Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1668

Ja.  1009: 1964-66. 1019:  1965-71

Előzmény: NGA (1667)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1667

Azthiszem 62-ben a 1009 volt, a 1019 azt 1966-tól gyártották.

Előzmény: spacc (1666)
spacc Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1666

Nomeg egymás mellé rakva azért ordít a kivitelezés külömbsége.... és ezt 1962-ben gyártották..

Előzmény: gabocza1 (1664)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1665

Az :-) 1978-ban baromira menő voltam az osztályban vele, mivel olyan komolynak látszott

Előzmény: gabocza1 (1664)
gabocza1 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1664

A 2 kg, nem 3,5kg...:) Olyan szép kék színű?

Előzmény: NGA (1663)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1663

Nekem van egy NDK Ziphona Granat lemezjátszóm, annak 2 kilós a lemeztányérja. Az is jó lemezjátszó akkor nem? :-)

Előzmény: gabocza1 (1662)
gabocza1 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1662

Ebből 3.5 kg. a tányér...

Előzmény: NGA (1660)
big-dewil Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1661

Mondják, h hülyének wan xerencséje. A türelmeseknek, meg mégnagyobb. )))

Előzmény: NGA (1659)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1660

Ez a 1019 csak 8 kiló, az miért lenne nehéz?

Előzmény: spacc (1656)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1659

Spacc: Sehova nem volt kiirva, hogy új állapotú. Csak az volt kiirva, hogy makulátlan állapot. Én vettem makulátlan állapotú holmit a vaterán, ami még képen szép volt, valójában tele volt karccal. Na erről a részéről ennyit.

 

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha valakinek szerencséje van, és ennyiért el tud adni egy ilyen hangdobozt. Ezen részével semmi gond. Azzal sincs baj, hogy valaki megveszi, hisz még mindig jobb, mintha elkurvázza, elissza, játékgépezi a pénzét. Ami miatt felraktam az az, hogy ha valaki kicsit szétnéz, és tájékozódik, sokkal olcsóbban is tud vásárolni. Ezért is irtam, hogy a hülye is tud drágán venni, aki veszi a fáradságot, és utánnanéz, keres, az talál. Ez korrekt áron kelt el:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/27120-orion-hs-501-bolero/

 

Nekem nem savanyú a szőlő, mer nincs HS-501-em, soha nem is lesz, eszem ágában nincs venni. Én csak arra világitottam rá, ha valaki azonnal akar mindent, annak a pénz nem számit. Én vettem komplett orion tornyot, első tulajtól, eredeti álvánnyal, hs-500-akkal kezelésikkel, kábelekkel originál gyári karcmentes állapotban 15e Ft-ért! Igaz utaztam érte fél napot.

 

Előzmény: spacc (1653)
newnikk Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1658
Hogy on legyek... Jó példa erre az Orion SM250 deck, amely 9kg, és szvsz naon messze van a jó fogalmától. Persze a doboza üresen is nehezebb sok-sok decktől, de a nehéz doboz biza nem feltétlenül garancia a jó hangzásra.
Előzmény: gabocza1 (1657)
gabocza1 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1657

Sokan gondolják, hogy ha valami nehéz, masszív, és erős, az már a "jóság szinonimája". Viszont ha jobban megnézzük azt a sok kütyüt, és a "mosógép motort", hát...

Na hagyjuk, mert ez itt OFF...:)

Előzmény: spacc (1656)
spacc Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1656

Nem azt írtam? (hogy ennyiért már felújítottat kapni? (amúgy van egy szervízes, aki 138€-ért a roncsból is újat varázsol...)

 

Azért az a világ legjobban... azért barokkos túlzás, és akkor még fínom voltam, és nőies.. :)))

Előzmény: gabocza1 (1655)
gabocza1 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1655

Van egy csomó fent az ebay.en, ha annyira a szíved vágya ez a (PC bontó megfolgalmazásában) a "világ egyik legjobban megépített lemezjátszója"...:)

Előzmény: spacc (1653)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1654

Egy kicsit visszalépek.

