Keresés

Részletes keresés

Tif_01 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1746

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék kérni Fernox típusú kazánzaj csökkentő folyadékkal kapcsolatban.

A kazánom egy Immergás Eolo Mini 24Kw. Vastag vas csövek és radal radiátoraim vannak a nyitott rendszerbe. Ősszel feltöltöttem a rendszer és utána a kazán nagyon zajos lett a felfűtés alatt. Ahogy a lángmoduláció visszaveszi a lángot csökken, de még így is hangos. Valószínűleg, hogy a feltöltés felkeverte a lerakódott üledéket a rendszerből és ezt kapta be a kazán ami csak egyszerűen műanyagcsővel van bekötve.

Most annyi átalakítást tervezek, hogy készítetek egy kis kört egy hőcserélővel a gázkazánnak és a hőcserélő adja át a meleget a nyitott rendszernek amit megforgatok egy szivattyúval. Így nyomás alá tudom helyezni a gázkazánt (valószínűleg működni fog az automata légtelenítés is) és elkerülöm a további szennyeződést a kazánba ami szerintem hosszútávon tönkretenné azt.

 

A kérdés elég-e a Fernox, vagy más tisztítószer, vagy elkerülhetetlen egy kazán hőcserélő kiszerelés és savazás a zaj megszüntetése miatt.

Mennyire életképes ez két körös ötlet?

 

Köszönöm a válaszokat

Üdv,

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1745

Sziasztok , Kedves Tik .

Derüljetek . belépsz  a FÉG honlapjánakaz ügyfélszolgálati oldalára . a  sok jámbor (, mint magam is ) , beír föltesz 1--1 kérdést a  FÉG-termékjével kapcsolatban , erre 95 % esélye van arra , hogy  azt  a választ kapja , hogy  "a termék nem a  FÉG konvektor Zrt. erméke , a választ nem tudjuk ."

Feleségem női nevével beír az itthoni gépről újév első napján  déltájt , hogy ha mégis van válasz , ne  a nyelvstúdiómba  menjen  a  válasz . Válasz jön is arra a kérdésemre , hogy miért játszik a cég  a  rojaltival laikusok esetében , erre válasz szinte azonnal . Megszólítás semmi , per letegez  a kis  proli . . .

Nem  rossz. . .

 

Mi a  Rovat véleménye  a  Va-ra FÉG  C-24H és  aC- 24HE és  a ZC 24HE-ről  ? Mi az , hogy ionizációs  gyújtású , meg hogy  ventillátoros ? Köszönöm szépen .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1744

Kedves Tik.

Mint olyan , aki már  azelőtt fórumozott  ( a Hirdetés nevű , azóta  zsurnalisztikai történelmi lapban ), mielőtt még lett vón internet , három szemmel nézem az itteni Hozzászólások  sorszámait . Hhhmmm , hát mit is mondjak , most , hogy még fél óra s utolérem ezen lap jelenjét . . . Hát itt aztán szépen voltak kimoderálások . . .Egymásnak esett sok . De mivégből ? Kár . . .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1743

Tisztelt újabb  újságom .

Mint anno a  hangszigetelési rovat 7 évével , végigolvastam azt . Ezen újágot illetően már  2009. januárjánál tartok a kijegyzetelésel . Who111 hozzáírásai és sjohné-i FANTAsztikusak ( bár én nem vagyok olaszutáló , sőt...).

Gyorsan 3 kérdés  mielőtt széttép  a  megatherm.hu-n bévüli fórumba merülés . Szóval .

---1.,Igaz-e az , hogy  az embör ne  vegyen nagyobb  kazánt , mint amekkora  kéne  ( félvést egy jövóbeli hidegtűű ), mert az túl soxor kapcsolna  ki--s--be  alacsonyabb  kihasználtsága  fojtán , s a  kazánok épp akkor  a legkevésbé  potensek ,amikor ki meg be kapcsolnak . Nos , skacok ?

---2., Télleg igaz-é az , amit  a falu beszél , hogy  jobb  a  régi vascsövektű  a vékonyfalú , kisebb kaliberű rézcső  a  káros hődisszipáció okán ?

