Keresés

Részletes keresés

balintu Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35995

Halihó!

 

Kérdezném a tapasztaltabb akvaristákat, kinek van diszkoszhala? És főleg : mekkora medencében? Ahány szakkönyv, annyi féle információt találni a minimális méretről, és mostmár nem hiszek senkinek, csak a tapasztalatnak.

sanyaaa Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35994
Hmmm... Én azt tervezem, hogy csinálok egy nagyobbacska aksit (200-250l) és abba szeretnék rakni gyöngygurámit meg zebradániót (többek közt). Akkor az piszkálhatja a gurámit? Mert akkor más csapathal után nézek, a gyöngygurámi csodaszép hal, nem mondok le róla:)
Előzmény: balintu (35993)
balintu Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35993
Egy zebradániótól az lenne a szokatlan, ha nem csipkelődne... Kifejezetten agresszív hal, persze nem gonosz, csak túlteng benne az energia. Amíg talál valakit, akit csipkedhet, nem nagyon fogja abbahagyni. Ugyanilyen a szumátrai díszmárna, vagy a betta (sziámi harcoshal).
Előzmény: oleandro (35979)
sanyaaa Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35992
Köszi a választ!

Ha más nem, hát ezek közül valamelyiket beszerzem hozzá... Esetleg tudtok valamit egyéb megvilágításokról? Gondolok itt ilyen spot égőkre meg tudomisén miket ki nem találnak:) Nah, az a lényeg, hogy hallottam már olyan véleményt (igaz jó rég volt az már), hogy kis akváriumoknál amiket amúgy is enyhén világítana meg az ember, szebb (igaz drágább) megoldás valami efféle izzó. Jobb a "fényösszetétele", közelebb áll a Napéhoz, szebbek benne a halak, meg nyugodtabb fénye van. Én amúgy sem szeretem a neonfényt, a suliban is mindig megfájdult tőle a fejem:) Mondjuk az lehetett más miatt is:D
A tapasztalt akvaristáknak mi a véleménye erről?
Előzmény: Törölt nick (35892)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35991
Vitorlás mekkora?
Hát hozzájuk képest nagy, de az tényleg abszolút érdektelen. Szűrés meg hol megy, hol nem. (mármint éjjel). Oxigénhiány meg nem lehet, fele tető van csak az aksin.
(ilyen károsanyag felhalmozódásban meg ne haragudjatok, de nem hiszek. Tudom, hogy ezek kémiai, láthatatlan dolgok, de régi aksim 50 literrel volt, hogy hetekig szűrés nélkül állt és mégsem voltak bajok. -na jó, ott nem volt razbóra).

Most átmentek egy 5 literesbe, akváriumból szedett vízzel, majd kiderül holnap ilyenkorra, mi a helyzet.
Előzmény: KoPw (35990)
KoPw Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35990

Lehet, hogy nagyon hülye, és naiv kérdés, de a szűrők folyamatosan mennek? Vagy éjszakára kikapcsolod őket? Mert egy ekkora akváriumban is előfordulhat az, hogy éjszaka a fellépő oxigénhiány és káros anyag felhalmozódás miatt elpusztulnak a halak. A harcsák azért nem, mert a béllégzés által plusz oxigént tudnak felvenni, és a vitorlás is valószínűleg a testmérete miatt kevésbé érzékeny mondjuk a felhalmozódott anyagokra. Meg persze a vitorlás eredetileg nádasokban él, és azok nem a kristálytiszta, oxigéndús vizükről híresek. Az ékfoltos meg pici, gyorsabban reagál emiatt minden változásra, és az élőhelyükön is egyfolytában úsznak, mozognak, valószínűleg nagy az oxigénszükségletük.

Ez csak egy elmélet.....jobbat nem tudok

Előzmény: HagaNRG (35987)
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35989
Mekkora az új vitorlás?
Előzmény: HagaNRG (35987)
Sanyi-ka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35988
üvegharcsa biztosnem
Előzmény: HagaNRG (35987)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35987
Hali!

MEgint két razbival kevesebb. Nem létezik, hogy nappal semmi bajuk, amint sötét lesz, egyből hullanak.
Nem lehet mégis az üvegharcsa? Megenni nem tudja, de valahogy megöli őket?
Külön kéne tenni, mert már csak 6 db ékfoltos van.
forrotea Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35986
Csip-csip-csip.
Nóci94 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35985
Nem hiszem, hogy a hangulata miatt... De remélem, hogy neked lesz igazad! :)
PoGero Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35984
Most olvasom az előző hozzászólásom.
Tele van hibákkal.
Bocsi érte. siettem.
vagy lehet agyamra ment a vizsgaidőszak. :-)

eszembe jutott egy kérdés.
mikor vettem a razbórákat a boltban azt mondták, hogy ezek "lángvörösek" lesznek.
igaz ez?
illetve ha igen akkor mikorra várható ez az állapot.
Előzmény: PoGero (35983)
PoGero Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35983
Ha már így szóbakerültek az ékfoltos razbórák megosztom veletek az én élményem velük kapcsolatban.
6-an vannak. (szeretnék mág többet)
van egy 6 fős ollófarkú (háromcsíkú) razbóra velük.

és a kis razbórák néha megkergetik a náluk jóval nagyobb (legalább 4x akkora) ollófarkúakat.
eszméletlenül aranyos látvány, mikor a kis törpék szétfeszített uszonyokkal kergetik a "góliátokat".
Persze ez nam ezt jelenti, hogy egész nap hadakoznak.
ennyi. :-))
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35982
Annak idején, kb. 7-8 éve én is beszereztem egy razbóra-csapatot így karácsony tájékán.
Ugyan ez volt a helyzet, mint nálad. Nem tudom mi ez a rejtélyes razbóra-betegség. Az enyémek is mind néhány hét alatt elpusztultak. Azóta se tudom mért. A többi halnak semmi baja nem volt.
Egyedül arra gondolok, hogy talán a kemény vizet nem bírták. Én csapvízben tartottam őket, pedig azt olvastam, lágyvizi halak.
Előzmény: HagaNRG (35978)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35981
Oké, ez a Te véleményed. Az enyém meg más.
Előzmény: CarloB (35974)
Lafka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35980

Ok!

 

kössz a választ!

Már az enyében is sokan vannak de valahogy majd csak kihúzzák mert tervezem a nagyobb aksit. Vagyis már a keret készen van. csak be kel üvegeztetni. ugyanis asztal lesz belőle ha minden igaz... :-)

"Görögországban ittunk egy klubban és nagyon megtetszett hogy a koktail-os poharak alatt ott úszkáltak a halak"

 

Üdv.

 

L

Előzmény: HagaNRG (35978)
oleandro Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35979
Szilveszter napján beköltözött néhány hal a Jézuska által hozott kis 45 l-es akváriumba. 4 neonhal, 5 zerbradánió, 2 törpe páncélos harcsa és 2 törpe guppi (ezt nem terveztem, de a gyerekek ragaszkodtak hozzá) A gyerekek névről ismerik már mindegyiket, és az egyik dánió, nevezett Zebra Zozó szemmel láthatóan sokkal agresszívebb, mint a többi: állandóan a többi dániót hajkurássza, és lecsípdes az uszonyukból. Seritnem ez merőben szokatlan viselkedés egy dániótól, nem?
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35978
Lafka, szerintem ne félj.

LEhet okoskodni, hogy ilyen, meg olyan csapathalak, meg, hogy nem néztél utánuk. Ez igaz, ez már mindegy.

Az is tény, hogy a 2-4 db. akkor sem számít csapatnak, ha kis aksiban vannak, meg én is úgy vagyok vele, hogy bár millió fajta tetszik és mindig úgy vagyok vele, hogy inkább amolyat vettem volna, de önmagában úgyis szép mindegyik hal, esetleg mások.

(kezdő aksisként én is úgy voltam vele, minél több fajta, és minél több hal, de lehet, hogy a 60 literbe már most sok lesz ennyi hal. Majd kiderül, mennyire fog szennyeződni, mindenesetre én is 50 literest adtam tovább és 12 halnál már megállítottam az új tulajt, hogy inkább ezek legyenek szépek és egészéségesek és ez még egy sokáig tiszta akváriumot eredményezhet)


Attól viszont nem kell félned, hogy bántani fogják egymást.
Guppi, xifó, dánió, vitorlás, neon, molly, ezek mind kezdő akvaristáknak ajánlott ősrégi igénytelen akváriumi halak. Nem kellene, hogy problémázzanak egymással.
Majd kitapasztalod.
Én mindenesetre most már amellett vagyok, hogy egye fene a sok szép fajtát, inkább több tíz csapathalam legyen (van/volt), azok még szebbek tudnak lenni.

18-ból lett mára 8 db ékfoltosom. (Ez ám a raj)
Legyek barbár amatőr, de nekem ezek egészségesnek tűnnek, mint a makk. (van benne 3 nagyobb, kövérebb, kakaskodnak is egymással néha gyönyörű, feszes úszókkal, meg van pár kisebb, soványka, de nem értem, mitől döglenek. Sérülés sem látszott egyik halon sem, szóval éjszakai vadászat is kizárva. )
Előzmény: Lafka (35975)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35977
Most már a lemezes Sera sem jó? (akkor tényleg adok nekik halrudat).

Szűrőt meg majd megoldom valahogy. (majd szerzek csapot is, de most spórolnom kellett valamin, hát az lett az)
Előzmény: libapék (35976)
libapék Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35976
Mondtam, hogy maradj a halrúdnál! :-)) (méghogy lemezes táp...)

egyébként azon gondolkodtál már, hogy csap nélkül hogyan fogod kitakarítani a szűrőt?
Előzmény: HagaNRG (35967)
Lafka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35975

Hy!

 

Az utánanézegetés már megtörtént, és tisztában is voltam vele hogy csapathalak. És gondolom míg csak egy 60-l es akksim van mint ahogy azt már annó 1x 2x írtam addig a 4 fős brigád is csapatnak számít egy ekkrába. :-)

Spontán csak egyéni tapasztalatra volnék kíváncsi hogy mik a tapasztalatok ezeknél a halaknál, mert a sablondumát azt vágom, "hogy nem szennyezik a talajt annyira, jól alkalmazkodik, jól bírja a stb.... "

Úgyhogy az esetleges ( + , -  ) tapasztalatokról ha valaki ír azt szívesen olvasom....

 

De azért kösssszzzz :-)

 

 

L

Előzmény: Degec007 (35972)
CarloB Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35974

Szerintem biológiai lehetetlenség az, hogy ott másképpen reagáljon egy egy vizinövény mint másutt,.. de a plasztik növényzetnek biztosan jót tesz az ilyen szuper megvilágitás.. és nagyon gyakori, hogyha akvaristákat megkérdez az ember.. mindig azt mondják milyen elégedet vagyok..  ha az akváriumát megnézzük meg rögtön látható, hogy a vizi növények tápanyag hiányokkal küszködnek, éppen valahogyan megvannak ugy tengetve magukat.. amit sokan fel sem ismernek..-:(

De amint itt is látható.. nem mindenkinek jön jól az ilyen szuper ajánlott fénycsö kombi:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=36934070&t=9006073

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=36934908&t=9006073  

Előzmény: Törölt nick (35968)
Degec007 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35973
sok hal a környezet és a hangulat fügvényében változtatja a színét...
Előzmény: Nóci94 (35970)
Degec007 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35972
előbb általában a halaknak kéne utánanézni s nem megvenni és utána kérdezősködni vayg vennék még mindkét új halból 2-3 barabot vagy inkább egy fajból kellett volna 8-at venni
ezek csapathalak, és 4 darab még nem egy csapat...
Előzmény: Lafka (35969)
Nóci94 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35971
Nóci94 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35970

Sziasztok!

Egy hete vettem a halaimat, és néhány nap múlva 2 hal elkezdett vakarózni! Tettem az akváriumba fertőtlenítőt, amire rá volt írva, hogy hatékony darakór, fátyolbetegség és férgesség ellen is. A vakarózás elmúlt, de a pillangó tarkasügerem háta meg a szeme fekete lett. Lehet, hogy a fertőtlenítőtől? Kék színű, és az akvárium is eléggé kék lett, de egyik halnak se lett baja ezen kívül! Nem néz ki valami jól szegény!

 

(A képen még nincs semmi baja)

Lafka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35969

Sziasztok!

 

BUÉK mindenkinek!

Jó régen nem jelentkeztem. most viszont van egy kérdésem.

Szépen beállt az akksim "kopp-kopp". És ma vettem bele még egy pár kis kedvenckéket. :-) egészen pontosan:

4 vörös neon

4 zebra dánió

Szerintem elég jól megvannak a- guppikkal, mollykkal, xszifókkal, üvegharikkal, plattikkal "bár a 2 vitorlásom elejében zavarázta a neonokat, de azóta megszünt. remélem nem is fogja újból."

Kérdésem:

vélemény a két új csapatomról, tartása, érzékenysége, odafigyelés?

Remélem jól válogattam és nem lessz háború a vizemben? ha igen a 2 vitorlásom megy a levesbe vagy ajiba.... :-)

 

Előre is köszönöm.

 

L.

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35968
CarloB, már vártam tőled valami hasonló reagálást.
Az akvarista.hu-n is olvastam az írásaidat, ezért tudtam hogy nem fogsz velem egyetérteni.
Nem is akarok erről vitatkozni. Kérdeztek, én meg leírtam a saját tapasztalataimat.
Nekem ezek a csövek váltak be, algám csak minimális van.
Az algásodáshoz nem elég csak a fény. Ha minden más paraméter a növényekre van optimalizálva, az alganövekedéshez pedig legkevésbé kedvező, világíthatsz akármivel, nem lesz algád.
Előzmény: CarloB (35965)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35967
Na, vízcsere megvolt, a többit majd meglátjuk.
(azért nem értem, mert se a harcsáknak, se a vitorlásnak sincs semmi bajuk)

Egyébként néha egész szép vöröses színben világítanak az ékfoltosok?
LEhet ilyen, vagy ez is betegség jele?
(eddig úgy vettem, hogy izgalmi állapotban, vagy ha jól érzik magukat, akkor szinte vörösnek tűnik a törzs és a farokúszó szélei)

Sajnálom őket nagyon, lassan megint üres lesz az akvárium.
Degec007 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35966
te sem örülsz neki ha hirtelen a szemedbe világítanak, halak is ugyanúgy reagálnak rá...
Előzmény: zolocz (35953)
CarloB Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35965

Az ún. 'növényi lámpák' Sylvania Grolux, Osram Fluora és Co.

" Hosszú ideig kutatták spektrális kisérletekkel a különbözö algafajokat és azok asszimilációs-maximumát, és arra a véleményre jutottak, hogy a növényeknek szükségük van mindenek elött a fény vörös és kék spektrális részére. Ezen kisérletek segitségével, a Sylvania Grolux, Osram Fluora fénycsöveket fejlesztették ki (többek között..) különös gondot forditva ezen szin-képek erös kihangsúlyozására. Mint legtöbben a saját megfigyelésünkböl tudjuk, ezekböl a lámpákból áradó fénynek nem sok hasonlósága van a napfényhez, az Ra-érték ezen lámpa tipusok esetében alig mozog az értékelhetö részben. De mint sok akvarista tapasztalhatta, az algák ez alatt a fény alatt nagyon jól növekednek. És ez mind csak azon a részben helyes elképzelésen alapúl, hogy az algák is növények, mivel az algáktól levezetett szinkép-spektrumok segitségével lettek kifejlesztve (ezek) az ún. 'növényi lámpák'. "

 

Újjabb speciális lámpák a növénynek (Philips Aquarelle, Triton)

" A vitában a fény szint illetöen egyre gyakrabban érdeklödnek a növényi speciális lámpák új tipusa  Aquarelle, Triton iránt. De mit ad az analízis ezeknek a spektrumáról? Elösször is mindkét spektrum nagyon hasonló; mind a kettö háromsávos lámpa egy nagyon magas szinhömérséklettel (10 000 Kelvin), tehát egy extrém kéket kiemelö fény, ami a szélessávú maximumja által a kék részben (400 és 500 nm között) emelödik ki. Akkor adott egy erös csúcs 630 nm (narancs-vörös) és egy második 550 nm, hogy 'a fény az emberi' szem számára világosabbnak tünjön; a mi szemünknek ebben a részben van a legmagasabb érzékenysége. Ezáltal jobb lesz a szin vissza adási minösége, ami pontosan a higanygöz (HQL) lámpáknak felel meg (Ra érték 60 és 70 között). A spektrum pedig nagyon távolra van a mi vizi növényeink spektrális szinkép vonalától, mert messzemenöen a piros alga Compsopogon spec., abszorpciós-spektrumának felel meg, ami az akvaristák között jól ismert mint az ecset alga.. " Quelle: http://mitglied.lycos.de/radius2/licht1.html

 

Jó és ajánlott fénycsö kombinációk algásodások esetén:


Osram 12 (Lumilux de Luxe 954 Daylight, Ra- index 93, szinhömérséklet 5400 Kelvin [megfelel GE 950, Philips 950, Sylvania 195]) és Osram 32 (Lumilux de Luxe 930 Warm-White, Ra-index 92, szinhömérséklet 3000 Kelvin [megfelel GE 930, Philips 930, Sylvania 193])

 

A legjobb külön a vizinövények számára kifejlesztett fény Dennerle Tropical de Luxe Spezial Plant (szinhömérséklet 3000 Kelvin) Különben ezekhez a Spezial Plant fénycsövekhez szükséges még egy reflektor, ami fokozza a fényhatást..! http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=63758134&t=9006073  

Előzmény: Törölt nick (35892)
CarloB Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35964

' Megtudja valaki mondani, hogy a Sera Vas tesztjével helyesen lehet e mérni kelát komlex formájában jelenlévő vasat? Konkrétan a Prodac Nutronferro nevü vastrágyáját használom, valaki esetleg ezt a két terméket együtt használj? (Sera lehet hogy más kelátképzőt használ, aminek más lehet a komplex-stabilitása) '

--

Ez magasabb matematika amit itt ezzel mondasz..-:) Kérdez rá a gyártó cégnél, hogy mi lenne a legjobb teszt hozzá.. de nagyon óvatosan, sporolósan adagolni a trágya anyagot.. Különben egy nagyon jó informáltságra utal, hogy ezt akarod használni.. mert sajna ezen nagyon hatásos trágya anyagokról Magyarországon sokan nem is hallottak..-:(, pedig igazságszerint a vizinövények ilyen formában tudják felvenni..

Előzmény: AdamGld_ (35821)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35963
KÖszi azért.
Gondoltam egy hét elegednő beálláshoz, főleg, hogy soha egyik akváriumom sem állt anak idején, bele minden teljesen sterilen, mégsem találkoztam ilyennel.
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35962
A válságterv: napi 5-10%-os vízcsere 3 hétig. A honlapomon ott a cikk a vízcseréről;-).

De jobb lett volna megelőzni a bajt, hagyni beállni az aquariumot, apránként telepíteni...
Előzmény: troppauer (35957)
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35961
A neohalak eredeti környezetükben olyan helyen élnek ahol nem sok fény van, a vízben korhadó faágak, levelek megfestik a vizet. Az oldalukon lévő csík segítségével látják meg egymást.
Tőzegezd a vizet, vagy tegyél úszónövényt.
Előzmény: zolocz (35953)
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35960
Echinodorus uruguayensis van az alsó képen. Az Echinok mindegyike megváltoztatja a levél alakját víz alatt, mivel emersen nevelik őket.
Előzmény: Missa1 (35950)
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35959
Üveggarnélákkal óvatosan, van amelyik levadássza a halakat. Amano garnéla 4 db nyugodtan mehet 30 literbe.
Előzmény: Möwe (35948)
Emperor_ Creative Commons License 2008.01.02 0 0 35958
A Jávai mohát egyetlen hal van ami megeszi, a Sziámi ormányos márna (Sziámi algaevő) a többi hal nem bántja.
Előzmény: zspalffy (35945)
troppauer Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35957
Nem tudom hogy mi lehet a vizeddel, teljesen lutri. Sima csapvízbe beletenni a halakat kb. olyan mint egy romacsaládnak egészséges fejbőr koncertre menni, de ahogy olvasom előbb utóbb elfogynak a halak..

Szóval szerintem dupla vagy semmi.




De hozzászólhatnának a tapasztaltabb akvaristák, hogy mi lenne a válságterv ilyenkor.
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35956
Épp akartam kérdezni, hogy cseréljem-e a vizet, mert most lesz 3 hetes egyébként is.
Azért az túlzás, hogy habos, tegnap reggel volt valami a tetején, de most már teljesen kristály. (persze a szűrő is ment folyamatosan).
troppauer Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35955
szerintem le azt a vizet, de sürgősen.. lehet hogy annál a lénél jobb a csapvíz is.. ha már a teteje habos akkor nagy sz@r van a palacsintában







jobbulást a halaidnak...
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35954
Estére lett még egy döglött razbi.
Látszólag egészségesek, szinük is szép, de megint van egy, ami néha feldobja magát. reggelre annak is annyi.
zolocz Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35953
Sziasztok!

Már kaptam felvilágosítást a neon típusáról, utána is nézek, és beszerzek majd valami kékes színűt...

A kérdésem viszont az lenne, hogy a neonhalaim, ha a szoba világítása van felkapcsolva, akkor szépen az akvárium középső részén úszkálnak.
Viszont, ha bekapcsolom, az akvárium világítást, elbújnak a növényzet alá...
(pedig szemre ugynolyan színű mindkét fényforrás)

Miért lehet ez

Esetleg túl erős nekik a neon???


Üdv Z!
troppauer Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35952
hello


ilyen növényem nekem is van, és pontosan ugyanígy néz ki. (akár a tesója lehetne)
Előzmény: Missa1 (35950)
póráz Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35951

 Itt meg tudod nézni :

  http://www.tropica.com/default.asp

 

  Itt esetleg be tudod szerezni :

  http://www.tropicalfish.hu/webaruhaz/novenyek/akvariuminovenyek

 

  A tropica növények tuti hogy azok ami rá van írva a cimkéjére.

Előzmény: Missa1 (35950)
Missa1 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35950
Növény ügyben lenne kérdésem, ha tudnátok segíteni.
Vettem majd egy éve valami ismeretlen Echinodorust. A neten nézegetve talán E.rubin narrow leaves lehet. Amikor megvettem ovális formájú, egységesen zöld levelei voltak. Szép lassan eldobálta a régi leveleit és új, kb. 25-30 cm magas és 2-3 cm széles leveleket hozott. lásd a képeket. Amik közül néhány vöröses színű. Azt már tudom, hogy az echinodorusok levelei megváltoznak, ha a víz alá ültetik a növényt. Tehát a fenti jelenség normális. Gondolom én is, hogy gond nem lehet vele. Valamiféle virágot is szokott hozni, fejlődik, szaporodik.
Az új akváriumomba szeretnék viszont olyan növényt aminek a levelei vízalatti beültetésnél is megtartják formájukat.
Kérdés az, hogy a lentebb felsoroltak közül melyiknek marad meg a levélformája:
E. Cordifolius
E. Grandiflorius
E. Ozelot green
E. Rose, vagy Rosea
E. Schlueteri
E. Parviflorus Tropica

Möwe Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35949
vagy a cseresznye garnélát (2-3 cm) belöle több is elfér egy 30 literesbe.
Előzmény: Möwe (35948)
Möwe Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35948
de csak a kicsit az üveg garnélát
ha jól emlékszem 4 cm nő meg
Előzmény: Möwe (35947)
Möwe Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35947
max 6 neon és egy garnéla
mikkamakka1975 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35946

Tudtok segíteni hogy a neonhaalknak (vörös, kék) mekkora a térigényük??

Gyereknek kb 30literesbe mennyit lehetne rakni???

Ezek közé lehetne garnélát berakni??? -egyet-kettőt

mikkamakka

zspalffy Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35945

Sziasztok!

 

A vízi mohákkal kapcsolatban lenne egy kérdésem:A halak ezeket is ugyanúgy megeszik,mint általában a többi növényt?Ugyanis jávai mohát akarok rendelni a neten,de ha megeszik akkor nem sok értelmét látom.

 

Köszi:Zsolt

HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35944
Ok, közben utánanztem, ezek tényleg mind 4-5 cm-esek kifejletten.
Missa1 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35943
"Amit rokonnak hoztam, neon, ékfoltos méretűek"
Há' persze, mer' még gyerekek.
4-5 cm-nél nem lesznek nagyobbak. Megtévesztő, hogy olyan rombusz alkatúak. De 120 literben, 15 db elfér.

"(szóval ez a serpa amolyan platti-xifó méretnek tűnik, nem?)"
Plattim nem volt soha, nem tudom mekkora lehet, xifóból viszont volt 10-12 cm-es nőstényem is. Hatalmas jószág volt.
Ááááá, a serpa nem lesz ekkora!
Előzmény: HagaNRG (35942)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35942
Köszi a kimerítő segítséget.

Ezek elég nagy halak, te!

Amit rokonnak hoztam, neon, ékfoltos méretűek.
Persze biztos kicsik voltak még, de (bár utána nem néztem), azt hittem az ékfoltosaim sem, meg ezek sem fognak már nagyobbra nőni.
Túl nagy halakat nem akarok. (szóval ez a serpa amolyan platti-xifó méretnek tűnik, nem?)
Missa1 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35941
Először is Boldog Új Évet Mindenkinek!

Kedves HagaNRG, én mint elfogult serpa rajongó csak ajánlani tudom ezt a fajt.
Nekem 112 literben 11-en vannak (sajna 1 db ismeretlen okokból fél éve kimúlt).
Véleményem szerint szép, nem igényes halak. Az akvárium kelekótyái, kíváncsiak, szélhámosak, elevenek.
Amikor megvettem őket (2007 január) kicsit fakók voltak, na de most! Nem tudom mitől, a koruktól-e, vagy az eleségük miatt de a vásárlástól számított 2.-3. hónapban már elérték a jelenlegi mély, ciklámen színüket. Én 80-90%-ban fagyasztott eleséget adok nekik. Zömében vörös és fekete szúnyoglárvát, cyclopsot, artemiát (nem lárvát, kifejletett), vizibolhát (ezt ritkábban, csak a változatosság kedvéért) és valamiféle színerősítő(?) rák-féleséget. A táplálék 10-20%-a lemezes és granulált (Tetra, JBL, SAK spirulina).
Ha serpák mellett döntesz, én javasolnám, hogy ne a fátyolos változatot vedd. Nem tudom miért, de én szerintem látványosak ugyan, de valahogy van valami megmagyarázhatatlan ellenérzésem velük. Persze ez saját vélemény.
Viselkedésükről csak annyit: rengeteget kergetőznek, elevenek. Az új lakókat tuti biztos, hogy ők fogják elsőnek leellenőrizni. Kissé csipkelelődök ugyan, de kárt nem tesznek a másik halban. Egy kis idő után rá is únnak a piszkálódásra. Kajálásnál az elsők. Nálam vörös neonokkal, izzófényűekkel, ramirezikkel, törpeharcsákkal, ancikkal vannak együtt. Igaz mostanság a ramik helyre rakták őket, a saját területükről elzavarják a serpákat.
Tényleg csak ajánlani tudom őket.



