Keresés

Részletes keresés

Creative Commons License 2000.11.24 0 0 214
Skacok!

Lehet, hogy fuck ct, de…

Úgy gondolom, hogy inkább építő javaslatokkal segítsük őket, a helyett, hogy csak szapuljuk. Szerintem igenis jó, hogy vannak. A tehetős, vagy sznob emberek nem fognak lemenni az aluljáróba (nem tud letolatni az autójával), vagy a Finn „nagykerbe”, (10 lépcsőfok egy pincébe), hanem pénztárcájához illő vásárlási helyet és környezetet válasz. CT, drága kocsmák kiszáradt szivarjai… Viszont ők is a szivarozó társadalom részei. És ez a fontos. Ha már valaki szivarozik a környezete nem nézi, hogy milyen társadalmi réteghez tartozik, hanem a füstre figyel. És a magatartási normákra. (kérdezés nékül nem gyújt rá, ha esznek körülötte, vagy zsúfolt a hely rákérdez…) Ha bunkó, akkor szivar nélkül is az. Viszont. A CT-be járó közönség bármikor nyithat egy kocsmát, vagy kerülhet velünk közös környezetbe ahol mint szivaros, sokkal toleránsabban bírja majd a szivarkarikákat. Egy kocsmáros, sajnálatos, de így van, inkább ad egy „öltönyös” visszajáró vendég véleményére, mint a miénkre. Az Ő kedvéért inkább válik szivarbarát hellyé.
Én speciel, ha bemegyek egy kocsmába és megérzem a szivarfüstöt, -azon kívül, hogy összefut a nyál a számban, és a mobil humidorom felé kalandozik a kezem- sokkal otthonosabban érzem magam. Szó mi szó, jó ha vannak. Akinek nem teccccik, ne mennnyen oda.
Egyébként a friss H&Gy címlapján Faludy mester látható arcán kaján mosollyal. És szivarral. Cohiba Esplenditos rules! Hétvégén el is „szippantok” a tiszteletére párat a készletemből.

Jó pihenést,


már nem sokáig

.hun Creative Commons License 2000.11.24 0 0 213
28-án a Stage Pub-ban (Aranykéz u.) 18.00-kor.
Előzmény: Jozs (212)
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 212
Tényleg a tali...
mikorleszholleszkijönoda?
Előzmény: .hun (211)
.hun Creative Commons License 2000.11.24 0 0 211
- És a csiga tud beszélni?
- Igen!
- Tényleg?
- Nem! :))

Úgy látom itt mindenki műveli az angol abszurd humort! :)) Könnyed téma a talira! :)

Előzmény: Jozs (210)
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 210
Még jó, hogy rászögeztem, mert ha a kék norvégnak honvágya támad, és a fjordokra gondol, akkor szétfeszítenl a rácsokat, és huss...
:)
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 209
Dehát láttam, hogy rászögezte a lábait a fájára!
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 208
Biztos, hogy él még az a papagáj?
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 207
hűvös északi fajta, biztos azért ilyen nyugodt.
:)
na, elszívok egy jose l piedrát.
:)
Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 205
csak fáradt. biztos az időváltozás.
:)
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 203
anderson,
málnás ginzeng rulez-e?
:)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.23 0 0 202
Banyek! Anderson Mester is the winner...
Pöff :o)

Addig is: déli pu, aluljáró, metró kijárat mellett - príma kis trafik, szinte az összes gépi szivar kapható... Komolyan mondom jó kis választék van...

Kínai rulez! Málnás Apenta rulez! Szivaros hölgyek rulez!

T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.23 0 0 199
Én akarok a 200-dik lenni... :o)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 198
gyengéd szivar? ez jó!
:)
Előzmény: Jozs (197)
Jozs Creative Commons License 2000.11.23 0 0 197
A Vasco da Gama egészen gyengéd és olcsó szivar, néha én is szoktam venni a CT-ben hogy a testesebbeket néha vegyítsem egy kis "light"-tal.
Előzmény: Törölt nick (195)
.hun Creative Commons License 2000.11.23 0 0 196
Pont egy Vasco di Gama-val lettem lefényképezve annak idején! Mostmár tényleg elő kell keresnem azt a képet! :)

Emlékeim szerint egész kellemes darab volt...

