Keresés

Részletes keresés

sZoMy Creative Commons License 2006.03.08 0 0 537
"szerintem az én hozzászólásom is témába vágó volt, a belinkelt képekről kérdeztem volna, illetve építő jellegű kritikát próbáltam volna írni."

Végülis így van, csak szerintem sokakban ez úgy csapódott le hogy "ez bizony az FZ30-al lenne az igazi" :)

Volt most nálam megint egy 9500-as, bizony használni kell és szeretni ez a titka, tökölni vele és főként fotózni szeretni, semmivel sem rosszabb mint az FZ30, de hát eleve miért is beszélünk arról hogy rosszabb... Nekem igazából sosem jöttek be a panák, megvették a leica lencséket majd azt hitték hogy ezzel kész minden, nincs kimondott fotós múltja a cégnek, a fujinak legalább komolyabb a kötődése.
Igazából én a lassú sorozatképek miatt adtam el.
Előzmény: -bp- (517)
sZoMy Creative Commons License 2006.03.08 0 0 536
"Ha lenne pénzem, vennék egy 20D-t egy rendes telével és tartozékokkal, akkor már lenne mire arcoskodnom. "

Ha itt ülnél te is akkor arcoskodhatnál :))))

1
Előzmény: -bp- (508)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.08 0 0 535

Bocs, most egy kicsit rossz leszek !!! ...

 

http://www.cameralabs.com/reviews/FujifilmS9500/index.shtml

 

Inkább ezt ajánlom ...

 

(Akkor már inkább az egy hijján 20 ...   :-)

Előzmény: zuglo_14 (534)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 534

Óhh. 1% különbség:-)

 

szvsz, holtverseny:-)

 

izlésekről és pofonokról nem érdemes vitatkozni...

 

Viszont kösz a linket estére valszeg lesz időm jobban átnézni, meg majd a fiam segit az angolba:-)) talán:-)

 

bár a képek a lényeg:-)

Előzmény: Flowersoft (530)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.08 0 0 533

Bocs, de nem akarok pálcát törni egyik gép felett sem!

 

Szerintem megfogta ..

 

A két kép igen pontosan mutatja a két gép (cég) bemozdulás ellen tett lépéseinek elgondolását.

 

Természeetesen mindkét filozófia mellett és ellen is lehet érvelni!

Előzmény: 5e5k (531)
Spenót Creative Commons License 2006.03.08 0 0 532
Most, hogy igy konkretan leirtad, hogy mi is a baj a teszttel, sokkal okosabbak lettunk... vagy nem.
Előzmény: 5e5k (531)
5e5k Creative Commons License 2006.03.08 0 0 531
Gratrulálok Flowersoft!
Ez az összehasonlítás igazán megállja a helyét!
Majd gondolkozz már el azon, hogy milyen feltételek mellett hasonlították össze a két gépet! Aki azt a tesztet készítette, nem igazán fogta fel a lényeget...
Előzmény: Flowersoft (530)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.08 0 0 530

 

http://www.cameralabs.com/reviews/PanasonicFZ30/page3.shtml

 

A zászós képeknél:

 

Stabilizátor vs. ISO elgondolkodtató ...

Előzmény: zuglo_14 (529)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 529
Persze, ha az áfát el tudod nyeletni:-) akko kissebb, de az arányok maradnak, szóval szerintem erös verseny a fuju és pana közt:-)

Néhány más szempont: megapixel 9 fuji, 8 pana

iso 80-1600 fuji, 80- 400 pana

zoom: 28mm - 300mm (10,7×) fuji, 35mm - 420mm (12×)

makro: 1 és 5 cm

b záridő fuji igen, pana nem

záridő 30-1/4000 fuji 60-1/2000 pana

amit meg kell fontolni, melyiket lehet jobban kihasználni....
Előzmény: zuglo_14 (528)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 528
Szóval a fuji és a pana közt van 9 eFt, a másik kettőnél 47,7eFt és 61,2eFt különbség.....
Előzmény: zuglo_14 (527)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 527
Nézzünk árakat amit hiányoltam:www.depo.hu 1, Samsung pro 815 = 176.100 Ft (áfával) 2,Sony cyber-shot DSC-R1= 189 600 Ft 3, Fujifilm finepix s9500 = 128 400 Ft 4, Panasonic Lumix DMC-FZ30 = 137 400 Ft
Spenót Creative Commons License 2006.03.07 0 0 526

Kozben en  is megvettem es elolvastam.