Elnézést a sok képért.
Előzmény: HagaNRG (35940)
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35940
Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha mégsem ragazkodnák annyira az ékfoltosokhoz és (sajnos,hogy pusztul, lehet, hogy még kevesebb lesz) és legközelebbi vásárlás alkalmával már nem razbikat vennék (még kb. 10-15öt akartam), hanem serpalazacot mondjuk.

Eddig azt nem is ismertem, de az a kettő, amit rokonnak hoztam, nagyon szépek.
És az aksim egyébként sem valami szines, halak is teljesen beleolvadnak a színtelen-barnás háttérbe-talajba, hátha jobb lenne az egész.

Egyáltalán egy ilyen 120 literbe mennyi hal optimális?
(1 cm/ literrel számolva még jócskán mehetne bele), de nem célom túltelepíteni.
Sőt, ha még élne mind a 18 razbi, azokkal is boldog lennék, ezzel szemben már csak 11 van, plusz egy a háttér mögött.

Viszont direkt azt akartam,hogy csak egy fajta rajhalam legyen, jó sok, mint a boltban, 25 razbit terveztem eredetileg.

Most kérdés, hogy 15 serpa mit mutatna. (mert ez a 11 razbóra sem tűnik még olyna hűde nagy rajnak, pláne, hogy pár db. mindig külön úszkál).

Ezen a 11 halon kívül csak az üvegharcsa, a sárga csíkféle, kis anci és egy kisebb vitorlás van. (már azt is megbántam,hogy megvettem, felesleges volt, egyedül nem mutat semmit, de akkor még azt hittem, lesz egy tenyeres párja)

Ti mit tennétek, mit vegyek?
HagaNRG Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35939
Boldog új évet mindenkinek!

A razbik továbbra is fogynak.
Ma reggelre újabb kettő pusztult el.
Nem értem. (ráadásul a vízfelszínen is lett valami, szinte habos sárgás nyálka. Pedig vízhez nincs nyúlva-bár igaz, tegnap az algákat ledörzsöltem az üvegről)
zolocz Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35938
Boldog új évet kívánok nektek, és a halaitoknak is.

Üdv Z!
PoGero Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35937
Boldog új évet kívánok kedves Mindannyiótoknak!
mikkamakka1975 Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35936

BÚÉK

mikkamakka

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 35935
Na, látom én vagyok itt az idei első hozzászóló. BUÉK!
Marri Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35934
Én mindig tartok otthon egy kevés gyógyszert a halaknak, így mindig van kéznél parakill, bactopur, metilénkék (ez por alakban van - laboratóriumi), malachitzöld, formit.
Valamint indító tabletta vagy oldat is mindig van otthon (pl. crystall tabletta vagy más oldatos formájú).
Ezenkívül Tetra aquasafe (vízkezelő, vitaminoldat és stresszoldó egyben) még ami mindig van otthon, az utóbbit rendszeresen használom vízcserekor.
A gyógyszereket csak gyógymedencében használom ha szükséges, mert annyi nincs belőle, hogy a teljes akváriumot kezelni tudjam velük. Másrészt a tünetmentes halakat sem szeretném feleslegesen stresszelni gyógyszerekkel.
Marri Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35933
Nálam az ékfoltosakkal sosem volt probléma, de nekem mindig csak 5-6 fős csapatom volt. Még aranyhalakkal (10cm-esekkel) is tartottam régebben évekig razbórát. Azoktól sem volt bajuk. Eygébként a razbórák tudnak ugrani is, nekem egyszer egy kiugrott az akváriumból. Lehet hogy a háttér mögé így került és nem a lyukon.
Nem tudom, hogy beállít-e az akváriumod? Lehet hogy túletetted az akváriumot és attól mérgező anyagok és baktériumok kerültek a vízbe. Az is lehet hogy a kaja, amivel etetsz régi vagy romlott (sokszor a boltban állnak sokáig).
Bactopurt nem nagyon ajánlok a nagy akváriumba, mert elég undorító (sárga nehezen oldódó por lesz a tabletából) lesz tőle sokáig az akvárium, a külső szűrőben meg össze fog gyűlni és leöli az összes hasznos bacit. Inkább nagy mennyiségű vagy teljes vízcsere. Ha van antibiotikumos gyógyszer a halaknak, akkor nekik néhány napos kezelés külön edényben, levegőztetővel és fűtővel ellátva, kaja semmi gyógyulásig.
apca Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35932
Nem véletlen, hogy karantént ajánlanak, mielőtt az új halakat összeengednénk a régiekkel. Van létjogosultsága...
Előzmény: HagaNRG (35931)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35931
Igyekszem beszerezni, amit és amint lehet!

Köszi azért!
Előzmény: póráz (35930)
póráz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35930
Nem az üvegharcsa bántotta a razbórákat.
Semmit nem bántanak.
Az viszont lehet hogy az import üvegharcsával vittél haza valami baktériumot.
Ezekkel a távol-keleti halakkal sajna ez sürün megtörténik.
Ezért jó, ha van a kezed ügyében legalább bactopur.
Előzmény: HagaNRG (35929)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35929
Köszi!

Sajnos az a sürgős nálam minimum egy hetet jelent, mert csak akkor járok a városban.
(azt mármeg sem említem, hogy ma találtam egy ékfoltosat a háttér mögött. De fél órán keresztül küzdöttem érte, de nem tudom kihalászni. Sajnos sorsára kellett hagynom)
Van egy nagyon pici luk a háttér-üveg között, ott szökhetett meg.

Üvegharcsa nem sokkal nagyobb náluk, inkább hosszban 3-szorosa a razbiknak.
Előzmény: póráz (35925)
póráz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35928
Nekem az egyik haverom vett vakami hasonlót és az égője hamar tönkrement.

Azt hiszem valami energia takarékos izzó.
T-5 ös , de valami más foglalatú mint amit nálunk forgalmaznak.

A világon nem kap hozzá másikat.
Előzmény: mikkamakka1975 (35927)
mikkamakka1975 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35927

Ügyes találat!!!!!

Élőbe nézted te is??? Nekem azt mondták, hogy rendelésre hoztak egyet, aztán a főnök hozatott még...., Kérdeztem adtak e el a hengeresből, de a válasz az volt az egyik eladótól hogy ő nem tud róla.

HRC380 http://www.luby-china.com/tools_info.asp?keyno=1398 lábbal, 14999ért ajándék ár a gyereknek vagy 15 neonhallal, de merjek venni??????? vagy a picsába ezzel is. A nagy az nem ilyen lessz arról már lebeszéltetek :D!

mikkamakka

Előzmény: póráz (35926)
póráz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35926
Itt vannak az akváriumok :
http://www.luby-china.com/tools.asp?keyno=118
Csak néhány szűrőn van CE .
Előzmény: póráz (35924)
póráz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35925
Sürgősen tegyél az aksidba Sera bactopur direct tablettát , vagy a Neptunos
Bakto kill-t.
Előzmény: HagaNRG (35920)
póráz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35924

Szia  !

 Megnéztem én is ezeket az akváriumokat .

Hát egyszerüen nem értem  hogy hogyan hozták be az országba, és hogy merik forgalmazni .

A világítasain sehol nincs CE , ami azt jelenti  hogy az eu-s szabványoknak nem felelnek meg.

Lehet hogy első ránézésre nem néznek ki rosszúl de jobban átgondolva nem lehet

a nagy magasság miatt gondozni.

Ja egyébbként kínai.

 

 

Előzmény: mikkamakka1975 (35895)
zolocz Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35923
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (35900)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35922
(Azért, mert pusztulnak a halak az akváriumból, nem biztos, hogy nem jól csinálod. Szerintem a legprofibb akvaristának is szoktak elpusztulni a halai. Persze talán ritkábban, mint a kevésbé gyakorlottaknak.)

Keress utána, hogy az üvegharcsa nem bánthatja-e a többi halat. Mekkora a méretkülönbség közöttük?
Előzmény: HagaNRG (35921)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35921
Kiderül, hogy akármilyen profin is akarok hozzáállni az aksizáshoz, valamiért nem fog menni.
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35920
DÖglenek az ékfoltosaim.
Ezt viszont egyáltalán nem értem.

Most vettem ki egyet a tetejéről,t egnap is volt egy, meg más is kezd felforogni. A farokúszója rendessen be van vérezve, meg fehéres hártya van az egész halon. (nem dara).
NEm elhet, hogy éjszakánként az üvegharcsa bántja őket? Más ötletem nincs.
zspalffy Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35919

Sziasztok!

 

Szerintem nem kell ahhoz hozzáértőnek lenni,hogy olyan halat vegyen az ember amilyen tetszik.A papagájsügér egy nagyon mutatós hal,azért vettem.Az akváriumom nem a berendezése és a halak miatt feng-shui,hanem a formája miatt.A díszállatos szerint ugyanis feng-shui-s.Nem én találtam ki.

Ilyen az akvárium.Ezt mondta a díszállatos feng-shui-snak.

Előzmény: Degec007 (35913)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35918
Köszi, hogy szóltál, megnéztem jobban, és nekem is feltűnt. A plexivel nekem is az a bajom, amit Degec007 írt, hogy könnyebben karcolódik, és ez előfordulhat, sajnos. Maradok az üvegnél.
Előzmény: mikkamakka1975 (35909)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35917
Szia!
Nem ragaszkodnék a gyári szetthez, csak a könnyebbség miatt. Az az igazság, hogy az akváriumot több helyen is meg tudnám venni, a belevaló szűrőt is, de a bútor és a tető-világítás ami kicsit megfog. Szoktam barkácsolni, de olyan szinten nem, hogy alumíniumból, vagy műanyagból meg tudnám csinálni a megfelelő tetőt. Fa megmunkáláshoz meg nincsenek szerszámaim, hogy bútort csináljak hozzá, egy sima boltira meg nem bíznék rá 200-250kg-ot.
Tudsz esetleg segíteni, hogy merre érdemes elindulni? Vagy ugyanott, ahol a szettet néztem nézzem meg darbonként is?
Köszi!
Előzmény: KoPw (35903)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35916
tengeri akváriumoknál már régebb óta is alkalmazzák...
lehet csak édesviziként világújdonság :))) bár sztem ez csak reklámszöveg náluk:)
Előzmény: Törölt nick (35876)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35915
jah erre jó segítséget ad egy időkapcsolóra kötött világítás...
Előzmény: Degec007 (35914)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35914
a világítást is próbáld mindig időziten, h mindig ugyanabban az időben ugyanannyit műáködjön, mert ha össze vissza kapcsolgatod nem csak a növényeknek hanam a halaknak is ártasz, nem működik rendesen a biológiai órájuk, az ő élettevékenységük is a világos napszakhoz köthető, és ha beállnak egy rendszerre akkor a hirtelen változás stresszelheti őket...
Előzmény: HagaNRG (35904)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35913
papagájsügért a Cichlasoma citrinellum és a Cichlasoma synspilum halak keresztezéséből jött létre, kimondottan giccses akvaristáknak, ezért aztán festéket inekcióznak a bőre alá, attól ilyen színes, persze 10 halból 9 elpusztul a beavatkozás során...
az ára meg azért olyan magas mert csak hozzánemértők veszik, őket meg le lehet húzni ilyennel...

és mitől feng sui az akváriumod? mert én úgy tudom abban 8 piros és egy fekete aranyhal szokott úszkálni...

meg 70L ezeknek a halaknak még ideiglenesen is kicsi...


darakór egy kis cikk, hátha segít
Előzmény: zspalffy (35896)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35912
plexi akvárium jó, strapabíró, csak jobban karczolódik, ezért esztétikai szempontból nem a legjobb
de könnyebb mint a hasonló teherbírású üvegnek ezért előszeretettel használják több ezer literes és speciális kialakításu akváriumok esetén, mert könnyebb formázni mint az üveget
viszont drágább...
Előzmény: mikkamakka1975 (35909)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35911
meg lehet csinálni az akváriumot, csak a gondozása lesz nehézkes, szted hogyan nyúlsz bele egy egy méter magas akváriumba? mert azért vmikor csak bele kell nyúlni...
Előzmény: mikkamakka1975 (35895)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35910
vegyél bele egy ancit, az örömmel fogja elfogyasztani ezt a nyákot :) nem lesz tőle semmi baja
Előzmény: yaminka (35879)
mikkamakka1975 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35909

A 2. akvárium amit kinéztél, valami plexiből van, (a sarkok hajlítva), nem üvegből. Én is néztem ebben az üzletben akváriumokat, ezek elég olcsók (talán túl olcsók is????). 200literes, bútorral 64e ft.

nem tudom elég tartós-e? - engem is érdekelne - valaki hallott tapasztalatot ilyenekről. Ezeket pár hete hozták csak be ebbe a boltba, máshol még nem is láttam, nem is nagyon adtak még el belőle.... Glassico v. glasico (egyszer igy, egyszer úgy irják)névem árusítják, keresgettem a neten hogy honnan való ez a cucc, de nem találtam semmit...

mikkamakka

Előzmény: Taksoft (35901)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35908
Világíts minden nap napi 10-12 órát, lödd be mennyi kell. Most induló aquariumnál mindig van algásodás, ha beáll a szűrésed és nem etetsz túl akkor minimálisan fog algásodni.

A mostani növény mennyiséged nem konkurencia az algáknak.

No meg vegyél egy rendes fénycsövet.
Előzmény: HagaNRG (35904)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35907
Az új aquariumba semmiféle szert nem kell tenni, esetleg Nitrivecet ha minden áron akarsz bele tenni valamit:-).

A régi szűrő szivacsát kell belemosni párszor, járatni üresen 3 hétig minden technikával, növényekkel. Aztán mehetnek a halak.
Előzmény: zspalffy (35896)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35906
Semennyire, nem tudod bevilágítani.
Előzmény: mikkamakka1975 (35895)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35905
Pld, Sylvania Gro-Lux 24W T5 549 mm.
A direkt halas fénycsövekből 24W-os, a 55 cm hosszú;-).
Előzmény: Missa1 (35890)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.31 0 0 35904
Sziasztok-szevasztok!

Köszi a növénytrágyázással kapcsolatos tippeket.
Úgy gonodlom, a saját készítésű tápsóra nem vállalkozom, de a sera florena jöhet.

Sajnos ma bekövetkezett, amitől féltem.
Algásodik az üveg.
Eddig gyönyörködtem benne és büszke voltam,hogy még most is milyen kristály az új aksi, de most már határozottan pöttyösödik, főleg a sarkokban.
(ráaádsul talán mai nap volt eddig az egyetlen, hogy reggeltől egyfolytában ment a világítás. Ez általában nem így lesz, sőt régi aksimon csak hétvégéken ment a világítás, mikor idehaza voltam, és azzal nem vlt se növénypusztulás, se hal, se algagond, tehát még beállhat ez is).

Annyit tudok tenni egyelőre, hogy a még kezdeti szakaszbna könnyen omló algákat lekaparom, aztán majd kiderül. Valami tipp?
(18W noname fénycső) Szűrés folyamatosan megy, mint a külső, mint a belső.
KoPw Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35903
Csak annyit tennék hozzá, hogy itt nemrég volt egy fórumozó,aki először gyári szettet akart venni, utána kevesebb pénzből egy jobbat állított össze magának...érdemes utánajárni egyenként a dolgoknak...sztem...
Előzmény: Taksoft (35901)
KoPw Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35902

A darakórral sajnos sok probléma szokott lenni, főleg, hogy nagyon sokan minden kis fehér pöttyösödésre azt mondják, hogy darakór, és eleve félre kezelik, mert mondjuk nem az. A másik, hogy ha a darakórnál nem megfelelően járunk el(vízfelmelegítés 30 fok fölé, tartósan pár napig, addig folyamatosan adagolni a gyógyszert, mert 2 nap alatt lebomlik a parakill hatóanyaga is, stb stb..) akkor nem hogy megállítjuk,hanem majdhogynem segítjük a halaink pusztulását. Ha meg egy hal már menthetetlen, akkor könyörgöm, vágjuk fejbe! Ne élve húzzuk le a WC-n. Nem vagyok sötétzöld, el sztem elvi kérdés, hogy ha a halacsot otthon dédelgetjük, megkap minden jót, addig jajj de aranyos,utána ha meg beteg lesz, már mintha nem is az lenne, csak nyűg, meg szemét....

Már belinkeltem párszor egy betegségmeghatározót, majd megkeresem megint a tárhelyemen,és belinkelem. Nem egy rossz dolog,ha megvan a gépen.

Előzmény: Törölt nick (35899)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35901
Hadd kérdezzek egyet:
Elgondolkodtunk egy nagyobb akvárium (120-220l) beszerzésén, és beüzemelésén. A meglévő ~55l-es, és megy 6 éve (2x nulláról indítva, mikor a halak elpuszultak belőle).

A legnagyobb eddig, amit üzemeltettem 95l-es volt (18 éve)., belső szűrővel, stb.

Több helyen is találtam komplett szetteket, bútorral, lámpával és szűrővel, és elég kedvező az áruk is.
Ezeket nézegettem:
1
2

Egyelőre csak gondolkodom, de lehet hogy belevágok. Segítsetek, hogy hol, vagy mit érdemes megnéznem még. Valószínúleg vitorlásokat tartanék benne. A lakásban a hőmérséklet 25C felett van mindig, sajnos nyáron 30-32 is előfordul, ezért a vitorlásokon még gondolkodom, ha jól emlékszem a 30C már sok lenne nekik, a hűtést meg nehezen tudnám megoldani.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35900
Itt meg tudud nézni az Aquarelle, az Aqua-Glo és még néhány cső fényét egy berendezett mintaakváriumon:
http://saurama.aqua-web.org/index.htm
Előzmény: zolocz (35893)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35899
Helló!

Elvileg lehet adni a két említett vízkezelő mellé malachitzöldet, de szerintem felesleges. Csak betegségek esetén kell. Új akvárium indításakor én soha nem szoktam rakni a vízbe fertőtlenítőt.

Régebben nálam is pusztított a darakór. Hagyományos fertőtlenítőkkel (parakill, metilénkék, malachitzöld) nem sikerült megszabadulnom tőle. Egyedül ami használt, az a Serának volt egy gyógyszere. A nevére már nem emlékszem, de darakórra kértem. Ez sokkal drágább, de nálam ez használt.

Papagálysügérem még nem volt. Ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni.
Előzmény: zspalffy (35896)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35898
Helyesbítek, az Osram Fluora már-már rózsaszínes.
Előzmény: zolocz (35893)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35897
Szerintem a sárgás fény nem annyira jó, mert nem jönnek ki olyan jól a halak színei. Egy lilás-kékes cső jobb lenne.
Mindegyik cső, amit ajánlottam lilás színű. Az Osram fluora inkább lilásabb, a másik kettő kékesebb.
Ha csak egy csőnek van hely, szerintem a Philipset rakd az akvárium fölé. ha kettő lesz, akkor a fluorát bármelyik másikkal párosítva. (Még annyit érdemes tudni, hogy a Philips Aquarelle kicsit olcsóbb, mint az Aqua-Glo)
Előzmény: zolocz (35893)
zspalffy Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35896

Sziasztok!

 

Van egy 70 l-es feng shui-s akváriumom,amit 1 hónap múlva egy sima 160 l-esre cserélek.Az akváriumomban 5 db papagájsügér,2 db dominóharcsa,2 db anci,2 db palacsinta algaevő és 3 db paradicsomhal van.Az új akvárium beindításával kapcsolatban lenne az 1. kérdésem.Tudom,hogy mielőtt belerakjuk a halakat az új akváriumba legalább 1 hétig üresen kell működtetni.A díszállatos azt mondta,hogy Sera Aquatan-t és Sera Nitrivec-et rakjunk a vízbe.Eddig csak Aquatan-t és Malachitzöld fertőtlenítőt tettünk bele.A kérdésem az,hogy a 2 Sera szer mellé bele lehet-e tenni a Malachitzöldet? (Ugyanis a díszállatos azt mondta,hogy nem kell,mert nincs mit fertőtleníteni viszont egy másik díszállatos azt mondja,hogy kell használni,mert kell valami fertőtlenítő a vízbe?)Ill. kell egyáltalán Malachitzöldet vagy Metilénkéket használni?

A következő kérdésem a darakórral kapcsolatos.Amikor megjelent korábban egy halon a darakór azonnal raktunk a vízbe Parakill-t a díszállatos utasításai szerint.

Nos a szer nem használt,viszont a többi halat lezsibbasztotta.Egész nap csak feküdtek a talajon.Mi lehet a probléma?(Nem először fordult elő.Ilyenkor mindig megijedtünk,lehúztuk a WC-n a beteg halat,vízcserét csináltunk,hogy a többi hal el ne pusztuljon.)

Az utolsó kérdésem a sokak által gusztustalannak tartott papagájsügérekkel kapcsolatos.(Szerintem nagyon kedves,mutatós halak.3800 Ft-ot adtunk darabjáért.Gondolom mindenhol ilyen drága.)

A kérdés:Milyen nagyra nőnek,mert sehol nem találok róluk szakirodalmat?

 

Előre is köszi a hozzászólásokat. Zsolt

mikkamakka1975 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35895

folyt...

szerintetek ha nem jön össze a heger alakú , akkor mennyire életképes egy kb. 50* 50 alapterületű akvárium, vagy 1 méteres magassággal, középen kőtoronnyal...

világítás...növényzet...stb...szempontok alapján...

tanácsoljatok valamit,

mikkamaka

mikkamakka1975 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35894

Halihó

Több év után ismét akvárium beszerzésére vállakoztam. A www.epet.hu lapon láttam egy érdekes formát, henger alakú akváriumot. Ez valami plexi anyagból van, nem tudom mennyire lenne tartós, illetve iszaonyat lehetne takarítani, mivel a magassága több mint 1 méter, de valahogy tetszik. Kur.a drága ez pl. elriaszt!!!

Nem hallottatok valahol ilyen formát, de üvegből készítve?

Ti hogy vélekedtek erről a cuccról??

Mikkamakka

zolocz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35893
Azok milyen színűek?

Az én aquáriumomban olyan sárgás a fény... Az jó?
(Úgy látom a neonhalak félnek tőle...)
Nekem valami kékes szín jobbn tetszene, lehet, hogy nekik is?

Üdv Z!
Előzmény: Törölt nick (35892)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35892
Hát, világításban nem vagyok olyan nagy szakértő. Én egy Philips Aquarelle és egy Osram Fluora csövet használok. A fénye ezeknek szemre nekem nagyon tetszik és a növények is jól elvannak alatta.
Amit még használtam az a Hagen Aqua-Glo. Ez szintén nagyon jó fényt ad, bár egyesek szerint algásít. Én ilyet nem tapasztaltam.
Előzmény: sanyaaa (35888)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35891
Köszi a segítséget.
Most már van kiindulási alap a válogatáshoz.
Előzmény: KoPw (35882)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35890
Hanem mennyi? ;-)
Én a Tungsramnak valami katalógusában láttam, onnan az adat. Innen:
www.tungsram.hu/tungsram/downloads/kat_fenyforras/tu_ls_ee_10-languge_2001_lfl.pdf
Az armatúrát pedig lemértem. Innen is, onnan is 55 cm a foglalatok közti távolság.
Előzmény: Emperor_ (35870)
yaminka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35889

hali!

 

 a helyzet fokozodik: reggelre jelent meg a nyalka, mostanra cirka 1 centis lebenyeket eresztett es a guppiknak nagyon  izlik...

nem lesznek betegek tole???

remiszto ahogy fejlodik es undorito ahogy kinez, es tele van minimeteres buborekokkal:(

 

Orsi

sanyaaa Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35888
Köszi, a helyzet az, hogy most láttam csak, hogy elírtam és 40 hanem 60 literes az akváriumom:) De köszi, így is segítettél. Még arra lennék kiváncsi, hogy mivel világítsam meg? Szórt fényt kap alapból, de akkor már tőzeges vizet csinálnék, és kéne mellé még valami. Milyen fényforrásnak van szép fénye?
Előzmény: Törölt nick (35866)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35887
Oké :)
Így legalább az én fejemben is helyreáll az eddigi világképem. :D
Előzmény: KoPw (35886)
KoPw Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35886
Bocs, igazad van, másnapos vagyok...nagyon... Az aquarelle kifejezetten akváriumcső 10000K-en, mígy a 965-ös TL-D csövet is szokták használni akvárium megvilágításra és ennek 6500K a szine! Bocsi!
Előzmény: Törölt nick (35885)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35885
A Philips Aquarelle nem 10.000K-es?
Lehet, hogy én tudom rosszul...?
Előzmény: KoPw (35882)
yaminka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35884

koszi a gyors valaszokat!!

 

csak tenyleg nem rertem miert a ikiforralt fa nyakasodott be es miert csak az?

sera aquatant tettem a vizbe, meg  ahalak meg a novenyek elott

 

ORsi

KoPw Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35883

HagaNRG :

 

A növényeid gyökeréhez, amit csak úgy beleültettél a talajba, nyomj le egy kis tőzeggel kevert agyaggolyót! Mert jelenleg a talajodban semmi tápanyag sincs, és a vízből is keveset tudnak felvenni a növények, mivel most indult az akváriumod. A sárgulás meg azért van, mert "emersz" módon "termelik" ezeket  az akváriumi növényeket, és egy időbe beletelik, mire az új, vízalatti leveleiket megnövesztik, és az emerszeket meg eldobják.

co2-t meg csak akkor használj, ha nem levegőtzetsz! Sok okos nyomja be a co2-t, és levegőztet...csak arra nem gondolnak,hogy ezzel kiverik a vízből...no mind1.

Tápsóra meg ott van az edak.cellkabel.hu oldalon a leírás, mindent be lehet szerezni hozzá, és ha nagyon korrektül akarod csinálni, akkor patikából veszed a cuccokat. Egy liter tömény tápoldat saccra egy ezresből van meg..asszem. Az pedig igen jó ár, és ér annyit,mint a Sera,Tetra, JBL stb.....

Remélem tudtam segíteni

KoPw Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35882

Hello!

 

Én leírtam régebben, mi mit jelent, keress rá itt a keresőben, hogy fénycsövek vagy valami hasonló. A lényeg, hogy a 8-as a 3sávos fénycsöveket jelöli, az utána következő szám a szín melegségét. Ergo egy 827-es az 3sávos, 2700K-es cső. 865 3sávos, 6500K-e. Íghy a 965-ös philips aquarell az 5 sávos 6500K, míg a sima cool white 640-es, az 1 sávos, 4000K. Remélem segítettem! De keress rá, régebben raktam be elég sok infót, képeket stb.

 

Ui: Sztem akvarisztikai célra elég a 3 sávos is, a növények is szépen fejlődnek tőle.

Előzmény: Missa1 (35869)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35881
A vízszinezés viszont jódarabig biztos meglesz.
(ezt valakinek sütőben kisütéssel (gyökeret) sikerült elkerülni, valakinek nem.
Mások pár hétig pl. vödörben áztatják, mielőtt az akksiba kerül.

A halak csatározásaival meg nem kell foglalkozni. Majd kialakul közöttük a rend.
Előzmény: HagaNRG (35880)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35880
Szia Yaminka!

ELőször is a legfontosabb, hogy még hagnyi kellett volna állni az egészet halak nélkül (legalább egy hetet).
Bajuk nem valószinű, hogy lesz, de effajta nyálkásodástól lehet,hogy megkímélted volna magad.

