Keresés

Részletes keresés

-gege- Creative Commons License 2007.01.09 0 0 349

ejj de kiürült a topic:)

hétvégén két Heineken-meccs élőben - én leginkább a Perpignan meccsét várom

úgy látszik elkezdődnek a Heineken-meccsek élő közvetítései is:)

-gege- Creative Commons License 2007.01.05 0 0 348

laikus szemmel nézve a leginkább nézőcsalogató meccs volt a Toulouse-Llanelli... ennyi pontot sztem még nem láttam rögbimeccsen, és a két csapat összesen talán 9 célt vitt:o:o

 

két kérdésem lenne:

-több fajta "műanyag labdatartó" van, amiről elrúgják a labdát? és mitől függ az h hogyan állítják be a labdát? vagy ez csak a rúgón múlik?

- illetve yozz: Te kértél segítséget az mrgsz-től az indulásnál?

-gege- Creative Commons License 2007.01.03 0 0 347

ócska ismétlésekkel szúrják ki a szemünket??:DDD

 

egyébként jó volt a mai meccs is (melyik nem az?:) )... Chabal-t imádom, óriási figura;)

pingvin10 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 346

A héten még:

 

Sport1:

 

Csütörtök, 16.45 -                    Stade Toulousain - Llanelli

 

Sport2:

 

Csütörtök, 13.45 -                   Sale Sharks - Stade Francais (ism.)

Péntek, 9.00 -                          Bath- wasps (ism.)

Péntek, 2.15 -                         Stade Toulousain - Llanelli (ism.)

Szombat, 16.00 -                     Sale Sharks - Stade Francais (ism.)

allblacks Creative Commons License 2007.01.02 0 0 345

Sziasztok!

 

OFF: Mindenannyiótoknak kívánok boldog, szerencsében és egészségben gazdag új évet!

 

AB

pingvin10 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 344
pingvin10 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 343

Mai, ill. tegnapi eredmények:--

 

Guinness Premiership

 

Bath - Wasps  30-19   
Leicester - Saracens (B) 28-15   
Gloucester - London Irish  15-3   
Northampton - Worcester (B) 9-10   
Sale - Bristol (B) 6-10   
Harlequins - Newcastle (B) 42-15

 

Celtic League

 

Sunday 31 December 2006
Leinster - Ulster  20-12   
Ospreys - Newport Gwent Dragons  12-6 (B)  
Connacht - Munster (B) 8-14
   
Monday 1 January 2007
Cardiff Blues - Llanelli (B) 29-10

sportimádó Creative Commons License 2007.01.01 0 0 342

BUÉK mindenkinek!!!

 

2007-es esztendő a rögbi éve lesz!!!!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.31 0 0 341
BUÉK minden kedves rögbi rajongónak. Holnap meg hajrá WASPS!!
Előzmény: Franz Ferdinand (340)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2006.12.31 0 0 340
Rengeteg rögbit kívánok magunknak jövőre!;)
-gege- Creative Commons License 2006.12.31 0 0 339

nincsenek illúzióim a számítógép használatával kapcsolatban...:(

:)

Előzmény: pingvin10 (336)
szalonbe Creative Commons License 2006.12.31 0 0 338

Linkek terén ajánlom: www.rugby.lap.hu -t, valamint a www.karcrugby.gportal.hu -t, ahol rengeteg link található oldalt. Nemzetközi híreket itt olvashattok a legbővebben MAGYARUL: www.erdirugby.gportal.hu !

És sikerekben és rögbimeccsekben gazdag (az lesz hisz itt a Világkupa:) ) Boldog Új Esztendőt Kívánok!

yozz Creative Commons License 2006.12.30 0 0 337

Kösz ezt az oldalt kincses bányára leltem benne!

Még 1x B.U.É.K!

 

Yozz

Előzmény: -gege- (335)
pingvin10 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 336

Hogy felhasználói szinten kezelni tudod a gépet?:)

 

Félretéve a tréfát, drukkolok Neked! Én is aktivizálnám magam e téren, de a 60 kg-ommal, és a bűnrossz térdeimmel nem tartom szerencsés választásnak!:) Marad a póker és hasonló nyalánkságok...

