Keresés

Részletes keresés

Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 412
Ezt Rajtad múlik... Van különbség a kettő között rendesen. De lehet, hogy én észreveszem, más meg nem... Embere válogatja ezt is... Majd veszel egy Roco-t, és eldöntöd Te magad. :)
Előzmény: nagymacko21 (408)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 411

A szétszerelését leírni nem tudom Neked, van hozzá egy papírka, azon rajta van.

 

Röviden: először ki kell szedni az ütközőket. De! Óvatosan kell eljárni. Belülről kell kinyomni, nagyon finoman ( ha megfordítod a mozdonyt, az alján van az ütközőknél egy lyuk, oda be kell nyúlni valamivel, és óvatosan kitolni ). Fontos, hogy ne húzd az ütközőnél fogva, mert sok mozdonynál ez befeszül, annyira, hogy volt, amelyiknél én ki se tudtam szedni, és bizony eltört...

Ha kiszedted az ütközőket, leemelheted a mozdonyszekrényt. Ezután ki kell szedni a forgóvázakat, hogy hozzáférj az érintkezőkhöz, és kerekekhez kényelmesen. Ezt úgy tudod megtenni, hogy lepattintod azt a műanyag vackot, ami hozzáfogja a forgóváz tetejéhez a vezetékeket is. Oldalról alá kell nyúlni egy kis csavarhúzóval, és lepattintani. Ezután a forgóváz kiesik ( és a kardántengely is, erre figyelni kell, el ne tűnjön! ).

Majd le kell venni a forgóvázmaszkot. Ezt is le kell pattintani, de még óvatosabban, mert ez nagyon hülyén van megcsinálva, és könnyen törik. Elmondani nem tudom, hogy hogy, a forgóváz elején, és végén van felpattintva rá a maszk, a sorrend magától érthetődő lesz, ha eljutsz idáig.

Ezután kiesnek majd a kerekek, meg tudod pucolni az érintkezőket is mögöttük, továbbá a kerekek futófelületét, és a belső részét is, ahol az érintkezők hozzáérnek. Majd összerakod, és remélhetőleg azt fogod tapasztalni, hogy jól megy a gép.

 

Érdemes hozzá a sineket is megpucolgatni.

Előzmény: nagymacko21 (405)
varjan01 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 410
Azért ezt nem mondanám :-)
Előzmény: nagymacko21 (409)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 409
Gondoltam ti már ügyesebbek és rutinosabbak vagytok és nincs szükségetek ilyen tippekre:P
Előzmény: varjan01 (407)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 408
Nem úgy értettem hanem hogy nem néz ki parasztosan ,hogy 2 piko tau utánn 1 kicsit mondjuk többet gyüjtök és veszek 1 roccot nem nagyon üt el el 1mástól a 2?
Esztétikailag gondoltam:$
Előzmény: Hernyofan (406)
varjan01 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 407
Szerintem publikus is lehetne... :-)
Előzmény: nagymacko21 (405)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 406

És szerintetek mennyire gáz 1 asztalon mindkét típust használni?

 

Miért lenne gáz? Nem divatos ( nem trendi ), vagy mire gondolsz? :)

 

Én is úgy kezdtem, hogy a legkomolyabb mozdonyom egy Piko Ludmilla volt...  

Előzmény: nagymacko21 (404)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 405
Nagyon nagy kérés lenne ,hogy leírd nekem e-mailba 1 piko tau kisseb szétzserelését ,hogy az adott kipucolást eltudjam végezni.
És 1-2 tipp is jól jönne a csinosításra 1 teljesen kezdő embernek:$
Előre is nagyon köszönöm!
Előzmény: nagymacko21 (404)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 404
És az mit tegyen aki nem ért a taurusa szépítgetéséhez legfőképpen azért mert fél ,hogy több kárt okozna vele mint hasznot:$
És szerintetek mennyire gáz 1 asztalon mindkét típust használni?
StephenStephanson Creative Commons License 2007.05.08 0 0 403
Hurr-Hurr!:))))
Előzmény: Törölt nick (402)
modellfan17 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 401
Gratulálok, szép munka!!Tetszik mindkettő!
Előzmény: Hernyofan (398)
BlackC Creative Commons License 2007.05.08 0 0 400
nem bírom nem bírom :DDDD ez a Benjamin ez kkész :DDDDD a PIKO t mer az HOás :DDDDDD hát szétszakadok ez milyen ... :DD
teaház Creative Commons License 2007.05.08 0 0 399
Üdv!Eladó O-méretű mozdonyok ,vagonok.
Tel:1 33 23 747
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 398

Na, a vége meg lemaradt, tehát:

 

Jó ez a Piko Taurus, ennyi pénzért nagyon megéri. A Roco viszont szerintem jobb annyival, amennyivel többe kerül. Egyszer, ha tudod, nézegesd meg élőben, olyan darabot, amire fel vannak szerelve a kapaszkodók, ablaktörlők,esetleg egyik végen a légtömlők is.