A gyökereket, fákat, kveket is mindenképp ajánlott főzni, a nyálkásodás visoznt nem tom, hogy jött be neked.
Voltak vízelőkészítő szerek (cseppek) is az akksihoz.
Azok esetleg okozhatnak ilyet?

Ha már benne vannak a halak, akkor kár bolygatni, csak türelem, próbálj optimális, rendszeres szűrést és világítást üzemeltetni, majd pár hét múlva kiderül, helyreáll-e a rend, vagy rosszabb lesz.
Előzmény: yaminka (35879)
yaminka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35879

Sziasztok!

 

Karacsonyra kaptam egy  84 literes Eheim akvarium szettet (futo, szuro, vilagitas, stb)

 

Vettem bele ket gyokeret (talan mangrove), az egyiket kiforraltam, a masikat nem. Amelyiket kiforraltam, 2 nap utan tiszta nyak, ilyen atlatszo undorito ize, amelyiket csak hidegvizzel atmostam, az  teljesen tiszta, szerintetelk mit csinaljak es miert van ez igy?

A masik, hogy lehet hogy ez a gyoker szinezi a vizet, de az egesz aksi kicsit zavarosnak tunik, a szurke edesvizi rak meg voros lett... (nem foztem meg:)

eddig van benne 2 fekete molli (lira?), 2 uvegharcsa, 3 morgoharcsa (az egyiktol sajna meg kell valni, mert 10 centis es ejszaka atrendezi az aksit meg nem hagyja a tobbi halat), meg 5 guppi, 2 fiu 3 lany, de az egyik fiu kikozositette maganak a lanyokat, szerintetek ha veszek meg 1 himet meg 4 lanyt, akkor ugye bekeben lesznek?

 

Varom segito valaszotokat!

 

Orsi

Taksoft Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35878
Sziasztok!

Még van (jó)néhány kis guppi, ingyen elvihetők. Van 3 nagyobbacska hím (2-3cm), kerek farokúszóval meg egy jóval kisebb (nem tudom miért maradt olyan kicsi), most kezdenek igazán színesedni (a farokúszójuk már színes), van hozzájuk tartozó (tesó) 2 db nőstény (ők még kisebbek, csak ~2cm-esek), meg kb. 14db ~1,5-2 hetes ivadék, még (számomra) megállapíthatatlan nemmel. Ők nem "rokonai" a nagyobbaknak.
IX. Ferenc körúti metrómegállótól 5 perc sétára lehet átvenni őket.

Vagy itt, vagy az itteni nick kukac freemail pont hu címen elértek.

A nagyok kezdik kinőni a helyüket, kínozni meg nem akarom őket, de nem akarom összerakni a nőstényekkel.
zolocz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35877
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (35875)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35876

http://www.juwel-aquarium.de/de/high_lite2490.htm

 

Úgy hirdetik: világújdonság!

Előzmény: Missa1 (35869)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35875
Hali!

Első hallásra az a 20-25 hal nekem is soknak tűnt. Aztán írtad, hogy ebből 11 neonhal lenne. A neonhalak nem nőnek nagyra és az anyagcseréjükkel sem szennyezik annyira a vizet. Úgyhogy ha ilyen és ennyi halat raksz bele, mint amit írtál, szerintem ezek még elférnek.

Szűrő tekintetében szerintem jók a kis Aquaelek: (Mindegyikről rakok be egy linket. Máshol is kb. ennyi lehet az áruk.)

Mini: http://www.aquadepo.hu/shop/product_info.php?cPath=22_24&products_id=102
FAN-1: http://www.aquadepo.hu/shop/product_info.php?cPath=22_24&products_id=103
(Kicsit nagyobb akváriumhoz ajálják, de ez nem gond. Én is használtam ilyet 60literesben.)

Vagy kicsit drágább, de sokkal jobb minőségű Eheimet is vehetsz:
Eheim PickUp 2008:
http://www.aquadepo.hu/shop/product_info.php?cPath=22_24&products_id=33
Ezen az oldalon olcsóbb, van róla egy kis leírás és letölthető használati utasítás:
http://diszallat-diszkont.hu/index.php?choice=reszlet&id=279&rid=279

Ezek egyben levegőztetnek is.
Ha nekem kellene, én az ára ellenére az utóbbit venném.
Előzmény: zolocz (35867)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35874
Figyeljetek csak!
Azon gondolkdom, a szűrés okozta áramlás okoz a halaknak vlamiféle stresszt, erőlködést, stb?

Mert láthatóan viszi őket a víz, ergo folyamatosan ellen kell állniuk, ami csak szembeúszással megy. PErsze így is megy nekik a helyben maradás, meg nem kétséges, patakokban is élnek halak, csak mégis kíváncsi vagyok,hogy viszonyulnak az áramláshoz? (főleg éjjel, mert akkor csak aludak a halak is, ami ellenúszásban nehéz lehet)
zolocz Creative Commons License 2007.12.30 0 0 35873
Az a baj, hogy a 11 neon és a 3 harcsa nem is látszik...
Gondoltam egy pár szivárvány guppira meg pár blackmollyra...
Mondjuk 3-3...
Az úgyí 20 hal, az lehet, hogy sok?

Üdv Z!
Előzmény: Emperor_ (35871)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35872
Az a vicc az egészben, hogy a gugli csak USA találatokat, ad a csövekre rákeresve, itthon mintha nem is létezne:-O.
Előzmény: TamiBT (35864)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35871
Sok lesz ennyi hal egy ekkorába. Milyen halakat tervezel?
Előzmény: zolocz (35867)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35870
Az 55 cm hosszú T5 az biztos nem 14W-os;-).
Előzmény: Missa1 (35869)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35869
Sziasztok!
Utólag is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Egy szakértő választ szeretnék kérni. Van egy fénycsőarmatúrám, benne 2 db T5 (16mm átmérőjű) fénycsőfoglalattal. 55 cm hosszú fénycsövek mennek bele.
Egy 65cm széles és 30 cm mély akváriumot szeretnék vele bevilágítani.
A hosszúságból adódóan 14 W-os csövek mennének bele, viszont egyik cég honlapján sem találok T5-s akvárium fénycsövet. 827, 830, 835, 840, 865 jelölésűeket találtam. Tudtommal ezek a számok jelentik a hideg, meleg fényt, csak nem tudom melyik mit jelent.
Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy akvárium (lehetőleg sok növénnyel) fölé melyik a legalkalmasabb, azt nagyon megköszönném.
troppauer Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35868
Mylord, hagaNRG


Értem én, nincs is itten gond. Csak itthon megfigyeltem, hogy a motoros szűrő működéséből kifolyólag az amúgy felszínen úszó lemezes táp is könnyen átmegy "diverbe".. aztán csak ott pilled. Csak mértékkel..




Szép és jó akváriumot mindenkinek
Előzmény: HagaNRG (35847)
zolocz Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35867
Szia!

Milyen típusú szűrőt/levegőztetőt vegyek?
Lesz benne körülbelül 20-25 hal az akvárium 50 literes.
Elfér benne ennyi?

Üdv Z!
Előzmény: Törölt nick (35858)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35866
Szerintem egy 7-8 (akár 10 is) fős neoncsapat elférne benne. A neonhalak nem piszkítják annyira a vizet. +2-3 páncélos harcsa.
Előzmény: sanyaaa (35865)
sanyaaa Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35865
Sziasztok!
Van egy 40 lityis akváriumom, amiben eddig teknős volt, de kezdi kinőni (amúgy is elég magas). Gondoltam rakok bele neonokat néhány harcsával. Van egy kisebb Hydor belsőszűrőm. Szerintetek kábé mennyi neont rakhatok bele, hogy semmiképp ne legyen zsúfolt?
TamiBT Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35864
- bemesz a hivatalos markaboltjukba es egy rakat van, meret telkjesitmeny, edes, tenger stb.-re..
Előzmény: Emperor_ (35863)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35863
GE=Ex Tungsram :-)
Ilyen fénycsövet még nem láttam:-). Köszi!
Előzmény: TamiBT (35856)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35862
NEm hiszem el! Jó kicsi a világ, hallod!
Előzmény: TamiBT (35861)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35861
- Tami... ;)
Előzmény: HagaNRG (35860)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35860
TamiBT az avforumon milyen névvel vagy?
MoSt tűnt fel, hogy ismerős csöppet a mozid!
Előzmény: TamiBT (35856)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35859
- a regi osram floramat csereltem erre, ugyanolyan szemre a szine: enyhen pirosas-lila szinu.
- katalogus szerint ~5000K a szinspektruma, edesvizi akihoz eleg.
Előzmény: Törölt nick (35857)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35858
Ha tudsz néhány ezer forintot rááldozni a szűrőcserére, azzal rosszat biztos nem csinálsz a halaidnak. Plána ha az levegőztet is.
A páncélosharcsák békés halak. A mollykkal is jól ki fognak jönni.
Hogy érted, hogy félnek a fénycsőtől? Mit csinálnak konkrétan? Lehet hogy ez azért van, mert nemrég telepítetted be őket. Kell néhány nap, vagy akár egy hét, amíg teljesen megszokják az új helyüket.
A fénycsövet onnan tudod eldönteni, hogy akváriumhoz való, vagy hagyományos, hogy mi van ráírva az egyik végére. A gyártó és esetleg a terméknév alapján lehet rá következtetni, ahogy ezt már elöttem is leírták.
Előzmény: zolocz (35851)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35857
Hú, ilyen csövet még nem láttam!
Hol lehet ilyet venni?
Milyen a fénye?
Előzmény: TamiBT (35856)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35856
- manapsag GE [General Electric] jelzessel is kapni eleg sok csovet..
- az en csovem...
Előzmény: Emperor_ (35855)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.29 0 0 35855
Akarod mondani fénycső;-).
Az aquarisztikai fénycsöveken nincs külön jel, arra vonatkozóan, hogy aquarisztikai célra készültek. A típusukból lehet tudni, pld Philips Aquarell, Hagen Sun-Glo, Sera Brillant Daylight.
A legnagyobb gyártók: Philips, Hagen, Sera, Sylvania, Aqua Medic.

A neon halak nem szeretik a nagy fényességet, úszónövény vagy tőzegezd a vizet.
Előzmény: zolocz (35852)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35854
LEhet a talaj miatt gond a növényekkel? Mert az, ami földdel együtt lett beültetve az egséz szép, csak amik egy az egybe mentek a sóderbe, azoktól félek.
TI hogy szoktátok ültetni cserepseket? (régi aksimban kerámiapihárba volt ültetve, de ebbe nem akarok semmi termsézetelleneset.) Pedig egy vastag földdarabbal rendelkező növényt nem fogok tudni már beültetni. (kép alapján van tippetek, mifélék a virágaim?)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35853
Hát nekem is úgymond konyhai neon van. (de mivel elég fényes, gondolkodom, hogy veszek valami gyenge, kis csvet még pluszba, esetleg kéket, hogy esténként csak az menjen).

Etetés alatt mindig kikapcsolom a szűrést, egyértelmű,hogy csak zavarna.

Még valami:
Növények egyre jobban aggasztanak. A száz éves Valisneriamnak semmi baja, gyarapodik, ahogy mindig, viszont az új növények között van pár sárgult szál (a fűfélében) és a "diólevelű" levelin is egyre több fekete petty van.

Sajnos tápsót semmi esetre sem fogok tudni most szerezni, az minimum egy hét még. Egyáltalán ér annyit pl. ez a Sera Florena, hogy pl. ilyen esetben szebbek és egészségesebbek lesznek tőle a növények? (vagy mi másra lenne jó, ha nem erre?)

Razbik továbbra is hasasok, kíváncsi leszek reggelre mi lesz.
Előzmény: zolocz (35852)
zolocz Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35852
Még valamit szeretnék kérdezni...

Azt tapasztalom, hogy a halaim félnek a neontól...
Lehet, hogy ez egy sima konyhai neon?
Van valami megkülömböztető jel az akváriumokhoz való neonokon?
Vagy nincs külön akváriumi neon???


Köszi és üdv Z!
zolocz Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35851
Köszönöm!

Ha esetleg veszek bele pár halat még, például Blackmollyt, akkor azért ajánlatos szűrőt cserélni, esetleg olyat ami levegőztet is?

Másik azt látom, hogy a neonok és a harcsák jóban vannak nem verekszenek, vajon a mollyt sem bántanák?

Üdv Z!
Előzmény: Törölt nick (35849)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35850
- ilyen esetben erdemes par percre lekapcsolni a szurot, vagy visszavenni a teljesitmenyet minimalisra, hogy nekeringesse ossze a beszort elelmet a vizben.., mert iylenkor sok kerul a szurobe ahol csak rohad...
Előzmény: HagaNRG (35847)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35849
Helló Zolocz!

Ahogy látom ez a ker9ngető nem kifejezetten akvárium szűrő, hanem egy szökőkút motor. De ebben a viszonylag kis térfogatú akváriumban a célnak meg fog felelni.
Nem baj, hogy függölegesen van, a kifejezetten belső szűrőket is általában ilyen helyzetben szokták használni.
Azt a zuhanyrózsa alakú véget inkább vedd le! Ez csak akkor kellene rá, ha a vége kiállnba a vízből és így szökőkútként használnád.
Nincs olyan sok halad, levegőztető egyelőre nem feltétlenül szükséges. Ha a keringető szemmel láthatóan is, legalább egy kicsit mozgatja a vízfelszínt, késöbb sem kell.
A ritka szivacs szerintem jó lesz. Ha úgy látod nem szűri eléggé a vizet, pár száz forintért vehetsz hozzá valami sűrűbbet.
A rácsos rúd belsejének üresnek kell lennie, oda ne rakj semmit!
Előzmény: zolocz (35848)
zolocz Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35848
Sziasztok!

Szeretnék pár kérdést feltenni, ha lehet...
Kaptam karácsonyra egy 50 literes akváriumot, valami gyári cucc, van benne egy igazi növény, pár mű, 3 páncélos harcsa, és 11 neonhal.
A gépészet : egy fűtőtest (ezt kivettem, mert amúgy is marha meleg van a lakásban)
egy hőmérő, és egyAquael pfl 350

http://www.guppi.hu/termekek/?sub=11&grp=19&id=870&eSESSION=620a5b8f974551f32ec0742e1bdf10e1

típusú keringető szivattyú.
Láttam a képeken, hogy ez eredetileg a medence aljáról nyomja a vizet a felszínre...
Mivel én az aquáriumot használtan kaptam, hiányzik az a cső ami a kifúvó részt összeköti a motorral, nálam a motor testre van ráhúzva a zuhanyrózsa alakú vég.
Kérdéseim a következők :
Kell-e levegőztető bele most, vagy csak ha bővítem? (szertnék majd idővel bele több halat)
A fent leírt cső hiánya miatt a keringető úgy van beállítva, hogy függőleges helyzetben van, kb 10cm mélyről szívja a vizet, és ezt közvetlenül a felszín alatt spricceli ki.
Jó ez így?
Van rajta egy szivacs,(elég ritka), ami egy rácsos rúdra van ráhúzva, itt szívja a vizet.
Kell e esetleg a rúdon belül lenni még valaminek, ami szűri a vizet?

Köszi és üdv Z!
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35847
Ez az elég sok úgy értem, hogy 3-4 szer is szórtam nkeik egymás után csipetnyit. MErt úgy tűnt elfogy. Aztán beindult a szűrés, akkor meg csak úgy örvénylett a sok elemrült lezke. Halak meg kapkodták megint. Termséztesen nem öntöttem be egy zacskóval,hogy az aljzat sem látszik.
Mylord Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35846

Hümér, :)) a lemezes tápnak annyi az előnye, hogy miután úszik és nem süllyed le a mélybe, elvileg a felszín közelében lévő és ott úszkáló halak látják, és amíg látják, eszik. Persze erre a típusú kajára is igaz, hogy adagolásakor lehetőleg csak annyit, amennyit a halak el is fogyasztanak belőle..., ne lebegjen, ázzon ebből sem kilónyi adag a víz felszínén. :)

Nálam pl. a félcsőrös csukák már rászoktak a lemezes kajára, és nem kell állandóan a fagyasztott vörösszúnyog lárvával szórakoznom, ha csak úgy lazán és gyorsan etetni szeretnék. (Többnyire pénteken, mert az a tészta-nap! :D  :D  Ma este is azt kapnak majd. :D ) 

Előzmény: troppauer (35845)
troppauer Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35845
mennyi az az "elég sok?"


lemezesből (és másból is) néha a kevesebb a több!





Üdv: troppauer
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35844
nembaj az
Előzmény: HagaNRG (35843)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35843
Ma reggel elég sok kaja bement a lemezes seraból.
(most meg a hasuk alja mintha hosszában meg lenne tömve. De végig, melltől fenékik, egyenes vonalban)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35842
na duzzadt fenekű halakat még én se láttam :) de ha jól megeteted őket akkor látszik hogy dagadtak
Előzmény: HagaNRG (35841)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35841
Sziasztok!

Halakon meglátszik,ha jól vannak lakva?

Mert szinte az összes ékfoltos razbi hasa meg van dagadva, de még a végbél is duzzadt rajtuk.
(remélem nem az áramlatok bántják őket)
attila7575 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35840
Sajnos ahogy beírtam, utána 1-2 órával kimúlt szegény.

Régebben, 1-2 hónapja jelentkezett oldalt valamelyik pikkelyén egy fehér kinövés, aztán elmúlni látszott, egész jól megvolt. Némi ideje kezdett el elhúzódóan viselkedni, 2 napja bújt be egy időre az egyik növény alá, akkor tudtam hogy nagy baj van, mert az összes halunk elhúzódott mielőtt vége lett volna.

Azonnal, a hal kimúlása után legfeljebb 1 órán belül kicseréltük az akvárium vizének 1/3-át, és most reménykedünk benne hogy nem fertőződött meg a többi hal. Két aranyhalunk volt, milyen furcsa az ösztön, a másik aranyhal párszor odaúszott a mozdulatlan testhez, és meglökdöste hogy miért nem mozdul. Ez érdekes.
Előzmény: Degec007 (35839)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35839
akár darakór is lehet, de így látatlanban megmondani...
Előzmény: attila7575 (35837)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.28 0 0 35838
Lehet :-). www.topal.hu
Előzmény: morph3d (35836)
attila7575 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35837
Sziasztok!


Épp a héten írtam, hogy milyen jó minden, az összes hal oké.

Erre most közölte a család, hogy a narancssárga aranyhal beteg. Én nem tudom hogy tényleg beteg-e, de elég punnyadtan viselkedik szegény. És a pikkelyein kis fehér pöttyök vannak. Jellemzően az akvárium fenekén van, most kicsit oldalra is dőlt. A kajára se jött elő, ez eddig nem volt.

Mi lehet a baja, mit lehet tenni ellene?
morph3d Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35836
Sziasztok!
Szerintetek lehet olyan időkapcsolót kapni,ami fokozatosan kapcsol ki?A világításhoz kellene.
Üdv
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35835
Az ára boltonként eltérő. Tájékoztatásul ide írom a www.sera.hu oldalon talált árakat. Nagyjából egyébként más olcsóbb boltokban is ennyi az ára.
5ml kell belőle 20liter vízhez. Én bele szoktam rakni a kiszámított mennyiséget és utána vízcserekor pótolom mindig a tápot is.
Tehát a következő kiszerelésekben van:
50ml - 200literhez - 530Ft
100ml - 400l - 822Ft
250ml - 1000l - 2056Ft
500ml - 2000l - 4103Ft
5000ml - 20000l- 16554Ft
Előzmény: HagaNRG (35831)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35834
Szia!

Persze, a vasvázba is be lehet ragasztani szilikonnal. Nekem vol is ilyen. Valamivel több ragasztó kell, mert a vázat belülről teljes felületét be kell kenni ragasztóval. A ragasztás elött ne felejtsd el lefesteni a váz belső részét is.
Én 80literes vasvázast 5mm-es üvegből csinálnék, ha nem túl magas, oldalüvegnek jó lehet a 4-es is. (De árban nincs olyan nagy különbség, szerintem ezen ne spórolj!) Az alja legyen mindenképp vastagabb, mert ugye itt nem fekszik fel teljes felületén, henm csak a keret szélére.
Előzmény: KoPw (35830)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35833
Érdekes, hogy pár nap alatt már a belső szűrő okozta áramlatok miatt is csíkozódott a szétszórt bazaltzúzalék dekor. (remélem ez nem jelenti azt, hogy az Eheim meg igazi dűnéket fog keverni)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35832
Küzdelem az árral:


Összkép:



HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35831
Nem gondoltam semmi spécire, és lehet, hogy a legjobbal sem mennék semmire ha esetleg nem az adott növénynek megfelelőek a kondícióim. De a Sera Florenat megpróbálom.
Mennyi, mekkora és meddig elég?

Oleandro!

Nekem is most van új aksim és én is csupán egy hetet vártam a halak előtt vele.
(sőt, két harcsát már az első nap beengedtem). LEhet, hogy szegényeknek nem a legoptimálisabb volt a steril környezet, de baj sem történt.

Egy hét szerintem bőven elegendő kell, hogy legyen.
(egyik aksis oldalon olvastam bizonyos világhíres japán Amano úr akváriumozásáról.
Egy kiállításon rakott össze egy gyönyörű 200 literes akit. A vége ez volt a cikknek:

"Az első héten a hőmérsékletet 22 oC-on kell tartani, majd 25 oC-ra kell emelni.
Az első héten ne adagoljunk CO2-t.
2-3 nap kell a növényeknek az ültetés utáni felépüléshez.
2 hónapon belül folyékony tápsóoldatot kell adagolni.
Az első hét után algaevő halakat kell betelepíteni (10 Otocinclus, 20-30 Cardina japonica rák).
Egy hónap múlva jöhetnek a halak (100 vörös neonhal)."
Előzmény: oleandro (35829)
KoPw Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35830

Hello!

 

Egy érdekes kérdés: Most voltam lent a pincében, van egy kb. 80l-es akvárium lent, csak az a baj,hogy vasvázas. A kérdés, hogy ezeket csak glettelve lehet felújítani, vagy meg lehet úgy csinálni, hogy a méretre vágott üvegeket szilikonragasztóval ragasztom be? Persze gondolom több kell hozzá, mint egy sima akváriumhoz, de annyira szivesen felújítanám, nosztalgiából, lefesteném a vaskeretet is, hogy jó kis pofás akvárium legyen belőle:) A másik kérdés, hogy ha meg lehet ragasztani szilikonnal is,akkor a vasvázas akváriumhoz elméletben elég vékonyabb üveg is, nem? Mert itt a terhelés egy része átadódik a vázra. Vélemények?

oleandro Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35829
Az jár dec. 25. óta. A gyerkőcök már türelmetlenek(meg én is), de az új évet akkor kivárjuk (hamarabb én se mertem volna). Szóval ezek szerint valamit érnek ezek a szerek, de nem annyit, mint amit állítanak magukról...?
Előzmény: TamiBT (35810)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35828
Ja, és jó szolgálatot tehet legalább egy élesztős CO2 adagoló is.
Előzmény: HagaNRG (35826)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35827
Nem tudom konkrétan mire gondolsz.
Ha nincsenek kimondottan extra igényű növényeid, bármilyen jobb minőségű folyékony növénytáp megteszi.
Nekem a Sera Florena vállt be, de biztos jó a Teta és a JBL is.
Előzmény: HagaNRG (35826)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35826
Ha már így benne vagyunk a kémiában hadd krédezzek már én is egyet.
Eddig mondtam,hogy nem nagyon fordítottam különösebb anyagi javakat az aki rendbentartására, most azonban, hogy jópár ezret költöttem növényekre, talán érdemes utánajárni a adolgoknak, nehogy egy hónap múlva trágya legyen mindegyikből.

Valami egységesen minden növényre jótékony hatással lévő szert ajánljatok. (tablettát inkább ne, már nem szivesen bolygatom az aljzatot)

Köszi!

(hozom a képet a szűrésről)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35825
Én értem a kérdést.
Azt kéne tudni, hogy ezek a tesztek a szabad oldott vasat mérik a vízben, vagy az összvasat, vagyis a komplexáltat is.
Előzmény: AdamGld_ (35823)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35824
Hali!

Nincsen csap a szűrőd csövein? Azzal lehetne csökkenteni az áramlást.
Előzmény: HagaNRG (35820)
AdamGld_ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35823

Valószínű nem kell labor pontosság a növényeimnek:) De ha a Nutronferro kelátképzője jóval stabilabb komplexet ad a vassal, esetlen a mért eredmény még közelítőleg sem lesz jó. (neadj isten 0 lesz)
akkor konkrétan a kérdés hogy valakinek van e gyakorlati tapasztalata ezzel a két termékkel.

Előzmény: aquad (35822)
aquad Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35822
Ezek a tesztek, legyen bármilyen is, csak közelítő eredményt adnak. A pontos értékek megismeréséhez labor kell.
Egyébként meg mire is vayg pontosan kíváncsi? Mert szerintem igazán te sem érted, hogy mit kérdezel!
Előzmény: AdamGld_ (35821)
AdamGld_ Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35821
Üdv,

Megtudja valaki mondani, hogy a Sera Vas tesztjével helyesen lehet e mérni kelát komlex formájában jelenlévő vasat? Konkrétan a Prodac Nutronferro nevü vastrágyáját használom, valaki esetleg ezt a két terméket együtt használj? (Sera lehet hogy más kelátképzőt használ, aminek más lehet a komplex-stabilitása)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35820
Na végre!

Azt nem értettem meg (csak az akvarista fórumon segített végül valaki), hogy kössem be és tegyem helyre ahogy van, majd a nyomó ági csövet ne rakajm még a vízbe, hanem azon keresztül szívjam tele a szűrőt is és magát a nyomó csövet is.)

úgyhogy msot már kafa.

Csak egyelőre megijeszt,hogy az áramlás marha nagy. (legalábbis a kis belső szűrőm után).

Van valami kapcsoló,hogy lelassítsam? (De akkro megint szét kell szedni)
Vagy majd csőszűkítővel csak?

Köszönök mindent!
aquad Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35819
kell, hogy legyen a külső szűrókön egy olyan adat, hogy Hmax az az emelési magasság. Azt jelenti, hogy milyen magasra képre felnyomni a vizet megfelelő teljesítménnyel.
NA azt nézd meg!
Előzmény: KoPw (35817)
KoPw Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35818
Előzmény: HagaNRG (35816)
KoPw Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35817
Hát a közlekedő edények elve alapján csak ennyi lenne...hogy bedugod és megy. Hova van rakva a szűrő? Nagyon lentre?
Előzmény: HagaNRG (35816)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35816
A franc gondolta volna, hogy 13 ezer forintos világ legjobb szűrőjével ennyi szívás van.
Komolyan mondom, már a fél fürdőszobát elúsztattam. (még jó,h. nem a szobát)
Miel sehogy sem jön össze,kivittem,h. majd ott megpróbálom feltölteni a a csöveket vízzel, de szerintem nem jól csinálom.

(azt hittem, csak betöltöm vízzel a szűrőt, bedugom és majd szépen megindul, erre tessék)
KoPw Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35815
Pont ilyet akartam én is kérdezni:) Mert ha a legjobb képeket keresei,az nem abban van, amiben a legjobbak a leírások stb :) De sztem a legjobb akvarista könyv a világháló, és minden fellelhető irodalom. Ezenkívül a nagyöregek tapasztalata,ami sehol sincs leírva...
Előzmény: aquad (35813)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35814
Köszi!
Nekem egy csap sincs.