Előzmény: -gege- (335)
-gege- Creative Commons License 2006.12.30 0 0 335

nagyon jó összeállítás;) - bár most nincs időm végignézni még

 

yozz nagyon szépeket írtál;)

 

mindenkinek kívánok nagyon boldog új évet, és remélem, hogy a rögbi egyre nagyobb népszerűségnek örvend majd Magyarországon, valamint h a sporttv közvetíti a vb-t:)

 

ezt az oldalt csak most találtam meg, de tetszik, remélem a későbbiekben majd én is tudom használni, mert az csak egy dolgot jelenthet...:P

http://www.rogbiiskolak.hu/

yozz Creative Commons License 2006.12.30 0 0 334

Sziasztok!

 

Először is rögbivel teli, sikeres és boldog új évet mindenkinek 2007-re! Aki nézi annak úgy, aki csinálhója azzal meg remélem találkozunk előbb utóbb valamelyik pályán!

 

Aztán a rögbi az egy olyan sport, ahol a győztes megtapsolja a pályáról levonuló vesztest, majd a harmadik félidőben megbeszélik közössen a hőstetteket, kicserélik a gazdátlan kivert fogakat a játékosok!

Azután a következő héten a pályán megint egymás vérét isszák, de megint jön a 3. félidő, még itthon Mo-n is! Azt hiszem nekünk is ebben a szellemben kellene használni ezt a topikot! Ha ez így történne értéket teremtenénk, és egyre több hívet toborzonánk ennek a sportnak! Ne mi foglalkuzzunk a mindenféle focistákkal, hozzanak ők fel minket, rögbit szeretőket és művelőket, pozitív példaként! A 2007 ennek a törekvésnek a jegyében teljen el! Kűzdeni a pályán kell!!!, előtte, utánna példát mutatni kell emberségből, sportemberségből!

 

B.U.É.K!

 

Yozz

pingvin10 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 333

Én is csatlakozom, minden topiclakónak sok szépet és jót az előttünk álló esztendőre is!

 

Ez pedig, hardkórgémer, zseniális volt! Remélem, gyakran jössz!:)

Előzmény: hardkórgémer (332)
hardkórgémer Creative Commons License 2006.12.30 0 0 332
Minden kedves rugby fannek Boldog Új Évet Kívánok!!

Rugby.Union.Super.Tries.2006

Features:-
10 Tries from Guinness Premiership
10 Tries from Heineken Cup
10 Tries from The Southern Hemisphere
10 International Tries

All from 2006

part1
part2
part3
part4
part5
part6
angyalhentes Creative Commons License 2006.12.29 0 0 331
Ne hulyeskedjunk mar, ez csak egy forum, ahol mindenki azt mond, amit akar, meg akkor is, ha egyeseknek ezt nehezere esik elturni.

En is azt tapasztaltam, hogy a rogbihez kisebb arc tartozik altalaban, az ifi focistak pedig meg nalunk is (pedig nalunk aztan mire fel) akkora arccal jarnak-kelnek a vilagban, hogy nem marad hely a fejukben az agynak. (Egyszer egyutt fociztunk haveri meccsen egy sraccal, aki a Fradi utanpotlasaban jatszott. Amikor harmadszor is siman szereltek, letepte magarol a mezt duheben, mi meg csak rohogtunk rajta.)
Előzmény: Franz Ferdinand (330)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2006.12.29 0 0 330
Én rögbiztem egy ír egyetemi csapatban, úgyhogy akkor "felsőbbrendű" vagyok? Na ne már! Remélem, hogy angyalhentesnek nem ment el a kedve az egésztől. Érdekes, mert én pont azt tapasztaltam, hogy sokkal fairebb a hozzállása egy rögbit játszónak, mint mondjuk egy focitsának, de biztos vannak kivételek, amelyek erősítik a szabályt.:S
angyalhentes Creative Commons License 2006.12.29 0 0 329
Ezek alapjan nem csodalkozom, hogy Debrecenben sem sikerult osszehoznod egy csapatot.
Előzmény: jujjj (327)
szalonbe Creative Commons License 2006.12.29 0 0 328

Én kérek elnézést az összes rögbis nevében. (Én is ide tartozom.)