"Nálam egyidejűleg A-B be volt kötve a Revox és egy HS280. A hangzásbéli különbséget úgy lehet jellemezni, hogy amikor a HS280-ra váltottam, eltűnt a basszus alsó része, a középsáv kissé, a magas meg nagyon eltorzult, szóval kiábrándító mértékben volt rosszabb"

A HS 280 torzítását igen sokan tapasztalták és sérelmezték jogosan. A HANGFAL topikban ez a dolog már korábban volt tárgyalva. Akkor elmondtam, hogy ennek a kellemetlen hibának az az oka, a középsugárzó dóm hangszóró (a kék színű is) 1 kHz alatt, már igen kis teljesítménynél is jelentősen torzít. Ugyan akkor az alsó keresztezési frekvenciát 700 Hz-re választották. Ezt a problémát a későbbiek során sikerült megbeszélnem az ORION illetékes TERVEZŐIVEL és ennek tényét Ők is elismerték.

Ebből kiindulva több HS 280-ban korrigáltam a keresztváltót és az alsó keresztezési frekvenciát 1200 Hz-re növelve (a kondenzátorok jóminőségűre történő cseréje mellett), a hangfal hangminősége nagymértékben javult. A bolgár mélysugárzó a megnövelt frekvencia sávot tökéletesen tudja lesugározni.

Én jelenleg is használok két ilyen módosított HS 280-at (más hangfalak mellett) a magam és a hanghűségre igényes barátaim véleménye alapján.

Előzmény: newnikk (1613)
spacc Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1653

Barátom!

Ez ojan értelmetlen, és meddő vita, hogy csak na. Ne akard az eladónak megszabni, hogy mi az ő elképzelése. Annyiért árulja, amennyiért akarja. Ha van rá kereslet megveszik, ha nincs, akkor nem. És kész.

 

Multkor a vatyerkán az a bizonyos szép helyesírású peticsak1van felrak egy Dual tornyocskát 2 hangfal, tuner, erősítő és egy Dual 1019 lemezjáccó  fix 39.900-ért. Már másodszor hírdeti, licit vége fele írok neki, vinném a gyalut 26e-ért (ami ugye 60%-a az egésznek)

Nem azt nem bontja meg, mert csak a gyalu ér 40ezret. Lejár a licit, megint próbálkozik. 1 hét után csökkenti az árát, és kiírja, hogy a lemezjátszót már eladta.  Na hol a lemezjáccó?  Hát nem a PC-bontó kínálja majd 50e-ért? (megismerni, mert a doboz funérja az előlapon a baloldalon elég csúnyán le van horzsolva.  Na ennyit a kínálásról. Van tragédia? Nincs. Majd megveszem az ebayon, ennyiért ott már felújjítottat kapok.

 

Ami meg a drágán vásárlást illeti, meg az ár feltornázását, ugye nem gondolod komolyan, hogy ha valakinek van rá pénze, és akarja, ne szerezhesse meg magának...

 

Szóval én ammondó wok, nem kéne keseregni ilyen "savanya a szőlő" dolgokon.

 

Végül is, nem azt mondtam, hogy új, hanem hogy új állapotú. A kép alapján is, meg a fotó alapján is. Hogy a pénbe lenne új egy 30 éves cucc. Az még akkor sem új, ha most bontod ki.

Előzmény: NGA (1652)
NGA Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1652

Sehol nincs leirva, hogy ez új. Ez egy 25-30 éves doboz, ami az utolsó 7 évben nem lett használva.

 

Én igazából arra akartam rámutatni, hogy sokszor a gyűjtési birtoklási vágy irreális összegekre tornázza fel egy retro magyar hifi árát.

 

Ha valaki nem azonnal akarja megvenni, és szépen kivár, akkor bizony töredékéért is meg tudja venni.