Egyszer teletöltöttem az egész szűrőt vízzel, úgy sem ment.
MOst valahogy megszívtam a csöveket, jó helyre van dugva minden, mégsem indul meg semmi.
De bízom benne, hgoy nem hibás árut kaptam. (pláne,hogy egy hónapja áll a szekrényben)
Előzmény: Pép (35812)
aquad Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35813
Mely szempontok alapján?
a legjobb színes képek
a legjobb typographia
a legjobb ismeretanyag
a legjobb ár
a legjobban kezelhető formátum
a legjobb ár

estébé?
Előzmény: morph3d (35809)
Pép Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35812
Csapokat ki kell nyitni. Mind a 4et lehetőleg, ha annyi van. Szóval mindet. Az enyém magától is megszívja magát, fel sem kell tölteni.
Előzmény: HagaNRG (35811)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35811
Kérlek segítsetek!

BE van kötve az egész Eheim külső szűrő, de nem tudom, hogy kell megindítani.

CSöveket ráköttem, ahogy kell, a szűrőt feltöltöttem vízzel. (Csörgéssel indul, ez termsézetes lenne, de a víz nem indul meg.
(lehe,tohgy a csöveket kéne feltölteni vízzel, mert magától nem olyna erős, hogy átnyomja rajta, de elég lehetetlen ötletnek tűnik feltölteni, majd be is helyezni a csöveket az akiba)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35810
- mielott halat raknal bele legalabb egy hetig jarasd a berendezett akit szurovel...
Előzmény: oleandro (35808)
morph3d Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35809
sziasztok!
Szerintetek melyik a legjobb akvarisztikai könyv?
oleandro Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35808
Sziasztok, a gyerekek (meg én) megkapták az akváriumot karácsonyra, egyből be is rendeztük, már a növények is benne vannak.
Tettünk bele valami vízkezelő szert, ami állítólag lehetővé teszi, hogy hamar be lehessen telepíteni halakkal.
Amikor én régen akvarizáltam, akkor ilyen csodaszerek még nem voltak, úgyhogy igen szkeptikus vagyok, hogy tényleg igaz-e, hogy nem kell kivárni a 2-3 hetet, hanem egyből is be lehet tenni a halakat az ilyen kezelt vízb. Ez igaz?
Kérnék vmi véleményt, megerősítést, cáfolatot, tapasztalatot.....
CarloB Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35807
' Hiába keresem a neten, pedig volt egy ilyen oldal!!!! Talán CarloB linkelte be! Carlo, merre vagy ilyenkor??? '   ...-:)), Ez a kis Cory ott a képen a sügérrel aranyos...-:)), Meg a halacska aki kidugja a fejét a barlangjából..-:), Különben szépen dúsan bevannak ültetve az aksik..  Tudtátok, hogy pl. a tokhalak.. 120 söt 150 évig megtudnak élni.. Van lista de ez nem a csóró magyar halakra vonatkozna a túltelepitett.. elhanyagolt medencékben, ami sajnos gyakori, hanem az optimálisabb körülményekre: http://www.aquarium-bbs.de/fisch/alter/f-alte0.htm 
Előzmény: KoPw (35772)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35806
- elso lepeskent mindenkepp helyezd uzembe a szurodet, ha nem tudod a vegleges helyere berakni, akkor ideiglenesen de kapcsold be a kulso szurot, ez legyen az elso dolog ha mar fel van toltve a vizzel az aki.
- majd ha elkeszul a vegleges helye a szuronek atrakod..
Előzmény: HagaNRG (35803)
KoPw Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35805

Húú, de sok hozzászólás volt, amíg nem voltam itthon...Szóval, mindenki tarthat elfogultnak, de én kajában akkor is a SAK -ot favorizálom. Jó minőségű, ha véletlenül túletetsz,akkor nem durran be a vized, magas tápértékű stb stb... Csak olvassátok el. Nem reklám, csak tájékoztatás képpen, hogy mi van egy jó halkajában:

http://www.exothobby.cz/hu/SAK55.htm

http://www.exothobby.cz/hu/index.htm

Degec007 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 35804
nem is elvenni akarjuk a kedved hanem felhívni a figyelmedet a hibákra, bár lehet néha túlkapottan :)
Előzmény: HagaNRG (35803)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35803
NA tessék.

Eddig így gratula, úgy gratula, szép aksi, okos felhasználó, stb. vagyok, most meg tartsak halrudat.

Mivel épp most írtam le, mekkora sokkhatásként ért, hogy az évek óta tökéletes biológia egyensúlyban működő aksim továbbadva a rokonoknak egy hét alatt lerendezték két drága halam és odavertek rendesen az egyensúlynak is ezért nem kéne feltételezni rólam, hogy nem jól etetek.
LEgfeljebb azt, hogy nem jót.

A bolháról már elmondtam, miért volt, majd most beújítok.
Parizer is csak hirtelen ötlettől jött, hogy írtátok, hogy a harcsák szertik a húsokat, jobb nem jutott eszembe. (ezen felvágott kémiai összetevőit elemzni meg szerintem felesleges, nem egy véget adtam be nekik, hanem egy körömnyi úszkált a 120 literben kb. fél napig. Ez még nem jelenthet mérget)

A fagyasztott marhaszíven és májon viszont el fogok gondolkodni, már, ha a halaknak is bejön.

Szóval nem kell összeveszni, azért járok(unk) ide, hogy tanuljunk és tanítsunk.
Most én tanulok éppen.
Harag tehát nincs, köszi előre is a jótanácsokat én csak örülök, ha jót akartok. (hlaaimnak elsősorban).
És komolyan, már nagyon várom a holnapot, hogy végre bezúgassam az Eheimet.




Előzmény: libapék (35800)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35802
horn, zsilinszki: akvarisztika c könyve
pasaréti: akvarisztika kezdőknek (talán ez a címe)

ezt a 2 könyvet ajánlanám
előbbit megtalálhatod szinte bármelyik antikváriumban pár száz forintért, de de tudásban sokkal többet ad
Előzmény: Soutyi (35798)
pynky Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35801
Minden rendben :) Ezek túlélők lesznek, már most látom :)

Még egyszer köszi: p.
Előzmény: Taksoft (35799)
libapék Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35800
Szia, szerintem csak hekket, illetve halrudat tartsál!
Előzmény: HagaNRG (35784)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35799
Szia!
Maradt valami a halakból, mire hazaértél? Kíváncsi vagyok. Ha nem, van még, megoldjuk máshogy a szállítást.
Maradt még bőven, ha kell! :-)
Előzmény: pynky (35781)
Soutyi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35798
szeretnám megtudni,hogy milyen oldalakat tudnátok ajánlani (és internetes könyveket) amelyeket megtalálható a halak mérete,gondozása, és lényegében minden fontos dolog amire szülgségem lehet.
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35797
vizibolhát főkajának elfelejteni nagyon hamar... csúnya példa de a szibériai munkatárborokban is száraz kenyeret meg tésztalevest ettek minden nap az emberek, tönkre is mentek jó gyorsan :(

nekem van itthon vagy 8 féle kaja, mostanában kezd kialakulni a rendszer... 1 héten 1x vagy 2x adok fagyasztott vörös szunyogot (iszonyú büdös), főkaja a sera discos, érdemes többen ráállni és venni egy 10 literes vödörrel, így olcsóba kijön, nagyrészt állati fehérjés kaja, szeretik a halak, az ivadékok is gyorsabban nőnek ezzel
néha adok szárított tubit, bár ezt láthatóan nem szeretik, meg van még itthon 2x1 liter ilyen szines szemcsés meg vmi gagyi márkájú lemezes, láthatóan ezt sem szeretik de néha adok a változatosság kedvéért
egyik ismerősöm marhaszivet meg májat is ad nekik fagyasztva konzerválva, szerinte jobb kaja nincs is...
Előzmény: HagaNRG (35791)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35796
Hát ez a parizer dolog kicsit gáz. Egyszer olvastam valami felvágott fóliáján az összetevőket: hús nyesedék, ipari szalonna, NITRITES PÁC SÓ.... A többi E betűs ehető méreganyagról ne is beszéljünk.
Külön-külön is jól hangzik, de ez a nitrites pác biz-basz übereli az egészet. Mintha azon lennének a hal tartók, hogy ezt az anyagot kizárják az akvárium vizéből. Ez szerintem embernek sem jó.
Ja, lehet, hogy a parizered átcsúszott a "Csillagszóró-hadművelet"-en. Mikor járt le a szavatossága, a boltban, tavaly?
Előzmény: HagaNRG (35784)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35795
hát ha egy akváriumba olyan dolgot dobsz ami hamar rothad és még a szűrő sem megy...
ne csodálkozz...
Előzmény: HagaNRG (35784)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35794
A parizer azért nem ajánlom mert abba raknak mindenféle ízesítő fűszert, ami nem biztos hogy jó, ha kioldódik a vízben.
Halhúst viszont én is adtam már a halaknak, semmi probélmát nem okozott. Én egy kis teaszűrőn jó alaposan folyó vízban le szoktam mosni a húst, miután kivettem a levesből.
Sőt, adtam már nyers kárászikrát és taojásfehérjét is a halaknak.
Előzmény: HagaNRG (35784)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35793
ha hátteret is szeretnél bele inkább legyen mélyebb, így jobban be is tudod majd rendezni az akváriumot, és több tér marad a halaknak is oldalirányban :)
Előzmény: Pép (35790)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35792
nem is kell, h legyen bent akármi is, a szűrő szivacsa nem csak összeszedi a lebegő koszt hanem élőhelyet biztosít a baktériumoknak amik élhetőbbé teszik a vízet, ezen baktériumok gátolják meg, h a halak megmérgezzék magukat a saját ürülékük által

kajánál meg annyit kell adni amennyit pár perc alatt elfogyasztanak, én apránként szoktam nekik adni, inább 5 perc alatt 10-15 alkalommal de mindig csak annyit ami pár másodperc alatt eltűnik a halak szájában
én legtöbb alkalommal fagyasztott eleséget adok, de sokat ettettem sera lemezes kajákkal, nekem nem volt ilyen tapasztalatom, h berohad volna
mert ahhoz kell legalább 1 nap, h berohadjon, ha meg olyan sokat adsz neki az nem a kaja hibája...
s ha még a szűrő sem ment akkor nem is csodálom, h extrán galibát csinál a berohadt kaja...
Előzmény: HagaNRG (35791)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35791
Rendben!

Nem tartom magam állatkínzónak, sőt, kutyám, madaram, halam, teknősöm van és volt és lesz is.

csak az évtizedek alatt gyerekkorból úgy jöttem át a halakkal, hogyszárított bolha és kész.
SZíntelenebbek sem lettek, meg nem is pusztultak el, de nem mindenáron akaromazt adni nekik. (igazság szerint eddig szúnyoglárván kívül befürödtem minden egyéb táppal, próbáltam én mindenféle drága serakat is, ami lemerült a vízbe, az ott is rohadt el, a lemezes táp sem nagyon fogyott, az is csak kosz lett idővel) Így valahogy legtermészetesebbnek tartottam a bolhát, élő tubifex meg azért nem megy, mert vidéki vagyok, itt nincs bolt, hogy frisseet hozzak pár naponta.

De a fagyasztottal be fogok próbálkozni.

Szűrőt akkor hagyom, hadd szóljon, bár most két hét után nem sok minden volt a belsőben. (eheim még mindig nem megy, holnap végre lesz időm kifúrni a szekrény hátát a csöveknek)
(egéybként az zavar,hogy eddig rendesen porlasztott is, most meg sehogy , vagy csak néha enged el egy-két buborékot. Tisztítás után még rosszabb lett. (azon gonodlkodom, lehet,hogy nem jó neki,ha túl mélyen van az egész rendszer, azért nem megy a levegő). BÁr végülis az nem kötelező, tudom, elég angy felületen nyitott most az aksi teteje is, mehet a levegő be, csak ha nem látom és hallom a buborékokat, azt hiszem,h áll a szűrés. (pedig a víz szépen fodrozódik, minntha kis patak áramlana középen)
Pép Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35790
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék összeállítani egy körülbelül 200 literes akváriumot. Szeretnék bele csinálni hátteret méghozzá eredeti lapos bazaltból (vagy amit lehet kapni, szedni) kőből. Szerintetek mekkora legyen a mélysége? 40 cm elég, vagy inkább 50? Tudtok valami jó szettet? Eheim, vagy hasonlót, jó árban?

Előre is köszi: Pép
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35789
és a szűrőnek a nap 24 órájában mennie KELL!
Előzmény: HagaNRG (35787)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35788
ezek a halak élőlények, s csak akkor szabad belevágni a tartásukhoz ha biztosítani tudod nekik a megfelelő körülményeket, de ha mindezt anyagilag nem engedheted meg magadnak akkor más hobbit kell választani, ahol nem élőlényekkel játszol...

egyébként fagyasztott eleséget ajánlok 2-300ft egy tábla, ez lehet vörös szúnyog, viibolha, cyclops halaktól függően
Előzmény: HagaNRG (35787)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35787
Passz.
Így megy ez évek óta.

Mondjatok valami más kaját, ami nem csak azért drága, mert márka, hanem jó is. (és aránylag olcsó).
Előzmény: Degec007 (35785)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35786
tökéletes giccs...
Előzmény: Lafka (35634)
Degec007 Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35785
ugye nem mondod komolyan, h csak hétvégén megy a szűrőd? ez olyan mintha nem is lenne benne, vagy talán még rosszabb

az meg, h szárított bolhát kapnak enni... oylan mintha téged száraz kenyérrel etetnének mindig, elvegetálnál rajta te is...
Előzmény: HagaNRG (35317)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35784
Sziasztok!

Én tegnap itteni húsos javaslatra dobtam egy körömnyi parizert, meg később egy halászléből való halhúsdarabot az akiba. Erre reggelre a barna harcsám felfordulva találtam az aljzaton.

Meg most először a víz is homályosabbnak látszik.
Remélem nincs köze a dolgokhoz a húsoknak.
(ma kiöblítem a szűrőt, meg lehet,hogy ideje két hét után áttörölni az üveget is, mintha lenne rajta valami mikro ponozódás belülről)
Soutyi Creative Commons License 2007.12.26 0 0 35783
Na most én is kicseréltem egy keveset5 a vízből.Azt tettem hozzá amit alapban adtak az akváriumhoz.Aztmonták ha most megint fejlövő valami fehér cuccra hogy néhány háten belül leülepszik.
Taksoft Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35782
Neked, is és mindenkinek boldog Karácsonyt!

Kicsit elnéztem a halakat, de természetesen megvannak, csak még nem jól állapítottam meg a nemüket. 3 nagy hím van, és 2 nagy nőstény, a hímek már kezdenek színesedni, a nőstények még "átlátszóak". A nagy hímek ~3cm-esek, a nőstények ~2cm körül. Van még az újszülött brigád, azok vannak vagy 20-an, megállapíthatatlan (legalábbis számomra:-D) nemmel.
Küldök mailt, mindjárt.
Előzmény: pynky (35781)
pynky Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35781
Boldog karácsonyt az összes topiclakónak :)

Taksoft: mondsz egy e-mailt, ahol megbeszélhetjük hová menjünk a halakért v. irsz te nekem?
Előzmény: Taksoft (35780)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35780
Szia!
Nem vagyok egy nagy májer itt (sem), de azért az sokat számít, hogy mit tettél a vízbe. Pontosan mi volt az "használtam klórtalanítót meg ami kell".
A halak hogy viselik?
Előzmény: Soutyi (35778)
smirgli82 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35779
Kellemes ünnepeket kivánok minden fórumozónak és sok sikert!
Soutyi Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35778
Hello.Lenne egy problémám.Tegnap vettem egy akváriumot,halakat és minden mást.Semmi baj nem volt vele.Ma reggelre teljesen bezöldült a víz.Nemtudom,hogy ezek a tényezők szerepet játszhattak-e benne: este teljes sötétség volt a szobámban,a víz hőmérséklete 25-26°C volt.Vízhez használtam klórtalanítót meg ami kell.A szűrő normálisan működött.Igazából szeretném megtudni a probléma lehetséges kiváltó okait,és hogy hogyan tudnám kezelni. Valaki kérem segítsen nekem.Választ a ide vagy erre az email címre várnám: bert91@citromail.hu
Válaszokat előre is köszönöm.
TIszteletttel: Soutyi
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35777

Ó, ezt nem tudtam, köszi! Le fogom cserélni akkor.

De micsoda pocsékolás kidobálni még működő fénycsöveket :( Na mindegy.

 

Köszi a többi infót is az életkorra vonatkozóan. Külföldi oldalakon nem nagyon keresgettem eddig, ez igaz.

Előzmény: aquad (35776)
aquad Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35776
Akkor sürgősen cseréld le újakra. Általában a fénycsöveket évente (kb.) cserélni illik, mert jiába világítanak, nem adják le azt a tartományt, amire szükségünk van.
Előzmény: Törölt nick (35767)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35775
Boldog Karácsonyt minden kedves fórumozónak!
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.25 0 0 35774
Akkor megérett már a fénycső, a cserére.
Előzmény: Törölt nick (35767)
KoPw Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35773

http://www.aquarium-bbs.de/fisch/alter/f-alter.htm

 

Aki keres az talál!

Hozzávetőleges adatok, fenntartással kéretik kezelni!

KoPw Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35772
Hiába keresem a neten, pedig volt egy ilyen oldal!!!! Talán CarloB linkelte be! Carlo, merre vagy ilyenkor???
Előzmény: Marri (35771)
Marri Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35771
Kellemes karácsonyi ünneket kívánok mindenkinek!


A díszhalak élethossza változó fajonként, nekem pl. az ancim már 7 éves, volt egy razbórám ami négy évet is megélt, egyik aranyhalam is 5 évet élt. Általánosságban szerintem az általános szabály, hogy a gyorsabban felnövő és hamar ivaréretté váló fajok rövidebb ideig élnek, mivel az ő genetikai órájuk gyorsabban ketyeg.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35770
Bocsi a sok egymásutáni hsz-ért, eszembe jutott még valami. Sok helyen keresgéltem már, könyvekben, neten is, de sehol se találtam olyan adatot, hogy meddig élnek a díszhalak. Tudtok ilyen lelőhelyet, vagy van valami infótok erről?
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35769

Még egy aggodalmam van: a nagyobbik hari így is rendszeresen nyírja, fegyelmezi a kisebbet. A kis páncélosokat nem fogja bántani szerinted?

+ vszeg azért pusztultak ki a páncélosok, mert hirtelen megnőtt a növényzet, és hiába dobtam be a süllyedő tápot, nem jutott le az aljzatig, szegénykék meg nem jöttek fel, így szerintem éhenhaltak :( Szóval nem igazán tudnám őket etetni se a jelenlegi körülmények mellett - ami esetleg lehullana, azt is elkapják a szumik...

Előzmény: KoPw (35760)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35768

Nekem is ilyen volt, láthatod is a képen, csak már megnőtt nagyra. Tényleg eszi az algát! De mást is szeret, főleg a húst! Ha bedobtam élő tubit mindig ott ólálkodott - persze nem tudom, evett-e végül. De döglött haltársát marcangolni konkrétan láttam... :(

 

Boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek! (a halaknak és egyéb élőlényeknek is, bár nem tudom, ők ünneplik-e ;))

Előzmény: HagaNRG (35757)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35767
Hát, kb. 3 éve megy a neoncsövem. Be szokott kicsit vízkövesedni az egyik oldalon, mert a levegőztető miatt a víz rámegy a csőre, talán ez is baj.
Előzmény: Emperor_ (35748)
Möwe Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35766
ill nem plázásak hanem normális árak vannak.
Möwe Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35765

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!

 

 

 

 

ui: egy nagy álmom teljesült (fog) de tegnap óta egy díszállatkereskedésben dolgozom és persze akvárimok mellett ha itt valaki budapesti akkor jöjjön el Westendbe és ott az állattkeresekedésben megtalál! sajnos itt is 3 hónap próba idő van de cak túl élem. Még ami fontos az árak plázásak sok különleges hal van. pl: Szellemkéshal!! (Soha nem láttam még hasonlotse.) Elég izgalmas volt tegnap persze csúcs forgalom volt de csomó halatt vittek ill sláger gömbakvárium és az aranyhal és amig volt Betta.

morph3d Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35764
Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek.
PoGero Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35763
Kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!

HagaNRG Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35762
Sziasztok!

BOldog karácsonyt mindnekinek és ezúton is köszönöm a sok segítséget és tanácsot amit tőletek kaptam!
aquad Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35761
Semmi nem tökéletes. de ezért ne haragudjunk most Hiszen karácsony van.
De itt jól van írva :-)
http://www.freeweb.hu/aquad/modules.php?name=halnevek&file=halnevek

Boldog karácsonyt mindenkinek
Előzmény: KoPw (35731)
KoPw Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35760

Hello!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Gondoltam ha már ilyen karácsonyi hangulatban vagyok, csinálok pár képet, és szétoffolom vele a topicot xD Na jó,nem ezért. A képeken meggyhasú,tamás és kéksügér valamint anci,corydoras látható, és az én "növényes" akváriumaim:)

 

KoPw Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35759

Gyrinocheilus aymonieri

Remélem jól látom, és nem vagyok hozzá fáradt. Nekem is van ilyen, de egy kicsit nagyobbnak tűnik...mondjuk sosem látom, mert mindig elbújuk. Amúgy elméletben eszi az algát xD

Előzmény: HagaNRG (35757)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.24 0 0 35758
vigyázz mert az ilyen túl gyorsan növésből jön majd a későbbi rothadás elhalás
használj növénytápot
Előzmény: HagaNRG (35756)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35757
Ja, itt egy kép a sárga harcsámról.
Ez okés hal algára? (könyvben sem találtam meg sehol)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35756
Sziasztok!

Ismét csak megköszönni tudom a dícséreteket és tanácsokat.
A növényekkel kapcsolatban reménykedme, hogy nem fog kirohadniu egyik sem. (a valisneriám vsioznt ma tánt fel,hog yszépen nő, múlt héten még csak az aksi feléig értek, most meg pár szál már tetőn van).

Az algásodás is hamarosan kiderül, hogy fog állni.
Előző aksimmal nem volt probléma, ez is ugyanúgy lesz világítva (csak most fénycső van 2*60W izzó helyett, de ha azokkal nem volt alga, rem. ezzel még úgy sem lesz).
Gondolom első pár héten kiderül,hogy fog kinézni a dolog a késbbiekben.

Két valami haracsaféle halam már van.
Vagy 2 éve algaevőnek vettem őket.
Egyik egy sima kövicsík szinezetű, barna terepszínű egyed, másik meg egy citromsárga. Kis bajsza van mindkettőnek,a alkra szinte teljesen egyformák.
Meg még itt van az anci.
Méretre olyan 3 cm lehet mindhárom.

Lehet,hogy igazatok van, és ha még halat akarok akkor maradjon a razbi, még veszek vagy 5-10-et hozzájuk és szép lesz.
Bár ezzel a vízszint dologal úgy vagoyk,hogy addig ok, hogy a harcsák alul mozognak, vagy az üvegen, le fel, de a razbik is össze-vissza cikáznak, sőt, pár db mindig felfedező úton jár.
Sőt, még az üvegharacsa is hozzájuk szegődött, kezdettől fogva. Ez is társas hal lenne,vagy mi a fene?

(azt még nem is mondtam,hogy idhiány miatt az Eheim még most is a szekrényben áll, ki kéne hozáz fúrni a szekrény hátát, csövet mréetre vágni, mert épphogy elég lesz és akkor indulhatna a csoda)
Szóval egyelőre még csak belsőszűrős vagyok.
Taksoft Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35755
Ma kihalásztam az összes kommandós kisguppit a közösből, de ahogy megfigyeltem nem bántották a nagy halak őket.
Viszont a fenéktakarítás-vízcsere projekt folyományaként lett egy kis Black Molly is (legalábbis gondolom, hogy az, mert elég sötét színe van, jóval nagyobb, mint a ~1 hetes kisguppik. Őt is átraktam a nevelőbe a guppikhoz. Kicsit szakadozott a farokúszója. Az anyjának még mindig nagy a hasa. Lehet, hogy csak a vízkivétel (már akkor megvolt, mielőtt beleöntöttem volna az új vizet) miatti stressz miatt született? Lesz még több is, vagy most ő egyke, és csak 4-5 hét múlva jön a többi?
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35754
Ha valakit érdekelne: Gyöngyös környékén eladó/elvihető ancistrus, guppi,molly,platty, xiphó kb. egy hónap múlva, addig nevelkednek nálam. Előreláthatólag akkorra lesz meggyhasú sügér is.
PoGero Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35753
ezek az ollósfarkú razbórák mennyire ragadozók?
ugyanis eltűnt az egyik kis albínó cory.
egyszerűen eltűnt
már mindenhol kerestem.
Előzmény: Emperor_ (35747)
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35752
Sztem kell egy gyorsan növő, mondjuk cabomba vagy ceratopteris, és mellé valami terjeszkedő, de szép levelű, mint pl. cryptocorine wendtii
Előzmény: Lafka (35751)
Lafka Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35751

Köszi a tanácsot!

A másik növény még mű de oda is tervezek egy élőt!

Esetleg ajánlanátok valamit ami segít a természetes egyensúly fenntartásában. Szóval frankó lesz... "Én fodros vizikalászra gondoltam" De ha van aminek több az előnyös tulajdonsága... hmmmmm.

 

Kössssszzzz...

 

L.

Előzmény: Emperor_ (35746)
PoGero Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35750
bruttó 140 liter.
kösz. corydorast mindenképp beszerzek.
ha a pontylazacok ott úszkálnának ahol én szeretném akkor azok ideálisak lennének.
mert így már a felső rész nagyon zsúfolt.
Ritkítani pedig nem tudnék.
Előzmény: Emperor_ (35747)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35749
:-).
Neked is!
Előzmény: attila7575 (35735)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35748
Hány éve megy a fénycsöved?
Előzmény: Törölt nick (35736)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35747
A Corydorasok garantáltan lent maradnak:-). Min 4-5 db kell mert csapatban érzik jól magukat.

A pontylazacok legtöbbje jellemzően talajközelben, középen tartózkodik (Izzófényű pontylazac, Kék neon, Rózsalazac,stb).

Anciból pedig bőven elég 1 db, már nem emlékszem mekkora a medencéd 100-200 között valahol...
Előzmény: PoGero (35745)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35746
A jobb oldali növény (Anubias barteri var. barteri) nem szereti ha a talajba van ültetve, mert elrothad a rizómája. Kötözd rá egy nagyobb kőre, a gyökerei már mehetnek a talajba.
Előzmény: Lafka (35741)
PoGero Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35745
akkor mostmár tényleg segíts egy kicsit gondolkozni.

alsó régiók benépesítésére corydorasokat és algaevő harcsákat tervezek.
középre viszont nincs ötletem.
elég magas az akim 50 cm
Előzmény: Emperor_ (35744)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35744
Normálisan viselkednek, ezek ilyenek;-).
Előzmény: PoGero (35730)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35743
Ollófarkú razbóra [Rasbora trilineata]
Előzmény: PoGero (35708)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35742

Igen, az van nekem, ami az első linken látható. A második linken láthatóból volt régebben 2, de meghaltak :( Szal azt mondod, hadd túrja még az aljzatot +3 ilyen páncélos hari meg még algaevők is? Sztem pedig akkor is túlzsúfoltak lesznek a fekhelyek, bár a háttéren vannak polcok is, oda is lehet feküdni :) Na, majd meglátom, egyelőre valami algazabálót fogok beújítani.