---3., Oszt az igaz-e , amit meg a máááásik falu sutyorog , hogy  a régi vasradiátorok  a  modern  lapradiátoroknak csak 30---50 % felszínével rendelkeznek ?

Aki bújt , aki nem , most megnézheti  a  "Szobrot a Google-nak" topikot .

sane  venuto

nemnyaralo Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1742

Háztartási ecet, 20%. Ne töltsd teljesen tele, mert bubisodni fog jó ideig. Apránként tölts utána. Szivattyú nélkül csináltam, jó sokat töltögettem meg mosattam (zuhanyrózsa helyett rákötöttem a csaptelepre :-D).

Előzmény: stingervst_2 (1741)
stingervst_2 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1741

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a hőcserélő ha tiszta vízköves belülről (alig folyik a víz, és azaz ok) mivel lehet vízkőmentesíteni?

 

Köszi előre is!

nixon70 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1740

Álló szivattyúval nézd meg mindkettőt.

Előzmény: Koczkás* (1739)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1739

 

Mármint az oldalán nem?

 

Pont délután volt eszembe, hogy azt is, meg a szivattyún lévőt is megnézem.

 

Csak kitekerem egy kicsit, szivattyús vagy alap helyzetben?

Előzmény: nixon70 (1738)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1738

A hőcserélő tetején nézted a légtelenítőt?

Előzmény: Koczkás* (1737)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1737

 

Az sem kizárt, minden esetre  a szezont így kell kiküszködni, és jövőre szétszedni, már látom.

Előzmény: sjohn (1735)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1736

 

Nincs rajta kapcsoló sajnos.

 

Igen lehet valami szűkület, bár az az érdekes, hogy szinte új korában is volt olyan gond, amit évekig nem tudtunk megoldani, hogy túlfűtötte a vizet, felforrt benne és amikor leállt egy nagyot csattant az egész rendszer.

Ez megszűnt amikor vissza lett véve a lángból.

Szépen ment, megy, de lehet hogy gazdaságtalan viszont kisebb lánggal.

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1735

Vagy dzsuvás a szivattyú lapátja , vagy már öreg és gyenge, vagy...

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1734

Nézd meg , ha van rajta kapcsoló , akkor lehet , ha nincs...!

Alighanem vízköves a hőcserélő , leszűkült a keresztmetszet , azért nem tudja a szivattyú áttolni.

Előzmény: Koczkás* (1733)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1733

 

Megvan a szűrő, a csap után volt közvetlenül. Nagyon el volt dugulva, kis kefével kitakarítottam, visszaraktam, és jelentősen megnőtt a láng nagysága, vissza is kellett vennem belőle, mert forrt a víz a cirkóban.

Kíváncsi leszek, hogy a napi gáz felhasználás javul-e, esetleg.

 

Viszont továbbra is sántít valami, mert 1,8 m3/óra jelenleg a fogyasztása, de a 2,2-re ami az előírt fogyasztás, arra képtelenség felvinni, mert forr a víz benne.

Grundfos szivattyú van benne, megy is rendesen, de olyan mintha nem tudná elvinni gyorsan a meleg vizet.

 

Nem lehet ezeknek a fordulatát állítani?

Előzmény: sjohn (1727)
Zoolka Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1732

Remek szűrő turbózást eszközöltem a héten mivel nincsen több10e forintos kütyüm beépítve.A képen látható benzinszűrőből könnyen kiszedhető (zúzás) a finom betét és mivel a hasznos hossza megegyezik a cirkó elé beépített csonk szűrőjének hosszával és ~ átmérőjével a házasítás adja magát.Csupán a kupakba kell "hézagolókat" rakni az új szűrő szintezéséhez.Az eredeti durva szűrő is a helyén marad!Így már jobb a víz szűrése.ÉGÉSZSÉGETEKRE!

 

Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1731

 

Köszi!

 

Van vegyestüzelésű, meg 50q fa ......:)

Előzmény: sjohn (1730)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1730

Az égőtálca elejéről szedd le az alumínium lapot amin a fúvókák vannak!

