Keresés

Részletes keresés

Cz Slavia Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2935

Köszönöm a választ!Nos egy 2000 w-os cree led fókuszálható lencséjű lámpám van ez 150-200 m-re világít, ezért szeretném ezzel megoldani.Kaphatóak kész kézi infra elemlámpák is, de ezek maximális hatótávja 30-40 m.Ezzel a szűrővel ráadásul olcsóbban is kijönnék, ebayen párezer ft-ért kaphatóak.Ha esetleg valakinek van ilyen szűrője, és egy hasonló lámpája, le tudná tesztelni nekem, hogy működik-e?

Előzmény: Canon 550D (2934)
Canon 550D Creative Commons License 2014.01.14 0 0 2934

Az alapötlet jó.

Az a kérdés, hogy az adott lámpa mennyi infravörös fényt bocsájt ki a látható mellett. Ha keveset, akkor éppen csak pislákolni fog infravörösben. Mivel nics dokumentálva lámpánként ez, csak próbával lehet eldönteni...

 

Vagy ott vannak a gyengébb, de alapban kizárólag infravörösben világító ledek, lámpák, például:

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=149233

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=750702

Előzmény: Cz Slavia (2933)
Cz Slavia Creative Commons License 2014.01.13 0 0 2933

Üdv!Egy nem egészen ideillő kérdésre szeretnék választ kapni, remélem itt kapok segítséget.Egy PNV-57-es éjjellátóhoz szeretnék infra fényforrást...Úgy képzeltem el, hogy egy infrvörös fotózáshoz készült ir szűrőt raknék egy cree LED izzós lámpa elé...Szerintetek ez megszűrné a fényt, és csak az infrát engedné tovább?Előre is köszönöm a választ

Canon 550D Creative Commons License 2013.10.23 0 0 2932

S van foglalata is ahova pont beleilleszkedik egy clipfilter? Ha meg lehet oldani, akkor jó. Amúgy a Canonnál sem probléma a tükör (apsc exetén).

Előzmény: .timber>>code (2931)
.timber>>code Creative Commons License 2013.10.23 0 0 2931

Sony annyiban jobb, hogy ott még egyszerűbb a klipp filter mert nincs mozgó tükör. És én utálom a Canont LOL

Előzmény: Canon 550D (2929)
Canon 550D Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2930

Ja igen: most nézem, hogy a tavcso.hu-n is lehet, hogy csak Canon-t vállalnak.

Előzmény: Canon 550D (2929)
Canon 550D Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2929

http://tavcso.hu/?o=termek&id=984

 

de anno a Camera Kft is az mondta nekem, hogy ha viszek odavaló szűrőt (üveget stb) az eredeti helyére, akkor kicserélik.

 

Szerintem Canon apsc-t érdemesebb fullspektrumosítani (nekem is az van), mert utána clip filterekkel könnyedén lehet szűrőzni az objektív hátulja és a váz között (EF-S objektívek kilőve), aminek több előnye is van: olcsóbb a kis szűrő és egyetlen szűrő jó lesz az összes objektívhez. Én magamnak csináltam egy pár clip filtert: B+W 530nm, 590nm, 695nm, 830nm, Hoya 720-ast, Cokin IR-t, B+W UV/IR cut filtert <-ez alakítja vissza normál géppé a fullspektrumost, de lehet owb (original white balance) clipffiltert is venni a tavcso.hu-n, csináltam lyukkamera clip"filter"t is. B+W-ből 40,5mm-est vettem aminek a külseje pont 42mm ami kis csiszolással pont belepasszol az EF-S foglalatba, de elölről és hátulról sokat kell levenni a B+W szűrőkből, hogy kb 4mm-esek legyenek (hogy rá lehessen tenni az objektíveket a vázra).

Előzmény: .timber>>code (2926)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2928

Ezzel próbálkozott már vki?

 

http://infraredatelier.wordpress.com/2013/04/01/2398/

 

Értem én, hogy le van írva, de vmiért nem akar osszejönni... Hozzáértő elmagyarázná konyhanyelven? A Viveza-nál megállt a tudomány...Annak haszálatában kérek segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2927

A válasz engem is érdekelne! (7D-met szeretném majd a közeljövőben...)

Előzmény: .timber>>code (2926)
.timber>>code Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2926

Sziasztok,

 

Csak egy ropke kerdes: Magyarorszagon ki csinal konverziot megbizhatoan? Anno a Panasonic FZ50-emet Gazdagreten konvertaltattam (ami azota is jol muzsikal) de most mar szeretnek komolyabb gepet es egy Sony A77-et szeretnek atkonvertalni Full Spectrumra :)

 

Mivel nem surun olvasom a forumot itt (utoljara 3-4 eve :P) igy ha valaki tudna tippeket adni a timber kukuc clancode pont hu cimre azt megkoszonnem :)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2925

Egyáltalán minek fényt mérni? :)

f/8-on és alap isón (ami nálam 200) filtertől függően erős napfényben kb. 1/400 - 1/250 - 1/100 a zársebesség. (695nm-720nm-830nm) Félárnyékban kb. fél-1 rekesszel hosszabb. Ha mégsem tökéletes elsőre, hisztogram alapján állítasz 1-2-t a zársebességen és kész.

telescoper Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2924

Jók lesznek ezek! Tanács: ha alexpós, mert a fénymérő nem csak infrát mér, akkor rendelkezésedre áll az expókorrekció lehetősége. Állíts be valamekkora túlexpót (kisérletezzed ki, mekkora kell).