 

Na igen, lehetnének neonok, de szumik nélkül... Úgyhogy most egyelőre nem lesznek.

Előzmény: KoPw (35740)
Lafka Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35741

Sziasztok!

 

NRG: Igazad van tényleg könnyen szétesik az a sok illesztésnél csatiknál, de nekem még jól tartják a tapadók és remélem a csúszka sem fog nagyon kitágulni a takarítgatásoknál. Amúgy tényleg szépen kavar, szűri is rendesen.

 

Marri:

Megfogadtam tanácsod + mások tanácsát is...............

Pár napja szétkaptam az akksim (köveket kifőztem, eltakarítottam mindent alaposan, élő növényt telepítettem, 3 napos állott vizet tettem bele + pótoltam a veszteségeket, hogy párban legyenek a gyönyörüségek.) "szépen nézett ki a gyerekszobában a 3 kanna víz" :-)

És azóta "kopp-kopp" 3 napja minden okés víz gyönyörű, halak vidámak, állandóan éhesek, viháncolnak, 2 lány guppim hamarosan szül már látszanak a dudorok a hasán. szóval happy.........

 

Most így nézünk ki: (És remélem így is marad)

1 db. -Algaevő.

2 db. -Üvegharcsa,-Molly,-Platti,-Vitorlás. (1 lány+1 fiú)

4 db. -Guppi,-Xszifó. (3 lány+1 Fiú)

És sztem elég is 17 halacska egy 60 l -es akksiba!

 

Köszönök minden jó tanácsot......

 

Üdv.

 

L.

KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35740

Hello!

 

Szóval, a 70 liter nem kevés. Amúgy milyen harcsáid vannak? Belinkelek pár képet:) Mert én a Corydorasokról beszéltem, neked pedig sztem thorocatumaid vannak.

Sztem ez van neked

http://users.atw.hu/weyoun/kepek/thorocatum.jpg

ilyen vagy hasonló kellene sztem

http://diszhal-info.extra.hu/Corydoras_paleatus.php

meg ilyen

http://diszhal-info.extra.hu/Ancistrus_temminckii.php

Meg sziámi algaevő:)

 

Amúgy 70l-ben egy 20as csapat neon simán elvan...sőőt....

Előzmény: Törölt nick (35739)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35739
Szerintem is nagyon szép az akváriumod. Én is szeretnék egyszer egy ilyet (vagy többet ;)), de nem fér el... Szerintem nagy akváriummal lehet igazán szépet alkotni. Én is megveszek a halrajokért, a kereskedésben is olyan szépek tudnak lenni. Szeretnék egy akit csak neonokkal :)) De ez egyelőre csak álom.
Előzmény: HagaNRG (35710)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35738
Jaaaaaajjj, attól megőrülnék, rákok mászkálnak a lakásban, ááááááááá :)) Asszem maradok a sziáminál.
Előzmény: KoPw (35733)
attila7575 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35737
értetet=értetek
Előzmény: attila7575 (35735)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35736

Eredetileg valami más fénycső volt benne, de aztán ajánlotték, hogy pont algásodás ellen tegyem be ezt. Asszem ez valami rózsaszínes kellene, hogy legyen, igazán nemtom, hogyan lett ilyen kék. Talán le kellene tisztítanom a fénycsövet...?

 

Köszi, elég sok infó van azon a linken. Szerintem nálam több tényező is fennáll: túllélegeztetés, néha túletetés, meg ilyenek. Ezeken változtatni fogok, aztán meglátjuk. De tényleg, régen ugyanilyen feltételekkel teljesen jó volt, mint ahogy a képen is látszik, úgyhogy biztos bennem van a hiba.

Előzmény: CarloB (35729)
attila7575 Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35735
Csak be szeretnék jelentkezni.

Én vagyok az akinek idén februárban kidöglöttek az aranyhalai a műnövényes akváriumban.

Azóta minden tanácsotokat megfogadva csináljuk az akváriumot, és jelenteni szeretném hogy csak értetet valamit hozzá mert azóta egy halam se halt meg.

Úgyhogy ezúton szeretnék köszönetet mondani nektek még egyszer és boldog karácsonyt kívánni!





(Azé' a vizem elég algás még mindig, de legalább hízik az a két kis szegény algaevő!)

:)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35734

Sima fekete szumik vannak. Volt régen több is, de valami hülye betegséggel kihaltak (uszonyok rongyosodása, nemevés, megdöglés), a többiek meg megették a tetemet, mire hazaértem (a régi ALGAEVŐK is élenjártak ebben, döbbenet). Csoda, hogy még ezek élnek, komolyan. Ezért nem merek egy ideje újakat venni. De most egy ideje már jól megvannak így, hátha nem lesz gond az új jövevényekkel.

 

A harik barna alapon fekete pöttyösek, hosszú bajusszal, nem tudom a nevét. Még 3-at belőlük? Már nem lenne hova feküdniük szinte ;)) Nem tudom, nekem olyan kicsinek tűnik ez az aki, a háttér levesz belőle egy csomót + a növények is...

 

Hát a nagy növényt nem lehet sehova se tolni, az ott van kérem, alig fér el, így is majdnem a felét levágtam a múltkor, mert még több levele volt, de már szegény halak nem tudtak tőle úszni :))) Még a vízből is ki szokta dugni magát, annyira akar nőni, de már nincs hova...

 

Melyik növényre gondolsz? Bal oldalon, ami van, az egy, illetve egy nagy növény hozott egy új hajtást lentről, az az a kisebb az előtérben. Én szívesen adnék belőle, de nem nagyon értek hozzá, félnék levagdosni. Másrészt meg eléggé be van gyökeresedve már az egész, azt is félnék kihúzogatni, meg most feltúrni az egészet, jaj.

 

Na ilyen volt kb. egy éve az aki, azóta csak a növények nőttek meg, a halak változtak na meg az algák... Itt még nem volt olyan sötét.

 

régen
Előzmény: KoPw (35718)
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35733
a garnélákkal még az a nagy gond, hogy ha nincs teljesen zárva a tető, a legkisebb lyukon is kimásznak...Mert gondolom adrenalinfüggők, és kihívásnak tekintik...vagy csak némót akarják megmenteni...ki tudja?
Előzmény: Törölt nick (35732)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35732

A harcsák kb. 10 centisek, jó nagyok, gyönyörűek. A szumik nem bántják őket, inkább félnek tőlük egy picit :)

 

A garnélákról azt hallottam egyik ismerősömtől, aki kipróbálta, hogy mindenféle növényt lekaszál, nem csak az algát - na én ezt nem szeretném...

 

Ezt a sziámi algaevőt viszont megpróbálom felderíteni. köszi!

Előzmény: infoka (35717)
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35731

Nem a vita kedvéért:) De akkor itt mindenhol rosszul írják a corydorasokkal foglalkozó spec. lapon?

http://www.corydoras.hu/cory/shop/index.php?cPath=1_2

Előzmény: aquad (35727)
PoGero Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35730
szerintetek mi lehet annak az oka, hogy az összes halam az akvárium felső részében van.
razbóra, kolibrihal, az új még mindíg nem tudom milyen márna.
mindegyikből van 6.
a középső és alsó szinteket csak a 4 gurámi lakja.
alul van két kicsi albínó harcsa.
és egy anci (lesz még több)

nagyon néptelen az akvárium középső és alsó része.
a felső meg túlzsúfoltnak tűnik.

lehet a berendezéssel van a baj?
CarloB Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35729
Na ez egy tipikus nagyon jó példa arra, hogy ahol sok a kék (és UV) fény tartományi rész.. az nagyon kedvez az algáknak különösen ott érvényes ez ahol csak egy fénycsö betételi lehetösége van az embernek.. Amivel nagyon sokan nem értenek egyet.. és sajnos pontosan ezeket a nálad használatban levö fénycsöveket ajánlják.. ugy az üzletekben és a 'szak' topikokon, hollott ide vezet a legtöbb esetben.. Ami engemet meglep,  hogy a vizinövényzet elég jól néz ki, annak ellenére, hogy ez egy nagyon rossz fény tartomány a vizinövényeknek, de még ehhez is elég jól alkalmazkodtak.. Ha a téma komolyabban érdekel néz itt bele: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=46755185&t=9006073
Előzmény: Törölt nick (35713)
CarloB Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35728
Valóban kevés a vizi növényzeted.. és nagyon gyorsan tetted be a halakat.. próbálj még valaki ismerös akvaristától, pl. Vizi petrezselymet meg Elodea sp. és Ceratopteris sp. is nagyon jó.. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=53197116&t=9006073   tehát relativ gyorsan növö növényeket beszerezni és a viz felületén úszni hagyni mig eröre kapnak kis gyökeret eresztenek és akkor beültetni.. Sajnos ez a füszerü ha jól látom Lilaeopsis sp. növénykéd nagyon sok fényt igényel, akváriumi körülmények között nehézkes növény.. éppen ezért még kell növényzet az aksidhoz.. Azonkivül nagyon óvatosan betelepiteni.. Különben nagyon szép sok sikert és örömöt vele..-:)
Előzmény: HagaNRG (35700)
aquad Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35727
Bocsi! Nem a vita kedvéért az aranysávos (C. "schultzei") és a kékpajzsos C. aeneus, nem ugyanaz a faj.
Előzmény: KoPw (35725)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35726
azaz, a többi nekem túl agyontenyésztettnek tünik
Előzmény: KoPw (35725)
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35725
Én tenyésztőtől veszem, és az tuti,h nem huladék:) Amúgy te az aranysávos, vagy másnéven kékpajzsos páncélosharcsára gondolsz? Olyat vettem most 10 bdot, fátyolosat, nagyon szépek!:)
Előzmény: Panzermeyer (35724)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35724
én is akarok még corydorast de ami hulladékot árulnak az már szinte pofátlanság, múltkor vettem kettőt próbaképp hogy ez milyen hamar döglik le, 1 hetet bírtak, kb másfél centis ivadékokat árulnak, nem csoda hogy nem bírják
mind az 5 boltban a városban ez a helyzet
nekem meg csak a szürke aeneus fajta kell, másból van nagy :(
Előzmény: KoPw (35723)
KoPw Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35723

sztem még szépen mutatna velük fekete vagy vörös neonhal is. Ezek nagyobbak, mint a sima neonhal, így nem kell félni,hogy bántani fogja későbbiekben a megnőtt vitorlás. De az aljzatra mindenféleképp vegyél valamit, mert a lehulló kajamaradékot max. algaevő vagy csiga fogja megenni. Tényleg érdemes corydorasokat venni. én most vettem 10et, 200Ft/db.

 

Ui: mondjuk egy 30 fős ékfoltos raj is komolyan nézhet ki...

Előzmény: HagaNRG (35722)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35722
Köszi!

Szerintetek mi lenne a jobb és szebb,

Még tíz Ékfoltos a 17-hez, vagy inkább pl. 15 serpa lazac?

Mondtam,hogy valahogy félek a kavalkád szinektől, de elhet,hogy egy ilyen nagy)(obb) akiban még beleférne ennyi szinesedés, ráadásul mivel egyik fajból sem kevés lenne, meglenne a maguk kis csapata és az is is más, ha 15-15 van egy-eg yfajtából,mint mikor esetleg csak 1-1 pár van mindenféle szinű halból.
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35721
egyik rokonom most passzolt el egy 5 éve üzemelő fan 1-est, szivacsot cserélt benne és soha semmi probléma nem volt vele
Előzmény: Lafka (35714)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.23 0 0 35720
jajjdeszép, gratula hozzá
Előzmény: HagaNRG (35700)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35719
Lafka!

Csak az a baj a fanfilterrel, hogy 60-120 literig van ajánlva és egy 10*5 cm-es kockaszivacs van benne. Meg aksiba hiába rakom be, kiszedésnél darabokra hullik a semmi rögzítésű tapadókorong, amiknek az alapzata még ráadásul megint külön csatlakozik a szűrőhöz. Okos megoldás lenne, mert azért van így,hogy csak egyszer kelljen feltapasztani az üvegre, és legközelebb csak amga a szűrő jön le, de nem úgy van.
AMúgy erős, tudja mozgatni a vizet rendesen, csendes, stb.
Csak valahogy fura volt,hogy a sok rohadt eledellel be volt dugulva a szűrőhézag, a szivacs meg szitne teljesen tiszta maradt benne. Ez a nem szimpi, nem más.
Előzmény: Lafka (35714)
KoPw Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35718

Egy kis hozzászólás:

 

1. Az "Endler" elég pici, sőőőt, nagyon pici, amiket a kifejlett szumik sztem igenis csipkednének.

2. A sziámi algaevő nem csak a friss algát eszi, hanem a régit is. Nem tudom miért, de valamilyen fura vonzódása van az ecsetalgához, tökmind1, hogy kap-e más kaját, mert először az ecsetalgát eszi meg. Ja, és én csak párban javasolnám akváriumba, mert egyedül nagyon magányos, párban viszont fürge és élénk, ami sokkal jobb közérzetre utal. Kép meg pár hozzászólással lentebb van,1 hete raktam fel.

egy pár sziámi algázó 1 hét alatt kitisztít egy akváriumot!

 

Amúgy én azt javasolnám,hogy ha már úgyis szumi van benne, akkor maradjál annál a típusnál. Nem tudom, hogy hagyományos vagy zöld van neked, mindenféleképp érdemes sztem több színtípust tartani. Amit még hozzá passzintanék, az mondjuk a serpa-lazac. Hasonló testfelépítés, szebb színek :)

A harcsád nemtom milyen, gondolom corydoras. Ha 2 van,akkor még vennék hozzá legalább 3at, ugyanolyanokat.

Amúgy 70l nem olyan kicsi, ilyen halacsokból "bőven" fér benne...Abból a baloldali,apró cryptocorine-ból viszont szívesen látnék egy tövet xDHa jól látom,az más, mint ami mögötte van, ugye? És sztem nem sok a növény, csak ezt az első(talán echinodorus) nagy növényt hátrébb kellene tolni, bár úgy látom,nem nagyon lehet már hova...

 

Előzmény: infoka (35717)
infoka Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35717

Szia!

 

Az algák ellen én az amano garnélákat javasolnám. A 70 literhez 7-10 darabot.

A harcsák mekkorák? A szumi nem lehet rájuk veszélyes.

 

Egyéb halnak én még endleri-t javasolnék, 2 nőstényt és 5 hímet. Mivel nekik nincsenek hosszú úszóik és elég élénkek, nem lenne gond szerintem.

 

Az amano garnélák hivatalos neve: Caridina multidenta (korábban caridina japonica), kb 600ft/db

 

Az endleri hivatalosan Poecilia wingie, a guppi közeli rokona.

 

Alga ellen bevethető még a sziámi algaevő, de abból akváriumonként csak egy javasolt. Ha őt választod, nézz utánna a neten alaposan a képének, mert a kereskedésekben rendszeresen keverik a hamis sziámi algaevővel, ami viszont gyakorlatilag egyáltalán nem eszi az algát. (időnként repülő rókának is hívják, elég ugrálós)

 

Akár a garnála, akár az algaevő mellett döntesz, a bepakolás előtt érdemes leszedni annyi algát, ammennyit csak bírsz, mert mindketten inkább a "friss" alga ellen hatásosak.

 

Jó halazást,

Andi

Előzmény: Törölt nick (35711)
kreamama Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35716
Szegény halacskáink, alig etetik őket a gyerekek!
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35715
Ha törpe karmosbékát veszel azzal nem lesz semmi gond. Halakkal nem foglalkozik, a halaid se vele. Nekem egyedüli problémám vele az volt, hogy csak olyan kaját evett meg, ami mozgott. Tehát kétnaponta hozhattam neki az élő tubit.
Előzmény: HagaNRG (35706)
Lafka Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35714

Szia NRG!

 

Gratula az akksihoz, sztem gyönyörű.

Kérdésem lenne viszont! Neked mi bajod a Fanfilterrel? Írtad hogy gagyi.

Mert Én épp most vetem egyetaquel fan-1

60-100l. Nekem azt mondták hogy jó és nem is a legolcsóbb volt direkt nem gagyit akartam. Mondjuk nekem 60l az akksim. nem tom.

 

 

Köszi.

 

L.

Előzmény: HagaNRG (35710)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35713

most ilyen...

 

az előbb nem sikerült feltölteni, hát most így néz ki, kicsit sötét szerintem. a halak épp elbújtak :)

Missa1 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35712
Szép lett, gratulálok!
Szerintem is kevés a növény, de majd biztos szaporodni fognak.
Tényleg frankó lett.
Előzmény: HagaNRG (35700)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35711

sziasztok!

 

már pár éve van egy akváriumom, most 2 harcsa és 4 szumátrai díszmárna van benne + 1 hatalmas almacsiga (70 literes). A problémám most az algákkal van, régebben voltak algaevők is, de kihaltak, viszont ők sem tudták kordában tartani a sok algát. Van egy beépített háttér, azon burjánzik rettenetesen az alga, hosszú, 1-2 cm-es szálakkal (vagy talán nem is alga ez?), de a növényeken, sőt a köveken is nő. Mit lehetne ezzel csinálni, van esetleg ötletetek? A másik: milyen halakat lehet a szumik mellé tenni, amit nem bántanak? Szeretnék neont, de azt biztos bántanák, vagy aranyhalat, mert az talán leenné a felesleges növényzetet, de szerintem azt is csípkednék. Ötlet? Egyáltalán fér még be hal? Régebben több volt, de sorra kihaltak, ennyi maradt meg, és most stabilizálódott a létszám.

Lehet, hogy túl sok a növény is, nagyon megnőttek, több mint a felét elfoglalják már, de olyan szépek, nincs szívem kivenni őket, jól érzik magukat. Másrészt hova tegyem, ha kiveszem, + fel kellene túrnom az egészet, hogy ki tudjam venni, teljesen behálózta a gyökerük már a talajt. Már kissé vissza is vágtam őket. Mit lehet itt tenni...?

 

köszi előre is...

HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35710
Köszi a dícséreteket.

Az a helyzet, hogy most én is imádom és valahogy élőben még mutatósabb, mint a képeken, még szinesebb az egész.

Talaj nekem is alacsonynak tűnik elöl, de mikor meg a növényt ültettem, meg is lepődtem, hogy egész mlyen bele lehet nyúlni.

Az egyik növény cserépben volt, kis vászonnal abszolút betekerve, benne fekete föld.
NEm tudtam, mit tegyek, beültettem a sóderbe így, ahogy van. LEhet,h. nem muszáj neki a fekete föld, de baj sem elhet tőle, gyökere pedig óriási volt a vászonán átnőve.

A nagylevelő növény az mintha diófalevelű lenne, szitne csak egy szár és azt kellett lerögzíteni a kövek alá.
De eddig még nem jött fel.
De a fű a legszebb, olyat még fogok bele venni. NEvét nemtom, de netről gyűjtött képek alapján mindenképp valami gyepszerűt akartam beszerezni.
PErsze volt egy-két gyönöyrű, leveles növény is, de volt, ami 1.5- 2k volt egy cseréppel. Kicsit meglepett elsőre, így ennyit hoztam.

Halak is szépek voltak egytől egyig, ahonnan hoztam.
De mivel régen eltökéltem, hogy razbóra lesz, nem tágítottam tőle.

Viszont ma meglátogattam unokatesóm, akinek a régi akimat adtam, és aki túetetett a héten keményen. (kitakarítottam neki, talajt részben felszedtem a rodhadékkal, új, mosott sódert kapott, növényeket cserébe ültettem neki, üveget letörölni, gagyi fanfiltert megint átmostam (sok baj lesz azzala szűrővel, angyon könnyen szétesik, hozzá sem lehet érni. A rohadékkal eltömődött a szívóhézag is, tapadókorongok rögtön leperegnek róla, ráadásul félek,h. nem fog jól szűrni).
Tegnaptól nem pusztult el egy hal sem, gondolom estére vagy reggelre leülepedik neki és akkor kristálytiszta lesz. Az etetéssel meg visszafogtam kemnéyen, nekem évekig szinte csak minden 2., 3. nap ettek a halak.
Most meg egy hét alatt kinyírta az óriási vitorlásom, nem tudom felfogni.
Egy ancinak, vagy egy másik vitorlásnak, egy iylen 120as akiban kb. menyni idő kel, hogy nagyobbak legyenek?


NEki két Sherpa lazacot vettem.
Azok is 190*db, az is szépen mutatna rajban, lehet,hogy inkább még oylat hozok a razbik mellé vagy 10-et. (de túlvariálni sem akarom, a kavalkádszineket, halakat nem szeretem.. Pedig lehet,hogy jó ötlet lenne).
Az üvegharcsa is úgy megfogott már hetekkel ezelőtt, hogy azt sem tudtam otthagyni.

De igazság szerint egy szép botlban minden hal csönöyrű, mikor van vagy 40-50 egy-egy aksiban belőlük.
KoPw Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35709

Nagyon szép lett az akváriumod, bár nekem kicsit kevés a növény:) Ha még akarsz venni bela,akkor ajánlom figyelmedbe ezt a 3 linket:

http://www.akvarista.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=372

http://www.akvarista.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=278

http://www.akvarista.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=83

 

Olcsóbban megúszod a növényeket.

A másik, hogy sztem kevés benne a talaj...vagy csak én látom rosszul, hogy ez elől nem több,mint 2 centi?

Ja, és én még raknék bele corydorasokat, és valami törpesügeret, hogy lakják a lenti területet is valakik:)

 

De amúgy nagyon szép...én is szeretnék egy ilyet, de már nincs hely...meg azt sem tudom, hogy a betonfödémnek hány tonna a terhelhetősége:)

Előzmény: HagaNRG (35706)
PoGero Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35708

megtudjátok nekem mondani, hogy ezek milyen halak?
ma vettem őket és mire hazaértem elfelejtettem a nevüket.
valamilyen díszmárna.

Taksoft Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35707

Nekem tetszik! :-)

 

Az enyém valahogy sosem lesz ilyen... Vagy mert kisebb, vagy mert jóval kevesebb "talajt" teszek bele, vagy másért (nem tudom).

Előzmény: HagaNRG (35700)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35706
Békát vennék csinálna valami bajt?
(rés a tetőn csak a csőnek való lenne, persze nem biztos, hogy 1 centi hézagon is ne tudna kicsúszni) Hangos, halat eszik, növényt eszik, drága eledelt eszik, egyéb odafigyelnivalók?
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35705
18, illetve mostantól 17 db az ékfoltos.
morph3d Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35704
Sziasztok!
Tud valaki abba segíteni,hogy lehet a vízet lágyítani?Mivel?Jó lenne ,ha lenne róla kép,rajz,stb...
A nitrátót mivel lehet csökkenteni,mert túl magas.Külső és belső szűrőm van.
Köszi
PS:olvastam cikket a gyamntás modszerről,de nem tudom elképzelni ,hogy működik.Ezért lenne jó kép a működéséről
PoGero Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35703
Szép.
de az ért gondolom elírás az a 198 ékfoltos. :-)
Előzmény: HagaNRG (35700)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35702
Mondjuk 290-es árral számolva 25db razbi maga 7 ezer fölött lett volna. (nesze nekem 1-2 száz ft-s halak, bármikor vesz az ember párat-de nem egyszerre)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35701
Azért az nem semmi, hogy a 2500 körülbe kerülő razbikat leszámítva 8000-et fizettem az egészért. (két szifó, két kis anci, két serpa lazac, egy üvegharcsa+4 növény)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.22 0 0 35700
Sziasztok!

Tegnap hoztam pár halat, meg növényt.
Vasfa nem lett, emrt boltban drága volt, de nem is fog kelleni úgy néz ki. Szép így is az aki.
Hoztam 198 ékfoltosat (egyik helyen 290 volt, mikor mondtam,h. elvinnék 25-öt, leengedték 250-re, de még így is sok volt, végül másik boltból 190-ért hoztam el. Egy sajnos felfordult mire hazaért)
Plusz még egy anci, egy üvegharcsa és egy vitorlás.
Azt is csak azért vettem, hogy ne legyen egyedül a tenyérnyi 4 évesem.
Erre mire hazaérek vele, akkor mondja unokatesóm, akinél megőrzésen volt, hogy felfordult. Kafa. Biztos ért vagy több ezret.
Amatőr gyerek úgy beetetett az 50 literesbe, hogy a talaj terítve volt rohadékkal. Plusz még felül az üvegen is végig ujjnyi darabokat lehetett felszedni.
Jó hogy nem nyírta ki az összes halat egy hét alatt.
(de inkább hagytam volna a vitorlásaimat is a ssteril új vizemben, lehet, hogy kémiailag nem lett volna tökéletes első napokban, de nem is pusztult volna el az tuti).

Mindegy, ez van.
Szóval itt a kép, nézzétek meg. Nekem most nagyon tetszik.
pynky Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35699
Nekem 5-6 db kellene :)
És nagyon köszi:)

p.
Előzmény: Taksoft (35680)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35698
kárlosz b már sokszor belinkelte a saját kis leírását a csiga után, esetleg keress utána
tűrjed, védekezni ellene nem tudsz, nekem volt hogy az egész akváriumot ecettel mostam ki, növényeket 1 hétig vödörben tartottam, kavicsot sütőben kisütöttem, mindent lesúroltam és 2 hét múlva megint visszatértek, ez még a 30 literes kis akváriumom volt, természetesen egyensúly a határban sem volt, úgy szaporodtak hogy hetetne vagy 100at szedtem ki hálóval meg csipesszel
örülj neki ha algás az akváriumod, de ha algás akkor meg szaporodnak mint a baj :)))
úgyhogy igazából szard le :)
Előzmény: PoGero (35697)
PoGero Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35697
Már csak az a kérdés, hogy hogyan viszonyuljak hozzá.
- örüljek neki
- tűrjem a jelenlétét
- védekezzek ellene

Ha nem szaporodik nagyon el akkor még lehet örülök is neki.
esetleg nem tudod a nevét hogy utána olvashassak.
Előzmény: Panzermeyer (35696)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35696
1cm átmérő a kifejlett
Előzmény: PoGero (35695)
PoGero Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35695
na ez az.
apró és barna. stimmel.
nem is nő negyobbra?
Előzmény: Panzermeyer (35694)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35694
algát meg maradékot eszik, ha egyensúlyban van az akvárium, nincs túletetve, nincs túlvilágítva akkor nem fognak túlzottan elszaporodni, nekem a szűrő alatt kb 50 darab már döglött csigaház van amit a szűrő odavisz az áramlattal, mégis csak 2-3 darab élő csigut látni ha megnézem jobban az akváriumot

ja amúgy a sokak által szidott apró barna csigáról beszélek
Előzmény: PoGero (35692)
smirgli82 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35693
Gödörbe gáncsolnám az anyjával együtt és teleönteném mésszel aki ilyet kitalált! degenerált állat!
Előzmény: Törölt nick (35620)
PoGero Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35692
kösz.
utánanázek.

megjelent egy pici csiga az akiban.
nem tudom, hogy örüljek neki vagy nem.
mit eszik egy csiga?
lefényképezném, de akkora, mint a gurámi szeme.
tehát lehetetlen.
KoPw Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35691
sztem teljesen jó, de én inkább plattit vennék a helyedben, de nem azt a snassz, narancs-feketét, hanem kéket, sárgát, pirosat stb... De mollyból is inkább borostyán mollyt vennék, mint sima feketét...
Előzmény: PoGero (35690)
PoGero Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35690
mi a véleményetek, arról, hogy
gyöngygurámihoz,
arany gyurámihoz,
ékfoltos razbórához,
kolibrihalhoz

molly vásárlását tervezem. (barátnőm beleszeretett)
morph3d Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35689
Vitorlás,Molly,Xifo,Gurámi/kék,tűz/.De csak az oldasó uszony végein lehet látni/széle/.
Előzmény: KoPw (35688)
KoPw Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35688
Mennyire pirosak az úszóvégek? Nem lehet, hogy a hímek egyszercsak beszínesedtek? xD Milyen halakkal tartod?
Előzmény: morph3d (35684)
Jjoooe Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35687

Sziasztok!