A tesztekkel kapcsolatban azert van nemi megjegyzesem.

 

Az en valasztasomban is nagy szerepet jatszott a meglevo CF kartyaim hasznalata es az, hogy az aksi helyett barmikor hasznalhatok ceruzaelemet. /benzinkut meg mindenhol van :)/

 

A vegso dontesem viszont a kepzaj nezegetese utan szuletett meg. /ha a 28mm-es szeles latoszoget nem emlitem/

 

Itt lathato a legnagyobb kulonbseg: http://www.cameralabs.com/reviews/PanasonicFZ30/page4.shtml.

/ezexerint a Fuji 400-on zajos annyira, mint a Pana 100-on - szerintem ez azert nem teljesen igaz/

 

A dpreview.com - on is emlitik az osszehasonlitasban a Pana zajossagat /emiatt is ertekeltek jobbra a Fuji kepminoseget/ es van egy szep abra is. /regebben irtam errol...Fuji ISO200 kb. egyenlo Pana ISO100/

http://www.dpreview.com/reviews/FujifilmS9000/samples/ISO/luma-graph.gif

 

A fotomozaik tesztjeben azt irjak a Panarol, hogy zajtalan... khm

 

Tudom, hogy a zajszures reszletvesztessel jar. Ezt mar kitargyaltuk. Kerdes, hogy ki, milyen algoritmust hasznal es mibol dolgozik /raw minosege/.

 

Emlekeztetoul Castor27 linkje:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.videozona.ru%2fphoto_tests%2fReviews%2fPanasonicFZ30%2fPanasonicFZ30_page06.asp

 

Itt mindenki eldontheti, hogy melyik tetszik neki es akar-e a raw-val bibelodni.

 

Szerintem a Fotomozaik tesztjebol is az derul ki /es asszem szo szerint is ezt irjak/, hogy a ket gep kozott alig van tudasban/minosegben kulonbseg. A valasztas leginkabb izles kerdese.

 

En ezt szerettem volna AUTOfotos topictarsunknak elmagyarazni, /enyhen szolva/ mersekelt sikerrel...

 

Azert annak orulok, hogy van aki megertett.

Előzmény: zuglo_14 (525)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 525
Röviden: 1, sony mint legjobb 1, az ár/érték -ben a pana és a fuji szinte holtverseny, pana a képstabilizátor miatt, a fuji nagyobb ISO tartomány miatt a samsung kissé képzajosabb 400-nál azt, hogy milyen árakai vetek figyelembe nem irta.... Egyébként jók a cikkek -nekem tetszenek-, bár nem ir a tesztelés konkrét paramétereiről én speciel kezdek hajlani a fuji iránt, utólsó ár ban kb 10 000ft előny a panával szemben, és persze nekem szempont hogy a cf kártyáim használhatóak maradnak:-)
Spenót Creative Commons License 2006.03.07 0 0 524

...es mit irnak?

Gondolom, az s9500 kepe helyett egy Trabi szerepel. :)

 

Telleg erdekel. Ha nem irod le, akkor kenytelen leszek megvenni, pedig en a Digitalis Fotomagazint olvasom :).

 

Ez sem reklam, de valami nagyon jo ez az ujsag. /szvsz/

A cikkek vegen meg az is oda van irva, hogy az ujsag melyik szamaban foglalkoztak az adott temaval es ecsetleg a neten hol van meg tobb info.

 

Egyben meg lehetett kapni az egesz 2005-os evet evkonyvvel, anaglif szemuveggel egyutt asszem 4990 Ft-ert.

