Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 175
tesvérem, 28-án jössz?
Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 173
néhányyzáz oldalas szivar-újság, külföldiül. érdemes belelapozni, ha nagyobb külföldi újságokat is árúsító helyen jársz, ha másért nem, a szép hirdetések miatt. (kár, hogy nincs szivaros kifestő, lehet, hogy az lenne igazán nekem való. nem is dosztojevszkij).
:)

szerintem szivaros hölgyek nincsenek is.
:(

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 171
apropó, kollegák, gondolom lapoztatok bele már cigar aficionadóba. vélemény?
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 170
:)))

málnás ásványvíz rulez!

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 167
hm, remélem nem az előző kirohanásom miatt fagyott le a topic.
engesztelésképpen:
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 166
táma=téma
Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 165
szerintem az idézett mondat tökéletesen illusztrálja az üres, semmitmondó sznob buzogást. amellett, hogy a stílusa sírnivaló, ráadásul értelmetlen is.
mit állít a mondat?
szerintem ha figyelek egy borra, koktélra stb., attól a szivarozás élménye nem lesz teljesebb. a zenére viszont lehet figyelni szivarozás közben, de nehogy már egy szivarhoz kelljen zenét választanom, mert ez már tényleg a sznobizmus csúcsa lenne.

ráadásul szabad percek kihasználására inkább cigi való, a szivarhoz több idő kell.

vegyük hozzá még azt a vesszőhibát is amely zavarossá teszi a mondat elejét.

mindegy, hagyjuk az egészet!

akit ezek nem zavarnak azok olvassák a hgy-ot, és fogadják el azt feltétel nélkül. akit igen az várjon velem együtt az igazira.
:)

mamut, isten bizony nem veled kötekszem.
bocs.
részemről a ct, hgy stb táma végleg lezárva.

Bece Creative Commons License 2000.11.21 0 0 164
Ízlések és... a borról továbbra sem vagyok meggyőzve, de nem is ez volt a célod :-) A koktélt kiprószálom, de nem vagyok Montechristo-Longisland-re kalibrálva (milyen arányban javaslod? 1 MC, 3 LIIT? :-)
Előzmény: Mamut (163)
Mamut Creative Commons License 2000.11.21 0 0 163
Aze ajjonmamegamenet !!!! :oD
Bor, meg szivar egyutt olyan, mint d*gas kozben enni ?
Latom reg volt mar a 9 es 1/2 het c. film musoron. Lehet, hogy fel kellene eleveniteni az elmenyeket ? :)
Akinek nem teccik, nem boroz, meg szivaroz egyben, aki meg ugy gondolja az nyugodtan probalgassa csak, mihez mi valo.
Ebben a temaban is nyugodtan at lehet lapozni a H.GY. nehany szamat, aholis az "Előtesztelő"-ben is egyutt van szó mindezekrol.
Hagy idezzek egy sort es nehany peldat :
"Szabad perceinket kihasználandó, rágyujtva (kedvenc karosszékünkben!) a legtökéletesebb élmény akkor ér minket, ha figyelünk a szivarhoz legjobban illő borra, koktélra, párlatra, muzsikára."
szivar, bor, koktél, párlat...
Montecristo No. 2, Egri Cabernet Franc, Longisland Ice, Kóser Szilvapálinka
Sancho Panza Belicocos, Tokaji Furmint Barrique, Vampire, Bacardi Lemon
stb....
Vannak kulonbozo izlesek, mint a pelda is mutatja. En az egyikhez tartozok. Tessek kiproszalni... :oD
.hun Creative Commons License 2000.11.21 0 0 162
Én is így gondoltam! :)
Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 161
AtheH:
De, biztosan :-))
Előzmény: .hun (160)
.hun Creative Commons License 2000.11.21 0 0 160
Fotóboltban? Nem lehet, hogy én már láttalak a "Fotózás, kellékek" topicban? :)
Hogy ne legyek off: Van egy olyan szivaros képem, hogy jó nézni rajta magamat! :)) Majd megmutatom. Esetleg előhalászom a talira!
Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 159
Én is szívesebben mennék a kínaihoz, de nála hónapok óta nem láttam azt, amit kerestem. Egyébként a rák tudja, mi van az emberekkel. Tegnap az egyik plázában jártam egy igen drága fotóboltban, és a kelletlen eladó észveszejtő hülyeségekkel próbált megetetni. Na mindegy. Este gyertyafény mellett elszívtam egy Moods Tubos-t, hozzá jéghideg, párás Moskovskaya vodkát. Vége jó, minden jó :-)
Előzmény: .hun (157)
MathiasR Creative Commons License 2000.11.21 0 0 158
Halló Tovariscsi ! (szép kis képzavar !!(o: )
Szvsz. az alapvető gond ezekkel a pontagyú tündérkékkel, hogy nem szeretik a szivart, (csak jó buli volt odajönni melózni, nem kell megszakadni, szép a ruha....) és ezzel egyenes következményként útálják a szivaros mandrókat is.
Akkor meg mit várunk tőlük? Én nem a CT-ben, hanem máshol látom az unott benge p@@@kat, le vannak......
MathiasR
.hun Creative Commons License 2000.11.21 0 0 157
Hát igen, sajnos ez igaz. És nem csak az eladókra.

Mert mondjuk mit lehet egy 8 osztályt (2x, ill. 4x az elsőt, 4x a másodikat...) végzett, az eladásban nem nagyon érdekelt, szókincsel nem nagyon rendelkező,...eladótol várni. Persze tisztelet a kivételnek, vannak szép számmal. De azt pl. én is utálom, ha a szőke cica kinéz a boltból, mert rajtam nem színes csíkos Energie nadrág van. Mondjuk már tudom kezelni a helyzetet, leginkább csak mosolygok az ilyeneken.