 

Egy jó példa. A 80-as években a Domusban vásároltunk Melodia elemes bútort. A sors úgy hozta, hogy az akasztós szekrénytől, és pár elemtől meg kellett válnunk. 5 éve próbálok keresni hozzá elemeket, de mindenütt brutális ára van, 2-3 elem 50-70 e Ft, azért mert ennek az ajtajai tölgyből vannak, nem bútorlapból. Tegnap 30e Ft-ért a vaterán sikerült alig 15 km-es távolságban megvenni az akasztósat+még 3 elemet+tv állvány+üveges asztal. Én mindig kivárok. És ha lehet lecsapok. Igy vettem a Heybrook alá 3300 Ft-ért fém Heybrook másolat állványt. Ezt mindenhol 10 fölött árulják.

 

Drágán a hülye is tud venni.

Előzmény: spacc (1646)
AudiJo Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1651

Ez most kinek? És min húztad ennyire fel Magad?

AJ

Előzmény: Flacika (1649)
Flacika Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1650

hofo=hifi... Így jár, aki annyira felhúzza magát mások hülyeségén és primitívségén, hogy nem tud rendesen odafigyelni arra, mit is ír...

Előzmény: Flacika (1649)
Flacika Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1649

Egy ilyen barom miatt nem akarom kitilttatni magam, ezért nem használok erősebb kifejezéseket. Azért jó lenne, ha tudnád, hogy a magyar hofo cuccok között azért akad olyan, ami nem túl sikerült termék volt. Nos, a HS 500 ilyen akár tetszik ez neked, akár nem.

 

Egyébként elég primitív lehetsz, ha még azt sem tudod, mi a különbség az értelmi és az értelmiségi szó jelentése között... :( Helyesen magyarul egyébként se tudsz: valameLYik, szidni nem hosszú i...

 

Na, jól kidühöngtem magam, innen kezdve javaslom mindenkinek ignorálni a hozzászólásaidat!

Előzmény: Törölt nick (1648)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1647

Csak egy "rövid" beszámoló egy hangfal-szeánszról.... :-)))


Egy kedves fórum-társam, akinek megcsináltam a korábban emlegetett Orion HS 40-esek legutóbbi változatú módosítását, melyről írtam, ajánlott egy másik fórum-társnak Nándinak, akinek viszont módosított Videoton Preludium B31-esei vannak és nagyon ígéretes a hang-láncának a többi tagja is. Nosza, felkerekedtem, elmentem hozzá és elvittem a HS 40-eseimet. A teljes lánc, amelyen szenászoltunk, a következő.

 

LP: Sony PS3550 (Állítólag valamelyik Thorens utánérzés)

 +Mód (Magam): hálózati kábel VDH (hangfalkábel). VDH karkábel, a motor le lett téve a doboz aljára, a kimenő kábel huzalozása és földelése meg lett változtatva.

Hangszedő: Ortofon MC10

Trafó: Kálmán (Dzogcsen).

 

Összekötőkábelek: Arzachel (vékony szürke) 

 

CD: Sony CDP XA 20ES

 +Mód (Magam): Tömör árnyékolt hálózati kábel.

 

Elő fok: NAD 3020

 +Mód: T.J. rövidített jelutak (Nincs balansz, hangszín, teljesítmény kijelzés.), táp,

 +Magam: hálózati kábel VDH (hangfalkábel).

 

Állvány: Söndarts 3 lábas 18mm MDF polcokon

 

Végfok: EAG EA-057

 +Mód: Dzogcsen, jobb minőségű alkatrészek, a hangszínszabályzó fokozat átkötve, egyenirányító a fűtésre stb.

 +Magam: hálózati kábel VDH (hangfalkábel),

 

Hangfalkábel: A legolcsóbb AN volt 1990 környékén, kaptam ajándékba, nem tudom a típusát.