Azota azt olvasom es sokat tanultam belole.

 

Van benne PhotoShop oktatas. /bazihasznos sorozat/ es sok teszt.

A Trabinkrol is irtak. Pont a marciusi szamban.

 

Azt irjak, hogy nem lehet vele eles kepet csinalni es, hogy mindenki hulye, aki nem FZ30-at vesz. Vagy ezt nem ott olvastam? ;)

 

Előzmény: zuglo_14 (522)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.07 0 0 523

Kérdésem hogy volt helyezésbe sorolás ???

(Ha nem vajon miért ? ...)

Előzmény: zuglo_14 (522)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 522
1, nem akarok flamet flytatni, hogy melyik gép a jobb... 2, NEM reklámnak szánom... 3, irhattam volna más topikba is.... Szóval a ma megjelent "fotomozaik"ban van négy bridge gép összehasonlitása 1, Samsung pro 815 2,Sony cyber-shot DSC-R1 3, Fujifilm finepix s9500 4, Panasonic Lumix DMC-FZ30 (Ez a cikkek sorrendje, de NEM a minösítés)
Előzmény: Flowersoft (520)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.07 0 0 521
A hozzászólásomat SALA71 véleménye előtt kezdtem el,és nem olvastam de a benne foglaltak - bár kissé erőssebb hangnemben - az én véleményemnek is megfelelnek.
Előzmény: Flowersoft (520)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.07 0 0 520

Nem akarom az indulatokat szítani csak leírom a véleményem:

 

Teljesen más kategória az elkattingatott "bulifotók" és amit az ember a fórumra feltőlt, nem is beszélve amit esetleg a Fotózz!.hu ra fel mer tenni.

 

Az ismerősök álltal "filléres" gépekkel elkészített "bulifotók" az átlagember szemében teljesen tökéletes, szuper fotónak tünnek.  Hiszen azért készültek hogy az adott pillanatot megörökítsék. A "dilettáns" fotósuk abszolút nem törődött semmiféle rekesszel, zársebességgel, mélységélességel, kompozícióval, aránymetszéssel.

(Én) Aki már esetleg ezekre is odafigyel más szemmel látja, és készíti el ezeket a (tucat)fotókat, és esetleg mások véleménye szerint is jó (jobb) képeket csinál.

De ezek a képek (egy-két kivételes véletlentől eltekintve) még mindig nem kiállításra (Fottózz!.hu-ra) való képek.

Még a tudatosan direkt ezzel a céllal készült képek is nagy arányban tartalmaznak "rossz" képeket, ill egy jó témára az embernek rengeteget kell ellőnie mig megtalálja az igazit. (Gondolom a vérbeli profiknál is) Bár az egy másik kérdés hogy kinek mi azigazi.

Természetesen a technika csak segítheti az embert, de nagyobb érték "vízzel jót főzni" min többszázezres - milliós felszereléssel rosszat készíteni.

 

S bár a fotózz!.hu-n is vannak igen éles szemű kritikusok, de úgy tapasztaltam, - már csak a feltölthető képek mérete miatt is- nemcsak a felbontás, és a hangytalp-lábszőrzet megmutatása az elsődleges szempont.

 

Mindenkiben körvonalazódnia kell annak hogy mit is akar elérni a fotózás terén, mik a céljai, és a lehetőségei. A gépválasztással kapcsolatban mem kell túlzottan elfogultnak lenni. Természetesen  ha módom, lehetőségem és szükségem lesz, lehet a váltásra, meg fogom tenni.

 

Jelen pillanatban a kompakt-bridge kategóriábol minden itt és máshol elhangzott pro- és kontra vélemény ellenére és mellett nem választanék másik gépepet! (Aki még nem tudná Fuji S9500-am van) Az érvek ami miatt a múlt év végén kiválasztottam ma is megálják a helyüket.

