Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2001.03.19 0 0 243
Üdv Thoughts !

Azért egy kicsit többet kellene tudni valóban az állatok viselkedéséről, ha már kisérletezgetni akartok.
Ez a szembenézés nagyon nem szerencsés pl. kutyánál.
Ugyanis náluk a merev "farkasszemet nézés" kifejezetten a támadás, a fenyegetés jele. Teljesen természetes, hogy ezt a gazdival kifejezetten nem fogja véghezvinni, hiszen a ranglétra alsóbb fokán ez kifejezetten szabálysértés, vagy trónfosztási kezedeményezés lenne.

oncogito

Előzmény: Thoughts (242)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.19 0 0 242
Ahogy mondod!

De az emberi inteligencia, gyorsan lereagálja az effélét, nem úgy mint egy öntudatlan állat...

Előzmény: SegédSámán (241)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.19 0 0 241
Azért ez első egy-két pillanatban tuti, hogy Te is csak néznél, hogy MI VAN????!!!!

És csak utána röhögnél.... na jó, ők nem röhögnek ezen.....

Szívesen folytatnám, de most el kell rohannom...:-(
Üdvözlet!

Előzmény: Thoughts (240)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.19 0 0 240
Nem, de biztos röhögőgörcsöt kapnék, és azt garantálom, hogy egyikünk állata fejében sem az öröm lesz a domináns érzés...
Előzmény: SegédSámán (239)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.19 0 0 239
?
Miért _Te_értenéd, ha az egyik addig békésen ácsorgó/ücsörgő családtagod/barátod/ismerősőd hirtelen üvöltve rohanni kezdene Feléd? Ha egy addig teljesen normálisan viselkedő embertársad egyik pillanatról a másikra ok nélkül ennyire abnormálisan kezdene viselkedni?

Előzmény: Thoughts (237)
Night Hunter C osztály Creative Commons License 2001.03.19 0 0 238
Tudod mivel lehet megdöbbenteni a macskát?
Ha kimész az udvarra, nagydolgozol egy hatalmasat, aztán elásod.
Előzmény: Thoughts (237)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 237
Egyébként még a szembenézés mellett, azt is ki lehet próbálni, hogy mondjuk hirtelen üvöltve az állat felé futni.

Azonnal észre lehet venni mennyire nem érti, hogy MIVAN!!! ;-)

Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 236
És mit tesz mikor nem elégíted ki vágyait???
Előzmény: Silan (234)
Silan Creative Commons License 2001.03.18 0 0 235
Nem bírja. Fél perc után is már tiltakozva nyávog, majd elfordítja a fejét, később elsétál.
Előzmény: Thoughts (233)
Silan Creative Commons License 2001.03.18 0 0 234
Ha meg sem mozdulok, akkor is az ölembe fekszik, dorombol, masszíroz és nyivákol, hogy simogassam.
Előzmény: Thoughts (229)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 233
OK!
Van másik ötletem!

Kérek mindenkit, nézzen 5 percig az állat szemébe!
(Ha minden igaz, Ő nem fogja bírni...)

Előzmény: SegédSámán (232)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 232
Értem én. De ez független attól, hogy ő mennyire élénk stádiumában van éppen.... Ha _én_ nem mozdulok félóráig (ami szinte csak egy esetben fordul elő), ez neki már azt jelenti, hogy én alszom... tehát neki is nyüzsgés felfüggesztve...(nem hatalmi szóval és tettel belenevelt viselkedés ez, csak alkalmazkodás a részéről... mondhatni kérés nélkül)
Előzmény: Thoughts (231)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 231
Ez igaz...

Akkor csináld akkor, amikor élénkek!!!

Előzmény: SegédSámán (230)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 230
:-) Nálam félóra mozdulatlanság = alvás, amiből az következik, hogy a gazdijára maximálisan tekintettel levő kutyám is leheveredik és a gazdi ébredéséig ő is megpihen....:-)
Előzmény: Thoughts (227)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 229
Próbáld ki, hogy hozzá se nyúlsz...
Előzmény: Silan (228)
Silan Creative Commons License 2001.03.18 0 0 228
Ezt nem nehéz megjósolni.
Ha leülök a fotelbe, a macska azonnal odajön dorombolni.
Előzmény: Thoughts (227)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 227
Kedves Mindenki!!!

Tegyétek meg azt a szívességet, hogy minden állattulajdonos fogja az állatát, és leül vele közös szobába zárva.

Maradjatok vagy negyed-fél órára mozdulatlanok, és csak figyeljétek az állat reakcióját.

Biztos minden szempontból érdekes lesz!!!

SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 226
Nem tudom....mármint hogy tudok-e ilyet szimulálni...Mert én elég ritkán vagyok ilyen borongós hangulatban.... és attól tartok 1-2 percnél nem is tudnék ál-szomorkodni....

Meg kicsit nagyon gonosznak is érezném magam, hogy így "átvágom" szegényt.....