Előzmény: Törölt nick (195)
Jozs Creative Commons License 2000.11.23 0 0 194
Kíváncsi vagyok a véleményetekre:
Miért jók a nagyon tömör, ill. tömött szivarok? Szívtam egy USA-ból hozott George Burns-t, meg egy CT-ben vett Don Antonio-t, de annyira kellett pöfékelnem ahhoz, hogy életben tartsam, hogy majd' behorpadt a homlokom...

Csak én vagyok ilyen puhány, vagy a mások készülékében is van hiba?

Jozs Creative Commons License 2000.11.23 0 0 193
Bece, tegnap ment füstbe a Bécsben vett Hoyo De Monterrey Corona, nekem nagyon bejött, végig egészen erős, de lágy íz. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Előzmény: Bece (85)
.hun Creative Commons License 2000.11.23 0 0 192
talán_de!!
:)
Legalábbis eddig ezt mondtad!! :))
Előzmény: Törölt nick (190)
Mamut Creative Commons License 2000.11.23 0 0 191
Talan azert, mert feltel, hogyha bemesz megremeg a terded es visszaesel megzogzott ct fogyasztova. Vigyazat statisztikailag a visszaeses aranya 70-80% :o)))
Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 190
talán nem szeretem a szivart?
:)
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 188
sziasztok, ma a ct felé jártam,
de nem mentem be.
:)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 187
Attól függ, milyen szivar... de nem ismétlem magamat, azt hiszem, a többség szentségtörésnek tartja az ízesített szivart. Nekem a Moods vörössel nagyon bejön, pedig jó ízlésem van, pld. sohasem mártogattam Milkacsokit a dobozos sörbe.
Előzmény: kaviat (185)
kaviat Creative Commons License 2000.11.22 0 0 185
szivarpia ügyben /bocsi skacok, rég jártam erre, elhavazás okából/: azt vettem észre, hogy nem elég, hogy a bor íze összeomlik egy szivar után /majdnem mindefélével próbáltam már kannással nem/, de a szivar íze is megzakkan ha iszom hozzá.. úgy történt, hogy amíg bele nem kortyolok a lébe /bor, ser/ a szivar zamata fenséges, de az első korty után fakó lesz, a szájpadlás mélyén érződő földízek a semmibe tünnek.. marad a füst..

.kav]4t r.e.b.

Mamut Creative Commons License 2000.11.22 0 0 184
Bütyi,

OFF
"mamutrol jut eszembe:
mútkó mikó dzsesszeltem az előbb emlitett kollegáró elnevezett helyen (budai sznobi plaza) a gardos ajandekboltban"

Mi van rolam elnevezve ? Majd jol felpofozlak, ha nem vagy magadnal !!!! :o)))
Nem veletlenul lettem Mamut, es az 1db m-nek pont elhatarolodo jellege van.
Netessekmanledegradalniigyismeretlenul :)

Persze aztan sikerul idonkent magamalatt teljesiteni :))))) Bevasarlokozpont rulez !
ON

Ne nyomjatok ell a szivart, mert jar neki a vegtisztesseg azaz, hogy hamvaba halhasson.

"V" alaku szivarvagoval sem illetnek joerzesu szivarokat. Es ennek legfobb oka a rendkivul gazdag meretvalasztek es az a mod, ahogy befejezik a szivarokat. A legtobb eseteben nem is nagyon lehet alkalmazni a modszert, de meginkabb a belso vagasi elnel begyulik a katrany szvsz.

Nomeg maganak a ragyujtasnak is megvan a ceremoniaja es en szeretem megadni a modjat. Ritkan teszem, de akkor aprolekosan. Lehet, hogy sznobsag, de ezt szivesebben vallalom, mint azt, hogy napi gyakorlatta valjon, mert szamomra sokat vesztene az ertekebol, foleg ugy, hogy amugy nem is vagyok dohanyos. A szivart egyszeruen csak szeretem. Mindazokkal a dolgokkal amik velejarnak : ceremonia, igenyesseg/szobizmus, elvezet, utalat, stb.