Fiatal Neolamprologus leleupik eladók.

csipjo@freemail.hu

J

 

CarloB Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35686

Krankheiten der Heimtiere 149.00 EUR

Az bármi lehet, mivel ha a halak megbetegednek.. az okokat illetöen sajnos sokminden csak spekuláció.. Az aquad irt ezzel a témával kapcsolatban egy pár jó gondolatot: "Okulásul az önjelőlt halgyógyászoknak" http://www.freeweb.hu/aquad/modules.php?name=altalanos&file=aquadonjelolt olvasd el.. és igy már biztosan jobban érthetöbb a tematika nehézsége..-:) Pl. ebben a könyvben amit állatorvosok is használnak a következöket irják:

 

Allgemeinuntersuchung: (...) Wichtig bei jeglicher Zierfischuntersuchung ist, dass der Fisch nocht lebt, da die Parasiten ihrer Wirt sehr schnell verlassen und die inneren Organe sich innerhalb von 5 bis 10 Minuten durch Autolyse zersetzen. Mitzubringen in die Praxis sind evtl. eine zusätliche luftfrei verschlossene Wasserprobe und eine Kotprobe, die gut in einer Einmalspritze aufgezogen und transportiert werden können. Vor jeder Untersuchung ist eine ausführliche Anamnese zu erheben. (...)

 

Tehát tulajdonképpen a betegségeket meg kell akadályozni.. azzal, hogy jó körülményeket teremtünk a betlakóknak.. mert mint a példákból is láccik nagyon gubancos az egész 'halgyógyászat'.. -:(

De néz itt bele: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=55272031&t=9006073  

Gyöngygurámi: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=49799816&t=9006073 

Előzmény: morph3d (35684)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35685
Igen, légyszi!
Aztán majd januárban valamikor elmegyek értük.
Köszi!
Előzmény: Taksoft (35683)
morph3d Creative Commons License 2007.12.21 0 0 35684
Sziasztok!
A gyöngyguráminál vettem észre,hogy az uszony végei piros színű 4-ből 3-nál.Mi lehet ez?Betegség?Ha igen mivel kell kezelni?
Taksoft Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35683
Akkor halásszak még ki a közösből? :-)
A kisebbeknél nem lehet látni, hogy melyik lány, és melyik fiú (legalábbis én még nem látom), remélem ott jobb arány lesz. A két eresztés külön nősténytől (külön helyről vettem őket) van.
Előzmény: Törölt nick (35682)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35682
Ha marad még Januárra, nekem is jól jönne néhány példány!
Előzmény: Taksoft (35648)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35681
Van igazság abban amit írtál. De inkább hagyjuk! Nem akarlak semmiről meggyőzni.
Előzmény: CarloB (35672)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35680
Bp. IX. Ferenc körút környéke.
Ha sok kell, akkor halászok ki még apróságot a közösből, hagytam benne vagy 10-et ( érdekes, de nem fogynak), 6 nagyobb, és 9 kicsi van különszedve jelenleg, azokat megenni nem tudják.
Előzmény: pynky (35669)
KoPw Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35679
Számomra ezek a halak olyanok, mint a festett papagáj és üvegsügér! Ha jól emlékszem,ezek nem kitenyésztett szinek,hanem valahogy máshogy színezik őket....
Előzmény: troppauer (35676)
Möwe Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35678
Igen sajnos van ilylen nem rég láttam ugyenzet a színt Fekete Tetránál is....
Előzmény: troppauer (35676)
Möwe Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35677
Megporbálom!Thx!
Előzmény: Emperor_ (35668)
troppauer Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35676
tegnap sikerült vennem 6 db. rózsaszín zebradániót, elég extrémül néznek ki:) Látott valaki már ilyet, vagy csak én vagyok elmaradva a kortól
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35675
Köszi!

Hűtőtáska kizárt, marad a többzacsis megoldás.
KoPw Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35674

Hello!

 

Ha a boltos különrakja őket 3 zacsiba,akkor nem lesz gond. De ajánlom fogyelmedbe a hűtőtáskát, abban szállítsd! Amúgy egy jó boltban,ha messzire szállítod, nyomnak bele oxigént is a zacskóba, nem csak belefújnak.

Előzmény: HagaNRG (35673)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35673
Sziasztok!

Szeretnék venni holnap kb. 20-30 ékfoltos razbit.
Boltos, ha becsomaglja, i fognak bírni 3 óra körüli autós utazást? (végülis annyi még talán nem halálos)
Valamint ennyi halat mennyi zacskóba fognak betenni? Mert eddig max. 2-3 halakat vettem utaztatással, nem biztos, h. ugyannyi zacskóba zárt víz elég nekik.
Köszi!
(szóval összesen lez a magam részére 20-30 ékfoltos (ennyi ugye korrekt a 120 literes aksimba?), lesz 2 db. valami algaevő- anci 150-ért van, de nagyon picik még, lesz két vitorlás, illetve 3 xszifó)

Köszi a tippet!

Ja, említette valaki múlt héten, hogy Nyíregyen lenne vasfája a részemre.
Nem tudom, mennyit kér érte és mekkorák azok a vasfák, de most nyegyen vagyok, talán érdekelhet.

Ja, és ha vasfa, akkor mindenképpen számítanom kell pár hét aksin kívüli áztatásra, hogy ne barnítsa el a vizet? (először attól paráztam,hogy hogy fogom kibírni a háttér beszáradását ragasztás után, majd az új aksi egy hetes karanténidejét, de ehez képest már egy hétig állt üresen, beragasztott háttérrel, majd még egy hetet üresen, al nélkül, de ha holnap nem jön össze a fuvar, akkor akár 3 hétre is nőhet a hal nélküli állapot).

Köszi!
CarloB Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35672

' Én is olvastam olyasmit, amit Emperor írt. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le. '

--

Jó csak tudod nagyon gyakran biológiai lehetetlenség amit irtok.. csak néz az ember.. Kecském nekem sem volt.. nem is igen lesz.. de ettöl függetlenül a káposztát nem biznám rá, pedig azt is csak olvastam ha ugy veszed.. ugyanez vonatkozik a halakra is..  Nagyon fonákul vannak idönként a dolgok megfogva http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=67708204&t=9006073  sajnos ezt is csak kevesen ismerik fel.. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=67714421&t=9006073  bár lehet, hogy majd itt is állitja valaki, hogy marha jó tapasztalatokat csinált.. mivel az ö halai jól neveltek..-:)

 

Azonkivül a legfontosabbat nemlátod.. nevezetesen ezen emlitett halfajoknak (Heteropneustes sp. Clarias sp.) semmi keresni valójuk extrém kicsiny vagy közepes nagyságú akváriumokban, mert egyes fajok nagyon nagyra nönek (rablók!), és pontosan e miatt csakis bazi nagy mutatós biotóp állatkerti medencékbe valók...

Előzmény: Törölt nick (35667)
Lafka Creative Commons License 2007.12.20 0 0 35671

Szia!

 

Köszönöm a segítséged ma reggel már a xifóm alig tudott úszni és el is különítettem, sztem ma temetés lessz. :-(((( Én is olvasta róla, hogy stresszes tud lenni a kis dög.... De a többiek életerősnek tünnek, virgoncak és mindig éhesek ha megyek feléjük... :-)

A guppim az képzeljétek megellett az éjszaka. :-) És az élelmesebbjei közül "igaz nem sok" 10-14 db túlélte. a levegőszűrő mögött meg a növény levelei alatt bújtak el... úgyhogy a rossz hír mellett van jó is. Tudom ebből még lesznek áldozatok, de ha sok túlélné és zsúfoltak lennének majd elajándékozom őket "ha nőnek 1 picit."

 

Kössz mindent.

 

L.

Előzmény: Marri (35666)
KoPw Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35670

Végre odajutottam,hogy megint el tudtam olvasni mindent xD A csigát én sem tudom, kellene vmi jobb kép róla,akkor talán. Vagy 3-4 éles kép...Amúgy előre láthatólag lesz egy eladó akvárium barcikán, csak még nem tudom,hogy mi hogy merre, csak szólok,ha valaki arrafelé érdekelt, és akváriumot szeretne venni, figyeljen xD

Itt Miskolcon meg akinek kell, nagyon baráti áron tudok 4-es üveget adni,akár méretre vágva is. Még jó hogy eszembejutott, hogy itt is érdekelhet vkit xD

A holnaptól meg parázok..hazamegyek és nem lesznek meggyhasú-ivadékok,akkor megüt a guta.

pynky Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35669
Taksoft: nekem majd kéne, szilveszter felé (akkorra lehet halakat tenni a akváriumunkba). Hova lehet menni válogatni?
Előzmény: Taksoft (35648)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35668
Sajnos nem, valamilyen ritkább faj lehet. Az akvaristán a csigás topicban, van egy két komoly csiga-fan, kérdezz rá ott;-).
Előzmény: Möwe (35663)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35667
Én is olvastam olyasmit, amit Emperor írt. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le.
Előzmény: CarloB (35665)
Marri Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35666
Szerintem senki nem fogja tudni megmondani így kép alapján sem, hogy mi lett vele.
Lehet hogy még nagyon új az akváriumod és nem állt be, most jönnek elő az ebből adódó problémák. A hirtelen szűrőcsere sem valami jót tesz, még beállt akváriumnál sem javasolt. Azt hiszem átmeneteli időszakra a két szűrő együttes használata a jobb let volna.
Elég sokan lettek a 60l-esbe, a bomlástermékek is bizonyos idő után dúsulnak fel, ezért a problémák nem egyből jelentkeznek. A műnövények helyett lehet hogy érdemes lenne élő növényt telepítened, elég nagy kövekből áll az ajzatod, ilyenbe nehezebb a növényt tartani. A nagy kövek közé ételmaradék is leüllepedhet, amit nem tudnak a halak már kiszedni és elkezd bomani ott.

Félő hogy baktériumos fertőzést kapott a xifód, ennek oka lehet a stressz és immunhiány, amit viszont a vízminőság is kiválthat.
Előzmény: Lafka (35664)
CarloB Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35665
Az lehet, hogy a tied olyan jól nevelt.. de ettöl függetlenül itt az Emperornak van igaza.. azonkivül nagyra növö, igényes halaknak kis akváriumokban semmi keresni valójuk nincs..
Előzmény: Törölt nick (35646)
Lafka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35664

Sziasztok!

 

Baj van!

Ma amikor hazaértem a lány szifómnak ilyen lett a farka "rojtos-kifehéredett".

Szerintetek mi lehet vele? .-((

 

Kössz előre is!

 

L.

Möwe Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35663
3 ill 4 képen nem tudod milyen csiga van??
Előzmény: Emperor_ (35644)
Möwe Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35662
gyakorlatiag semmit mert ha fütöt szobába van akkor hő nem fog annyira lesni ill ha halsürüség nem túl nagy akkor simmán kibirnak ennyi időt levezőtetés nélkül..
Előzmény: morph3d (35656)
Möwe Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35661

Tudom de az enyém nagyon barátságos soha amióta meg van ( 7-8 éve) nen volt gond vele.

Előzmény: Emperor_ (35644)
Möwe Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35660

Egysszerü a megállapítás! a nösténynek nagy lesz a hasa : -))

ill a has alsó részén ahol elhagya testét az ürülék a körül lesz egy egyre növekedő fekete "folt" és már közvetlen szülés elött pirosas lehet és ltászik a szülö csatorna.

Viselkedés megváltozik elvonul egy csendes sarokba és nem nagyon mozdul ekkor már vagy megkezdte szülést vagy megfogja kezdeni. Előre mondom hogy guppi az egyik legszaporább fajta egy időmulva nem fogod birni annyi kicsi lesz. ha nem akarsz ezzel foglalkozni akkor hagyd bent őket az aksiba.

Előzmény: Lafka (35647)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35659
igen
Előzmény: PoGero (35658)
PoGero Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35658
belső szűrő esetén?
Előzmény: Panzermeyer (35657)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35657
szűrőt kihúzod mielőtt az áram visszajön hogy a rothadt vizet ne tolja bele az akváriumba, ha megjött az amper akkor a szivacsot kitisztitod és mehet vissza, kár 0
Előzmény: morph3d (35656)
morph3d Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35656
Egy 2-3 órás áramszünet mekkora kárt okoz az akváriumba?
Lafka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35655

Üdv!

 

Megoldódott a régi szűrő már úgyis hangos volt és vettem egy másikat.

 

Az új: AQUAEL FAN1 320l/h (60-100l-akksihoz)

Ez már sztem jó lesz, no meg lényegesen modernebbnek is tűnik kissebb is, állíthatósága is van keringetésnek, levegő mennyiségnek stb...........

 

Köszönettel.

Előzmény: Törölt nick (35654)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35654
Helló!

Milyen szűrőd van?
Ha normál levegőztetőcsövel csatlakozik a szűrő az állítógombhoz (pl. Aquael ilyen), a csövet egy szorítóval vagy csappal el lehet zárni.
Előzmény: Lafka (35651)
morph3d Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35653
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy most vettem eszre,hogy a hátfal mögött van egy pici ivadék.Szerintetek kijön magától vagy elpusztul?Még nem jöttem rá ,hogy piszkáljam ki.
PoGero Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35652
Sajnos van változás.
Elpusztult.
De egyelőre a többin nem látok semmit.

szerintetek mennyi idő kell, mire a "szürke" állományomon megjelenik valami szín.
Minden halam szürke. semmi szím.
Razbórák mikor színesednek? ezek olyan 3 centisek.
A kolibrihalak farkán van egy kis piros folt. ez az egyedüli szín az akváriumban.
gyöngygurámi tudom hogy soká fog színesedni.
Előzmény: Missa1 (35639)
Lafka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35651

Üdv akvaristák!

 

Kérdésem lenne! Úgy vettem észre, hogy a szűrőmnek a tetején lévő kis állító gomb eltönt a raktározás során és a berendezésén fullon működik. Tehát max levegőt fúj be, emellett keringet rendesen, csak félek ez ugye nem baj ha "túl" oxigéndús a víz? ha lehet ilyen egyáltalán.

 

Köszönöm előre is!

 

Üdv.

 

L.

 

Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.19 0 0 35650
nekem gyöngygurámi volt 30 literben, kb 5 centire nőttek, aztán egy fél éve már 120asban vannak, ugyanakkorák...
Előzmény: Taksoft (35648)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35649
OK, meglátjuk mi lesz.
Előzmény: Törölt nick (35646)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35648
Annó 20 éve, mikor vitorlásokat tartottam, ~2 évig volt 4 db egy ~40l akváriumban, Elég nagyok lettek, de méretben nem nőtték ki az akváriumot. Aztán lett egy 95l-es, áttettem őket, és hozzánőttek ahhoz is, nagyon szép nagyok lettek. Más halakat nem tartottam velük, a társas viselkedésüket nem ismerem.

Guppim nekem is van, szívesen adom, van 3 napos brigád, és kb. 4 hetes (1,5-2,5cm-esek). Ha kell valakinek, lehet válogatni, a nagyok között 5 nőstény, és 1 hím van (már különválasztva).
Előzmény: Lafka (35647)
Lafka Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35647

Hali!

 

Nos igen. Ezt már más is mondta, hogy a vitorlásnak kell a nagy tér, csak a kedvesem volt odáig érte, és nagyon tetszett neki, de ha valami gond lesz velük vagy nem fogják "szeretni" a kisebb teret, többet nem szeretnék venni bele! Főleg így hogy képzeljétek most kaptunk 1 órája az egyik kolléganőméktől vagy 25 Guppit! abból kb 10 jól kifejlett 2 gyönyörű hím és 8 nagy nőstény amiből vagy 5 terhes. :-) a maradék 15 miniatűr 5-6mm-es egyedekből már a vitorlások meg a plattik fel is faltak vagy 2-3-at, a többi kis életrevaló meg elbújt a növények leveleihez, szűrőhöz...... Úgyhogy jó Guppis akksim lett. :-) De gyönyörűek......

Kérdés.: Hagyjam a természetre a guppik szülését vagy van az az elkülönítő ketrec-hálóm és védjem vele a kicsiket majd? vagy ami túléli az az életrevaló? A guppikon hogy lehet észrevenni hogy szülni fog?

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat véleményeket.

 

Üdv.

 

L.

Előzmény: Möwe (35635)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35646
Emperor, nem feltétlenül!
Nekem van két 15-20 centis, már kb. 8 éves zsákosom és még a neonhalakkal is jól elvan.
Előzmény: Emperor_ (35644)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35645
Tartok tőle, hogy a két vitorlás meg fog nőni, és uralma alá veszi az egész akváriumot. A többi hal meg a medence nyolc sarkában fog rettegni. Én legalábbis így jártam az aranyos pici vitorlásokkal. Az viszont nem fenyeget, hogy az elevenszülők nagyon elszaporodnak majd.

b
Előzmény: Lafka (35634)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35644
A zsákos harcsa nagyon szívesen fogyasztja a lakótársait, ne lepődj majd meg;-).
Előzmény: Möwe (35637)
Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35643

Remélem most sikerült..

 

Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35642
,.,.
Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35641

Nem látszanak képek,, MIért???

 

 

Előzmény: Möwe (35640)
Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35640
uziuiz
Előzmény: Möwe (35637)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35639
Változás van? Javulás? Többi nem fertőződött? Képet esetleg nem tudsz róla feltenni?
Előzmény: PoGero (35621)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35638
Nem nagyon akartam sziámit venni, de úgy néz ki megoldható a "tárolása".
Ma kaptam a kolléganőmtől 3 db betta nőstényt, szóval kell :-), csinálnom egy új akváriumot a munkahelyemre is. :-)))))))))))))))))))))))))))))))
Na ebben már el lesz a sziámi is, néha haza viszem jól lakatni.
Na ezen a projekten azért még gondolkozom. De ha bejön!!! Beindul az algaevő bérlés.
Előzmény: szucsati (35633)
Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35637

ma kész lett aksim!!! 2és fél órába telt de megvan!

Első képen aksi. és a egy ritka halfajta látható Alfaro cultratus (kétfrakú fogaspontyocska)

Másodikon közelröl a Eheim és Jäger

Haramdikon egy csiga ha valaki tudja irja meg :-)  ill.

Ötödiken Király vagy Kéklazac

hatodikon az aksi hosszanti képből..

 

Halak:

4db Rózsás Diszmárna

4 db Kéklazac ( de majd még veszek 2 db)

3 db Alfaro

2 DB Fekete Fantom lazac ( még egy 1 db lesz majd)

2 db Ramirézi

1 db xifó

1 db zsákos harcsa

 

 

 Hogy tetszik?

Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35636
hát bizotos hogy beteg halad de ez "valami izé" kevés.. De ajánlom szaladjebe egy állatkereskedésbe és ott adnbak valamit ha kell
Előzmény: PoGero (35621)
Möwe Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35635

Szia!!

 

Nekem tetszik!! Csak a vitorlásnak nem lesz kicsi 60 liter???

Előzmény: Lafka (35634)
Lafka Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35634

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, csak olvasgattam és gondolom beszámolok, remélem nem untatok senkit! Most kezdtem el újra akváriumozni "8 év kihagyás után" és gondoltam bele bele nézek egy pár fórumba. És ezt találtam a legszimpibbnek. :-) Gyors beszámoló az akváriumomról:

60 l, levegőztetős szűrő, 75W melegítő, kis neonos lámpion, 2 bújkáló (repcsi, farönk) 2 műnövényke, vegyes kavicsok (piros,fehér,fekete) tengeri korallos kép.

Halak:

2 Molly (Lány: fekete, Fiú: fehér)

2 Szifó

2 Üvegharcsa

2 Platti

2 Vitorlás

4 Guppi (1 fiú, 3 lány) - (fiúnak kedveztem) :-)

1 algaevő harcsa (kb 8 cm.)

 

Remélem jól válogattam össze??? És nem fogják bántani 1 mást, eddig 6 napja bírják egymás társaságát. :-).

Az elején volt 2 elhulásom (Szifó kiugrott mert nem tettem rá a tetőt, a vitorlásom régi párja meg meghalt szegény.) Ennyi.

 

Kösszönöm, ha valami kérdésem van írok!

 

Üdv.

 

L.

szucsati Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35633
Én is most veszek sziámit és kaptam valamai piros löttyöt (Femanga Algen Stop! general) is ecsetalga ellen. Mivel nálam nagyon elszaporodott ki kell próbálnom. A csigák ellen meg bevetek Botiát, hátha.
Előzmény: Missa1 (35630)
szucsati Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35632
Van ott. Vasárnap voltam. Egyébként szerdán még lesz szállítmány, s aznap sokáig van nyitva.
Előzmény: Missa1 (35631)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35631
Nem sikerült beszerezni? Én írtam neked, hogy az Aquadepóban van. Vagy már ott sem?
Előzmény: Greylupus (35629)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35630
Hát én is fagyasztottal etetek és mégis van ecsetalga. Nem sok, nem nagy, de van.
Még egy két dolgot kipróbálok, ha nincs eredmény, akkor sziámi.
Csak nekem annyira nem tetszik és az összes többi hal mind dél-amerikai.
Előzmény: Greylupus (35629)
Greylupus Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35629

Én pár oldallal odébb ugyanezzel szenvedtem. Sajnos sziámi algaevőt nem sikerült (még) beszereznem, de azzal, hogy a szárazeledel etetésről nagyrészben áttértem a fagyasztott eleséggel való etetésre, részben sikerült visszaszorítanom ezt a ..... ecsetalgát..

 

 

Előzmény: Missa1 (35622)
pynky Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35628
Én is raktam szmájlit...
Előzmény: KoPw (35627)
KoPw Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35627

Poénnak szántam,de ha már ennyire belementünk, elmondhatom, hogy ha lett volna időm rá,akkor kiraktam volna őket ikrázni, pár fokkal melegebb és lágyabb vízbe, ennek hatására már másnapra meglett volna az ikra. De nem volt időm. És ennek a kényszerített ikrázásnak is megvan az oka: mivel hirtelen megváltozik a környezet, a vesztüket érzik, és a reprodukció lép előtérbe, ezért nem is esznek nagyon az ily módon kihelyezett állatok. És stresszornak elég pár celsius fok és pár német keménységi fok különbség.

 

De mint mondottam,poénnak szántam.

Előzmény: pynky (35626)
pynky Creative Commons License 2007.12.18 0 0 35626
Kopw: Hát, elgondolkodtató ;)
Azért én a szülőktől néha megkérdezem: ők is rendelésre lesznek szomjasak, álmosak v. kell éppen pisilni/kakálni menniük? :)) (ovi/isi példa ez, nem halas, de néha túl nagyok az elvárásaink, nem? :))))

p.
KoPw Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35625
Amúgy utálaom,amikor a halak nem akkor ikráznak,amikor én akarom xD Most is, reggel jöttem az egyetemre vissza, de előtte kapkodva ki kellett raknom a meggyhasú ikráit,mert neki pont hétfő reggel kell ikráznia...de már nem az első alkalom,hogy ilyenkorra időzíti...Nem lehet hamarabb tojni??? Mire hazamegyek,tuti h leikrázik egy másik pár is,és azt meg nem tudom már elvenni,mert kikelnek...ááááááá
KoPw Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35624

Utána megeszik mindent, szárazat,tubit,mindent! Nem kell aggódni!

Előzmény: Missa1 (35622)
PoGero Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35623
ez nem rossz ötlet.
alagaevő bérlés.
csak azt nehéz megoldani, hogy országos hálózat legyen.
Előzmény: Missa1 (35622)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35622
Na most vegyünk egy ideális esetet:
Sziámi algaevő eltakarítja az összes ecsetalgát.
Utána mivel lehet etetni, mert ugye egy ecsetalga farmot azért nem kéne létrehozni.
Lehet-e bérelni algaevőt? :-))))
Amúgy mitől lehet ez a k...a alga? Egy kereskedésben azt mondták a növényekkel lehet behurcolni.
Előzmény: KoPw (35619)
PoGero Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35621
SOS help.
az egyik ékfoltos razbóra homlokán van valami izé.
és feltűnően nem aktív.
egyhelyben áll. egész nap.
mi legyen vele?
megfertőzheti a többit?
KoPw Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35619

Igen, igazi sziámi algaevő! 250-300HUF a boltokban, ami nagyon barátságos ár ahhoz képest, hogy akváriumban még nem szaporították. A képen látható egyed kb. 12 cm, és sztem egy év alatt nőtt ekkorára. De nagyon aranyos, aktív halacsok, és tényleg pusztítják az ecsetalgát. Én mindenkinek ajánlani tudom, akár kisebb, 60l-es aksiba is, mert ha mozgáshiányuk van, akkor nálam néha beállnak a szűrő áramlatába,és ott úszkálnak xD De inkább a 80l a minimum.

Én már nem bosszankodom az ecsetalga miatt, mert ezek eltüntetik. De mindenképp érdemes legalább kettőt tartani belőlük, akkor aranyosak:)

Előzmény: Missa1 (35616)
Möwe Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35618

Hát minden képen ted külön őket gyenge levegőztetéssel és kell még a fütő is..

Etetés ez könnyű én Fix diszhaltápot ajánlom de elöször ha jól emlélkszem van Sera termégszaládból sóféreg száraztápot ami a lekisebb szemszéjű ezt rögtön adhatod is nekik..