Ha dugult fúvókát látsz , levegővel fújd ki!

Az égőt folyó víz alatt alaposan mosd ki , megszárítani nem kell , majd kiég belőle a víz!

A hőcserélő feletti deflektort vedd le , és alulról felülről drótkefézd meg a lamellák között!/ fűrészlapot is átdughatsz a lamellák között/

Ha nagyon dzsuvás , vedd le a hőcserélőt és ha van rá mód , akkor az udvaron slaggal verd ki a koszt , ha nincs , megteszi a kádban a zuhany is!

Csak akkor fogj neki , ha betudod fejezni /tömítések , szivárgásjelző/ , mert ha nem , akkor megfagytok az ünnepek alatt!:))

Sok sikert!

Előzmény: Koczkás* (1729)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1729

 

Értem, köszi, holnap leszedem, valami disznóság van az biztos.

 

Tisztításra visszatérve.

 

Hőcserélőt és az égőt tisztítása.

 

A hőcserélőt gondolom a felületi lerakódásoktól megtisztítani.

 

Az égők.

Ma megnéztem, láttam, hogy minden égősorhoz tartozik egy fúvóka, azokkal kell-e valamit csinálni, gondolom a furatok tisztasága a fő szempont.

 

Égőknél megint csak a furatok (ahol ég a gáz) épsége a fő gondolom, azokat kitakarítani.

Ha jól néztem úgy jönnek, esnek ki az égő sorok, ha leszerelem előtte, az elosztó csövet, vagy minek nevezzem.

Előzmény: sjohn (1727)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1728

Pardon , igazad van . de szerinted az miért jó ha 50%.-on megy?

A FÉG cirkók hatásfoka gyárilag cca. 82-86 %.

 

"Itt acsodakazánoknál állandóan a modulációról beszélnek  . Akkor az mi ??"

 

De ugye azok a kazánok amelyek tudnak modulálni /a FÉG is tud/ nem mennek mindig modulációs üzemben?

"Pontosabban 50 % -nál valamivel nagyobb terhelésen megy per pillanat az a kazán."

 

Nem perpillanat , hanem a T. topictársé mindig!

Előzmény: Émile (1723)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1727

Eldugult a szűrő.

Van benne egy drótháló , abban a rézcsőben ami a gázcsaptól megy a gázarmatúrába.

Vagy az egyik vagy a másik végén.

Előzmény: Koczkás* (1726)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1726

 

C-24 persze.................

 

Közben fejlemény:

 

Feltekertem tökig a racsnissal a lángot, (még mindig csak 0,024 m3/percnél vagyok, ami csak 1,44 m3/óra) ezzel egyet értem el, az őrlángtól teljesen elveszi a gázt szinte amikor bekapcsol, és egy perc múlva ki is kapcsol mert a lángőrt nem éri rendesen a láng.

Ha lentebb veszem a racsnissal, akkor nő az őrláng.

 

Valahogy úgy tűnik, mintha nem kapna elég gázt a cirkó.

 

Nincs valahol benne egy szűrő, a bemenetnél?

Előzmény: Koczkás* (1725)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1725

 

Közben megnéztem és C-23-as a cirkó, tekertem még kintebb a racsnis állítón, de egy idő után már nem reagál a láng, de így is csak kb. 1,4 m3/h lett a fogyasztás, tehát valami még mindig nem jó................:(

Émile Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1724

 

D. barátom felhatalmazása alapján  :

 

  Ezeket írja elő a GMBSZ  !!

 

8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat
8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:
- gyártmányát,
- típusát,
- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:
- rögzítését,
- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,
- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)
- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét,
- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,
- égési levegőellátás biztosítottságát,
- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,
- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,
- az égő állapotát, égés egyenletességét,
- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,
- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)
- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)  
- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség) 

 

 Ezeket 5 évente kell elvégeztetni ! És ezekközül rutinszerüen ugyan nem gázszerelő,  de egy műszakilag kicsit is érdeklődő minden további nélkül elvégezheti. Majd a felét ha nem többet.

 

"Mik lennének ezek, és mennyire kivitelezhető egy műszakilag nem analfabéta számára?"