 

Itt van egy Piko Taurus, kis szépítgetés után:

 

 

Itt van egy Roco példány is:

 

 

 

 

Előzmény: Hernyofan (397)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 397

Nálam is járt olyan, ami egyáltalán nem hangos, és feljavítva még szép is lett. De volt olyan is nálam, aminek meg sehogy nem tudtam megszűntetni a kerregését az egyik irányba... Egy másiknál ezért kicseréltem az egész forgóvázat egy nálam kísérleti céllal lévő darabéval, hogy megszűnjöna hangja. Így két hangos mozdonyból csináltam egy csendeset...

Jó ez a Piko Taurus, ennyi pénzért nagyon megéri.

Előzmény: modellfan17 (394)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 396
Lehet pl. attól, hogy koszos a kereke, illetve az érintkezők, amik a kerékhez hozzáérve elvezetik a delejt a motorhoz. Jól meg kell pucolgatni, szerintem meglenne az eredménye. Ha a Roco bepiszkosodik, az is ilyen lesz.
Előzmény: nagymacko21 (391)
StephenStephanson Creative Commons License 2007.05.08 0 0 395
Egy ismerősöm mondta, hogy ő szokott kijárni külföldi modell boltokba és onnan olcsóbban tudja náhny ezer forinttal behozni mint a Magyar árak, mert neki van néhány helyen kedvezménye.
Én pl most vettem tőle egy Nohabot 36 000 Ft-ért szemben az itthoni 39890 -el.
A dekódert is 2000 Ft-al olcsóbban hozta mint itthon....
Előzmény: k.joe (393)
modellfan17 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 394
Nekem nincs semmi bajom a PIKO Taurusommal.Nagyon szeretem, jó modell.Sztem nem hangos -nem tudom, mi számít hangosnak, de ez véleményem szerint nem hangos-, nem esik szét az áramszedője -kivéve, ha vmibe beakad és "letépi" az a vmi.
Összegzésben sztem nagyon jó modell, amúgy Roco-t még nem láttam élőben.De nekem bőven elég ez az egy MÁV-os PIKO Taurus.
Előzmény: Hernyofan (390)
k.joe Creative Commons License 2007.05.08 0 0 393
Üdv!

Hol láttad ennyiért?
Előzmény: StephenStephanson (392)
StephenStephanson Creative Commons License 2007.05.08 0 0 392
A jó hír az Szeregej fronton hogy a gyeseves festésűt az eredeti 40 000 Ft-os ár helyett már 30 000 Ft-ért meglehet venni!:)
Lehet én is gyűjtök majd egyre!:)
Előzmény: modellfan17 (382)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 391
Az enyém például azt csinálja, hogy csak akkor indul el ha meglököd 1 icipicit ez mitől lehet?
Előzmény: Hernyofan (390)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 390

Ezt szerintem embere válogatja. Nekem is volt mindkettő. Most 3 Roco Taurusom van, ebből egy az említett MÁV 1047-es ( ami ugye nem Taurus, ezért rám szotak szólni a szakik, mert ugye többekközt van benne kézmosó is! :) ), és nagyon elégedett vagyok velük, igenis megéri az árát... Megfordult a kezeim között pár Piko Taurus is. Ha az árához viszonyítok, akkor nagyon jó vétel! A külsejét pedig fel lehet dobni kicsit, már mutattam pár fotót róla itt a fórumon, milyen lett a végeredmény.

De ha a Roco-hoz hasonlítom, akkor nem rúg labdába. A hajtása pl. elég durva. Ha szerencséd van, akkor kifogsz egy csendeset, ha nincs ( többnyire ez az állapot jellemző ), akkor valamelyik irányba hangos, és nem tudod megszűntetni. Többnyire az okozza a zajt, hogy a kardán ugrál benne, mint a bakkecske. Az is elég vicces, hogy mindegyik más: valamelyiken szép a festés, olyat is láttam, amin teljesen elcsúszott a minta, csomónál aláfújnak a maszkolásnak, van, ami halk, van, ami hangos, van, ami szétesik, van, amit lehetetlen szétszedni...

Szerintem inkább megéri gyűjteni a Roco-ra.

Előzmény: kozma555 (385)
Hernyofan Creative Commons License 2007.05.08 0 0 389

az áramszedő félig műanyag, ami könnyen széthullik.

 

Manapság már nem azzal az áramszedővel szerelik, ami a képen látható modellen van. Sokkal jobb áramszedő van rajta, nem hullik az csak úgy szét.


