Keresés

Részletes keresés

felucca Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13666
Sok megvalósítható terv készült, jobbnál jobbak, de a fasszopó fideszes polgármesternek semmi sem drága, inkább nézi még harminc évig a romhalmot, minthogy lemondjon arról, hogy a kerületben ő gyakorolja az ízlésterrort. Így is lehet értelmezni a dolgot. Csodálkozom a magabiztos önfényezésen.
Előzmény: courage the dog (13663)
kambekk Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13665

Suchman most már azt pedzegeti, hogy (büntetésből) át fogják csoportosítani a Várra szánt 15 milliárdos Eu pénzt - mondván ha nem lehet NGT-val szót érteni, akkor csumi. Namost ez mennyivel nívósabb riposzt, mint amit a polgármesteren számonkérnek?

Juteszembe a Karmelita projekt, meg a nyugati oldal beépítése ugyan miért sztornó? Arra is érvényes a változtatási tilalom? Netán azok még annyira sincsenek előkészítve, mitn volt az FPH? Mert ha elő volna készítve, és lett volna rá beadott ép. eng. kérelem, akkor arra a tilalom visszamenőlegesen úgysem volna érvényes. Most akkor mire is akarták itt az állam emberei elkölteni 10-15 milliárdot? Le volt itt írva bármiféle konkrtéum az FPH-s húzónéven kívül?

Előzmény: kambekk (13664)
kambekk Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13664
Kivételes eset. De igazad van. Akárki is legyél :))))
Előzmény: courage the dog (13663)
courage the dog Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13663
Nem akarom magamat fenyezni, de mindenben nekem lett igazam. Kaptam en am hideget-meleget, amikor kifejtettem a nezeteimet az egesz elgondolasrol, marmint hogy hozza nem erto tehetsegtelen onzo luzer bagazs eveken at szamolatlanul szorta a penzt megvalosithatatlan szanalmas tervek keszitesere es kivitelezesere es milyen eredmenyt kaptak? Semmilyet. Azt, hogy mar a szervilis onkormanyat is magaba szallt es rajott, hogy ennel meg az is jobb, ha elmarad mindennemu rekonstrukcio.
En mindezt megmondtam mar a maga idejeben, de persze akkor en voltam maradi az anakronisztikus, a hozza nem erto. Valahogy nem siettek elismerni, hogy ti tevedtetek...

Mennyivel egyszerubb lett volna akar ingyen is odaadni a terulett egy vallalkozonak aki vallalta volna, hogy felepiti a mostaniak elott egy-ket (de-)generacioval tevekenykedo luzerbagazs altal lerombot Kallina-epuleteket es luxusszallodakent uzemelteti azokat? Akkor nem kellett volna eroltetett funkciokat keresgelni amelyek mindegyike csak viszi a penzt, es nem kellett volna egy elmebeteg barommal szerzodest kotni hogy a (III.) vilageges tervei valora valtsak.
Es kulonosen az a szep, hogy ezalatt valakik a nagy budos semmiert szepen felvettek a nekik jaro summakat. kispetya se ingyert dógozott am, dehogy! Megvettek jo penzert a gennyes agyszulemenyeit aztan meg tovabb is terveztettek vele ugyanazokat. Es meg hanyan kaptak a semmiert jo nagy penzeket?
Ki ezert a felelos? Hany "lelegeztetogepet" lehetett volna ebbol a penzbol, na meg abbol, amit a Varkertbazar fel NEM ujitasara elszortak?

Szoval ez kesz tragikomedia....
Előzmény: Törölt nick (13660)
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13662

Kár, hogy az egykori torony nem kerül visszaépítésre, csak a tető alapvető formái, és a torony talapzata. Vagy csak Goldáék lespórolták a renderről?

AMúgy jól látom, hogy a görögkeleti templom déli tornyának hiányzó része elkezdett visszaépülni? Vagy valaki csak poénból rak le oda téglákat?