Előzmény: D_Bob (2923)
D_Bob Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2923

Én is idepofátlankodom már pár képpel :)

Egy átalakított 600D, kizárólag live-view módban használva (fénymérő nem csak IR-ben mér, így alulexponálna)

 

http://flic.kr/p/f3AQGL

http://flic.kr/p/fwTJg4

http://flic.kr/p/fx8XTj

http://flic.kr/p/fx8Wz5

DimensionSeven Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2922

Egy 18-55 IS kitobid nincs véletlenül? A Tamron 17-50 f/2.8 minden verzióban hotspotol ugyanis. F/8 fölé ne rekeszeld, különben szétszedi az élességet a diffrakció (igazából kb. 5.6 felett is egy 18MP szenzoron), a fókuszeltolódást meg próbáld meg kézzel hasraütésre korrigálni.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2921

Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom! 

Esetleg szívesen beszélnék veled telefonon, mert lenne még pár kérdésem.

Persze, ha nem zavarlak.

 

Előzmény: Canon 550D (2920)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2920

Ja és kontrasztalapú automata élességállítás (az lcd-n) és max F5,6 vagy F8, F11...  hogy minden éles legyen

Előzmény: Canon 550D (2919)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2919

Állvány, alacsony ISO, hosszú záridő, gomolyfelhős napsütés a legjobb. Az átalakított gépnek pont ez az előnye: normál, rövid záridőkkel is lehet fotózni, állvány nélkül.

 

Utómunkánál elég széles a paletta, meg lehet cserélni pl a kék és a piros csatornákat, ekkor lesz kék/zöld az ég, de nem muszály, ahogy  jobban tetszik. Tehetsz rá szaturációt is pl, ekkor színesebb lesz, vagy el is vehetsz belőle, ekkor fekete-fehér hatású lesz. És a  többi.

 

Esetleg ha már amúgy is állványon van, csinálhatsz infrás hdr képeket is a kontrasztosabb felhők érdekében.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2918

Sziasztok!

 

Némi segítségre szorulnék infra-fotózás ügyben. 

Adott egy Canon EOS 60D váz, egy Tamron 17-50 2.8 objektív és egy Hoya R72-es infra szűrő. (+állvány)

 

Hogyan tudok az infraszűrővel fotókat készíteni, milyen beállításokkal, milyen fényviszonyok közt,

és milyen utómunkálatok szükségesek hozzá, stb...

(nagyon remélem, hogy a gépben lévő szenzor módosítása nélkül is tudok majd infra képeket készíteni.)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Maradok tisztelettel:

D.

SzekelyG Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2917

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő

Ár: 15 ezer Forint.

 

Csak kipróbáltam, doboz is megvan, Budapesten átvehető.

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

1robertg Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2916

ELADÓ:

 

 

HOYA 67mm R72 infra                           15.000 ft

 

 

 

Saját dobozában. Nem karcos, nem repedt. Budapest.

 

 

 

0620/465587négy

Márkusok Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2915

Nekem az utóbbi kettő a bejövős, kellett pár nap amíg összebarátoztunk :)

Előzmény: taminol (2914)
taminol Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2914

A vonatos teccik.

Előzmény: Márkusok (2913)
Márkusok Creative Commons License 2013.07.28 0 0 2913

Még kettő

Márkusok Creative Commons License 2013.07.23 0 0 2912

No, ma megjött a masina :)

képfaragó Creative Commons License 2013.07.22 -1 0 2911

Köszönöm, jó kis oldal, de őt már ismerem, bár az UV fejezetekez át lkell ismételnem.

Előzmény: DimensionSeven (2909)
képfaragó Creative Commons License 2013.07.22 -1 0 2910

A cél még nem egyértelmű, egyenlőre nevezzük kísérletnek.

Előzmény: Canon 550D (2908)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.21 0 0 2909
Előzmény: képfaragó (2907)
Canon 550D Creative Commons License 2013.07.19 0 0 2908
Szia, mi lenne a cél? Én gondolkoztam a full spektrumos vázamhoz egy ilyen szűrőn is, de jobban utána nézve lemondtam róla, mert például az emberi bőrhibák látványosan erősebben látszódnak, a növények nagy része is mintha el lenne száradva, egyszóval furcsa. Maradtam az IR szűrőknél kb 100 nanometeres lépésekben 500 nanometertől felfelé.

Viszont egy különleges clipszűrőn még gondolkodom: B+W 403, ez az Uv tartományt és kb a 750 nanometer feletti infravörös tartományt engedi át, kitakarva a látható tartományt, a végeredmény kicsit fotoshop-os: minden ami kék az nagyon kék, minden más feketefehér.
Előzmény: képfaragó (2907)
képfaragó Creative Commons License 2013.07.19 -1 0 2907

Bocsánat egy kis off hozzászólásért: Keresek olyan fotóst, aki az UV tartományban fényképezett, és tapasztlatait megosztaná velem. Örömmel megköszönök hasznos linkeket vagy egyéb inforációt is.

email: maklaryz11 -kukac- t-online.hu

DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.17 0 0 2906

Jó választás, szerintem a 720nm a legsokoldalúbb, színes és FF infraképekhez is jó alapanyagot ad. Az élőképpel meg nem lesz gond, mert csak az van... :)

Előzmény: Márkusok (2905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!