 

Más kérdés az ajánlás kérdése, úgy érzem hogy a témában egyre bővülő ismereteim alapján sokkal körültekkintőbben járnék el. Nem feltétlenűl a Fujit ajánlanám, de nem a Fuji hibái, vagy más gépek előnyei alapján.

 

Egy normális segítőkész ajánlás sokkal több mint elvakult "fanatizmus"

A digi-gépek piaca nem véletlenűl ennyire széles (tizenezertől - milliósérték)

A felvetődő elvárások, feladatok alapján a döntés megfontoltságot körültekintést igényel.

 

Kérném hogy  hogy mi akik úgy érezzük hogy felhalmozódott  (gyülekező) tapsztalatainkkal mások segítségére tudunk lenni, segítsünk a őket, és józan belátással, megfontoltsággal fogadjuk az okosabbak (egymás) tanácsait, és építő jellegű eszmecserét folytatva végezzünk az információk terjedését!

 

Bocsánat a hosszú eszmefuttatásért mindenkinek szép fotókat kívánok ...

 

(Ha nagyon OFF volt bocs, bár ennél a topicnál nem egyértelmű ...)

Spenót Creative Commons License 2006.03.07 0 0 519

Na, az utolso ket mondatban kicsit fogalmi dugoba keveredtem :)

Szoval, azt akartam mondani, hogy a "szarafuji" temaban mar mindent leirtam, amit szerettem volna viszont az s9500-rol es a fotozasrol szeretnek minel tobbet megtudni es remelem, a masik topic erre jo lesz.

 

Amugy valaki irt nekem egy mailt, miszerint elolvasta mindket topicot es utana vett egy s9500-ast. /tobb digit gepe volt mar/

Ezexerint azert valamennyire ertheto volt amit a geppel kapcsolatban leirtunk a "pro" oldalon.

 

En nem rabeszelni akarok/akartam senkit, de a tulzasoktol jo tartozkodni.

 

Az s9500-as DIWA gold es a Pana FZ30 DIWA Platinum dijat kapott. http://www.diwa-awards.com/

 

Szerintuk is a Pana a jobb /sok mas helyen pedig a Fuji/

Szoval, annyira csak nem lehet mar gagyi az s9500.

 

 

Arrol pedig, hogy melyik kep jo vagy rossz:

Az altalam belinkelt 3 kep a PhotoSIGen is font van. Erdekes modon a harom kozul bp pont azt tartotta jonak, amit a site-on a legkevesbe dijaztak.

Kovetkezteteseket pedig vonja le mindenki maganak...

 

 

 

 

Előzmény: Spenót (516)
sala71 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 518

figyu májsztró

nem zavar, ha leszólod a fotóimat, sőt nem is érdekel.

de itt a fórumon te folyamatosan amiatt szidod az s9500-at, mert szar az érzékelője, beremeg, szar az oprikája, nem lehet vele éles és zajtalan képeket készítani és tk. szar az egész gép. a technikai tudásáért, a techológiai megvalósításáért szidod.

a felrakott képeim pengeélesek, helyenként beégtek és van ami még zajos is. de az látszik rajtuk, hogy technikailag nem szarok -még ha nem is tökéletesek. az, hogy ezek a képek a biteken kívül mondanak-e neked valamit, vagy hogy a kompozíció és a témaválasztás jó-e vagy sem, az nem téma. legalábbis az eddigi gép-ócsárolásnál nálad ez nem volt téma.

 

jó, hogy van a fotozz.hu oldal. a céljából is kiolvasható "mindenki megmutathatja..."

és nem mindenki profi fotós. én szivesen veszem a kiritikát, lettlégyen az építő jellegű, vagy csak szimpla magyarázat nélküli "szar kép" is.

de te itt a gépet szidtad folyamatosan. ha a fene fenét eszik, akkor sem fogok tudni egy eos d1-el sem profi képeket csinálni.