 

Hangfal: Preludium B31

 +Mód: Dunaudio (kb. 2002. év) áttervezett keresztváltó

 +Magam: Merevítés (MDF lap 18x40mm), a mélyközép és magas közé. Ugyan ekkor Fa ragasztóval körbe nyomtam a doboz minden élét belül, hogy jobban legyen tömítve Hátlapon kívül (Kiemelve egy csonka piramis alakú, magasítás 24mm 160x180mm alapterület, 45º letörés, 18mm MDF lap+6mm rétegelt ragasztva. ) egy bi-kábeles csatlakozó felszerelve, ez azért jó mert ha kivágom a hátlapot a csatlakozóhoz, az gyengítené a hátlapot, ez meg még tovább merevítette. Bitumen lap (kb. 4mm) körbe ragasztva, és végül, természetes pamutvatta a tömő anyag.

 

Hangfalállvány: Söndarts ami a HBS állványra hasonlít.

 

Az itt megjelent beszámoló szöveg-tervezetét én készítettem, de Nándival egyeztettem, aki a * jellel jelölt közbevetéseket írta a szöveg-részek végére. (Illetve, egy csillagos megjegyzésbe még utóbb én is beleírtam dőlt betűvel, így ez a megjegyzés megjegyzése lett :-)))) A beszámoló így lett komplett és az egyetértésünk is teljes.

 

Akkor bele a lényegbe.... A házigazda hívott egy vendéget is Laci. Amint beléptem és meghallottam az alaposan megtuningolt Preludiumokat, rögtön hallottam, hogy ezek a Preludiumok már nem azok a Preludiumok, mint amelyeket én hallgattam össze 15-20 éve és mostanában egy Heybrook HB1-es párral, amikor is minden esetben magasan a HB1 jött ki nyertesen a csatából... (15-20 éve, amikor azon vacilláltam, hogy Prelu vagy HB1, egy kiadós meghallgatás után értelemszerűen a HB1-et választottam. Amikor pedig mostanában a HB1-eseimet 30-ért eladtam, a vevőnél hallgattuk össze az ő Prelu-jaival és szó nélkül megadta érte a 30-at.) Viszont azt hiszem, a HB1-et ezek a MOD-olt Prelu-k alaposan lenyomnák. A lényeg, hogy a Preluk-ra jellemző gombócosság, kenés és ütő basszus szinte teljesen megszűnt és a sziszegés pedig abszolúte! Teljesen élvezetes, nagyon zenei hanga lett, azonnal érezhető volt, hogy ez már egészen más kategória, mint az eredeti Preluk. Hosszabb ideig hallgattam a Prelukat, hogy jól megfigyeljem és valóban élvezetes volt számomra a hangjuk. A hang-lánc egyes elemei is nagyon figyelemreméltóak voltak, nekem leginkább az EAG EA-057-es monoblokkok voltak a legérdekesebbek; már nagyon régóta szerettem volna ezeket hallani és most itt volt a nagy alkalom és bizony, nagyon jók voltak! El is határoztam, hogy nekem is kellenek ilyenek. (Majd egyszer....)