Előzmény: Thoughts (223)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 225
Csányi előadásai biztosan nagyon érdekesek voltak...

Örülök, hogy nem a humorérzékkel hozta kapcsolatba a nevetést, mert akkor nem tudnék mit reagálni.

Azt nem kétlem, hogy a kutya örülni tud. Miért kételkednék abban, hogy mikor ezt fokozottan teszi, egy különleges viselkedésformához nyúl.

Én azt nem tartom reálisnak, hogy az állatoknak humorérzékük legyen.

Előzmény: Silan (224)
Silan Creative Commons License 2001.03.18 0 0 224
Bukfenc és Jeromos, ez a könyv címe. Csányi kutyáját Bukfencnek hívják, a Jeromos nem tudom, kié, lehet, hogy van egy másik kutyája is, én eddig csak egyről tudtam.

De én nem a könyvben olvastam, hogy a kutyák nevetnek, hanem jártam a Csányinak egy előadássorozatára, és ott mondta. (A lakásán tartotta, innen ismerem Bukfencet.) De azt hiszem, nem a humorérzékkel kapcsolatban említette a nevetést, hanem olyasmit mondott, hogy amikor a kutya nagyon jól érzi magát, vidám, örül valaminek, akkor nevet. Azt is mondta, hogy nehéz felismerni, mert nem nagyon emlékeztet az emberi nevetésre, de valahogyan mégis igazolni lehetett, hogy ez nevetés. Már nem emlékszem pontosan, mert már elég régen volt ez az előadássorozat.

A kutya szerintem a saját kölykének biztos visz kaját, idegen kutyának nem valószínű, de nem tudom. Az embernek viszont egész biztosan visz.

Előzmény: SegédSámán (218)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 223
Én ezt értem.

Az a kérdés, hogy tudsz e ilyen szituációt szimulálni. (Akkor függetlenebbül vizsgálhatnád, miért viselkedik úgy ahhogy...)

Előzmény: SegédSámán (222)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 222
Nem hiszem, hogy a látható jelekre foghatnánk a dolgot..... mert csak annyi jele van az ilyen "hangulataimnak": szótlanabb vagyok.... jó, lehet, hogy kicsit borúsabb az arcszerkezetem is, meg a pillantásom, de nem hiszem, hogy ez lenne az, ami hatna rá.

Valamiből rájön, az biztos, mert olyankor egyszerűen "kenyérre lehet kenni"....

Előzmény: Thoughts (221)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 221
Kérdés, hogy nem tenné e ugyanezt, ha semmi bajod sincsen, csak úgy csinálsz mintha éppen szomorú lennél... (Nemtom mik a látható jelei...)
Előzmény: SegédSámán (220)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 220
Hát nem tudom..... amikor én pl. esetleg szomorú/levert/gondterhelt vagyok, akkor a kutyám egyszerűen "minta-kutyává" válik..... láthatóan mindent elkövet, hogy legalább ő "megkönnyítse" az életem.....
Előzmény: Thoughts (219)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 219
Volt már hogy noszogatott olyankor, de nem hiszem, hogy azért mert egy fikarcnyit is átérezhet egy "emberi" problémán való gondokodásból...
Ez kizárható, ugyanis az összetett problémákon való morfondírozást a beszéd teszi lehetővé...
Előzmény: SegédSámán (218)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 218
Talán Buksi és Jeromos...... de nem emlékszem pontosan, bocs.

Téged pedig még soha nem "vigasztalt" a kutyád, amikor szomorú vagy letört vagy nagyon nagyon gondterhelt voltál?

Előzmény: Thoughts (217)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 217
Mi volt a kutyás címe?

Szerintem azért nem képzelheti egy állat a másik állat helyébe magát, mert még azt sem tudja, hogy Ő maga létezik...

Ellenben mint mondtam, elképzelhető bizonyos "anyai ösztön", de az ösztön, nem pedig egy tudatos gondolat...

Előzmény: SegédSámán (216)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 216
"Az az empatikus képességet bizonyítaná, pedig szerintem olyan az állatoknak nem lehet"

????? Szerinted miért nem lehet?
Merthogy szerintem pl. nem csak hogy lehet, de van is.....

És Csányi Vilmosnak nem is olyan régen jelent meg két könyve is.... az egyik pont a kutyákról....

Előzmény: Thoughts (213)
Thoughts Creative Commons License 2001.03.18 0 0 215
Én értettem félre.

Azt hittem, a vigyorgást a humorérzék bizonyítására írtad...

Előzmény: SegédSámán (214)
SegédSámán Creative Commons License 2001.03.18 0 0 214
Nem, nem humorérzék.... de lehet kicsit most elbeszéltünk egymás mellett(?)..:-)
mert én meg a példát a "vigyorgásra" írtam....

Humoérzék-példán még gondolkodom...

Előzmény: Thoughts (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!