Előzmény: morph3d (35613)
PoGero Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35617
az az egy problémám van a halaccsal, hogy 15 centisre megnő. (olvastam, még nem láttam. ha nem igaz akkor javíts ki)
ez nekem baromi nagynak tűnik a razbórák és a kolibrihalak mellett.
Előzmény: KoPw (35612)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35616
E az igazi sziámi algaevő?
Lehet, hogy nekem is kell majd belőlük, a növények szélén nekem is megjelenetek a kis fekete pamacsok.
Hát nem örülök nekik és ami bosszant, hogy nem tudom én sem az okát.
Előzmény: KoPw (35612)
PoGero Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35615
Én a két kép között nem látok különbséget.
Pedig állítólag jó a szemem.
Mostmár tudom, hogy mivel kell védekezni ecsetalga ellen.
Előzmény: KoPw (35612)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35614
Köszi a dicséretet.
Sajnos az érdem nem az enyém, hanem a halaké és a tenyésztőé. Én csak formában tartom őket. Persze ha úgy alakul megpróbálom őket család alapításra bírni. Mármint a ramikat.
Előzmény: smirgli82 (35611)
morph3d Creative Commons License 2007.12.17 0 0 35613
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.kis mollyk lettek.Mit csináljak.Tegyem öket egy külön medencébe,fűtővel levegőztetővel?Vagy vegyek egy sera IKRÁZTATÓ HÁLÓT?Mivel kell őket etetni?A többiek megeszik ,ha bent hagyom?
Köszi
KoPw Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35612

Ehyik kedvenc halam, 2 felbontásban...kíváncsi vagyok,melyik a jobb...Bocsi az offért. Amúgy ma vettem belőlük megint kettőt, persze csak aprókat. Ezt a nagyot meg áthelyeztem délután egy olyan akváriumba,ahol vmiért elkezdett nőni az ecsetalga...Már most látható a tevékenysége! Holnapra sztem nem lesz egy szál sem ecsetalgából!

smirgli82 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35611
Gyönyörüek a ramirezik! Gratulálok, sok sikert!
Előzmény: Missa1 (35584)
KoPw Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35610
én a kicsiknek is SAK greent adok, meg egy olyan akváriumban vannak,amit egy mezei villanykörtével világítok meg,meg kap napfényt is, így a fala zöldalgás...szeretik xD Amúgy a spirulina lenne a legjobb....Elterveztem már nyáron is, hogy egy csomó tóban van ez a zöld,fonalas, békanyál szerű alga. Kiszedek 4-5 kilót, kiszárítom,ledarálom, és meg is van a zöld kaja az algázóknak....Sztetek hülyeség???Mondjuk a darálás után picit összesajtolnám nedvesen....és újra kiszárítanám:)
Előzmény: Missa1 (35608)
Möwe Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35609
Ezzek képek zseniállisak!
Előzmény: Missa1 (35608)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35608
Na és a kicsiket mivel lehet etetni?
A nagyok élelmezésével nics gondom, ezek esznek mindent: fenékre lehullott vörös szúnyoglárvát, salátát, sütőtököt, uborkát, SAK greent, harcsatablettát.
De a kicsiket (ha lesznek) mivel kell kajáltatni?



A képeken is éppen egy sütőtök lakoma látható. Nem zukkini, sütőtök az csak zsenge érettlen. Azért zöld a héja. Ezt jobban szeretik mint az érettet. Hmmm, nem egyforma az ízlésünk.
Előzmény: KoPw (35601)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35607
Pseudotropheus saulosi "Red Corall" hím

apca Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35606
Az akváriumfotózásnál teljesen hiábavaló a polár, mert az csak a 37° körül beeső csillogásokat veszi ki, az pedig már amúgy is kiesik a látótérből.

Egy ilyen előtétlencse pedig -szerintem- megvan max egy ezresből. Nem kell valami nagyon bonyolult dologra gondolni: 2-3 dioptriás szemüveglencse becsiszolva egy szűrőmenetbe.

csak a halak fogtak ki rajtam.

Nagyon nehéz tényleg jót csinálni.
Még egy ötlet: tegyél be egy akkora üveglapot az akiba a fényképezés idejére, ami majdnem végig ér. Avval le tudsz választani az elején egy pár centi vastag teret, amiben a fényképezendő hal(ak) úszkálnak. Így nem tudnak mélységben sokat mozogni, tehát könyebben megtalálod az élességet.
Előzmény: HagaNRG (35605)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35605
KÖszi Apca, de kiadásokba nem szivesesn megyek. MEgvettem rá a teleobit, az se volt olcsó, makro nyilvánvaló,hogy jó lenne még, de az még odéb van. Polárszűrő is maga egy 5 ezres ami itt alap lenne, skyszűrőm van csak,a z meg nem jelent semmit.
Szóval könnyen mennek az ezresek, ha fotós akar az aember lenni.
TErmsézetben elég jól elboldogulok, csak a halak fogtak ki rajtam.
apca Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35604
A fotózáshoz: Sajnos pedig a közelképeknél inkább az előre-hátra mozgással tudsz élességet állítani, mint a tekerentyűkkel. Az AF meg eléggé felejtős.
Ha tudsz, mindenképpen külső vakuval fényképezz, és inkább felülről világíts, mint oldalról. Sokkal természetesebb lesz a világítás. Ha egy áttetsző, matt fóliát fektetsz a tetejére, akkor még lágyíthatod is a fényeket.
Az obid elejére szerezz egy 2-3D-s előtétlencsét, amit becsiszoltatsz egy szűrőmenetbe, (vagy vesze előtétlencsét) és akkor nem 2m-ről, hanem az előtétlencse gyujtótávolságából fényképezhetsz.
Előzmény: HagaNRG (35603)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35603
Sziasztok!

Köszi a dícséretet azért.
FOtó ügyben majd próbálok valamit, nekem Minolta Dynax 5D van, elég kicsi a keresőképe, ezért nem angyon szeretem a manuál módot rajta. 18-70-es obival meg makro nem túl jó. (van egy sokkal érzékenyebb 70-3000-as obim is, azzal szebbeket lehetne, csak nem nagyon van 2 m hely az aki előtth. bele férjem a képbe)

Növényezést jövő héten elintézem, talán engedek és egy vasfát is bezerzek, ezres ide vagy oda. Tegnap jártam kpbányában is, összeszedtem 3 nagyobb követ, majd megnézem, hogy mutatna benne. (ezek a robbantott kövek még a kommunizmusból, elhagyatott bánya, fene tudja milyen kő ez, csak nem méreg. De már elég szépen be vannak barnulva.)

MEg aztán jönnek a razbórák is, meg még üvegharcsára gondoltam.

Már alig várom,h. kinézen valahoy, mert most is tetszik angyon, de hol van még a vége.
PoGero Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35602
Rakjál fel képeket! légyszi.
az ancikat is megcsodáltam. sőt kunyizni is akrtam belőlük.
de messze vagy.

Missa1!
Te is.
képeid alapján mégjobban beleszerettem a ramirezikbe.
a boltba ahova járok elég borsos az áruk.
1000 Ft körül.
de ezek már elég szép nagyok, de még nem színesek.

Előzmény: KoPw (35594)
KoPw Creative Commons License 2007.12.16 0 0 35601
megint kellene rendelni csehből, csak az a baj, hogy csak 10kg felett érdemes,akkor kb. 1400ra jött ki kilója a greennek,energynek, postával.
Előzmény: Missa1 (35599)
apca Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35600
A CCD biztosan kibír többet is, inkább a zárakkal szokott gond lenni, az viszont a Fuji-ban elektronyikus, tehát az is bírja.

Van egyébként olyan masinéria is, (Pentax K10D) amire 100000 expot írnak, mint a zár lehetséges élettartama... :)
Előzmény: KoPw (35594)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35599
Na nem!
Nálam nem rendeznek be háremet! :-)
Viszont a SAK Green az tényleg jó.
Előzmény: KoPw (35598)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35598
Nekem egy hímre 3 csaj jut...a másik akváriumban már csak kettő, a harmadikban is csak kettő jut egy hímre. Ha a nőstény már másfél év körüli, és van megfelelő hely(mondjuk egy olyan cserép,ami alá az ujjad se férne be), na akkor oda ikráznak. Ha nagy a lyuk,oda nem! Etetni meg SAK Green. Nagyon jó az anciknak.
Előzmény: Missa1 (35597)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35597
Na, apropó.
Mivel eteted őket?
És hogy vetted rá az ancikat, hogy ezt csinálják.
Nekem van egy pár, ezek ütik verik egymást. Nem túl idilli, néha még a kavics csörgését is hallani olyan cirkuszt rendeznek. Újabban a hím gennyeskedik a nősténnyel.
Előzmény: KoPw (35596)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35596
eddig is raktam,de nem sok reakció volt rá...sztem a kis algaevők is aranyosak voltak,amiket tegnap raktam fel....
Előzmény: Missa1 (35595)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35595
Rakjál!!!
Igenis érdekel, szerintem másokat is.
Amúgy engem mindenki hala érdekel.
Előzmény: KoPw (35594)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35594

xD Nálunk is van vita ebből, de amikor az akváriumot nézve alszik el, este,akkor persze nincs baj a halakkal...én sajna csak az s5500-al fényképezek, ezzel sokkal nehezebb...nem lenne vele gond,csak nincs rajta manuálfókusz....azaz van,de nagyon kacifántos,sajnos...meg parázok, mert már majd' 10k képet lőttem el vele 2 év alatt, és azt mondják, a ccd nem bír sokkal többet....

Amúgy rakjak fel még halacsos képeket??? Mert hiába rakok,senkit sem érdekel :(

Előzmény: Missa1 (35593)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35593
Hogy csináltam, ;-)?
Hát ahogy KoPw pajtás írta: 350D + 18-55-s kit obival, makró állásban. Gép enyhén megdöntve, alanyok kissé felülről fényképezve, hogy ne csillanjon a vaku. Sok türelem, sok térdelés (alacsonyan van az akvárium), gép mögül sűrű válasz az asszonynak:
- Mit csinálsz már megint?
- Pssszt fényképezek!
- A halaiddal sokkal többet foglalkozol! Bezzeg velem.....
:-)
Jó asszony, kivárta a sorát. :-)
Előzmény: Panzermeyer (35587)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35592
Tapasztalatom szerint nem bántják őket. Nekem többek közt 20 db vörös neonnal van együtt, nem bántják őket. Szerintem békés halak, persze, a féltenyérnyi kis területét azt védi, de nem durván. Határozottan. Vannak még "kölyök" panda harcsák is, kb. 1,5-2cm-esek, érdekes módón ezeket megtűrik. Tettem be a ramiknak egy kis darab kókusz héjat. Ezt bitorolják. Néha hordanak bele kavicsot, néha "kilegyezik" belőle. Ez az ő birtokuk. Sajnos amit kopw cimbora írt, hogy 1,5 év az élettartamuk, sajna ettől tartok én is. Ezt én is olvastam. Talán ezért is és a színeikért kapták a pillangó sügér nevet.
Előzmény: PoGero (35586)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35591
A zenith a pentax koppintása. Nekem van bennük fénymérő, közgyűrű, meg minden nyalánkság....szeretem....miért nincs zenith digitálisban????
Előzmény: apca (35590)
apca Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35590
Hamár Zenithez, akkor inkább Pentax. (A régi obik is jók hozzá, fénymérés is van manual módban velük)
Előzmény: KoPw (35589)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35589
Ja, amúgy meg 350D-vel csinálta,úgy könnyű!!!!!! Én meg szenvedek itt az auto fókusszal....és lehet hogy a 350D már kifutott modell, de nekem akkor is kell!!! De csak azért, mert hasonlít a Zenitjeimhez!xD
Előzmény: Panzermeyer (35587)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35588
Azért érdemes kicsiket venni, mert a ramik csak kb. másfél évig élnek....de 600 az sok értük...
Előzmény: Panzermeyer (35587)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35587
nagyon szép képek, hogy csináltad? :D
én is gondolkodtam a ramirezin de a városban hónapok óta egy darabot sem látni, ha meg van az is 3 centis, olyat meg nem veszek 600ért....
Előzmény: Missa1 (35584)
PoGero Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35586
kistestű halakat hogy viselik?
ékfoltos razbórát, kolibrihalat?
és gurámikat?
mindenképp szeretnék ramirezit.
Előzmény: Missa1 (35584)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35585
megbeszélhetjük ha szükség van rá.. amúgy szerintem is szép, én a kék tapétás hátteremmel elbújhatok :)
Előzmény: HagaNRG (35570)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35584
Bocs, egy kis dicsekvés:




Gyönyörű kis jószágok, teljesen beléjük szerettem.
Ezeknek van egyéniségük, 2-2 db-om van belőlük. Szépen kialakultak a párok, igaz a boltban is úgy próbáltam választani, hogy lehetőleg már az együtt úszók legyenek.
Szóval a párok kialakultak, kezd kialakulni a territóriumuk és védik is azt. Az akváriumban eddig a serpák voltak a dominánsak, most egyértelműen a ramiké a főszerep. A nőstények közt néha látok egy kis féltékenykedést, hmm olyan emberi, nőies ahogy a krapekja környékéről elzavarja a betolakodó "kis cafkát".
Három hete szereztem be őket, az első 4-5 napban megijesztettek. Összehúzott úszók, akvárium sarkában kukksolás, alig evés. A számukra első vízcsere után szinte percek alatt megváltoztak. Vidám kis fickók lettek, a kajálásnál ők az elsők.
Tényleg bírom őket, mindenkinek ajánlom, aki szereti a ragyogó színeket.
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35583
És még pár ötlet a szűrő elrejtésre, a képek gazdája remélem nem rúg tökön.
Előzmény: HagaNRG (35567)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35582
Nem tudom mi a bajod az akiddal? Tök jól néz ki.
Tegyél bele több növényt, valami jópofa mangrove-t, vasfát ami mögé valamelyest elrejtheted a szűrőt.
Vagy magasabb, széles levelű növényt ültess elé, pl. echinodorus bleheri.
Előzmény: HagaNRG (35567)
Möwe Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35581

Sziasztok!

 

Ma megérkezett az új aksim (60*30*35) 63 literes + világitótest!!

Hétfön meglesz a szürő és a fütö! Majd rakok be képet a hogy milyen lett. Bár nagy munka vár rám a régi 50 literesből való áttköltözésel de már várom..

Missa1 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35580
OFF
"Vegyen nekem valaki karácsonyra egy 350D-t!!!!!!"

Vegyél nekem mondjuk egy 400D-t (minimum) és odaadom a 350D-met!
Na, üzletelünk???? :-))

A 350D már kifutott. Az üzletekből.

ON
Előzmény: KoPw (35579)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35579
Akvárium fényképezést külső vakuval érdemes(mármint egy,nem a gépen lévő,független) csinálni, mert akkor nincs visszatükröződés. Csak elég nehéz összehozni egy mezei digitálissal, mint pl. az enyém(fuji S5500), hogy együtt villanjon....persze analóggal sokkkal könyebb, mert egy kábelen elvezetem a jelet a vakuig, a vakut arréb tartom, és kész...de digittel....Vegyen nekem valaki karácsonyra egy 350D-t!!!!!!
Előzmény: Taksoft (35578)
Taksoft Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35578
off
Én is sokat szórakoztam a fényképpel, és még nincs meg a tökéletes megoldás, de már egyre jobb. De nekem analóg van, ott pár napot/hetet kell várni a képre, nem egyszerű próbálkozni.
Jó érzékeny filmet vettem (a digi tükörreflexeken állítható az érzékenység), manuális fókusz, és a gép tetéjre a vaku helyére feltettem egy zseblámpát. Így beállítottam mindent, a polárszűrőt is, hogy a legkisebb visszatükröződés legyen az üvegről, aztán felraktam a vakut, és katt.
on
Előzmény: HagaNRG (35565)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35577
Szűrő már lassan tíz éves lesz, barcikán vettem. Egy ttani halboltos csinálta állítólag.
PoGero Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35576
Én is minden nap megfordulok nyiregyen.
oda járok suliba.
egy két kidobnivaló növényt én is bevállalnék.
mondjuk pont most kezdődik a vizsgaidőszak.
Előzmény: KoPw (35575)
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35575

A szűrődet honnan szerezted??? Mert én egy mályi-i akvaristától vettem, és teljesen úgy néz ki,mint a tiéd....Amúgy minden héten miskolcon vagyok, ha hamarabb szólsz, és jársz arra,vittem volna növényt...albitársam meg nyíregyi, ő is oda tudta volna adni xD De még nem késő

Előzmény: HagaNRG (35570)
CarloB Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35574

Na ez egy nagy meglepetés nekem, mert általában az igy utólag adott válaszokat el sem olvassák itt a topikon.. ugy néz ki, hogy vannak még kivételt képezö asztaltársak is..-:) .. Különben akik ezt a technikát használják, arra hivatkoznak, hogy nagyobb üveg felület érintkezne a silikon ragasztóval és az ugy jobb biztonságosabb lenne.. Persze itt a méretek kissé változnak.. különben az üveglapok nem passzolnának egymáshoz,.. de ki igy.. ki ugy csinálja.. mindig az az érzetem volt, hogy a komolyabb nagyobb profi akváriumokat csinálták igy.. http://www.aquaristikshop.com/zubehoer/aquawoha.htm  igazad van, valóban a talaj üveg esetében a szabvány is az ismert megszokott ragasztásnál marad, csakis az oldal üvegeknél emliti ezt a módszert.. de majd meglátod, ha ugy ajánlja akkor biztosan jó tapasztalatokat csinált vele..-:)  

Előzmény: Diego Armando Adzsojev (35554)
CarloB Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35573

" Azért nem kínálgattam a xifókat, mert nem mertem gondolni, hogy bárkinek is kell ilyen "közönséges" (bocsánatot kérek a halaktól) hal. Természetesen boldogan odaadom bárkinek, aki jó szívvel viseltetik a halak iránt. "

--

Látod már akadtak is hálás jelentkezök a túlszaporulatodra..-:)) De a helyedben én nem barkácsolnék, hanem elfelejteni.. az mindig gubancos..-:)))

Előzmény: Báthory Ödönke (35543)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35572
PErsze, nekem ráér. Akkor már csak 18 dbnak kell lakást találnom.

b
Előzmény: pynky (35548)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35571
SZép.

b
Előzmény: HagaNRG (35567)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35570
borsod-nyíregy között.
KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35569

Csak ajánlom figyelmedbe, hogy nekem is 3 ilyen szűrőm van:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=64013636&t=9006073

 

Azt hiszem, hasonló a felépítése,mint a tiédnek. És persze kristálytiszta vizet varázsolnak. Mondjuk nálam már a szivacsok ki lettek kapásból cserélve, és jóval nagyobb szivacsok vannak helyettük. De ettől függetlenül ugyanaz sztem...mondanom sem kell,hogy darabja 1500HUF volt,szivaccsal,mindennel...

 

Amúgy mintha már kérdeztük volna: merre lax? Mert ha közel,adok növényt!

Amúgy meg majd elmesélem,én hogy rendezném be:)

Előzmény: HagaNRG (35568)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35568
Legalább láthatjátok végre a csodaszűrőm is. (jobban is eldughattam volna)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35567
Ksözi!

Örömmel vároma berendezési tippeket, mert azt hitem, kb.e gy hónap tanulmányozás után már egy profin berendezett új akim lesz a sok netes nézelődés után, de aztán kiderült,hogy ha nem egy akvadepo.hu-t üzemeltetek, tehát nincs kéznél minden kellék, amivel szebbé tehetem, nem is olyan könnyű dolog az.
Azért nem adom fel.

Itt van pár kép kis gyakorlás után:

KoPw Creative Commons License 2007.12.15 0 0 35566

Szép lesz, hidd el!!!

Nekem már most lenne 5letem, hogy hogy rendezném be xD. Sőt, még a növényeim is meglennének hozzá itthon...amúgy nekem a valiznéria csak az első 1-2 évben volt, utána áttértem kicsit lágyabb vízre, és ennek hatására kipusztult az összes...De a sagittaria,az bírja, szerencsére...De ha most lenne egy ilyen akváriumom, egy nap alatt benövényesíteném:)

Előzmény: HagaNRG (35565)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35565
Sziasztok!

Sikeresen áttelepítettm a régi akim rokonnál. De ne tudjátok meg, mekkora tortúra volt.
Szerintem a halak azzal is jobban jártak volna, ha maradnak itthon a zsírúj vízben és aljzatban. De majdcsak helyrejönnek idegilek. (tömören annyit,h. akit szinte aljzatig leszívtam, üveget megtöröltem, halak be edénybe, futás fel. Kinti levegő, benti levegő. (bár ez vízben nemtom érezhető-e pá perc alatt). Vödör tiszta víz ki a csapon, be az akiba, nagyjából kézzel beállítva a hőfok, majd azonnal be a halak, ahogy vannak. Zsír új szűrő beindít.
Ennyi.

Itthon viszont máris betettem a két kis harcsát, majd lesznek valahogy. (így is próba volt kifogni őket az 1cm vízből).

Szépül az aki, de oldalról nézve tűnt fel csak igazán, hog ymég msot sem tisztult le teljesen. Reggelre tuti lesz. Egyelőre szép, bár nem vagyok tőle úgy elhalva, mint ahogy terveztem a soksok netről szedett kép alapján.
(kell még ide pár dolog,hogy mutatós legyen, meg majd halak).

(az a baj,h. a háttér okés, de ttől még tiszta sivatag látványt nyújt, tiszta bolti aki feelingje van)

Ráadásul hiába van komoly tükörreflex gépem, képtelen vagyok rendes képeket csinálni, még tiszta üveg ellenére is.
Taksoft Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35564
Ma meglepetés ért, újabb kishalakkal bővültünk, van vagy 15db kisguppi megint.
8-at kihalásztam, a többit nem sikerült, de egyelőre nem is kergetik őket a nagyok. Vagy már jólaktak belőlük, vagy a kajától, és azért. :-)
Most leszek bajban, az ideiglenes nevelőakváriumot, amit az előző 6 halnak állítottam be kezdik benépesíteni a növendékhalak. A 3-4 hetesek nem bántják a kicsiket, gondolom túl nagyok nekik, de most látom jól, hogy mekkorát nőttek.
Mit tegyek velük? Vegyem ki a többit is? El lehet passzolni halasnak őket? Vagy kell valakinek? A nagyobbak 4 nőstény, és 2 hím, a nőstények már kezdenek színesedni, a hímek még nem, de kerek farokúszójuk lesz, úgy nézem.
A többit nem halászom ki, de ha mind túlélik, akkor már kicsi lesz az 55l annyi halnak. Nagyobbat meg nem szívesen állítanék be, nincs helyem.
Mit tegyek? A "szelekció" nem megy, túl galamblelkű vagyok. :-)
KoPw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35563

Ha dekort szeretnél, annak kiváló a kókusz! Csak nemtom h fogsz-e tartani olyan halat,ami használni is fogja:) Tetejére telepíteni egy kis tő jávait, és ennyi. Ha Gyöngyös közelében laknál, mondanám, gyere,adok növényt, de ha jól emléxem nem a közelben vagy sajnos.

Amúgy még dekorációnak érdemes szétnézned bazalt és andezit kövek tájékán! Szép, nagy, lapos köveket is lehet ezekből találni, víz alatt kifejezetten szépek,mert feketék, és nagyon enyhén oldódik ki belőlük ásványi anyag, vagy egyeltalán nem, így tökéletes az akváriumokba. De persze más ásvány is jó az akváriumba, csak körültekintően kell átnézni. Nekem az egyik kicsi akváriumban ametiszt van, szép, ahogy a lila és fehér sávok váltakoznak, és egyeltalán nem hat giccsnek...De erre ajánlanám az akvarista.hu oldalt, ott vannak hasonló topicok, mint milyen követ az akváriumba, meg kókusz meg hasonlók. Kellemes keresgélést!(nekem mindig egy-egy akváriumberendezése nyújtotta a legnagyobb élményt...amíg megtaláltam hozzá mindent,amit szerettem volna)

Előzmény: HagaNRG (35558)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35562
merre laksz?
Előzmény: HagaNRG (35561)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35561
szerintem messze vagy!
Előzmény: Panzermeyer (35560)
Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35560
kell akkor a fa ?
Előzmény: HagaNRG (35558)
ködkürt Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35559

köszi, mostmár ezt is tudom:)

 

Előzmény: KoPw (35557)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35558
Kedves barátaim!

MAgam is alig hiszem el, de végre áll az őj aksim, benne a víz, meg a növények.
(az Eheimet még nem üzemeltem be, mert fúrni kéne a polc hátulját, egyelőre a régi jól bevált belső szűrőm keveri benne a port)

Halak meg várják a sorsukat egy edényben, hamarosan mennek az új tulajhoz. (a két vitorlás viszont cska egy hét szabit kap, jövő iylenkor jön vissza)

De a fene egye meg, marha nagy ez a 120 liter.
Húh, mikor lecseréltem a TV-m, akkor tátottam így utoljára a számat.
A szikla pedig így vízzel, mindennel már tényleg valódinak hat. (viszont most még angyon homályos, kb. 1 órája megy az egész, holnapra bízom benne, hogy kristály lesz. Majd teszek képet akkor. Ja és egy hátránya van a nagy felületnek, az eddig a víztetőig érő valisneriak csak félig érnek benne, meg kb. a fele növényt áttelepítettm a régi aksimból,így is épp csak egy kis felületet foglalnak el. Az a 4 maroknyi kő, amit meg a ptakból gyűjtöttem egy hete, csak pár kisebb kacvicsnak hat)
Muszáj lesz még valami egyéb dekor után nézni, emrt így nagyon sivatag. (egyébknét is akartam , de nem gondoltam,h. ilyen üresnek fog hatni. Azért a hátér így is soakt jelent)
KoPw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35557

a neve Pistia stratiotes / KAGYLÓTUTAJ, és a kertitavas topicba is rakd be az ajánlatod, mert kerti tóban nagyon szép nagyra megnő! Én ezeket marékszámra dobtam ki nyáron:)

Előzmény: ködkürt (35556)
ködkürt Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35556

Sziasztok!

 

 Folyamatosan elvihető nemtudommilyennevű növény, a képen látható. A vízen úszik, és nagyon gyorsan szaporodik, vigyétek vigyétek, ingyér adom:

 

Zoli:06704584550

 

 

 

 

 

1

 

 

2

 

 

3
KoPw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35555

Na, de hogy minden héten legalább rakjak be képet, most is van kettő.

A történet: az egyik akváriumomban 3 nőstény és egy hím ivarérett anci van. Eddig még nem fordult elő, de most igen, hogy a hím kitúrta az ikrákat,hogy egy másik nősténnyel ikrázni tudjon. Gyors megoldásként, mert erre nem voltam felkészülve, fogtam egy 2,5l-es befőttesüveget, beletettem az ikrákat, ezt így betettem a kéksügerekhez, és még bele a porlasztó. Így megvolt a hőfok, az oxigén,az áramlat. Kikeltek, és íme a csoportkép:

 

Diego Armando Adzsojev Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35554

Kicsit már én is beleástam magam a témába, és pár angol nyelvű  oldalt végignéztem. Mindenhol dícsérik, gond nem hiszem hogy lesz vele. Viszont több helyen is olvastam, hogy kizárólag a függőleges éleknél van így ragasztva, az alap és az oldalfal között a körbeépítéses módszer van. Az én emberem viszont lent is így csinálná. Mondjuk átgondolva mindenféleképpen erőssebb, és biztonságossabb így. Valószínűleg azért nem terjedt el, mert nehéz kivitelezni. Nem is értem, hogy kezd hozzá. Szerintem ez csak előregyártott sablonokkal történő rögzítéssel megy, amik stabilan tartják addig a lapokat, amíg megköt. És ugye itt lentről nincs ami alátámassza, szóval minden irányban rögzíteni kell, mielőtt ragasztani kezdjük...