A Preluk után a végfokokat áttettük a HS 40-esekre. Kicsit tartottam tőle, hogy a HS 40-esek nem szerepelnek majd jól, mert kicsi a szoba, ugyanis a nagyobb légteret jobban szeretik, de szerencsére ez nem volt gond. Rögtön az volt Laci és Nándi reakciója (a házigazda és a vendége), hogy a HS 40-esek nagyon ott vannak, nem is értik, hogy az Orion miért nem csak ilyen dobozokat gyártott, ilyen hangváltókkal.... Izgatottan cserélgették a helyeiket, mert középen csak egy hely volt: egy nagy fotel. Az egybehangzó vélemény az volt, hogy a tér nagyon nagy, a hangzás nagyon élénk, nagyon jelen vannak a zenészek, nagyon jól hallgatható és élvezetes és részletező a hangkép**. Semmi hiányérzetet nem hagyott maga után és színezett sem volt. A Prelukat is hallgattuk, kíváncsi voltam, leginkább én, mert nekem volt újdonság, hogy hogyan szólnak. Néhány felvételnél a Preluknak, mintha kellemesebb hangjuk lett volna*, pl. egy Benkő Dániel féle lant-lemezen egyértelműen és egy-két más esetben is természetesebb hangot hallottam. A Prelukon is nagyon jó volt a vonóshangzás (nekem ez az egyik vesszőparipám egy hangfal esetében) és az ének is, a zongora is, egyszóval: az összhatás tényleg kiváló volt. A Nándi szerint néha a HS 40-esek mintha túl-szélesítenék a teret, amely olyasmi, mint a hazugság, de azt mondta, jó lenne, ha mindig csak ilyeneket hazudnának neki :-))))  Laci kimondottan belelkesült, mondta is, hogy jó lenne, ha neki is lennének HS 40-esei. Viszont nem nagyon hitte el, hogy az eredeti nem ilyen, mint az enyém, hanem sokkal csiszolatlanabb a hangja. Mondtam is neki, hogy nem kell, hogy higgyen nekem, hallgassa meg és majd csinálhatunk egy olyan szeánszot, ahol összehallgatjuk az eredetit a változtatottal. A HS 40-eseket nagyon-nagyon sokáig hallgattuk és rengeteg féle felvétellel, egészen éjjel 2-ig. Én is teljesen meg voltam döbbenve, hogy általában és leginkább pl. a Pawnshop (dupla LP) lemezen milyen hihetetlenül jól szóltak és érdekes módon, egy szovjet Melodija monó, Miles Davis lemezen is, szinte majdhogynem kézzel meg lehetett volna fogni a zenészeket a szobában. Miközben ezt hallgattuk, Laci néhányszor mondta, hogy: "Most ez high-end! High-endet hallgatunk!..." Gondolom, mindez nagymértékben köszönhető a csöves végfoknak és általában a lánc nagyon jól összeválogatott elemeinek is.

 

Nándi (Különféle fórumokon „b31” nick.) megjegyzései:

Nagyon kellemesen csalódtam, a HS 40–esekben, megvallom rosszabbra számítottam. Ha az lenne a kérdés tudnék é együtt élni, és hosszútávon zenét hallgatni ezekkel a dobozokkal a válaszom, egyértelműen igen lenne  ;-)

 A Prelu szerintem kicsit mélyebbre megy, de kevesebb a mélye.

 

* A térrel kapcsolatban volt megjegyzésem, a HS40 „felnagyítja” a teret, feltételezem a dupla hangszóróknak köszönhetően. Ez bizonyos felvételeknek kifejezetten jót tesz, ahol kicsi a tér. Tehát csal, de ezt nagyon ügyesen szinte észrevétlenül, és elegánsan csinálja. Lehet egy angol hangzáshoz szokott egyén ezt elfogadhatatlannak tartaná. Nekem ez, időnként bizonyos felvételeknél nagyon bejött. De legfőképp Laci barátomnak aki egyértelműen a HS40 vitte volna haza.

 

 

** Szerintem, a Preludium közelebb áll az igazsághoz, picit szárazabb a hangja.

A teret illetően is, ez valószínűleg azért lehet mert itt „csak” két hangszóró van ami elég közel van egymáshoz.