Előzmény: V63-017 (371)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 388
Kedves benjámin 1 csöppet leoltóssan fog hangozni amit írok most de kapj már 1 kicsit észhez!
Senkit nem érdekel itt ,hogy miről álmodozol vagy mit szeretnél! Főleg nem ebben a topicban! Itt a megszerzett gyönöyrűségekben szeretnénk gyönyörködni és gratulálni a büszke tulajdonosnak! És nem a te off hozzászólásaidon mérgelődni ,hogy már megint mit akarsz! Szerintem mindannyiunknak vannak álmai amit szeretnének és lám mégse offoljuk tele a topikot meg a fórumot! Szépen csendben megszerezzük és ha megvan 1 röpke fotót felrakunk ,hogy megosszuk a nagyérdeművel! Szóval kérlekne írj idre ennyi hülyeséget és ne offolj! Ennyi hülyeség nem ,hogy egy topicba de még 1 teljes fórumra is sok! De ha mégis késztetést érzel ,hogy valahol kiéld a szótúltengésed legyél szives valami humor vagy pletyka topicba tedd. Asszem vannak ilyenek ezen a fórumon is!Szóval szívesen várjuk a szebbnél szebb járműveidről a fotókat de a HÜLYESÉGEDET NEM!
Na üdvözlet(bocs a kirohanásért)
Előzmény: Szabo Benjamin (383)
V63-017 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 387
Balettozva hányod itt a rizsát, hogy ezt akarsz venni, meg azt, meg amazt, meg hogy mikor hova érkezik áru, meg anyámkínja...Van két szép lábad, tudomásom szerint tudsz magyarul is, bemész egy modellboltba és MEGKÉRDEZED. Tudomásom szerint ez nem a BOLOND ÁLMODOZÓK topikja, ami arról szól, hogy ki mit szeretne venni. Egyszerűen már beleuntam abba, hogy a korodhoz képest (már persze, ha igaz, hogy annyi vagy) ilyen primitív beböfögésekkel idegeled itt a nagyértelműt. Valami eszedbe jut, aztán már csépülöd a billentyűzetet. Tartsd meg az ilyen észrevételeidet magadnak. Az arab számokat mi is ismerjük, fel tudjuk fedezni a 15.390,- és a 15.900,- közti különbségeket, bármennyire is hihetetlen. Nagyon tudnám díjazni - és szerintem mások is - ha egy kis időre (1-2 hét) eltűnnél a hadszintérről, szeretnénk fellélegezni!

Köszönöm mindannyiunk nevében is!
Előzmény: V63-017 (386)
V63-017 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 386
És akkor mi van? Azt veszed meg amelyiket akarod!!! Hihetetlen dolgokat tudsz mondani...Eddig még csak röhögött a hülyeségeiden az ember, de ez már kezd átmenni szánalmassá!!!
Előzmény: Szabo Benjamin (383)
kozma555 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 385
A ROCO nincs annyival jobb,mint amennyivel drágább!Ezt tanúsíthatom,láttam mindkettőt,használtam mindkettőt.
Előzmény: StephenStephanson (379)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 384
Én nekem piko taurusom van mávos!
Olcsón szereztem ez volt az első modellem és nagyon örültem neki!
Az igaz hogy elég lassú. A Fuggerth m41 ek simán otthaggyák és a kidolgozása is hagy némi kivánni valót!
De imádom:)
Az én kezdői elképzelésemnek feletébb megfelel. De elfogadnék roco-it sőt veszek is majd ha jobban állok anyagilag! De 1 rocoból max 1-2 -engedhetek meg az asztalomon.
Míg piko ból akár a 3x orosát is. És mivel nekem a vonatok élethű összeállitása az elsődleges célom ezért piko a favorit!
Szabo Benjamin Creative Commons License 2007.05.07 0 0 383
Van egy észrevételem.Azt a piko Máv taurust a Modell and Hobby és a Zzemmoki is árulja.Egy a külömbség a két mozdony között,hogy az egyik üzlet 15390ft-ért mig a másik 15900ft-ért adja el.
modellfan17 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 382
Hát igen, sajnálom hogy így jártál, és köszönöm a hasznos információkat, viszont az én ismerősöm lány, nem nagyon foglalkozik az effélékkel, és ahogy ismerem őt, nem érdekelné az, hogy most mennyit kap érte, nem nagyon szorul rá.Azt majd ő eldönti, hogy mit adna el nekem, egyenlőre nekem elég lenne, ha csak egy leírást is tudna adni, hogy mi hogy's'mint van.:-DDD
Mindenesetre én a Nohabomat -ha már azt vetted példának-, 10 ezer pénzért vettem egy pesti régiségkereskedőnél, használt volt, törött, meg mindnféle, de itthon jó kezekbe került, sikerült megcsinálni.Néha van vele egy kis gond, de én nagyon szeretem ezt a modellt,és jó áron is vettem, majd még azt az apró kis hibát is kijavítom rajta, és akkor tökéletes lesz.Sem esélyem, sem kedvem nem lenne kiadni egy Roco Nohabért több, mint 40 ezret.Így vagyok a Szergejjel is, később egy olyat szeretnék venni, ha találok a börzén, egy régi, szép kis Piko, vagy Gützold modellt.Ha annak is van egy kis baja, akkor majd remélem azt is sikerüt megoldani.
Előzmény: StephenStephanson (378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!