  

 ebből lehet szemezgetni !!

 

 Viszont nem árt évente  a hőcserlélőt és az égőt tisztítatni ! Szerelővel !

  

 tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve : venni kell egy spayt és a kötéseket nagyjából évente nem árt

 ellenőrizni  - biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)

 Na erre kiváncsi lennék hogy csinálják  szétszedik ezeket  ???
  - csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást, Ezt éppen ha ott vannak nem árt elvégezni

  égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét, Egy tükörrel megállapítható  - a deflektornál kellvizsgálni, ha elhomályosodik  - baj van

 - gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
 Na ezt csináltad Te is , ezt is kis körültekintéssel bárki elvégezheti

  

 - koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés - Na ezt tinleg nem tudom minek ??

  

 

 

- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség).  Ezt is megtudod állapítani. Nagyjából azt jelentheti : utólag jól záródó ablakot ill. elszivót nem építettél be. Az elsőt szabad, csak akkor légbeejtők kellenek (megjegyzem akkor mi a picsát csinálnak évente e kémény seprők ha erre nem kérdeznek rá ???) 

 Elszivót meg atmoszférikus kéménynél nem szabad beépíteni - ezt is illik  a kéményseprőknek megkérdezni- 

 

És végén ::

   hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)

ha kiváncsi vagy rá és megfizeted a mérést miért ne !
.

 Kihoznak egy 78 % -ot vagy meghasalják !!

 A rögzítést egy nem balkezes ill. is megtudja állapítani !

 



Előzmény: Koczkás* (1722)
Émile Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1723

 Helló !

 Te kevered a hatásfokot meg a teljesítményt !

 Egyébként is honnan veszed , hogy kis hatásfok ?? A mennyi ???

 60 %  - 40 %   20 %  ?

 Amit a t. társ leírt csak annyi 1,2  m3 gáz /per óra, az az 50 % -os terheléssel megy akazán. Persze lehet , hogy ezen a terhelésen már nem az ide ális a hatásfoka - amennyi ?? legyen 80 %, akkor esetleg 2 -3 % kal kisebb.

 Itt acsodakazánoknál állandóan a modulációról beszélnek  . Akkor az mi ??

 Pontosabban 50 % -nál valamivel nagyobb terhelésen megy per pillanat az a kazán.

Előzmény: sjohn (1721)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1722

 

Értem.

 

Az előbb már tekertem is rajta, mert ledermedtem amikor megnéztem a fogyasztást a szezon elejétől.

 

Megkérdezhetem, hogy honnan az infód?

 

Olvastam, hogy karbantartást is célszerű végezni rajta.

Mik lennének ezek, és mennyire kivitelezhető egy műszakilag nem analfabéta számára?

Előzmény: sjohn (1721)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1721

A C21-esnek cca. 2,2 köbméter /óra a névleges fogyasztása.

Ha nálad 1,2 , akkor nagyon kis hatásfokkal működik , kb. mintha a 120 literes bojlerben gyufával próbálnál melegvizet csinálni.

Lehet , csak sok fát kell aláhordani , amit a gyufával meggyújtasz.

Előzmény: Koczkás* (1718)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1720

 

Nem hinném, hogy jó.

 

Eddig is feltűnt, hogy halkabb csendesebb mint eddig, meg is van az eredménye, jelentősen töb gáz ment el mint tavaly és tavaly előtt, az azonos időszakban.

 

Valami nem jó az biztos.

Előzmény: Zöldár (1719)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1719

 Jó az, nem kell zavarni  !

Előzmény: Koczkás* (1718)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1718

 

Sziasztok!

 

A C-21-es cirkónak létezik, hogy az ideális óránkénti fogyasztása 2-2,2 m3 körül van?

Sajnos jól el van akkor állítva a miének, 1,2 körül mértem most.

 

Tudom hol kell állítani, de valamilyen érték kellene ami ideálisnak mondható.

nixon70 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 1717

Hali!

Tedd fel ezt a kérdést a víz-gáz-fűtésszerelő,illetve a villanyszerelő topikban is!

Előzmény: Zoolka (1716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!