 

Meg kell jegyeznem a HS40 egyszerű 0,75 sodrott villanydróttal volt bekötve, és ennek a végére raktunk két-két banán hüvelyt, hogy gyorsabban tudjuk a hangsugárzókat cserélni. (Igen, mivel sajnos a HS 40-esek gyárilag olyanok, hogy a saját madzagjuk be van építve, tehát a hangdobozokból egyenesen kijönnek azok a 3-4 méteres vezetékek. - Ehhez nem szerettem volna hozzányúlni, a retró jelleg miatt. Az általam módosított keresztváltó alkatrészei sem csoda-szerek, a kondik Remixek, a tekercsek pedig, szégyen szemre, vasmagosak, a mély előtti fazékvasmagos próba-tekercs, de ügyelve, hogy ne legyen túlgerjesztve, tehát hézagolva és a magas előtti párhuzamos tekercs pedig tápegységbe való toroid. A belső kábelezés sem extra, hanem feles, tömör rézdrótok.... - Főleg a lustaságom volt az oka, hogy ezeken még nem változtattam. Egyébként a hangszóró-készlet abszolúte eredeti, nem is nagyon engednék hozzányúlni, mivel alapvető elvem, hogy a gyári állapotot egyszerűen vissza lehessen állítani, ha arra kerülne sor. Nálam ez annyira komolya, hogy a dobozok aljában ott van az eredeti, alu lapra felszerelt keresztváltó. - Ez a dőlt betűs rész volt a megjegyzés megjegyzése :-)))))  A Prelu belső kábelezése és hangváltója elvileg márkás alkatrészekből áll.

Meg kéne ismételni a szeánszot, a HS40 ilyen irányú módosításával…

spacc Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1646

Kis ravasz!   Nem húzol be a csőbe... :)))

 

Itt egy gyakorlatilag új állapotú hangdobozról van szó. Ilyet nehezen találsz, és ha valakinek van egy Orion tornya, akkor ez még a megfizethető kategória, hog boldog legyen vele. Egy 30-40 éves elektronika viszont már elég necces dolog..

Előzmény: Jolida (1645)
Jolida Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1645

A padláson van valahol egy hangfrekvenciás generátorom. Ha jól emlékszem van (kb. 30 éves) fényképem is van róla. Sérülésmentes, mert vagy húsz éve valamelyik TV dobozában (matrjoska elv szerint) van tárolva. Biztos jól működik, mert legutóbb is jó volt. Ha megtalálod, annyi pénzért, amennyiért máshol használt (értsd működtetett!), ujjlenyomatos (használták! :( ), kipróbálható darabot vehetsz, elviheted.

 

Na, milyen ajánlat? :-)

Előzmény: spacc (1643)
newnikk Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1644

Ha az a valaki eddig S-90-et hallgatott, szerencséje, hogy nem sikerült elcserélnie, mert nagyot csalódott volna. Mindkettő szar, de a ruszki doboz mélyebbre megy, és a közepe is tisztább.

Előzmény: ***RS*** (1636)
spacc Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1643

Bár nem akartam erre vonatkozóan belekotty, de azért ha gondosan el volt csomagolva, és megfelelő helyen tárolva akkor mi is a gond vele? És az árát is megérte, hisz lecsaptak rá. Akkor mi a gond? (persze ha egy nepper síránkozna az érthető, de így, hogy érdektelenek itt zömmel ez is a "szóra se érdemes" kategóriába tartozik.

Előzmény: Jolida (1637)
Jolida Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1637

"...a képek 2004-ben készültek..."

No comment. :-)

Előzmény: NGA (1632)
***RS*** Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1636

Elképesztő! Valaki 40 ezret add egy ilyen szemétdombért! Ezért már kapna 1 pár B&W vagy valami márkás és jó cuccot. Azért értékelem hogy valaki Radiotechnika S-90-re akarta elcserélni, kb egy kategória.

Előzmény: NGA (1632)
spacc Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1635

Ja.

Előzmény: dzogcsen (1633)
btamas70 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1634

Pedig már azt hittem, elcseréli Ragyijotyeknyika S90-re:)) Na, az egy másik "gyönyörű" hangú darab...

Előzmény: NGA (1632)
dzogcsen Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1633

Az a jó megoldás, mert a jelet ugye a rádióban a végcső anódjáról kapta, meg a feszültséget is. Az ecl86 bemenetén egyszerű volt a hangváltás is.

Előzmény: newnikk (1629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!