Előzmény: danee! (13661)
danee! Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13661
A Piar épületének kiugró tömbje...
Nos én piarista diák (is) voltam 3 évig. Ha kiugró részen a Március 15. tér felé néző szárnyra gondolsz megsúgom, hogy az egy 'kápolna'... egész jól néz ki, gyönyörűen restaurálták... Fantasztikus szobrok, márványoszlopok, csillárok, meg minden. Most, hogy visszaköltözik az iskola a régi épületébe az MK téri épületből a régi faragitt fa oltárok is visszakerülnek majd.
A másik 'kiugrás', ami a Kossuth-ra néz pedig most lett nemrég felturbózva, ott van az egyetem, illetve a rendház, szóval valószinűtlen, hogy bármeyiket is el lehetne bontani onnan.. abba ne menjünk bele, hogy az államtól kapott pénz, amit a gimi kapott (mm a MK téri épület), az mind a paplak és az egyetem kialakítására ment el, a gimi meg folyamatosan rohadt szét, nademindegy...
Ha a átalakítás érdekel titeket, illetve az ilyen volt, ezt csinálták vele az átkosban képsoroza, tézzétek meg a honlapon, nem kispályás....

http://www.gimn.piar.hu/gimnazium/koltozes/koltozes.html

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13660

Ez a másik cikk:

 

http://nol.hu/lap/mo/lap-20081204-20081204-26

 

"A budavári önkormányzat megvédte a kormányt attól, hogy átgondolatlan projektekkel kockáztassa Magyarország érdekeit - reagált a kerületi polgármesteri kabinet"

 

Nem kérdezik a zembereket, demagóg dumája....Több mint röhej.

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.04 0 0 13659

Éppen én is ezt a linket akartam betenni.

 

Mondja már meg valaki, ugyan mi a francért csinálja ezt az önkormányzat? Nem elég, hogy a Várbazár rohad, még ezt is hagyja rohasztani! Mi az ok azon kívűl, hogy ezek lelkiismeretlen, Budapest-gyűlölő gazemberek??

Előzmény: Wannax (13655)
kambekk Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13658

Hajrá!

De azért mink is ott vagyunk ám a mezőnyben :)

 

A hírügynökség – Urbanista
A blog neve meglehetősen megtévesztő egy szakmagyakorló számára, ez ugyanis egy tipikusan hírszerkesztős, olvasói levelekre és tippekre épülő „városfigyelő” oldal. Mély rokonságban a városjáró –val, ami a tartalomátfedéseket illeti. Önmeghatározása szerint minden, ami ingatlan, városépítészet, lakópark, felhőkarcoló, vagy kalyiba. Nagy merítésű oldal sűrű külső hivatkozásokkal, távirati stílusban. Mégis, a hírfeldolgozó, építészeti tematikájú oldalak között az egyik legsikeresebb.

 

Előzmény: mintti (13657)
mintti Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13657
Pallas Athéné virtuális lándzsája – Budapest Városképpen
Ha Ráday Mihály ma kezdené a szakmát, minden bizonnyal valami hasonló blogot üzemeltetne. Rendkívül figyelemreméltó, amit a város történetének digitalizálása terén a blogot üzemeltető két „laikus”, solaitid és BDzsH (a két „név” nem tévedés) tesz, rendszeres tartalomszolgáltatóként. A vállalkozást tovább árnyalja, hogy a blogon többnyire szinkronban van épített örökségünk bemutatása az aktuális városfejlesztési témával. Ha a Városháza Fórum pályázat zajlik, akkor a terület tervezéstörténetével, ha a Margit-híd felújításról szólnak a napi hírek, akkor a híd történetével foglalkoznak nagyon mély forráskutatást végezve, és szinte minden felvetésre reagálnak szorgalmas bloggereink. Ez a játék az idősíkokkal adja a blog igazi vonzerejét.

http://epiteszforum.hu/node/11270
Wannax Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13656
Az exkluzív épületeket meg inkább hanyagoljuk a várból, lsd. papírpasszázs a király utcában.
Előzmény: Wannax (13655)
Wannax Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13655
http://nol.hu/belfold/megint_elesett_buda_vara

Azért látszik, hogy a kerületnek tényleg az a baja, hogy ne kerüljön új épület a Várba. Ha a kormányt vagy a magántőkét akarná büntetni, akkor a karmelita kolostorra is elrendelték volna a változtatási tilalmat
vrobee Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13654
(bele volt írva a posztba)
Előzmény: kkelecsnyi (13653)
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.12.03 0 0 13653
Azt nem is veszitek észre, hogy a szerzők visszaretusálták az eltűnt andrás-kereszteket? Hasonlóan fog festeni ha elkészül. Most olyan, mint akinek kiverték a fogait.