Na de ez eléggé off. A CT ilyen hely, hát nem kell oda menni. Vagy ha mégis, akkor hasonló lekezelő stílusban kell az eladókat iskolázni (bár ez a stílus szerencsére távol áll tőlem)! Amúgy én voltam a szegedi "ks CT"-ben egyszer és ott nagyon kedvesek voltak. Tehát a jelszó helyesen: fuck BP CT! Mondjuk ez elég elgondolkodtató...

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 156
Nono, azért miközben porig alázzuk a CT-t, ne felejtsük el, hogy ez csak Budapest. Itt így viselkednek egymással az emberek. Ez a szokás. Cserébe velük se kell másképp.
Jozs Creative Commons License 2000.11.21 0 0 155
T.C. te bankban dolgozol? Mert valamilyen szinten én is érdekelt vagyok a financiális szektorban...
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 154
a parancsnok után.
:)
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 152
hát így:
:)


bocs, ha nagyra sikerült.

T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.20 0 0 151
CT tényleg sucks! Ma arrafelé jártam, a választék tényleg nagyon szép, de az eladók nem egy szivarbolt bensőséges hangulatát idézik. Én éppen munkába igyekeztem - bankszerű viselet, úgyhogy nem nézett ki az ott található eladó bringa, de semmi szívélyes kínálás, vagy ajánlgatás mint a kínainál (A múltkori Don Diego-juk amit ott ajánlottak például egészen bejött). Én azt hiszem így van ez sajnos a hely adottságai miatt. Szép hely - dekoratív eladó, kis agy. Nézzetek csak például be a Duna Plaza nevű szerzeménybe - nice thingies no brain, unott pofa kiszolgálók tömkelege. Egyébként is szerintem a kiszolgálók a CT-ban nincsenek érdekelve, hogy most veszel-e, vagy nem. Hozzá vannak szokva orosz mafiozóhoz: ZDRÁSZTVUJTE, szivar da, sok - minél expensivebb, da harasó, dászvidányijá. Azt otthagy 70 ropit, azt sem tudja mit vett...

Na mindegy. KÍNAI RULEZ.

Még mindíg nem segített senki, hogy lehet Che barátunk szivaros portréját belinkelni... Plíz miszter dzsentlemen!

Üdv,

TC.

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 150
matrózkaland marseille-ben, hm.
kiváncsian várjuk.
mizujs ginzeng ügyben?
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 148
bor+szivar, kicsit olyan mint szeretkezés közben enni.
nem?
ct-hez nem tudok mit hozzátenni, többször elmondtam már a véleményemet, amit most kb. tesvérem is ösmertetett.

fuck mesterségesen gerjesztett elitizmus!
:)

Bece Creative Commons License 2000.11.20 0 0 145
Szivar és bor? Brrrrrr :-) (OFF Nem vagyok nagy boros és Tokajba sem járok, ha iszom bort, azt is csak vöröset ON) Soha nem jutna eszembe.
A képek jók! Hol lehetne velük szivarozni? :o)
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 144
az enyém is.
:)))
Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 143
Kérdezte a riporter, ki a szivaros példaképem. Rávágtam: CHE! :-)))
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 142
mamut,
akkor most bunyó lesz?
:)

jozs,
képek rendben.
:)

jut eszembe, ha valaki netán mégis linkelne képet, ne túl nagyot.

Jozs Creative Commons License 2000.11.20 0 0 141
Nahát ezt most találtam, csak nem mertem belinkelni ide egy képet sem róla! Klikk!
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 140
SZVSZ az első 2-3 korty _száraz_vörös_ után nyugodt lélekkel rá lehet gyújtani egy könnyű szivarra, persze nem kóstoláson ill. olyanok között, akiket zavar a füst.
Előzmény: T.C. Junior (138)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 139
Holnap a Petőfin este 5 és 6 között a szivarozásról lesz szó. A riportokat a CT humidor-szobájában készítette egy riporter. Engem is elkapott ;-) Ha siettek, talán még ott van... lehet terjeszteni az igét az éterben!
Amúgy végre kaptam Moods-ot, végre belőhettem magam a napi dózissal :-)*

Üdv,

Trav

T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.20 0 0 138
Jozs:

Én is egyetértek azzal, hogy a borozáshoz, és főleg a borkostoláshoz nem való a szivar. Egyedüli megfelelő kisérő a sajt és az alma! :o)

Erre a dologra egyébként a protokoll is kitér: borkostolón vagy olyan eseményeken ahol a bor szerepe előtérbe kerül nagyfokú illetlenség dohányozni, vagy tömény szeszesitalt fogyasztani!!!

A dolog nem hülyeség, ugyanis a borok rendkívül gazdag íz- és illatvilágát a szivar és a szfüst (meg a tömény alkohol, éz azok gazdag aromavilága - gondoljunk pl. egy 12 éves Single Malt whiskey-re) nagymértékben érzékelhetetlenné teszi.

Annak viszont semmi akadálya nincsen, hogy borozgatás után rágyújtsunk egy szép szivarra, és tovább fokozzuk az élvezeteket. Ezt azonban semmi képpen se a borospincében tegyük, ugyanis a füst nagymértékben rombolja a pincékben található mikroorganizmusokat és nemespenészt.

Üdv mindenkinek, remélem jól telt a tali!

TC.

Előzmény: Jozs (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!