 

nem írtam, hogy bunkó módon nyilatkoztál ki, de a képeket azért raktam be, mert nem értettem veled egyet abban, hogy az s9500-zal nem lehet (technikailag) jó képeket készíteni

 

nézd meg ezt a képet:

 

kislány

 

technikailag? sok sebből vérzik. beégett, idétlen kék, fakó és életlen.

de ki nem szarja le a hibáit? hiszen olyan beszédes, hogy az ember nem tudja levenni a szemét a képről, mert sugárzik belőle a szeretet és az életröröm.

 

ugyanakor belinkelhetnék más képet, ami technikailag teljesen rendben van, viszont a mondanivalója egy nulla...

 

szóval ha azt nézed, hogy lehet-e éles, kontrasztos, színhelyes képeket csinálni az s9500-al, akkor azt kell mondjam, hogy lehet. minden eddigi negatív beírásod ellenére. a tartalom az más tészta, ne is vitassuk

Előzmény: -bp- (517)
-bp- Creative Commons License 2006.03.07 0 0 517
szerintem az én hozzászólásom is témába vágó volt, a belinkelt képekről kérdeztem volna, illetve építő jellegű kritikát próbáltam volna írni. Nem hiszem, hogy bunkó módon nyilvánultam volna meg.

Van egy elképzelésem a jóról, egy szubjektív véleményem. A saját fotóim között nem is találtam olyat, amit beszúrtam volna ide vagy a fotózz-ra.

A motoros hasonlat egyáltalán nem jó.
Spenót Creative Commons License 2006.03.07 0 0 516

Inkabb gyere a masik topicba read-only uzemmod helyett!

 

OFF

Az AUTOfotos meg oruljon, hogy mit csinalt ebbol a topicbol. Ki lehetne gyomlaltatni a hozzaszolasait egy moderatorral, mert a legtobb OFF, de talan par ev mulva, ha megtanul fenykepezni es elolvassa a regi hozzaszolasait, akkor rajon, hogy butasagot muvelt.

 

A Trabis hasonlatrol ez jut eszembe:

Van egy haverom, aki sokat motorozott kisebb motorokon. Egyszer kolcsonkert egy nagy mocit. Mondtak neki, hogy mire kell vigyaznia, de a regihez volt szokva. Nem esett el, de nagyon megijedt, amikor kettesben odahuzta neki a gazt es a moci majdnem ledobta. Leszallt es visszatolta a motort. /bar jo nehez volt :)/

O nem mondta, hogy az a motor egy szar. Tudta, hogy o nem tudja hasznalni.

 

Ha valaki csak automata valtos autot tud vezetni, akkor jo esetben nem szolja le a kezivaltost, mert nem hulye. /gyk. stabilizator, nem stabilizator/

 

En egy ideig probaltam linkelgetni kepeket is, de teljesen felesleges. Csak szemelyeskedes lesz belole es ertelmetlen vita.

 

En megkaptam, hogy semmiben sem adok igazat...

Elismertem, hogy jo lenne a gepbe stabilizator. Emiatt gyakorlatlan fotosok marhara homalyos kepeket tudnak vele csinalni. Van, aki megprobal allvany hasznalni, mas pedig letrabantozza a gepet... Intelligencia kerdese...

Azt viszont soha nem fogom elismerni, hogy az S9500 rossz lenne, mert szerintem nem az. Tobb fotos lapon is elismeroen irtak a kepeimrol es nekem ez sokkal fontosabb, mint az itteni parttalan vita. Persze, kaptam kritikakat is, de abbol tanulok.

 

Ujdonsagot a temaban en mar nem tudok mondani, ezert inkabb fotozom...

Akinek meg a temaba vago hozzaszolasa van, annak ott a masik topic.