 

jujjj! Gondolkozz már el azon amit írsz: "milyen képzelt felsőrendűség" utánna: "Nem gondolod hogy rugbyből felsőbrendű vagyok?" Azért mert játszottál egy provinciális válogatottban, azért még nem vagy rögbi felsőbrendű. Attól, hogy Ő "csak" néző, lehet véleménye a rögbiről, ami ellentétes a Te véleményeddel (,nem csodálom, h nem sikerült összehoznod egy csapatot Debrecenben...), és ráadásul örüljünk neki, hogy egyre népszerűbb a rögbi Mo-on, Te meg itt leugatod. A fórum lényege meg az, h bárki beírhatja h mit gondol erről vagy arról a témáról, de nem kell mindenkinek ugyanazazon a véleményen lennie. De ezt már mások is írták.

jujjj Creative Commons License 2006.12.28 0 0 327

milyen képzelt felsőrendűség de kis buzi.húzzál focizni ne itt okoskodj meg szerepelj!annyi közöd van hozzá mint egy teleszart zokninak!az ilyeneket pofánverték kanadában akik elkezdtek okoskodni mint kezdő de te még az se vagy!

Én több meccset játszottam mint amennyit te láttál meg fogsz látni még egy darabig.

2000 ben provinciális válogatott voltam number eight poszton te kis gyökér.

Egy olyan országban ami mindíg vb résztvevő!

Nem gondolod hogy rugbyből felsőbrendű vagyok?

Ne is fáradj hogy visszaválaszolsz mert nem jövök erre a fórumra többet ahol

azt hittem hogy hozzáértő játékosok osztanak véleményt nem egy szarnak a legalja aki még 1 percet se rugbyzett.Nem ment a foci se most idejöttél okoskodni.

Hát olvasgassa aki ilyen fasz mint te vagy.

angyalhentes Creative Commons License 2006.12.28 0 0 326
Kicsit furcsan vitatkozol, nem gondolod?

Eloszor megvadolsz, hogy csak lustasagbol elvezem a felszabadito rugasokat, mert nezokent amugy unalmas.

Erre kozlom, hogy nezokent mondtam, hogy nem unalmas.

Ekkor meg azzal jossz, hogy ja, hat akkor nem ertek hozza. (Az csak hab a tortan, hogy ugy probalod kiforgatni a szavaim, mintha nem tudnam, mi a kulonbseg egy dropkick, egy bunteto, egy gyertya vagy egy felszabadito rugas kozott.)

Talan dontsd el eloszor, hogy mit akarsz irni, es ird le oszinten: te szemely szerint utalod a felszabadito rugasokat. Ne probald kepzelt felsobbrenduseggel alatamasztani a velemenyed, vallald, hogy ez a te szubjektiv velemenyed, hogy nincs mas erved, csak annyi, hogy csak. Mert az, hogy ilyenkor nem kene futni, nem igaz: ha tenyleg teruletet akarsz szerezni, akkor bizony kemenyen kell futni mindenkinek, joval kemenyebben, mintha csak eloremesz ot metert, aztan befekszel. Az sem igaz, hogy unalmas, mert lam, mar ketten is vagyunk, aki nem unjak. (Arrol nem is beszelve, hogy milyen szep celok szuletnek olykor egy-egy elrontott felszabadito rugasbol.). Az, hogy az IRB mit talal ki, az az o dolguk. Attol meg, hogy ok kitalalnak valamit, en nezokent nem fogok ujjongani. A jatek folyamatossagara hivatkozni szinten hazug erv, hiszen a zart tolongassal osszehasonlithatatlanul tobb ido megy el, amig felallnak, osszedontik, felallnak megint, osszedontik, felallnak, beforgatjak, ket percbe is beletellhet, es nem tortenik semmi, a labda a foldon hever gyakorlatilag mozdulatlanul. Majd ha a bedobasoknal latvanyosan rendszeresen lassan all fel valaki, akkor lehet igazad. (De olyankor egyszeruen elveheti a biro a labdat es kesz.)

Hogy te unod, az nyilvan igaz. Hogy en nem unom, az is.

