppke.jak.bp (226)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.01.13 0 0 227

 A magyar háztartások 95 % -ba nem való !

Előzmény: kovimre (222)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.13 0 0 226

fogalmam sincs sajnos

mindent kicseréltek fürdőben

honnan lehet ezt megtudni

Előzmény: nixon70 (225)
nixon70 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 225

Hálózati nyomás mekkora?

Előzmény: ppke.jak.bp (224)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2018.01.12 0 0 224

sziasztok

 

Ariston Velis Evo 100-at fogunk venni

Bojlernyomáscsökkentő 1/2" ITAP nevezetű terméket vegyünk hozzá?

 

ezt kinéztem már hozzá:

Fischer WDS 12 X derékszög akasztó (Ariston Velis tartó)

 

kell vajon még valami hozzá?

 

KÖSZÖNÖM

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 223

Erről valakinek valami?

Ven értelme? vagy valami más?

 

http://vizlagyito.sbi.hu/

 

kovimre Creative Commons License 2018.01.11 0 0 222

Sziasztok!

 

Használ valaki ilyen átfolyós vízmelegítőt zuhanyra? Mennyire használható, mennyire valós az a 3,3 L, amit ír az adatlap?  

http://bolthely.hu/futesplaza/id/00212_KOSPEL-EPA-Opus-P-6-8-kW-atfolyos-vizmelegito-Radeco

Téli nap Creative Commons License 2018.01.07 0 0 221

Nagyon jók !

 Nekem is van egy a konyhai mosogató csapjánál.

 3 kW  és  3,5 liter  55 fokos vizet tud melegíteni percenként.

 De mivel a kezem nem állja ezt a hőmérsékletet,  csak a 45 fokot az meg jó a mosogatáshoz akkor  kb. 4 liter /percet tud.

 Legalább nem pocsékólom a vizet.

 6,5 éve használom, de az elődöm akitől vettem a lakást legalább 3 éve már használta.

 Kis fogyasztásra jó, de pl. egy fürdésre már nem biztos , hogy megfelelne.

 A hálózat a szűk keresztmetszet !!

 Családnak ahol az asszony  porszívózik, a nagylány mosogat a másik pedig vasal , közben megy a mosógép is,   nem biztos , hogy jó.

Előzmény: somolya (220)
somolya Creative Commons License 2018.01.07 0 0 220

Ezek folynak már a csapból is, még sem találtam róla véleményt a topicban.

 

 

 

 

Pedig jó lenne valamit tudni róluk, legalább a tartósságukról.

 

 

fák, juh, madár2 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 219

Sziasztok van valakinek tapasztalata hőszivattyús villanybojlerrel kapcsolatban?

Látom, hogy a HAJDÚnak és az ARISTONnak van. Ezek jók és hatékonyak? Úgytudom lehet velük hűteni is nyáron egy helyiséget. Mennyire hangos? Hideg vagy meleg helyiségben célszerűbb elhelyezni?.

Zöldár Creative Commons License 2017.12.26 0 0 218

Villanybojler  lehetőleg  80 literes vagy a fölött !

 Van  32 Ampered  ! Ok.,   az csak   úgy 7,5 kW,  egy átfolyósnak pedig kell   legalább 20 kW.

 ráadásul  egy háztartásban  sok minden egyébre is kell a villamos energia  és a villamos teljesítmény .

 

 természetesen nekem is van  átfolyós víz melegítőm  és van tárolós is..., de nem ugyanabban a lakásban.

 

 Az átfolyós örököltem  egy mosogató előtt van    3 kW  -ot tud  nagyjából  3 lit/perc  60 fokos. a kézmelegvízből pedig olyan 4 lit/ perc.

 Kitűnő mosogatáshoz, de fürdéshez édeskevés lenne.

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 217

32 amperes a villamos hálózat

Előzmény: ppke.jak.bp (216)
ppke.jak.bp Creative Commons License 2017.12.25 0 0 216

eddig soha nem volt bojlerünk (panelban laktunk)

ha időbeli korlát nélkül,  bármikor meleg vízhez akarok jutni, akkor átfolyásos melegítőt érdemes választani?

tehát ha du. 2-kor akarok fürdeni pl.?

köszönöm

Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 215

Bocsánat,csak most láttam,hogy választ kaptam! :(

Valamiért nem kapok értesítést ,ha válasz érkezik..

A csaptelep hideg,meleg betétjét csavarjam ki,és azon kell bővíteni?

Előzmény: Ofenbau (209)
Thot Zoltan Creative Commons License 2017.12.25 0 0 214

Sziasztok!

Egy nem túl régi 10f Hajdú átfolyós vízmelegítőnk van,és alig jön belőle a víz..hideg is,meleg is..a csaptelep szűrője tiszta..van valami trükje ,vagy valami légtelenítő rajta?

Cirmoskarmos Creative Commons License 2017.09.09 0 0 213

Sziasztok! Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért, de hát mégis csak nő vagyok... Új villanybojlert szeretnék venni, a mostani nagy is, öreg is, 80 literesre szeretnék váltani. A kérdésem az lenne, hogy a boljerek közt csak D energiaosztályúak vannak, vagy vannak ettől jobb besorolásúak is? Eddig csak neten nézelődtem, és ott csak D-sekkel találkoztam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!