Előzmény: CarloB (35537)
KoPw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35553
Én valahogy őgy emlékszem, hogy azért nem foglalkoznak annyira a kereskedők az ikrázó fogaspontyokkal és a kalászhalakkal, mert elég rövid életűek...Jól emlékszem?? Nem találom azt az oldalt,ahol a halacsok várható életkora meg volt határozva(format c: volt múlt 7en xD)
KoPw Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35552
Csak úgy nelegondoltam, elméleti szinten: egy 1000l-es akváriumnál hogyan valósítják meg a vízcserét, állott vízzel? xD De sztem egy 300-450l-es akváriumba való 40-50l állott víz tárolása is elég macerás lehet....Mondjuk kertesházban lehetséges...de társasházban nem sok hely van...Nekem is van itthon párszáz l vizem, de a cserélendő mennyiséget nem hagyom napokig állni..akkor meg sem lehetne mozdulni a lakásban...
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35551
kérdés?

mi a véleményetek az alábbi összetételről?

-egy pár gyöngy gurámi
- egy pár arany gurámi
- 7 ékfoltos razbóra
- 6 kolibrihal
- 2 albínó harcsa
eddig ami van

amit szeretnék:
- 2 anci
- esetleg mégy 1-2 harcsa

és a lényeg:
Ezekkel hogy férne össze egy kisebb csapat 5-7 fős VITORLÁS KALÁSZHAL?
Iriatherina Werneri
Ezek nagyon tetszenek és 300 Ft/db áron árulják őket debrecenben.
Úgyhogy annyira nem is borsos.
Egyik helyen azt olvastam, hogy agresszív.

Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35550
>ez< a legkirályabb kalászhalas oldal;-). Jó nézelődést!
Előzmény: Emperor_ (35549)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35549
Igen, nem átlag árban vannak. 500-1500 között.
Valók társasba, de a lágy vizet nem komálják. A nagyobbakat szokták afrikai sügerek mellé is rakni.
Előzmény: PoGero (35547)
pynky Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35548
Emperor és CarloB: köszi:) Majd nagy szatyorral megyek...

Ödönke: én is elfogadnék 2 pár xifót két hét múlva, ha addig tudsz(nak) várni :)

p.
Előzmény: CarloB (35541)
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35547
Hú. nekem nagyon bejönnek ezek a jószágok.
Árban? Gondolom a csillagos ég környékén vannak.
Társas akváriumba valók ezek?
Előzmény: Emperor_ (35546)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35546
Pseudomugil furcatus, Telmatherina ladigesi, Iriatherina werneri, Melanotaenia maccullochi, Melanotaenia boesemani.

Ezeket általában lehet kapni a budapesti boltokban. Magyarországon a kalászhalaknak nincs túl nagy kultusza (sajnos) .
Előzmény: PoGero (35545)
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35545
akkor ez estemben két hetente 35-40 liter vizet jelent.

a kalászhalakról senki semmit?
Előzmény: Emperor_ (35539)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35544
kb 15 liter. SZeretek pepecselni a porszívózással (bár a lakásommal lennék így!), azért fogy ilyen sok. És úgy vettem észre, hogy a jószágok is örülnek a friss víznek.

b
Előzmény: PoGero (35538)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35543
Probléma nem lenne az eresztéssel, mert nem a vízszint alatt vezetném át a csövet. Ahoz ki kéne fúrni a két medencét, ami eléggé macerás ügy, és ráadásul visszafordíthatatlan dolog. Inkább felülről buktatnám bele a csövet ferdén, és a csőalagút legmagasabb pontjára beraknék egy légtelenítő csapot. Így ha a csőalagútból ki is folyik a víz, a két akváriumban benne maradna.

Azért nem kínálgattam a xifókat, mert nem mertem gondolni, hogy bárkinek is kell ilyen "közönséges" (bocsánatot kérek a halaktól) hal. Természetesen boldogan odaadom bárkinek, aki jó szívvel viseltetik a halak iránt. Még jó, hogy kis hazánkban nem jellemzőek a halviadalok. Mi marha állatkínzó népek vannak errefelé!

b
Előzmény: CarloB (35533)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35542
Ide jöhet a krumpliszsák;-).
Előzmény: HagaNRG (35517)
CarloB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35541

' Készül hozni a Jézuska egy 80x35x35-ös akváriumot. Mennyi aljzat kell bele? Ekkora méretnél már el sem tudom képzelni :) A gyerekkori akváriumaim közül a 30 literes már óriási volt...'

--

80 cm = 80 x 35 x 40 cm (112 l) = 15 Kg kavics;  1 - 2 mm nagyságú.. az jól bevált.. plusz ehhez a megadott kb. értékhez a vizinövények jobb legyökeresedésére, még van aki erre a célra gyártott tápanyagokat is beletesz, ill. hozzákeveri a kavicshoz vagy az akvárium aljára és arra megy a kavics,.. fontos, hogy ez a növényi táptalaj egy alsó réteget képezzen és erre még egy réteg mosott kavics jön, különben csunyán feljönne a viz felületére.. különben létezik több ilyen erre a célra gyártott táptalaj..

 

Fontos az akváriumhoz kell ugyis egy vödör (pl. 10 l) amit csakis erre a célra használtok.. beletenni a kavicsot a vödörbe, hogy ugy jó félig legyen de ne teljesen tele.. a vizetcserélö leszivó csövet a vödör aljára nyomni, a másik vége megy a csapra és igy nagyon alaposan a kavicsot átmosni.. ami a kavicsban piszok van az mind feljön a vödör aljáról a tetejére és igy az onnan könnyen eltávolitható.. és a kavics csakis ez után mehet az akváriumba.. Vannak olyan készen kapható kavics keverékek is pl. sera ahol a táptalaj is benne van, azt persze nemszabd kimosni..! De a normális akváriumi célokra zsákolt kavicsot ki kell elötte alaposan öbliteni.. sok sikert...-:)

Előzmény: pynky (35531)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35540
Kb 10 kg.
Előzmény: pynky (35531)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35539
Előzmény: PoGero (35529)
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35538
egy ilyen porszívózás alkalmával kb. hány liter víz távozik az akiból?
Előzmény: Báthory Ödönke (35535)
CarloB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35537

 ' Azt hallottam, hogy egy kb. 360l-es (120x60x55) aksit úgy ragasztottak meg 10-es üvegből, hogy az alapra nem oldalról tették az oldalfalakat, hanem csak az élek találkoztak, és kívülről a hézagot teljesen kitöltötték ragasztóval és belülről is ragasztották. Én még ilyet nem láttam, de aztán lehet hogy tényleg ez a tuti. Ha valaki tud erről valamit, lécci írja már be. Köszi '

--

Na igy nézne ez ki, csak legutóbb elfelejtettem a képet illetöleg nem is voltam biztos abban, hogy megvan -e még.. klikkenolj az ábrára, nagyisd fel.. ugy jobban láccik.. itt persze sok aquarium silikont használnak fel.. ez a Woha cégtöl van valamikkor igy ragasztottak.. http://www.woha-aquarien.de/site.php?site=standard1 jól láccik, hogy belülre is egy több rétegü silikon felületet visznek fel.. ezt a ragasztási technikát a bazi nagy mutatós nyitott tetejü Dupla aquariumoknál láttam..

Előzmény: Diego Armando Adzsojev (35488)
Greylupus Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35536

Sziasztok,

 

Régen írtam, pedig nagyon sok tanácsot adtatok:).

Úgy néz ki, hogy javul az aksi állapota - kevesebb az alga, illetve újabb már kevesebb nő - nem tudom, hogy ez minek köszönhető:

- a kétheti részleges vizcsere helyett heti részleges vizcsere van

- illetve a szárazzal való etetést visszafogtam, inkább "élő" eleséget kapnak

- és heti egy koplalónapot is beiktattam, amikor abszolút nincs etetés (bár ez valszeg a kissé "túlkondicionált" halaimnak tehet jót:)

 

Amit még érdekességként láttam. Nem tudom, hogy mennyire van fajok közötti szimpátia, de úgy láttam, hogy a Törpe gurámi hímem inkább a foltos páncélos harcsa nőstényt kísérgeti, mint a saját nőstényét..

Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35535
Én hetente-kéthetente szokom csinálni. Kiporszívózom a belső szűrőt, meg az aljzatot, és az így kikerült vizet pótolom csapvízzel. 96 literes edényem van, xifókkal, talajtúrókkal. Egy időben próbálkoztam lágyvízzel, de a növényeim szebbek voltak a csapvíz alatt. Ezért visszatértem.

b
Előzmény: PoGero (35534)
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35534
aljzatporszívózás gyakoriságáról is adhatnátok infót.
a felszerelés már megvan hozzá.
sima, gravitációs elven működő.
semmi szivattyú meg ilyenek.
CarloB Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35533
Itt vannak biztosan többen akik emlékeznek rád..-:) Szegény cica.. ennyi állatkinzót és gyülölöt ott..-:( most nemrég egy szegény kutyust kinoztak meg..-:((  http://index.hu/politika/bulvar/kkk071209/  Hasonló tesztungot most nemrég láttam a TV-ben a bohóc halakkal csinálták, hogy vissza találnak -e az anemoniájukhoz, és valóban a legrövidebb utat választva rögtön visszataláltak oda.. http://www.vox.de/535_3249.php?mainid=20071201&area=tiergeschichten3 (igaz itt egy akváriumról van szó, amit üveglappal belülröl leválasztottak és ott voltak benne a különbözö csövek..) tudod az Emperor_ szokott barkácsolni.. én nemtartok sokat az ilyesmitöl ez experimentáció.. mert lehet, hogy a hal elfogadná, de lehet, hogy nem.. azonkivül ezeknek a kötödéseknek is nagyon jónak kell lenniük különben idövel ereszt az egész.. hogyan takaritod az aksit, ha probléma van mit csinálsz.. stb.. erre is gondolni kell..  a halaidat ajándékozd el ha sok van..-:)
Előzmény: Báthory Ödönke (35527)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35532
Nagyon köszi. A részvétet is, meg a lehetőséget is. A jószágok egészségesnek látszanak, pusztulás hónapok óta nem volt. Most úgy próbálom szabályozni a szaporulatot, hogy a vemhesség idején kevesebb kaját kapnak, és akkor megeszik a kicsiket. Tudom, hogy gonosz módszer, de még mindig jobb, mintha tömegnyomor lenne a medencében, vagy ha nekem kéne szelektálnom. Csak az állatvédők meg ne tudják!

Én Délbudán lakom, Budafokon. Van autóm, el tudom szállítani őket valami méltányos távolságra. Nem tudom, hogy ilyen hidegben szabad-e halakat fuvarozni? Talán valami hűtőtáskában (nyilván nem hűtésre állítva).
Tényleg elfér nálad cca 20 darab kardfarkú? Én hármat fogadtam be szívességből, és abból lett ez a sok áldás.

Igen, az a cső jól nézett ki a filmen. Teljesen körbement a lakásban. Én nem gondoltam ekkorára. Szereztem kb 2 méter 5cm belső átmérőjű plexicsövet. Ebből gondoltam egy kb egyméteres csőhidat a két akvárium közé. Az egyikből átvezetném a szűrő vizét a másikba, ezáltal lenne egy kis vízáramlás is. Persze ezzel több gondom is van. Például az, hogy az akvárium vizében mit csináljak a plexivel, hogy lássák a halak, nehogy nekimenjenek? Meghogy lennének-e elég bátrak beleúszni?
No mindegy, ez legyen a holnap baja.

A cicám aranyos fekete jószág volt, és feljárt az akvárium tetjére inni. A halakat nem bántotta. Most egy darabig nem akarok másikat.

b
Előzmény: Törölt nick (35530)
pynky Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35531
Sziasztok:)
Készül hozni a Jézuska egy 80x35x35-ös akváriumot. Mennyi aljzat kell bele? Ekkora méretnél már el sem tudom képzelni :) A gyerekkori akváriumaim közül a 30 literes már óriási volt...
Szürkés kvarchomokot szeretnék, hogy a harcsák meg a tornyos csigák tudjanak turkálni.
Segítsetek légyszi :)

Köszi: p.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35530
Szia Ödönke!

Részvétem a mecsekod miatt!

Ez a csöves megoldás nem hülyeség! Érdekes lenne, ahogy a halak átúszkálnak rajta.
Nem tudom, Te merre laksz, de ha tudnánk találkozni, szívesen defogadnám januártól a kardfarkú halaidat. Akár a kicsiket is. Én leginkább Budapesten, Pécsen és Szegeden fordulok meg.
Előzmény: Báthory Ödönke (35527)
PoGero Creative Commons License 2007.12.14 0 0 35529
http://www.vpk.bme.hu/~farkas/kalaszhalak/

tegnap keresgélés közben ráakadtam erre a lapra.
Nagyon sok szép és érdekes, mégis kistestű hal van rajta.
De ilyeneket élőben még soha nem láttam.
Kivéve a neonkalászt.
Be lehet ezeket szerezni valahol? Elfogadható áron.

másik kérdésem. múltkor kérdeztem a vízcserével kapcsolatban de nem kaptam választ.
tehát milyen gyakran és mennyi víz cseréjét javasoljátok nekem?
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35528
Köszi, megnézem. Valaha sok plexit hajlítottam. Persze annak már vagy 20 éve. Azóta volt egy rendszerváltozás, lehet, hogy már nekem se sikerülne.

Én a béke úton a Holuxnál vettem páramentesített fénycső foglalatot, és elektronikus előtétet. Lehet ott kapni fényerőszabályzósat is kb 15kFtért. Arról lebeszéltem magam. Azt hiszem, a bekapcsolási sokkot inkább valami ledes megoldással fogom eliminálni.
Vagy majd megszokják. Engem is így ébresztett apám annó.

b
Előzmény: Marri (35516)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35527
Szia Carlo!

Jól esik, hogy még emlékszel rám. Sajnos a macskámat valami barom fejbelőtte márc 15-dikén, másnapra kiszenvedett szegény. NEm itthon fejezte be, legalább azt megúsztam. NAgyon meg lehet kedvelni egy ilyen kis szarost. Egyedül éldegélek, a halak nem olyan társak.

De az ilyen állattal (aki lelőtte) elbeszélgetnék valami nyugodt helyen. Több macska is eltűnt azon a hétvégén.

A halaim még köszi megvannak. Sajnos nagyon elszaporodtak a xifók. Azért akarok beállítani egy másik medencét, hogy különszedjem a fiúkat és a lányokat. Mégjobb lenne, ha valaki befogadna kb 20 darab kardfarkút. És akkor ismét televenném a vizet neonokkal. Szeretem, hogy olyan nyugisak.
De nem ez a távlati célom a két akváriummal. Egyszer régen láttam valami filmben, hogy a csávónak a lakásában ment körbe egy kb 10centi átmérőjű üvegcső, és abban úszkált egy hal. Szeretném így összecsövezni a két medencét, hogy átúszkáljanak kedvük szerint. Jó, tudom, hogy íves felületet tilos. Ha akar, beúszik, ha nem akar, akkor nem. Mi a véleményed? Nagy marhaság?

b
Előzmény: CarloB (35515)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35526
Ilyen nekem is volt/van.
Régebben vizinövényként vettem halas boltban, de akármit csináltam vele víz alatt néhány hónap alatt kirohadt.
Azóta rájöttem, hogy jobban szereti a szárazabb körülményeket. Most is van ilyenem, csak már cserépben tartom, a többi szobanövény között.
Előzmény: Missa1 (35524)
Emperor_ Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35525
A fehér az Fittonia verschaffeltii, hát nem vízinövény;-).
Előzmény: Missa1 (35524)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35524
Na ennek alá futottam...
De komolyan, a képeken látható növényt víz alatt láttam, fehér és bordó változatban egy boltban.
Fogalmam sincs mi a neve, de van egy gyanúm, hogy nem az az igazi vizinövény.
Előzmény: PoGero (35521)
de-guky Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35523
ÁÁÁÁ megelöztél a háttérrel...
Előzmény: de-guky (35522)
de-guky Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35522

Sok akváriumi növényt "szárazon" termesztenek. Ezeket azután betesszük az akiba és mindjárt el is dobálják a submers leveleiket. Sajnos nálad is ez lesz.

Előzmény: PoGero (35519)
PoGero Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35521
Kösz.
paradicsomhalak társaságát csak egy éjszakát kellett elviselniük.
mondanom sem kell nehéz éjszaka volt
reggel első dolgom volt visszavinni öket a boltba.
mármint az agresszorokat.
Paradicsomhalakról számomra egyelőre ennyi.
most rajtuk kívül gyöngygurámi, arany gurámi és két albínó harcsa van.

a növény latin neve. Műanyagusz papirusz.
magyar neve háttér :-))
Előzmény: Missa1 (35520)
Missa1 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35520
Egész szép lett!
Gratulálok!
Jól látom ékfoltos razbórák és kolibrihalak vannak benne?
Hogy tűrik a paradicsom hal társaságot?
A másik kérdésem: a második képen, a lyukas fatörzs dekorációtól jobbra látok két fehér erezetű növényt. Mik azok név szerint?
A finomabb erezetűt láttam már akvarista boltban (a'la xxxPlaza), sőt ugyan ezt bordó erezettel is. A feleségemnek is van belőle, cserépben, akváriumtól elég messze. Nekem nem tűnnek vizi növénynek.
Nézd meg itt: http://edak.cellkabel.hu/, a cikkekben a morális kérdések az akvarisztikában írást.
Előzmény: PoGero (35519)
PoGero Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35519
Itt van egy pár kép.
Tegnap guberáltam köveket.
Bocs a sok képért.

Marri Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35518
Nekem azt mondták az akváriumkészítők, hogy a szívó és nyomócsövet ugyanarra az oldalra szokás tenni. (szívócső alul vezeti ki a vizet, nyomócső felül vezeti be a vizet )
Nekem nincs a külső szűrő mellett belső szűrő, de szerintem úgy tedd, hogy a külső szűrő áramlási irányát a belső szűrő erősítse és ne akadályozza.
Ha a háttér mögött elfér a szívócső akkor tedd mögé, de azt biztosítani kell, hogy a víz elvezetése ne a háttér mögötti vízből történjen, mert különben a háttér elött nem lesz megfelelő áramlás.
Előzmény: morph3d (35510)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35517
Köszi TamI!

Az irányt nem is tudom hirtelen. Képen így volt, azért raktam így. (bár még maradt vagy 3-4 cm hézag a tetején, mással msot nem tudom feltölteni)
Marri Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35516
34798 írtam egy helyet, ahol lehet kapni. Házilag hajlítani nekünk nem sikerült, csak ragasztani.
Előzmény: Báthory Ödönke (35511)
CarloB Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35515
Igy eltüni.. ennyire hütlennek lenni ehhez a topikhoz..-:)) pedig valamikkor gyakran erre jártál.. már azt hittem az akvarisztika nem is érdekel, csakis a cicád..-:)))
Előzmény: Báthory Ödönke (35511)
TamiBT Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35514
- a viz milyen iranyban aramlik?
- a keramiak mindenkepp az utolso traktusban legyenek.. ;)
Előzmény: HagaNRG (35513)
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35513
Kép lemaradt:
HagaNRG Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35512
Sziasztok!

Úgy néz ki, délutánra meglesz az aljzat. (3-5 mm közötti sóder), sajnáloma fehér kvarcot nagoyn, mert abba éltem magam, de legyen inkább a angyobb szemű, semmilyen színű, ha egyszer ilyen van.

Annyit krédeznék csak, hogy így berakott szűrőtöltet okés? Vagy cseréljem meg a szivacsot, kerámiát?

(én csak a legolcsóbb Sear kerámiát vettem bele, 1600 volt ez is, a kvöetkező 2500 lett volna, a siporax meg vagy 5k)

Köszi!
Báthory Ödönke Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35511
Sziasztok!

Akváriumfedelet akarok gyártani. Már minden megvan hozzá, mindössze a lényeg hiányzik. Nincs valami ötletetek, hogy hol tudnék venni egy fekete PVC táblát, amiből lehajlíthatnám a dobozát?

Köszi:b
morph3d Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35510
A külső szűrő csövét hol helyezzem el?A beépített hátfal mögött vagy hol?Szemböl nézve a jobb oldalt van a gyári juwel belső szűrő.Hol legyen a külsőnek a szívó és nyomó csöve?
morph3d Creative Commons License 2007.12.13 0 0 35509
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy ti a világítást mikor kapcsoljátok be és mennyi ideig világít?Havi szinten mennyi költséggel jár az üzemeltetése?Ha vettem egy új külső szűrőt és beüzemelem,nem csinál bajt a már beállt vízben?
Köszönöm
arturo1 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35508

Sziasztok!

Eladó olcson 3db használt de jó álllapotú akvárium 2db 375 literes meg egy 250 literes a paraméterek:150x50x50 2db,375L =23000ft /db
:104x41x58 1db, 247L =13000ft  AKI ELVISZI MINDET EGYBEN KEDVEZÖBB ÁRON KAPJA MEG A 3 EGGYÜTT 50000ft
MEG VAN EGY EZERLIERES ARRA AJÁNLATOKAT VÁROK!
Érdeklödni :0620-448-78-27
bye

Panzermeyer Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35507
halva született ötlet volt, ez látszik
Előzmény: Törölt nick (35506)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35506
Meg nem is az, de hogy rendezi be?
Mert az ok, hogy létráról eteti, de pl ha be kell tenni egy követ, azt nem lenne egészséges föntről csak belehajítani.
Meg pl hogy vesz ki egy döglött halat? Olyan keskeny, hogy még búrávként sem lehet belebújni.
Előzmény: smirgli82 (35498)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35505
oké kösz. Így érthető...
Előzmény: CarloB (35500)
mr.Baker Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35504
(35474)-ban kijavítottam magamat.
Előzmény: smirgli82 (35498)
CarloB Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35503
..-:)), Mondom van egy két privát aquariumokat gyártó kisebb cég aki esküszik rá, hogy az ugy jobb lenne.. én magam a bazi nagy profi akváriumoknál láttam ezt a technikát.. De a DIN szabvány külömbséget nem tesz az üvegvastagságot illetöen, mert az mind a két módszerü ragasztási technikánál ugyanaz marad..-:) Aztán majd számolj be a fejleményekröl..-:)))
Előzmény: Diego Armando Adzsojev (35502)
Diego Armando Adzsojev Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35502

Köszi CarloB!

 

Nemsokára fognak nekem csinálni egy hasonlót, és az úriember aki csinálni fogja, ezt a megoldást preferálja. Az árat nem befolyásolja hogy így több ragasztó kell, és ő erre esküszik. Ezek szerint akkor adjam rá áldásomat....

 

 

Előzmény: CarloB (35497)
morph3d Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35501
Sziasztok!
Szerintetek vizcserénél lehet a külső szűrő szívó csővével feltölteni az akváriumot?
CarloB Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35500

' értem, akkor szerintetek mélység magasság max 60x60 legyen? a szélességem adott, max 135 cm lehet. Akkor egy 135X60x60 jó méret tengeriben? '

--

Tulajdonképpen a tengerinél is ugyanazok a méretek váltak be, (privát használatra..!) mint az édesvizinél, csak éppen a mérek nagyobbak ugy 300 litertöl kezdödne.. Kivéve valami nagy USA Bank magyarországi Managerét aki az irodájába egy bazi nagy több ezer liter nagyságú tengeri akváriumot beépitett.. a vicc a dologban, hogy az amerikaiak gyakran meg is teszik.. persze azt nem Ö maga gondozza, hanem egy erre a célra specializálódott cég foglalkozik majd vele..-:))

 

   Na ez a méret amit irsz már jobb.. csak általában ugy mondjuk, ahogyan az akvárium elött állva a méretét látjuk, különben könnyen félre lehet érteni a méreteket..-:) De gondolja arra, hogy ezen 60 cm viz oszlop fölött ugye lesz még egy megvilágitásod, ahol egy extrém hö képzödik és arra is kell gondolni, tehát felfelé még helynek kell hogy legyen.. azonkivül az emlitett munkálatokat is ugy lehet elvégezni ha felülröl rálátok egy akváriumra és ott böven van hely.. tehát ha ez valahogyan beépitett lenne ezt is bekalkulálni..-:)  

Előzmény: mr.Baker (35487)
smirgli82 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35499
ez igy szerintem tudod minek lenne jó? ha 42 jóval több lenne akkor mondjuk rájának. de utólag belegondolva lehet még annak se, mert azok is inkább a sekély lagunákba élnek. és meg is kellene fordulnia a szerencsétlennek. 
Előzmény: smirgli82 (35498)
smirgli82 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35498

ezt irtad korábban:

 

"Sziasztok,

szeretnék készíttetni egy 250 cm X 135 cm X 42 cm tengeri akváriumot. Hol érdemes (melyik céggel) és milyen alap dolgokat kell figyelembe vennem?


Kösz"

erre szerintem nem sokan gondolnánk, hogy 250 magas!!! és 135 széles plusz 42 fal felé... szerintem ez mindennek jó, csak nem tengerinek. létrát is veszel hozzá, hogy etesd a jószágokat? :-DDD

 

érdekes ez az egész

Előzmény: mr.Baker (35491)
CarloB Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35497

' Azt hallottam, hogy egy kb. 360l-es (120x60x55) aksit úgy ragasztottak meg 10-es üvegből, hogy az alapra nem oldalról tették az oldalfalakat, hanem csak az élek találkoztak, és kívülről a hézagot teljesen kitöltötték ragasztóval és belülről is ragasztották. Én még ilyet nem láttam, de aztán lehet hogy tényleg ez a tuti. Ha valaki tud erről valamit, lécci írja már be. Köszi '

--

Ez létezik nemrég tettem fel ezt az ábrácskát a szabványból (35361) http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=73865019&t=9006073  ott van benne lent a bal alsó sarokban a Wulstverklebung  'kevésbé használt módszer' a jobb alsó sarokban a 'túlnyomó részben használt technika' amit mindenki ismer, de van olyan cég aki a Wulstverklebung-ra esküszik, hogy az jobb és tartósabb lenne és minden aksiját ugy gyártja.. De a legtöbb nagyobb nevü ipari akvarisztikai cégek MP Müller & Pfleger (ma Eheim) Juwel is az általunk ismert technikát használják..

 

De van egy nagyobb gond amit én látok, ugy néz ki, hogy ti mindig az olcsóbbat nézve.. a ragasztón sporoltok, pedig pont azt nemszabadna.. ez a transparent (átlátszó) eleve nem oly OK. hanem a fekete a jobb és Perenator V 23/1 a neve.. ennek van egy müszaki vizsgája (TÜV -GS) Aquariensilikon az amerikai Dow Corning cég gyártja alkalmas ugy a tengeri- mint az édesvizi akváriumok ragasztásához.. és nem is olyan drága http://www.yatego.com/q,aquariensilikon  ahogyan itt a topikokon látom, valahogyan mindig a legolcsóbbra törekedetek az pedig a ragasztásnál nem OK. 

Előzmény: Diego Armando Adzsojev (35488)
PoGero Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35496
ja. bocs tengeri.
akkor cápát ne.
Előzmény: PoGero (35495)
PoGero Creative Commons License 2007.12.12 0 0 35495
Hát... ha a másik hobbid a könnyű búvárkodás,
akkor nem lesz gond. :-))
De akkor figyelj arra, hogy a plafon és az üveglap között be tudj bújni :-))
meg, hogy bennt meg tudj fordulni.
Ez esetben nem javaslom a pirahna tartását.
Előzmény: mr.Baker (35494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!