Mindkettonknek van egy velemenye, en tiszteletben tartom a tiedet, de ha egy mod van ra, ne probald ugy beallitani, hogy a tied ertekesebb.
Előzmény: jujjj (325)
jujjj Creative Commons License 2006.12.28 0 0 325

milyen jó hogy mint néző bírálgatod amit at International Rugby Board komolyan fontolgatott és még lehet hogy be is vezet.Ez most olyan mintha én mondanám meg hogy hogy állítsák be a szövőgépet .Ha tényleg nem játszottál akkor hidd el hogy nem is értessz hozzá.Hiába nézed 20 évig is.Én már 35 éve nézem a jégtáncot mégse tudok korcsolyázni se.De szerintem még azt se értetted hogy csupán a puntkickről lenne szó nem pedig dropgoalról és a penalty kick a conversionkickkel ugyanúgy megmaradna.mert ha nem volnál csak műkedvelő akkor tudnád hogy a vérbeli játékosok bizony sokat zúgolódnak ha egy gyenge ellenfél állandóan felszabadító rugásokkal tördeli meg a játék folyamatosságát amit egyébként minden szabály próbál megőrízni a rugbyben.Ha egyből tudom hogy nem vagy játékos le se álltam volna veled vitázni ebben az ügyben.De hogy pont te aki mindíg pihen tartod nyavalygásnak azt hogy más többet akar rugbyzni a 2x40 percben?

Ez most olyan mintha egy 150 kilós aki menni se tud a lustaságtól odagurítja a tolószékét az atlétikai pálya mellé és a 400 gát után összeeső eb győztes atlétának

beszól:na kelj már fel mit nyavalyogsz!

Előzmény: angyalhentes (322)
Franz Ferdinand Creative Commons License 2006.12.27 0 0 324
És én is bírom a rúgásokat, mert gyakran hatalmas teljesítmány egy-egy rúgás, akár pontért, akár oldlra megy. Kapusként tudom, hogy milyen nehéz, ugyanis régebben edzettem rögbilabdával direkt.:) Rögbizni viszont nem annyira sokat rögbiztem, pedig a súlyom ideális lenne hozzá (100 kiló körül), csak későn kezdett el érdekelni sajnos.:S
Franz Ferdinand Creative Commons License 2006.12.27 0 0 323
Én úgy tudom, hogy az eredeti London Scottish beleolvadt nem is olyan rég a London Irishba.
Előzmény: pingvin10 (312)
angyalhentes Creative Commons License 2006.12.27 0 0 322
Mivel nem jatszom, csak nezo vagyok, en folyton pihenek. De nezokent mondhatom, hogy nekem egyaltalan nem unalmas. (Talan azert, mert sokat fociztam, es probaltam egyszer-ketszer belerugni abba a tojaslabdaba is, sokkolo eredmennyel. Talan ezert ertekelem nagyra, ha valaki kepes ugy megereszteni egy otven meteres lovest, hogy pont a vonal elott pattanjon le.) Hogy neked unalmas, hat az a te dolgod, izles kerdese az egesz. En ettol meg ugyanugy nyavalygasnak tartom, es ugyanugy nincs igazad abban, hogy ez minden nezonek unalmas.
Előzmény: jujjj (321)
jujjj Creative Commons License 2006.12.27 0 0 321

neked lehet szép hogy rugby helyett pihensz de a közönségnek unalmas ha valaki

mindíg kivágja a labdát.Az a nyafogás ha valaki nem bírja a folytonos hajtást!

Előzmény: angyalhentes (316)
angyalhentes Creative Commons License 2006.12.27 0 0 320
A masodik kerdesre egyszeru a valasz: kevessel azutan, hogy az elso fociszabalykonyvbe (1863-ban) nem kerult be a Blackheath-nek az a javaslata, hogy meg lehessen fogni a labdat.

Az elso erdekesebb, en a torzsi kulturara tippelnek, ami nyilvan egeszen masfajta taktikat diktal, mint az angol felsokozeposztalybeli hatter, ami az eszaki felteke rogbijet diktalta sokaig.
Előzmény: pingvin10 (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!