ON

 

 

Előzmény: sala71 (515)
sala71 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 515

eszem ágában nincs megvitatni itt a dolgot, arra ott a fotozz.hu. és tényleg szubjektív a megitélés - és a tökéletes fotó is nagyon ritka. a digitális technikánál -ahogy a hagyományosnál is, az utómunka sokat ronthat, vagy javíthat a képen. a ps-hez meg nem értek. (egyébiránt meg amatőr fotós vagyok)

 

viszont gyerekes dolognak tartom én is az én játékom szebb, mint a tiéd - az én autóm gyorsabb, mint a tiéd c. műsort

én macintosh-t használok, mégsem járok windows-os és linuxos fórumokra, hogy arra bíztassan a jelenlévőket, hogy dobják ki a számítógépüket, mert az oprendszerük egy szar, használhatatlan, nem felhaszálóbarát, nélkülözi a biztonság minden szintjét és sorolhatnám...

 

és ez a fentebb említett műsor miatt mentem át read only módba itt a topikon (eltekintve a kivételektől). és sztem maradok is abban

Előzmény: -bp- (514)
-bp- Creative Commons License 2006.03.07 0 0 514
Sala71!

hááát, nem leszek túl népszerű a kérdésemmel és nem csak neked szól, de kiváncsi lennék, szerinted/szerintetek melyik kép jó a feltöltöttek közül?
Mindegyiket megnéztem, volt amit többször is. Az egyetlen ami jónak tünik nekem, az a Duna parton ülő emberke kék dzsekiben. Abba is van híba, de annak a hangulata, a kompozíciója megfogott és a hibáival is értékes képnek mondanám.
A többit is kivesézhetjük, bár egy fotó szépsége szubjektív: vagyis nem kell, hogy mindenkinek tetszen! (a kémény a hóval kifejezetten szép látványt nyújthatott, a képen viszont egy beégett paca alul a hó, a háttér nem túl éles és nem túl elmosott - vagyis olyan semmilyen. Na mindegy, hosszú téma............de megbeszélhetjük!
Előzmény: sala71 (512)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.06 0 0 513

Szép képek és elég jó átlagok!

Gratulálok!!!

Előzmény: sala71 (512)
sala71 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 512
sztem lehet jó képeket készíteni az s9500-al
saját képek
persze lehet rosszakat is...
Előzmény: -bp- (508)
Flowersoft Creative Commons License 2006.03.06 0 0 511
Válasz a másik Topicban!
Előzmény: lizus34 (510)
lizus34 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 510

Már lenne is egy kérdésem. Valaki használja a gép mellé kapott cd-n lévő softvereket? Sajnos én a gép mellé nem kaptam, használtan vettem és az előző tulaj azt mondta, hogy ősem kapott hozzá. Arra lennék kiváncsi, hogy mi van a cd-n, esetleg honnan tudnám letölteni, ha valahol fönt van, esetleg feltöltené-e valaki?

 Előre is kösz.

lizus34 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 509

Szia!

 Nem akartalak megsérteni, de gondoltam aki ebbe a topikba irogat az mind 9500-as tulaj, és megpróbál segiteni a másiknak. Álmomban sem hittem, hogy rögtön az első hsz. az lessz, hogy egy rakás ócskavasat vettem. Azért gondolltam hogy Panás vagy, mert a 496hsz.-ben mintha arra utalnál." /Ezért lett FZ30./"

Ha lett volna több keretem én is nagyobb gépet vettem volna.

De ez a topik nem erről szól, hanem a segizségnyujtásról, tapasztalatokról, észrevételekről, használjuk arra, amire létrejött.

 Remélem nincs harag.

 

       Maradok tisztelettel.

Előzmény: -bp- (508)
-bp- Creative Commons License 2006.03.06 0 0 508
huhh, sok ez így elsőre! :o)


Sosem dicsekedtem azzal, hogy FZ-30-as Panát vettem, nem is lenne mire hencegni. Ha lenne pénzem, vennék egy 20D-t egy rendes telével és tartozékokkal, akkor már lenne mire arcoskodnom. Pontosabban akkor sem tenném, mivel nem stílusom az ilyesmi.

Viszont meggyőződésem, hogy az S9500 nem egy jó gép. Persze jó képet csinálhatsz vele, hiszen ott van Spenót, tényleg vannak szép fotói.
Előzmény: lizus34 (505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!