Meg egy gondolat szivar + ital ugyben. Kiprobaltam, ugyhogy felolem irhat minden ujsag amit akar. Ha valoban jol eltalaod a szivarhoz illo italt, akkor egyesevel szivar 100% elvezet, ital 100% elvezet, es ha a ketto egyutt csak 101% elvezet ( valami pluszt hoozatesz ) a 101% > 100 % :o))))

Mamut a matematiKUSS :)

Előzmény: Bütyi (180)
.hun Creative Commons License 2000.11.22 0 0 183
Igazolnom kell Há Mester állítását. Az ő kedvese valóban megbirkózott azzal a R&J corona-val! A saját két szememmel láttam, miközben mellettük én is egy felettébb kellemes R&J-val "küzdöttem". :))
Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 182
a szivarozásnak azért természetesen megadjuk a módját (igaz anderson?)- ahogy arről korábban esett is szó -, pl.: meggyújtáskor gondolunk arra a (minden bizonnyal szegény sorsú) jóemberre aki sodorta, ha elszívtuk nem nyomjuk szét egy hamutálban, hanem hagyjuk szépen kialudni stb.

én is hallgatok szivarozás közben jazzt, de csak azért, mert itthon amúgy is többnyire az szól, és ha iszom hozzá valamit azt meg azért teszem, mert megszomjaztam.
:)

szivar+málnás ásványvíz+szalonna rulez!
:))))

Bütyi Creative Commons License 2000.11.22 0 0 181
ja, és különben is:

szivar+bor(esetlegsinglemalt)+halkanszóladzsessz=überfrankó

nacsá.
büty

Bütyi Creative Commons License 2000.11.22 0 0 180
eza topik ruuulz!

én egy bekanter műkedvelő szivarozo vagyok, ugyhogy minden ekcperienc és szakmai hozzászólás velkám (maga az aktus meg az előjáték és még a tárolási körülmények is)

mamutrol jut eszembe:

mútkó mikó dzsesszeltem az előbb emlitett kollegáró elnevezett helyen (budai sznobi plaza) a gardos ajandekboltban lattam 1-2 jobb tételt.
sajna csak a humidorban.

csikoshátú kismalac koromban hoztam reptéri dutyfreeből egy 5*50-es dannemann moods-ot, oszt elajándékoztam mindenféle baráti köröknek.
MEA CULPA! MEA MAXIMA CULPA!

Büty.

T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.22 0 0 178
Ájjon meg a menet! Az alábbiakban (általam) feszegetett szivaros viselkedési módok protokolláris jellegűek voltak, tehát arra vonatkoztak, hogy hogyan viselkedjünk társaságban szivarral. Szerintem egyébként arról is beszélhetnénk, hogy mikor illik rágyújtani, és mikor nem (társaságban). Az, hogy a dologból kissé sznobizmus felé hajló fejtegetés lett h&gy style az nem baj, csak nem ez volt a cél.

Anderson kolléga, neked természetesen ábszolúte jogodban áll otthon bambival szivarozgatni, ennek helyénvalóságát senki sem kérdőjelezi meg, főleg ha jólesik. (elég hárdosan küldöd - minden nap grande szivar...)

Szóval itt nem arról van szó, hogy mit KELL csinálni hanem, hogy hogyan a legjobb. Én igen is azt mondom, hogy a szivarozás kissé rituálé, és meg kell adni a módját, ha nem is feltétlenül egy hozzáillő (bár szerintem nem illik hozzá) 5k-s Vylyan 1995 Cabernet Sauvignon-nal, de legalább a megfelelő viselkedéssel. Már csak magunknak is, az élvezet fokozása érdekében.
Bár lehet, ha mindennap szivaroznék, más lenne a véleményem - elvégre a sört is már néha üvegből isszuk otthon a TV előtt nem? :o)

Apenta Bambi rulez! Long Island Ice Tea rulez!

Creative Commons License 2000.11.22 0 0 177
Márpedig sziavros hölgyek igenis vannak. Láttátok volna a Kedvest, ahogy simán megbírkózott egy R&J corona-val. Sajnos ő nincs internet és Pest közelben, égy csak lélekben lehet velünk. És egy másik hölgyet is megkínáltam még az este Tündérlala ajánlására. A nick-jét elfeledtem, de ő is vígan pöfékelt. Szóval hitetlenkedés helyett inkább a talikra kellene eljárni!!! 28-án megbeszéljük.

Előzmény: Törölt nick (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!