EredetiKeresztrácsozat visszaépítve

airdace Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13652
Szerintem a kék maradjon meg a Gubacsi hídnak és hasonló társainak.. bennem kicsit ipari asszociációkat kelt. Ami a Gubacsi hídnál rendben is van, de a Margitnál nem.
Előzmény: courage the dog (13651)
courage the dog Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13651
Kovezzetek meg de en a kekre szavaznek. A Mariottot is kekre kellett volna festeni, de valami lukepok mittomenmilyen zoldre festette....
Előzmény: kkelecsnyi (13643)
Wannax Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13650
Jah, legyen minél kevesebb fölösleges függőleges felület:D
Előzmény: kambekk (13649)
kambekk Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13649
Na basszus, gondolhattam volna... Üveget ne tervezzetek sehová, mert úgyis kitörik a vandálok - pótlásuk pedig reménytelen lesz.
Előzmény: felucca (13648)
felucca Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13648
A Gödör burkolata azért szar, mert kivitelező költségcsökkentési okokból 2cm-es lapokat rakott a 4 cm-esek helyett. ha terv szerint épült volna, akkor nem lenne vele porbléma.
Előzmény: kambekk (13646)
mintti Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13647
kambekk Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13646
A Károly krt-it még nem ismerjük, de a Gödör burkolta az igen szar. Olyan semmilyenke és könnyen törik. Tehát azt ne folytassátok semmiképp. (Bajcsy bácsi szobrával lesz valami kezdve?)
Előzmény: felucca (13645)
felucca Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13645
Nem. Vagy a Károly körúti burkolat fog befutni, vagy a gödörburkolat.
Előzmény: Wannax (13641)
mintti Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13644
Március 15. térre reagálva, megtaláltam egy régi forgalmi rendet, mely szerintem ma is alkalmazható, illetve véleményem szerint érdemes lenne visszatölteni a part falat, ahogy a szabadsághídnál is van
1. verzió


A Piarista Gimnázium elé kerül egy új épület/fekete ferde csíkozott/ (~városháza) a tér eredeti park rendszerre visszaépül középen a Erzsébet királynő szobrával (a kupola jelen esetben véleményem szerint elengedhető)
A másik oldalon szintén helyre lenne állítva partfal, illetve az alatt mélygarázzsal és/vagy buszgarázzsal, felette a képen is látható park. Zöld csíkozással a volt épület alapterülete látható, ez vagy teljes egészében helyre kéne állítani (akkor modern belsővel is (~városháza/pláza/iroda/luxuslakások) vagy mint az eredeti alapterületet lefedő parkként kialakítani belebiggyesztve egy táblát és/vagy makettet hogy mi volt itten található.
Szaggatott csíkozással a "5 percig itt állhat a busz" hely.
2. verzió

A Piarista Gimnázium elveszti a "kiugrását" és a kiugrás területét felhasználva a leendő új épület nagyobb területet kap
A többi ugyanaz
És amit nem tudtam rendesen megcsinálni:

Levetítve a terve, ahogy ment


A forgalmi rend (a mai sétáló utcákat kivéve) ugyanaz lenne
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13643
Mert a körút is kétszer két sáv?

Addig is nézzétek ezt meg: Milyen színű legyen a Margit híd?
Előzmény: Törölt nick (13642)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13642
Örülök a felújításoknak, de miért lesz 2x2 sávos autóút rajta?
Előzmény: kkelecsnyi (13637)
Wannax Creative Commons License 2008.12.01 0 0 13641
Komolyan érdekelne hogyan oldod meg a deákon a burkolatok találkozását? egy 21. variánssal?
Előzmény: felucca (13635)
kambekk Creative Commons License 2008.12.01 0 0 13640

Ott vannak a villamosvágányok alatt/fölött. Egy-egy téglalap forma - bennük egy naaaagy x-szel.

 

Előzmény: mintti (13639)
mintti Creative Commons License 2008.12.01 0 0 13639
milyen rámpa? én nem látom csak?
kambekk Creative Commons License 2008.12.01 0 0 13638

KÖSZÖNET az infókért! Jó rajzolást a Deákhoz. Bááááááár... aztat már a múltkor megcsináltátok. Kispatak, meg térkő, meg mindeféle cugehőr. De hát, ha újra kell rajzolni, akkor újra kell rajzoloni. A lényeg hogy minden hónapban meglegyen a betevő. :)))) (Kisf@szomért nem tudták lebontani azt az üvegkalitkűt tavaly, amikor elkészült  metrófelújítás...)

 

Ha majd 100 év múlva visszatekintünk, minden szép lesz és jó. Akik pedig benne élünk, és nem vagyunk totál szenilisek, fogjuk a fejünket az elbokázott százmilliók láttán.

 

Istenem, mikor lesz már ennek végeeeeeeee??????

Előzmény: felucca (13635)
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.12.01 0 0 13637
A Margit híd 2010 után!!!

Ilyen lesz - Margit híd 4.0

Részletes leírás a tervekről!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!